01.04 (sobota) Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego, w Gorzycach

W sobotę 1 kwietnia br. tuż przed Niedzielą Palmową zapraszamy do Gorzyc na Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego.

Festiwal Wielkanocnych Potraw i Rękodzieła Artystycznego organizowany jest od 2015 roku. Podobnie jak w roku ubiegłym impreza odbędzie się w Technicznym Ogrodzie w Gorzycach. Rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 12.30.

Tego dnia będzie też prowadzone tradycyjne targowisko, które odbywa się w Gorzycach w każdą sobotę.

wielkanocne i wiosenne ozdoby

Podczas Festiwalu odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych i rękodzieła. Będzie można na nim zakupić domowe ciasta, w tym baby i mazurki, swojskie chleby, pierogi oraz miody.
Swój udział już zapowiedziało blisko 30 wystawców m.in. lokalni artyści, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, producenci lokalni, Warsztat Terapii Zajęciowej w Gorzycach czy Zakład Aktywności Zawodowej z Sandomierza. Będzie też sporo nowych pasjonatów rękodzielnictwa, którzy ze swoimi produktami po raz pierwszy zaprezentują się na gorzyckim Festiwalu.

babka na medal

Miłośników wypieków organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie na najsmaczniejszą „babę wielkanocną”. Jedna osoba, może zgłosić do konkursu jedno ciasto. Te do oceny Jury można przynosić do Technicznego Ogrodu w godzinach od 9.00 do godz. 10.00. Do każdej babki powinna być dołączona informacja o składzie i sposobie wykonania oraz uzupełniona i podpisana karta zgłoszenia. Regulamin oraz karta do pobrania tu: http://www.gminagorzyce.pl/5onb (www.gminagorzyce.pl – zakładka kalendarz wydarzeń).

Najsmaczniejsze wypieki wybierze jury, które powołane przez organizatorów Urząd Gminy Gorzyce i Gminny Ośrodek Kultury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD i książek kucharskich.

warsztaty z szefem kuchni

Atrakcją tegorocznego festiwalu będzie degustacja żurku wielkanocnego i warsztaty kulinarne, które poprowadzi szef kuchni Marek Łukasiewicz. Kucharz pokaże, w jaki sposób przygotować przystawki i szybkie dania na wielkanocny stół. Zajęcia rozpoczną się około godz. 10.00. Dodatkowo osoby, które przyjdą na kiermasz będą miały okazję skosztować żurku wielkanocnego.

park zabaw i atrakcje dla dzieci

Od godz. 9.00 najmłodszych mieszkańców „Centrum Dobrej Zabawy” z Gorzyc zaprasza do parku zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i basenem z kulkami. Do odwiedzenia swojego stoiska zaprasza także Ewelina Kołodziejska, czyli Efka HandMade, która dla najmłodszych przygotowała specjalną ofertę.

info: organizator

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content