„Jak nie będzie czysto, to odbijemy jezioro jeszcze w tym sezonie”. Prezes TTBS zapowiada codzienne kontrole nad zbiornikiem

Pod podwójną lupą będzie firma, która w nadchodzącym sezonie zadba o czystość i porządek na Jeziorem Tarnobrzeskim. To w jaki sposób będzie wywiązywać się z obowiązków zweryfikują nie tylko wypoczywający nad akwenem, codzienną kontrolę czystości zapowiedział również prezes TTBS. „Jeżeli firma nie będzie dotrzymywała jakości świadczonych usług, to na pewno będziemy walczyć, żeby odbić jezioro jeszcze w tym sezonie” – tłumaczył Łukasz Mędrykowski.

Przypomnijmy, przez dwa ostatnie sezony to właśnie Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zajmowało się utrzymaniem porządku nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Ogłoszony w tym roku przetarg TTBS przegrało, i zarządzaniem obszarem i wykonywaniem prac porządkowych terenu do końca bieżącego roku, zajmować się teraz będzie sandomierskie Santa-Eco i staszowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. O wyniku przetargu rozstrzygnęło kryterium cenowe.

Prezes TTBS nie składa jednak broni, zapowiada codzienne kontrole a nawet „odbicie jeziora”, w przypadku obniżonego standardu usług. Mówił o tym podczas środowej sesji Rady Miasta.

– Na pewno będziemy się przyglądali bacznie firmie, która od tego sezonu będzie utrzymywała jezioro. Jeżeli uda się utrzymać porządek i ta firma dokończy sezon, to na pewno będziemy walczyć w przetargu w przyszłym roku. Jeżeli firma nie będzie dotrzymywała jakości świadczonych usług, to na pewno będziemy walczyć, żeby odbić jezioro jeszcze w tym sezonie – tłumaczył prezes TTBS. –  Będziemy codziennie kontrolowali jezioro, aby codziennie ten standard który był utrzymywany przez TTBS do tej pory, był dalej kontynuowany – dodał.

UMOWY PRACOWNIKOM NIE ZOSTANĄ PRZEDŁUŻONE

Z racji wykonywania zadań porządkowych nad jeziorem przez dwa ostatnie sezony, TTBS zainwestowało z pomocą miasta w odpowiedni sprzęt, zatrudniono również dodatkowych ludzi do pracy. Jak ten sprzęt i ludzi zagospodarować – zapytał prezesa Mędrykowskiego radny Kalinka.

– Ze sprzętem mamy co zrobić, bo TTBS nie tylko zarządzał Jeziorem Tarnobrzeskim, zarządza też całym zasobem miasta Tarnobrzega, zasobem własnym i zasobem powierzonym czyli wspólnotami. Sprzęt zostanie wykorzystany do utrzymania i pielęgnacji zieleni na tych wszystkich wspomnianych przeze mnie zasobach – wyjaśniał prezes TTBS.

– Jeżeli chodzi o zespół, to tutaj całe szczęście, że mamy też wsparcie z urzędu pracy i większość pracowników była zatrudniona na umowy ze wsparciem z urzędu. Te umowy naturalnie będą wygasały. Dwie wygasły już w tamtym miesiącu, teraz trzy 1 kwietnia wygasną, końcem maja bodajże dwie i końcem czerwca też kolejne dwie. Rozmawiałem już z pracownikami, wszyscy zostali poinformowani, Ci którym nie będę przedłużał umowy w przyszłości, zostali poinformowani, żeby szukali sobie pracy – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
2 miesięcy temu

C

obywatel
2 miesięcy temu

Co jak CO ale prezesowania mu służy i bycie człowiekiem z komitetu ( razem Z TARNOBRZEGA ) KOZ. – wystarczy popatrzeć jak się zmienia człek jeśli tylko jakieś korytko jest ???

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.facebook.com/lukasz.medrykowskitbg/&ved=2ahUKEwiDpOStuYH-AhUBjosKHVMmBB4QFnoECA4QAQ&usg=AOvVaw1K66ronjmMMTVmLjkM-XHO

ZOSKA
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

ZAJAL BY SIE SWOJA ROBOTA!!!! KIEDY USUNAL PIACH ZE SCIEZEK ROWEROWYCH????????????????

Gosc
2 miesięcy temu

Sami z nadwagą. Musieli kiedyś z roznych powodow malo jeść to teraz organizm się zabezpiecza i gromadzi zapasy plus brak ruchu.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Gosc

Ciekawe czy będzie SAM kontrolował czy też przyjmie na etat ANLITYKA ????

Brudny Hary
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Moze ANALIKA?

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Brudny Hary

A to wszystko jedno czy tak czy siak bo bez wątpienia nie prawdziwego ANALITYKA bo tacy nie wykonują analiz tylko jakieś opinie – czytaj o RDM , nawet sołtys z urzędasami o tym wie ???

Amęt.
2 miesięcy temu

A to za niego było tak czysto?! Śmiem wątpić!

Roman
2 miesięcy temu
Reply to  Amęt.

Akurat było dużo lepiej niż w wcześniejszych latach.

Alf
2 miesięcy temu

Pan Prezes będzie prowadził te kontrole z ramienia urzędu czy jako zwykły obywatel ? Mam nadzieję ,że firma nie będzie tylko w żaden sposób szykanowana . Trzeba umieć przyznać się do porażki .

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

A co za różnica ???
MA sprzęt ( z dotacji z urzędu miasta czyli za kasę mieszkańców) w tym chyba dwa samochody – PO CO ???
Na CO te samochody jeśli nad zalew analityk już nie musi jeździć ???
Chyba że prezio będzie jeździł do SZEFA BELFRA ???

Alf
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Myślę ,że ten przegrany przetarg był sprawą wizerunkową, Mam nadzieję ,że nikt nie wziął tego do siebie i nie będzie próbował się odgrywać

Wiosna
2 miesięcy temu
Reply to  Alf

Pewnie na takiej zasadzie jak ORMO.

Samuel
2 miesięcy temu

Coś niebywałego.To czy usługa zostaje wykonywana zgodnie z zamówieniem sprawdzą zamawiający tę usługę to chyba oczywiste a a zamawiającym jest kto inny.Czy aby umowa na pracę za wykonanie której płacą mieszkańcy zarządzanych nieruchomości przewiduje też takie obowiązki o których ten Pan wspomina w swoim wystąpieniu.Zdumiewające

eryk
1 miesiąc temu
Reply to  Samuel

Zdumiewające jest twoje niezrozumienie iż w przypadku źle wykonanej usługi konsekwencje dotkną nas wszystkich. I nie potrzeba mi treści umowy aby reagować na bród i smród.

orzeł
2 miesięcy temu

no zbliżają się wakację to trzeba by zatrudnić radnego nauczyciela do sprawdzania jak sobie konkurencja radzi 🙂

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Czyli ANALITYKA ???
Ha, ha, ha – jest już sprawdzony w Tbg w tych sprawach !!!

orzeł
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

bez konkursu i powiedzą że już ma doświadczenie i był dostępny od ręki 🙂

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Jeszcze, że „nie było czasu na ogłoszenie naboru ” – zapewne oferty pracy nie będzie na stronie PUP ???

Dorota
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Na stronie pup nie ma ofert pracy już nawet pilkington z najniższą krajową sie tam nie ogłasza jestem zarejestrowana od kilku miesięcy i nic mi niue oferują a

Dorota
2 miesięcy temu
Reply to  Dorota

na budowe nie pójde a w handlu chcą doświadczenie

Odp:
2 miesięcy temu
Reply to  Dorota

Aby mieć doświadczenie to trzeba nieco popracować. a żeby popracować to najpierw człowieka trzeba przyjąć do pracy i jej nauczyć. Durne pały siedzą i myślą jak życie człowiekowi utrudnić.

MIROSLAW
2 miesięcy temu

O 2 firmy będą dbać o porządek nad jeziorem Nareszcie będzie czysto Miejmy na dzieje że od świtu a nie jak dotychczas o godz10 zaczynali sprzątać

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  MIROSLAW

Czyli Waść twierdzisz , że od 10 ???
Ciekawe czy pracę zaczynali od 7 ???
Jeśli zaczynali od 7 to wychodzi że kończyli o 13 bo dwie godziny dojazd nad zalew to i dwie godzinki powrót znad zalewu NA BAZĘ !!!?

Wiosna
2 miesięcy temu
Reply to  MIROSLAW

Ja też będę sprawdzać czy TTBS dobrze kontroluje. Kontrole będą lotne i niezapowiedziane. Ale bardzo skrupulatne.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Wiosna

No to tych sprawdzających TTBS i prezia jest już co nie miara i ciekawe ilu z KASTY ( sądu) już sprawdza prezia i TTBS ???
Wieści niosą że jest coś około 100 pozwów mieszkanców ttbs ???
Skąd kur??? Tyłu WYjĄTKOWYCH nadludzi wezmą w tarnobrzeskim sądzie ?????

MIRA
2 miesięcy temu

Niech się zajmie tym co powinnien bo ma to w obowiazkach tzw zasobem miasta bo w mieście BRUD I SMROD JEST a nie zajmuje się konkurencja

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  MIRA

Z tym miastem to już za daleko Pani wyjechała bo Mądrala niech zajmie się tym co należy czyli TTBS oraz sprawami sądowymi z mieszkańcami , zresztą z którymi walczy bezpardonowo z hienami adwokackimi ZA ICH PiENIĄDZE ( kasę tych mieszkańców).
Trzeba mieć tupet i niesamowitą bezczelność, aby teraz publicznie dopatrywać się u konkurencji nierzetelności – ON JUŻ O TYM WIE , że będzie nie tak nad zalewem bo niby po co ma ich sprawdzać ???
A tak najlepiej aby prokurator przyjrzał się sprzedaży działki bez przetargu i uchwały rady bezradnych tarnobrzeskich ??

Janusz
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

On pewnie też już powoli szuka sobie nowej pracy

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Szuka powoli pracy ???
Co waść tu pitolisz ??

O takich FACHOWCÓW od belfra ( z komitetu KOZ – RAZEM Z TARNOBRZEGA) będą się firmy w całym kraju a być może i unii europejskiej ???

Czyżbyś WAŚĆ histeryków- nie wierzył i jego opinie ????

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

PS ???

Jak poczytałem wpisy mieszkanców to mi wychodzi , że mądlala to sobie może ODBIĆ ( ha, ha, ha) – SWOJĄ PAŁĄ prawe lub lewe JAJO ???

Tomasz Maciupa
2 miesięcy temu

Radny Kalinka w Swojej wypowiedzi stwierdził, że faktycznie jakość świadczonych usług nad jeziorem wykonywanych przez ttbs była zadowalająca – tu mogę się zgodzić.
Natomiast nie mogę się zgodzić z wypowiedzią Prezesa dot. utrzymania pracowników oraz sprzętu do obsługi Jeziora.
Raz mówi, że wynagrodzenia są pokrywane z tytułu dochodu wynikającego z umowy na zarządzanie Jeziorem, raz , że z Urzędu Pracy ???
To samo ze sprzętem zakupionym do obsługi Jeziora- opłaty za leasing pokrywane są również że środków finansowych z tytułu dochodu wynikającego z umowy na zarządzanie Jeziorem- pytanie z jakich środków pokryje teraz raty leasingu za wspomniany wyżej sprzęt???
Kolejne pytanie jak prezes zamierza wywiązać się ze zobowiązania,, bacznego przyglądania się firmie zarządzającej w tym sezonie Jeziorem??? Przecież to zamawiający, czyli Magistrat rozlicza wykonawcę z zakresu wynikającego z warunków umowy .
( w załączeniu odpowiedź Prezesa dot. zapytania mieszkańców TTBS o zatrudnienie nad jeziorem oraz źródła finansowania sprzętu do obsługi Jeziora

Tomasz Maciupa
2 miesięcy temu
Reply to  Tomasz Maciupa

Załącznik

Screenshot_20230329-204413_Drive.jpg
obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Tomasz Maciupa

A wszystko na KOSZT mieszkańców ( miasta) a obsługa prawna za zalew to szczyt bezczelności !!!

mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jako obsługa prawna nad jezioro. Przecież TBBS zatrudnia mecenasa do obsługi spółki .Co dodatkowo mu płaci za obsługę prawną jeziora.
Co tam się dzieje, nie wie nikt

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Co się dzieje ???
RAZEM Z TARNOBRZEGA ile się DA ??

Prezio ponoś też prawnik ???

Mieszczanin
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Z roczników 1978 – 1982 co trzeci to po studiach prawniczych lub administracji bo końcem lat 90tych była moda na ten kierunek

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Tomasz Maciupa

Jak ma prezio ma rozliczać – prosta odpowiedż ( chyba) magistrat ( czyli sołtys) zleci preziowi obowiązki wynikające z umowy ( tak jak podobnie zatrudniono analityka) .
A za resztę w tym sprzęt zapewne , zgodnie z tradycją zaplacą mieszkancy wszyscy , najprawdopodobniej w postaci dotacji dla TTBS bo już nie raz te wałki były robione za zgodą bezradnych ???

Tomasz Maciupa
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oby ten scenariusz ( dokapitalizowanie ttbs ) się nie spełnił- bo znowu wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega będą twierdzić, że Miasto dokłada do czynszów mieszkańcom TTBS .
Zaintrygowało mnie również to , że ma Pan prostą receptę na kontrolowanie jeziora ( ,, magistrat zleci Prezesowi obowiązki wynikające z umowy …”)
– idąc w ślad Pana wypowiedzi natknąłem się na to :
,,Kolejny dyżur Radnego za mną. Dziękuję za spotkania i rozmowy. Znalazła się też chwila czasu żeby przeanalizować obowiązki w zakresie zarządzania Jeziorem Tarnobrzeskim przez SanTa-EKO,,
Z profilu FB Radnego Sławomira Partyki

Tomasz Maciupa
2 miesięcy temu
Reply to  Tomasz Maciupa

Profil

Screenshot_20230329-215751_Facebook.jpg
obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Tomasz Maciupa

Ha, ha, ha – dobre .
Ciekawe tylko ZA ILE będzie analizował ???

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Tomasz Maciupa

A pamiętasz WAŚĆ jak ten sam Kalineczką narzekał na radzie o kredytowaniu sprzętu w FCC w opłatach za śmieci ???
Wtedy mu to przeszkadzało A TERAZ ciekawe czy też mu przeszkadza kredytowanie sprzętu dla TTBS przez mieszkanców z TTBs i mieszkańców miasta ????

Tomasz Maciupa
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Ciekawa konkluzja ( tak na marginesie pamiętam tą wypowiedź)

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Tomasz Maciupa

A pamiętasz Waść jak na placu czerwonym ( podczas kampanii poprzedniej) jakić człekopodobny
z komitetu ” razem Z TARNOBRZEGA” powiedział na placu czerwonym, że ” do wyborów nie idą dla pieniędzy „????

Bezsens
2 miesięcy temu

Matko co za słowa rodem z filmów sensacyjnych odbijemy jezioro ależ piękny zasób słów u prezesa. A i będą kontrolować hehe jakim prawem niby oni mają kontrolować? Przecież to pachnie jakimś zawiadomieniem z tamtej firmy. Zawiadomienie w kierunku zastraszania. Chłop przegrał przetarg i teraz płacze. Niech sie weźmie lepiej za porządne zarządzanie blokami a nie teraz szuka dziury w całym. Ale ten zasób słów przepiękny odbijemy jezioro hehe noo dawno sie tak nie uśmiałem. Jednak chłop ze wsi wyjdzie ale wieś z chłopa ni cholery

Nie waleczny
2 miesięcy temu
Reply to  Bezsens

Bo Tarnobrzeg to mieścina walecznych ludków. Walczą o stołki i przy okazji o kasę.

Coś podobnego
2 miesięcy temu
Reply to  Bezsens

Czuje się jak Władimir, tylko, że tamten „odbija” miasta w Ukrainie. Każdy na stołku jest wielki dokąd z niego nie spadnie lub nie dopadnie go nieuleczalna choroba.

Obiektywny
2 miesięcy temu
Reply to  Bezsens

G**** zrobi a nie „odbije” jezioro bo Santa-Eko to porządna firma. Jak kilka lat temu zajmowali się oczyszczaniem miasta to robotę robili bardzo solidnie a kontenery były regularnie oprożniane.

ANNA
2 miesięcy temu

Proponuję już teraz,psich kup jest tyle ,ze na stara by nie zabrał!

Esteta
2 miesięcy temu

Wy.ebac tego prokurenta Madralinskiego na zbity pysk !!!! Na co ludzie czekacie ??????

Kazimierz
2 miesięcy temu

Nie ma większego durnia jak społeczny inspektor. Proponuję prezesie byś się zajął swoimi sprawami bo kontrola twojej funkcji może zmienić ci życie skutecznie.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Kazimierz

Kiedyś to się mawiało ” kapuś, donosiciel, ormowiec, tajny współpracownik, menda, „.

Tomasz
2 miesięcy temu

Ten Pan jest niepoważny, wręcz śmieszny… niech się zajmie podstawową działalnością TBS, a nie udaje jaki jest zaradny … no chyba że tylko na śmieciach się zna ..

Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Co to za poziom
Przegrany jest obrażony zw inny podmiot wystąpił do przetargu i wygrał.Przegrany będzie kontrolował wygranego.
Panie prezesie
Od kontroli wykonawcy jest zamawiający a nie przegrany

W tym mieście wszystko na odwrót i wbrew przepisom.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo w tym mieście liczy się KORYTO dla swoich a zwłaszcza dla tych z komitetu ” razem Z TARNOBRZEGA”??

Ironia losu , człekopodobny z komitetu KOZ , który mówił publicznie , że ” do wyborów nie idą dla pieniędzy” jak tylko nadarzyła się pierwsza okazja ( obsadzenie stołka, podwyżka wynagrodzenia) jako pierwszy TEMU ZAPRZECZYŁ przyjmując stołek w TBS i podwyżkę co świadczy że zrobi wszystko aby uzyskać korzyści dla siebie a TTBS to tylko tło do przykrycia dostępu do większego koryta i dojenia miasta ???
Pierwszy przetarg publiczny i prezio przegrał a zarządzał poprzednio tylko dlatego że przetargu nie było i z woli belfra zalewem zarzadzał i jak się okazuje MIASTO ( mieszkańcy) i tak przepłacali ???

Tomasz Maciupa
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Fakt , pensja prezesa ttbs w niecałe trzy lata wzrosła z 8 tys. zł . do przeszło 15 tys.zł miesięcznie, że o premii nie wspomnę 😉

Nie waleczny
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

i tutaj wychodzi jego znajomość zasad, przepisów (?). Łun tak zrobi bo mu się tak widzi. Z jakiej wsi ten facio?

Janio
2 miesięcy temu

Ciekawe czy wygranym w przetargu miasto dolozy pieniędzy,oczywiscie „z uwagi na niespodziewany wzrost kosztów.”

Siaomi
2 miesięcy temu

Żeby nie było, że będzie w nocy rozrzucał śmieci żeby rano było na tamtych no widać chłop mocno zdeterminowany ^_^

Nie waleczny
2 miesięcy temu
Reply to  Siaomi

Czemu podpowiadasz?

Wtajemniczony
2 miesięcy temu

Oj biedny Prezes, przetarg nie siadł i teraz żal o wszystko. Tak wyglądają uczciwe przetargi a nie ustawione pod konkretnych wykonawców. Trzeba było zejść z ceny i po problemie. Wolny rynek Panie Prezesie.

ANNA
2 miesięcy temu
Reply to  Wtajemniczony

już był wolny rynek ze smieciami,a od marca do góryyyy!!!

Foxi
2 miesięcy temu

Ślepia tylko odyncowi wystają

Nie waleczny
2 miesięcy temu

Jeszcze mu kasy mało?

Sigma
2 miesięcy temu

Obyło się bez wypowiedzi jak na jednej z sesji poprzedniej kadencji.

https://drive.google.com/file/d/12AP25fqD4ybdygH_e5KOyLEoViG4h3s4/view

Jak to?
2 miesięcy temu
Reply to  Sigma

Pisanie skarg to nękanie? Art. 63 Konstytucji RP stanowi:
„Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej. Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skarg określa ustawa.”.
Konstytucja miałaby dawać prawo do nękania?

obywatel
2 miesięcy temu

Coś dla blokersów – lokatorów z TTBS ( przyda się także tym co mają lokale w mafii spółdzielczej) jeśli macie podzielniki ( pokłosie wyroku SO w Sieradzu) )

Poczytajcie lokatorzy pańszczyźniani ;

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://slonecznystok.pl/spoldzielczosc/interwencje/sensacyjne-oswiadczenie-prezesow-i-stowarzyszenia-ds-rozliczania-energii.html&ved=2ahUKEwj7tYafw4T-AhXEs4sKHT_7C9wQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw3nvCRX1lJTk8q5A-4TtHG9

Odp:
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Cytat: „W sposób szczególnie rozbójniczy został potraktowany pan Franciszek, od którego myśliborski sąd wyrokiem I C 690/13 zasądził ponad 50 tys. złotych z tytułu 5-krotności. W konsekwencji 78-latek musiał pokrywać koszty ogrzewania innych lokali w rozliczanym bloku.”

Sundy so sprawiedliwe 😉

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Odp:

Teraz prokuratura się zajmuje kastą oraz biegłymi sądowymi którzy jednocześnie byli przedstawicielami firm od podzielników .

A w Tbg w latach 2008-2022 w siarkowcu opierdololi ludzi na około 2, 5 mln ( wbrew art 6 ust 1 usm) a tarnobrzeska kasta kryje mafię ???

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Odp:

A czytałes waść stanowisko prezesów o podzielnikach ” nie mierzą ciepła) tylko temperaturę grzejnika ” ???

alex
2 miesięcy temu

Babe se możesz kontrolować spaślaku, albo kalorie na talerzu

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Patrząc na posturę prezesa można wnioskować, że najlepiej utyć na publicznym wikcie 🙂

Gość
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jaki dziś kurs rubla Wania ?

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  Gość

Musisz sprawdzić zaraz, jak tylko przyjdziesz z żebrów spod marketu banderowcu … Jednak polsza umie nie tylko dobrze paść pijawki ale również nauczyć języka polskiego 🙂

dojenie Polaków prze ukropol.jpg
spod sklepu
1 miesiąc temu

czysto to jo lubie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
78
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content