W obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II i poparcie dla działań mieszkańców bloków TTBS. Rada Miasta Tarnobrzega przyjęła dwa stanowiska

Dwa stanowiska zostały poddane pod głosowanie w trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Jedno z nich dotyczyło obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, drugie zaś poparcia działań mieszkańców bloków w zasobach TTBS. Bezwzględną większością głosów, stanowiska te zostały włączone do porządku obrad.

O poddanie pod głosowania „Stanowiska Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przyjęcia stanowiska w obronie dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II„, wnioskowała wiceprzewodnicząca Bożena Kapuściak. Za przyjęciem ww. stanowiska głosowało 16 radnych (A.Biernat, M.Cąpała, K.Kalinka, B.Kapuściak, A.Kiper, D.Kliza, M.Łagowska – Cebula, Ł.Nowak, L.Ogorzałek, S. Partyka, A.Pekar, A.Rebisz, W.Stępak, W.Szwedo, W.Trybuła, M.Zioło).

Przeciw był radny C. Mikrut.

Głosu nie oddali: T. Gołębiewska-Piś, A.Martyniak i B.Potański.

Z kolei wniosek o przyjęcie Stanowiska Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie poparcia apelu i petycji skierowanej przez mieszkańców bloków w zasobach TTBS, do Premiera RP, Parlamentarzystów oraz Ministra Rozwoju i Technologii”, złożył radny Kamil Kalinka.

Za przyjęciem tego stanowiska głosowało 16 radnych (A. Biernat, M.Cąpała, T. Gołębiowska-Piś, K.Kalinka, B.Kapuściak, A.Kiper, D.Kliza, M.Łagowska-Cebula, C. Mikrut, Ł.Nowak, A.Pekar, B.Potański, A.Rębisz, W.Szwedo, W.Trybuła, M.Zioło).

Od głosu wstrzymał się radny S.Partyka.

Głosu nie oddali: A.Martyniak, L.Ogorzałek i W.Stępak

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WALDEMAR
2 miesięcy temu

Jak zwykle głupotami się zajmują A ważne dla miasta sprawy odłogiem leżą!!!

Wiosna
2 miesięcy temu

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Zupełnie nie rozumiem tego zamieszania z dobrym imieniem.

Ola
2 miesięcy temu

Jak to dobrze, że nie ma już poważniejszych problemów w tym mieście.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Ola

Dokładnie. Np. na Sienkiewicza i Sikorskiego kostka jest do zamiany, wymiany lub przełożenia od 2017 r., kiedy oznaczyli na nich drogi pieszo-rowerowe.
https://echodnia.eu/podkarpackie/znaki-na-sciezce-rowerowej-w-tarnobrzegu-zostana-wyremontowane/ar/12684291

Szósty rok nie mogą ruszyć z robotami. Ale to jest przecież nic wobec spraw światopoglądowych – te załatwia się w pierwszej kolejności.

Kolo
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

co ty chcesz od tej szarej kostki?

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Kolo

Tłumaczyłem to już, nie chce mi się powtarzać. Przypomnę jeszcze, że nawet niejaki Juliusz Cezar uznał, że do dróg pieszo-rowerowych odpowiednia jest kostka niefazowana, w słowach:
„bo to są kostki gładkie, więc jedzie się praktycznie tak samo równo jak po asfalcie”.
https://nadwisla24.pl/2022/03/09/tarnobrzeg-prezydent-z-podwyzka-urzednicy-tez/#comment-197595

A przecież opinie Juliusza Cezara odzwierciedlają stanowiska urzędu. Na co więc czeka urząd w sprawie nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych na Sienkiewicza i Sikorskiego?

Kostkobrzeg
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Kostkomania zaorana hehehe 😀

Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

W urzędzie nie nadążają za niektórymi własnymi koncepcjami. Wystarczy popatrzeć jak „załatwiono” sprawę łącznika ul. Zwierzynieckiej z ul. Skłodowskiej. Przebudowywali ul. Zwierzyniecką za Kiełba – nie zrobili łącznika. Przebudowują teraz ul. Skłodowskiej – też nie zrobią łącznika.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Przerwa w infrastrukturze rowerowej na Sikorskiego mogła być zlikwidowana jeszcze wcześniej, kiedy remontowali tam chodniki w 2014 r.
https://echodnia.eu/podkarpackie/wielkie-remonty-miejskich-chodnikow-w-tarnobrzegu/ar/8063752

Nie nastąpiło to jednak do dziś. Teraz po prostu tarnobrzeskie standardy dosięgły również kierowców.

obywatel
2 miesięcy temu

Patrzcie i czytajcie co piszą w niemieckich mediach ( brukowcu ) ???
Chyba jest niezbędna uchwała bezradnych z Tbg ???
Temat dla babci – impresji dla kolejnej uchwały bo co ci wredni dziennikarze pod niemieckim patronatem piszą ????

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/niewygodna-prawda-o-matce-teresie-przenikliwa-polityczka-obronczyni-pedofilow/829k147,2b83378a

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Jak ktoś stał się sławny i popularny to ciężko jest mu zarzucić złe postępki,bo jest chroniony i zła prawda o nim jest blokowana,a ten kto to udowadnia jest prześladowany i bluzgany. Że

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Matka Teresa miała za cel jak najwiecej cierpienia dla Jezusa. Uwazala, że milony uzbierane od darczyńców należy dawac do Watykanu i to robila. Dlaczego wiec ludzie wierzący leczą się , stosują środki przeciwbolowe skoro im wieksze cierpienie tym lepsza przepustka do Nieba, uważając bezkrytycznie że Święta slusznie działała i nie wolno absolutnie krytykować. Odpowiedź mi sie nasuwa taka, ze popieraja Jej dążenie do jak najwiecej cierpienia bo to cierpienie znosili inni . Bo najlatwiej sie zbawiac cudzym cierpieniem i poswieceniem zwłaszcza anonimowych biedaków a samemu w ytym cxasie żyć wygodnie.

Samuel
2 miesięcy temu

Musi być jakiś porządek moralny by ten świat istniał.Nie ma śwìetych beż grzechu chodzących po tej ziemi z wyjątkiem Maryji i Jezusa.Niektorzy jak św Paweł zwany nawet apostołem narodow był niezłym łotrem prześladując przed nawróceniem chrześcijan a mimo to jest świętym.Jan Paweł II nie był beż grzechu choć jak pokazują badania historyków o których pisze Rzepa spora część dokumentów wytworzona przez bezpiekę jest sfałszowana podobnie jak dokumenty dotyczące kard.Sapiehy.Szanujmy wybitnych Polaków z lewą i z prawa bo w innym przypadku kto nas jako naród będzie szanował jeśli nie szanujemy wybitnych rodaków.Możliwe że to zbieżność nazwisk ale jeśli dyr szkoły im Jana Pawła II jest żoną radnego Mikruta który głosował przeciw przyjęciu uchwały w obronie papieża to pokazuje jak skąplikowana jest to materia.

Ciekaw
2 miesięcy temu
Reply to  Samuel

Czy gwarantem „porządku moralnego” jest zgniły od wieków Watykan, a więc dawne Państwo Kościelne? Wiesz, w historii krajów cywilizowanych „Synod trupi” się nie odbył. Watykan nie wspierał naszych powstań w XIX wieku, a wręcz apelował o zachowanie szacunku dla koronowanych zaborców. Kościół katolicki odegrał w średniowieczu i nowożytności dużą rolę cywilizacyjną dla Polski, ale bez przesady.
Do dziennikarzy „Rzepy” nawet mam zaufanie i zgadzam się, że krytyka źródeł, szczególnie SB-ckiego pochodzenia wymaga badań. Ale każdą wątpliwość wobec Jana Pawła należy rozstrzygać publicznie, tak jak publiczny jest Jego kult. Tylko na argumenty.
Zgadzam się z apelem, aby szanować wybitnych Polaków „z lewa i prawa”. Bo przykład narodzin II RP (nie była ona idealna, ale odzyskaliśmy niepodległość) jednoznacznie wskazuje, że i Daszyński i Dmowski dążyli w jednym kierunku, jakim jest niepodległość. Szanujmy, ale dyskutujmy. Postacie historyczne podlegają dyskusji. Byle merytorycznej.

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  Samuel

Skomplikowana jest tez polska gramatyka jak widać -:)

Eryk
2 miesięcy temu
Reply to  Samuel

Możesz mi wytłumaczyć, dlaczego dokumenty wytworzone przez bezpiekę są wiarygodne w przypadku Wałęsy, a niewiarygodne w przypadku JPII?

obywatel
2 miesięcy temu
Krysia
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Obywatel co Ty masz wspólnego ze stroną do której nas wysyłasz?
czyli ..Tarnobrzeg info i kropka. Jakaś nowa propaganda w mieście ?

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Krysia

Osobiście nic ale czytam tam i tu a akurat ten opis dobrze przedstawia błazenadę i wystąpienia pod publiczkę błaznów i bezczelne granie propagandą .
Przecież ci wszyscy aktorzy z tej komedii powinni być odstrzelenie przy kolejnych ch wyborach .
Nieprawidłowości BYŁY , ale zawiadomienia nie ma , odrealniony dziadzia ( o ile inflacji), babcia Impreska i teksty a pomyśleć co może naprawdę sadzić o zwykłych mieszkańcach itd itp!!!
Z ironicznego tekstu można wiele się dowiedzieć o poziomie etycznym, moralnym, uczciwości tych błaznów ???
POMYŁKA to nie tylko sołtys, wice a cała ta bezrada i to wielka pomyłka mieszkanców !

walt
2 miesięcy temu

ile to roboczych godzin wszelcy radni i bez poświęcili na tego typu uchwały by tylko się przy blasku ponazywać obrońcą jego imienia ? 🙂
groteskowość niektórych teatralnych gestów poraża… a przecież każdy taki może wcielać w życie chrystusowe przykazania by się przypodobać bogu i utorować sobie ścieżkę szczęśliwego życia… po śmierci… cóż kiedy Chrystus nauczał by miłować się wzajemnie,ba kazał i nieprzyjaciół swoich miłować…
jakim cudem w 2023 najgłośniejszymi admiratorami wartości chrześcijańskich są skromny rydzyk,miłosierny jędraszewski czy świecący przykładem jacek kurski co własne dzieci i małżeństwo unieważnił by wziąć wystawny ślub kościelny ?

Janio
2 miesięcy temu

A gdzie Szwagierczak?

Rumcajs
2 miesięcy temu

Ręce opadają…

Szambelan
2 miesięcy temu

Głosowanie radnych poakazało jaki jest stosunek do Kościoła. Potański nie umie uszanować żadnej świętości nawet Ojca Świętego, trudno się dziwić jak jest chyba byłym funkcjonariuszem MO albo UB, SB

Opozycjonista z Stalowej Woli
2 miesięcy temu
Reply to  Szambelan

Dajcie spokój on pracował w milicji i podobno bił ludzi.

Mieszkaniec 100%
2 miesięcy temu
Reply to  Szambelan

A teraz Potanski udaje świętego
Bożek szybko się z nim skumał i poszli razem.
A Bożek miał być taki piękny I nieskazitelny
He he

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Szambelan

Obecnie żeby nie zagłosować za tą uchwałą, to trzeba odwagi ,bo jest taki napór że można się wystraszyć i pójść z nurtem jaki teraz obowiązuje.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Szambelan

Teraz trzeba głosować tak żeby przypodobać się kościołowi bo wyborcy są na końcu. Każdy człowiek który chce mieć dobrą pracę lub inne profity musi pokazać swą wierność ,bo inaczej ma pod górę.

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Szambelan

najmocniej teraz do kościółka śmigają ci co omijali go w PRLu szerokim łukiem jak nawrócony prokurator stanu wojennego towarzysz piotrowicz znany dekomunizator sądownictwa.

podobno Lubas też w kopalni był pierwszy partyjniak a teraz pierwszy w kościele… ale zawsze z partią,choć tyle 🙂

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Tez slyszalem ze dzialal bardzo energicznie w tamtych czasach

Górnik
1 miesiąc temu
Reply to  Gosc

można rzec że w donoszeniu na kolegów był przodownikiem

greg
2 miesięcy temu
Reply to  Szambelan

bzdury piszesz, nic nie wiesz a piszesz, to co słyszałeś to tylko plotki,otóż był żołnierzem! cypisku!

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  greg

Pracownik z Machowa mówił że pan L. Kiedyś ściągał krzyże.

greg
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Ale jak zobaczysz papiery że był żołnierzem zawodowym, to nagle pracownik okaże się już trupem!,albo ja tylko słyszałam (em),najlepiej kogoś oczernić na podstawie plotek!,najlepiej idź i zapytaj to ci się oczy otworzą!

Pacjent ze szpitala
2 miesięcy temu

O prosze Pan Mikrut zamiast leczyć to się za politykowanie zabrał. Jest bardzo miernym lekarzem i to już nawet pacjenci wiedzą, tylko bazuje na tym że jest taki kryzys w środowisku lekarskim. A wiadomo jak ktoś jest mierny to się za polityke bieże a nie za leczenie ludzi tak jak przysięgał.
Taki z niech antykościelny ? No tak moralnych zasad 0. Oj Panie doktorze niech Pan pierw spojrzy w lustro

Obatelka
2 miesięcy temu

Są ludzie którym bardzo pomógł a nawet uratował życie więc nie musi nadrabiać innymi działaniami jak niektórzy.

Pacjent ze szpitala
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

z kopertą czy bez ?

Samuel
2 miesięcy temu

Nie po drodze mi z Panem radnym jeśli chodzi o poglądy ale jako jego był pacjent złego słowa nie powiem.Pełny profesjonalizm.Ból głowy Ci minie bo już zapowiedział że nie będzie startował w nowej kadencji

Pacjent ze szpitala
2 miesięcy temu
Reply to  Samuel

Jaki profesjonalizm ? o czym Ty piszesz albo sam PAn Mirkut sobie komentarze piszę bo włąsnie ma tyle pracy na dyżurze. Ogladałem jego wypowiedź w telewizji to mam wrażenie że poziom podstawówki. Dzisiaj będzie Polskie naprawiał hejtem i nienawością. Sam niech popatrzy w lustro i policzy koperty

obywatel
2 miesięcy temu

A pan pacjent to na pewno poszedł do właściwego doktora ???

Pierwsze słyszę aby leczył na głowę ??

Alf
2 miesięcy temu

Tak daleko idące ocenianie człowieka po jednym telewizyjnym wysłuchaniu jego wypowiedzi ,zdecydowanie źle świadczy o tobie

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Samuel

potwierdzam Twoją wersję – byłem u doktora Mikruta i słowa złego powiedzieć nie mogę.
bardzo pomocny.

towarzysz
2 miesięcy temu
Reply to  walt

te strzel se baranka

Ciekaw
2 miesięcy temu

A wczoraj na rowerze omal nie zaliczyłem gleby. Bo płyty chodnikowe (skrót od tej blaszanej budowli na końcu ul. Dekutowskiego, naprzeciw Lidla) powinny wylądować w muzeum, wszak pamiętają czasy zamierzchłe. I dlaczego Rada Miasta nie przeprosi/ nie zmieni pomnika koło Lidla. Przecież to kicz niemiłosierny i obraza Papieża.

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  Ciekaw

Ktoś wymyslil takie dzieło ,zdał opiekę na miasto i miasto musi dbać za swoje pieniądze,bo nie ma innego wyjscia.

Fiskus dębolistny
2 miesięcy temu

Rada Miasta ma zapewne dokumenty, na których oparła swą uchwałę?

greg
2 miesięcy temu

Nie wiem co napisać, może-kogoś już równo poj…..o!

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  greg

Ha, ha, ha – czy może pojeb??? POJEBA???ch ???

Wykorzystywać politycznie i dla politycznego wizerunku to jest dopiero zbydlęcenie moralne, etyczne ???

” Tańczący na grobie ” .

Ciekawe czy życzyłby sobie JP II takiej uchwały i tych co to uchwalili ????

Dla jednych zawsze będzie WAŻNY a dla komuchów już niekoniecznie ????

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

PiS każe sługa musi.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Czy trzeba być komuchem żeby nie lubić pedofilii ?

ozzi
2 miesięcy temu

Proponuję jeszcze budżet miasta zawierzyć matce boskiej!-czysta propaganda pod płaszczykiem wiary!

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  ozzi

To jak to ??? Przecież miasto jest POWIERZONE ???
Chyba za czasów rybki ???
Uroczysta msza była na Serbowie !

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Żołnierzy Kolumba zaangażować

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ozzi

Asekuracja żeby zrzucić odpowiedzialność na Siłę Wyższą.

666
1 miesiąc temu
Reply to  ozzi

tylko której? tej z Częstochowy, Dzikowskiej czy może Sulisławskiej?

rowerowy
2 miesięcy temu

W ramach wystroju proponuję stosik kostki betonowej, jako podstawowego materiału z którego zostaną wykonane nawierzchnie modernizowanych dróg. Oprócz tego znak drogi pieszo-rowerowej i oprawa latarni LED. Będzie ładniej i bardziej klimatycznie.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Można usunąć ten komentarz oraz ten na który on odpowiada – nie ten artykuł. Przepraszam za pomyłkę.

Obatelka
1 miesiąc temu

Tchórze cofają nasz kraj i region . Niby wysławiają zmianę ustroju na demokrację a cofają nas do ustroju jeszcze wcześniejszego i gorszego feudalizmu.

Konrad
1 miesiąc temu

Radni powinni przed głosowaniem poszukać informacji o św JP II, aby podjąć decyzję, która nie będzie obciążała ich sumienia. Bronić dobrego imienia Wojtyły czy nie. Teraz wyszła sprawa ochrony pedofilów w sutannach, ale to nie jest jedyna sprawa obciążająca pamięć o nim. O wiele poważniejszą jest jego stosunek do faszystów i ludobójców. Gloryfikował ich.
Po kanonizacji Stepinaca chorwackiego faszystowskiego zbrodniarza JP II śmiał przyjechać do Zamościa i spojrzeć w oczy ludziom Zamojszczyzny tak straszliwie dotkniętych przez faszystów.
Inna sprawa to ludobójstwa w Rwandzie oraz śmierć ok 1,5 mln ludzi w Afryce po jego decyzji o zakazie stosowania antykoncepcji.
Powszechnie znana była jego przyjaźń z ludobójcą Pinochetem i to wtedy kiedy już było prowadzone proces postawienia Pinocheta przed Trybunałem.
Tylko sygnalizuję radnym fakty, które warto byłoby sprawdzić.

Samuel
1 miesiąc temu
Reply to  Konrad

Konradzie nie oczekuj ze świety JP Ii będzie beż grzechu bo żaden święty z wyjątkiem Maryji i Jezusa nim nie jest a niektórzy z tych świętych byli przed nawróceniem nawet łotrami.Powszechnie jest znana przyjaźń Donalda z Putinem co nie przeszkadza tysiącom ludzi uważać go za swój autorytet.To jak rozumiem Ci nie przeszkadza. Obłuda ?

Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  Samuel

Kłamiesz zarówno w ocenie Tuska jak też Maryji i Jezusa. Powinieneś wiedzieć, że chrześcijaństwo zostało wymyślone przez ateistów w IIIw ne a Maryja jest powtórzeniem postaci wcześniej używanych przez mitologie starożytne egipskie. Jeżeli zechcesz dowiedzieć się więcej o Wojtyle to będziesz przerażony tym jakim złym obłudnym był człowiekiem. Pamięć o nim będzie taka sama jak obecna pamięć o Leninie.
Żadne uchwały nie powstrzymają krytyki pontyfikatu Wojtyły. Nie powinniśmy popierać podobnego wandalizmu jak niszczenie pomników ale zmuszanie Polaków do czczenia i przypisywania nieprawdziwych zasług Wojtyle jest także wandalizmem wobec Polaków.
PIS będzie miał problem z obroną dobrego imienia Wojtyły, gdyż nie chodzi o obronę pedofilów w sutannach ale także o gloryfikację faszystów i ludobójców, a zmuszanie do rezygnacji antykoncepcji ludzi chorych na HIV jest zbrodnią ludobójstwa.
Tarnobrzescy radni mają teraz problem jak głosować. Za ochroną dobrego imienia Wojtyły będą głosować resortowe dzieci, ktorych rodzice tępili katolicyzm a oni teraz są jego obrońcami. To jest obłuda Samuelu.

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Samuel

Putin zanim wywołał wojnę , jawił się jako nowoczesny przywódca, z zapędami zjednoczenia wielkiej Rosji wprawdzie , ale nikt nie spodziewał się że będzie takim barbarzyńcą i wejdzie na droge wojny bratobójczej ,a rozmowy trzeba było prowadzić,bo tego wymaga dyplomacja .Dyplomatycznie też każdy z każdym uściskuje sobie dłonie,uśmiecha się pozuje do zdjęć nawet gdy się różni politycznie .

Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Od dawna co najmniej od 14 roku wiadomo było, że Putin to zbrodniarz, więc bratanie się z jego pachołami Le Pen, Salvinim i innymi było zdradą stanu. Obecna władza byla na usługach Putina i finansowała jego agresję kupując węgiel, ropę . Zdjęcia Tuska z Putinem z 2010 roku to kamuflaż dla ciemnego ludu. Gdyby nie Biden to obecna wladza doprowadziłaby do zwasalowania nas od Rosji tak jak chciała kiedyś Targowica. Przyjdzie czas, że wyjaśnimy to.

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Samuel

Kiedyś nie było tylu dokumentów i ludzie nie umieli czytać i pisać więc można było przeoczyć pewne postępki przyszłych świętych. Sądzę że gdyby była większa wiedzą i obieg informacji lepszy niektórzy nie zostaliby wyniesieni na ołtarze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
64
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content