Wojna NIE dla dzieci. Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu zrealizował kolejną misję humanitarną dla Ukrainy

W dniach 30 marzec do 2 kwietnia b.r. Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu w partnerstwie z Fundacją Sióstr św. Dominika i Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział Przeworsk zrealizował kolejną już, IX misję humanitarną na rzecz walczącej Ukrainy. Tym razem pomoc humanitarna dotarła na południe kraju w rejon Chersonia.

Udział w misji wzięli myśliwi-wolontariusze: Sławomir Tomala, Sylwester Ślusarz oraz Robert Bąk. Łącznie pokonali oni ponad 3 tyś. km dwoma samochodami dostawczymi i przewieźli 5 ton pomocy humanitarnej: żywności, odzieży i środków higieny osobistej a także agregaty prądotwórcze.

Wsparciem dla organizacji misji była Fundacja KGHM Polska Miedź, która przeznaczyła na rzecz Fundacji Sióstr św. Dominika środki na sfinansowanie transportu dla pomocy humanitarnej. Dzięki wsparciu tej Fundacji udało się łącznie już przekazać ponad 30 ton pomocy humanitarnej w rejon walk frontowych. Wsparciem dla misji było również Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca i Gmina Leżajsk, które to przekazały część artykułów pomocowych.

– Była to nasza IX misja humanitarna w rejon bezpośrednich walk na Ukrainie. Odwiedziliśmy mieszkańców południowej Ukrainy w rejonie miasta Chersoń. Zasililiśmy pomocą ludność cywilną zamieszkującą wioski przyfrontowe. W niektórych miejscach w których byliśmy ludzie żyją w odległości kilkuset metrów od pozycji wroga. Są pod nieustannym ostrzałem artyleryjskim. Brakuje tam bez mała wszystkiego. Zaopatrzyliśmy punkt zbiorowego żywienia jednej z wiosek z którego korzysta ponad 400 mieszkańców. Dotarliśmy z pomocą do sporej ilości dzieci, bo aż ponad 300 z nich otrzymało od nas wsparcie. Przekazaliśmy pieluchy, butelki i inne rzeczy niezbędne dla niemowląt i małych dzieci, które to przebywają w chersońskim szpitalu. Dziękujemy sponsorowi – Fundacji KGHiM – za wsparcie na rzecz transportu pomocy humanitarnej – tłumaczy Robert Bąk, łowczy okręgowy ZO PZŁ Tarnobrzeg.

foto&info: ZO PZŁ Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ro man
2 lata temu

czy region sandomierski tez nalezy pod region lowiecki tarnobrzeski? jesli tak to prosze to zmienic

ro man
2 lata temu
Odpowiedź do  ro man

sandomierzu starozytny grodzie nie daj sie dymac

Cyganeczka
2 lata temu
Odpowiedź do  ro man

Zostal juz dawno wydymany!!

Cyganeczka
2 lata temu
Odpowiedź do  ro man

Nie nalezy, bo w tych regionach poluja , lukami I dzidami, co zamozni maja proce.

mniam mniam
2 lata temu
Odpowiedź do  Cyganeczka

a u wos co? slyszalem ze dobra kielbaske robia z bobrow kolo new deby

mniam mniam
2 lata temu
Odpowiedź do  mniam mniam

przepraszam slychowac takowo o zupie z szyszek i wiewiorek bo na piochach nie urosnie nic oprocz mchu

ro man
2 lata temu

trzeba powoilac nowy region z siedziba w sandomierzu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
7
0
Chętnie poznam Twoje przemyślenia, skomentuj.x
Przejdź do treści