Skarga mieszkańca na prezydenta Tarnobrzega odrzucona

Rada Miasta Tarnobrzega odrzuciła skargę mieszkańca Tarnobrzega na prezydenta miasta, w sprawie wyłączania oświetlenia na osiedlach. Uchwała w tej sprawie została przyjęta niejednogłośnie.

Jak czytamy w poddanej głosowaniu uchwale cyt: „25 października 2022 r. skarżący zwrócił się z wnioskiem do Prezydenta Miasta Tarnobrzega o zaprzestanie całkowitego wyłączania oświetlenia ulicznego na Osiedlu Sielec z uwagi na niebezpieczeństwo powodowane wyłączaniem oświetlenia wobec braku chodników, występowania niskich poboczy i głębokich rowów. Wskazał również na obowiązek równego traktowania mieszkańców przez władze publiczne, w świetle którego mieszkańcy wszystkich osiedli „powinni się cieszyć oświetleniem”. Dodał, że oświetlenie ulic i placów jest zadaniem gminy” – koniec cytatu.

W odpowiedzi prezydent wyjaśnił skarżącemu iż cyt: „Samorządy zobowiązane są do zmniejszenia zużycia prądu o 10%. Na przedmiotowym osiedlu nie ma możliwości wyłączenia co trzeciej czy co drugiej lampy w sposób liniowy, ponieważ zasilanie danych szaf oświetleniowych realizowane jest za pomocą jednej fazy. Rozwiązanie wyłączenia poszczególnych lamp wymagałoby modyfikacji szaf oświetleniowych, co wiązałoby się z generowaniem znacznych kosztów” – koniec cytatu.

Członkowie komisji Skarg, Wniosków i Petycji uznali jednogłośnie skargę za bezzasadną i rekomendują Radzie Miasta odrzucić ją jako bezzasadną.

Za przyjęciem uchwały a więc odrzuceniem skargi mieszkańca głosowało 8 radnych (Gołębiowska – Piś, Kiper, Martyniak, Ogorzałek, Potański, Stępak, Szwedo i Trybuła). Przeciw było 6 radnych (Cąpała, Kalinka, Łagowska-Cebula, Mikrut, Pekar i Rębisz). Od głosu wstrzymali się zaś radni; Biernat, Kapuściak, Kliza, Nowak i Zioło. Głosu nie oddał radny Partyka.

W dyskusji poprzedzającej głosowanie udział wzięła radna Teresa Gołębiowska-Piś, która jako przewodnicząca komisji Skarg, Wniosków i Petycji podtrzymała wniosek tejże komisji o odrzuceniu skargi. Z kolei radni Kamil Kalinka i Łukasz Nowak przyznali, że choć prezydent działał zgodnie z prawem, to szukanie oszczędności poprzez całkowite wyłączenia oświetlenia na osiedlach, jest pokłosiem poprzednich decyzji, związanych z nie podpisaniem porozumienia na dostawę energii. Według informacji podanych przez radnych, miasto straciło na tym ok. 6 mln zł.

Jak tłumaczył radny Nowak:

„Prezydent oczywiście miał takie prawo, natomiast biorąc pod uwagę całe zarządzanie energią i kwestią związaną z porozumieniem (…) to ja jestem bardzo krytycznie nastawiony do tematu zarządzania energią w mieście, tym bardziej że widzieliśmy jak było wyłączane oświetlenie. Mówiłem wielokrotnie na sesjach żeby to jeszcze raz przeanalizować i przede wszystkim uwzględnić kwestie przejść dla pieszych. Z jednej strony rozumiem, że potrzebne były oszczędności, natomiast tyle ile my na tej energii przez błędne i głupie decyzje straciliśmy, to jest inna kwestia. Później trzeba zaciągać kredyty a prezydent jeszcze na spotkaniach powołuje się na jakieś tam odległe ZUS-y (…) Powiem delikatnie, 6 mln straty na energii to jest to, dlaczego podchodzę do tego krytycznie. Z drugiej strony zarządzanie tą energią jest fatalne, widać to po zmianie czasu (…) Ja wiem, że u nas jest stary system, ale biorąc pod uwagę to, że musieliśmy utrudniać życie ludziom, przy zmianie czasu powinniśmy reagować wcześniej. Teraz lampy świecą wtedy, kiedy mogłyby nie świecić, i tutaj też proszę, żeby zareagować, bo marnowanie energii już jest na wysokim poziomie”

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Szwedo martwił się o sarenki na obwodnicy , że ciemno mają a swoich mieszkańców ma w d..ie

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Sami ludzie takich radnych wybierają. Zamiast kogoś kto się zna to wybiera się takich bo znajomy,bo przystojny,bo mądrze mówi (czyt. nawija makaron na uszy) a potem mamy co mamy.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo sarenki ważniejsze a z ludzi to tylko turyści ???

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Bo sarenki nie mają rozumu a ludzie ponoć mają i se poradzą,a że nie mają rozumu to nie znaczy że można je wytępić.

Tarnobrzeg to stan umysłu
1 miesiąc temu

Tyle Waszego co se popłaczecie. Łamcie nogi w ciemnościach, a potem sprawa sądowa. Czy wygracie? To już jest pytanie retoryczne.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Skarga i to natychmiast
Skandal Tłumaczenie Dzialanie z prawem Żadne wytyczne do oszczedzania0 nie dawały zakazu ooswietlania całego osiedla.
Przepis proszę .
Chora ta rada .Tak są zatroskanie o sprawy mieszkańców
Zapamiętamy

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Ale tu jest Tbg , rządzi komitet KOZ ( PO, KO, nowoczesna, SLD , PSL i potomkowie PZPR, UB, SB i TW )!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

A tam waść , ten mieszkaniec to jakiś taki ??? , że nie wie iż skarg na belfra się nie pisze , jak on śmiał napisać skargę na belfra ???
Tak trzymaj belfer , nie daj się bo co to ma być jakaś krytyka, jakaś opinia, jakieś odrębne zdanie , poglądy – JAK ŚMIE ???

obywatel
1 miesiąc temu

Komitet KOZ , prawdziwe oblicze , grunt że im świeciło , problem to dla tych ??? byłby jakby nad zalewem nie świeciło albo jak sarnom brakuje ???
A na gwarka świeciło , na sztygarów swieciło ???

WALDEMAR
1 miesiąc temu

KIEDY ZOSTANA OCZYSZCZONE SCIEZKI ROWEROWE I PIESZO ROWEROWE Z PIACH W TARNOBRZEGU??,,,,,,,

Kat
1 miesiąc temu
Reply to  WALDEMAR

Nigdy!!! Arystokracja tarnobrzeska jeździ samochodami i ich chodniki ani ścieżki rowerowe nie interesują.Poza tym na wszystko im brakuje kasy tylko nie na wysokie zarobki. Musza się nachapać zanim ich wypier… ze stołków.

WERONIKA
1 miesiąc temu
Reply to  Kat

To nie jest arystokracja To ELYTA tarnobrzeska jest

Rajca
1 miesiąc temu
Reply to  WALDEMAR

Jak uważasz że jest brudno to bierz sipe miotłe i posprzątaj

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Rajca

Teraz nikt nie sprząta, tylko rzuca papierki i opakowania za próg ,bo tylko w domu jest pedantem a za progiem to już nie .

Kat
1 miesiąc temu

Można składać skargi na wycinkę drzew w Tarnobrzegu w związku z remontem ulic. Właśnie się rozpoczęła rzeź drzew:
https://tyna.info.pl/pl/755_tarnobrzeg/202018_rozpoczely-sie-remonty-ulic-w-tarnobrzegu-jest-nowa-organizacja-ruchu.html

Ogłoszenie:
przyjmę zlecenie ucinania łbów decydujących o wycince drzew, podpisujących pisma i wykonawców. Jedno drzewo ścięte, jeden łeb ucięty. Taka jest u mnie zasada.
Do wyboru proponuję: gilotynę, piłę mechaniczną, piłę ręczną, siekierę. Czekam na zgłoszenia od łbów zainteresowanych ucięciem.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Norynbergia 2.0 dla szczypawkowych zbrodniarzy … prawda zaczyna przebijać się do świadomości i do mediów szkoda że tak późno – a przecież już 2 lata temu ostrzegałem na lokalnym forum -do dzisiaj pamiętam ten rechot i wyzwiska od foliarzy itd ! https://www.facebook.com/100010137101323/videos/1363920167798076

big farma.jpg
Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Karą dla tych co sieją dezinformację i narażają ludzi na choroby bo ogłupieni nie szczepią się nawet na choroby które przestały nękać ludzi dzięki szczepieniom i coraz więcej ludzi a szczególnie dzieci jest nieodpornych.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Dzidzia zanim się odezwiesz warto byłoby zapoznać się z podstawowymi danymi . Oto typowy skład tzw. szczepionki podawanej ludziom, według Mnie wszystko co tam jest zawarte przyczynia się do chorób, które to mafie farmaceutycznie sprytnie ukrywają pod rzekomo chorobami nowymi cywilizacyjnymi. Po za tym masz w materiale gdzie lekarz sam mówi prosto o i otwarcie o szkodliwości tzw szczypawek jako broni biologicznej. To właśnie ludzie którzy namawiają do szczypawek powinni być pociągnięci do odpowiedzialności niczym zbrodniarze w Norynberdze !

trucizna w szczepionce.jpg
ddd
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ameryki nie odkryłeś. Sczepionka musi być trucizną bo podając ją organizm wytwarza przeciwciała. A szereg innych zawartych w niej substancji szkodliwych wynika z procesu jej wytworzenia. Podobnie jak leki w aptece, pomaga na ból głowy a rozwala wątrobę. Powiem tak:

Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja jest trucizną

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  ddd

W takim razie wytłumacz po co jest dodawana rtęć, aluminium itp ? Rozumie coś na bazie jakiegoś jadu np w Ameryce południowej stosuje się np ukąszenia mrówek w celu podniesienia odporności. Reasumują mogę przeżyć całe życie i nie zachorować ale gdy się zaszczepią to dobrowolnie wpuszczam w swoje ciało truciznę – i na tym ma polegać dobrodziejstwo szczypawek? Czy wiesz że Ukraińcy nie są przymuszani do żadnych sczepień, a mimo to żyją , chodzą , pracują i zakładają rodziny a ostatnio bez żadnej kwarantanny czy obowiązkowej szprycy na covid 19 żyją i mieszkają wśród Nas. Nie ma naukowych dowodów na to aby szczepionki przyczyniły się do zaniku chorób. Zapoznaj się z grafiką i też zadaj sobie pytanie dlaczego ta część Europy jest przymuszana do eksperymentów medycznych ?

obowiązkowe szcepienia.jpg
szczepan
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

aluminium jest w stalowej

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  szczepan

Aluminum jest rakotwórcze tylko patrzeć jak rak przetrzebi Stalówkę i pracowników aluminiowych zakładów !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  szczepan

Może i jest w stalowej ale mnóstwo mieszkanców TBG tam PRACUJE bo nie ma innego wyjścia także trochę ostrożnie z takimi poglądami ??

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Mamy 21 wiek i to właśnie na Ukrainie ostatnimi czasy odnotowano sporą zachorowalność na Odrę…

Poza tym człowieku, odkąd wrzucasz te grafiki i wiele osób na tym forum prosiło o źródło. Nigdy go nie podajesz tylko odpowiadasz kolejnym wykresem, obrazkiem itd. Bez podania źródła tych informacji.
Dobry byłby z Ciebie polityk. Na zadane pytanie nie odpowiadasz wprost tylko nawijasz makaron na uszy.

A tak propo, podasz źródło informacji odnośnie tego co napisałeś?
Jak tak to poprosimy, jak nie no to nie pisz wcale.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Człowieczku pierwsza zasada jak Ci coś nie pasuje to po prostu nie czytaj i pomyśl że to nie jest do Ciebie skierowane, bo to przerasta Twoje zdolności intelektualne. Wszystko masz w necie i przy odrobinie chęci jesteś w stanie wszystko znaleźć ale jak się nie chce poszukać to się rżnie mądrale. Jeżeli zarzucasz jakieś kłamstwa to opisz które i na jakiej podstawie tak sądzisz ale również na poparcie swoich też podaj źródło i link ps czy Tobie naprawdę wyżarło mózg że znajdziesz link np do WHO gdzie otwarcie będą przyznawać się do szkodliwości szczypawek – przecież na każdym kroku jest w tym temacie cenzura! Mówisz że na Ukrainie pandemia odry a patrz przyjeżdżają bez żadnych badań , bez kwarantanny do polski i jakoś tutaj nie słychać aby rozprzestrzeniała się choroba więc zanim łakniesz jakąś wiadomość jak pelikan to poznaj podstawowe fakty !

polskie przygłupy.jpg
As
1 miesiąc temu

Nie widzisz ,że to element wojny hybrydowej ruskiego trolla ?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  As

Omg ręce opadają tylko dlatego że przedstawiam ludziom alternatywną wiedzą, to zawsze znajdzie się intelektualna ameba która zacznie wyzywać od ruskich trolli. Bardziej czułbym się obrażony gdyby ktoś nazywał Mnie kozacką onucą co nie As ?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Masz tu link zajęło Mi to dokładnie 5 sekund, żeby sprawdzić i zweryfikować wiadomości!!! https://sekrety-zdrowia.org/polio-szczepionka-paraliz/

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Chcesz więcej materiałów ? Ja nie tworzę żadnych faktów ani tez jedynie przedstawiam inny bardziej uczciwy obraz sytuacji poparty na autorytetach z danej dziedziny !

szczepionki trucizna.jpg
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ
Zihten
1 miesiąc temu

No to teraz skarżący powinien złożyć do wojewody skargę na tą radę. I bardzo dobrze bo to jaja jakieś są z tym oświetleniem.

Gruba Zośka
1 miesiąc temu

Moje zdanie jest takie że uwielbiam parówki drobiowe z biedronki bo puszczam po nich soczyste bonki

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Może to jest właśnie szansa dla miasta skoro elity tego miasta które wybieraliśmy od 1990 roku nie miały wizji rozwoju miasta a nawet jakiegokolwiek pomysłu oprócz jeziora i chodników to może warto podjąć działania w tym kierunku.
To przecież długa droga ale jest jakiś cel
Pozwólmy chociaż raz mieć wpływ na to co się w mieście dzieje.
Ostatnia ekipa władzy w niczym nie słucha mieszkańców.
Nawet jak zabierze oświetlenie i w osiedlu są ciemności to mówi ,że jest wszystko okey
Władza odleciała to może z tym pomysłem pójdziemy sami bez niej.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Wypowiedź dotyczy pomysłu wykorzystania wód siarczkowych .przepraszam za te wypowiedź beż wskazania dokladnie o co chodzi.To ma tez związek z odrzuceniem skargi.

O to to...
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

„Ostatnia ekipa władzy w niczym nie słucha mieszkańców.”

O to to, nie słuchajo, majo swoje „wizje” najczęściej nie do końca zbieżne z oczekiwaniami mieszkańców Tbg-u

obywatel
1 miesiąc temu

Bezradni nawet nie zapytali jakie są oszczędności energii w urzędzie i podległych jednostkach ???
Bezradni nawet nie wiedzą o co chodzi w sprawie oszczędności a urzędasy wycierają sobie gęby interpretacjami ???

Może Redaktorzy NW24 zapytają sołtysa ???

https://echodnia.eu/podkarpackie/podkarpackie-urzedy-z-obowiazku-oszczedzania-energii-wywiazuja-sie-nawet-ponad-plan-zobacz-ktory-samorzad-robi-to-najlepiej/ar/c1-17442267

Imię
1 miesiąc temu

Ręka rękę…

Brutus
1 miesiąc temu

Chrząstek w telewizji lokalnej własnie wprost przyznał ze miasto NIE MUSIAŁO!!!! wyłaczac oswietlenia ulicznego. https://www.youtube.com/watch?v=rHQSJNDJq9w Wiec mieszkaniec mial racje, ale oczywiscie skarga zdaniem władz „bezzasadna”. Czyzby prezydent bawił się w Stachanowca i chciał wyrobic 200 procent normy kosztem mieszkancow osiedli wiejskich???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Brutus

Chodzi tylko waść o to aby na koryto było dla swoich ( podwyżki, premie, nagrody) oraz na zabawy bo teraz potrzeba kasy na kampanię .
Mieszkańców to mają w dupie ??

Teraz to będa spotkania z działkowcami, wędkarzami itp tworami , potancówki , morsowanie , diabełkowanie , trochę grosza z kasy miasta sypną a barany, owce, osły będą chwalić belfra i bezradnych .

Bob Marlej
1 miesiąc temu

Nie stękajcie o wyłączanie świateł na osiedlach bo po to mieszkańcy Tarnobrzega płacicie podatki żeby utrzymywać oświetlenie przyjezdnym nad bajorem. Ja po ciemku nad kałużą nie będę chodził. Więcej ścianek wspinaczkowych, drugi basen i neptun zanużony w kałuży. Na to mają iść wasze podatki. Ja sobie z Jadachów podjadę za friko raz na jakiś czas i się zabawię.

Sielec to dzielnica
1 miesiąc temu

Sielec nie jest osiedlem tylko dzielnicą. W Rzeszowie gdy poszerzano granice miasto i włączano oddzielne wioski, to stawały się dzielnicami. To odrębne miejscowości ,nie przylegające do miasta, z odrębnymi zabudowaniami i oddzielną historią.
https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,19037704,skad-sie-wziely-nazwy-dzielnic-w-ktorych-mieszkacie.html

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
43
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content