Zamiast przeprosin i oświadczenia, miała być maskotka skunksa. Konflikt na linii wiceprezydent – radny skończy się w sądzie?

Przeprosin od radnego Kamila Kalinki zażądał wiceprezydent Tarnobrzega Mirosław Pluta. Miało do nich dojść publicznie, podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Pismo z kancelarii adwokackiej radny wyśmiał, nazywając je „listem miłosnym”  a wiceprezydenta „niedoszłym premierem trzeciej Rzeczypospolitej”. Zamiast przeprosin, K.Kalinka chciał wręczyć M. Plucie maskotkę skunksa.

W piśmie z kancelarii adwokackiej wiceprezydent wzywał radnego Kalinkę cyt: do natychmiastowego zaniechania naruszania dóbr osobistych mojego mocodawcy Mirosława Pluty, polegającego na rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, że pan Mirosław Pluta wie o tym, iż w Rejonie Dróg Miejskich w Tarnobrzegu łamane jest prawo ale nie zamierza nic z tym zrobić i wręcz będzie to tolerował, które to sformowanie zostało przez pana wypowiedziane na sesji Rady Miasta Tarnobrzega w dniu 25 stycznia 2023 roku, a które to twierdzenie nie podlega prawdziekoniec cytatu.

W dalszej części pisma, którego treść radny Kalinka przytoczył podczas sesji, wiceprezydent domagał się  niezwłocznego złożenia przez radnego oświadczenia, najpóźniej do 29 marca br. na posiedzeniu Rady Miasta, cyt: Oświadczenia mającego na celu usunięcie skutków pana bezprawnych działań polegających na sformowaniu pod adresem Mirosława Pluty powyższych, nieprawdziwych twierdzeń godzących w jego dobra osobiste, poprzez złożenie ustnie oświadczenia o następującej treści: Ja Kamil Kalinka bardzo przepraszam, za wypowiedziane na sesji Rady Miasta Tarnobrzega w dniu 25 stycznia 2023 roku twierdzenia, jakoby Mirosław Pluta, wiedział o tym, że w Rejonie Dróg Miejskich łamane jest prawo ale nie zamierza nic z tym zrobić i wręcz będzie to tolerował, które to twierdzenia nie polegają na prawdzie. Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji, oraz zobowiązuję się w przyszłości nie naruszać bezprawnie dóbr osobistych pana Mirosława Pluty” – koniec cytatu.

Ww. wezwanie radny Kalinka najpierw określił jako „listo miłosny od wiceprezydenta”, następnie je podarł na mównicy i z powodu nieobecności wiceprezydenta Pluty, przekazał je prezydentowi Bożkowi. Następnie przeprosił M. Plutę, lecz nie za to, czego on domagał się w treści pisma, lecz za to, że nie udało mu się kupić maskotki skunksa, którą to chciał wręczyć wiceprezydentowi.

– A dlaczego skunksa? Bo to małe zwierzątko jest, ale potrafi dużo smrodu zrobić i taki prezent chciałem dzisiaj wręczyć panu prezydentowi Plucie, ale w Tarnobrzegu nie znalazłem – tłumaczył radny, podtrzymując jednocześnie swoją wersję wydarzeń.

– Niewielu ludzi znam tak zakłamanych jak pan Mirosław Pluta, niedoszły premier trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej (…) Słowa o których mówiłem, padły na komisji technicznej 9 stycznia tego roku (…) Na tej komisji pan prezydent Pluta nie dość, że powiedział te słowa, że on wie, że w RDM-ie jest łamane prawo, to jeszcze powiedział, że jest to dla dobra spółki (…) Ja bym się nie czepiał RDM-u gdyby te pieniądze z miasta szły i zostawały w RDM-ie, (…) Ale w jaki sposób te pieniądze miały służyć spółce, jeżeli przez tą spółkę szły do podmiotów trzecich i tam zostawały – tłumaczył K. Kalinka.

Retransmisja sesji dostępna jest tutaj  (wypowiedź radnego Kalinki od ok.3:09)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 miesiąc temu

Szkoda komentować -” belfry dwa”, ” z klasy LO” – poziom ten sam , te same wartości, te same metody, ten sam styl ,
– jaki szef taki wice-szef – TYLKO KTÓRY TU jest tym pierwszym ???

Bezradny z mafii spółdzielczej mówił tak ” prawdę powie jak się pomyli”” i czy tu jest prawda o DiM???

burek
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

hau hau

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

To napisz mądralo ,czemu piszesz o belfrach sołtysach itp. zamiast po nazwiskach Bo się boisz przegrać kolejnego procesu tchórzu . Ten jest podobny trochę do skunksa

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Oj zabolało cię mendo jedno z komitetu oszustów KOZ .
Rodzina chciałaby uchodzić za świętą bez skazy a tymczasem to zgnilizna moralną , etyczne , bagno bez dna ???

Zapytaj Bożka w takim razie dlaczego BIE MA PRZEPROSIN w lokalnych mediach a opublikowania przynajmniej w dwóch ( w NW24 i jakimś szmatławcu lokalnym( ???

Zapytaj Tego swojego idola z rodziny czy już dostał 5000 zł ???

Czy też 5000 zł zasądzono na profanację dzieła ŚP Józefczyka ???
( darczyńca skur????k)

Zapytaj czy ten twój BELFER już komornika wysłał do OBYWATELA ???

Zapytaj Kapitana Nemo czy WODA PODROŻAŁA dla mieszkanców???

Zapytaj PAPY Smerfa i Siwego uśmiechniętego dziadzia ( dziada MROZA) czy już wypłaca dopłaty do wody mieszkańcom ???

Zapytaj BELFRA czy już oddał WSZYSTKIM i WSZYSTKIE bezprawne opłaty wyciągnięte od mieszkanców związanych z opłatami na CMENTARZU ???
Zapytaj z czego też wypłacił ODSETKI ???

Serbinów.
1 miesiąc temu

Brawo Kamil jazda z osobami niezamieszkałymi na terenie miasta Tarnobrzeg. Niech Pluto rządzi sobie w swojej zapyziałej dziurze zwanej Baranowem.

Mecenas
1 miesiąc temu
Reply to  Serbinów.

Pluta nie pójdzie do sądu z własnym radnym

To tylko Bożek poszedl do sadu z tarnobrzezaninem.
I nie zostało to dobrze odebrane przez mieszkańców

Zocha
1 miesiąc temu
Reply to  Mecenas

Chcesz powiedzieć, że dobrze jest odbierana obrażanie kogoś, poniżanie i opluwanie. Z tym gościem dawno już powinien być zrobiony porzadek. To jest cywilizowany świat?,

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zocha

Tak tak tak – a kłamstwa, oszustwa i okradanie z prawdy powinny być chronione ???
Piszesz o cywilizowanym świecie a czy przypadkiem ten twój ( i wasz) świat to nie stalinowski ( komunistyczny ) w którym prawda się nie liczy a pod ochroną są oszuści, kłamcy, złodzieje itd???

Ktoś pisze ( bredzi) o cywilizowanym świecie aby chronić koryto i swoich z komitetu KOZ – bez jaj ???
Wstydu nie masz !!!

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Czemu nie pochwalisz się jaki wyrok dostałeś ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Zapytaj Bożka ???
Zapytaj też czy mówił prawdę obywatelowi w urzędzie miasta ( w gabinecie podczas spotkania )
w sprawie budowy parkingu który chciał zbudować dla urzędników – co odpowiedział ????

Dla takich ( sołtysa i asesora) niech będzie przeklęta ziemia w której spoczną ???

Kto pyta w cztery oczy osobiście ten dostaje odpowiedż w tej sprawie zgodnie z prawdą .

Takich jak ty cwaniaków przy KORYCIE, z komitetu KOZ , kolesi trzeba pozbawić koryta raz na zawsze !

Na nic wasze tu wytyki , UKARANY za prawdę, opinie, ocenę i pogląd przez asesora ze stalowej woli przy udziale warchoła prawnego , znajomego rodziny oligarchi pisowskiej , zrobił belfer przestępcę ( z wpisem do rejestru skazanych ) zwykłego szaraka który tylko raz zapłacił mandat w życiu !!!!
( Tacy asesorzy nie są nawet sędziami i naruszają prawo do bezstronnego i niezależnego sądu – nominaci partyjni , wyszkoleni przez sędziów o których mowa ” o córce prokuratora z czasów PZPR”).

Jak za komuny , w kraju totalitarnym w którym ochrania się oszustwa, kłamstwa, złodziejstwa tzw władzy ??
Niczym się tacy nie różnią od tych co stworzyli faszyzm, bolszewizm, komunizm, dyktatury – tam zawsze karano za prawdę, oceny, opinie !!!

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Pamiętaj ,że sąd następnym razem może nie być już tak pobłażliwy. To nie była groźba tylko ostrzeżenie na przyszłość

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Czyli już wszystko wiadomo ???
Jawna bezczelna groźba i tyle a co do tego sądu to wiadomo , że ten tarnobrzeski sąd ochrania tych co kłamią, oszukują, okradają jeśli tylko są że swoich , tzw władza i miejscowe tzw elity .
Zwykłymi ludźmi gardzą, mają ich za nic, Boga się nie boją bo są bezkarni i zawsze swoi z kasty ochronią pod PATETYCZNYM sloganem ” niezawiśli, niezależni ” jak typowa mafia a że na Podkarpaciu jest tzw ” mafia podkarpacka” to każdy wie i wcale nie została zlikwidowana, rozbita tylko prezesi i szefowie zostali zmienieni i teraz to ” Solidarnie z Polski”, ” Solidarnie Z polaków”, ” solidarnie polaków ????”.

Zosia
1 miesiąc temu
Reply to  Zocha

Tu chodzi o zasadę . Osoba publiczna musi by przygotowana na twardą krytykę. Przekorczenie granic tj krytyki jest karalne,ale w wyjątkowych sytuacjach. Nazwanie prezydenta Polski głupcem nie spodowało skazania a uniewinieniem.
A tymczasemw Tarnobrzegu prezydent Bożek obraża sie na każdą nawet najmniejszą krytyke. Mnie to nie dziwi . Nasz prezydent to rasowy nauczyciel ,który całe życie miał rację jako nauczyciel. Skutki tego są nie do przyjęcia na stanowisku prezydenta.
Procesowanie się z mieszkańcem nawet jak troche przesadził z krytyką źle świadczy o rządzącym prezydencie i źle zostało przyjęte wśród samorządowców. Widać, że skupiony jest na własnym wizerunku a nie na działaniach na rzecz miasta.
Tyle w temacie i nie pracuj w niedzielę.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Zosia

O skutkach tu nożna poczytać
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.facebook.com/people/Tarnobrzeski-DiM-team/100082569604587/&ved=2ahUKEwjt1fLBka7-AhXN-yoKHWLdCwwQFnoECA8QAQ&usg=AOvVaw3Cg1JA1i6e9qIXU7U8Nuhv

Tacy ludzie jak Bożek, Pluta powinni zniknąć raz na zawsze i to już dawno wystarczy poczytać o nielegalnych opłatach na cmentarzu komunalnym ( bezprawnych) i tacy ludzie co to wprowadzili, wymyślili , zarządzili , podpisali powinni siedzieć w więzieniu .
Zwykłych ludzi się każe za kradzież batonika w sklepie a tu jak widać złodzieje mogą okradać bezkarnie mieszkanców miasta ???

A to co robią z drzewami w tym mieście to jest jedno wielkie skur????o ???

Ta Socha to chyba ta z komitetu , jedna z tych co cukierki rozdawała a teraz koryto czyści ???

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Mecenas

Nikt nikogo nie powinien bezkarnie obrażać i kłamstwa pisać co potwierdził sąd

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Bzdura kompletna – uzasadnienia typowe dla stalinowskiego prokuratora , pokazali człowieka i znalazł się przepis a reszta się nie liczyła , zwłaszcza czy to PRAWDA .
Podejrzewał , że jakby mogli to by kula w łeb była – takie typowe dla postkomunistycznych prokuratorów, sędziów, milicjantów, ub- ów, sb- ów!!!

Uzasadnienie pełne patetycznego pustosłowia i tacy ludzie osądzają ludzi w imieniu polski ???
Typowy przykład kto nigdy nie powinien być asesorem a tym bardziej kiedyś sędzią jak ten asesor ze stalowej ????

Ciekawy
1 miesiąc temu

Ciekawostka która to kancelaria współpracuje z Pluta i na jakich zasadach skoro odważyła się wystąpić przeciwko czołowemu działaczowi pis.
Bardzo ciekawe.
Może pójdą do sądu to się dowiemy

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Ciekawy

Tarnobrzegiem de facto rządzą delikwenci z dużego czerwonego wieżowca, który powinien zostać rozebrany po skończeniu się socjalizmu.

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Oj boli cię widać ten wyrok i dobrze drugi raz pomyślisz bo jak nie to recydywa będzie

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Nie ten adres cwaniaku z komitetu KOZ a jak już to wyrok wydawał neosędzia ( czyli NIE sędzia ) tylko nominat z partyjnego nadania z okręgu patologicznego – poczytaj :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://oko.press/sedziowie-do-prezydenta-zatrzymac-awans-sedziego-pelewicza-za-sprawe-egzaminu-corki-piotrowicza&ved=2ahUKEwjOtc26s67-AhUri8MKHeIJDGIQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw1mUPqYiekaQVCJy-URUVev

Siarkowiec
1 miesiąc temu

Kolejny dzień jak co dzień w Sycylii Podkarpacia

WALDEMAR
1 miesiąc temu

Dać tym nierobom z urzędu i rady miasta MIOTLY I NIECH WRESCIE UPRZATNA SCIEZKI ROWEROWE W TBG Z PIACHU!!!!

? ? ?
1 miesiąc temu
Reply to  WALDEMAR

Jakie drogi rowerowe? To zwykłe chodniki oznaczone jako drogi rowerowe. Nie uprzątną, dokąd się ktoś nie pośliźnie i nie złamie ręki, nogi. Na ich wysokie pensyjki jest kasa, na sprzątanie nie ma.

Media Expert
1 miesiąc temu
Reply to  ? ? ?

no co ty gadasz!!! tam są same sułtanki do zabawy a nie do zamiatania

Jan
1 miesiąc temu

Doktryna Nojmana działa.

mieszkaniec
1 miesiąc temu

ten kalinka pisior cwaniak jest smieszny brak słów aby go opisac szuka chaków na innych i wymysla głupoty jak cały rzad najgorszy pisiorski

Dariusz
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Gramatyka się kłania

Józio
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Nie spinaj się, bo ci pęknie…

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Fakt faktem miastem powinni zarządzać ludzie mieszkający na co dzień w tym mieście a nie ludzie na gościnnych występach za duże pieniądze z Naszych podatków !

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

a Ty byś kolegi nie wziął na fuche? jeszcze takiego co mówi co masz robić? 🙂

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

Ale kto dostaje po dupie i gdzie są wyprowadzane Nasze pieniądze z podatków? Po za tym jaki ma interes i sentyment pan Pluta aby dbać o dobro i rozwój tego miasta – wyciśnie Nas jak cytrynkę kasiorkę i tyle widział !

Ryszard Ochucki
1 miesiąc temu

wkrótce pierwsza potańówka i ona rozwiąże wszystkie problemy

666
1 miesiąc temu

ja tam zawsze byłem za Kolasą

Media Expert
1 miesiąc temu
Reply to  666

ja też!

JezioranTarnobrzeganu
1 miesiąc temu

Dorośli ludzie a zachowują się jak dzieci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
36
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content