Tarnobrzeg: Radny pyta o propozycje planu taryf za wodę i ścieki na okres najbliższych trzech lat

Interpelację o udostępnienie propozycji planu taryf za wodę i ścieki na okres najbliższych trzech lat, jaką przygotowały Tarnobrzeskie Wodociągi, złożył radny Łukasz Nowak. Obecne taryfy obowiązywać będą do sierpnia br.

Biorąc pod uwagę że taryfy za doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków są obecnie w Tarnobrzegu jednymi z najwyższych w Polsce, mając jednocześnie na uwadze że niestety analiza ze strony Panów Prezydentów ewentualnych podwyżek dla mieszkańców pozostawia delikatnie mówiąc wiele do życzenia, czego dowodem jest bezzasadna, nie poparta analizą zgoda Panów Prezydentów na podwyżkę cen wywozu nieczystości, wyrażam obawy o zgodę na zbyt wysokie obciążenie jakie Panowie Prezydenci będą chcieli zaproponować mieszkańcom Tarnobrzega z tytułu jw. – argumentuje swoje pytanie radny Łukasz Nowak. 23.46-1

Analizę wzrostu cen taryf za wodę i ścieki, przeprowadził w mediach społecznościowych Tarnobrzeski DiM., który przypomniał, że od 2022 roku Tarnobrzeskie Wodociągi rozpoczęły wykup udziałów z Państwowego Funduszu Rozwoju.

W związku z zapewnieniem okresu karencyjności, Tarnobrzeskie Wodociągi wykup udziałów rozpoczęły w 2022 roku. Zgodnie z umową wykup miał rozpocząć się od kwoty 1 581 000 zł i rosnąć do kwoty 3 523 000 zł w 2039 roku. Były to warunki z chwilą zawarcia umowy przy założeniu, że inflacja będzie wynosiła niewiele ponad 2 % w skali roku. W chwili obecnej z naszych obliczeń wychodzi, że koszt transakcji zbliżony jest bardziej do kwoty 70 mln zł. Wypada zadać pytanie z czego Tarnobrzeskie Wodociągi odkupią udziały ? Z ust rzecznika Prezydenta Dariusza Bożka płynie przekaz, że wykup udziałów przez Tarnobrzeskie Wodociągi przewidziany jest z nadwyżki środków pieniężnych więc tak naprawdę z zysków za sprzedaż wody i ścieków, który wypracowywany jest na mieszkańcach Tarnobrzega.

W cytowanym powyżej wpisie, dokonano również porównania wzrostu cen taryf w okresie ostatnich sześciu lat, w Stalowej Woli, Mielcu, Rzeszowie i Tarnobrzegu.

W przeciągu 6 lat ceny taryf w Stalowej Woli wrosły o 55 groszy w Mielcu o 1,44 zł w Rzeszowie o 2,03 zł natomiast w Tarnobrzegu dokładnie o 5,23 zł. W przeciągu 6 lat taryfy za wodę i ścieki rosły 9,5 razy więcej niż w Stalowej Woli, 3,6 razy więcej niż w Mielcu i 2,5 razy więcej niż Rzeszowie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Osiek
1 miesiąc temu

Bożek nie nadaje się na to stanowisko. Pani Potańska mogłaby wystartować i walczyć o sprawy Tarnobrzega.

Urzednik
1 miesiąc temu
Reply to  Osiek

Pani Małgorzatą Zych
Przynaniej wie o czym mówi

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Urzednik

Może i warto bo BĘDZIE NOWA ale musi odpuścić doktora bo to balast .

Podsuwanie takich jak potanska, kapusciaczek czy inna z obecnych radnych i ich rodzin to tylko zadeklowanie TRUMNY z tym miastem ??

grebow
1 miesiąc temu
Reply to  Osiek

brawo tbg byla wojewodzka wioska

bankrut
1 miesiąc temu
Reply to  grebow

a do banku do Tarnobrzega ,tak osiołku?

madryjasio
1 miesiąc temu
Reply to  grebow

To was jeszcze nia zaorali.?

Hrabia Siarkowski
1 miesiąc temu

Kiedy ul. św. Barbary zostanie naprawiona na wysokości Targumu, przecież drogę uszkodzono jak budowano obwodnicę, połatano bardzo nieporadnie i teraz się tam jeździ jak na off radzie. Kiedy ktoś decyzyjny zerwie asfalt na większym odcinku, wyrówna i położy tam nowy, bez latania. Kto nie dopilnował usterek po budowie?

obywatel
1 miesiąc temu

OBUDZILI SIE nawet BEZRADNI ???

Przypomnijmy może kto był ZA ZBYCIEM UDZIAŁÓW i kto był prekursorem tego tępego idiotycznego, że szkoda dla mieszkanców miasta, tego POJEBA??? O pomysłu urojonego w pustym głupawym łbie ????

Proszę podawać nazwiska WAŚCI i WAŚCINY ????

A KALINKA NIE WIE ????

Rzecz w tym , że też dzięki takim anebom intelektualnym z bezrady woda jest po tyle ile jest ???
( A będzie coraz droższa) .

A ten Bezrady (nowaczek) był ZA ZBYCIEM UDZIAŁÓW ,
bo o ile pamiętam to tylko KIEŁBIK rozgryzł oszustów, kłamców i złodziei co okradli z prawdy mieszkanców wciskając im publicznie zwykły KIT , że ” zbycie nie spowoduje wzrostu kosztów wody „???

Jeszcze jedno – czy to prawda że po zbyciu udziałów wodociagów POWIĘKSZYŁA SIĘ ILOŚĆ cwaniaków W ZARZĄDZIE wodociagów !????

obywatel
1 miesiąc temu
obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  TarSan

Aleś dobrodziej wstrętny – znowu belfry z bezradnymi wyciągną łapska na turystykę, jebab?? zalew i pierdol?? zamek ???

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Głosujcie dalej na ludzi którzy jedynie co potrafią to wydawać nie swoje pieniądze i posiłkować się bez umiaru pożyczkami i kredytami ! Miasto zaczyna wpadać w pętlę zadłużeniową, gdzie kredyt spłaca się kolejnym kredytem !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Najgorsze że te pytania a zadaje pracuś z mafii spółdzielczej , a oni tam w siarkowcu to wyjątkowe ?????

Zapytaj IE się filozofa skąd i gdzie poszła nadwyżka z gospodarki nieruchomościami ( gzm ) w latach 2008-2012 i ponoć w latach następnych też ???

Może powie prawdę ???
Kiedy inspektorem od internetu zamieści w swojej pracy dokumenty zgodnie z prawem na stronie internetowej aby członkowie spółdzielni mogli przyglądać
uchwały, protokoły obrad, protokoły lustracyjne ????

Osiek
1 miesiąc temu

Może zredukować liczbę etatów w UM. Prezydent też powinien pełnić swoją funkcję społecznie. Tutaj są duże możliwości oszczędności a nie bezczelni wyciągają swe łapska bo pieniądze mieszkańców. Skoro jest kryzys to niech Bożo wporzo da przykład i sam zrzeknie się wynagrodzenia.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Osiek

Oj redukcja by się przydała i to spora ,
W KOŃCU COS do ROBOTY w URZĘDZIE
Znalazło się dla BELFRA z czego jest pożytek ???

grebow
1 miesiąc temu
Reply to  Osiek

zrobmy podwodne miasto

madryjasio
1 miesiąc temu
Reply to  grebow

Chlasz w grebowiancr.?

Gość
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

I wygrał

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Co nie zmienia faktu że to była prawda i coraz bardziej znajduje potwierdzenie w faktach a dowodom co do faktów już nikt nie zaprzeczy ??
Faszyści, będzie bolszewicy, komuniści zawsze walczyli z prawdą i na kłamstwie, oszustwie, złodziejstwo zbudowali swoją władze i mit ???

Olo
1 miesiąc temu

Dajcie już spokój z tym czy Bożek się nadaje czy też nie .Kadencja się kończy i sobie wybierzecie . Nowak niech spier…… Od 5 lat obiecuje kablówkę robić na osiedlu Piastów ( pracuje w tej kablówce) . Co miesiąc mówi ( jak się go dorwie – bo jest zajety „byciem radnym” ) „za tydzień zaczynamy” . No i zaczyna …. On i Kalinka to jest tragedia . Pisać uzasadnienia mi się nie chce . Oni są jak cała reszta pisorskiej czeredy . Teraz w Tarnobrzegu jest wszystko jak z paczką powiązaną sznurkami . Jak zacznie rządzić Kalinka to w tej „paczce” karton się rozlezie i sznurki nic nie dadzą . W ogóle odnoszę wrażenie że Tarnobrzeg to ma takie szczęście do radnych i ,( potencjalnych ) kandydatów na tychże + prezydentów ; jak kurwa do pogody w listopadzie .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

W sedno

Henryk
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

to głosuj na n popaprańców,tych od podnoszenia wieku emerytalnego z rudym na czele

Kazimierz
1 miesiąc temu

Co my tak górnolotnie o wielkiej wodzie. Jesteś na głównych światłach i chcesz wejść do sklepów Aurapark. I co? Po trawniku i przez krawężnik. Kompromitacja nadzoru budowlanego i odpowiednich służb miejskich.

Henryk
1 miesiąc temu
Reply to  Kazimierz

tam tylko autem,inaczej jest to niemozliwe zgodnie z prawem

Bob Marlej
1 miesiąc temu

Tarnobrzeżanie! Macie bulić i płakać! Ktoś musi ponosić koszty tego, że ja sobie z Jadachów raz na ruski rok przyjadę nad wasze bajoro jajka podmyć. Utrzymanie takiego bajora kosztuje. Stąd rosną różne opłaty i podatki lokalne. Dziękuję wam za waszą ofiarność.

Henryk
1 miesiąc temu
Reply to  Bob Marlej

tacy jak ty powinni płacićza wjazd 1000 zł

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Bob Marlej

Póki co siarka tak przygotowała jezioro że jest wzorcowe. woda napełniająca jezioro tarnobrzeskie była puszczana przez lata w tych momentach kiedy była idealnie czysta a na zabezpieczenie dna i kanał wydawano niebotyczne sumy dozorowało to m.in.ministetstwo ochrony środowiska. Piasek też był idealny specjalnie dopasowany. Miasto dostało prezent ale mam wątpliwości czy to rozbudowywanie betonowe i być może oszczędzanie na gospodarowaniu jeziorem zmieni na gorsze stan jeziora. Za mało drzew za dużo betonu grillów i spalin samochodowych a jak jeszcze zaoszczędzą na piachu to nic dobrego z tego nie będzie.

obywatel
1 miesiąc temu

Teraz się przebudził a gdzie wtedy był ???
Dlaczego siedział cicho ( w sprawie dopłat ) ????

https://www.tarnobrzeg.info/2021/08/02/co-z-miejskim-doplatami-do-wzrastajacych-cen-wody-juz-wszystko-oficjalnie-wiadomo/

Jolka
1 miesiąc temu

Szkoda ze radny Nowak nie zapytał marszałka Ortyla z PiS czyli swojego, kiedy ponownie uruchomi oddział chorób wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu?
Ja juz rok chodzę z oplutą twarzą bo tak działa na mnie niespełniona obietnica marszałka Ortyla. 25 kwietnia minie rok od kiedy według obietnic marszałka ten oddział miał działać.
Panie i panowie radni z PiS wy też tak macie? Jak długo jeszcze będziecie udawać że deszcz pada… ?!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Jolka

A najlepsze jest to, że nie pyta kolesi swoich z funduszu i polskich Wód – stworzonych przez PiS, w której zatrudniają tych z PiS ???

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://portalkomunalny.pl/45-udzialow-w-tarnobrzeskich-wodociagach-przejmuje-pfr-399256/amp/&ved=2ahUKEwjW2YnS27X-AhUFlosKHYfQD44QFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw0AUbwPsf-Gdjd8F2P3J7mU

Taryfy zatwierdzają wody polskie ( pisowskiej) a on się pyta kogo ???

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A jeśli chodzi o WODY POLSKIE to tak dla przypomnienia przed wyborami. Jeśli komuś z Tarnobrzega przyjdzie ochota głosować na kogoś z PiS i to jeszcze na kogoś ze Stalowej Woli przypomnę jak to z tymi wodami było. Jako jedyne byłe miasto wojewódzkie zostaliśmy przez PiS i Stalową Wolę okradzeni z tej instytucji !!!!!!!!!!!!! 🙁
Wszędzie ta instytucja była tworzona na bazie Rejonowych Związkach Spółek Wodnych I Melioracji. W Tarnobrzegu było to na Sienkiewicza przed wiaduktem po prawej stronie. Zlikwidowano to a Wody Polskie pojawiły się w Stalowej Woli. Gdyby z Prawa i Sprawiedliwości nie zostały tylko trzy litery (pis) to Wody Polskie były by w Tarnobrzegu bo tak po sprawiedliwości to w Stalowej mają przemysł i zakłady pracy a w Tarnobrzegu powinny być przynajmniej urzędy. Mała to alternatywa ale chociaż jakaś by była. A tak to tylko potańcówki i moczenie jaj i dup w zalewie dla tych którzy jeszcze w tym grajdole mają na to ochotę.

Wiki
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Kto moczy dupę PIS czy PO?

Robin
1 miesiąc temu
Reply to  Wiki

W Tarnobrzego to jedna i ta sama banda. Dbają tylko o swoje interesy i o to aby jak najdłużej być przy miejskim korycie. Oczywiście moim zdaniem. A brak już drugi rok oddziału wewnętrznego w 45 tyś mieście jest tego świetnym przykładem. Gdzie władze miasta, gdzie radny wojewodzki Dziubiński gdzie radni miejscy?
Bożek był wczoraj w centrum i urządzał
chocholi taniec z Żydami i żąkilami. Jak patrzyłem wczoraj na te błazenady w całym kraju to się zastanawiałem czy żyje jeszcze w Polsce czy w jakimś nowym żydowskim kraju. POLACY WALCZYLI I GINELI ZA WSZYSTKICH NA CAŁYM ŚWIECIE. CZY W JAKIMŚ KRAJU UPAMIĘTNIA SIĘ ICH PAMIĘĆ TAK JAK W POLSCE PAMIĘĆ O POWSTANIU W GETTCIE ? ! No chyba nie ale to moje skromne zdanie w tym temacie i mam nadzieję że nie odosobnione.

Jolka
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Panie prezydencie Bożek może 25 kwietnia zatańczy Pan ten chocholi taniec(w pozytywnym jego znaczeniu) pod szpitalem z radnymi w ręku trzymając Eskulapa. Też będzie rocznica (pierwsza) niespełnionych obietnic Pana marszałka Ortyla. Mieszkańcom też można rozdawać papierowe węże niech przed wyborami pamiętają kto od lat niszczy ich szpital.

dawno
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

5 minut dla tarnobrzegu juz minelo

Jan
1 miesiąc temu

Coraz mniej przemawia za mieszkaniem w Tarnobrzegu. Zastanawiam się nad przeprowadzką.

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Baba z wozu koniom lżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
43
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content