Ile kosztują i kiedy warto wykupić jazdy doszkalające?

Jazdy doszkalające są dla osób, które chcą pewnie poruszać się na drodze czy zdać egzamin na prawo jazdy. Warto z nich korzystać, kiedy kierowca długo nie jeździł autem.

Jakie zalety mają jazdy doszkalające?

Dla pewnej grupy przyszłych kierowców liczba godzin spędzona za kółkiem w ramach kursu prawa jazdy jest niewystarczająca. Aby nabrać pewności siebie za kierownicą i zdobyć większe umiejętności, zalecane jest wykupienie kilku lekcji. Jeśli w prowadzeniu auta trudności sprawiają Państwu na przykład parkowanie, miejscem jazdy, powinien być plac manewrowy. Pod adresem: https://specjalistka.net/dodatkowe-godziny-jazdy-doszkalajace/ sprawdźcie, gdzie i kiedy możecie skorzystać z dodatkowych godzin. Dłuższy czas spędzony z instruktorem pozwala na płynne prowadzenie pojazdu, wykorzystanie przepisów drogowych zarówno w teorii, jak i w praktyce. Nauczycie się też Państwo szybciej reagować na każdą trudną sytuację, jaka zawsze pojawia się na drodze. Doszlifujecie przy tym techniki parkowania.

Jaki jest koszt i kiedy korzystać z jazd doszkalających?

Jeśli egzamin na prawo jazdy zdawaliście Państwo kilka lat temu, a nie kierowaliście samochodem przez dłuższy czas, dobrze jest wykupić jazdy doszkalające. Warszawa oferuje kursy z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Przystępując do egzaminu państwowego dobrze jest wykupić dodatkowe godziny, by zaliczyć jazdę za pierwszym razem. Wiele osób ma problemy już na placu manewrowym. Rekordziści po kilkanaście próbują zdać egzamin. Jazda doszkalająca obejmuje 30 godzin jazdy np. na terenie całej Warszawy, ponieważ w jej ramach kursant sam może wybrać kierunek jazdy w miejsca, w których czuje się mniej pewnie.

Nauka prowadzona jest przez profesjonalnych instruktorów, wskazujących kursantom błędy, przez które mogą oblać egzamin. Szkolenia mają też inne zalety, mianowicie pozwalają lepiej poznać miasto oraz jego infrastrukturę. Jazdy doszkalające kat B to koszt mniej więcej od 65 do 94 zł, zależnie od regionu i szkoły w której się je wykupi. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku pozostałych kategorii. W końcu trzeba opłacić pojazd, paliwo i czas spędzony pod okiem doświadczonego instruktora.

Czym się różni prawo jazdy na automat a zwykłe prawo jazdy?

Prawo jazdy na automat, podobnie jak i zwykłe uprawnienia, możecie uzyskać po zdaniu państwowego egzaminu. Różnicą jest stopień trudności zadań, które realizowane są na placu manewrowym i w ruchu drogowym. W autach z przekładniami zwykłymi egzaminator ocenia, sposób korzystania przez kursanta z dźwigni. Jeśli niewłaściwie wrzuca biegi, może nie zdać. Na automacie (https://specjalistka.net/prawo-jazdy-automat/) odchodzi ten problem, ale w dokumencie umieszczane są oznaczenia B z kodem 78, które podczas kontroli drogowej, informują funkcjonariuszy o zakresie uprawnień kierowcy. Jeśli będzie jechał samochodem z manualną skrzynią, zapłaci mandat m.in. 1 500 zł, ponieważ policja potraktuje go jako osobę bez prawa jazdy. W tym momencie musi przerwać jazdę i po pojazd będzie musiał zgłosić się kierowca z uprawnieniami.

Ile kosztuje prawo jazdy kat B na automat?

Koszty uzyskania uprawnień na automat nie odgrywają zbyt dużej roli, różnica w cenie jest porównywalna do zwykłego kursu i wynosi przeważnie 100-200 zł. Niezmieniony pozostaje wydatek związany z egzaminem. W zależności od ośrodka organizującego kurs na prawo jazdy kategorii B, na automat koszt w małych miejscowościach wynosi 2 600 zł, natomiast w dużych miastach nawet 3 100 zł. Często jest wybierany przez przyszłych kierowców, gdyż nie przysparza takiego stresu, jak w przypadku tradycyjny, z manualną skrzynią biegów. Prawo jazdy na automat jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie ma potrzeby operowanie przekładnią. Zmiany biegów młodym kierowcom przysparzają często wielu problemów, bo skupiając się na sprzęgle, trudniej im obserwować, co dzieje się na drodze.

materiał zewnętrzny

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content