Od 1 maja płatny wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie. Mieszkańcy mogą już wykupić abonament

Od 1 maja br. rusza sezon nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Oznacza to, że za wjazd i zaparkowanie nad akwenem trzeba będzie zapłacić.

Jednorazowa opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie wynosi 80 zł, jeśli zaś dokonana zostanie w dniu wjazdu i wypoczynku, obowiązuje cena promocyjna – 20 zł.

Dla mieszkańców przygotowano możliwość wykupu karty abonamentowej na cały sezon, w wysokości 50 zł.

Opłata za wjazd i zaparkowanie nad Jeziorem Tarnobrzeskim obowiązywać będzie w każdy dzień tygodnia, w godzinach od 8 do 18, do 30 września br.

KARTA ABONAMENTOWA DLA MIESZKAŃCA TARNOBRZEGA

W celu przyznania KARTY ABONAMENTOWEJ NA WJAZD NA TERENY NAD JEZIOREM TARNOBRZESKIM DLA MIESZKAŃCA TARNOBRZEGA należy:

 1. Wypełnić Wniosek o przyznanie karty abonamentowej oraz dokonać opłaty w wysokości 50,00 zł na wskazany we wniosku rachunek bankowy lub gotówką w kasie MOSiR (pływalnia) przy ul. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu.
 2. Na każdy następny pojazd składany jest odrębny wniosek.
 3. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć:
  • w Urzędzie Miasta Tarnobrzega – Biuro Obsługi Interesanta stanowisko nr 1 lub 5, ul. Mickiewicza 7 w Tarnobrzegu
  • lub elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP za pomocą pisma ogólnego na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Miasta Tarnobrzega e-PUAP Urzędu Miasta Tarnobrzega: /43m87xibay/skrytka
 4. W przypadku składania Wniosku za pośrednictwem platformy ePUAP składający podpisuje elektronicznie tylko Wniosek i załącza kopię dowodu wpłaty.
 5. Po weryfikacji poprawności danych zawartych we wniosku numer rejestracyjny zostanie dopisany do systemu weryfikującego opłaty za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie.
 6. Kierujący nie ma obowiązku wystawiania Karty abonamentu za przednią szybę pojazdu – zapis Karty abonamentowej jest zapisem elektronicznym i nie wymaga wydruku.
 7. W przypadku negatywnej weryfikacji składający wniosek zostanie powiadomiony telefonicznie o braku przyznania Karty mieszkańca.

Szczegóły:

Nowe stawki opłaty wjazdowej nad Jezioro Tarnobrzeskie: https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiastawTarnobrzegu/document/936117/Zarzadzenie-138_2023

Abonament dla mieszkańca: https://bip.tarnobrzeg.pl/artykul/538/3386/karta-abonamentowa-jezioro

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Józiek
1 rok temu

Ja już mam glejt, a Wy?

Paweł
1 rok temu
Reply to  Józiek

Na Fiata Linea?

Józiek
1 rok temu
Reply to  Paweł

Talon na balon xD

TBG
1 rok temu

W którym roku zalew będzie przynosił miastu wreszcie dochód?

Ppp
1 rok temu
Reply to  TBG

Nigdy

morrtaal
1 rok temu
Reply to  TBG

już przynosi przecież xD pieniądze które są wydawane na jezioro to pieniądze z UE. Miasto dziennie zarabia tysiące złotych na samym parkingu nie mówiąc już o dzierżawie miejsc pod rózne działalności.

Segregacja
1 rok temu

Jako Sandomierzanka apeluję do swojego burmistrza o to, aby Tarnobrzeżanie również drożej płacili za parkingi od nas Sandomierzan. Zróbmy podobnie!

Tarnobrzeżanin.
1 rok temu
Reply to  Segregacja

Śmiało. My nie mamy do was zbytnio po co jeździć. Wy podczas łikendu od czerwca do września niemal wyludniacie miasto na rzecz Jeziora.

Segregacja
1 rok temu

W takim razie życzę wam deszczowych weekendów!

trolingstones
1 rok temu
Reply to  Segregacja

Życząc nam deszczowych weekendów, życzysz Sandmierzanom i okolicznym mieszkańcom powodzi. Po Tarnobrzegu to spłynie jak po kaczce…
…prosto na was.

z sando
1 rok temu
Reply to  trolingstones

sandomierzanie nie dajcie sie oszukiwac wiesmakom zdzikowa

hi,hi
1 rok temu
Reply to  z sando

dają się,a najlepsze ,ze o tym nawet nie wiedzą,hi,hi,hi,hi,hi

Ciekaw
1 rok temu

Ja tam mam po co jeździć, choć z Tarnobrzega jestem. Architektura, sztuka. A że lewy brzeg Wisły się wyludnia w okresie plażowym to inna para kaloszy. Z resztą wyludnia się codziennie, widząc ile młodzieży dojeżdża do Nas do szkół.
W ogóle po jasną cholerę te spory lokalne, partykularyzmy?

walt
1 rok temu
Reply to  Segregacja

jak będzie trzeba na truskawkową niedzielę to się i więcej zapłaci.
to naturalne,że tubylec płaci za pewne rzeczy mniej bo to z jego podatków utrzymywane są pewne atrakcje.

ale ja z tych co lubi Sandomierz i sandomierskie gastronomie odwiedzić czy wybrać się na koncert do Lapidarium.

z sando
1 rok temu
Reply to  walt

zalew w machowie powstal za pieniadze wszystkich podatnikow takze tych z sandomierza

hi,hi
1 rok temu
Reply to  z sando

co z tego,jak bulić musicie 80 zł,hi,hi,hi

z sando
1 rok temu
Reply to  hi,hi

chyba cie leb boli ze zaplace choc zlotowke za wjazd nad ten zalew

Tbg
1 rok temu
Reply to  Segregacja

tylko,ze tam nikt nie jezdzi

z sando
1 rok temu
Reply to  Segregacja

robili nas w bambuco na slynnego wojewodztwa dzikowskiegi i teraz tez

hi,hi
1 rok temu
Reply to  z sando

bo się dajecie,hi,hi,hi

FerdekPławski
1 rok temu
Reply to  Segregacja

To nie koncert życzeń to po pierwsze primo a po drugie primo nie od dziś wiadomo, że wy parasole wszelkie deszczowe chmury trzymacie tam grabiami toteż ulewy pozostają po tej gorszej stronie Wisły.

Segregacja
1 rok temu
Reply to  FerdekPławski

O moj Boze jakie do szcescie ze juz dawni nie podlegamy pod ta zapadlo wioche

ziutka
1 rok temu
Reply to  FerdekPławski

czy oprocz cytowania odpowiedzi innych umiesz jeszcz e cos robic?

Bob Marlej
1 rok temu

Gratuluję! Wydaliście ponad miliard złotych na rojenia że staniecie się miastem turystycznym i będziecie mieć z tego zysk, a teraz chcecie przegonić turystów wysokimi opłatami za wjazd nad bajoro. Janusze Biznesu! Czy zdajecie sobie sprawę że tym głupim zarządzeniem wasze władze miasta ryzykują, że ktoś może wysłać na TBG donos do Brukseli i będziecie musieli za chwilę zwrócić dofinansowanie ze środków europejskich? Bo to nie jest tak że wszystko powstało za kasę podatnika z TBG. Powstało za kasę podatnika polskiego i europejskiego. Korzystając ze środków europejskich nie możecie dyskredytować Hansa z Berlina, Pierra z Paryża czy Carlosa z Lizbony. Także ta chwila januszowej radości może się odbić czkwką.

Saśn.J.
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

Jest inflacja. wszystko zdrożało sympatyczny Jamajczyku.

kopi
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

ty wsiunie z Jadachów 🙂 zajmij się tam obornikiem swoim a nie na internetach siedzisz

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

Tylko kto to zrobi.
Nawet skargi na zarządzenie nikt nie napisze bo wszyscy się
boją władzy jak za komuny

Albin
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

Z tym donosem to możesz mieć rację bo ludzi u nas z genem targowicy mnogo którzy szukają rzekomej pomocy u innych.

walt
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

i byś donosił tak za gramanicę na Rodaków ? 🙂
pisowcy by cię zjedli za to 🙂

Bob Marlej
1 rok temu
Reply to  walt

Nie doniosę bo ja się jedynie bawię sytuacją i w d** mam opłaty Bożka. Z Jadachów dojadę sobie rowerem jak będę chciał, ale pewnie większość lata spędzę popijając zimne piwko w przydomowym basenie. Nie muszę się gnieździć jak wy w bloku z płyty. Generalnie bawi mnie że 1) ktoś sobie ubzdurał że TBG z bajorem będzie potęgą turystyczną 2) wydaliście pełno kasy na to bajoro i planujecie wydać jeszcze więcej 3) podczas gdy w waszym mieście nie ma pracy, miasto się tak naprawdę nie rozwija gospodarczo 4) teraz następni roją sobie że TBG będzie uzdrowiskiem i znowu checie wydawać kasę na te fantasmagorie. Jakby nagle ktoś zlikwidował urząd powiatowy, sąd i szpital to w TBG już prawie całkiem nie byłoby gdzie pracować. Ja nic do Tarnobrzeżan nie mam, ale dziwie się wyborcom że cały czas dają się nabrać na kosztowne sny o potędze. Będziecie mieć karnet na jezioro za 50zł na cały sezon, ale wydacie na paliwo żeby jeździć do Chmielowa, Stalowej i Nowej Dęby do roboty. I gdzie tu logika i rozsądek?

Tbg
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

5] pora odwiedzić dobrego specjalistę

kopi
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

fajnie , że masz basen ale nikogo to nie obchodzi wsiunie

walt
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

dawno nie byłeś bo choć tej pracy za wiele nie ma to jednak część z nas pracuje i ma się całkiem dobrze i niekoniecznie mieszka w bloku z płyty. jakkolwiek dziś te mieszkania w bloku to nie są takim najgorszym wyjściem jak masz piec gazowy i musisz nim opalać po cenach tych bydlaków z PGNiG robiących podobny manewr co obajtek na ruskiej ropie nim mu ją sami ruscy zamknęli 🙂 Tarnobrzeg nie jest i nie będzie uzdrowiskiem,samo bajoro jest po wielkim kombinacie wydobywczym a do dziś Zakład Chemiczny stoi 200 metrów od brzegu i owszem to paradoks,że to nie powoduje protestów takich jak w przypadku ewentualnej spalarni (składowiska śmieci tam cały czas są,kto rowerem jeździ po okolicy niejednokrotnie widział i ma tego świadomość) roboty jak coś umiesz to jest w Tarnobrzegu od groma i to w różnych branżach,jak jesteś chętny i coś umiesz to możesz robić od groma. wiem bo mam kolegów prowadzących działalności różne od wykończeniówki po bardziej ambitne i na kasę i zlecenia nie narzekają – bardziej na brak ludzi do pracy względnie czasu. a jeśli się dobrze bawisz to tylko powinszować 🙂 nie każdy zawistnie będzie ci zazdrościł byczku. właściwie to dlaczego miałoby mi przeszkadzać,że ktoś się… Czytaj więcej »

Dont worry :D
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

Jak stara mu każe to przyjedzie i zapłaci i g. będzie miał do gadania taki Bob Marlej z koziej wólki co to ma się za lepszego 🙂 . Co pomarudzi na tarnobrzeskich www jak nie w tym to innym temacie jak nie pod takim to pod innym nickiem to tyle jego -wolskiego a życie i tak toczy się dalej.

Tbg
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

sasza z moskwy cicho

Edi
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

Jedź nad zalew do Koprzywnicy. Tam jest za Free. Po co jęczysz, tam też jest woda. Po co Ty jesteś potrzebny w Tarnobrzegu?

Maniek
1 rok temu
Reply to  Bob Marlej

20 zł to drogo?? Z darmowa toaleta i całe auto zapakowane rodziną i sąsiadami ??? ewidentnie poza swoją wieś nie wyjechałeś ….

walt
1 rok temu

karnet wydaje się być w sensownej cenie… ale nie wiem czy mnie on potrzebny skoro ja tylko rowerem i to na tygodniu by weekendami omijać te spędy gdzie zapach oliwki do opalania mieszają się z podpałką do grillów rozpalanych dosłownie wszędzie bez jakiegokolwiek opamiętania plus te głośniki gdzie każdy chce się pochwalić,że ma takowy i skutecznie zagłuszają mi uspokajający szum fal 🙂

Szafot
1 rok temu

Gosc ze straży miejskiej tlumaczy opłaty tym ze nie są to opłaty za parkowanie tylko za korzystanie z infrastruktury nad zalewem.Skoro tak to opłaty powinny obowiązywać wszystkich,łącznie z rowezystami i pieszymi oraz przybywającymi komunikacja miejska.A zniżki powinny dotyczyć min.niepelnosprawnych tak jak yo jest na basenach,aquaparkach itp.Jestem pewien ze niepelnosprawni nie odpuszcza.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Szafot

Dlatego to strażnik miejski bo nawet do milicji się nie załapał a tam albo trzeba umieć czytać albo pisać ???

Pan Tadeusz
1 rok temu

Dla młodych dwie dychy to za dużo. Pamiętam w Golejowie bilet był groszowy i tak zawsze brakowało.

Robert
1 rok temu

Czyli Wojewoda nie uznał tych stawek za sprzeczne z prawem? Czy jeszcze nie ma rozstrzygnięcia nadzorczego?

saul
1 rok temu
Reply to  Robert

Nie ma i szybko pewnie nie będzie.Akt prawny został już opublikowany w dzienniku urzędowym województwa podkarpackiego i obowiązuje.Placa za wjazd wszyscy łącznie z posiadaczami kart parkingowych, honorowi dawcy krwi czy kierujący pojazdami elektrycznymi nawet osoby posiadające imunitety Opłata wjazdową to nie nie jest opłata parkingową gdzie niektórym przysługuje ustawowe zwolnienie.Niech nie zmyli nikogo brak sprawdzających bilety bo kontrole wjezdzajach bierze na siebie system elektroniczny podobnie jak na lotniskach.Uchylajacy się od opłat po sezonie przeżyją szok jak się zacznie egzekucja nie opłaconych wjazdów a póki co proszę cieszyć się zbliżającym latem słoneczkiem i ciepła woda oraz parkingami gdzie wreszcie można zaparkować w cywilizowanych warunkach

Tak uważam, że ...
1 rok temu
Reply to  saul

bardzo dobrze, że nie ma zniżek z tytułu… no własnie tutaj można sobie różne wpisać. Zawsze , gdzie bywają opłaty to znajdą sie tacy co chcieliby z nich skorzystać i nie zawsze czynia to uczciwie tylko kombinując jak kogoś wykiwać. Zaraz sie znajdą jacyś bojownicy o wolność i demokrację, UB-owcy i inne typy cwane.
Wszyscy płacą po równo. Amen.

Szafot
1 rok temu

Mimo to nie zycze ci abys kiedyś byl schorowanym niepełnosprawnym.Amen

Szafot
1 rok temu
Reply to  saul

No właśnie.Sam sobie zaprzeczasz.Nie jest to oplata parkingowa wiwc powinni płacić wszyscy.Lacznie z rowerzystami,pieszymi i inni czym tam się dostaną.A tak nie jest.Jak wszyscy to wszyscy.Jestem pewien ze bedzie to zmienione.

saul
1 rok temu
Reply to  Szafot

Nie zaprzeczam tylko nieprecyzyjnie się wyraziłem otóż płacą wszyscy wjezdzajacy pojazdami samochodowymi tak stanowi uchwała naszych radnych.Niemniej dzięki za zwrócenie uwagi

Szafot
1 rok temu
Reply to  saul

To zla uchwała .Przeciw ludziom.Dlatego trzeba ja zmienić.

saul
1 rok temu
Reply to  Szafot

A jak będzie dobra by miasto nie dokładało do funkcjonowania do jeziora.Cenne pomysły mile widziane

Szafot
1 rok temu
Reply to  saul

Poszukać inwestorów o na nich zarabiać z podatkow.A nad jezioro s raczej zalew wstep,wjazd itp.powinien być bezpłatny tak jak to jest nad Solina,j.Bialym,zalew w Janowie Lub.itp.Tam tez inwestują w infrastrukturę ale nikt.u do głowy nie przychodzi pobierać opłaty .A niepelnosprawni w całym kraju maja albo bezplatne parkingi a na atrakcje zniżki.Tak jest i tak powinno być i tu.Amrn

Stefan
1 rok temu

niech ktoś napisze krok po kroku jak złożyć ten wniosek prze epuap 🙁

Ciekaw
1 rok temu

A mnie smuci ta przykra powtarzalność: Jezioro, Jezioro, Jezioro. Ile można pompować w ten akwen kasę i uznawać za podstawę do rozwoju „Tarnobrzeg Zdroju”. Znam wielu Tarnobrzeżan, szczególnie starszych, którzy Jezioro to tylko na zdjęciach widzieli.

hi,hi
1 rok temu
Reply to  Ciekaw

syndrom zalewu?to się leczy,ale trzeba poszukać dobrego specjalisty,może pomorze,polecam

Szafot
1 rok temu

W tym sezonie dla mieszkańców Tarnobrzegu wsrep na plaze w Kołobrzegu,Trójmieście,Ustce,Darłowie i nnne nadmorskie oraz nad jeziorami jest płatny bo wladze gmin przecież poczyniły inwestycje wiec…..oczywiście dla pobliskich mieszkańców sa zniżki.

Darek
1 rok temu

Co za rozczarowanie moja noga juz nie postanie nad tym jeziorem a jeździłęm lata.
Wygonili kamperowców z brzegu co za nieporozumienie. Zawsze ustawiłem auto blisko miałem poglad na dzieciaki bezpiecznie bawiące się w wodzie a i ze sprzętem wodnym(pontonem) było blisko. To było mega atutem tego miejsca Teraz koniec co za dramat będziecie mieli puste te plaże.

Karol
1 rok temu

A czy za motocykl też jest opłata ?

Bartek
1 rok temu
Reply to  Karol

Podbijamy pytanie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content