Tarnobrzeg: Decyzję o wycince drzew bez zezwoleń, tłumaczą pomyłką pisarską

-Panie redaktorze, uczciwie panu powiem, ja też się czasami mylę, pan zapewne też i osoba wydająca tą decyzję i zapewne osoby, które podpisywały tą decyzję też działały w dobrzej wierze. Po prostu taki przypadek się zdarzył – tłumaczyła naczelniczka Barbara Trzeciak, nawiązując tym samym do swoich wyjaśnień dotyczących wycinki drzew przy ul. Kochanowskiego, bez stosownych zezwoleń. Czy za tą „pisarską pomyłkę” zapłacimy wszyscy? Czas pokaże.

Przypomnijmy, w ramach rozpoczętej przebudowy ul. Kochanowskiego w Tarnobrzegu, dotychczas wyciętych zostało 19 drzew. W decyzji nr 4/18 o zezwoleniu na realizację tej inwestycji w punkcie 8, w podpunkcie dot. ochrony środowiska czytamy cyt: „Przebudowa drogi nie koliduje z żadnym z drzew ani krzewów, więc nie wymagane jest uzyskanie zgody na wycinkę”.

Taki zapis w ZRiD wymagał, aby o zgodę na wycinkę inwestor zgłosił się do Urzędu Marszałkowskiego. jak ustaliliśmy, nikt do marszałka o taką zgodę się nie zgłaszał. Złamano więc prawo i sprawa została przekazana policji.

Tymczasem podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, naczelniczka Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa poinformowała, że zapis w ZRiD był pomyłką pisarską. Taką samą informację otrzymaliśmy od rzecznika tarnobrzeskiego magistratu.

– Przytoczony zapis stanowił oczywistą omyłkę pisarką która zawarta była w wydanej decyzji ZRID
dla ul. Kochanowskiego. Omyłka została sprostowana stosownym Postanowieniem przez organ wydający – wyjaśnia NW24.pl W. Lis. – Treść obowiązującego zapisu została przedstawiona poniżej.

Do usuwania drzew i krzewów znajdujących się na nieruchomościach objętych decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, z wyjątkiem drzew i krzewów usuwanych z nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków, nie stosuje się przepisów o ochronie przyrody w zakresie obowiązku uzyskania zezwoleń na ich usunięcie oraz opłat z tym związanych”- dodaje.

Pytana o termin sprostowania tej pomyłki pisarskiej w dokumencie, który przypomnijmy został oficjalnie zatwierdzony w 2018 roku, naczelniczka Trzeciak odpowiedziała cyt: 13 albo 14 kwietnia, nie pamiętam dokładnie panie redaktorze” –  rzekomą pomyłkę pisarską sprostowano więc już w trakcie trwania lub tuż po wycięciu 19 drzew.

ROZBIEŻNOŚCI W KWESTII CZASU TRWANIA EWENTUALNEJ OBSERWACJI ORNITOLOGICZNEJ

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska bada, czy przy realizacji tej inwestycji, nie doszło do naruszenia zakazów związanych z ochroną gatunkową. Jeżeli wykonanie prac związanych z wycinką drzew lub krzewów może naruszyć zakaz wobec gatunków chronionych, należy albo odstąpić od wykonywania tych prac, zrezygnować z wycinki w okresie, którego dotyczy zakaz lub uzyskać stosowne zezwolenie na odstępstwo od zakazów.

Według informacji które uzyskaliśmy od rzecznika Łukasza Lisa, do rzeszowskiego RDOŚ-u nie wpłynęło żadne pismo o odstępstwo od zakazów w stosunku do gatunków chronionych. I choć kontaktujący się z naszym portalem mieszkańcy uważają, że w wyciętych drzewach mieszkały ptaki, to według inwestora i wykonawcy nie doszło do naruszenia zakazów związanych z ochroną gatunkową. Odpowiedzi które uzyskaliśmy, różnią się jednak w jednej kwestii, według W. Lisa obserwacja została przeprowadzona w jeden dzień, według dyrektora technicznego PBI, trwała trzy dni.

– Były trzydniowe obserwacje które potwierdziły, że żadnego ptactwa, nic takiego nie było i mogliśmy te drzewa wyciąć – powiedział Paweł Woźnica.

– Dla zadań Przebudowa ul. Kochanowskiego i ul. Moniuszki w dniu 08.04.2023 roku została przeprowadzona kontrola przyrodnicza drzew przeznaczonych do wycinki – poinformował nasz portal W. Lis.

Rzecznika UM poprosiliśmy również o udostępnienie tzw. dziennika nadzoru ornitologicznego, który powinien zawierać takie dane jak np. datę, czas, miejsce obserwacji, dokumentacje fotograficzną i video czy informacji na temat metody/metod zastosowanych przy obserwacji.

Otrzymaliśmy jedynie wyjaśnienia takiej treści cyt: Kontroli dokonał specjalista zoolog. Na kontroli nie stwierdzono występowania cennych siedlisk ani stanowisk chronionych gatunków ptaków. Kontrolę przeprowadził specjalista przyrodnik Pan mgr Grzegorz Baś. Z przeprowadzonej kontroli została wystawiona opinia przyrodnicza, którą Wykonawca dostarczył Zamawiającemu

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
83 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
EkoTerrorysta
1 miesiąc temu

Pomyłka pisarska i kto w to uwierzy? Robią nas mieszkańców jak chcą..

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  EkoTerrorysta

Łże raz pozostali ??

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  EkoTerrorysta

Teraz za nielegalną wycinkę niech zapłacą ze swoich a nie z podatków mieszkańców. Zwykłego mieszkańca to by zaorali za wycinkę jednego drzewa a co dopiero tyłu drzew. Jak tacy nie kompetentni ludzie zajmują takie stanowiska i golą kasę z naszych podatków.

Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  EkoTerrorysta

Tragiczna pomylka raczej bo nie do naprawienia.

Spike Lee
1 miesiąc temu

Banda nieudolnych idiotów

Ryszard Ochucki
1 miesiąc temu
Reply to  Spike Lee

ale potańcówka to im się mega udała skoro jest kolejny rok kontynuowana

Pisarz
1 miesiąc temu

Czy aby omyłką pisarską nie było podpisanie umowy o pracę z osobami cytowanymi w treści artykułu ???

zbychu
1 miesiąc temu
Reply to  Pisarz

Niech budują ulice bo są potrzebne, nie ma się co czepiać.

WERONIKA
1 miesiąc temu

Wywalić babę na zbity pysk !!! I obciążyć kosztami kary !!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  WERONIKA

A kur??? BELFRY gdzie ???
Mieszkańcy wybrali belfra czy ta urzędniczkę ???
Nie odwracajmy kota ogonem – gdzie BOZEK , gdzie PLUTA ???

Bożek wiadomo konferencje , ordery, potancówki , biegi z kwiatami czy też wieńcami ???

A Pluta to kur??? gdzie ????
Chyba tylko od brania kasy.z Urzędu ???

Wychodzi na to , że kozłem tym została KOBITA , fakt asem nie jest bo nie była i nigdy nie będzie ale KTO ją zatrudnia ???

...
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Won ! a nie kobitę tłumaczysz nie nadaje się… dyscyplinarka plus sąd a Pluta i Bozek odliczanie już twa…

? ? ? ? ?
1 miesiąc temu
Reply to  ...

Kobity i kierowanie zespołami? Jakaś pomyłka.

Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  ? ? ? ? ?

Nie zalezy od płci tylko od tego co sie ma w glowie.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ...

A co będzie jak sprawdzał któryś belfer i tam są jego autografy ???
W pierwszej kolejności WON to belfry a później banda ich CO DO JEDNEGO skur?????ka. z ekipy KOZ .

Ryszard Ochucki
1 miesiąc temu
Reply to  WERONIKA

wolę określenie na zbity ryj

wasyl
1 miesiąc temu

A wycięte drzewa i młode lipy na oś. Dzików ? komu to przeszkadzało , chyba tym co mieli interes parkingowy . Niedługo zapanuje betonoza i trucie spalinami mieszkańców bloków .Już to się dzieje , zakaz parkowania tyłem i chamskie odzywki po zwróceniu uwagi .Nie życzę źle tym cwaniakom oczekującym na miejsce parkingowe , ale oni sami będą trucicielami własnych rodzin . Sami sobie szykują bat , będą dzięki spalinom zdrowsi nie mogąc otworzyć okien , nawiewów a sami wykończą się własnym smrodem w mieszkaniach.

Wiosna
1 miesiąc temu

Hahaha.

Wiosna
1 miesiąc temu

Sam widziałem jak na Moniuszki cięli drzewa bardzo szybko i szybciutko drweno i gałęzie wywozili. W tym czasie ptaki gniazdowały. No ale ja ornitologiem nie jestem, ale jestem pewien, że przy wycince specjalista był obecny i że dokument na to jest.

Jajcarz
1 miesiąc temu
Reply to  Wiosna

Podobnie na Dzikowie przed długim białym blokiem. Szybkie cięcie i szybka wywózka. Koszmar dla ludzi.

kos
1 miesiąc temu
Reply to  Jajcarz

Na Dzikowie powstają piękne ulice. brawo, tak trzymać. Chcemy wiecej.

! ! ! ! !
1 miesiąc temu
Reply to  kos

Ulice też są potrzebne, jak zieleń.

Maniek
1 miesiąc temu
Reply to  Wiosna

Ptaki gniazdowały , srajace gołębie , ale z parkingu chętnie skorzystam ,czy wy ludzie jesteście poważni?

nie ma złotego środka
1 miesiąc temu
Reply to  Maniek

Nie ma złotego środka, chcesz przyrody, to parkujesz pod drzewem, albo gdzieś dalej gdzie nie ma drzew. Są też plandeki, można zapobiec takiej sytuacji. Ale bezczeszczenie przyrody nie jest żadnym rozwiązaniem, tylko jest to zwyczajne łamanie prawa

Jajcarz
1 miesiąc temu

Ale jaja, ale jaja

Ryszard Ochucki
1 miesiąc temu
Reply to  Jajcarz

jaja to są jak parkują busy na osiedlowych parkingach, bo na 10 zaparkowanych samochodów osobowych ponad połowę stanowią dostawczaki i tylko patrzeć jak zaczną parkować koparki i spychacze bo po h…j dojeżdżać do pracy swoją skorupą jak ma się pojazd służbowy.

! ! ! ! !
1 miesiąc temu

Jedną koparkę już pewien gostek parkował pod blokiem na Serbinowie

brzoza
1 miesiąc temu

Cały ten urząd to jedna wielka omyłka pisarska.A to co zrobili z drzewami i ptakami to skandal domagający się wyjaśnień.
Naczelnik, który mówi takie rzeczy minutę później powinien już nie być naczelnikiem, gdyby prezydent ( który tego słuchał) był prawdziwym prezydentem.I to publicznie, na bezczela…

Graśka
1 miesiąc temu
Reply to  brzoza

Co na to Pluta? Przecież obsadzenie Trzeciak na to stanowisko to jego sprawa aby mógł kręcić lody. Czy tego nie widzicie !!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Graśka

Co na to Pluta a nic doi kasiorę mieszkaniec z dymitrowa tak samo jak mieszkanka nowej dęby a frajerzy z Tbg płacą ” fachowcom” bo im się ” należy”!!?

Dopóki decydować będą w urzędzie urzędnicy spoza TBG dopóty będa robić co chcą i bez żadnej odpowiedzialności ???

ekolog
1 miesiąc temu

Ja jako troszczący się o kilka ptaszków i ich gniazdek ekolog jestem za wyburzeniem kilku bloków i na ich miejscu nasadzić kilka drzewek i powiesić jakieś budki lęgowe. Dodatkowo cały obszar tarnobrzeski powinien być chroniony i żadne decyzje o warunkach zabudowy nie powinny być wydawane. Komu przeszkadzają te piękne łąki i zarośla na prywatnych działkach. Niech tam sobie żabki, kleszcze i jaszczurki spokojnie bytują. Tak – w Niemczech niech sobie budują i nie patrzą na nic. My tu chcemy mieć biednie ale zielono i ekologicznie. Ja jak poseł Czarzasty wierzę, że zanieczyszczone powietrze z ościennych gmin i krajów do nas nigdy nie przyjdzie. Dbajcie o siebie, innych i o przyrodę. Dużo zieleni w naszym mieście być może przyciągnie jeszcze więcej turystów nad nasze piękne jezioro. Być może nawet w zimie będą przyjeżdżać jak też w lecie podczas padającego dżdżu, ponieważ może wtedy kąpać się nie będą, ale za to będą mogli podziwiać piękne gniazdka na drzewkach i śliczne ptaszki.

Zielony Kapłan
1 miesiąc temu

Drzewa w w tym państwie są święte. Ręka podniesiona na drzewo musi uschnąć!

Gosc
1 miesiąc temu

Kpisz ale chyba z siebie bo jak mozna nazwac radość z obcinania galezi na ktorej się siedzi.

Boniek
1 miesiąc temu

Już zapłaciliśmy wszyscy, bo nie mamy pięknych drzew. A pani naczelnik mieszka na stałe w Nowej Dębie i ma to w d….

Greta Tunberg
1 miesiąc temu

Kiedyś było fajnie. Człowiek żył sobie w dziczy w otoczeniu nieskazitelnej natury. Czasem zjadł go wilk lub ryś ale jak mawia pani Engelking-Boni „dla gojów to tylko śmierć jak śmierć”. Nie było wówczas dróg i samochodów spalinowych. Człowiek w celu zdobycia pożywienia przemierzał 50 kilometrów dziennie utrzymując w ten sposób formę. Nie było problemów z otyłością. Człowiek żył maksymalnie 30 lat ale dzięki temu emitował mniej CO2 i klimat się nie ocieplał. I komu to przeszkadzało? Nagle się zaczęło prowadzenie osiadłego trybu życia, a potem rozwój rolnictwa a dzięki temu wzrost ludności i zawłaszczanie kolejnych terytoriów które były zajmowane przez motyle, świerszcze (ponoć dzisiaj wypada je zjadać), komary i turkucie podjadki. Powstały wioski, potem miasta w tym Tarnobrzeg – słynne imperium siarki. Ileż to istnień robacznych, kretów itd musiało zginąć by powstała ta kopalnia i wasze robotnicze blokowiska. Ileż drzew i krzewów poświęcono? Nikt tego nie zliczy. Proponuję uczcić te istnienia marszem pamięci. Weźmy świece, dzwonki, ubierzmy się na czarno i przejdzmy razem ulicami miasta. Pokażmy że nie jesteśmy obojętni.

Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  Greta Tunberg

Sprobuj żyć na pustyni albo bez tlenu.

znamy to
1 miesiąc temu
Reply to  Gosc

Jedz na oddział covidowy albo do buczy to zobaczysz.

Baba
1 miesiąc temu

Nie wierzę że ta pani jeszcze pracuje w urzędzie podpisanie umowy o pracę z tą panią to dopiero pomyłka pisarska

Paweł
1 miesiąc temu

Jak jestem przeciwnikiem drzew na ulicach, z powodów m.in. ograniczania widoczności i odłamywania się gałęzi podczas wichur, tak nie trawię takiego „prowadzenia” inwestycji. Parasol ochronny musi być solidny, skoro takie fuszerki przechodzą.

Oktawian August
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Te spośród skarg na prezydenta, które w odczuciu zdecydowanej większości mieszkańców są zasadne, dla rady miejskiej są bezzasadne. Wojewoda analizując uchwały rady, które dotyczą tych skarg, również nie stwierdza nieprawidłowości. Podobnie jest z innymi sprawami, więc nie ma co się dziwić, że jest jak jest.

fach
1 miesiąc temu

Niepisowy prezydent proponuje w większości niepisowej radzie uhonorowanie pisowego wiceministra, a owa rada to przyklepuje. Podobnie wcześniej z wyróżnieniem dla pisowego marszałka 🙂 Od czasu uprawomocnienia bezpodstawnej opłaty jeziornej, jakby przez riwierę przebiegał płatny odcinek autostrady, widać że sprawy przechodzą gładko 😉

Obatelka
1 miesiąc temu

PiS zastał Polskę drewnianą a zostawi zabetonowana?

kalambury
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

co ma do tego pis?zapytaj lepiej swoich idoli,gdzie jest zielona wyspa obiecana?

Ryszard Ochucki
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

ale parkowanie na wyjazdach z dróg osiedlowych, zakrętach albo zajmowanie całego pasa jak na Serbinowie jest OK, zwłaszcza ciężarówek bo to co spadnie z drzewa na pakę nie trzeba przecież zamiatać z drogi.

Gosc
1 miesiąc temu

Niektorzy ludzie błędnie myślą ze jak na miejscu roslinnosci nie zawsze snobistycznie modnej powstaną piekne i okazale budynki , fabryki , piękne betonowe dywany to ludzie beda mieli swietne warunki do życia. Jak w tej bajce o krolu ktory czego dotknal zamienislo sie w zloto.

saul
1 miesiąc temu
Reply to  Gosc

Można tak albo np. tak – Niektórzy ludzie błędnie myślą że jak na betonowej pustyni posadzi się piękne drzewa ,założy zielone trawnik to ludzie będą mieli świetne warunki do życia.Jak w tej bajce o królu ktory czego dotknáł zamieniało się w złoto.Nieprawdaż

Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  saul

Zanim posadzone witki zamienia sie w drzewa minie kilkadziesiat lat a przez ten czas będziemy zyc w strasznych warunkach skwarze i smrodzie. Tak samo te trawniki z wyglądającą na sztuczną trawą . Lepiej posluchac przyrodnika a nie projektanta choc teraz moda na modę i brak refleksji.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gosc

Wasc piszesz o latach i wzroście drzew , dobre ! Wystarczy popatrzeć na te na placu czerwonym , chyba już 30 im dobija a wzrost 2,5-3 m ??
Takie drzewa sądzą głąby z urzędu , ani cienia ani tlenu??
Lepiej nie ech nie dadzą takich krzewów bo szkoda wody ???

Realista
1 miesiąc temu

Dlaczego próbujecie robić z mieszkańców idiotów. Myślicie, że łykną to pokrętne wytłumaczenie? Ktoś tworzy dokument, na kolejnym etapie ktoś go weryfikuje i na końcu podpisuje. Wychodzi na to, że weryfikacja i czytanie przed podpisem to może być w tym przypadku fikcja. Żałosne tłumaczenie.

urzędnik
1 miesiąc temu
Reply to  Realista

Jak tylko wychodzi na wierzch kolejna nieudolność siwego bajeranta to natychmiast włącza się fabryka troli tj Misiewicz i Potańcówka. Klepią w klawiatury a cały urząd ma z tego bekę. Zaczęli obsry…ć Potań…ego i wyciągać mu policyjną przeszłość ale chyba się wystraszyli bo bo dukumenty na tatusia bajeranta też chyba już są dostępne.

kalendarz wyborczy
1 miesiąc temu
Reply to  urzędnik

jak widać zeby dostać się do urzedu nie jest potrzebna zadna wiedza ani umiejetności nie potrzebna nawet umiejetnośc czytania ze zrozumieniem tekstu. Wystarczy być kolega prezia i lizac mu wiadomo co. Ale jeszcze 11 miesiecy i te wszystkie trociaki, misiewicze, potańcówki i bushe te karaluchy które obsiadły urząd zostaną rozliczone z każdej złotowki którą wzięły za darmo

nie jestem pewien
1 miesiąc temu

Oby tak sie stało, ale jak widać wybory 5 lat temu wyłoniły takich a nie innych ludzi i nie wiem czy mieszkańcy miasta zmądrzeli na tyle aby skutecznie rozliczyć obecne władze z tych działań. Czy znów na nich zagłosują i będą bić brawo, że tak dużo sie buduje i jest tak pięknie i cudownie.

emeryt
1 miesiąc temu

Do wyborów jeszcze rok i nie wiadomo kto zwycieży, slyszałem że NM zatrudnił za niewielkie pieniądze paru młodych żeby pisali w internecie prawde o tej władzy bo wiadomo ze wzgledu na powiazania rodzinne i biznesowe do innych mediów przebic sie jest niemożliwe. Ha ha myśle ze to żle wydane grosze bo patrząc na tych patałachów prezydentów, na niekometentnych urzednikow,mało rozgarniętych kolegów prezesów spółek , zapasionych misiewiczów i wszystkie te intelektualne ameby to uważam że w miescie znajdą sie tysiące wolontariuszy którzy poswieca swój czas żeby zmienic władzę w tym miescie

! ! ! ! !
1 miesiąc temu

można być też laleczką Barbie, by się dostać do pracy do urzędów.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ! ! ! ! !

I nie lubi zac tylko dawać !!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  urzędnik

A wy tam siedzicie cicho jak niemowy , raczej nieuki co też nic nie wiedzą .

Co do tatusia bajeranta też słyszałem teraz synuś demokrata tylko wszystkie nawyki w genach pozostały .
Nie od dziś wiadomo, że pewna grupa to urzędasy ( świnie przy KORYCIE) co chwila znajdują się tu obrońcy belfra i urzędników , wystarczy poczytać ???

K O M P R O M I T A CJ A
1 miesiąc temu

Kompromitacja na całego a ten cytat to hit:”-Panie redaktorze, uczciwie panu powiem, ja też się czasami mylę, pan zapewne też i osoba wydająca tą decyzję i zapewne osoby, które podpisywały tą decyzję też działały w dobrzej wierze.” Wychodzi na to, że w naszym urzędzie prezydent Bożek trzyma wielu niekompetentnych pracowników bawiących się na za publiczne pieniądze bo pracą tego nazwać nie można. Rozumiem, każdy może się pomylić ale do k…wy nędzy ktoś w urzedzie to jeszcze sprawdza, weryfikuje i podpisuje. To nie jest projekt za kilkanaście tysięcy tylko za miliony. Teraz kilkadziesiąt tysięcy kary za nielegalną wycinkę niech zapłaca odpowiedzialne osoby. Mam znajomych w kilku ważnych urzędach i mało nie pękli ze śmiechu gdy przeczytali to kretyńskie tłumaczenie naczelniczki.

Ryszard Ochucki
1 miesiąc temu

Poloneza czas zacząć więc proponuję żeby ta tępa dzida otworzyłą tegoroczną edycję potańcówki w parze z pomysłodawcą tego badziewia z którego śmieją się już nie tylko w Tarnobrzegu.

obywatel
1 miesiąc temu

Wszyscy już naokoło się śmieją z mieszkanców Tbg że wybrali mieszkańca z Krosna a właściwie z dymitrowa z jego bandą dla których filary to zalew dla turystów i pałac z parkiem Tarnowskich a reszta to przymus w tym mieszkańcy .
Wizje chorych poryp??? ludzi co całe życie na garnuszku obywateli .

! ! ! ! !
1 miesiąc temu

Był sobie obywatel. Miał na posesji drzewo. Zdjęcie satelitarne to wykazało. Potem to uschnięte drzewo wyciął. Musiał się stawić w urzędzie (nie w Tbg) i się z tego tłumaczyć.
Jednych prawo obowiązuje innych nie.

Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  ! ! ! ! !

Dlaczego nie zglosil? 5 minut i nie byloby problemu. A nierowne traktowanie to inna sprawa.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gosc

O jedno drzewo tyle zamieszania ??
Ekipą belfra ile to WYPIER????

Ryszard Ochucki
1 miesiąc temu

Pan Prezydent + zastępca i cała jego świta znajomków to najgorsza „elyta” w historii tego miasta osadzona na stołkach! Nigdy nie było takich niekompetentnych słabeuszy.

bezczelne sukinsyny
1 miesiąc temu

Nie ma innego określenia dla sposobu działania tej całej ekipy urzędniczej i sposobu w jaki łamią prawo, perfidnie obchodzą wszelkie możliwe zakazy, bezczeszczą przyrodę według własnego widzimisie i do żadnej winy sie nie poczuwają. Żeby w kraju prawa wyciąć ponad metrowe drzewo, w okresie wiosennym i powiedzieć że nie było tam ptaków i to w żywe oczy. Pytam jeszcze raz, komu te drzewa pod szkołą przeszkadzały, czym one zawiniły, żeby je wyciąć. Czy parking nie mógł być obok nich? Czy nie dało się wyciąć tylko mniejszych, ale zostawić te wielkie w spokoju? Za mało parkingów w mieście? Jaka szkoda że w mieście nie ma ekologów którzy by sie przypieli łańcuchami i ZABLOKOWALI skutecznie łamanie prawa. Szkoda, bo ku..wy by nic nie wycięły i wtedy prawo byłoby szanowane. Ale niestety brak takich osób w tym mieście. Machina idzie. Wyrzucali ludzi z działek, robili co chcieli, teraz tak samo postępują z drzewami i nic im nie można zrobić, bo tu znowu wszystko jest ok, wyprostowane. Czekam na odwołanie rady społecznej osiedla Przywiśle i że ktoś odpowie przed sądem za niszczenie przyrody.

! ! ! ! !
1 miesiąc temu

100/100%

obywatel
1 miesiąc temu

Bo to jest bezczelna propagandą samorządowa za pośrednictwem ścierwa dziennikarskiego na usługach urzędasów i mogą wciskać kit mieszkańcom za ich pieniądze ( mieszkanców) .
Za błędy i pomyłki to w kraju demokratycznym odpowiada się nie tylko politycznie ale karnie !

Wychodzi zaopatrzeniowiec że szpitale i wciska bezczelnie, cynicznie obłudę z pogardą dla ludzi.

Cała ta ekipa w urzędzie to jest BŁĄD i POMYŁKA , która trzeba z urzędu wyrwać jak chwasty z korzeniami co do jednego .

saul
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Słyszałeś żeby sędzia odpowiadał za pomyłkę lub błąd. Oczywiście piszę o sędziach sportowych bo pozostali jak najbardziej podlegają surowej karze.ha ha ha

Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Trzeba wybierac ludzi kompetentnych i uczciwych. Nie wystarczy wymienic jedną opcję na druga a potem na jeszcze na inną bo to bledne koło. Trzeba uwaxac tez na bardzo przedsiebiorczych i obrotnych bo oni przede wszystkim zadbaja o siebie i swoich. Najlepiej nie za bardzo patrzec na partyjnych.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Gosc

I to jest oblicze od lat etyki co jest w samorządzie .
Najpierw sobie kieszenie napchają jak się dostaną do koryta

saul
1 miesiąc temu

Co do parkingów.W mieście jest ich zdecydowanie za mało to oczywiste chyba dla każdego kto mieszka w bloku Na Kochanowskiego brak parkingów to tragedia .Dobrze że je budują

Gosc
1 miesiąc temu
Reply to  saul

Każdy dziad teraz nswet do kibla jezdzi autem.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  saul

Nad zalewem masz ich w c????

Parkingi potrzebne ale żeby wycinać drzewa jak leci, bezmyślnie wedle wizji belfra i inteligentnych inaczej z urzędu to nie jest żadne uzasadnienie .
Obok dawnej szkoły podstawowej nr 5 na dekutowskiego mnóstwo terenu na parking ( tylko bezpłatny oby był) a aneby urzędowe chcą to sprzedać ???
Stoi pusty niewykorzystany od lat i co ??

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  saul

Są na sztygarów i gwarków ???

drzewa nie blokują parkingów
1 miesiąc temu
Reply to  saul

To nie jest żadne usprawiedliwienie, gdyż jest mnóstwo trawników od strony blokow które można przeznaczyć na parking, a te drzewa w niczym nie przeszkadzały że sobie rosły pod szkoła. Ciekawe co na to dyrektor szkoły Trójki, czy to przypadek że właśnie tam wycięto najwięcej? A może komuś światło zasłaniały?

Jan
1 miesiąc temu

Cała kadencja ostatnich lat to omyłka ….
nie pisarska tylko…. przerażająca dla mieszkańców Tarnobrzega ….

saul
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Zauwaz że to władzą z naszego a jakże demokratycznego wyboru.Wladza zmienia się co kadencję.I co ?

Grzegorz
1 miesiąc temu

To tylko niekompetencja nadzoru nad inwestycja.
Jeżeli chce się wycinki drzew to drzewa albo wycina się zima albo przed okresem legowym zabezpiecza siatka i ma się pewność że ptaków nie ma.
A przede wszystkim takie zabezpieczenie powinno być określone w Dec. O wycince !
Pani Naczelnik nie dopilnowała przygotowania iwestycji i za to powinny być kosekwencje służbowe jakie to pracodawcą decyduje.
A swoją drogą czy ta Pani ma uprawnienia budowlane ?

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Grzegorz

Ma doświadczenie w zaopatrzeniu ??
Czyżby to za mało ???
A Bożo to jakie ma a sołtysem jest ???

ten co wie
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

A już niedługo wybory a potem skrupulatnie obejrzymy każdy rachuneczek, każdą umowe, skrupulatnie przeanalizujemy każdą decyzje. Oj będzie się działo !!!!!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ten co wie

A wiesz dlaczego Bożo nie zrobił rozliczenia poprzedników ????

Coś za coś ???

ten co wie
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Spokojnie Obywatelu róznimy sie politycznie ale zostaniesz zaproszony po wyborach do kontroli obywatelskiej i mam nadzieję że zaproszenie przyjmiesz. Szacun za bezkompromisowe pokazywanie wszystkich niegodziwości tej władzy.

ten co wie
1 miesiąc temu
Reply to  ten co wie

Chcemy przywrócic miasto mieszkańcom aby już nigdy urząd nie stał sie miejscem nepotyzmu i spełniania własnych zachcianek. Przegranych w wyborach nie będziemy prześladować – wręcz przeciwnie poprosimy ich o pomoc i porady, tylko wspólnie możemy coś zrobić dla Tarnobrzega.

ciekawy
1 miesiąc temu
Reply to  ten co wie

Ciekawy jestem jakie zostaną wyciągnięte konsekwencje w stosunku do tej urzedniczki

Przezorny
1 miesiąc temu

A, może ktoś oczyścić z wyschnietych gałęzi potężnej osiki wiszących nad jezdnia przy bramie nr 2 ogrodu ród nadole. Oby nie spadła tylko na samochód straży miejskie lub innych służb. J Pr, ejezdzaja tamtędy tak często że aż nie zauważają zagrożenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
83
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content