Ścieżka rowerowa nad Wisłostradą, molo, mały rynek i pole namiotowe i dla kamperów. To inwestycje, które miasto chce wykonać nad Jeziorem Tarnobrzeskim

W toku opracowania są dwa projekty, dotyczące inwestycji nad Jeziorem Tarnobrzeskim w najbliższych latach. O szczegółach mówiła podczas kwietniowej sesji Rady Miasta naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych Joanna Kozub.

Jak wyjaśniła naczelnik Kozub cyt: W ubiegłym roku nie pozyskiwaliśmy środków, było realizowane przedsięwzięcie związane z budową parkingów (…) ze środków pozyskanych w 2021 roku. Natomiast w 2022 roku rozpoczęliśmy prace związane z przygotowaniem do pozyskania środków, właśnie na infrastrukturę nad Jeziorem Tarnobrzeskim. To jest przygotowanie dwóch projektów partnerskich. – koniec cytatu.

Pierwszy projekt przygotowywany jest wspólnie z gminami tworzącymi Miejski Obszar Funkcjonalny Tarnobrzeg a więc z Baranowem Sandomierskim, Nową Dębą, Grębowem i Gorzycami

– Przygotowujemy projekt do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, a konkretnie do programu Funduszy Europejskich dla Podkarpacia na lata 2021-2027. Projekt ma na celu zwiększenie potencjału turystycznego i kulturalnego miast partnerskich – tłumaczyła naczelnik Kozub.

W ramach tego projektu, w Tarnobrzegu planowane jest wybudowanie mola nad jeziorem, małego rynku, pola kamperowego i pola namiotowego.

– Ten projekt jest na etapie przygotowania, aby złożyć projekt będziemy musieli mieć pełną dokumentację techniczną, łącznie z pozwoleniami formalno-technicznymi. Będziemy ten wniosek składać w przyszłym roku, kiedy będzie pełna gotowość techniczna wszystkich partnerów. Koszt tych inwestycji szacowany jest na 13,5 mln zł – dodała.

Drugi projekt przygotowywany od zeszłego roku, jest również projektem partnerskim, tworzonym wspólnie z województwem podkarpackim. Projekt ten nazywany jest Blue-Valley-Wiślanym Szlak.

– W ramach tego projektu ma powstać sieć ścieżek rowerowych na terenie Podkarpacia oraz województw lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Mają powstać ścieżki rowerowe, trasy kajakowe oraz miejsca przyjazne kamperom – tłumaczyła Joanna Kozub.

– W ramach tego projektu na terenie Tarnobrzega ma powstać ścieżka rowerowa na koronie wałów od Nagnajowa do przeprawy promowej. Planowana jest też budowa ścieżki rowerowej nad ulicą Wisłostrada. Ten projekt jest na etapie opracowywania, Urząd Marszałkowski opracowuje dokumentację techniczną, wniosek zaś ma być złożony końcem tego roku – dodała.

Subskrybuj
Powiadom o
87 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
1 rok temu

No LasVegas ha ha.

Adim
1 rok temu
Reply to  Jan

A misia tam nie wybuduja takiego na miarę Tarnobrzega i naszych czasów?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Adim

Misia nie ale pomnik belfra i wizjonera z Krosna a także z dymitrowa ???

Wiosna
1 rok temu

No tak, molo i mały rynek to kwestie kluczowe, priorytetowe. I tak najbardziej czekam na podwodne miasto. A jeszcze bardziej na hotel obiecany w kampanii wyborczej.

kalambury
1 rok temu
Reply to  Wiosna

hotel jest nad wisłą

Maria
1 rok temu
Reply to  kalambury

był

obywatel
1 rok temu
Reply to  Maria

Jest nadal tylko w ruinie ???

Wyborca
1 rok temu
Reply to  Wiosna

Chodziło o hotel nadwiślański

Rozwój Tarnobrzega
1 rok temu

Chcemy pracy na miejscu, jezioro poczeka.

Chcemy zakładów pracy.

QUO VADIS Tarnobrzeg???

dokąd Nas prowadzicie!!!

na zgubę???

Urzędnik
1 rok temu

Praca to w Tarnobrzegu i okolicach jest tylko chętnych do jej wykonywania nie ma

Tarnobrzeg moje miasto
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Jeżeli jest, to czego Prezydent nie redukuje zatrudnienia w instytucjach miejskich, gdzie jest ogromny przerost? Gdzie jest ta praca? w Stalowej Woli, w Nowej Dębie, w Mielcu? Może jakby Prezydent dopłacał każdemu dojeżdżającemu mieszkańcowi tego miasta za paliwo, zrozumiałbyś o czym mówię!!! Chcemy pracy w Tarnobrzegu!!! Chcemy rozwoju budownictwa mieszkaniowego dla młodych na preferencyjnych warunkach!! Chcemy rozwoju miasta dla mieszkańców!!! a nie dla sąsiadów i innych!!! Kto tak robi! Rozglądnijcie się dookoła, wyjdźcie z betonowego kręgu, popatrzcie jak jest w Tarnobrzegu, zrozumiecie wtedy ludzi tu mieszkających!

Tbg
1 rok temu

Jest praca w aluminium,tylko,ze to bardzo szkodliwe dla zdrowia!!!!!!!!!

Łysy
1 rok temu
Reply to  Tbg

A jest w dzisiejszych czasach jakaś robota co nie jest szkodliwa dla zdrowia lub życia ? Chyba nie ma takiej

Marzena
1 rok temu
Reply to  Łysy

Artysta ?

Tbg
1 rok temu
Reply to  Łysy

jest,np. praca biurowa

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  Tbg

Wbrew pozorom to nie jest taka bezpieczna praca. Stres, choroby kręgosłupa, zwiększona podatność na wady wzroku – wiele osób na tym stanowisku nosi okulary

kalambury
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

o kurde,nie wiedziałem,to już w gorzycach na tłokach lżej,tylko,ze trochę za chłodno bo w lipcu jest 55 stopni,ale co tam biurowa praca to dopiero ciężka praca

Obatelka
1 rok temu
Reply to  kalambury

Są biura i biura .

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Łysy

Są tylko nie ma teraz rozróżnienia na pracę szkodliwe i nieszkodliwe aby nie rekompensować ludziom pracy w szkodliwych warunkach dlatego jest wrażenie że wszystkie prace są takie same.

Urzędnik
1 rok temu

Stan zatrudnienia w UM jest adekwatny do ilości zadań jakie są do wykonania a jest ich naprawdę dużo

! ! ! ! !
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Bo Polska to sterta biurokracji, barier, etc…

! ! ! ! !
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Praca „czysta” jest dla swoich, prace „brudne” są dla pozostałych.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

Jeśli chodzi o pracę niewolniczą to nic dziwnego że jej nie chcą.

Wyborca
1 rok temu

Jezioro musi być
Zagodpodarowane dla morsow z całego terenu Podkarpacia

DJB
1 rok temu

Bardzo dobrze, trzeba działać, byle by tylko znalazły się na inwestycje środki europejskie. Mały rynek to świetny pomysł, mogłoby się na nim odbywać wiele ciekawych imprez kulturalnych, potańcówek itp. Warte przemyślenia jest zainstalowanie na nim jakiejś nowoczesnej podświetlanej fontanny grającej (świetny efekt zwłaszcza wieczorami), a także budynku administracyjnego Urzędu Miasta – takiej letniej rezydencji dla władz miasta i urzędników wraz z Punktem Obsługi, w którym np. część osób mogłaby się zameldować w Tarnobrzegu, a część załatwić jakieś inne sprawy administracyjne (np. opłaty za korzystanie z jeziora czy mandaty karne). Tylko trzeba o tym pomyśleć już na etapie projektowania. A ścieżka rowerowa nad Wisłostradą to będzie strzał w 10, rowerzyści z całej Polski będą mieli nie lada atrakcję. Mam nadzieję, że te piękne plany uda się zrealizować w całości w trakcie drugiej kadencji 🙂

Tarnobrzeg moim miastem
1 rok temu
Reply to  DJB

wszystko fajnie, ale centrum miasta zaniedbane, mieszkańcy wykluczeni komunikacyjnie i dyskryminowani na rynku pracy, a nad jeziorem Wersal, nie tędy droga. Priorytet MIASTO i MIESZKAŃCY a na końcu jezioro bo to studnia bez dna, przynosząca straty, niech zacznie zarabiać to wtedy z zysków robić głupoty dla przyjezdnych. DOŚĆ marnotrawstwa i wydawania pieniędzy z pominięciem priorytetów.

DJB
1 rok temu

Jedno nie wyklucza drugiego, w centrum miasta też muszą być inwestycje. Natomiast Jezioro to też część miasta, w dodatku jego wizytówka, jedno z ciekawszych miejsc dla wakacyjnego odpoczynku w regionie. Poza tym mówimy o środkach europejskich, które łatwiej pozyskać na inwestycje, których odbiorcami ma być cały region, a nie tylko mieszkańcy jednej gminy. A zyski będą, tylko trzeba najpierw zasiać trochę tego ziarna.

obywatel
1 rok temu
Reply to  DJB

Nierobom z urzędu tylko zalew w pojeb?? Łbach .
Koryto jest to o tylko zachcianki, rozrywka i wczasowanie nie nad
JEB ????? ZALEWEM.

Wizjoner
1 rok temu
Reply to  DJB

Już niedługo to miejsce wakacyjnego odpoczynku ubogacone będzie przez prezydenta największa na podkarpaciu spalarnię.

DJB
1 rok temu
Reply to  Wizjoner

I bardzo dobrze, nowoczesna i ekologiczna spalarnia śmieci jest w Tarnobrzegu bardzo potrzebna. Proszę odrobinę poczytać jak w Europie funkcjonują takie spalarnie i jak przyczyniają się o dbania właśnie o środowisko. Takie obiekty muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy aby działać w pełni legalnie.

! ! ! ! !
1 rok temu
Reply to  DJB

„i jak przyczyniają się o dbania właśnie o środowisko”

Tylko przywożące śmieci, odpady, samochody nie będą musiały spełniać żadnych norm. Będzie ich masa.

? ? ? ? ?
1 rok temu
Reply to  DJB

Juliuszku- bis, bierzesz pod uwagę, że może dojść do awarii i wtedy będzie w okolicy sodomia i gomoria?

obywatel
1 rok temu

Znowu propagandą bolszewicka , wsadźcie zalew sobie du???
Mieszkańcy mieszkają w mieście i nie nad pierd?? ZALEWEM ?

marion
1 rok temu
Reply to  obywatel

Przyszedłes tu aby bluzgać? Napisz coś sensownego, choć raz.

obywatel
1 rok temu
Reply to  marion

Pisać prawdę a każdy sposób jest dobry , ba nawet trzeba czasami bluzgać, kląć aby uwypuklić bandytyzm prawny moralny etyczny !

life
1 rok temu

ale to miasto już nie bedzie zarabiało na siebie
po 1 wiek przekracza juz ponad 65 lat wiec zus wypłaca tylko do jakiego czasu
po 2 zrob sadaz ile mieszkanców jest zadowolonych z mieszkania w tym miesie a ile nie

Dziadek... do orzechów
1 rok temu

„…nad jeziorem Wersal,…”

Proponuję część lamp ulicznych przenieść na nieoświetlone lub słabo oświetlone ulice Tarnobrzega.

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  DJB

Mały rynek powinien być raczej w okolicach centrum. Przed wojną był w miejscu gdzie jest skwer między ul Piłsudskiego a kamienicami a za PRL był tam kibel miejski

Piotr
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

O nie wiedziałem o tym fakcie

???
1 rok temu
Reply to  DJB

„… a także budynku administracyjnego Urzędu Miasta – takiej letniej rezydencji dla władz miasta i urzędników wraz z Punktem Obsługi,…:

To ironia czy tak na poważnie myślisz? 

Wyborca
1 rok temu
Reply to  ???

Ironia ale trafna

Wyborca
1 rok temu
Reply to  DJB

Te minusy to są od tych którzy nie zrozumieli ironii.Dla mnie w punkt

Szafot
1 rok temu

W tym sezonie dla mieszkańców Tarnobrzegu wsrep na plaze w Kołobrzegu,Trójmieście,Ustce,Darłowie i nnne nadmorskie oraz nad jeziorami jest płatny bo wladze gmin przecież poczyniły inwestycje wiec…..oczywiście dla mieszkańców nadmorskich sa zniżki.

rowerowy
1 rok temu

Niech zajmą się rzeczami podstawowymi dla mieszkańców w mieście, a nie rozrywkami dla turystów poza miastem. Przykładowa sprawa do załatwienia:
https://nadwisla24.pl/2023/04/27/tarnobrzeg-znowu-nie-wyszlo-przetarg-na-zadania-z-drugiej-edycji-polskiego-ladu-zostanie-powtorzony/#comment-225885

ODYSEUSZ
1 rok temu

Tańce i hulanki ale godnych miejsc pracy i płacy jak nie było tak dalej nie ma ! Tak się właśnie mydli umysły tarnobrzeżan zbędnymi pierdołami w większości przeznaczonymi dla przyjezdnych gości pragnących coraz to większych atrakcji kosztem mieszkańców TBG !

obywatel
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Za nasze pieniądze , mieszkanców sieja propagandę z korzyścią dla nielicznych ( urzedasów, działaczy i cwaniaków) jak bolszewicy i nawet gebellsa przeskoczyli :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://nowinynyskie.com.pl/artykul/wielki-protest-wydawcow/1429390.amp&ved=2ahUKEwjElP_Zo83-AhUEjosKHdJsBC8QFnoECDMQAQ&usg=AOvVaw0Vb1NJ8cujfiZLBscD59F2

Tak ( poza wyjątkami) wygląda niszczenie demokracji przez partyjnych i urzędniczych sługusów za kasę ( dotacje ) na koszt mieszkanców w Tbg od lat w imię zasady ” opanuj media , przekaż swój przekaż a kłamstwa zawsze coś pozostanie „!!!

biznes
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jak maja być miejsca pracy jak za inwestorów w tym mieście odpowiada Misiewicz ?????!!!!!!!!!! ludzie czy wy tego nie widzicie ???? chłopaczyna (prawda upasł sie niezle w urzedzie) po szkole średniej , weselny fotograf ma zajmować sie biznesem. Ile firm zainwestowalo ostatnie cztery lata w Tarrnobrzegu ? ZERO !!!!! Dzwoni taki inwestor do urzędu i rozmawia z Misiewiczem i koniec !!! Jak jest bardzo zdeterminowany to przyjeżdza i rozmawia, wtedy na 100 % procent jest koniec i jedzie do Stalowej Woli. Kiedyś było Centrum Obsługi Inwestora a teraz jest Misiewicz., czy ktoś to rozliczy tą tarnobrzeska katastrofę gospodarczą ?

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  biznes

Tak wygląda nepotyzm po bożkowemu ! Ilu ludzi po studiach z większymi kwalifikacjami nie mas szans na pracę w budżetówce tylko dlatego, że tam jest praca tylko i wyłacznie dla swoich z ustawionymi konkursami – zresztą to przekleństwo ciągnie się poprzez wszystkich prezydentów bez wyjątku jak w małej Sycylii !

Wyborca
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Prawda Zatrudnieni po kadzieli i się panosza Kompetentni siedzą cicho
To wprowadził . Komisarz tak jawnie Poprzednicy to się trochę kryli A teraz to na całego .W myśl zasady co.mi zrobicie???

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Wyborca

Dobitny przykład to urzędujący prezes TTBS bez wykształcenia wyższego, bez doświadczenia dostał fuchę ewidentnie po znajomości. I dzisiaj mamy to co mamy totalny chaos i degrengolada w TTBS

Gosc
1 rok temu

I jeszcze maly szpitalik jak miejski zamykaja to sie przyda. Kiedys byla tam machowska izba chorycj to mozna by przywrocic. Koniecznie.

walt
1 rok temu
Reply to  Gosc

DJB aka Wojtek Potańcówka zapragnął letniej rezydencji nad jeziorem dla władz miasta i urzędników. Po tym jak już raczy wyjąć głowę z kiszki stolcowej swojego pryncypala to pewnikiem doda zimową rezydencję do moczenia najcenniejszych miejskich klejnotów oraz romantyczny palacyk na wyspie dla siostry i szwagra. Ja proponuję oswajać klimaty chmielowskiego pensjonatu z wieloosobowymi pokojami delux, genderowymi do bólu. Im bliżej wyborów tym z łajby na kościuszki przecieka wiecej interesujacych informacji, zaczyna sie sezon na koła ratunkowe …. ahoj !

Oby sie spełniło
1 rok temu

Dojazd do mostu jest poważnym problemem dla pieszych i rowerzystów. Praktycznie jesteśmy skazani na jazdę autem albo promem. Natomiast molo mały rynek to już fanaberie i są ważniejsze sprawy. Brakuje projektu ścieżki rowerowej od Wisłostrady do Mariny bezpośrednio. Pewnie w kolejnych latach będą o tym myśleć, nie da sie wszystkiego na raz zrobic.

Szczery
1 rok temu

Obecni przy wladzy raczej nie, ich czas sie konczy.Oby na zawsze.

? ? ? ? ?
1 rok temu

„Brakuje projektu ścieżki rowerowej od Wisłostrady do Mariny bezpośrednio.”

Przecież jest ścieżka, to o co chodzi?

Szczery
1 rok temu

Pola namiotowe, pola dla kamperow – to nie miasto, tylko cioty urzedowe chca wykonac dla swojej wygody, a w centru miasta? Polamane chodniki, dziurawe pakingi , takie sa fakty, na dzisiaj.!!!

Szczepan
1 rok temu

no i super. trzymam kciuki za powodzenie

? ? ? ? ? ! ! ! ! !
1 rok temu

Ścieżka rowerowa nad Wisłostradą- TAK Cytat: „Drugi projekt przygotowywany od zeszłego roku, jest również projektem partnerskim, tworzonym wspólnie z województwem podkarpackim. Projekt ten nazywany jest Blue-Valley-Wiślanym Szlak.” Ja się pytam, po co ta nowa nazwa, skoro w Polsce juz nadano nazwę takim szlakom rowerowym przy Wiśle? Nazywa się Wiślana Trasa Rowerową. Tutaj info: pl.wikipedia.org/wiki/Wiślana_Trasa_Rowerowa Zapomniano o odcinku Nagnajów- Baranów Sandomierski? Są jakieś w tej materii plany? Jazda rowerem drogą dla samochodów przewidzianą, skończyć się może zderzeniem z samochodem i … zgonem rowerzysty . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Molo – NIE (rzecz zbędna) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mały Rynek- NIE (znowu betonoza/kostkoza, nikomu niepotrzebna) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Pole camperowe- NIE (za dużo i tak samochodów przy jeziorze. Będą przyjeżdżać ciężarówkami zwanymi kamperami) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .… Czytaj więcej »

Jon
1 rok temu

Miasto na jednym brzegu inwestuje w rekreację i wypoczynek a na drugim chce wybudować spalarnie, która zatruje całą okolicę. Gdzie tu sens i logika? Panie Prezydencie! w tym kraju już wiele miast zrezygnowało z budowy tych trujących inwestycji niech Pan pójdzie ta samą drogą. W przeciwnym razie to wszystko nie ma sensu

teresa
1 rok temu
Reply to  Jon

Dobrze mówił kolega że przyjazd Tuska rozpocznie kampanię wyborczą a w internecie to w ogóle będzie masakra. Nie popieram obrzucania fekaliami politycznych przeciwnikow ale prawdę mówiąc takie pisanie powinno trichę wyczyścić zwały bagna jakie powstały w urzędzie i o których mówi cały Tarnobrzeg. Jeżeli Pan Prezydent tego nie widzi albo widzi i nie reaguje to powinien dać sobie spokój z kandydowaniem na drugą kadencję.Tak będzie lepiej i dla niego i dla miasta. A jeżeli naprawdę słucha głosu mieszkańców to radzę mu wymienić natychmiast doradców i ten cały dwór którym się otoczył, pisze to ze szczerego serca a nie ze złośliwości.

? ? ? ? ?
1 rok temu
Reply to  teresa

Od koryta ma się odciąć? Około 20 k. zarobku/ miesiąc. Jest po co siedzieć na stanowisku, choćby dla kasy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ? ? ? ? ?

No właśnie ! To jest problem ??
Jak świni zabrać koryto ???

Wyborca
1 rok temu
Reply to  teresa

Zawsze powtarzam ze Bożek zatracił rozum otaczając się takim dworem.
Mówi że wsłuchuje się w głosy mieszkańców To niech posłucha co o jego doradcach się mówi.
Lepiej późno niż wcale

bruno_banani
1 rok temu

A co z kompleksem sportowo-treningowym pod lasem zwierzynieckim ?
Bo rok temu było o tym głośno i nagle cisza

Łysy
1 rok temu
Reply to  bruno_banani

Wyślij maila do rzecznika prasowego ciekawe co odpisze

Czytelnik
1 rok temu

Mateusz Morawiecki: Nie ma miejscowości za małych na inwestycje strategiczne, są mali politycy.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Czytelnik

Baju baju, to tak samo jak chcieć to móc. Gdyby wszyscy byli na jednym poziomie zdrowotnym , jednakowo uzdolnieni to rzeczywiście ci chętni i pracowici mogliby spełniać to czego chcą ale w życiu tak nie jest.

Mieszkaniec
1 rok temu

A zakładów pracy żadnych. Stalowa Wola nie jest głupia i wie co jest siłą miast a jest nią przemysł. W Tarnobrzegu stawiamy na jezioro a ono nie przyciągnie nowych mieszkańców. Naprawdę nie wiem jak można tego nie wiedzieć ale nikt w tym mieście chyba tego nie wie. Tam zakłady przemysłowe rozwijają się na potęgę i powstają nowe. Ludzie najedzą się rybami z jeziora ? W Stalowej Woli powstają nowe przedszkola i żłobki a w Tarnobrzegu ? Przemysł to podstawa funkcjonowania miasta. Coraz więcej ludzi z Tarnobrzegu osiedla się w Stalowej Woli na stałe. Co im do zaoferowania ma Tarnobrzeg poza moczeniem tyłka w wodzie ? Tam mają prezydenta, który jest szalenie ambitny a Bożek no cóż. Prezydentem Tarnobrzega powinna być osoba w przedziale 30 – 35 lat może to by coś zmieniło

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Sama Huta Stalowa Wola ma się rozrosnąć o ponad 50 procent tego co jest obecnie dając kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Kolejne 1,5 tyś osób ma pracować w koreańskiej fabryce. U nas Siarkę położyli a w Stalowej Woli przemysł zbrojeniowy prężnie się rozwija ponieważ w największym stopniu zaopatruje polskie wojsko a także armię ukraińską.

? ? ? ? ?
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

A może wybudować filie Zakładów Zbrojeniowych w Nowej Dębie, zamiast spalarni śmieci? Produkcja sprzętu wojskowego, uzbrojenia jest dzisiaj na topie i ma perspektywy rozwoju.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  ? ? ? ? ?

Zarówno Nowa Dęba jak i Stalowa Wola nie stworzą swojej filii w Tarnobrzegu ponieważ pracownicy z Tarnobrzega bez problemu mogą dojechać w krótkim czasie do tych miast plus nie będą sobie tworzyć dodatkowej konkurencji.

Tak se mysle:
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Może zakład w Nowej Dębie nie mieć możliwości rozbudowy swojego zakładu o nowe hale produkcyjne etc. i w tym przypadku można skorzystać z innych, terenów ościennych miejscowości. Kto ma dzisiaj zakłady zbrojeniowe , nie zginie.

Dziadek do... orzechów
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dojechać to można, ale jednak z problemem. Wiele kursów do Stalowej Woli zlikwidowano. Tak poza tym dojazdy są męczące, traci się na nie wiele czasu i pieniędzy.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Wiek tu nie gra roli a tylko wiedza , doświadczenia i mądrość życiową .
A tego nie nauczy nieuk histeryk , wfista czy inny urzędas żyjący kosztem mieszkańca całe życie ???
W Tbg jest mnóstwo takich ludzi i to w różnym przedziale tyle tylko że nie chcą mieć nic wspólnego ze świniami z rodowodem PZPR, UB , SB , milicji, ORMO a tego ścier??? jest ci mnogo w Tbg i to na stołeczkach !!!

Internauta
1 rok temu
Reply to  obywatel

Nieliczni PZPR-owcy jeszcze żyją. UB-cja już wyzdychała. SB-cja dogorywa a pozostali, jak poprzednio wymienieni. Tak, że spoko, nie będzie tak źle.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Brak doświadczenia życiowego mógłby być zgubny dla kogoś owładniętego jakąś rewolucyjna wizją.

Wyborca
1 rok temu

Jeszcze należy dodać pomnik ze złota rady miasta wszystkich radnych i prezydentów

Tropiciel
1 rok temu

Ściezka nad Wisłostradą?.Powinna być przeprowadzona dookoła jeziora.Orzeciez przy Wisłostradzie ścieżka jest to po co nad?

Łysy
1 rok temu
Reply to  Tropiciel

Jest ale w jedną stronę

? ? ? ? ?
1 rok temu
Reply to  Tropiciel

Czy nie o to chodzi, że ścieżka nad Wisłostradą ma być bo na wale przeciwpowodziowym będzie droga rowerowa od promu do Nagnajowa? Prawdopodobnie ścieżka nad Wisłostradą będzie łącznikiem wału z terenem jeziora.

Kalina
1 rok temu

To jezioro to porażka, w tym Tarnobrzegu nie ma nic tylko to jezioro. Masakra

? ? ? ? ? ! ! ! ! !
1 rok temu
Reply to  Kalina

Park i Muzeum w Dzikowie jest, Muzeum Przemysłu Siarkowego jest, kościoły zabytkowe o.o Dominikanów i w Miechocinie są, teren rekreacyjny nad Wisłą jest.

kalambury
1 rok temu
Reply to  Kalina

a zakupy gdzie robisz niemoto?

Wiwi
1 rok temu

Duzy,caloroczny hotel,sprzedaz dzialek pod konkretny cel. Spójna polityka zagospodarowania terenu. I może cos z tego będzie. Inaczej to bileciki i padnie jak Wilcza Wola.

Niezadowolony
1 rok temu

„W ramach tego projektu, w Tarnobrzegu planowane jest wybudowanie mola nad jeziorem, małego rynku, pola kamperowego i pola namiotowego.”

Mały rynek będzie się wiązać z likwidacją zieleni i w zamian za nią będzie kostka. Na to zgody mojej nie ma.

Obatelka
1 rok temu

Trzeba zabronić ludziom spacerowania z psami groźnych ras i ich mieszańców,bez smyczy albo bez kagańca a jeszcze bardziej przerażające bez z smyczy i kagańca. Dlaczego nikt ze służb nie reaguje? Czy uważają że jeszcze nic złego się nie stało to nie ma co reagować . Uważam że strach ludzi którzy wiedzą co to za psy powoduje dyskomfort podczas przebywania nad jeziorem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
87
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content