Tarnobrzeg: Trwa nabór członków Rady Seniorów

Do 15 czerwca br. można zgłaszać kandydatów do tarnobrzeskiej Rady Seniorów. Zainteresowani członkostwem w radzie, mogą być zgłaszani przez organizacje działające na rzecz seniorów Tarnobrzegu, jak również mogą zostać poparci przez 25 mieszkańców.

Działalność Rady daje szansę seniorom czynnego udziału w życiu Miasta, umożliwia również organom gminy korzystanie z bogatego doświadczenia życiowego i wiedzy osób starszych, co wzmacnia całą społeczność. Gminy tworzą Rady Seniorów, aby pobudzić aktywność obywatelską osób w starszym wieku oraz wykorzystać zaangażowanie i potencjał środowisk senioralnych.

Rada seniorów podejmuje działania zmierzające do upowszechniania wśród seniorów kultury, sportu, rekreacji i edukacji. Do jej zadań statutowych należy również monitorowanie potrzeb oraz doradztwo w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia osób w wieku senioralnym, pomocy społecznej i usług opiekuńczych.

Formularze zgłoszeniowe i wszystkie niezbędne dokumenty, można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta lub odebrać osobiście w Biurze Rady Miasta przy ul. Kościuszki 32 w Tarnobrzegu w pokoju 108.

Zainteresowani członkostwem w radzie mogą być zgłaszani przez organizacje działające na rzecz seniorów w naszym mieście, jak również mogą zostać poparci przez 25 mieszkańców. Dokumenty należy składać w zaklejonych kopertach opisanych: „Wybory do Rady Seniorów” w terminie do 15 czerwca 2023 r. w Kancelarii Urzędu Miasta lub w Biurze Rady Miasta przy ul. Kościuszki 32 w pok. 108.

Członkami Rady mogą być wyłącznie osoby, zamieszkałe na terenie Gminy Tarnobrzeg.

Wszelkie dostępne informacje znajdują się tutaj

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obatelka
1 miesiąc temu

Mnie nikt nie wybierze bo nie mam znajomości : ani znanego przodka obojętnie z jakiej opcji czy działalności , ani bogatych czy wpływowych przyjaciół. W związku z tym nie muszę się starać, więc luzik.

Członek
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Ja panią wybiorę tylko proszę wystartować

bez poparcia
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Starałam się do tej rady. Ale ówczesny szef ,stary działacz od razu mnie skreślił , bo miał swoje kandydatki z tzw dworu .

obywatel
1 miesiąc temu

A po co ta rada ???
W radzie miasta siedzą bezradni i miernoty a tu jeszcze jakiś twór jak ta rada babć i niespełnionych w wyborach samorządowych ???
Zabawa trwa w najlepsze w tej mieścinie , miejsc pracy brak, oddziały w szpitalu zamykają , inwestorów na widoku brak ale za to kur???? bezproduktywnych tworów parodiujących demokrację w CH???

myszka
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Znowu konfident w akcji.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  myszka

Siedź tam cicho bo belfer uspokoi ????

Jan
1 miesiąc temu

Po co ? Przestaną merdać ogonkami to się ich rozwiąże jak radę kobiet.

Procent
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

100/100

Propozycja:
1 miesiąc temu

Proponuje utworzyć w Tarnobrzegu sąd… ostateczny. Niewielu żywych by zostało.

Wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Propozycja:

Ale mają do dyspozycji ściankę wspinaczkową, to już coś, mogą trenować .

Olo
1 miesiąc temu

Odnoszę wrażenie że strasznie dużo tu pozoranctwa i dmuchania balonu . Po pierwsze kto wybiera ten twór? To jest casting ,konkurs, a może zawody ? Swego czasu w tej radzie był facet ; były dyrektor WORD -a i wiceprezydent Tarnobrzega o nazwisku kojarzącym się z synonimem słowa „Kiepski” . Straszna menda . Stąd uważam że ta cała rada to fasada i miejsce dla takich ….. . Pic . I tu jeszcze apel do prezydenta miasta . Może czas aby te różne rady : kobiet ,dzieci , Starych ,cyklistów… zostawić i zająć się istotnymi problemami miasta? To że w roku przedwyborczym zajęliście się remontami w mieście nie przesłania tego że przez 4 lata „jechaliście” na sprawach Jeziora . Nie robiąc praktycznie nic innego

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Olo

Jak zawsze – na końcu wybiera sołtys ???
Tak jak z budżetem obywatelskim ostatnio ???

Ada
1 miesiąc temu

Kiedy Rada Niemowląt?

Ciekaw
1 miesiąc temu
Reply to  Ada

Proponuję Radę Kotów i Psów, a także Radę Innych Zwierząt Domowych.

bezradny
29 dni temu
Reply to  Ciekaw

Oraz Radę Bezradnych.

Kronikarz Dzikowski
1 miesiąc temu

Do tej rady nalezy wziasc emerytow komuchow ,zlodziejow i przestepcow a takimi dostepnymi sa : Plebankiewicz Maniek ,Leszek Lis ,Nowacki Rafal, Janusz Haba,Helmecki Hienio ,Wojtek Jugo-Gumofilc ,Sralimucha Waclaw ,Krycha Rycombel ,Mietek Skotnicki ……!!!!

Klawisz
1 miesiąc temu

A przewodniczacym powinien zostac zlodziej nad zlodzieje ktory wiekszosc zycia spedzil za kratami Andrzej Jonko dalej grasujacy w Kauflandzie i po targu !!!!!

miechocin
30 dni temu

A co z Tereską M z siarkowca ?

Kronikarz
29 dni temu
Reply to  miechocin

Tereska M. z Siarkowca juz „przekwitla” i nie moze ….!!!!! Jej corka tez juz nie moze ….!!!!!

Delfin UM
28 dni temu

Twoje IP juz znamy.

Ciekaw
1 miesiąc temu

Niby człowiek się cieszy, że jakieś inicjatywy aktywizujące seniorów mają miejsce, ale. Jest to permanentne wybieranie „przedstawicieli” z wąskiego grona robiącego imprezki w ŚDK-u i Centrum Seniora. Nie jest to grupa reprezentatywna dla tarnobrzeskich seniorów, którzy wolą czas spędzać na RODos lub w kolejkach do lekarzy. Wystarczy obejrzeć eventy senioralne w TVL – te same osoby, a przecież uwzględniając demografię to jednak powinno być szersze grono. No i wreszcie – jaki wpływ mają na politykę miasta?

Gruba Zośka
1 miesiąc temu

A za posiedzenia są jakieś diety ciasteczka kawusia czy za darmo się obraduje ?

Prezes
25 dni temu
Reply to  Gruba Zośka

Uścisk dłoni burmistrza i możliwość zrobienia sobie z nim zdjęcia tzw selfie

Kronikarz
1 miesiąc temu

Tylko Andrzej Jonko -zlodziej,kryminalista i wiezien ZK WISNICZ i ZK WRONKI musi zostac przywodca tej rady emerytow !!!! Zlodziej Jonko pomimo tego ze jest juz zlodziejem-emerytem dalej grasuje na pol etatu w dni targowe w Kauflandzie i na targu !!!!!!!

Ppp
1 miesiąc temu

Patrząc że na ulicach Tarnobrzega średnia wieku 60 + konkurencja będzie ogromna

BelzebubDzikowski
30 dni temu

Tylko duet Andrzej Jonko-Leszek Lis ! Pierwszy zlodziej od urodzenia a drugi przestepca certyfikowany !!!!!

Obiektywny
28 dni temu

Tylko duet Leszek Lis-Andrzej Jonko jako prezes i viceprezes na czele tej organizacji !!!!! Ten kryminogenny duet doskonale sie wpisuje we wladze miasta !!!!! Jeden siedzial w Bulgarii a drugi we wszystkich ZK w Polsce !!!!

Sandomierski
25 dni temu

Kiedy ten duet przestepcow LIS-Jonko zostanie zaprzysiezony wreszcie i zacznie ta rada dzialac…????!!!! Jest wiele problemow w tej miescinie i ta para pomoze je rozwiazac !!!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
28
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content