Spotkanie mieszkańców Tarnobrzega w sprawie trwającej wycinki drzew – w poniedziałek 15 maja

Fundacja Będzie dziko/Strażnicy Drzew zapraszają mieszkańców Tarnobrzega do udziału w spotkaniu, którego tematem będzie trwająca wycinka drzew w mieście. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 maja br. o godz.18, pod restauracją Italiana (Kościuszki 7), w Tarnobrzegu.

Wydarzenie ma charakter informacyjno-konsultacyjny i dotyczy trwającej na ulicach Tarnobrzega wycinki drzew.

W programie:

– omówienie aktualnej sytuacji i przedstawienie podjętych działań,
– podpisanie petycji do Prezydenta i Rady Miasta Tarnobrzeg,
– utworzenie grupy monitorującej dalszy przebieg sprawy

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg moje miasto
1 rok temu

Dajcie żyć w tym mieście, nie blokujcie inwestycji. Stare spróchniałe drzewa do wycinki, gdyby tak na kogoś spadły stare spróchniałe gałęzie, to dopiero byłby płacz i lament. Czekamy na inwestycje w nowe drogi i nie wąskie, czekamy na rozbudowę zjazdów na ul. Kopernika, przebitkę (4 zjazd) z ronda pod wiaduktem w kierunku magazynów i dalej na Skłodowska i Zwierzynieckiej. Połączenie Zwierzynieckiej z Fabryczną, rozbudowy obwodnicy. Ludzie zajmijcie się czymś konstruktywnym, rozwój miasta największym dobrem mieszkańców, rozwijamy a nie zwijamy.

Andrzej
1 rok temu

Wczoraj widziałem dwie cysterny jadące przez centrum miasta na nr. RTA,im obwodnica nie potrzebna,wolą jechać z kilkudziesięcioma tonami przez centrum bo 1000 metrów bedzie mniej,to i paliwa zostanie.Takim to obwodnica nie jest potrzebna.Już nie wspomnę o truciu mieszkańców,bo jakiś przygłup jeden z drugim chce zajumać trochę paliwa i nikt tego nie kontroluje!!!!!

obwodnica 6,70m
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Jak mają poruszać sie cysterny i ciężarówki obwodnicą która została zbudowana z pogwałceniem obowiązujących przepisów o budowie dróg klasy wojewódzkiej, to znaczy powinno być obowiązkowo 2×3,5m oraz pasy pobocza 1m. Aktualnie jest to 2×3,35m bez pobocza. Ponadto brak koniecznych przejść dla pieszych i dróg dojazdowych. To ma być inwestycja i tak ma wyglądać rozwój miasta? Dziękuje, ale nie na to czekałem

Kargul
1 rok temu

Skandal,mi wyszlo 2 x 3,37. Pomyliles się o 2 palce.

Tomasz Maciupa
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Ciekawa teza – a teraz proszę o przemyślenie faktu – gdzie jest mniejsze zużycie paliwa ? w ruchu miejskimi- czy obwodowym? Proszę zapoznać się z rozwiązaniami Holenderskimi dotyczącymi samochodów ciężarowych i rozwiązańz tym zwiazanych- wtedy możemy dalej dyskutować

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Dobrze że to nie było UFO albo białe myszki a tylko samochód ciężarowy

Loki
1 rok temu

Stare sprochniałe drzewa haha dobre dobre. Jeszcze wycięte w okresie lęgowym, to jest czas objęty ochroną. Państwo w państwie i tyle.

obwodnica 6,70m
1 rok temu
Reply to  Loki

Też można zgłosić do „alarm” w tvp, „uwaga” w TVN i innych. Czas zgłaszać, niech ktoś odpowie za to co robią. Niech albo robią zgodnie z prawem albo nic nie robią, skoro nie potrafią. Ludzie bez pojęcia i bez znajomości przepisów tworzą i zatwierdzają projekty.

Tatar
1 rok temu

Można zgłosić się także do psychiatry, choć wątpię czy pomoże. Dziwię się że komuś jeszcze chce się coś robić przy takich mieszkańcach.

Zielony
1 rok temu

Wycinka tak, ale … sensowna z zasadzeniem nowych drzew. To co się wyprawia w miastach nie tylko w Polsce, woła o pomstę do nieba. Kostkowanie, betonowanie …

Stare próchno
1 rok temu

Chcemy też asfaltowych dróg przez Las Zwierzyniecki i betonowe koryto Wisły.

Wiosna
1 rok temu

Wszystko da się zrobić z poszanowaniem natury. Nikt ni jest orzeciw budowom dróg. Ważne by kubatura zieleni się zgadzała.

przyszłość miasta
1 rok temu

A kto ci blokuje rozwój miasta? Czy nie jest dość trawników aby można było powiększać parkingi? Czy jest jakikolwiek argument dla wycinania dorodnych stuletnich albo starszych drzew? Czy popierasz łamanie prawa albo jego obchodzenie w sposób cyniczny i arogancki przez władze? To mają być inwestycje? Ja takich nie potrzebuje. Rozwijać miasto z poszanowaniem prawa, wlasności, przyrody i z uwzględnieniem zdania mieszkańców ,ja tak widzę przyszłość miasta

Do mieszkańców
1 rok temu

DAJCIE ZYC URZEDNICY..Ten wpis to ewidentnie wpis z urzedu.
Można wszystko robić dobre inwestycjie i zostawić xielen
Sprochniale należało wyciąć wcześniej To teraz urzędnicy zauważyli próchno a wcześniej go nie było.
Trochę szacunku dla mieszkańców.
Pracujecie dla nich a nie przeciw nim
Wstyd mi za takie zachowania i myślenie

Kochanowskiego
1 rok temu

Komuś bardzo zależy żeby skłócić ludzi dlatego należy zbojkotować to spotkanie

Wiosna
1 rok temu
Reply to  Kochanowskiego

Kochanowskiego to niestety już jest przeszłość, Walczmy o resztę Tarnobrzega, gdzie jeszcze jest sens walczyć przed wyrzynką.

Mieszkanka.
1 rok temu
Reply to  Wiosna

Już da się odczuć skutki tej nie kontrolowanej wycinki.Spróchniałe to są ale umysły co niektórych urzędasów którzy na to pozwolili. Zrobiło się głośniej a już nie chce sobie wyobrażać jak będzie głośno jak wróci normalny ruch. Te drzewa stanowiły naturalną barierę ochronną przed hałasem,kurzem i skwarem. Nie można było tego pogodzić z renowacją . Gdzie tu kompromis?

life
1 rok temu
Reply to  Wiosna

ale w tym mieście wszystko jest brzydkie
nie piszę o tylko o drzewach i zabytkach bo najwięcej jest śmieci i nie udaczników o którzy na siebie mówią człowiek

ODYSEUSZ
1 rok temu

Zamiast inwestycji w mieście będzie blokowanie przez eko-terrorystów ! Jeżeli coś trzeba wyciąć to trzeba wyciąć ale pamiętać o nowych na sadzeniach i tu jest szkopuł ! Kolejne eko-oszołomy zabierają się do sprawy od dupy strony ! Poniżej obrazek jakże codzienny z naszych ulic prosto spod drzew !

zasrany auto.jpg
Żwirek i Muchomorek
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jeśli to jest codzienny obrazek z naszych ulic, to Twój stan psychiczny jest jeszcze cięższy niż można było przypuszczać. Zupełnie beznadziejny…

ODYSEUSZ
1 rok temu

Widocznie jesteś ślepcem 🙂

Wiosna
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Skorzystaj z publicznej pomocy, Porady są za free.

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Wiosna

Nie bardzo wiem o co sapiesz ? Czy jesteś tak tępa czy też ślepa że nie zauważasz zasranych samochodów, chodników przez ptasie odchody? To postaw auto bo jakimkolwiek drzewem na parkingu to sama się przekonasz

walnij sie w łeb
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nikt ci oszołomie nie każe parkować pod drzewem jeśli jesteś takim czyściochem i tak sie boisz o swoje piękne autko. Nikt tu nie jest ekoterrorystą. Nikt nie chce skłócić ludzi. Ale trzeba pilnowac interesu mieszkańców osiedla i liczyc sie z ich zdaniem. Budowa parkingów, tak, wycinka drzew NIE! Nasadzenia rób sobie w swom ogródku jak lubisz, ja wolę oglądać drzewa i oddychać świeżym powietrzem.

ODYSEUSZ
1 rok temu

Widać matka bardzo cię kochała i dla sportu parę razy walnęła twoją dyńką o ścianę. Zrozum idioto że każda inwestycja w tym mieście nie może być uzależniona od starego drzewka czy ptasiego gniazdka, bo się nic nie da zrobić i dalej będziemy przesuwać się w stronę skansenu. Dawniej drzewa sadzili jak popadnie blisko dróg, parkingów przy całkiem innej liczbie mieszkańców i samochodów. Przy całkowicie innych normach budowlanych tj. szerokościach ulic, miejsc postojowych w dzisiejszych czasach auta powstają większe gabarytowo i jest ich znacznie więcej niż w momencie kiedy były zsadzone te nieszczęsne drzewa. Jeżeli trzeba wyciąć drzewo to róbmy to ale jednocześnie sadźmy nowe bardziej oddalone od dróg, miejsc postojowych aby nie kolidowały z infrastrukturą. Dla tych wszystkich co chcieliby żyć w mieście ale w warunkach wiejskich – tak się nie da albo to albo tamto , a jak nie pasuje to zawsze możesz wyjechać w Bieszczady na co czekasz Tarnobrzeg bez ciebie sobie poradzi. I może będzie lepiej się rozwijał że takich jak ty eko-oszołómów – Rozumiesz już intelektualna amebo ?!

ja pierdole.jpg
walnij sie w łeb
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

No, widzę że rozmawiam z pracownikiem urzędu miasta albo którymś radnym co tak doradza władzom. Inwestycja w mieście powinna być robiona tak aby jak najmniej naruszać przyrodę. W szczególności należy uwzględnić drzewa w okresie wiosennym oraz te o dużej średnicy, bo tak stanowi PRAWO (wiesz co to jest prawo?) . Skansen już jest, dlatego że w urzędzie pracują tacy ludzie, co tylko niszczą, zamiast projektować mądre inwestycje, tam gdzie są oczekiwane. Nie twierdzę że na Moniuszki wszystkie drzewa były potrzebne, ale taka demolka jaką zrobiono,to nie o to chodziło. I tu sie kończy twoja logika, bo samochody coraz wieksze a ulice coraz węższe(przykład obwodnicy). Auta ledwo się mieszczą. Jeśli trzeba wyciąć drzewo, to najpierw NALEŻY uzyskać zgodę RDOŚ, bo tak stanowi prawo. Z takim myśleniem, pakuj walizki i wyjeżdżaj do Warszawy, bo tu poparcia nie znajdziesz. Przywiśle pozostanie osiedlem zielonym, nikt ci nie każe tam mieszkać jak się nie podoba. Tarnobrzeg sie nie będzie rozwijał z takimi władzami jak wy, potraficie tylko wycinać, burzyć, niszczyć, wszystko wam przeszkadza drzewa, przyroda, ptaki. Tam gdzie zarzadza miasto tam wszędzie syf, bałagan. Jedyne w co inwestujecie to ciuchlandy na każdej ulicy.

ODYSEUSZ
1 rok temu

Dobra rada dla wszystkich eko- oszołomów, idiotów, terrorystów wyjedzcie z tego miasta i jedzcie w Bieszczady tam jest wasze miejsce i w końcu będziecie szczęśliwi !!!!!

Zielony
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

W Bieszczadach dzieje się podobnie. Jedź nad Solinę. Teren kiczu i hałasu się stworzył.

DIM Team
1 rok temu

Żeby uratować jeszcze nie wycięte drzewa na ul. Kochanowskiego trzeba do 15 maja złożyć zażalenie na postanowienie o sprostowaniu oczywistej omyłki. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02UC2rPDZ7qQKnfjXVJyELGpFn4dRYFneRovMoMD5FHTK8exQGkhoXe1RWkEzcniG4l&id=100082569604587

Serbinów Tarnobrzeg
1 rok temu
Reply to  DIM Team

Gdzie prowadzicie to miasto??? Przecież chcecie strat miasta???

Serbinów Tarnobrzeg
1 rok temu

Mając takich ludzi, podzielonych, nigdy nie będzie dobrze, mieszają partie, mieszają sąsiednie miasta, traci Tarnobrzeg, tracą głupki i inni mieszkańcy, zyskują Ci, którzy mają w tym jakiś cel, w tym w/w. Lepiej z mądrym się zgubić niż z głupim odnaleźć. Uwierzcie. Mściciele mącą, chcą żeby miasto płaciło kary, a to nie miasto płaci tylko my, głupki prowadzą miasto do strat. Miasto ma się rozwijać. Mąciciele won!!!?

zamęt tworzą władze miasta
1 rok temu

Mąciciele zasiadaja we władzach i rysują idiotyczne projekty, planują rzeczy o których nie mają pojęcia, podejmują błędne decyzje, nie znają prawa. Zamęt i chaos powstaje na samej górze, bo brakuje osób kompetentnych. Aktualnie najlepsze zarządzanie terenem jest w rękach spółdzielni mieszkaniowych, remontują drogi chodniki, dbają o porządek. Tam gdzie zarządzają terenami, tam jest dobrze. Cała reszta należąca do miasta to jeden wielki syf, wystarczy spojrzeć na osiedle Serbinów, widać ten podział. Miasto zamiast wymienić chodniki to robi DEBILNE projekty w których chce zabetonować cały plac centralny na osiedlu. To ma być zarząd? To czego bym oczekiwał, to odebranie terenów miejskich i przekazanie spółdzielniom oraz większe dofinansowanie na remonty z budżetu miasta.

W punkt
1 rok temu

To.wszystko w punkt To nasz Tarnobrzeg aktualnie

rowerowy
1 rok temu

Nie nauczyliście się jeszcze, że nikt za nic nie odpowie, tak jak nikt nie odpowiedział za lipne ciągi pieszo-rowerowe? Że ewentualne kary i inne koszty zostaną zapłacone z budżetu miasta, czyli z naszych podatków, a ewentualne petycje czy skargi będą uznane za bezzasadne? To zobaczcie sobie chociażby jaką „obwodnicę” nam zbudowali za 79 milionów plus!

obywatel
1 rok temu
Reply to  rowerowy

Jaką obwodnice ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  rowerowy

A czytałeś waść o NIEROBACH z tarnobrzeskiego urzędu ???

To poczytaj Waść opinie RIO

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.facebook.com/profile.php%3Fid%3D100082569604587&ved=2ahUKEwjbm7TAsev-AhVaCBAIHYwcA8MQFnoECBAQAQ&usg=AOvVaw2hNlWGB8ZuIfNx9YYQDWl6

Jeszcze podwyżki i premie im sołtys daje ???

Rafał
1 rok temu
Reply to  rowerowy

W ostatnich latach żaden organ nie stwierdził nieprawidłowości rzeczonych ciągów, a ludzie z nich korzystają, więc daj już spokój.

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Rafał

Po pierwsze żeby jakiś organ ocenił prawidłowość jakiegoś ciągu ktoś musi oficjalnie zgłosić jego wady. Organy rzadko kontrolują coś z urzędu. Po drugie to, że jakiś organ po kontroli nie stwierdzi nieprawidłowości niekoniecznie znaczy, że ich nie ma. Jakość oceny zależy od wiedzy, doświadczenia i uczciwości kontrolera. Po trzecie niestwierdzenie nieprawidłowości na jakimś ciągu nie wyklucza jego modernizacji. Przykładowo nikt nie stwierdził nieprawidłowości na Sztygarów, a mimo to ta ulica została wyremontowana. Podważysz to specjalisto?

rowerowy
1 rok temu
Reply to  Rafał

A odnośnie tego że ludzie korzystają z tych ciągów, to jak inaczej mają dostać się tam gdzie chcą? Przefrunąć?

Wiosna
1 rok temu

Piękna inicjatywa. Warta poparcia na 100%.

Maryśka
1 rok temu

Tzw musztarda po obiedzie, gdzie byliście wcześniej? Plany były przedstawiane grubo wcześniej, na zebraniach po kilka osób, dopiero jak już zostały wycięte to zaczynacie działać? Dla jednych już za późno, może kilka innych się uda uratować…

lewacki reżim
1 rok temu

Bardzo dobrze że ktoś się wreszcie rzeczowo podejmuje debaty publicznej w tym temacie . Lokalna mafia w sposób bezprawny i z pogwałceniem norm życia społecznego demoluje przyrodę niszcząc pomniki przyrody o średnicy 1m w centrum miasta i planuje wycinkę kolejnych na osiedlu Przywiśle, również w podobnym stylu i nieważne czy zimą czy wiosną, oni moga kiedy chcą wyciąć, bo im przeszkadzają liscie, ptaki gniazdujące, najlepiej zostawiliby sam beton. Ja się przyłączam do protestu i jeśli da się coś uratować, to pomoge to uratować. Szkoda że tak póxno, ale kto sie spodziewał czegoś podobnego. Coprawda od roku była mowa o remoncie ulicy Kochanowskiego, ale nikt sie tego nie spodziewał co oni tam zrobili

Kargul
1 rok temu

Zamiast starymi topolami .Zajmijcie się transportem publicznym,wszedzie np. Mielec,Jasło, Stalowa Wola.autobusy elektryczne u nas smierdzący PRL. A spalarnia.

Szczery
1 rok temu
Reply to  Kargul

A U NAS — zaczynaja sie potancowki, I tym sposobem bijemy wszystkich na glowe (urzedowa).

Radny Myćko
1 rok temu
Reply to  Szczery

może by tak jedną z pierwszych potańcówek zadedykować wycince z Kochanowskiego?

elektryki
1 rok temu
Reply to  Kargul

Naprawdę chciałbyś w mieście autobusy elektryczne? https://www.youtube.com/watch?v=5r-yN8SugWM

ODYSEUSZ
1 rok temu

eko- oszołomy i ich ideologia !!!!

ekoidioci.jpg
Postaw mi kawę na buycoffee.to
47
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content