Tarnobrzeg i Pont-à-Mousson we Francji wspólnie wspierają Ukrainę

W czwartek, 11 maja, darowizna w wysokości 5 000 euro została przelana na konto miasta partnerskiego Tarnobrzega – Czernihowa.  Jest to pokłosie oficjalnej wizyty we Francji prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, który uczestniczył w spotkaniu władz miasta Pont-à-Mousson z uchodźcami z Ukrainy, osobami, które dzięki polsko-francuskiej współpracy pomiędzy tymi miastami znalazłszy w pierwszych dniach wojny schronienie w Tarnobrzegu skorzystały z zaproszenia władz Pont-à-Mousson i wyjechały do Francji.

– Te osoby do tej pory wspominają, jak serdecznie i ciepło zostały przyjęte przez mieszkańców Tarnobrzega. Zapewniały, że nigdy nie zapomną okazanego im serca – podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, przekazując tym samym podziękowania mieszkańcom miasta. 

Podczas kwietniowego spotkania z uchodźcami mer Pont-à-Mousson, Henry Lemoine, przekazał na ręce włodarza Tarnobrzega symboliczny czek z darowizną na rzecz pomocy dotkniętej wojną ludności Ukrainy. Darowizna w wysokości 5 000 euro trafiła do zmagającego się ze skutkami działań wojennych ukraińskiego miasta partnerskiego Tarnobrzega – Czernihowa.

Formalności zostały sfinalizowane w tarnobrzeskim banku PKO BP mieszczącym się na ul. Mickiewicza 1.  – Bardzo dziękuję za pomoc przedstawicielom niezawodnego, tarnobrzeskiego Stowarzyszenie Plus, czyli prezes zarządu Monice Partyce oraz skarbnik Agnieszce Homarowicz, a także wspaniałej obsłudze Banku PKO BP i jego dyrektor Katarzynie Dumie. Francuski partner z Pont-à-Mousson już kolejny raz wsparł samorząd Tarnobrzega w dźwiganiu ciężaru pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, czy niesieniu pomocy partnerskiemu miastu Czernihów. A państwo dołożyliście do tego także swoją cegiełkę – zaznacza prezydent.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KSW
28 dni temu

Bożek może byś się wział do pracy a nie tylko lans. To mieszkańcy zapłacą za darowiznę a nie ty.

Darek
28 dni temu
Reply to  KSW

A ja lubię takie akcje
To pokazuje jaki jestem śliczny mądry i dbam o rozwój miasta

666
28 dni temu
Reply to  Darek

mądry jakby zjadł dwie flądry

Marzena
28 dni temu
Reply to  Darek

A jaki fotogeniczny

ODYSEUSZ
28 dni temu

Najpierw była akcja srovid też upadlina, a barany dalej nie widzą jak ich rucha system !

ale jaja !!!
28 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ale jaja !!! Jak dobrze zrozumiałem to francuzi dali kasę a 9 (!!!!!) osób zrobiło z tego przelew na ukrainę. Czy ich pojeb…że nie wstydza sie zdjęcia z tego powodu robić ???? Gdzie jest granica tej żenady

Janusz
27 dni temu
Reply to  ale jaja !!!

Jednym słowem Tarnobrzeg pośredniczył w przekazaniu pieniędzy od Francuzów

Poinformowany
28 dni temu

Francuzi nie potrafią wykonać przelewu na konto miasta na\w Ukrainie wiec muszą sprowadzić do Francji służbowym samochodem z UM pana prezydenta Bożka, rzecznika Wojtka oraz fotografa Kubę i kierowcę aby przez tydzień czasu „spotykać się z uchodźcami” Później prezydent chwali się w mediach czekiem od Francuzów. Może tarnobrzeskie media zapytają magistrat jakie były koszta tej wycieczki za pieniądze podatników? Nie można było tego czeku przesłać pocztą? Pan prezydent nie ma ważniejszych spraw w mieście? Wtedy przypadkiem nie wycinali drzew na ul. Kochanowskiego?

Ewelina
27 dni temu
Reply to  Poinformowany

Ciekawe czy chociaż lazurowe zobaczyli

cycata tereska
27 dni temu
Reply to  Ewelina

nie za swoje to i ja mogę wspierać

stary gornik
27 dni temu
Reply to  cycata tereska

nie dałem ani grosika ale fotkę strzelę i lansik zrobię – typowe dla siwego bajeranta.Pytanie do Redakcji NW24ale chyba retoryczne : po co na okrągło pokazujecie zdjecia tego pajaca gdyby nie lans to może by sie trochę robotą zajął,a tak to miasto pada na twarz

cycata tereska
26 dni temu
Reply to  stary gornik

ha ha ale wymyśliłeś okrutną kare !! odciąć od zdjęć w mediach to chyba szczyt okrucieństwa )))))))))))))))

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content