Tarnobrzeg i Pont-à-Mousson we Francji wspólnie wspierają Ukrainę

W czwartek, 11 maja, darowizna w wysokości 5 000 euro została przelana na konto miasta partnerskiego Tarnobrzega – Czernihowa.  Jest to pokłosie oficjalnej wizyty we Francji prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, który uczestniczył w spotkaniu władz miasta Pont-à-Mousson z uchodźcami z Ukrainy, osobami, które dzięki polsko-francuskiej współpracy pomiędzy tymi miastami znalazłszy w pierwszych dniach wojny schronienie w Tarnobrzegu skorzystały z zaproszenia władz Pont-à-Mousson i wyjechały do Francji.

– Te osoby do tej pory wspominają, jak serdecznie i ciepło zostały przyjęte przez mieszkańców Tarnobrzega. Zapewniały, że nigdy nie zapomną okazanego im serca – podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, przekazując tym samym podziękowania mieszkańcom miasta. 

Podczas kwietniowego spotkania z uchodźcami mer Pont-à-Mousson, Henry Lemoine, przekazał na ręce włodarza Tarnobrzega symboliczny czek z darowizną na rzecz pomocy dotkniętej wojną ludności Ukrainy. Darowizna w wysokości 5 000 euro trafiła do zmagającego się ze skutkami działań wojennych ukraińskiego miasta partnerskiego Tarnobrzega – Czernihowa.

Formalności zostały sfinalizowane w tarnobrzeskim banku PKO BP mieszczącym się na ul. Mickiewicza 1.  – Bardzo dziękuję za pomoc przedstawicielom niezawodnego, tarnobrzeskiego Stowarzyszenie Plus, czyli prezes zarządu Monice Partyce oraz skarbnik Agnieszce Homarowicz, a także wspaniałej obsłudze Banku PKO BP i jego dyrektor Katarzynie Dumie. Francuski partner z Pont-à-Mousson już kolejny raz wsparł samorząd Tarnobrzega w dźwiganiu ciężaru pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, czy niesieniu pomocy partnerskiemu miastu Czernihów. A państwo dołożyliście do tego także swoją cegiełkę – zaznacza prezydent.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KSW
1 rok temu

Bożek może byś się wział do pracy a nie tylko lans. To mieszkańcy zapłacą za darowiznę a nie ty.

Darek
1 rok temu
Reply to  KSW

A ja lubię takie akcje
To pokazuje jaki jestem śliczny mądry i dbam o rozwój miasta

666
1 rok temu
Reply to  Darek

mądry jakby zjadł dwie flądry

Marzena
1 rok temu
Reply to  Darek

A jaki fotogeniczny

ODYSEUSZ
1 rok temu

Najpierw była akcja srovid też upadlina, a barany dalej nie widzą jak ich rucha system !

ale jaja !!!
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ale jaja !!! Jak dobrze zrozumiałem to francuzi dali kasę a 9 (!!!!!) osób zrobiło z tego przelew na ukrainę. Czy ich pojeb…że nie wstydza sie zdjęcia z tego powodu robić ???? Gdzie jest granica tej żenady

Janusz
1 rok temu
Reply to  ale jaja !!!

Jednym słowem Tarnobrzeg pośredniczył w przekazaniu pieniędzy od Francuzów

Poinformowany
1 rok temu

Francuzi nie potrafią wykonać przelewu na konto miasta na\w Ukrainie wiec muszą sprowadzić do Francji służbowym samochodem z UM pana prezydenta Bożka, rzecznika Wojtka oraz fotografa Kubę i kierowcę aby przez tydzień czasu „spotykać się z uchodźcami” Później prezydent chwali się w mediach czekiem od Francuzów. Może tarnobrzeskie media zapytają magistrat jakie były koszta tej wycieczki za pieniądze podatników? Nie można było tego czeku przesłać pocztą? Pan prezydent nie ma ważniejszych spraw w mieście? Wtedy przypadkiem nie wycinali drzew na ul. Kochanowskiego?

Ewelina
1 rok temu
Reply to  Poinformowany

Ciekawe czy chociaż lazurowe zobaczyli

cycata tereska
1 rok temu
Reply to  Ewelina

nie za swoje to i ja mogę wspierać

stary gornik
1 rok temu
Reply to  cycata tereska

nie dałem ani grosika ale fotkę strzelę i lansik zrobię – typowe dla siwego bajeranta.Pytanie do Redakcji NW24ale chyba retoryczne : po co na okrągło pokazujecie zdjecia tego pajaca gdyby nie lans to może by sie trochę robotą zajął,a tak to miasto pada na twarz

cycata tereska
1 rok temu
Reply to  stary gornik

ha ha ale wymyśliłeś okrutną kare !! odciąć od zdjęć w mediach to chyba szczyt okrucieństwa )))))))))))))))

Postaw mi kawę na buycoffee.to
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content