„Ten młody szpak już tu nie zamieszka”. Apel tarnobrzeskiego fotografa przyrody

Marcin Soja, tarnobrzeski fotograf przyrody zamieścił w mediach społecznościowych poruszający wpis, dotyczący planowanej, drastycznej wycinki drzew na osiedlu Przywiśle, pod budowę parkingów, łącznika i ścieżek pieszo-rowerowych. Pod topór ma pójść 136 drzew, z których większość liczy ponad 30 lat.

Z takimi planami nie zgadza się wielu mieszkańców tego pięknego osiedla, wśród których jest również Marcin Soja.

MOJE ZIELONE PRZYWIŚLE

Ta wierzba też będzie wycięta w imię wszechobecnie panującego nam betonu… To najpiękniejsze zielone osiedle w Tarnobrzegu chcą nam zniszczyć.. Ten młody szpak już tu nie zamieszka, już nigdy nie będzie wyczekiwał na przylot rodziców, bo na tym miejscu będzie wspaniałe miejsce parkingowe. Jeżeli zależy nam na Zielonym Przywiślu, proszę przyjść na spotkanie w poniedziałek, 15 maja, o godz. 18:00, obok restauracji Italiana na ul. Kościuszki. Musimy razem przeciwstawić się urzędniczej ślepocie.
Na zdjęciu, młody szpak sfotografowany na Przywiślu dziś po południu 12.05.2023″

foto: Marcin Soja fotografia

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nie widzicie
27 dni temu

Stop hamulcowym rozwoju miasta Tarnobrzeg, protesty przenieść do Woli Stalowej gdzie tną na potęgę.

Zielony
27 dni temu
Reply to  Nie widzicie

Rozwój miasta jak najbardziej jest wskazany, ale sensowny i z zachowaniem przyrody. Jeśli o nią zadbasz to ci się odwdzięczy, np. przefiltrowanym od spalin samochodów powietrzem, ptakiem ćwierkającym na drzewie z rana. Do życia człowiekowi jest potrzebne m.in to co wdycha, czyli świeże powietrze.
Polityka dzisiaj jest taka „tniemy wszystko jak leci, zdrowe, czy chore drzewa, nie ma znaczenia”

wasyl
26 dni temu
Reply to  Zielony

Nie udały się szczepienia na srovid więc tną drzewa na potęgę , naród musi być chory , umrzeć od nadmiaru spalin , Zyjąc w betonozie i głupocie parkowania tyłem do budynków .

Obatelka
26 dni temu
Reply to  wasyl

Ja nie uznaje takich teorii spiskowych , to po prostu zwykła bezmyślność i wielka chytrość na kasę.

Obatelka
26 dni temu
Reply to  Nie widzicie

Nie rozumiem tego jak można tak bezmyślnie chwalić wycinanie tysięcy hektarów lasu. To mi się w głowie nie mieści, żeby ludziom nie zależało na czystym powietrzu bez którego nie ma życia.

Kumendant
27 dni temu

Ja chciałbym też zapytać czy TSM będzie robić jakieś nasadzenia w miejsce starych,często chorych drzew które wycięli.Bardzo dużo ostatnimi czasy wycinają a nie sadzą w to miejsce młodych,sensownych drzew.To też jest niefajne.

zbyszek
27 dni temu

Ludzie nie dajcie sie ogłupić tej urzędowej propagandzie ! kostkę można ułożyć w jeden dzień a drzewo rośnie kilkadziesiąt lat. Wycięli na Kochanowskiego z naruszeniem prawa i nikt za to nie ponosi odpowiedzialności nawet przepraszam nie usłyszłem. protestowalismy przeciwko naruszaniu konstytucji protestujmy przeciwko niszczeniu naszego najbliższego środowiska.

Nie widzicie
27 dni temu

Dlaczego organizacje z Rzeszowa interesują się Tarnobrzegiem? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dlaczego hamulec zaciągają podpuszczeni ludzie z Tarnobrzega? Wytną zasadzą nowe, będzie ładnie i zielono. Tak, obserwuję różne rzeczy w Tarnobrzegu i widzę, że są różni ludzie (z ościennych miast i podpuszczeni z Tarnobrzega), którzy blokują wszystko, a Tarnobrzeg stoi w miejscu. Tarnobrzeżanie obudźcie się, nie będzie nowych dróg i parkingów bez ingerencji w otoczenie, do którego się przyzwyczailiśmy. Tylko rozwój miasta dla przyszłych pokoleń.

resovia
27 dni temu
Reply to  Nie widzicie

tbg juz swoje dostal czas na innych

Nie widzicie
27 dni temu
Reply to  resovia

widzę, że trolle z pława działają.
Co cię człowieku boli? Idź się lecz może się wyleczysz z kompleksu Tarnobrzega, a jak nie to idź do swojego lasu i popatrz i pomyśl?

Wiosna
27 dni temu
Reply to  Nie widzicie

Drogi i parkingi w porządku. Ścieżki rowerowe to absurd.

Obatelka
26 dni temu
Reply to  Nie widzicie

Jak wytną drzewa i zabetonuja teren to będzie rozwój miasta? Chyba miasta widmo.

Redakcjo,
27 dni temu

po ograniczeniu możliwości publikacji komentarzy z linkami, teraz znika lista ostatnich komentarzy. Co Wy robicie z tego portalu? Biuletyn miejski?

Zielony
27 dni temu
Reply to  Redakcjo,

Mój zniknął. Dlatego kasuję https:// przed linkiem i wstawiam na forum ponownie link:

slaskie.naszemiasto.pl/drzewa-produkuja-tlen-filtruja-powietrze-i-chronia-klimat/ar/c15-7301547

Redakcjo,
26 dni temu
Reply to  NW24

to ciekawe, bo do niedawna komentarze z linkami pojawiały się od razu. Czyli system sam zmienił swoje ustawienia? A jak jest z listą najnowszych komentarzy? System sam ją przesunął w inne miejsce na stronie głównej i ściągnął ze stron poszczególnych artykułów? Oczywiście to nie przesłuchanie i nie musicie odpowiadać, ale wtedy skażecie nas na domysły co jest grane, np. czy ma być więcej kliknięć czy cenzura.

ogr
27 dni temu

Będę .
Panie „Zielony”. Napisać taki post to żenująca ignorancja. To jedyny nieimperialny portal w tym mieście.

szpak
26 dni temu
Reply to  ogr

Wielkie wydarzenie, szpakowi zdjęcie zrobili. Niech leci do Zwierzyńca tam jest jego miejsce. Za rok tu go nie będzie a drogi i chodniki buduje się na 50 lat. Dobrze że ktoś chce budować, korzystać przyjemnie zwłaszcza że nic to nas nie kosztuje.

Kumendant
26 dni temu
Reply to  szpak

Czy ty jesteś może tym szpakiem co patrzy w pi…e?

szpak
24 dni temu
Reply to  Kumendant

nie,tym co obsrywa wszystko po kolei

Zielony
26 dni temu
Reply to  ogr

Proszę jaśniej bo nie kumam o cóż chodzi? Co poeta miał na myśli? Pytano w szkole.

Mtbg
26 dni temu

nie widziałem projektu w którym miejscu będzie to realizowane, ale jeśli szukamy parkingów na auta to przy samej fregacie sporo terenu już jest zabetonowane i w niewielkim kosztem można zrobić tam parking z jakimś oświetleniem i spora cześć można przenieść tam, ale ze tam ciemno jak w dup.. u murzyna to nikt tam auta nie zostawi.

wasyl
26 dni temu
Reply to  Mtbg

Zrobić parkingi za wałem przy byłej Fregacie .

wasyl
26 dni temu
Reply to  Mtbg

Jest nie wykorzystany Plac Czerwony , czy tam nie mogą parkować ci , którzy nie mają gdzie postawić samochodu , po godzinach pracy sklepów wykorzystać teren na parkingi . Wszystko samo się rozwiąże .

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  wasyl

Nie może być na tym placu parkingu bo to tzw. dreptak dla ludzi.

ODYSEUSZ
26 dni temu

Albo rozwój miasta albo dalsza degradacja ! Najlepiej od razu zróbmy skansen tak jakby tego chcieli eko-oszołomy !

Zolza
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Szpaki ponad wszyskoi

saul
26 dni temu
Reply to  Zolza

Gra czystymi emocjami.Warszawa miała swoją martwą wiewiórka na drzewie Tarnobrzega ma swojego nieszczęśliwego szpaka.Cudownie.

resoviaskansen
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

zrobmy skansen tylko co w nim ogladac?

ODYSEUSZ
26 dni temu
Reply to  resoviaskansen

Chłopów pańszczyźnianych 😉

Obatelka
26 dni temu

Ludzie proszą o rozsądek i zastanowienie ale nic z tego ,bo złe rzeczy robi się szybko i bez rozczulania się. Szkoda że rudery rozwalające się nie są usuwane czy remontowane ,bo są zabytkami i oprócz uporu decydentów nic nie stoi temu na przeszkodzieb żeby to zrobić. Z rozwalających się budynków nie ma żadnego pożytku ,nie czyszczą powietrza ,szpecą ,robią nieestetyczne wrażenie a mimo to się je trzyma.

Zielony
26 dni temu
Reply to  Obatelka

W budynku na Placu Czerwonym powinni zostawić tylko ścianę frontową. O tym budynku mowa, którego dach niedawno usunięto. Ściana frontowa powinna być wyremontowana. To rozwiązałoby problem bezpieczeństwa i estetyki placu.

ogr
26 dni temu

Przepraszam Pana „Zielonego”. To nie do Pana.

ODYSEUSZ
25 dni temu

Apel do władz miasta – wyłączcie osiedle Przywiśle z jakichkolwiek inwestycji i powieście przed wjazdem SKANSEN . Wyłączcie latarnie miejskie bo przeszkadzają ptaszkom , nie remontujcie dróg i chodników, odetnijcie prąd i gaz ponieważ ludzie tam chcą być bliżej natury – niech mają to czego oczekują !!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content