LIVE: Spotkanie w sprawie trwającej wycinki drzew w Tarnobrzegu. Zapraszamy na transmisję (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję spotkania w sprawie trwającej wycinki drzew w Tarnobrzegu, zorganizowanego przez rzeszowską fundację Będzie dziko/Strażnicy Drzew.

Wydarzenie ma charakter informacyjno-konsultacyjny i dotyczy trwającej na ulicach Tarnobrzega wycinki drzew.

W programie:

– omówienie aktualnej sytuacji i przedstawienie podjętych działań,
– podpisanie petycji do Prezydenta i Rady Miasta Tarnobrzeg,
– utworzenie grupy monitorującej dalszy przebieg sprawy

Spotkanie odbędzie się w amfiteatrze znajdującym się na terenach zielonych nad Wisłą, w poniedziałek 15 maja. Początek godz.18.30

LIVE

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Żuber
1 rok temu

Tu jest miasto, chcemy inwestycji, który z tych ekologów będzie odpowiadał jak gałąź komuś spadnie na głowę. Inwestycje w Tarnobrzegu na 1 miejscu.

amigo
1 rok temu
Reply to  Żuber

jasne zabetonować wszystko a w upalne dni smażyć się na terenach pozbawionych zieleni

gęgę
1 rok temu
Reply to  amigo

w życiu też masz czarne i białe?

punknij sie w pusty łeb
1 rok temu
Reply to  Żuber

wracaj na swoje osiedle i nie pierdziel głupot o przywiślu. A inwestować jest w co, chociażby w nową nawierzchnię dróg i lepsze chodniki. I na to liczymy

SRODMIEJSKI
1 rok temu

WLASNIE INWESTYCJE W MIESCIE TO NR 1 MIASTO MUSI SIE ROZWIJAC I BUDOWAC. W KAZDYM MIESCIE SA WYCINKI DRZEW ABY COS WYBUDOWAC TYM BARDZIEJ ZE U NAS W MIESCIE JEST BARDZO DUZO TZW SAMOSIEJEK PRZY ULICACH STANOWIACYCH POWAZNE ZAGROZENIE DLA OGOLU. DRZEWA KOLIZYJNE JUZ DAWNO POWINNY BYC POWYCINANE. KAZDY MA DO WYBORU W MIESCIE NA ODPOCZYNEK KILKA PARKOW, LAS ZWIERZYNIECKI, BULWARY NAD WISLA A 3 KM OD CENTRUM WIELKIE JEZIORO.

WALDEMAR
1 rok temu
Reply to  SRODMIEJSKI

Las zwierzyniecki?? Wycięli go na obwodnicę Te resztki drzew zaraz pousychaja od spalin

saul
1 rok temu
Reply to  WALDEMAR

Dyrdymalisz bzdury.Pperzez Lasy Janowskie biegła droga krajowa nr 19.Byleś tam i widziałeś hektary uschnietych drzew ?.

kora
1 rok temu
Reply to  WALDEMAR

Gdzie b yli i są ekolodzy jak wycinaja lasy panśtwowe?

precz szczujnio!
1 rok temu
Reply to  SRODMIEJSKI

wont szczujnio z Urzędu Miata! Przywiśle chce sie rozwijać, chcemy żeby jezdnie były gładkie, żeby część parkingów stała pod drzewami, aby place zabaw i ławki były bardziej zadbane. To jest ten rozwój którego oczekujemy. I nie pierdziel durnot o samosiejkach, drzewa były sadzone wzdłuż ulic celowo, jako element ozdobny i nikt nie ma prawa ich wycinać. Rozwój tak, a nie pustoszenie i betonoza. Największe zagrożenie stwarza dym spalin samochodów, który musimy wdychać. Drzewa go filtrują. Wycinaj sobie na swojej działce, przy swojej chałupie na wsi w której mieszkasz a od mieszkańców miasta się po prosto odp..dol wieśniaku z dalekich stron.

Zihten
1 rok temu

To jednak nie w Italianie o 18?

Niedowiarek
1 rok temu
Reply to  NW24

Przynajmniej raz się to miejsce przydało. Dotychczas to kwiat narodu (młode) piły tam piwo.

ibrahim
1 rok temu

Czego rzeszowska fundacja szuka u nas.Wieksze pole do popisu jest w ST Woli gdzie pod topór idą hektary drzew.Nie dziwi to Państwa?

nie byles w Stalowej
1 rok temu
Reply to  ibrahim

Człowieku, jakie hektary drzew w Stalowej Woli? Byłeś tam, widziałeś? Wycinają drzewa puszczy sandomierskiej na wschod od miasta, na ktorych miejscu bedzie sie rozbudowywac strefa przemysłowa. Miasto juz jest od niej oddzielone pasem lasow i nikt tego nie wycina. Lasow w miejscie niewiele, historia ich nie oszczedzała ale drzewa które są na osiedlach stoją tak jak stały, to samo w parku miejskim

Wth
1 rok temu

Ludzie! Co wy bredzicie?! Gdyby jeszcze wycinali te drzewa pod te wasze inwestycje, ale one idą pod topór na osiedlach mieszkalnych pod ścieżki rowerowe, o które nikt nie prosił.

zocha
1 rok temu
Reply to  Wth

Dokładnie. Gdyby to była wycinka pod inwestycje , które zapewnią miejsca pracy to byłaby inna rozmowa. Tu tną bez pojęcia. Niedługo upały , trzeba będzie pójść do sklepu po podstawowe choć zakupy. Drzewa dają odrobinę cienia, a tak to trzeba będzie chyba na czworakach wracać pod tymi rachitycznymi nowymi nasadzeniami. To samo w mieszkaniach ,nie każdy może sobie pozwolić na montaż klimatyzacji. U mnie wycięto drzewo dzięki któremu miałam cień w kuchni i teraz w lecie jak są upały podgrzanie parówki to wyczyn.

Wth
1 rok temu

Uwaga mieszkańcy osiedla przywisle!!!
Kto da radę to niech przyjdzie w środę na 17 do mosiru na to spotkanie z prezydentem. Posłuchajmy chociaż na czym stoimy

ogr
1 rok temu

To zawsze było zielone osiedle i o takie będziemy walczyć. W Durdach niech sobie robią ścieżki rowerowe między chałupkami.

Niedowiarek
1 rok temu
Reply to  ogr

Wszystkie osiedla w Tarnobrzegu powinny być takie zielone.

ODYSEUSZ
1 rok temu

Koleś z Rzeszowa będzie bronił drzew w Tarnobrzegu istna kpina. Niech spojrzy na Rzeszów ile tam terenów zalesionych czy też łąk jest przeznaczanych pod budownictwo i infrastrukturę . Brawo wy tarnobrzescy pożyteczni idioci !

Żwirek i Muchomorek
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Sam jesteś idiotą jeśli już i to żałosnym. Mieszkańcy poprosili o wsparcie więc przyjechał pomóc. To mieszkańcy Tarnobrzega się sprzeciwiają rzezi drzew. Kpiną jest natomiast bełkot, którym nas tutaj ciągle uraczasz.

ODYSEUSZ
1 rok temu

Intelektualna amebo po raz kolejny sapiesz nie mając żadnych kontrargumentów. Taki z niego obrońca i rycerz na białym koniu i cała te organizacja eko-oszołomów, że Rzeszów coraz bardziej się rozwija zajmując całe hektary lasów i łąk pod infrastrukturę. Mówię Ci po raz kolejny, jak nie chcesz aby to miasto się rozwijało i dawało perspektywy na przyszłość to poprostu wypie*dalaj do siebie na wieś albo w Bieszczady łapać muchy ! Kpina aby garstka eko-idiotów wpływała na życie innych którzy chcą żyć w mieście a nie w skansenie !!!

Zihten
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

No jeśli ścieżki pieszo rowerowe na osiedlu-sypialni to rozwój miasta i perspektywy to tylko pogratulować rozumku. Napisałbym kurzego rozumku ale nie chcę obrazić kur.

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Zihten

A czy środek transportu jakim jest rower nie jest obecnie lansowany jako pro-ekologiczny i wszyscy z Przywiśla zamiast autami mogliby jezdzić rowerami nie zatruwając powietrze i nie płosząc ptactwa ? Myślę że macie tak wyprute mózgi eko-oszołomy że dla was każda inwestycja jest zbyteczna. Macie rację nie ma co się kopać z koniem proponuję zrobić w tamtym miejscu SKANSEN !

Robin
1 rok temu

Gdzie był ten koleś z dzikiego stowarzyszenia jak wycinali Zwierzyniec ?! I nie mam tu na myśli tych kilku drzew pod jedyną inwestycję ostatnich dziesięcioleci to znaczy drogę obwodową. Tylko wcześniej jak leśnicy z Nowej Dęby przetrzebili cały nasz las zwierzyniecki. Wiedział kiedy i gdzie przyjechać. Głupiego i podatnego gruntu (ludzi) w Tarnobrzegu aż natto. Pamiętajcie aby wysyłać mu datki. Kolejny rydzyk 🙂 alleluja i do przodu 🙂

mieszkaniec
1 rok temu

Facet podstawiony przez Mastalerz. Przyjechał jakis przebieraniec cholera wie kto udaje zatroskanego a na koniec jeszcze chciał wydusić pieniądze od ludzi. Kpina

Niedowiarek
1 rok temu

Istota spotkania zaczyna się od czasu 22:50. Nauczycie się w nw24.pl przygotować wcześniej materiał do okazania internautom?

ODYSEUSZ
1 rok temu

Apel do władz miasta – wyłączcie osiedle Przywiśle z jakichkolwiek inwestycji i powieście przed wjazdem SKANSEN . Wyłączcie latarnie miejskie bo przeszkadzają ptaszkom , nie remontujcie dróg i chodników, odetnijcie prąd i gaz ponieważ ludzie tam chcą być bliżej natury – niech mają to czego oczekują !!!!

Faunista
1 rok temu

Obrońcy przyrody, obejrzyjcie na geoportalu jak wyglądają lasy , w mieście można drzewa wymieniać choćby dla bezpieczeństwa.

janwdupowkręt
1 rok temu

Jacy ci ludzie są pojebani;
nad drzewkami to płaczą,
ale by sobie wszczepić truciznę, która jak obserwujemy teraz masowo zabija
to się w kolejkach ustawiali…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content