LIVE: Spotkanie w sprawie trwającej wycinki drzew w Tarnobrzegu. Zapraszamy na transmisję (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję spotkania w sprawie trwającej wycinki drzew w Tarnobrzegu, zorganizowanego przez rzeszowską fundację Będzie dziko/Strażnicy Drzew.

Wydarzenie ma charakter informacyjno-konsultacyjny i dotyczy trwającej na ulicach Tarnobrzega wycinki drzew.

W programie:

– omówienie aktualnej sytuacji i przedstawienie podjętych działań,
– podpisanie petycji do Prezydenta i Rady Miasta Tarnobrzeg,
– utworzenie grupy monitorującej dalszy przebieg sprawy

Spotkanie odbędzie się w amfiteatrze znajdującym się na terenach zielonych nad Wisłą, w poniedziałek 15 maja. Początek godz.18.30

LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Żuber
26 dni temu

Tu jest miasto, chcemy inwestycji, który z tych ekologów będzie odpowiadał jak gałąź komuś spadnie na głowę. Inwestycje w Tarnobrzegu na 1 miejscu.

amigo
25 dni temu
Reply to  Żuber

jasne zabetonować wszystko a w upalne dni smażyć się na terenach pozbawionych zieleni

gęgę
24 dni temu
Reply to  amigo

w życiu też masz czarne i białe?

punknij sie w pusty łeb
25 dni temu
Reply to  Żuber

wracaj na swoje osiedle i nie pierdziel głupot o przywiślu. A inwestować jest w co, chociażby w nową nawierzchnię dróg i lepsze chodniki. I na to liczymy

SRODMIEJSKI
26 dni temu

WLASNIE INWESTYCJE W MIESCIE TO NR 1 MIASTO MUSI SIE ROZWIJAC I BUDOWAC. W KAZDYM MIESCIE SA WYCINKI DRZEW ABY COS WYBUDOWAC TYM BARDZIEJ ZE U NAS W MIESCIE JEST BARDZO DUZO TZW SAMOSIEJEK PRZY ULICACH STANOWIACYCH POWAZNE ZAGROZENIE DLA OGOLU. DRZEWA KOLIZYJNE JUZ DAWNO POWINNY BYC POWYCINANE. KAZDY MA DO WYBORU W MIESCIE NA ODPOCZYNEK KILKA PARKOW, LAS ZWIERZYNIECKI, BULWARY NAD WISLA A 3 KM OD CENTRUM WIELKIE JEZIORO.

WALDEMAR
26 dni temu
Reply to  SRODMIEJSKI

Las zwierzyniecki?? Wycięli go na obwodnicę Te resztki drzew zaraz pousychaja od spalin

saul
26 dni temu
Reply to  WALDEMAR

Dyrdymalisz bzdury.Pperzez Lasy Janowskie biegła droga krajowa nr 19.Byleś tam i widziałeś hektary uschnietych drzew ?.

kora
25 dni temu
Reply to  WALDEMAR

Gdzie b yli i są ekolodzy jak wycinaja lasy panśtwowe?

precz szczujnio!
25 dni temu
Reply to  SRODMIEJSKI

wont szczujnio z Urzędu Miata! Przywiśle chce sie rozwijać, chcemy żeby jezdnie były gładkie, żeby część parkingów stała pod drzewami, aby place zabaw i ławki były bardziej zadbane. To jest ten rozwój którego oczekujemy. I nie pierdziel durnot o samosiejkach, drzewa były sadzone wzdłuż ulic celowo, jako element ozdobny i nikt nie ma prawa ich wycinać. Rozwój tak, a nie pustoszenie i betonoza. Największe zagrożenie stwarza dym spalin samochodów, który musimy wdychać. Drzewa go filtrują. Wycinaj sobie na swojej działce, przy swojej chałupie na wsi w której mieszkasz a od mieszkańców miasta się po prosto odp..dol wieśniaku z dalekich stron.

Zihten
26 dni temu

To jednak nie w Italianie o 18?

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  NW24

Przynajmniej raz się to miejsce przydało. Dotychczas to kwiat narodu (młode) piły tam piwo.

ibrahim
26 dni temu

Czego rzeszowska fundacja szuka u nas.Wieksze pole do popisu jest w ST Woli gdzie pod topór idą hektary drzew.Nie dziwi to Państwa?

nie byles w Stalowej
25 dni temu
Reply to  ibrahim

Człowieku, jakie hektary drzew w Stalowej Woli? Byłeś tam, widziałeś? Wycinają drzewa puszczy sandomierskiej na wschod od miasta, na ktorych miejscu bedzie sie rozbudowywac strefa przemysłowa. Miasto juz jest od niej oddzielone pasem lasow i nikt tego nie wycina. Lasow w miejscie niewiele, historia ich nie oszczedzała ale drzewa które są na osiedlach stoją tak jak stały, to samo w parku miejskim

Wth
26 dni temu

Ludzie! Co wy bredzicie?! Gdyby jeszcze wycinali te drzewa pod te wasze inwestycje, ale one idą pod topór na osiedlach mieszkalnych pod ścieżki rowerowe, o które nikt nie prosił.

zocha
25 dni temu
Reply to  Wth

Dokładnie. Gdyby to była wycinka pod inwestycje , które zapewnią miejsca pracy to byłaby inna rozmowa. Tu tną bez pojęcia. Niedługo upały , trzeba będzie pójść do sklepu po podstawowe choć zakupy. Drzewa dają odrobinę cienia, a tak to trzeba będzie chyba na czworakach wracać pod tymi rachitycznymi nowymi nasadzeniami. To samo w mieszkaniach ,nie każdy może sobie pozwolić na montaż klimatyzacji. U mnie wycięto drzewo dzięki któremu miałam cień w kuchni i teraz w lecie jak są upały podgrzanie parówki to wyczyn.

Wth
25 dni temu

Uwaga mieszkańcy osiedla przywisle!!!
Kto da radę to niech przyjdzie w środę na 17 do mosiru na to spotkanie z prezydentem. Posłuchajmy chociaż na czym stoimy

ogr
25 dni temu

To zawsze było zielone osiedle i o takie będziemy walczyć. W Durdach niech sobie robią ścieżki rowerowe między chałupkami.

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  ogr

Wszystkie osiedla w Tarnobrzegu powinny być takie zielone.

ODYSEUSZ
25 dni temu

Koleś z Rzeszowa będzie bronił drzew w Tarnobrzegu istna kpina. Niech spojrzy na Rzeszów ile tam terenów zalesionych czy też łąk jest przeznaczanych pod budownictwo i infrastrukturę . Brawo wy tarnobrzescy pożyteczni idioci !

Żwirek i Muchomorek
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Sam jesteś idiotą jeśli już i to żałosnym. Mieszkańcy poprosili o wsparcie więc przyjechał pomóc. To mieszkańcy Tarnobrzega się sprzeciwiają rzezi drzew. Kpiną jest natomiast bełkot, którym nas tutaj ciągle uraczasz.

ODYSEUSZ
25 dni temu

Intelektualna amebo po raz kolejny sapiesz nie mając żadnych kontrargumentów. Taki z niego obrońca i rycerz na białym koniu i cała te organizacja eko-oszołomów, że Rzeszów coraz bardziej się rozwija zajmując całe hektary lasów i łąk pod infrastrukturę. Mówię Ci po raz kolejny, jak nie chcesz aby to miasto się rozwijało i dawało perspektywy na przyszłość to poprostu wypie*dalaj do siebie na wieś albo w Bieszczady łapać muchy ! Kpina aby garstka eko-idiotów wpływała na życie innych którzy chcą żyć w mieście a nie w skansenie !!!

Zihten
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

No jeśli ścieżki pieszo rowerowe na osiedlu-sypialni to rozwój miasta i perspektywy to tylko pogratulować rozumku. Napisałbym kurzego rozumku ale nie chcę obrazić kur.

ODYSEUSZ
25 dni temu
Reply to  Zihten

A czy środek transportu jakim jest rower nie jest obecnie lansowany jako pro-ekologiczny i wszyscy z Przywiśla zamiast autami mogliby jezdzić rowerami nie zatruwając powietrze i nie płosząc ptactwa ? Myślę że macie tak wyprute mózgi eko-oszołomy że dla was każda inwestycja jest zbyteczna. Macie rację nie ma co się kopać z koniem proponuję zrobić w tamtym miejscu SKANSEN !

Robin
25 dni temu

Gdzie był ten koleś z dzikiego stowarzyszenia jak wycinali Zwierzyniec ?! I nie mam tu na myśli tych kilku drzew pod jedyną inwestycję ostatnich dziesięcioleci to znaczy drogę obwodową. Tylko wcześniej jak leśnicy z Nowej Dęby przetrzebili cały nasz las zwierzyniecki. Wiedział kiedy i gdzie przyjechać. Głupiego i podatnego gruntu (ludzi) w Tarnobrzegu aż natto. Pamiętajcie aby wysyłać mu datki. Kolejny rydzyk 🙂 alleluja i do przodu 🙂

mieszkaniec
25 dni temu

Facet podstawiony przez Mastalerz. Przyjechał jakis przebieraniec cholera wie kto udaje zatroskanego a na koniec jeszcze chciał wydusić pieniądze od ludzi. Kpina

Niedowiarek
25 dni temu

Istota spotkania zaczyna się od czasu 22:50. Nauczycie się w nw24.pl przygotować wcześniej materiał do okazania internautom?

ODYSEUSZ
25 dni temu

Apel do władz miasta – wyłączcie osiedle Przywiśle z jakichkolwiek inwestycji i powieście przed wjazdem SKANSEN . Wyłączcie latarnie miejskie bo przeszkadzają ptaszkom , nie remontujcie dróg i chodników, odetnijcie prąd i gaz ponieważ ludzie tam chcą być bliżej natury – niech mają to czego oczekują !!!!

Faunista
24 dni temu

Obrońcy przyrody, obejrzyjcie na geoportalu jak wyglądają lasy , w mieście można drzewa wymieniać choćby dla bezpieczeństwa.

janwdupowkręt
24 dni temu

Jacy ci ludzie są pojebani;
nad drzewkami to płaczą,
ale by sobie wszczepić truciznę, która jak obserwujemy teraz masowo zabija
to się w kolejkach ustawiali…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
30
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content