Spalarnia nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Ruszyła zbiórka podpisów pod inicjatywą zwołania referendum

Ruszyła zbiórka podpisów pod inicjatywą zwołania referendum w sprawie lokalizacji spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Procedura ruszyła w miniony piątek a poinformował o niej szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Norbert Mastalerz.

W miniony piątek odpowiednie dokumenty trafiły do prezydenta Tarnobrzega. Uruchomiło to procedurę zbierania podpisów, która potrwa 60 dni. W tym czasie, za inicjatywną zwołania referendum swój podpis musi złożyć 10% mieszkańców Tarnobrzega, czyli ok.3,5 tys. osób.

Podpisy będą zbierane w środy i soboty, między godziną 8.00, a 12.00 w okolicach placu targowego, przy ulicy Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu oraz w biurze Platformy Obywatelskiej, przy ulicy Wyspiańskiego 3, w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 10.30 oraz we wtorki i czwartki od 15.00 do 16.30. Oprócz imienia, nazwiska i miejsca zamieszkania, należy również podać swój PESEL.

Jeśli organizatorom uda się zebrać wymaganą liczbę podpisów, w Tarnobrzegu zostanie zwołane referendum, w którym mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć czy są za tym, aby w odległości ok.400 m od linii brzegowej jeziora, wybudowana została spalarnia śmieci.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Realista
26 dni temu

Jakoś nie mam zaufania do Mastalerza. Pokazał co potrafi jako Prezydent Tarnobrzega.

saul
26 dni temu
Reply to  Realista

Przy obecnych przepisach referendalnych nie ma żadnych szans by referendum było ważne.Typowe bicie piany w amerykańskim stylu czyli nie ważne co piszą byle nazwy nie przkręcali.Czysta demagogia

Adim
26 dni temu
Reply to  saul

A ja słyszałem, że z drugiej strony jeziora ma być budowana spalarnia zmarłych!

Obatelka
26 dni temu
Reply to  Realista

Może nie będzie działał na naszym terenie tylko gdzieś wyżej się dopnie.

obywatel
26 dni temu

A niech gamonie zbierają tylko prośba
– nie zapomnijcie obywatela MENDY z Partii Oszustów ???

Bo w ryj może dać ???

Obatelka
26 dni temu

Wg mnie spalarnia jest niebezpieczna że względu na to że Polak jest sprytny i jak powstanie spalarnia to będzie ściągał śmieci zewsząd byle zarobić ,nie będą zachowywane procedury, bo u nas świadomość zdrowotna i ekologiczna jest mała. To że będzie nad jeziorem to lepiej niż na osiedlu miejskim gdzie życie się toczy bez przerwy ,bo sezon nad jeziorem trwa 2 miesiące i na ten czas można przyhamować spalanie.

Józiek
24 dni temu
Reply to  Obatelka

Śmieci spalane w tej spalarni tylko w 5% będą pochodzić z miasta i okolic. Pozostałe 95% będzie zwożone pociągami i ciężarówkami zewsząd! Wyobrażacie sobie jaki to będzie smród?!!

ODYSEUSZ
25 dni temu

Wszystko obiecają byle dorwać się do koryta !

koryto PO.jpg
Jan
21 dni temu

Już wcześniej głosowałem na Mastalerza. Pamiętając o jego działalności jako wicemarszałka, prezydenta czy prezesa SM, będę przeciwny jego wszelkiej pracy „na rzecz mieszkańców,” nawet gdyby z założenia były one zgodne z moimi oczekiwaniami.

obywatel
21 dni temu

No i dzisiaj przed placem targowym ( 20 maja) w sprawie referendum podpisy zbierają ORŁY z tarnobrzeskie PO , helikopter i TEN co NIEDBAŁ ( w kopalni machów) .
Pierwszy zgrany a drugi to wybitny ORZEŁ tarnobrzeskich SKOKÓW ( na kasę) .
Te twarze to prawdziwe oblicze tarnobrzeskiej Partii Oszustów a brakuje jeszcze tylko ostatnio NAWRÓCONEGO na łono tej bandy i mamy prawdziwy OBRAZ chętnych DO KORYTA !!!

SZAŁU NIE było jeśli chodzi o ilość podpisujących ???

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content