Sprzeciw mieszkańców przyniósł rezultat. Prezydent wycofuje się z pomysłu budowy ścieżek pieszo-rowerowych na Przywiślu

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega zadeklarował, że ścieżki pieszo-rowerowe na osiedlu Przywiśle nie zostaną wybudowane. Ich powstanie wiązałoby się z wycinką wielu, ponad 30-letnich drzew.

Jak tłumaczył dzisiaj Dariusz Bożek, to właśnie sprzeciw mieszkańców spowodował wycofanie się z planów budowy ścieżek pieszo-rowerowych na Przywiślu. 

– Na dzisiaj ścieżki rowerowe nie będą budowane. Kto wie, może w przyszłości mieszkańcy zdecydują, że chcą inaczej, projekty są, będzie zawsze można do nich wrócić – mówił prezydent Bożek.

Pierwotnie w ramach planowanych prac na osiedlu Przywiśle, wyciętych miało zostać 136 drzew. – Skoro ścieżek nie będzie, to zdecydowana większość drzew zostanie tam,  gdzie do tej pory – tłumaczył prezydent Tarnobrzega.

Nie oznacza to jednak, że żadnej wycinki na Przywiślu nie będzie, planowana jest tam bowiem budowa m.in. parkingów i łącznika ul. Skalna Góra z Armii Krajowej. – Postaramy się do minimum ograniczyć wycinkę drzew – zadeklarował Dariusz Bożek.

Szczegóły w materiale video.

foto&video: Piotr Morawski

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
152 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Żuber
25 dni temu

Co z zaoszczędzonymi pieniędzmi? Gdzie zostaną wydatkowane? Władzy na rękę takie nie i
projekty i protesty. Brawo Wy i oni, miasto traci. Czekamy na wichurę, która zrobi selekcję drzew.

Obiektywny
25 dni temu
Reply to  Żuber

Pieniadze zostana przeznaczone na budowe obory u Pluty w Dymitrowie oraz modernizacja miejskich szaletow i podniesienie standardu ! Beda sedesy obrotowe ,fotokomorki i monitoring ,po spuszczeniu wody rolka z papierem spadnie z sufitu ,dla mieszkancow beda specjalne karty ze zdjeciem na 1 X dziennie bezplatne wejscie ,Kapusciokowa z Potanskim-Grzywa bedzie tam miala swoje biuro !!!!

Tatar
25 dni temu
Reply to  Obiektywny

Te szalety to chyba u poprzednika. Tylko to zrobił.

obywatel
25 dni temu
Reply to  Żuber

Na premie ??
Jak zawsze ??

Adim
24 dni temu
Reply to  Żuber

Brawo! Brawo! Zostawić ich i nic nie robić. Stworzyć skansen i naturę 2000. Będą mieć dziko. Przywisle to najbardziej rozczeniowe i komusze osiedle w Tarnobrzegu. No bo przeciez im sie to nolezy.

Porucznik Gruber
24 dni temu
Reply to  Żuber

jak to gdzie? na potańcówkę!

społecznik
25 dni temu

Lepiej późno niż wcale. Ale myśłeć czasami trzeba wcześniej .
Teraz czas na odwołanie pomysłu spalarni nad jeziorem .
I będzie czas na potańcówki.

głos ludu
25 dni temu
Reply to  społecznik

Niech teraz wycofa się z urzędu

obywatel
25 dni temu
Reply to  głos ludu

Na to trzeba być przyzwoitym człowiekiem !
A więc nie licz na to ludu ?

mama
25 dni temu
Reply to  społecznik

dzięki takim społecznikom spalarnię wybuduje ktoś obok, a mieszkańcy TBG będą płacić za śmieci jak za woły. U nas nic nie może być nowoczesnego, bo komuś, kto ma domki za jeziorem nie pasuje lub niektórzy chcą kosztem dobra mieszkańców zbijać kapitał polityczny. To co teraz złe, po wyborach będzie dobre, bo problem śmieci tzreba będzie rozwiązać wcześniej czy później.

Maria
23 dni temu
Reply to  mama

Wszystko już mamy brakuje spalarni śmieci.

Ada
25 dni temu
Reply to  społecznik

Wszystko odwołajmy, będzie jak u Kononowicza

ibrahim
25 dni temu

Tak zdobywa się głosy wyborców w nadchodzących wyborach.Abc polityki.

Grosz publiczny
25 dni temu
Reply to  ibrahim

Projekt 300 tyś. Tyle kosztuje nas to abc polityki.

obywatel
25 dni temu
Reply to  ibrahim

Czyli Waść czysta kalkulacja polityczna ???
No cóż , z przyzwoitymi ludźmi raczej nie mamy tu doczynienia !

Żuber
25 dni temu

Może z oszczędności ścieżkę rowerową asfaltową wzdłuż obwodnicy.

kora
25 dni temu
Reply to  Żuber

Po co ścieżki, jak mieszkańcy nie chcą!

Z Tbg-u
25 dni temu
Reply to  Żuber

1. Tylko na niewielkim docinku potrzebna jest ścieżka rowerkowa tj. od ronda na ul. Sikorskiego do ronda znajdującego się na wysokości garaży (za stawami). Wątpię, aby wybudowano na tym odcinku drogę rowerową. Piniendzy ni ma i nie będzie. Alternatywne rozwiązanie to jazda rowerem od Miechocina w kierunku garaży przy lesie Kamionka. Fatalna jest jakość terenu przy garażach i wjazd od strony tych garaży na obwodnicę. To jest ryzykowne bo można się zderzyć z TiR-em. 2. Od tego ronda( za stawami), do następnego ronda z którego skręca się do Sobowa (ul. Bema) lub w kierunku cmentarza (ul.Litewska), wzdłuż obwodnicy jest zrobiona droga tzw. techniczna i tę drogę rowerzyści wykorzystują. Tutaj nie trzeba nic miszać. 3. Dalej, od ww ronda (skrzyżowanie ul. Litewskiej i Bema), aż do ronda usytuowanego przy Parku Przemysłowo- Technologicznym (al.Warszawska), po lewej stronie jest też wykonana droga asfaltowa wzdłuż obwodnicy,z możliwością dojazdu do pól, ale… nie ma możliwości zjazdu na nią, od tej strony, bo nikt o tym nie pomyślał. Jest tylko możliwość wjazdu na tę drogę od strony ronda przy Parku Przemysłowo- Technologicznym ( z al.Warszawskiej) i brak możliwości, tym razem wjazdu na rondo (skrzyżowanie ul. Litewskiej z ul. Bema). – – – – – – –… Czytaj więcej »

odp
25 dni temu
Reply to  Z Tbg-u

co z tego dobrze pamietam do sciezka rowerowa miała prowadzić od promowi aż pod s-rz wałami ale nie wiem jak to miało wygladać teraz {ale padło}
miał być drugi dworzec autobusowy miedzy szkołą a dworcem a jest obwodncia
(nie realne i padło)
no i czego w tym miescie nie ma zeby tak ludzie co zostaja od panstwa 13 i 14 aby nie nazekali a co by było dobrze aby młodierz chiała mieszkac w tym miescie (nie widze rozmów z mieszkancami prezydenta i nie wspomne o radnych)

Obatelka
23 dni temu
Reply to  odp

Właśnie też o tym słyszałam , konieczna byłaby jakąś opaska chodnik czy ścieżka rowerowa przy fragmencie szosy dojazdowej do Sandomierza. Tak zapraszają na zwiedzanie są tam cuda wianki dla rowerzystów a nie ma jak dojechać ,chyba że na własne ryzyko że się nie wpadnie pod TIRa.

Unijny ... jeszcze
22 dni temu
Reply to  odp

Ścieżka rowerkowa na wale wiślanym od Tarnobrzega do Sandomierza, swietny pomysł, tylko kto to zrealizuje. Jedna ścieżka jest planowana od promu w Tbg do Nagnajowa. uważam, że powinna być wykonana aż do Baranowa Sandomierskiego. Druga powinna być od promu w Tbg do Sandomierza.
Mielibyśmy trójmiasto połączone ścieżkami rowerowymi na wale, ku uciesze rowerzystów.

walt
22 dni temu

ale ścieżkami szutrowymi i częściowo asfaltowymi z promu w Tbgu spokojnie odjedzie się do Sandomierza.
od strony świętokrzyskiej mamy całą ścieżkę wyasfaltowaną do promu i do Łążka…
ale do Baranowa przy wale taka ścieżka byłaby atrakcyjna jak najbardziej.popieram.

3 x Tarnobrzeg
25 dni temu

W Stalowej Woli ARP buduje hale i biurowce, a w Tarnobrzegu przymierza się do budowy pylonu informacyjno-reklamowego – śmiać się czy płakać? Czekamy na nowe zakłady za zniszczony przemysł siarkowy.

sandomierzanin
25 dni temu
Reply to  3 x Tarnobrzeg

wy tylko ciagle czegos chcecie i porownujecie sie do stalowej woli apropo co sie u was produkuje?

Bolo
25 dni temu
Reply to  sandomierzanin

Nic, bo ciągle coś komuś nie pasuje. Nawet galerię trzeba oprotestować, albo robić offsety- i tak od kilkunastu lat.

Unijny ... jeszcze
22 dni temu
Reply to  Bolo

U nas jest prawie wszystko niedopracowane, niefunkcjonalne, brzydkie. W miejsce pawilonu Dzikowiak powstał nowy budynek. Nie ma w nim baru, a wcześniej był i to z ogródkiem. Budynek nowy jest brzydki. Parking pod nim jeszcze nie funkcjonuje. Galeria będzie podobna.

Bolo
25 dni temu
Reply to  3 x Tarnobrzeg

Tam nikt nie protestuje. Wycinają hektary lasów i jest cisza. W Tarnobrzegu wszystko nie pasuje. Potem narzekanie. Jak tak dalej pójdzie nic nie będzie się robić. A jeszcze jak będzie rzekome uzdrowisko, to żegnajcie wszelkie inwestycje. Będą takie obostrzenia, że ojca i matkę sukcesu będą przeklinać obecne i kolejne pokolenia

Obatelka
23 dni temu
Reply to  Bolo

Nawet jak ktoś nie chce wycinki to co ma zrobić jak jest zdecydowane odgórnie.

Porucznik Gruber
24 dni temu
Reply to  3 x Tarnobrzeg

ale za to u nas będzie podwodny korytarz widokowy

Haha
25 dni temu

Pitu pitu, jaki on dobry! A tak serio to bardzo się cieszę, ze póki co się z tego wycofali, choć ewidentnie robi sobie podkład pod ewentualne wycinki

Oki
25 dni temu

Barwo mieszkańcy przywiśla! Warto być solidarnym w słusznej sprawie

osmiornica
25 dni temu
Reply to  Oki

Pani dziennikarka z lewej to żona naczelnika z um, pani dziennikarka z prawej to żona rzecznika um. Pan przewodniczący osiedla to mąż pani radnej z ugrupowania prezydenta. Czy są jeszcze jakieś pytania ?

ola
25 dni temu
Reply to  osmiornica

Pani dziennikarka z lewej walczy z pomysłem ścieżek rowerowych na osiedlu

agata
23 dni temu
Reply to  ola

a czy napisze o naczelniku ktory pracowal na umowę zlecenie w stowarzyszeniu któremu dawał pieniądze czy czekamy z tym do wyborow ?

obywatel
25 dni temu
Reply to  osmiornica

Czyli SAMI SWOI !
Komitet KOZ w akcji z jawną kalkulacją polityczną , cynicznie i bezczelnie a po wyborach BĘDĄ robić jak do tej pory !!!

oburzony
25 dni temu

Pan redaktor? ma chyba probemy ze zrozumieniem lub stosuje manipulację. Zdaje sie, że prezydent już jesienią mówił, że nie będą ciąć drzew, jesli mieszkańcy nie zechcą. Więc jaki sprzeciw mieszkańców przyniósł rezultat. Ta gó…..burza kilku nawiedzonych? Podejrzewam, że wielu mieszkańców tego osiedla jest za parkingami i remontami ciągów pieszorowerowych. Ale oni sie nie przebiją, bo temat mało medialny.

Wth
25 dni temu
Reply to  oburzony

A tu się zdziwisz, bo akurat jestem z tego osiedla i bardzo duzo ludzi było oburzonych ta informacja i nikt nie deklarował poparcia dla tego pomysłu, może kilka głosów, ze jakieś dodatkowe parkingi są potrzebne, ale absolutnie nikt nie chciał ścieżek rowerowych i wycinki drzew

Wiosna
25 dni temu
Reply to  oburzony

Matole, popatrz na pierwszy przetarg na Waryńskiego, który jednak przewidywał wycięcie 24 drzew. Więc albo ty bijesz pianę albo prezydent kłamał.

obywatel
25 dni temu
Reply to  Wiosna

Obstawiam to drugie , ale propagandą urzędowa i tak zrobi z niego dobrego dzidzia przy udziale szmatławców medialnych !

Prawda
25 dni temu
Reply to  oburzony

O tym że prezydent odstępuje od wycinki powiedział on sam ze to z powodu protestów
Co ma wspólnego z tym redakcja nadwisla24

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  oburzony

Władzy się nie wierzy i to jest wytłumaczenie dla działalności, sprzeciwów ludzkich.

Głupoty
25 dni temu

A nie można wziąć takiego projektanta, który nie weźmie pod topór 200 drzew?

odp
25 dni temu
Reply to  Głupoty

tutaj chodzi o koszty i aby było najtaniej

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  odp

Raczej odwrotnie. Komuś zależało,by na tym przedsięwzięciu dobrze zarobić.

Bla bla
25 dni temu

Ja to odbieram tak, ze dalej będą wycinać

Przykre
25 dni temu

Niech każdy pilnuje drzew przed swoim oknem, bo po tej konferencji w ogóle im nie ufam

Dlaczego
25 dni temu

Dlaczego chcą uszczęśliwiać ludzi na sile?! Który znajomek ma robić to wynokonawsto i zarobić

Z Tbg-u
25 dni temu

I love panią Basię :-). To ta pani co siedzi po prawicy naszego papy.

Basia
25 dni temu
Reply to  Z Tbg-u

Pani Basia to najważniejsza osoba od inwestycji miejskich.
Dodam zatrudniana przez obecną ekipę.
To ta Pani ustala zakres i zatwierdza projekty I nadzoruje wykonawców z ramienia prezydenta .

Szczery
25 dni temu
Reply to  Basia

To dlatego budynek po dawnej tarnobrzeskiej , zostal ruina.Pani Basia nie miala przez kilka lat urzedowania, czasu.??!

Raczej
24 dni temu
Reply to  Szczery

… inne względy decydowały o niewykonaniu remontu tego budynku.

Ewa
25 dni temu

Pan Prezydent w sobotę spacerował po osiedlu Przywiśle, może mu się spodobało i dlatego trochę drzew od wycinki obroni 🙂

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  Ewa

Kilka lat wstecz, latem w godzinach dopołudniowych byłem na tym osiedlu przez krótką chwilę. Cisza jaką zastałem mnie zafascynowała. Było tak cichutko, spokojnie, nie przejechał ani jeden samochód. Przez tę chwilę zazdrościłem ludziom tam zamieszkującym tego spokoju.
Nie można niszczyć czegoś co jest dobre !

Łysy
24 dni temu
Reply to  Niedowiarek

Teraz to jest tam spokój ale w latach 90 na przywiślu niejeden dostał w mazaka szczególnie po imprezach w Tapimie

Porucznik Gruber
24 dni temu
Reply to  Ewa

powód spaceru był zgoła inny bo chciał wypróbować nowe buty do stepowania

Ach
25 dni temu

Jaki pan prezydent z ta kobieta obok zblazowane, siedzieli, wzdychali, przewracali oczami, odzywali się opryskliwe i byli obrażeni, ze w ogóle ktoś raczył coś od nich chcieć i nie przyklaskiwać genialnym pomysłom

obywatel
25 dni temu
Reply to  Ach

Bo to tak już ma , belfry, urzędasy i rodzina z komitetu KOZ .

Obrażony
25 dni temu
Reply to  Ach

Obecna władza z zawodu nauczyciel nie znosi sprzeciwu ,krytyki bo to przecież doświadczenia wyniosła ze szkoły gdzie uczeń był podwładnym nauczyciela.Dlatego nie należy się dziwić ze mieszkańców prezydenci traktują jak niedouczonych uczniów

Uczeń
25 dni temu
Reply to  Obrażony

I tu się mylisz. Dla innych może był podwładnym. W tym jednak przypadku partnerem.

WALDI
25 dni temu

Jeżdżę czasami po tym osiedlu rowerem Tam po ulicach jeździ jeden samochód na godzinę Bez trudu rowerzyści moga jeździć jezdnia Nie potrzeba gufnianych ścieżek pieszo – rowerowych z kostki.

Unijny ... jeszcze
22 dni temu
Reply to  WALDI

100/100. Ruch jest rzeczywiście mały.

ODYSEUSZ
25 dni temu

Brawo eko-oszołomy teraz już wszyscy wiedzą komu przypisać hamulcowych w rozwoju miasta ! Nie jest tam wstyd patrząc na ościenne miasta jak się rozwijają, jednak papa smerf to dobry dziadio który boi się narazić nawet eko-terrorystom !

ekoidioci.jpg
widac ze wiesniak
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jeśli dla ciebie wycinanie drzew oznacza rozwój miasta, to widać że jesteś ze wsi. Dokładnie takie myślenie,krótkowzroczne i doraźne, powiększamy działkę rolną, więc tniemy drzewa, żeby wypasać krowy i konie. Ale informuję cię że rozwój miasta nie polega na budowaniu ścieżek rowerowych gdzie popadnie . Sciezka powinna przebiegac inna trasa niz chodnik, tam gdzie jest na to wlasciwe miejsce.

ODYSEUSZ
25 dni temu

Jaki jest problem wyciąć powiedzmy jedno stare drzewo które koliduje i stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i w najbliższej okolicy w zamian zasadzić choćby dwa nowe drzewka ??? Przecież te drzewa z czasem same pójdą pod topór ze starości większość z nich to żadne szlachetne gatunki , a większości samosiejki !

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Przecie nie od dziś wiadome, że wszystko musi się odbywać na zasadzie rozsądku, a nie na hura!!
Musi być przemyślana dogłębnie każda inwestycja bo to co się planuje i buduje to jest na wiele, wiele lat. Nie musi chłonąć wielkich pieniędzy.

Piotr
25 dni temu

Przywiśle nie chce ścieżek…. parkingów to po co im w ogóle remonty…. zostawić ich samym sobie… a co młodzi na to…. którzy mieszkają tam i chcą udogodnień…. nie może być tak, że emeryci z nudów utrudniają rozwój osiedla…. przykre

3 x Tarnobrzeg
25 dni temu
Reply to  Piotr

Przykre to, że grupa, która za chwilę zjedzą komary zablokowała inwestycje. Użytkowników tych ścieżek byłoby więcej niż blokujących. Władze miasta boją się inwestycji.

Ach
25 dni temu
Reply to  3 x Tarnobrzeg

Tak, osiedlowe ścieżki rowerowe gwarantem rozwoju miasta

Lili
25 dni temu
Reply to  3 x Tarnobrzeg

Nikt ci nie broni zabiegać o takie „inwestycje” w swojej okolicy, a na przywisle nikt cię nie zaprasza

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  3 x Tarnobrzeg

Użytkowników ścieżek rowerowych nie będzie na ścieżkach, bo im wystarczy asfaltowa jezdnia na tym osiedlu. Mały jest ruch samochodów. Więcej zostanie miejsca na np. trawnik :-).

Wiosna
25 dni temu
Reply to  Piotr

Chcemy nowej nawierzchni dróg i trochę nowych parkingów przy minimalnej wycince. Nie chcemy ścieżek rowerowych kosztem 100 drzew.

mach
25 dni temu
Reply to  Wiosna

ale jak są konsultacje to tacy jak ty mają wywalone, potem durne gadki czego to chcemy a nie chcemy, nawet liczyć nie potrafisz albo czytać

Albert
25 dni temu
Reply to  mach

Nie pierdziel farmazonów. Żadnych konsultacji nigdy nie było. Wręcz uniemożliwiano mieszkańcom udział w rozmowach. Kilka osób „z partyzanta” się wkręciło w temat i tyle. Burza się zaczęła od cięć na Kochanowskiego i przetargu na Waryńskiego. Wcześniej nikt nie był informowany o potencjalnym zakresie prac.

gadasz bzdury
25 dni temu
Reply to  Piotr

Parkingi będą budowane, natomiast sciezki z całym szacunkiem ale to nie tam. Sciezki mają być na :1 maja, al.Niepodleglosci,Moniuszki, Jachowicza, Wyspianskiego. To są drogi przebiegające przez miasto. Sciezek nie buduje sie w srodku osiedli. Kto to w ogóle wymyslił, taką durnotę. Ja po urzędnikach oczekuję mądrych projektów, a tu jest coś odwrotnego

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  gadasz bzdury

Na Moniuszki, Jachowicza, Wyspiańskiego ścieżki rowerowe? Też nie są potrzebne bo nie jest aż tak wielki ruch samochodów. To nie ul. Marszałkowska we Warsiawce.

gadasz bzdury
25 dni temu
Reply to  Niedowiarek

Na podanych ulicach z wyjątkiem Jachowicza jest duży ruch, na tyle że rowery przeważnie jadą chodnikiem a w zasadzie są to szlaki pieszo-rowerowe nieoznakowane. Ale tak być nie powinno, tylko oddzielne pasy dla rowerów

Raczej...
24 dni temu
Reply to  gadasz bzdury

Chodnikiem jadą ci co nie znają przepisów drogowych, najczęściej to dziadki i babcie. Na tych ulicach mimo wszystko nie ma aż tak dużego ruchu i wielkich samochodów typu TIR.

Tamara
25 dni temu
Reply to  gadasz bzdury

Raczej nie chodziło o ścieżki między blokami tylko wkoło osiedla. Tak przypuszczam. Więc nic na siłę, nie to nie.

gadasz bzdury
25 dni temu
Reply to  Tamara

Skalna Gora, Tysiąclecia, Armii Krajowej,Kosmonautów to wszystko są drogi osiedlowe. Tam nie ma żadnego połączenia np z Wisłostradą i nie jest planowane(na szczęście). Jedynie ul. Waryńskiego można uznać za ulicę przejazdową, ale jest na tyle wąska że samochody rzadko tam jadą, więc rowery dominują.

Mlody
25 dni temu
Reply to  Piotr

Tak się składa, ze ja jestem młodym mieszkańcem przywiśla i pasuje mi tak jak jest

odp
25 dni temu
Reply to  Mlody

ale tacy ludzie mają prawo głosu w tym mieście
czy veto jest potrzebne?

Jogi
25 dni temu

Gratulacje dla protestujących. Trzeba ogrodzić całe miasto i zrobić z niego skansen.

cycata tereska
25 dni temu
Reply to  Jogi

Dariusz B jak pisac o nim będa media to błąd drukarski mieszkańców Tarnobrzega. Już niedługo postawią krzyżyk we właściwej kratce.

obywatel
25 dni temu
Reply to  cycata tereska

Błąd i WIELKA POMYŁKA , TRAGICZNA jak jego postać na fotkach ???
Co warto zauważyć to ???????

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  Jogi

Nie trzeba grodzić. Trzeba tylko rozsądnie podchodzić do każdej inwestycji i ją wcześniej skonsultować z mieszkańcami, zapytać czego oczekują i jak chcą by było wykonane, a potem wykonać. Tylko i aż tyle wystarczy.

ODYSEUSZ
25 dni temu
Reply to  Niedowiarek

Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził ! To już chyba powinieneś wiedzieć z autopsji

Raczej...
24 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Bo niektórzy są za a inni nawet przeciw :-). Jak Lechu W.

fach
25 dni temu

Mi się ostatnio po rozmyślaniu o tej sytuacji śniło się coś takiego. Niewielka grupa mieszkańców domagała się większego zurbanizowania obszaru osiedla poprzez budowę ścieżek itp. Gmina nie była chętna, bo zadłużona a tu inne ważniejsze wydatki jak np. riwiera. Ktoś wpadł na pomysł, żeby dla uspokojenia tej grupy wykonać projekt, przy czym zakładał on wycinkę wielu drzew. Infornacja o tym trafiła do opini publicznej i wywołała sprzeciw społeczny, przez co trzeba było zrezygnować z projektu ścieżek itp. Ale to był tylko sen 🙂

obywatel
25 dni temu
Reply to  fach

A teraz wychodzi z tego , że sołtys to SIWY UŚMIECHNIĘTY DZIADZIA

I DOBRY dla mieszkanców i w piątym roku kadencji WSŁUCHUJE SIĘ w głos
Mieszkanców .

Taki opiekuńczy fajowy PAPA SMERF ???

Ale tylko przed wyborami zmienił chyba oblicze ???

gęgę
25 dni temu
Reply to  obywatel

I tak wygra następne wybory, twoje kampanie nic nie dadzą, będziesz miał co robić następne kilka lat w sekcji komentarzy

rasta
25 dni temu
Reply to  fach

Marcus Mosiah Garvey : stoimy twarzą w twarz z władzą, która nie może trwać i musi upaśc bo jest występna, chytra, przekupna, areligijna i zła. Jah !

Robert
25 dni temu
Reply to  fach

Ale w tym Twoim śnie grupa mieszkańców i tak miała na tyle dużą siłę przebicia, że powstał chociaż projekt, który po zmianie prezydenta mógłby zostać zrealizowany. Wiele grup nie ma takiej siły, np. zwolennicy rozbudowy a przynajmniej ustandaryzowania drogi obwodowej.

fach
25 dni temu
Reply to  Robert

Tylko że projekt kosztuje 🙂 Opracowania do szafy to mogą robić urzędnicy w ramach ich niemałych pensji, a nie zewnętrzni wykonawcy za dodatkowe pieniądze. Dobry urząd najpierw analizuje, czy jest w stanie podołać danej inwestycji, potem opracowuje koncepcje tej inwestycji, potem przeprowadza konsultacje społeczne na jej temat i dopiero potem, jeśli nie ma wyraźnego sprzeciwu, wykonuje projekt i go realizuje. U nas kolejność inna 😉

rowerowy
24 dni temu
Reply to  Robert

Rozbudowy a przynajmniej ustandaryzowania drogi obwodowej? Ani grosza więcej na budowę tej pseudo-obwodnicy za 79 milionów plus! Przemalować linie tak jak raz pokazał Lucas, a poza tym tylko naprawy gwarancyjne i bieżące utrzymanie.

Rafał
24 dni temu
Reply to  rowerowy

Czyli jak przemalować te linie?

rowerowy
24 dni temu
Reply to  Rafał

Normalnie, farbą. A jeżeli chodzi ci o układ linii, to odszukaj sobie wpisy Lucasa na ten temat, w końcu to jego pomysł.

Lucas
24 dni temu
Reply to  rowerowy

Na przyszłość rozwiązanie to nazywa się droga (przekró)j 2 minus 1 (2 – 1). Zależnie od kraju może być inna nazwa, np. w Belgii nazywane jest to middenrijbaan.

comment image

Meksiko
20 dni temu
Reply to  Lucas

Nie wiem czy to takie bezpieczne dla rowerzystów jak to że zdjęcia zresztą na tarnobrzeskim wiadukcie jest lepiej tylko trzeba mieć trochę kondycji żeby na niego wjechać rowerem

Lucas
24 dni temu
Reply to  rowerowy

Na przyszłość rozwiązanie to nazywa się droga (przekró)j 2 minus 1 (2 – 1). Zależnie od kraju może być inna nazwa, np. w Belgii nazywane jest to middenrijbaan. Napisałem to samo z linkiem do zdjęcia, ale komentarz się nie ukazał, więc zdjęcia nie będzie z przyczyn zależnych od portalu.

Piotr
24 dni temu
Reply to  Lucas

Przecież jest komentarz ze zdjęciem. Co się nie ukazało?

5 i pól lat rządzenia
25 dni temu

Ja nie mogę pojąć jak to się stało że rząd pisu pozwolił tak długo rządzić takim tumanom jakich mamy aktualnie u władzy w mieście? Jak to sie stało że nie odeszli po 4 latach? Najgorsza kadencja wszechczasów

włodi
25 dni temu

takie pis ma kadry w Tarnobrzegu 🙂 nawet nie ma kogo wystawić

obywatel
24 dni temu
Reply to  włodi

O to to właśnie ” takie ma kadry ” – przecież tak naprawdę nie ma żadnych kadr w Tarnobrzegu tylko paru cwaniaków co chciało ( i chce) się dostać do koryta !
Obecnie nie reprezentują kompletnie NIC i nic nie są w stanie zaoferować mieszkańcom miasta !

Tak dla przypomnienia ” babcia imprezka” też wypłynęła dzięki PIS a teraz ciągle i nieustanie przesiaduje obok belfra a gdzie on tam i ona ???

W Tbg rządza tacy jak belfry bo PiS ma takie mierne postacie w mieście ?

Obserwator
25 dni temu

We władzach urzedub są osoby z badania pisu albo solidarnej Polski .Ojej błąd pisarski Suwerennej Polski. Przegladnij również składy rad madzorczych spółek miejskich .

obywatel
24 dni temu
Reply to  Obserwator

W urzędzie takich z PIs i solidarnych Z Polski jest mnóstwo a najlepsze że za zgodą tego co molestuje koty !

Tom
25 dni temu

Dobry rząd PiSu. Błagam. Mają tyłu swoich nieudaczników, że dopierobyśmy kwiczeli

Jan
25 dni temu

Kiedy wycofie się ze spalarni?

Robin
25 dni temu

Już myślałem że głupota tarnobrzeskich urzędasów dawno sięgnęła zenitu. Ale widzę że jeszcze nie. Zorganizowano konferencję w sprawie kilku drzew 🙂 Już nie wiem czy się śmiać czy płakać ? Nie chcą odrobiny cywilizacji to nie robić tam nic!!! Inne rejony miasta gdzie młode rodziny się budują przyjmną budowę takich dróg z ogromnym zadowoleniem.
Za 20 lat przywiślanie sami będą się prosić o tą drogę i to nawet że ścieżką rowerową. A dla Bożka mam pytanie . Nie ma ważniejszych spraw do załatwienia w mieście ? Co z oddziałem chorób wewnętrznym ? Co z całym naszym szpitalem ?
Co z połączeniami kolejowymi przez Tarnobrzeg? Jest szansa aby byłe miasto wojewodzkie Tarnobrzeg przestało być wykluczone kolejowo?!
Co z centrum przesiadkowym w okolicy dworca PKP ?
W IMIENIU SWOIM I NORMALNYCH MIESZKAŃCÓW TARNOBRZEGA PROSZĘ O KONFERENCJĘ W TYCH WAŻNYCH SPRAWACH A NIE O PIERDOŁACH .

włodi
25 dni temu
Reply to  Robin

robin spadaj do lasu łupić bogaczy

Niedowiarek
25 dni temu
Reply to  Robin

Przeca nie chodzi ludziom o niewykonanie dróg czy parkingów, tylko o rozsądne podejście do tematu. Parkingi i jezdnie są do wybudowania, remontu i tego chcą, ale tak, by zachować drzewa. Drogi rowerowe nie są potrzebne i ludki mają rację.

Jan
25 dni temu
Reply to  Niedowiarek

Zjeść ciastko i mieć ciastko?!
Jeśli są pieniądze z zewnątrz na drogę w pakiecie ze ścieżką rowerową to trzeba brać, robić i nie marudzić. Bo jako mieszkaniec miasta nie życzę sobie aby kolejna droga była robiona w całości z budżetu miasta. Budżet miasta jest wszystkich mieszkańców I powinien być wydatkowany tylko na niewielkie wkłady własne. Inaczej prezydent Bożek powinien iść pod Sąd za niegospodarność. Tylko który go skaże? Jeśli (cytat.) Sądy są ich a swoich bronić będą jak niepodległości.

Lili
25 dni temu
Reply to  Robin

Za 20 lat to ceny mieszkań na przywislu będą najwyższe i każdy będzie tu szukał ucieczki od gorącej betobazy.

pozdrawiam
24 dni temu
Reply to  Lili

przwwidywalna liczba ludnosci tbg za okolo 20 lat to okolo 20 tysiakow

Tutaj możesz znaleźć miejsce poza strefą Al
24 dni temu
Reply to  pozdrawiam

W Stalowej 15 tys. bo wyludnia się najszybciej, ci co nie uciekną będą mieli ZONE aluminiową, dlatego nie ciesz się trollu opłacany przez gamoni

Barbara
24 dni temu
Reply to  pozdrawiam

Skąd masz takie dane? Pamiętam jak w 1999/00 mówiono że za 20 lat w Tarnobrzegu będzie max 25.000 mieszkańców a tu minęło 20 lat i jest 48.000

wliaczyslaw
22 dni temu
Reply to  Barbara

ujmij bo jest z czego

Raczej...
24 dni temu
Reply to  pozdrawiam

To i dobrze, im mniej ludzi tym mniej samochodów i świeższe powietrze.

Ech
25 dni temu
Reply to  Robin

Ciekawe, ze bożek i urzędasy takie chętne do wycinki w mieście i na osiedlach, ale po 15 jadą do swoich domów na przedmieściach i się latem chłodzą w ogrodzie w cieniu swoich drzew

Raczej...
24 dni temu
Reply to  Ech

Na tym właśnie polega polityka i hipokryzja.

powiatowy tbg
24 dni temu
Reply to  Robin

wojewodztwo ze stolica w tbg u to bylo nieporozumienie

pozdrawiam
24 dni temu
Reply to  powiatowy tbg

no jasne przeciez tam nic nie ma

sekretarz
24 dni temu
Reply to  powiatowy tbg

oczywiscie ze tak powstalo ze wzgledow politycznych

włodi
25 dni temu

siwy jeszcze przy okazji focha strzelił 🙂 „…jak tak to nie bedzie niczego 🙂 …” kabaret starszych panów

A jednak można
25 dni temu

Prezydent w przypadku odstępstwa od zatwierdzonego i dofinansowanego projektu mógł od niego odstąpić i zrezygnować ze ścieżek
W przypadku betonowy nad jeziorem budowę 1000 lamp i asfaltu władze tłumaczyły niemożnością odstępstw z uwagi na dofinansowanie
To jak to w końcu jest
Obecna decyzją to moim zdaniem decyzją wyborcza
Jak było daleko do wyborów to mieszkańcy nie mieli głosu.
Mam nadzieję że tak samo będzie że spalarnią

Ala
25 dni temu

A o normach w oświetleniu słyszałeś?

obywatel
24 dni temu

Jak widać punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia a tu jeszcze jest podyktowany czystą kalkulacja polityczną ( wyborczą) ????

A potocznie to kłamstwo wcześniej czy później wyjdzie na wierzch !!!!

Już chyba same belfry z ekipą pogubili się kiedy mówią ” prawdę a kiedy NIE” ???

Zatem słynny paradoks kłamcy ” kiedy kłamcą kłamie a kiedy mówi prawdę „??

Czy kłamie jak mówi prawdę czy mówi prawdę jak kłamie ????

Chyba że powie prawdę jak się pomyli ?

Gość
25 dni temu

Ani słowa o sobotnich pląsach 🙂 Nie odbyły się? Zaprosiliście na tą imprezę z cyklu TARNOBRZESKIE STYPY marszałka Ortyla, radnego wojewódzkiego Dziubińskiego, grabarzy szpitala Stasiaka I Stolarskiego ? Może mieli by ochotę potańczyć na TARNOBRZESKIEJ TRUMNIE. A bezradni z radną Kapuściak na czele byli ?!
Bardzo brakuje mi taj relacji

Gruba Zośka
24 dni temu
Reply to  Gość

Ale była impreza najpierw do tańca porwał mnie obywatel a potem odyseusz i jandupowkręt tylko szkoda że walta nie było bo też bym z nim potańcowała

walt
24 dni temu
Reply to  Gruba Zośka

ze mnie słaby tancerz szanowana Zosiu 🙂
ale następnym razem jeśli tylko czas pozwoli wybiorę się i choć jeden taniec tam odstawię.
a nie ma to jak z Obcą zatańczyć 😉

Gruba Zośka
24 dni temu
Reply to  walt

Wiem misiu pewnie w tym czasie byłeś na meczu barcelony ale następnym razem ci nie odpuszcze

walt
22 dni temu
Reply to  Gruba Zośka

niestety, krajowy wypad.
wyjazd na Barcelonę obecnie to spory wydatek bo jest wielka popularność dzięki Lewandowskim tego kierunku i dziś już nie jest łatwo oblecieć w obie strony miesząc się w kilku stówkach – dajmy na to rok temu dało się jeszcze za 300 złotych wiosną oblecieć,teraz to trzeba wydać koło tysiąca albo czasami i więcej.
za to mogę polecić z Dębicy pociąg do Świnoujścia wsiadasz o 21:36 i po 10 jesteś i zamówiony z wyprzedzeniem bilet to około 100 złotych a nawet i mniej czasami.

Info:
24 dni temu
Reply to  Gość

Tutaj jest informacja

tyna.info.pl/pl/755_tarnobrzeg/202593_tarnobrzezanie-ruszyli-w-tany-na-miejskiej-potancowce-zobaczcie-zdjecia.html

Donek
25 dni temu

Bardzo dobra decyzja, na osiedlu potrzebny jest tylko remont kilku ulic (nowa nawierzchnia), kilku chodników i ze 2 parkingi. Jak brakuje miejsca postojowego to można zaparkować auto 200m dalej, ruch to zdrowie.

ODYSEUSZ
25 dni temu

Apel do władz miasta – wyłączcie osiedle Przywiśle z jakichkolwiek inwestycji i powieście przed wjazdem SKANSEN . Wyłączcie latarnie miejskie bo przeszkadzają ptaszkom , nie remontujcie dróg i chodników, odetnijcie prąd i gaz ponieważ ludzie tam chcą być bliżej natury – niech mają to czego oczekują !!!!

Paweł
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Lepiej bym tego nie ujął . Popieram.

Ech
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ale o co wam chodzi. Jak nie jesteście z tego osiedla to się odczepcie i tyle. My takich rozwiązań nie chcemy i nic wam do tego! a wy Walczcie o remonty swoich osiedli i róbcie co wam się podoba. Nowe drogi i ścieżki rowerowe? Super! Jak macie się dzieki temu czuć jak w kraju 1 świata to rewelacja. My sobie założymy napis skansen a ty przyszłość cywilizacji ! I git

ODYSEUSZ
24 dni temu
Reply to  Ech

Przywiśle to osiedle w większości ludzi starych, kwestia czasu kiedy wymrze, tak jak usługi czy handel w tamtym miejscu !

Marek
24 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jesteś debilem

Obatelka
23 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Prędzej wymrą ci którzy mieszkają na osiedlach gdzie ludzie smrodza z kominów, bo skąpią , skąpią też bo nie zakładają filtrów na kominy,a palą też świństwem , „utylizują” w ten sposób odpady ,sprzątają podwórka a potem spalają śmiecie . Na Przywislu jest raj, za daleko od domów, więc nikt nie dymi a do tego cisza i zieleń. Ktoś chce się za to wsiąść i zepsuć ten unikalny klimat.

włodi
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

konia trojańskiego znowu będziesz podrzucał ??

Przywiśle chce sie rozwijać
25 dni temu

Przywiśle chce sie rozwijać, chcemy żeby jezdnie były gładkie, żeby część parkingów stała pod drzewami, aby place zabaw i ławki były bardziej zadbane. To jest ten rozwój którego oczekujemy. I nie pierdziel durnot o samosiejkach, drzewa były sadzone wzdłuż ulic celowo, jako element ozdobny i nikt nie ma prawa ich wycinać. Rozwój tak, a nie pustoszenie i betonoza. Największe zagrożenie stwarza dym spalin samochodów, który musimy wdychać. Drzewa go filtrują, nie są zagrożeniem, tylko wybawieniem. Dość tych kłamstw powtarzanych przez idiotów

obywatel
24 dni temu

Racja ! Nie idioci betonują nad zalewem , miejsca w bród a i turyści chcą dupy pomoczyć i je poopalać !

ODYSEUSZ
24 dni temu

Logika i pojęcie ochrony środowiska według eko-oszołomów nic dodać nic ująć!

Stacja-ładowania-elektrycznych-samochodów-z-generatorem-Diesla-Jon-Edwards.jpg
ODYSEUSZ
24 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Dla mniej kumatych wyjaśniam z przodu stacja ładowania prądem , zaś z tyłu generator prądu zasilany paliwem dieslem 🙂

janwdupowkręt
24 dni temu

Jacy ci ludzie są pojebani;
nad drzewkami to płaczą,
ale by sobie wszczepić truciznę, która jak obserwujemy teraz masowo zabija
to się w kolejkach ustawiali…

Jolka
24 dni temu
Reply to  janwdupowkręt

Szpitala tez nie bronią!!! Tylko dają się wozić jak barany na oddział wewnętrzny do Nowej Dęby!!! Ilu nie zdążyło dojechać. Prowadzi Pan Bożek rejestr w tej sprawie ? Czyli jaki cmentarz ma na sumieniu ? On, bezradni i marszałek Ortyl.

Obatelka
23 dni temu
Reply to  Jolka

Może za mało lekarzy kształcą i zlikwidowali staże , zamiast tego wolontariat a po studiach 6 letnich ludzii nie stać na wolontariat jak muszą za coś żyć i się dokształcać. Pielęgniarek podobno jest na bezrobociu tysiące ,bo nie ma pieniędzy aby ich zatrudniać. Ludzie więc pracują tam gdzie ich zatrudnią i im zapłacą.

Obatelka
23 dni temu
Reply to  janwdupowkręt

A kto po szczepieniu odpoczywał, nie pił alkoholu i zwracał uwagę na swoje samopoczucie i sprawdził przed czy nie ma np.maloplytkowosci która jest przeciwwskazaniem? Raczej nieliczni. Poza tym cowid był bardzo niebezpieczny i zagrażał ludzkości , szczepionki dawały szansę na przeżycie i lżejszy przebieg choroby, więc spełniły swoje zadanie i sadze że przyhamowały pandemię.

janwdupowkręt
23 dni temu
Reply to  Obatelka

pan-co?
buahahahahaha
proponuję sięgnąć do pierwotnego znaczenia tego słowa!

Marcin
24 dni temu

Co za cebulactwo tam mieszka

Dzikowski
20 dni temu

Czy ten wstreciuch z lewej strony to „obojniak” …?????? Takiego paszczura to nie ma w zadnym miescie !!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
152
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content