LIVE: Spotkanie prezydenta Tarnobrzega z mieszkańcami osiedla Przywiśle. Zapraszamy na transmisję (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję spotkania prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka z mieszkańcami osiedla Przywiśle.

Spotkanie odbędzie się dzisiaj, tj. w środę 17 maja br. w hali MOSiR, I piętro, sala konferencyjna nr 142/143. Początek godz.17

LIVE

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robin
1 rok temu

Ciąg dalszy tego cyrku ? Po co ?
Kiedy prezydent spotka się ze wszystkimi mieszkańcami i przeprosi za swoją prezydenturę?!
Kiedy przeprosi za :
– dogorywający szpital bez podstawowego oddziału chorób wewnętrznych
– likwidację pogotowia ratunkowego
– odcięcie naszego miasta od kolejowego świata
– brak centrum komunikacyjnego w okolicach PKP
– brak MIEJSKIEJ komunikacji autobusowej
– bzdurne psełdoinwestycje
– sprzedaż tarnobrzeskich wodociągow
– za nieróbstwo, balety i takie jałowe spotkania jak to dziś

DJB
1 rok temu
Reply to  Robin

Prezydent spotyka się z mieszkańcami non-stop, jak ktoś tylko chce porozmawiać to ma ku temu wiele okazji. A jeśli chce się spotkać osobiście, to może się zgłosić w UM i porozmawiać w gabinecie podczas indywidualnego przyjmowania interesantów.
Co do wymienionych zarzutów:
Pierwsze trzy nie mają nic wspólnego z Prezydentem Miasta, gdyż nie leżą w jego kompetencjach – za szpital odpowiada Zarząd Województwa, a za kolej i dworzec – PKP.
Na centrum komunikacyjne i gminną komunikację miejską miasta w tym momencie nie stać – potrzebne są środki zewnętrzne. Jak będzie wsparcie unijne, krajowe, czy nawet wojewódzkie – można wrócić do tematu.
Reszta to kwestia subiektywna – zawsze jedni będą oceniać coś lepiej, a inni gorzej. Są mieszkańcy, którzy są zadowoleni z polityki Prezydenta w tych niewątpliwie trudnych czasach.

Robin
1 rok temu
Reply to  DJB

Dzięki rzeczniku za tak wyczerpującą odpowiedź Szkoda tylko że tak mało ma ona wspólnego z rzeczywistością. Jeśli pierwsze trzy zarzuty nie mają nic wspólnego z prezydentem to proszę mi powiedzieć dlaczego prezydent Stalowej Woli okradł Tarnobrzeg ze szprychy kolejowej do CPK (dzieci z przedszkola już wiedzą że najkrótsza trasa z Rzeszowa do Warszawy to ta przez Tarnobrzeg a te bardziej ogarnięte że miał być budowany drugi tor) Okradł nas z instytucji WODY POLSKIE. Bardzo o to zabiegał przekazując budynek w Rozwadowie. Nasz nie protestował bo ? Tańczył z Kapuściakową na dozynkach ? A mógł bo z byłych miastach wojewódzkich tylko Tarnobrzeg stracił Wody Polskie. W 2018 uczestniczył w konsultacjach dotyczących kolejnictwa na podkarpaciu? NIE ? Pewnie też nie wiedział że w Tarnobrzegu były nagminnie sprzedawane tańsze bilety do Rzeszowa. Jak gdyby były kupione w …Stalowej Woli!!! Przypadek ?! Nie sądzę. Brak pieniędzy na komunikację i centrum przesiadkowe?! To po co przytulał max podwyżkę?! Po co prezydentowi zastępca i rzecznik ?! Jest durnowate RODO ale chyba można wyliczyć ile autobusów by było za pieniądze wydane na tych darmozjadów w ciągu 4 lat. Przeprosić trzeba publicznie wszystkich mieszkańców a nie pojedynczo w zaciszu gabinetu bo jak się nie ma kwalifikacji i zielonego… Czytaj więcej »

DJB
1 rok temu
Reply to  Robin

Co do Wód Polskich to proszę nie manipulować – w Tarnobrzegu jest Nadzór Wodny (ul. Sienkiewicza 86) podlegający pod Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Jedyna różnica jest taka, że nie ma W Tarnobrzegu Zarządu Zlewni, ale proszę zauważyć, że Zarządy Zlewni są właśnie w Stalowej Woli (RZGW w Rzeszowie) i w Sandomierzu (RZGW w Krakowie). Wszędzie nie mogą być. Nie jest też prawdą, że z byłych miast wojewódzkich tylko Tarnobrzeg stracił – zlewni nie mają takie byłe miasta wojewódzkie jak np. Chełm, Bielsko-Biała, Tarnów, Częstochowa, Słupsk, Wałbrzych, Jelenia Góra, Suwałki itd. Co do CPK to tak naprawdę jeszcze na 100% nie znamy przebiegu, wiele się może zmienić po wyborach. Poza tym Stalowa Wola ma obecnie dużo lepszą pozycję negocjacyjną właśnie z uwagi na prezydenta, ale też większą liczbę mieszkańców i bardziej rozwiniętą infrastrukturę przemysłową. Natomiast uważam, że można negocjować w zakresie drugiej nitki CPK która odbijałaby w Sandomierzu właśnie na Tarnobrzeg i dalej w kierunku Rzeszowa. A co do autobusów, to nie prezydent Bożek jest za to odpowiedzialny, proszę spojrzeć na historię komunikacji miejskiej a następnie zadać te pytania panom JD i NM. Łatwo jest coś sprzedać, a trudniej kupić nowe, zwłaszcza kiedy przejmuje się miasto w złej kondycji… Czytaj więcej »

Julek
1 rok temu
Reply to  DJB

Problem jest w tym że rozmowy z Panem Prezydentem to jak rozmowy z pieciolatkiem. Potwierdzi, obieca a i tak zrobi co innego. Niestety przerobiłem to osobiście i nie uwierzę już w nic co będzie obiecywał.

DJB
1 rok temu
Reply to  Julek

A co konkretnie? Proszę powiedzieć.

Julek
1 rok temu
Reply to  DJB

Nie mam zamiaru spowiadać się na łamach forum. Mogę tylko powiedzieć że głosowałem na tego Pana i niestety mocno tego żałuję.

DJB
1 rok temu
Reply to  Julek

Tak myślałem. Zarzuty łatwo stawiać, a jak przychodzi do konkretów, to unikamy odpowiedzi. Jakoś wątpię, czy Pan w ogóle rozmawiał z Prezydentem.

Julek
1 rok temu
Reply to  DJB

Mam podać daty i godziny rozmów? Mogę to zrobić, ale tak jak już napisałem Forum nie jest miejscem do spowiadania się. Proszę sobie wątpic, ja nie muszę niczego udowadniać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  DJB

Ale bredzisz ale cóż – stołek w urzędzie tego wymaga a dla kasy niektórzy nawet siebie są w stanie sprzedać !
Takie czasy , że urzędasy siedzą , czytają i piszą na tym forum ??
Za coś trzeba żyć ale żeby tylko tyle potrafić to chluby Dariuszu nie przynosi ???
Ty to jak Julcio Cezio w nowej skórze ??

Tarnobrzezanin
1 rok temu

Niech prezydent odpoeie kto zezwolił na wycinkę drzew Kto odpowie za kasę wyrzucona w błoto za projekt że ścieżkami Scieszki rowerowe są najbardziej kosztowe w projekcie
Co z pieniędzmi pozostałymi ze zminejszonego zakresu budowy.
Czy sprawa błędy pisarskiego została wyjaśniona
Moim zdaniem prezydent się wycofał bo nie miał zezwoleń na wycinkę drzew.
Kto za to odpowie

Tomek
1 rok temu

Dla Tarnobrzega nie ma nadziei. Większość wartościowych przedsiębiorstw pozostałych po komunie zostało sprzedanych, po upadku kombinatu nie powstało gospodarczo nic znaczącego, a priorytetami jest jezioro i zamek, bo rozwijać się mają inne ośrodki. Ten marazm umacnia podział społeczny, w którym występują baronowie, wykonawcy ich woli oraz reszta, która ma na nich pracować.

Robert
1 rok temu
Reply to  Tomek

To co zrobić w tej beznadziejnej sytuacji?

Tomek
1 rok temu
Reply to  Robert

Albo przymknąć oczy na miasto i skupić się na sobie, swojej rodzinie i majątku, albo przeprowadzić się gdzie indziej. Pierwszą opcja jest stosowana przez wielu mających tutaj łatwy żer, druga jest dla tych, którzy oprócz swojego cenią też tzw. dobro wspólne.

odp
1 rok temu
Reply to  Tomek

ale mieszkańcy na to sami pozwalaja
nie mam zamiaru pokazywać palcem kogo sami wybierali ale te osoby to zrobiły które się cieszą 13 i 14
a teraz się zastanawiam jakie wybiorą partie pis aby dawał 800 + aby polska miała więcej mieszkańców bo jest coraz mniej polaków w tym kraju lub po aby tusk dawał następne pieniądze na projekt babcia 1500

ODYSEUSZ
1 rok temu

Odpowiedz panie Bożek – po co panu jest potrzebny zastępca z Dymitrowa ? Sam pan nie masz za dużo roboty, a dawanie posady kumplowi żeby miał etat to czysty nepotyzm i wstydziłby się pan przed mieszkańcami i upadającym miastem. Sama pensja zastępcy to prawie 300 tyś na rok – czy nie można byłoby lepiej spożytkować tych pieniędzy dla dobra mieszkańców. Przypominam że to My mieszkańców z naszych podatków utrzymujemy całą armię urzędasów, gdzie o ich efektach pracy lepiej już nie wspominać !

ibrahim
1 rok temu

Zachwycanie się rzekoma skutecznością Prezydenra Sy.Woli jest zwykłą naiwnością.Jest to złote dziecko PISu i pewnie jak nie zabiega o coś to sami mu proponują.O wielkości i skuteczności Nadbereżnego przekonają się Państwo jak się władzą zmieni w PL.Czar prysnie niczym bańka mydlana co szybko nie nastąpi a dzięki temu i my też coś skorzystamy bo do ST Woli niedaleko.

Gość
1 rok temu
Reply to  ibrahim

Brawo lewaku. Po co lotnisko w Warszawie jak jest w Berlinie.
Po co szybka kolej przez Tarnobrzeg jak będzie przez Stalową Wolę. I tu jest pies pogrzebany. Właśnie ludzie z takim podejściem okupują od lat najważniejsze stanowiska w mieście. Dlatego jest tak źle. A że kasta urzędnicza za nic nie odpowiada w tej podłej demokracji. To tacy „ludzie” jak Bożek, Kapuściak, Kalinka, Mastalerz, Dziubiński, Stasiak, wszyscy radni. Co tu zresztą wymieniać. Ja nie pamiętam żadnej osoby która by była godna stołka na którym siedziała. Przykro tylko że prawo pozwala takim osobnikom start w wyborach. Toleruje ich głupotę, chore ambicje a na koniec za nic nie rozlicza. Moim zdaniem surowe prawo dla zwykłego obywatela a bezprawie dla KAST urzędniczych , sądowniczych, lekarskich.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ibrahim

Ale tego co dostali już nikt im nie zabierze ( te setki mln) ani inwestycji w zakłady pracy ???
Jego czas też minie tylko , że po nim coś pozostanie z korzyścią dla ogółu mieszkanców : przedszkole miejskie, hospicjum, autobusy miejskie , zakłady

A CZY w TBG coś po bożo zostanie ???
Kredyty, pożyczki do spłacenia i Koszty utrzymania zalewu , ścianki, tzw kolekcji ???

odp
1 rok temu
Reply to  obywatel

właśnie co wymieniłeś ktoś to musi utrzymywac
standardy w tym miescie sa ograniczone zaczne od dróg a nie bede konczył
czy stara gwardia czy nowa jak sie pojawi nic tutaj nie zmieni możę odprucz zadłuzenia a mieszkancy co z swojej strony pokazuja?

Zakrzów
1 rok temu

A tymczasem w Stalowej Woli świętują udany przetarg na budowę układu komunikacyjnego w nowej strefie przemysłowej( 1000 ha). 13 km dróg w tym wiele po 2 pasy w jedną stronę plus kilka rond turbinowych. Zakładali że będą musieli wyłożyć 214 mln zł a okazało się że PBI chce zrobić za 195 mln czyli są 20 mln na plusie. A u Bożkowego nawet prostej drogi nie potrafią trafnie wycenić i okazuje się że kasy jest za mało. To pokazuje fachowość ludzi w UM Tarnobrzeg.

Zakrzów
1 rok temu
Reply to  Zakrzów
wojto z sando
1 rok temu
Reply to  Zakrzów

brawo stalowka stolica regionu sandomierskiego

heniek z trzykóz
1 rok temu
Reply to  wojto z sando

brawo sandomirz,stoje w korku już ponad pół godz,wiejska stolico mądrości

wojto z sando
1 rok temu

to jedz ze przez wielowies

wojto z sando
1 rok temu

albo za mostem od razu w lewo przezes trzesn

BabaJaga
1 rok temu
Reply to  Zakrzów

Tam gdzie zatrudni sie fachowcow sa sukcesy.A jak zatrudnia sie ludzi po znajomosci, to trudno sie spodziewac sukcesow.Przyklad z Tarnobrzega, zawalony budynek w centrum po dawnej tarnobrzeskiej.Polamane chodniki I dziurawe parkingi, przy szaletach miejskic.Przez piec lat nic z tymnie zrobiono.Tacy to ,,fachowcy” pracuja w urzedzie.

ibrahim
1 rok temu
Reply to  BabaJaga

Bez przesady. W ST Woli dworzec PKS szoeci centrum i taki mocarz jak Nadberezny też tematu nie przeskoczył a ponoć fachowców zatrudnia nie to co u nas.

Konfederacja
1 rok temu
Reply to  ibrahim

Dworzec PKS w Stalowej Woli jest własnością tarnobrzeskiej buisneswoman Iwony Kołek. To ona robi im pod górkę i mami od lat. Nadbereżny chciał odkupić od niej teren za 7 mln zł a ona nie chciała. Spokojnie odbierze jej tą działkę i tak. Wpisać dworzec jako inwestycję strategiczną pod CPK i państwo może Panią Iwonę wywłaszczyć z tego terenu i nie będzie miała nic do gadania.

obywatel
1 rok temu
Reply to  BabaJaga

A ta słynna komisja bożkowa od rynku to gdzie ???
Słuch po niej zaginął jak i komisja z fachowcami urzędowymi i bezradnymi ???

BabaJaga
1 rok temu
Reply to  obywatel

Wzieli pieniadze I maja to gdzies.

odp
1 rok temu
Reply to  BabaJaga

ciekawie ile ten fachowiec chce zarabiac
i czy tyle mu na płacą aby robota była dobrze zrobiona

biznes
1 rok temu
Reply to  Zakrzów

W Stalowej Woli pozyskiwaniem inwestorów zajmują sie fachowcy a nie chłopaczyna po maturze który nosi teczke za bajerantem i robi zdjęcia komorką. To dobry temat dla tvn kto w Tarnobrzegu zajmuje sie przedsiebiorcami

cycata tereska
1 rok temu
Reply to  biznes

Bo u nas zamiast fachowców jest dwór 2 lokajów którzy zajmuja sie pisaniem na tym forum aby nie naruszyć rodo nazwijmy ich Wojciech Szczur i Jakub Padalecki a robota leży bo kto ma się nią zajmować przegonili nas wszyscy niedługo będziemy przysiółkiem gorzyc albo nowej deby. Ten co zagłosuje na obecną wladzę to chyba ma d.. zamiast głowy

obywatel
1 rok temu
Reply to  cycata tereska

Ha, ha, ha nie tylko dwóch lokai co tu piszą ???
Jeszcze dwóch artystów od fotografii, a resztę podsumował RIO w swojej opinii ???

zocha
1 rok temu
Reply to  cycata tereska

No właśnie. A co Jakub wymieniony powyżej robi w tłumie mieszkańców? Też jest mieszkańcem osiedla ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Zakrzów

A w Tbg świętowali Bożek z ekipą odbiór i otwarcie parkingów nad zalewem ???
Taki MIŚ na miarę belfrów z Krosna i dymitrowa !!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
37
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content