Nie chcą wycinki drzew w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video)

Blisko sto osób wzięło udział w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym, zorganizowanym przez rzeszowską fundację Będzie dziko/Strażnicy drzew. Wydarzenie odbyło się w związku z trwającą w mieście wycinką drzew, z którą nie zgadza się część mieszkańców Tarnobrzega.

Gospodarzem spotkania był Zbigniew Mieszkowicz z fundacji „Będzie dziko/Strażnicy drzew”.

– Pojawiłem się w Tarnobrzegu ponieważ ileś tam telefonów zostało wykonanych do fundacji, z prośbą o pomoc podczas wycinki drzew na ul. Kochanowskiego i Moniuszki (…) My ze swojej strony po tych dowodach i dokumentacji zdjęciowej złożyliśmy odpowiednie zawiadomienia do odpowiednich instytucji, które powinny się zająć legalnością tej wycinki i jej zgodności z prawem – tłumaczył Mieszkowicz, dodając że zawiadomienia fundacja skierowała do policji i prokuratury, powiadomiła także Regionalna Dyrekcję Ochrony Środowiska i Urząd Marszałkowski.

Spotkanie to miało na celu opracowanie metod działania w odpowiedzi na planowane wycinki. Jak mówił Mieszkowicz, godzinę przed spotkaniem z mieszkańcami rozmawiał z prezydentem, który zapewnił go, że będzie rozmawiał z każdym, kto nie zgadza się z likwidowaniem zieleni w ramach prowadzonych inwestycji.

– Mam nadzieję, że to co dziś usłyszeliśmy u prezydenta przekuje się na realne działania i że państwo w przeciągu miesiąca czasu, będziecie mogli się zapoznać z tym co jest planowane no i też będą państwo mogli zareagować. Jeżeli tak nie będzie, będziemy postępować jako społeczeństwo obywatelskie, stosując pewne formy nacisku na urząd miasta – tłumaczył.

– Nikt z nas nie chce niczego blokować, wszyscy wiemy, ze nasze miasto musi się rozwijać (…) To jest wszystko po to, żeby zwrócić uwagę na bardzo istotny problem. Drzewa są ważne, trawniki są ważne, krzewy są ważne. Miasto obiecuje nowe nasadzenia ale to jest proces, a tymczasem z wysoka temperaturą, nawalnymi deszczami, zanieczyszczeniem powietrza, borykamy się na bieżąco. Rozwój musi być zrównoważony, bo proces zniszczenia jest nieodwracalny – mówiła zaangażowana w protest mieszkanka Tarnobrzega.

Protestujemy przeciwko trwającej w Tarnobrzegu wycince drzew. Nie zgadzamy się na utratę pięknych i zdrowych drzew, które są naszym bogactwem i niezbędnym elementem krajobrazu miejskiego – to pierwsze zdania z petycji dostępnej w internecie. Można ją podpisać tutaj

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
BabaJaga
23 dni temu

Za a kadencji tego prezydenta ,zostaly wyciete ponad stuletnie deby w Zwierzyncu. teraz przeszkadzaj drzewa na osiedlach.Przez piec lat nicnie zrobil w sprawie budynku po dawnej tarnobrzeskiej, nic nie zrobil w sprawie polamanego chodnika I dziorawego parkingu kolo szalet , no ale najwszniejdze sa potancowki.Tak tlumanic ludzi.!!

ODYSEUSZ
23 dni temu

Apel do władz miasta nie róbcie na tym osiedlu żadnych inwestycji ponieważ ludzie tam mieszkający chcą czuć się bliżej natury. Nie remontujcie chodników, a tym bardziej dróg i parkingów ponieważ chcą być eko. Wyłączcie wszystkie latarnie miejskie po zmroku bo okoliczne ptactwo też ma prawo aby się wyspać i spokojnie odpocząć. drzewa które są stare i zagrażają okolicy zostawić , natura sama sobie poradzi. Chcą warunków rodem z Bieszczad odłączcie gaz, wodę , prąd i oczywiście kanalizację – Tego prosimy jako mieszkańcy Przywiśla spod znaku eko-idiotów :)!

Zuza
23 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Zachwycajcie się szpakami i jerzykami, inne osiedla czekają na nowe ulice i chodniki

Żwirek i Muchomorek
23 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Lecz się na nogi, bo na głowę już za późno.

ODYSEUSZ
23 dni temu

O co sapiesz lemingu przecież tego się domagacie ! Czy wam już mózgi wyżarło z tego eko-oszołomstwa czy co – przecież to są wasze postulaty i powinny być uszanowane przez władze TBG !!!

Rozsądny
23 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ludzie się domagają sensownej przebudowy z oszczędzeniem drzew. Nie trybisz?

ODYSEUSZ
22 dni temu
Reply to  Rozsądny

A trybisz że jak jakieś drzewo stoi w miejscu chodnika czy ścieżki rowerowej to trzeba usunąć , bo inaczej będzie stwarzało zagrożenie dla ludzi ?

ekoidioci.jpg
Unijny ... jeszcze
22 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

To drewko da się ominąć jadąc rowerem.

ibrahim
23 dni temu

Stalowa sie rozwija .Jak trzeba wyciąć hektar lasu pod inwestycje to się wycina.Nie słyszę o protestach żaden gen targowicy nie leci z płaczem do rzeszowskiej fundacja.Dlatego oni się rozwijają a my zwijamy.Proste jak cep.

Maniek z Dwikóz
23 dni temu
Reply to  ibrahim

Miej prezydenta z jedynej słusznej frakcji, i do tego złote dziecko PiSu. Kasa leci szerokim strumieniem do stalowej.
Skończy się i to, po wyborach.
A PiS niech się w końcu odpierniczy od pracujących. 800+ phiii…

daria
23 dni temu

O co tu chodzi!, wszyscy się znają a siedzą od siebie z daleka, tylko było widać lekkie uśmiechy między sobą,przed zebraniem i bez kamer, aparatów, łączyli się w grupy dyskutowali śmiali się, po rozpoczęciu jakby siebie nie znali,każdy w innym kącie,wiem bo byłam i zaobserwowałam to!

Jan
23 dni temu

Norbi został eko,jajecznica nie będzie na boczku tylko na masełku.

Mietek
23 dni temu

Na każdej ulicy zostawić po jednym pasie ruchu, oznakować jako jednokierunkowe, a resztę pasów zaorać i zasadzić w ich miejscu drzewa. Zaorać parkingi i zasadzić w ich miejscach drzewa. Zaorać zatoki autobusowe i zasadzić w ich miejscach drzewa. Jak robić skansen to porządnie, a nie na pół gwizdka.

Dzesika
21 dni temu

Dobrze że wycięli te drzewa na Kochanowskiego bo te wielkie czarne ptaszyska tylko się rano wydzierały i paskudziły odchodami lakier samochodu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content