Konferencja prasowa w związku z powstaniem Komitetu Obrony Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu (zdjęcia oraz video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję konferencji prasowej w związku z powstaniem Komitetu Obrony Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, zwołanej przez Małgorzatę Zych, przewodniczącą komitetu.

Konferencja odbędzie się dzisiaj, tj. w piątek 19 maja br., o godz.11, na placu Surowieckiego, w Tarnobrzegu.

Foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
112 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nareszcie
22 dni temu

Takim komitetem winien być Bożek z radnymi. Ale nie są . To dobrze , że jest ktoś kto nie udaje ,że pracuje społecznie.
Kibicuję Komitetowi.
Tylko Pani Małgorzata musi mieć w tyle głowy ,że sukces ma wielu ojców a klęska jest sierotą.

Chooper
22 dni temu

I tak tego komitetu nikt nie będzie słuchał a tym bardziej Ortyl. Pokrzyczą i tyle z tego będzie.

odyno
22 dni temu

w tarnobrzeg jauz dawno nie ma wojewodztwa wiec skad taka nazwa?

Robin.
22 dni temu
Reply to  odyno

Nazwa jest tu najmniej istotna. Najważniejsze aby przemówić władzom wojewódzkim że to Platforma Obywatelska miała likwidować szpitale a nie Prawo I Sprawiedliwość. Dlaczego tak długo nie wznawia działalności oddział chorób wewnętrznych?! Dlaczego nie ma nowego dyrektora szpitala z zewnątrz nie związanego z tym chorym środowiskiem z naszego szpitala? Dlaczego chorego? Chorego bo w Sandomierzu pacjenci leżą na korytarzach a w Tarnobrzegu oddziały świecą pustkami? Jak widać pełniący obowiązki dyrektora nie radzi sobie z zarządzaniem Szpitalem Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Czy nie ma w Polsce kandydata na stanowisko dyrektora który by wyprowadził nasz szpital na prostą?!
Dziękuję pani Małgorzato Zych.
Jest pani jedyną osobą w Tarnobrzegu która powinna nosić spodnie.
Reszcie która powinna dbać o mieszkańców a nie dba ogoliłbym pewne przysłonione miejsca na ciele i wysłał do piaskownicy a nie na najważniejsze stołki w mieście.
Mam nadzieję że będzie Pani startować na stanowisko prezydenta naszego miasta.
KONIEC Z UPODLENIEM NASZYCH MIESZKAŃCÓW I WOZENIEM ICH NA ODDZUAŁ WEWNĘTRZNY DO NOWEJ DĘBY Z DALA OD DOMI I BLISKICH!!!!

fach
22 dni temu
Reply to  Robin.

Jako kandydata na urząd prezydenta widzi Pan Panią Zych a nie Pana Zycha? 🙂 Przecież Pan Zych był radnym i kandydował na prezydenta. Mam świadomość, że gdyby Pani Zych została prezydentem, to mielibyśmy ujęcie wód siarczkowych itd., ale nie rozumiem dlaczego jest nowy lider tego środowiska? 😉

Pytanie
22 dni temu
Reply to  fach

Jako wyborcy musimy się dobrze zastanowić komu zaufamy .
Czy Bożkowi który zarżądza tym miastem od ściany do ściany , bez pomysłu i kompetencji Podczas jego kadencji powstało bezprawie urżędnicze i on sam wiele razy nie mówił prawdy tylko jakoś zaciemniał sprawy. Stan urzędu czyli kadr urzędniczych tragiczny . Powymiatani starzy sprawdzeni urzędnicy. A jeden ostatni merytoryczny ciężko ze stresu zachorował .
Bożek zostawi nam tysiąc lamp nad jeziorem , harmonogram potańcówek na pocieszenie. A należy dodać ,że urzędnicy od lat tak dobrze nie zarabiali. A rady nadzorcze dla swoich z dietami wyższymi niż diety radnych , to należy tak zostawić?. A jedna naczelniczka z urzędu dobrze opłacana też dostała etat w radzie nadzorczej w wodociągach . Też mamy tak zostawić?.
To nie należy zaufać takiej osobie jak Pani Zych??? Jeżeli tylko w jednej trzeciej nie zrealizuje tego co powie w kampani to i tak będzie lepsza od obecnego. Jest osoba bardzo pracowitą i skuteczną. Otworzy każde drzwi dla dobra miasta. To już widać. W sprawie szpitala Bożek i Dziubiński jako radny wojewódzki z pisu nic nie zrobili A Pani Zych ściągnęła i pracuje z radnymi wojewódzkimi z innych miasta.
Trzeba to chcieć widzieć.

fach
22 dni temu
Reply to  Pytanie

Już dawno pisałem, że moim zdaniem dotychczasowi prezydenci jak i radni sprawdzili się juź wystarczająco w samorządzie i pora dać sprawdzić się w nim innym. Ale oczywiście akurat tych moich komentarzy nie widziałeś 😉 Co do kandydowania przez Panią Zych nie mam nic przeciwko temu, w końcu ma prawa wyborcze. Nie rozumiem jednak dlaczego miałaby zastąpić w tej roli Pana Zycha, który był radnym i kandydował na urząd prezydenta, więc ma w tym doświadczenie 🙂

Roman
22 dni temu
Reply to  fach

I ujęcie wód siarczkowych by nas zbawiło

fach
22 dni temu
Reply to  Roman

Zbawiłoby nas tak samo jak podwodna statua Posejdona, Neptuna czy innego bożka 😉 Ta czy inna wizja wciąż jest tylko wizją 🙂

Robin.
22 dni temu
Reply to  Roman

Może nie zbawiło ale dało choć trochę nowych miejsc pracy.

Mieszkaniec .
21 dni temu
Reply to  fach

Szukałam dla męża w ciężkim stanie miejsca w szpitalu poza Tarnobrzegiem bo wewnętrzny nie działa .Było beż znajomości w Brzozowie .
Nie życzę prezydentowi takiej sytuacji z bliską jemu osobą.
Chociaż wiem że dla niego miejsce w szpitalu załatwiłby Ortyl .
Taka mamy w Tarnobrzegu rzeczywistość
A obecny p.o.szpitala to poszedł nie zarządzać tylko podpisywać listy płac dla reszty personelu i siebie.

fach
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec .

Przykro mi, ale sami wybraliśmy takie władze jako społeczeństwo, zarówno na szczeblu krajowym jak i lokalnym. Gdyby prezydentem tej kadencji był Pan Kalinka, PiS nie miałby wymówki od dbania o Tarnobrzeg. Ale alternatywa wyborcza zadziałała i prezydentem został niepisowy Pan Bożek, któremu PiS pomagać nie musi. Dlatego moim zdaniem jeżeli w najbliższych wyborach samorządowych w Tarnobrzegu wystartuje komitet apartyjnego Ruchu Dobrobytu i Pokoju, to najlepiej zagłosować na kandydatów z niego, a jeśli nie, to na kandydatów z komitetu partii wówczas rządzącej.

trolingstones
22 dni temu
Reply to  Robin.

Odpowiedź na Twoje pytania jest bardzo prosta. Gdyby Bożek albo Pluta byli z PiS to szpital by hulał jak należy. Obecny rząd robi to specjalnie żeby ludzie wybierali kogoś z PiS do samorządów. Niestety ale ten kraj jest chory.

Kiedyś te kamienie drgną
22 dni temu
Reply to  trolingstones

Przecież szpitalem zarządzali i zarządzają nominaci PIS, a Bożek ma przecież z nimi cichą koalicję? Czego ty nie wymyślisz aby wybielać nieudolność tych ludzi.

Koalicjant
22 dni temu

O ironio, Marszałka nagrodził tytułem Honorowy Obywatel Tarnobrzega

Ona
18 dni temu
Reply to  Koalicjant

to chyba dobrze?czy zle bo komuchy niezadowolone?

Zapytanie
22 dni temu

Dlaczego nikt jeszcze otwarcie nie zapytał Bożka Dlaczego i na jakich zasadach zawarł porozumienie z pisem tarnobrzeskim.

To co widać to chodziło o stanowiska np Likwidatora czy stanowiska w urzędzie i radach nadzorczych. A swoją drogą te nazwiska przed wyborami trzeba ujawnić.
A tego co nie widać to dopiero jest porozumnienie ,że aż strach się bać.

Adam
22 dni temu
Reply to  trolingstones

Ja czegoś nie rozumie. W województwie podkarpackim rządziło PiS , rządzi i rządzić będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.
DLACZEGO TARNOBRZESKA ZYDO-KOMUNA NIE ODPUŚCI SOBIE I NIE ZAPRZESTANIE PCHANIA SWOICH LUDZI TAKICH JAK BOZEK I MASTALERZ NA NAJWAZNIEJSZE STANOWISKA W MIESCIE?! Jak PiS rządzi województwem to niech rządzi w Tarnobrzegu. Mi jest wszystko jedno kto będzie na stołku prezydenta byle w mieście działo się dobrze. A od lat dzieje się bardzo źle.

Ewa
22 dni temu
Reply to  Adam

Nie tu jest pies pogrzebany. Był przecież Dziubiński. Popatrz na Rzeszów. Tam odpowiedni ludzie potrafią działać dla dobra miasta.

Robin
22 dni temu
Reply to  Ewa

Nie porównuj Rzeszowa do Tarnobrzega bo to stolica tego chorego województwa. Gdyby to było byłe miasto wojewódzkie pewnie byłoby jak w Tarnobrzegu.

rom ek
21 dni temu
Reply to  Robin

trzeba stworzyc wlasne wojewodztwo np dzikowskie

Mieszkaniec
22 dni temu
Reply to  Ewa

No właśnie Dziubiński z pisu radny wojewódzki . Dlaczego nic nie zrobił dla miasta ? Dlaczego nie nie pomógł w sprawie szpitala oprócz załatwienia stołka dyrektora swojemu z pisu.
Jak pis ma taką skuteczność dla Tarnobrzega to dlaczego ma mieć jeszcze prezydenta . Komisarz z pisu już był.

Robin.
22 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Dlatego że w tej podłej demokracji prawo mu na to pozwala. Wystarczy ogłupić garstkę wyborców (bo wybory celowo nie są obowiązkowe) Dostać się do jakiegoś korytka. Całą kadencję nic nie robić , za nic nie odpowiadać oraz napaść siebie i rodzine. Po zakończeniu kadencji można tym ogłupiałym wyborcą pokazać (na szczęście jeszcze w przenośni) gołą dupe.
A że człowiek to taki osobnik który może żyć bez odrobiny honoru to tak się dzieję.

Obatelka
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie ma tu interesu oprócz głosów na siebie a należąc do takiej partii głosy ma z urzędu.

Zbychu
21 dni temu
Reply to  Ewa

Rzeszów to dopiero za Ferenca ruszył gospodarczo i inwestycyjnie z kopyta

Bzdura
22 dni temu
Reply to  trolingstones

Gdyby nasi prezydenci byli skuteczni i pracowici to mieli by efekty.
Od pozornej roboty i samych odznaczeń pisowców nic nie przybędzie.

Mieszkaniec
17 dni temu
Reply to  Bzdura

A nasi prezydenci to już o 3 ciej po południu są w domku.
Zero.zaangazowania zero empatii tylko lans i fotka

Roman
22 dni temu
Reply to  Robin.

Pani Małgorzata bije polityczną pianę! czy ona ma prace?

Do Romana
22 dni temu
Reply to  Roman

Ty się nie martw o pracę Pani Zych Pracuje dla dobra miasta To Ran niech się martwi jak po wyborach utraci te obecna robotę za porządna kasę
Rozliczy się wszystkich za ten brak kompetencji za kolesiostwo i nagradzanie swoich za sprzedaż działek.w TBS
Za wszystko.

Zgoda
22 dni temu
Reply to  Do Romana

I za rady nadzorcze i zatrudnianie mecenasow Rzeszowa i po kadzieli
Przyjdzie czas na prawo i kompetencje

Tymianek
21 dni temu
Reply to  Do Romana

Prosze oowiedziec , co pani Zych do tej pory zrobila dobrego dla miasta.???Podac chociaz jeden przykad.???

As
21 dni temu
Reply to  Tymianek

Jak to co ? Jedną pikietę i kilkadziesiąt konferencji. To mało ? , Kto zrobił ich więcej ?A i jeszcze dwa razy do głosu nie została dopuszczona na radzie. Raz w Tarnobrzegu i raz w Rzeszowie. Jak coś przeoczyłem to mnie poprawcie

Pieszy
19 dni temu
Reply to  Tymianek

Czy wy ludzie zawsze musicie „jeździć” po tych co chcą zrobić dobrze?

Konfederata z bata
22 dni temu
Reply to  Robin.

Co tam na Prezydenta od razu na Premiera!

Obatelka
21 dni temu

Żeby gdzieś dostać się na stanowisko trzeba przede wszystkim chodzić do kościoła. Dopiero potem można o czymś myśleć.

marnosc
21 dni temu
Reply to  Obatelka

idz do kosciola bo twoje nie jest nic warte w kazdej chwili mozesz stanac przed ovbliczem Pana

Ona
20 dni temu
Reply to  odyno

Jest ,masz nieaktualne informacje

walt
22 dni temu

Kuroń ponad 40 lat temu mówił – nie palcie komitetów – zakładajcie własne !

Obatelka
21 dni temu
Reply to  walt

Schemat taki jak dawne pop działa , wystarczy się przyjrzeć.

Adam
22 dni temu

to nie w Tarnobrzegu komitet powinien się organizować tylko w Rzeszowie pod pałacem pięknej wojewodziny,tutaj tylko pokrzyczymy,popiszemy i rozejdziemy do chałup,a problem dalej będzie,widać na gołe oko że nikt w tym mieście nie interesuje się służbą zdrowia,chyba że trafi do szpitala!

Fiskus dębolistny
21 dni temu
Reply to  Adam

W Rzeszowie pod pałacem powinien być nie komitet ale cały Tarnobrzeg! Bo każdy w końcu potrzebuje się leczyć w szpitalu.

Unijny... jeszcze
21 dni temu

Protesty nic nie dadzą bo lekarzy ni ma i nie będzie.

Nimfa
22 dni temu

CO TAM JAKIES KONFERENCJE ,– POTANCOWKI SIE ZACZELY. OLBRZYMI ,,sukces” OBECNEGO PREZYDENTA MIASTAi jego podwadnych, dziwne ze jeszcze nie nadali sobie odznaczen.

Mieszkaniec
22 dni temu
Reply to  Nimfa

To prawda. Potańcówki prezydentowi wychodzą . Na filmikach widać tłok kobiet do niego . Nię źle wywija na tym betonie.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Tyle potrafi ????

obywatel
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

ODPIER???? SIĘ od bożka w sprawie szpitala !
NIE jego CYRK to i nie jego małpy – proste !!

A CO DO szpitala MA BOŻEK ???
Co się w tej sprawie do BOŻKA PRZYPIER????E ??

W sprawie szpitala wojewódzkiego to on może co najwyżej zatańczyć jak na potańcówce na placu czerwonym
I TYLE !
Może poprosić do tańca Ortyla a Ortyl może a nie musi nawet z nim zatańczyć ?

Ma tyle do powiedzenia Bożek w sprawie szpitala co NIC jak z nadleśnictwem ???

ODYSEUSZ
22 dni temu

Gdzie są tarnobrzescy eko-oszołomy tak zawzięcie broniący paru starych drzew i ptasich gniazd przed cywilizacją ? Ochrona szpitala, to tutaj ważą się losy zdrowia i życia mieszkańców TBG. Niestety ludzie w Tarnobrzegu to stado medialnych baranów idących z nurtem ogólnoświatowej klimatycznej propagandy, nie zauważający lokalnych jakże kluczowych problemów dla egzystowania miasta. A przecież każdy z Nas może w różnego rodzaju mediach społecznościowych rozsyłać wiadomości o krytycznej sytuacji szpitala po mediach, organizacjach społecznych – państwowych celem nagłośnienia na całą Polskę. Może wtedy PIS przestraszy się czarnego pi-aru przed wyborami i w końcu weźmie się do roboty nie tylko Stalowa i Mielec ! Gdzie są władze TBG dlaczego umywają ręce ?

potulne barany.jpg
wójt
22 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

wyjazd trollu

Kiepski
21 dni temu
Reply to  wójt

To troll I kinfidenr w jednej osobie.!!!

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  Kiepski

O co ci kretynie chodzi o to że pisze prawdę ? To cię boli?

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  wójt

japa koniu 🙂

trolingstones
22 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ten kraj to niemowa. Z ludźmi tu można robić co się chce paliwo to by I na 20 zł podnieśli i nikt by nie protestował. Jedyne co to ludzie między sobą by się pozażerali bo tu jest wojna pełowsko pisowsko

Grześ
22 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

W punkt. KONIEC WYKORZYSTYWANIA TARNOBRZEGA PRZEZ RZESZOW, MIELEC I STALOWĄ WOLĘ. Dzięki tej konferencji dowiedziałem się dlaczego Tarnobrzeskie Pogotowie Ratunkowe i Rejon Energetyczny przeniesiono z Tarnobrzega do Mielca. Marszałek Ortyl jest z Mielca !!! Taka to sprawiedliwość w wykonaniu PiS gdzie z miasta pozbawionego przemysłu wyprowadza się ostatnie instytucję regionalne do siebie. Mielec przecież radzi sobie dobrze bo ma przemysł który rodzącą się demokracja w Tarnobrzegu wykończyła!!!
PRECZ Z MARSZAŁKIEM ORTYLEM!!!

Wkurzony wyborca
21 dni temu
Reply to  Grześ

A co z Dziubinskim.Maslanka i Brzezowskim z rady społecznej szpitala.
Przespali cała kadencję

wliaczyslaw
21 dni temu
Reply to  Grześ

dokladnie tak samo wykorzystywal tarnobrzeg sasiednie miasta i gminy za slynnego wojewodztwa tarnobrzeskiego

Unijny... jeszcze
21 dni temu
Reply to  Grześ

A jego na dodatek odznaczyli w Tbg, cha… cha… cha… .

Roman
22 dni temu

Głównym problem szpitala jest brak lekarzy albo kwoty za jakie chcą pracować w naszym rejonie. Tego nie da się rozwiązać w miesiąc.

DO ROMANA
21 dni temu
Reply to  Roman

A gdzie to Toman pracuje Taki dobrze pinfoowany.
Zapytaj w sąsiednim szpitalu w Sandomierzu i Mielcu
Tam powiedzą jak to się robi.

Igor
21 dni temu
Reply to  Roman

Przestań powtarzać farmazony. Lekarze są tylko pracują w ościennych szpitalach. Dlaczego ? To powinien wiedzieć nasz włodarz bo utrzymuje takiego jako…przewodniczącego komisji zdrowia w RM. My mieszkańcy możemy tylko od takich ludzi odwracać demonstracyjnie zwrok i nie kłaniać im się w pas. Jak oni nas nie szanują i nie chcą leczyć to dlaczego my ich mamy szanować? Wiem ze pracują za takie kwoty z których mają wypasione bryki ale jak im się tak chce dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów aby nie pracować w Tarnobrzegu i nie leczyć swoich ziomków . KIM TRZEBA BYĆ PANIE I PANOWIE LEKARZE ?!

Mieszkaniec .
21 dni temu
Reply to  Igor

Ale ktoś doprowadził do takiej sytuacji w naszym szpitalu

Jak się ludzi nie szanuje to ci co mają kompetencje będą dojeżdżać nawet 80.km

Tylko bidoki bez kompetencji muszą głosować na zbawcę Bożka Taki mają wybór

Unijny... jeszcze
21 dni temu
Reply to  Igor

Zapamietnij raz na zawsze. mało który człowiek z wyższym wykształceniem ma jakiekolwiek zasady za wyjątkiem nachapania się kasy. Lekarzom też stale mało. Daj im 10 tys /miesiąc, mało, daj im 20 tyś/miesiąc, mało. W miarę jedzenia apetyt rośnie.

Unijny... jeszcze
20 dni temu

Lekarze to grupa osób, podobnie jak kler, która albo nie ma kas fiskalnych w prywatnych gabinetach, albo je ma i nie wydaje paragonu za zapłaconą wizytę chorego. Kto ich sprawdzi z Urzędu Skarbowego?

Jan
22 dni temu

Pożądek z Ortylem moze zrobić tylko prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jeśli nie broni swoich jak niepodległości czyli jak w Platformie Obywatelskiej.
Dziwi mnie dlaczego minister Weber który za jakiś czas będzie prosił o głosy mieszkańców Tarnobrzega nie porozmawia z prezesem PiS w sprawie marszałka Ortyla.
Zastanawiam się też czy poseł BRAUN nie ma dojścia do prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Mieszkaniec
22 dni temu

Jad się sączy.

Mieszkaniec .
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie jad tylko prawda
Bolesna również dla wyborców. Którzy dali się nabrać

Adam
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

To nie jad tylko wściekłość i rozgoryczenie. Nikomu źle nie życzę ale jak jesteś starszy i przykładowo twoja żona trafia na izbę przyjęć Szpitala Wojewodzkiego w twoim mieście a potem zabierają ją na oddział chorób wewnętrznych do szpitala powiatowego w malutkiej Nowej Dębie 20 km od domu!!! Jeśli masz dzieci z samochodami to cię tam raz w tygodniu zawiozą i moze jeszcze zdążyć zobaczyć swoją ukochaną. A jeśli nie? Nie będziesz wściekły? Płaciłeś całe życie podatki. Utrzymywałeś armię urzędników i służbę zdrowia a teraz przez nieodpowiednich ludzi z nadania partyjnego nie otrzymałeś należytej pomocy w tak ważnej sprawie jak zdrowi i życie.
Dalej uważasz ze to jad się sączy czy uzasadniona wściekłość ?

Do Adama
21 dni temu
Reply to  Adam

Przeżył taka sytuacje.
Bożek moich łez nie widział i mojej udręki dojazdów busem 60 km od Tarnobrzega
To dlatego Bozek jest przeciwny Pani i Panu Zych bo pokazali ze można walczyć o sprawy miasta i mieć empatię dla mieszkańców

Sam taniec na bruku to za mało.

obywatel
21 dni temu
Reply to  Do Adama

Co do szpitala ma BOŻEK ???
Odpierd!????e się od belfra w tej sprawie!!!!?

On w sprawie szpitala to może
co najwyżej zatańczyć na placu czerwonym a nawet zaśpiewać I TYLE ???
Śpiewać może razem z wokalistką z ociczanek – tylko po co ???

Może jeszcze skorzystać z WC w szpitalu i klocka zrobić oraz pisać pisma ( ile chce ) !!!

Szpital jest wojewódzki a nie powiatu Tarnobrzeg ( gminy, miasta) a w województwie rządzi PIZ .

Mieszkaniec
19 dni temu
Reply to  Adam

A wiecie dlaczego nie ma lekarzy na oddziale wew? bo się o kasę pokłócili. Co nie zmienia faktu że wcześniejszy zarząd szpitala był beznadziejny.

Mieszkaniec
22 dni temu

Przykro słuchać prawdy o naszym prezydencie i radnych. Nikt z radnych tej kadencji nie pokazał dlaczego wybór jego osoby na radnego to dobry wybór. Żal nas wyborców ,bo zawód ogromny.

Mieszkaniec
22 dni temu

Tak na prawdę to radni się boją prezydentów a my też boimy się krytykować prezydentów.
Taki mały grajdol w ktorym mieszkańcy z wyjatkiem Przywisla boja die odezwać.
To będziemy jeździć leczyć się do Rzeszowa i dawać łapówki za miejsce w szpitalu

obywatel
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

JACY RADNI ???
A temat działek sprzedanych przez człowieka BELFRA ?

https://m.facebook.com/profile.php?id=100082569604587&__tn__=C-R

Mieszkaniec
19 dni temu
Reply to  obywatel

I to jest temat dla radnych.Moze po wyborach bo teraz beż szans

Paweł
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Mieszkańców Przywisla podburza i ściąga kesi ekologów Mastalerz. Szkoda ze na obronę szpitala jest za malutki. Mam nadzieję że mieszkańcy ponownie się nie nabiorą i nigdy więcej nie będzie panoszył się na urzędzie.

Alf
21 dni temu

Dobre sobie. Komitet , którego członkami jak zrozumiałem są dwaj panowie radni będący w opozycji do władz w województwie.. Może Panie Szlęzak ludzie się nie boją a świadomie nie chcą w tym uczestniczyć i firmować swoimi nazwiskami? Jedyna rada którą usłyszałem to ,że „trzeba coś zrobić ” Może tymi autobusami dowieźć pacjentów do szpitala ? Zobaczcie jakie niektóre oddziały mają obłożenie . Hucwa i nic więcej jak dla mnie .Tak tego szpitala to się na pewno nie uratuje .Czy oby lekarze też grają fair wypowiadając umowy w takim momencie? To wszystko się wcześniej czy później musi zawalić

obywatel
21 dni temu
Reply to  Alf
Propozycja
21 dni temu

Gosia Zych , kandyduj na stanowisko Prezydenta Miasta Tarnobrzega 🙂

Dzesika
21 dni temu
Reply to  Propozycja

Najpierw niech idzie do rady miasta to może rozbije ten beton co tam siedzi zresztą połowa tych rajców to tylko maszynki do głosowania bez charyzmy

Unijny... jeszcze
21 dni temu
Reply to  Dzesika

Już była w Radzie Kobiet. Stwierdziła, że nie jest jej po drodze z nimi. Miała rację.

Roman
19 dni temu

Chyba radzie było nie po drodze z nią, jak nie umie się utrzymać w radzie kobiet to na pewno dogadza się gdzie indziej.

Pieszy
19 dni temu
Reply to  Roman

W każdym środowisku jest tak, że jak im przytakujesz to jest dobrze, kiedy nie przytakniesz to jesteś zły i jest niedobrze.

ibrahim
21 dni temu

Nie jest normalne ale tak jest.Przezydent musu być z obozu rządzącego by cokolwiek ruszyło w tym miasteczku.Jezeli na jesieni wygra PiS to Przeydent musi być z Pisu by cokolwiek ruszyło czy nam się to podoba czy nie.Ostatnie wybory wygrało pis a w Tarnobrzegu oswiceni i nowocześni wyborcy wybrali inaczej to macie to co macie.Pani Zych nie ma żadnego przełożenia politycznego by coś zmienić co najwyżej może mocniej i głośniej kopać w drzwiach stojąc u fortuny bram.Amen

Wojciech
21 dni temu

A gdzie radny sejmiku Dziubinski ,ten grabarz tarnobrzega .

no nie?
21 dni temu
Reply to  Wojciech

tarnobrzeg zostal sztucznie wypromowany za czasow prl wczesniej nikt o tej miescinie nawet nie slyszal

Robin
21 dni temu
Reply to  no nie?

No nie ! Tarnobrzeg za czasów zagłębia siarkowego się rozbudował. Państwo czerpało z naszych zakładów ogromne profity. A teraz państwo PiS wypięło się na Tarnobrzeg. A podobno Prawo i (NIE)Sprawiedliwość dba o Polskich bohaterów. Przynajmniej usta mają pełne takich sloganów.

no nie?
21 dni temu
Reply to  Robin

panstwo prl czerpalo profity tarnobrzeg dostal juz swoje za prl u teraz czas na innych dosyc rozrostu tarnobrzegu kosztem innych tak jak mailo to miejsce

waldi
21 dni temu
Reply to  Robin

bohaterow? hehe dobre gdzie tu bohaterowie?

taka jest prawda
21 dni temu
Reply to  Robin

pierwsza odkrywka siarki w sandomierskiem powstala w piasecznie sandomierz nie umial wykorzystac swojej szansy albo poprostu byl niepoprawny politycznie i dlatego biura umiescili za wisla w machowie dzieki temu powstalo tez slynne wojewodztwo siarkowe niewiedziec czemu bo tam nie bylo niczego

Ona
18 dni temu

o urojenie nie przechodzi?

obywatel
21 dni temu
Reply to  Wojciech

Browara sączy i się śmieje !
Kasa płynie bo do sejmiku wybrali a robić też nic nie potrzeba ???

Unijny... jeszcze
21 dni temu
Reply to  Wojciech

Dziwię się , że go wybrali do sejmiku.
Jak to się dzieje, że ludzie przeciętni tak daleko zachodzą?

obywatel
21 dni temu

A ja się dziwię , że wybrali belfra z ekipą z komitetu KOZ ( razem Z TARNOBRZEGA)

Poczytajcie na ” tarnobrzeskim DiM team” o poczynaniach w TTBS i wycince drzew :

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.facebook.com/profile.php%3Fid%3D100082569604587&ved=2ahUKEwjS96S7_4H_AhWhlosKHaCGDxEQFnoECBQQAQ&usg=AOvVaw2hNlWGB8ZuIfNx9YYQDWl6

Robin
21 dni temu
Reply to  obywatel

A ja się nie dziwię. Belzebub zbiera do swoich piekielnych otchłani. Tarnobrzescy prezydenci i radni. Więcej dostaliście, więcej od was wymagać się będzie. Dla jednej radnej dodam że nie chodzi tu o ciuchy ze szmateksu. Lekarze którzy zostawili swoich ziomków bez opieki medycznej I szukają po okolicy nie wiadomo czego. Sędziowie . Chłopczyka potwory zakatowali i wszyscy winni tylko nie sędziowie. Potworne.
I nawet jeśli najważniejsi urzędnicy kościoła spowiadają was co miesiąc to i tak waściom to nie pomoże.
Za łajdactwa popełnione na tym ziemskim padole odpowiecie!!!!! Dla jednej radnej dodam że pisząc łajdactwa nie miałem na myśli seksu.

Zbychu
21 dni temu

A cholera wie czy go naprawdę demokratycznie wybrali czy tajemnicze siły mu pomogły

ODYSEUSZ
21 dni temu

Patrzcie i słuchajcie w Ameryce też są ruskie trolle:) A tak serio ciekawy materiał może niektórym otworzą czy na rzeczy które dzieją się na Ukrainie ! https://www.facebook.com/100047521249024/videos/571646718429001

wykrzyknik.jpg
Koicydencja
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Koicydencja. We wrocławskim MPK 3 pracowników w jednym tygodniu i prezes dzień przed pogrzebem swojego pracownika. Nie ma TEMATU. Nikt niczego nie sprawdza czy np. może to ta sama seria szczepiórki?

ODYSEUSZ
20 dni temu
Reply to  Koicydencja

To nie może być przypadek . To zostało zaplanowane …

trutka seria.jpg
ozzi
20 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

No to akurat jest fejk!,jedna poczytna gazeta Wrocławska to opisała,było to jakieś miesiąc temu!

ODYSEUSZ
20 dni temu
Reply to  ozzi

Jaki fejk jak masz czarno na białym imię , nazwisko , serię szprycy? Ludzie nie wierzcie kłamliwym mediom kłamali wcześniej i będą kłamać . Czytajcie i słuchajcie ludzi tu jest prawda ! Według Ciebie to też jest fejk bo tak powiedzą w reżimowych mediach ? https://www.facebook.com/100047521249024/videos/571646718429001

Redakcjo,
21 dni temu

opisujecie różne inicjatywy, niektóre oddolne, więc może poruszylibyście temat trzech skarg do rady miasta, które będą rozpatrywane na najbliższej sesji w dniu 24 maja 2023? Bardziej oddolnej inicjatywy niż skarga mieszkańca chyba nie ma. Nie podaję linka do porządku obrad sesji, żeby „system” nie wstrzymał publikacji komentarza.

Unijny... jeszcze
21 dni temu
Reply to  Redakcjo,

To podaj link bez www lub http… .

Redakcjo,
21 dni temu

w sumie racja. Zwracałem już uwagę redakcji na problem z publikowaniem komentarzy z linkami, ale dalej jest to samo. Zatem poniżej zamieszczam obcięty link do porządku obrad najbliższej sesji.

tarnobrzeg.esesja.pl/posiedzenie/a08d9350-02e0-4

rowerowy
21 dni temu
Reply to  Redakcjo,

To w nawiązaniu do projektu uchwały w sprawie skargi dotyczącej kostek fazowanych na drogach pieszo-rowerowych dla porównania link do komentarza z uzasadnieniem tej skargi.
nadwisla24.pl/2023/04/27/tarnobrzeg-znowu-nie-wyszlo-przetarg-na-zadania-z-drugiej-edycji-polskiego-ladu-zostanie-powtorzony/#comment-225885

rowerowy
21 dni temu
Reply to  Redakcjo,

Szoku nie ma – skarga dotycząca kostek fazowanych na drogach pieszo-rowerowych uznana za bezzasadną. W uzasadnieniu uchwały zasłaniają się rzeczami, których autor skargi w ogóle nie kwestionował. Ale szkoda dementować po kolei te wymówki, skoro tylko kilka osób w mieście nie ma tego w doopie. Tylko nie wiem czemu się potem dziwicie odnośnie szpitala? Skoro tolerujecie stanowisko urzędu, że o konstrukcji drogi zarządzanej przez prezydenta nie decyduje prezydent tylko projektant, to tym bardziej nie powinniście sprzeciwiać się stanowisku, że prezydent nie decyduje o oddziałach szpitala zarządzanego przez marszałka.

Unijny... jeszcze
20 dni temu
Reply to  rowerowy

A mnie to lotto czy będą u nas we wsi Tarnobrzeg drogi rowerkowe z kostki czy może z asfaltu. Już niewiele do zrobienia ich zostało. Chyba tylko ta na cmentarz do Sobowa. Wszystkie inne mniej lub bardziej są spieprzone, nieprzemyślane, z kostki, z krawężnikami wystającymi.
Asfaltem na Sobów to ja będę jechał, jak mnie karawanem będą wieźć i to będzie moja ostatnia droga … asfaltowa.
Jazdy rowerem po asfalcie na drodze rowerowej na tym odcinku al. Warszawska- Sobów cmentarz się za życia mojego nie doczekam. Amen

rowerowy
19 dni temu

Luz. Zobaczymy jak będą głosować radni odnośnie uchwały w sprawie skargi dotyczącej kostek fazowanych na drogach pieszo-rowerowych. Jak dla mnie ci, którzy nie zagłosują przeciw, pokażą że nie zależy im na rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście. Głosy wstrzymujące oraz nieoddanie głosu potraktuję jako umycie rąk, bo gdybym zapytał o to samo np. konia, to też by nie miał zdania.

Pieszy
19 dni temu
Reply to  rowerowy

Będą głosowąć PRZECIW. Rąsia rąsię myje. Tylko Lechu Walensa głosował za, a nawet przeciw :-).

rowerowy
19 dni temu
Reply to  Pieszy

Przeciw skardze, czy przeciw odrzuceniu skargi wynikającemu z uchwały? Bo ja przez „przeciw” rozumiem przeciw odrzuceniu skargi.

Pieszy
18 dni temu
Reply to  rowerowy

Przeciw składającemu skargę. Zrobią z niego jakiegoś niezadowolonego „awanturnika”.

rowerowy
18 dni temu
Reply to  Pieszy

Możliwe. Jutro się przekonamy czy tarnobrzeskim radnym zależy na rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście.

Przekaz
19 dni temu
Reply to  Redakcjo,

No i do tej pory nic o tym nie napisali. Widocznie skargi mieszkańców dzielą się na lepsze i gorsze.

Ada
19 dni temu

Kiedy Komitet Obrony Kornika?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
112
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content