27.05 (sobota) Świętowanie 430 urodzin Tarnobrzega

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jurek
11 dni temu

pierwsza odkrywkowa kopalnia siarki na sandomierszczyznie powstala w piasecznie

Robin
11 dni temu

„DZIWNY JEST TEN ŚWIAT”
Założycielom Tarnobrzega nawet się nie śniło że odkrycie siarki przyczyni się do rozwoju tego miasta. Ale pewnie też im nie przyszło do głowy jak i samemu profesorowi Pawłowskiemu że urzedasy i samorządowcy zniszczą cały przemysł siarkowy oraz to miasto.
Dziś mają jeszcze czelność organizować „uroczyste” sesję RM Bawić się nad tarnobrzeską trumną i wciskać kit gadziewi że wszystko jest Ok. Może i dobrą ta demokracja ale nie dla podłych Polaków.

walt
11 dni temu

dwa kamienie milowe w dziejach naszego miasta,naszej małej Ojczyzny – lokacja miasta przez zasłużony ród Tarnowskich oraz okrycie siarki czyli dzieło Pawłowskich a więc nowe otwarcie i asumpt to największego rozwoju miasta Tarnobrzeg i największych zaszczytów bo tym były dwie dekady bycia stolicą siarkowego województwa.
straciliśmy na znaczeniu ale nie umieramy tylko wiedziemy spokojny w miarę żywot w naszej słodkiej prowincji i choć wielu to uwiera,że brak rejonu energetycznego czy galerii to trzeba umieć cieszyć się tym co się ma oraz małymi rzeczami bo kto nie umie tego robić i wielkich spraw nie doceni.
Tarnobrzeg to kompaktowe,spokojne,senne czasami ale za to zielone i dobre do wychowywania dzieci i życia ze względu właśnie na odległości miejsce do życia.
chwalę sobie to i mimo,że też narzekam na pewne niedociągnięcia czy inne kwestie to jednak nie zapominam nigdy,że to jest mój DOM i tu mam Rodzinę,wielu przyjaciół,znajomych i lubię za te małe rzeczy właśnie,że objadę okolicę na rowerze w dwie,trzy godziny czy zagram z załogantami w piłkę na orliku choć grą te zmagania można nazwać tylko czasami bo coraz częściej jest to kopanie się po głowie 🙂

wszystkiego najlepszego dla Tarnobrzega i Tarnobrzeżan !

jurek
11 dni temu
Reply to  walt

Bog zaplac

walt
11 dni temu
Reply to  jurek

na zdrowie 🙂

Tomek
10 dni temu
Reply to  walt

A nie zapomniałeś dodać że najbardziej lubisz żyć na koszt Tarnobrzeskiego podatnika ?!

walt
10 dni temu
Reply to  Tomek

Nie wszak nie dostaje pińcet plus czy emerytury a i urzędnikiem niestety nie jestem ale gdyby była okazja to byłbym bardziej chciwy niż sam obajtek czy inny sasin dlatego gdy będę startował za rok w wyborach to mnie nie popieraj 🙂

koledzy po fachu
10 dni temu
Reply to  walt

Grzesiu, my z wypiekami na twarzy czytamy Twoje erupcje intelektu. Wiemy, że tankować auto jeździsz do Berlina, a z dużą potrzebą latasz na Arubę – wymienię pierwsze z brzegu przykłady- bo trzeba się separować od towarzystwa tarnobrzeskiego motłochu
Jedną rzecz tylko musimy sprostować : nie kupujemy spiskowych teorii i uważamy, że byłeś najsłabszym prezesem pewnego klubu.
Słabszym nawet od obecnego …
szczerze życzymy Ci miłego dnia i trochę refleksji nad samym sobą

walt
10 dni temu

byku ty chyba pomyliłeś osoby 🙂 zwłaszcza,że ten o którym wspominasz raczej bliżej partii prezesa niż niemieckich zdrajców 🙂

też życzę miłego dnia i refleksji nad sobą 😀

Adam
10 dni temu

Ile byków na tym plakacie, rynce opadajom 😉

Robin
8 dni temu

Czy któreś z byłych miast wojewódzkich jest w takiej czarnej dupie jak Tarnobrzeg?
Tłumaczenie dla klakierów Bożka: Czy któreś z byłych miast wojewódzkich zostało tak zniszczone przez nieudolnych samorządowców ?
Jeszcze jaśniej? Proszę bardzo. Czy w którymś z byłych miast pozamykano tyle instytucji regionalnych takich jak rejon energetyczny, punkt krwiodawstwa, wody polskie? W którym zamknięto pogotowie ratunkowe a szpital jest bez dyrektora I bez najważniejszego oddziału chorób wewnętrznych? Które z tych miast jest wykluczone komunikacyjne ? Bez dworca kolejowego oraz znaczących i dogodnych połączeń kolejowych np. z Warszawą? Bez przemysłu i zakładów pracy ?
Jest gdzieś takie byłe miasto wojewodzkie zrujnowanie jak Tarnobrzeg ? No chyba nie !
TO CO WY K… BĘDZIECIE ŚWIĘTOWAĆ ?!

walt
8 dni temu
Reply to  Robin

rozumiem,że jak ktoś prowadzi skromne życie i nie stać go na prawdziwego szampana to nie powinien obchodzić urodzin czy innych jubileuszy bo może to oblewać tylko Dorato albo Picolo ? 🙂

proces degradacji miasta rozpoczął się wraz z upadkiem kombinatu siarkowego więc było sporo czasu by się przyzwyczaić.

Robin
8 dni temu
Reply to  walt

Czytaj ze zrozumieniem. Nie odwracaj kota ogonem i odpowiedź na moje pytanie. CZY JEST DRUGIE
BYŁE MIASTO WOJEWODZKIE W NASZYM KRAJU TAK ZNISZCZONE PRZEZ SAMORZĄDOWCÓW JAK TARNOBRZEG? !
Upadek przemysłu siarkowego nie ma tu nic do rzeczy bo np. pogotowie ratunkowe I oddział chorób wewnętrznych zamknięto za prezydentury Bożka. Ba. Cały szpital dogorywa na jego oczach.
Dodam jeszcze że byłego miasta wojewodzkiego bez własnej komunikacji miejskiej i bez spółki komunalnej ?
Już tak na marginesie dodam że nawet jeśli byś się Walt posrał po pachy to i tak nie odczarujesz mrocznej rzeczywistości jaką zgotowali podli „ludzie” temu miastu do których pewnie i ty się zaliczasz bo to akceptujesz.

walt
8 dni temu
Reply to  Robin

no tak 🙂 ja sprzedawałem spółki komunalne z mlecznymi czy harcerzami i to ja siarkowy kombinat położyłem 🙂 mogę Bożka krytykować za dawanie kasy na prywatną spółkę i na tych łamach to czynię ale za szpital ? no to już jest wyższy poziom głupoty lub złej woli bo szpital wojewódzki znajduje się pod kuratelą akurat pisu a nie Bożka. ale skoro zajmował się szpitalem taki menago jak Wiktor Stasiak za którego viceprezydentury u Jana sprzedawano wspomniane wyżej zakłady komunalne to jakoś w jego dokonania wpisuje się fakt,że i szpital zmarniał do reszty. względnie możesz mnie oskarżyć jak kilku innych intelektualnych impotentów tutaj ale średnio robi to na mnie wrażenie wyzywanie mnie od UBeków skoro urodziłem się dopiero 2 dni przed stanem wojennym i nawet nie miałem szansy wstąpienia do PZPR a wolałbym ją niż gdybym miał się zapisać do pisu czy peo co uczciwie przyznaję po latach obserwując jak się wzajemnie te plemiona okładają. nie śledzę losu każdego miasta wojewódzkiego z rzutu stolic wojewódzkich reformy 1975,która swoją drogą niespecjalnie była udana,ale nie widzę powodu bym jakiemuś Sochaczewowi,Ostrołęce czy Siedlcom albo Chełmowi czy innej Pile czegoś miał do zazdroszczenia z całym szacunkiem dla nich zwłaszcza,że przez niektóre czasami się przejeżdża albo… Czytaj więcej »

komitet pzpr
8 dni temu
Reply to  walt

ile razy mam powtarzac utworzenie wojewodztwa ze stolica w tarnobrzegu to byla pomylka miesteczko to w zaden sposob na to nie zaslugiwalo brai historri odpowiedniej infrastruktury o innym wadach nie wspomne

walt
8 dni temu
Reply to  komitet pzpr

natomiast jeśli ktoś zna tło historyczne to wcale nie dziwi Go,że akurat PZPR postanowił uhonorować miasto,które właściwie na nowo powstało i przeżyło olbrzymie prosperity po odkryciu siarki.
stary,piastowski Sandomierz kompletnie nie pasował do ich opowieści i paradygmatu jaki nimi kierował.
i naprawdę zrozumienie tego kontekstu nie jest trudne.
poza tym styropianowcy akurat wycofali tę reformę i przywrócili Tarnobrzegowi prowincjonalność tylko tym razem nie jest jak przez wieki pod Sandomierzem jako ziemia sandomierska a niestety pod Rzeszowem a ten będąc bardzo skromnym miastem jeszcze te 30/40 lat temu wykorzystał znakomicie szansę i drenuje wszystkie miasta na Podkarpaciu oraz wykorzystuje fakt bycia największym miastem – oknem na wschód Unii Europejskiej i jeszcze przed wojną znajomi z Przemyśla wcale na to też utyskiwali i to bardzo mocno.

można też zawsze ubolewać,że wielce zasłużony Ród Tarnowskich nie miał niestety rozmachu Kanclerza Zamojskiego ale też tuzów tego rozmiaru w naszej historii nie było zbyt wielu…

choć jak wojewoda sandomierski Jerzy Mniszech finansował wyprawę Żółkiewskiego na Krym to też musiał być mocarzem niesamowitym i dziś w obliczu wojny na wschodzie to musi robić wielkie wrażenie,że właśnie wojewoda sandomierski mógł wysłać kogoś kto zdobył Krym !
niesamowite prawda ? a to było ledwie 400 lat temu !

komitet pzpr
8 dni temu
Reply to  walt

tylko terra sandomiriensis

Robin
8 dni temu
Reply to  walt

Zadałem prościutki pytanie na które jest jeszcze łatwiejsza odpowiedź czyli NIE. A wy tak odwracacie tego kota że już zapewne zdechł jak nasze miasto. Wy w swoich przemyśleniach wylądowaliście w średniowieczu 🙂 🙂 🙂
Ps. Samorządowcy to między innymi Bożek, Stasiak i Dziubiński. Niezależnie który ile temu biednemu miastu dokopał będą razem „świętować ” jego urodziny na koszt jeszcze biedniejszego podatnika.

O Matko !!!
8 dni temu
Reply to  walt

Nie Krym tylko Kreml i nie finansował tylko brał pieniądze od Samozwańca.Reszta tekstu na podobnym poziomie.

walt
6 dni temu
Reply to  O Matko !!!

dokładnie tak – Kreml nie Krym.dzięki za czujność 🙂

Ty glupku
8 dni temu
Reply to  komitet pzpr

Pomyłka cię zrodziła głupku ze stalowej wołki. W Stalowej woli jest więcej czerwonych komunistów niż w Tarnobrzegu było i bywało, tylko teraz siedzą w ukryciu.

komitet pzpr
8 dni temu
Reply to  Ty glupku

ja nie ze stalowj woli kalmuku

komitet pzpr
8 dni temu
Reply to  Robin

jakie wojewodzkie chlopie ?to byla fatalna pomylka

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content