Tarnobrzeg otrzymał ponad 5 mln 600 tys. zł dofinansowania do obwodnicy. Na to przeznaczone zostaną te pieniądze?

Tarnobrzeg otrzymał ponad 5 mln 600 tys.zł rządowych pieniędzy, na zadanie pn. Budowa obwodnicy”. Poinformował o tym podczas minionej sesji prezydent miasta. 

– Z rezerwy subwencji ogólnej na 2023 rok miasto Tarnobrzeg otrzymało dofinansowanie do zadania pn. Budowa obwodnicy”, w kwocie 5 mln 671 tys zł – powiedział Dariusz Bożek.

– Osobiście mi pan minister Weber przekazał ta informacje. Myślę, że mieszkańcy się ucieszą, bo będą to środki miedzy innymi do wykorzystania na przejście dla pieszych przy ul. Dworcowej z sygnalizacją świetlną, wykonanie ekranów akustycznych i zapewnienie bezpieczeństwa na drodze -dodał.

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pytanie
1 rok temu

Ale czy asfalt będzie poszerzony bo nie spełnia warunków obwodnicy

insp
1 rok temu
Reply to  Pytanie

expert się wypowiedział, rzuć normami expercie, jakie powinny byc rozmiary/szerokosci tego typu drogi jak ta, nie zapomnij o kategorii tej drogi

Odp
1 rok temu
Reply to  insp

Jak bym był expertem to by mnie zlinczowali ludzie bo nie poprawia się po kimś tylko robi się od podstaw ale i tak dużo nie jest zrobione a ja nie projektowałem tego

cieszymy się
1 rok temu

Wspaniała wiadomość. No to ja przypomnę co jest do zrobienia za te pieniądze : przebicie ulicy Kopernika, przebicie ulicy Gruntowej,przebicie ulicy biegnącej do garaży, przejścia dla pieszych wzdłuż działek, przejścia koło stawów,a nie tylko koło dworca. Ekrany z całym szacunkiem ale nie powinny być budowane, gdyż nigdzie takich ekranów nie ma w mieście, nawet jeśli obwodnica przecięła działki, gdzie panowała cisza i spokój, to nie ma podstaw do budowy ekranów, bo to jest część miasta

Kierowca
1 rok temu
Reply to  cieszymy się

W punkt

he eh
1 rok temu
Reply to  Kierowca

he?

Lech
1 rok temu
Reply to  cieszymy się

I dodatkowo:

Dla tych co tu grasują, z Urzędu Miejskiego w Tarnobrzegu, prośba:
przekażcie Waszej przewodniej sile narodu (prezydentowi), coby wykonać zjazd z obwodnicy w pobliżu skrzyżowania- ronda ul. Litewskiej (obok cmentarza w Sobowie) z obwodnicą.

Zjazd jest potrzebny dla rowerzystów jadących od tego ronda w kierunku Al. Warszawskiej (rondo przy Parku Technologicznym). Wzdłuż tego odcinka obwodnicy jest równolegle biegnąca ulica asfaltowa, ale nie ma jak na nią zjechać z ronda. Ta droga asfaltowa na co dzień praktycznie nie będzie wykorzystywana bo ileż furmanek będzie tam jeździć do terenów rolniczych (chyba)?

Taki zjazd może być wąski. Wystarczy jakiesik 1,5 metra. Byle tylko umożliwiał zjazd rowerem a nie samochodem. Przynajmniej rowerzyści na tym skorzystają.

nie pojąłem
1 rok temu
Reply to  Lech

Mam prośbę, zrób zrzut ekranu mapy(na komputerze) i narysuj w dowolnym programie graficznym np w paint o jaki zjazd chodzi i gdzie ma to biegnąć, bo nic nie zrozumiałem. Mam nadzieję ze to nie zbyt trudne, a jestem ciekaw tego pomysłu

Lech
1 rok temu
Reply to  nie pojąłem

Przecie to proste. Nie obsługiwałem programu paint. Postaram się najprościej jak tylko można wytłumaczyć. Zerknąć można na mapę google z fragmentem terenu Tarnobrzega na którym jest już uwzględniona obwodnica. google.pl/maps/@50.5999844,21.7332306,15z?entry=ttu wkleić należy przed powyższym linkiem : https://www. Na podanej stronie znaleźć trzeba rondo na obwodnicy (droga oznaczona numerem 723) w Sobowie. Do ronda dochodzi od lewej strony ul. Litewska. Z prawej strony, do ronda dochodzi ul. gen.Józia Bema. Obwodnica łukiem skierowanym w lewo prowadzi do ronda na ul. Warszawskiej (w pobliżu Parku Technologicznego). Po lewej stronie obwodnicy (odcinek od ronda ul. Litewskiej i gen. Józia Bema) aż do ronda przy ul. Warszawskiej (w pobliżu Parku Technologicznego), wybudowana jest droga asfaltowa z wjazdami na… pola/ działki (?). Nie wiem jak się te tereny fachowo nazywa. Skoro są uwzględnione zjazdy z tej drogi asfaltowej to z pewnością są tam jakieś wydzielone działki, pola. – – – – – – – – – – – – – – Odp. na pytanie: Jako, że z ronda , skrzyżowania ul. Litewskiej z ul. Józia Bema nie ma możliwości zjechania na tę asfaltową jezdnię, dobrze by było wykonać zjazd dla rowerów. Na pytanie, dokładnie gdzie(?) odpowiadam: może z samiuśkiego ronda, może i nawet lepiej by było… Czytaj więcej »

Lech
1 rok temu
Reply to  nie pojąłem

Przecie to proste. Nie obsługiwałem programu paint. Postaram się najprościej jak tylko można wytłumaczyć. Zerknąć można na mapę google z fragmentem terenu Tarnobrzega na którym jest już uwzględniona obwodnica. Na stronie google.pl znaleźć trzeba rondo na obwodnicy (droga oznaczona numerem 723) w Sobowie. Do ronda dochodzi od lewej strony ul. Litewska. Z prawej strony, do ronda dochodzi ul. gen. Józia Bema. Obwodnica łukiem skierowanym w lewo prowadzi do ronda na ul. Warszawskiej (w pobliżu Parku Technologicznego). Po lewej stronie obwodnicy (odcinek od ronda ul. Litewskiej i gen. Józia Bema) aż do ronda przy ul. Warszawskiej (w pobliżu Parku Technologicznego, wybudowana jest droga asfaltowa z wjazdami na… pola/ działki (?). Nie wiem jak się te tereny fachowo nazywa. Skoro są uwzględnione zjazdy z tej drogi asfaltowej to z pewnością są tam jakieś wydzielone działki, pola. – – – – – – – – – – – – – – Odp. na pytanie: Jako, że z ronda , skrzyżowania ul. Litewskiej z ul. Józia Bema nie ma możliwości zjechania na tę asfaltową jezdnię, dobrze by było wykonać zjazd dla rowerów. Na pytanie, dokładnie gdzie(?) odpowiadam: może z samiuśkiego ronda, może i nawet lepiej by było dla bezpieczeństwa rowerzystów gdzieś zjazd wykonać w… Czytaj więcej »

Lech
1 rok temu
Reply to  Lech

Byłem na miejscu i się dokładniej przyjrzałem. Moje ustalenia są takie, przy uwzględnieniu jazdy od strony Parku Technologicznego w kierunku ronda w Sobowie (kierunek opisu odwrotny od kierunku uwzględnionego w powyższym poście): Od ronda/skrzyżowania na al. Warszawskiej (w pobliżu Parku Technologicznego) w kierunku ronda w Sobowie (skrzyżowanie ul. Litewskiej z ul. Józia Bema) jest 2,2 km. Z czego na długości 1,8 km po obu stronach obwodnicy są wykonane drogi asfaltowe, niewykorzystywane !!! Te dodatkowe dwie boczne drogi kończą się na wysokości jakby wiaduktu z osłonami przeciwwietrznymi z obu stron. Pozostaje 0,4 km gdzie po obu stronach obwodnicy brakuje dalszego ciągu tych dwóch bocznych dróg asfaltowych, do skrzyżowania w Sobowie. Jest jedna przeszkoda. Na terenie zielonym, po prawej stronie obwodnicy, znajduje się poprzeczny rów melioracyjny i to wymusza zastosowanie niewielkiej kładki. To na tym odcinku warto pomyśleć o wybudowaniu ścieżki rowerowej przynajmniej o szerokości 2 metrów, włącznie ze zjazdem/ wjazdem (zależne z której strony się pojedzie), w pobliżu przystanku Komunikacji Miejskiej na ul. Litewskiej. Przed tym przystankiem jest wjazd do ogrodzonego terenu. Jest tam też brama wjazdowa. Od tego wjazdu powinna się rozpoczynać/ kończyć ścieżka rowerowa. Można też pomyśleć (dokąd kasa jeszcze niewykorzystana), o wykonaniu ścieżki z rowerowej z drugiej strony… Czytaj więcej »

obywatel
1 rok temu
Reply to  Lech

Przewodnią siłę dzisiaj orkiestra pogórnicza prowadziła ul Mickiewicza do urzędu ( chyba ) ???
w otoczeniu mizernym oj bardzo mizernym a w jakim celu to ch?j go wie ???

Coś cienko belfrów zaimponować mieszkańcom porąbanymi wizjami ,
Marsz lichy jak siła przewodnią tarnobrzeska !!

Mania
1 rok temu
Reply to  obywatel

Było pite? Bo tak ten bełkot wygląda.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mania

A lubie sobie golnąć kilka maupek przed śniadaniem

obywatel
1 rok temu
Reply to  obywatel

Ja też ale po śniadaniu a wieczorem ohoho ???

Kierowca
1 rok temu
  1. To do tej pory nie było bezpiecznie.?
  2. Co to jest? Budują niekompletnie
  3. Poprawiają
  4. A droga jak była wąska będzie badał.
  5. Szok .
to sie lubi co się ma
1 rok temu
Reply to  Kierowca

na przebudowę kasy nie dostali tylko na budowę. To pierwsze to pewnie za rok, bo poszerzanie drogi, to zadanie kosztowne, trzeba przesuwać rowy, krawężniki, zmieniać oś jezdni, tworzyć nowy projekt. Fuszerka za którąś ktoś kiedyś zapłaci, narazie jeździmy powoli i bezpiecznie na 6,70m i cieszymy się obwodnicą

Siarkowiec
1 rok temu

Wszyscy głosować na Webera bo dużo robi dla okolicy !!!!!!!!!!!!!!!!!

Tylko Rozwój Tarnobrzega
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Jeśli pomoże w tym co napisałem poniżej w kwestii rozbudowy obwodnicy, żeby mieszkańcy Tarnobrzega nie musieli robić niepotrzebnie kółka, to , tak należy.

Norbert
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

A co kandyduje na burmistrza Tarnobrzega ?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Norbert

Szuka frajerów w wyborach ???

obywatel
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Pamiętaj co dworczyk mówił o Adamczyk szefie Webera ” takiej tępoty itd ??????

Tylko Rozwój Tarnobrzega
1 rok temu

Potrzebne rondo na wysokości zakrętu przy działkach tak by zbudować łącznik z Chmielowem wzdłuż torów przez Ocice i dalej do zakrętu przed torami. Nowa droga (pełnowymiarowa !!!!) skróciłaby jazdę mieszkańcom jadącym z Nowej Dęby i Rzeszowa, a mieszkających m.in. na Siarkowcu, Serbinowie, Dzikowie, Sobowie, Wielowsi, Sielcu oraz Mokrzyszowie, bo ulica Mickiewicza na Miechocinie jest bardzo kręta, wąska i w dodatku bardzo się korkuje na skrzyżowaniu w godzinach szczytu, bo nie ma pasów bezkolizyjnych. Nowa droga byłaby częścią sieci komunikacyjnej miasta mającej na celu budowę ekologicznego i niekorkujacego się miasta.

prognoza
1 rok temu

liczba ludosci tej miejscowosci za klikanascie lat bedzie wynosic 20 kilka tysiecy

ODYSEUSZ
1 rok temu

A co z dokończeniem nieprzejezdnych dróg/ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż tzw obwodnicy -od ronda Sobów do Zakrzowa? Po drugie co to za projekt i wykonawstwo z tak wielkimi błędami projektowymi- gdzie był magistrat aby sprawdzić merytorycznie założenia projektanta brakuje przejść, przebić ulic choćby z ulicą Kopernika i zatoczek autobusowych pod miejską komunikację itd – UM potrafi jedynie wydawać szerokim strumieniem nie swoje pieniądze bez dbałości o jakość i sens. Podniecacie się 5 milionami w momencie gdzie konkurencyjna Stalowa dostała jednorazowo na inwestycje 400 milionów i ciągle dostaje nowe środki na nowe inwestycje. Tak wygląda sprawiedliwość i nepotyzm według PIS-u i ograniczenia intelektualno-poznawcze władz TBG – ręce opadają !

rowerowy
1 rok temu

Zadania pn. „Budowa obwodnicy”? To co zbudowanego za 79 milionów zostało otwarte w listopadzie zeszłego roku? Stan surowy?
Ani grosza więcej na tą srogo przepłaconą opaskę śródmieścia dla motorów! A wy nie jęczcie, że brakuje wam na niej jakiejś jezdni czy zjazdu, bo większość z was miała gdzieś skargę dotyczącą kostek fazowanych na drogach pieszo-rowerowych.

obywatel
1 rok temu

Słuchaj no Dariuszu Bożek – ja jako mieszkaniec to mam w DUP?E co mówi weber a zwłaszcza ty – JA się wcale NIE cieszę że miasto dostało kasę na drogę miejską JUŻ ODEBRANĄ w świetle fleszy ???

TEŻ BĘDZIECIE z Weberem otwierali
Te pseudo inwestycje za tą kasę
w ŚWIETLE Fleszy jeszcze raz ???

To tak wygląda , jakby to nagroda za tytuł ” zasłużony „”???

Alf
1 rok temu

Po przeczytaniu tych komentarzy dochodzę do wniosku ,że społeczeństwo miasta jest coraz bardziej roszczeniowe. Jakby to było i 500 milionów to też by było źle. Samym narzekaniem nie poprawimy niczego w mieście. Chyba ,że niektórym o to chodzi. Zgodnie ze starym porzekadłem ,że im gorzej tym lepiej

Lech
1 rok temu
Reply to  Alf

Nie roszczenia tylko życzenia.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alf

Ja po poczytania wypowiedzi geniusza dochodzę do wniosku , że

1). Będą mieć więcej kasy na imprezy bo miniministerek dołoży z kieszeni obywateli na inwestcje???

2).że SIWY DZIADek traktuje mieszkanców jak debili co można im wszystko wcisnąć a i tak dadzą wiarę w opowieści czarodzieja ( ji).

Tak miniministerek załatwił kasę na ” drogę obwodową ” że miasto ( mieszkańcy musieli dołożyć jeszcze około 35 mln ,
tak załatwił czeki z ” nieładu” , z taką kasę ( na około 35 mln) ,
iż ani ch?j z nimi ruszyć z remontami bo okazuje się że to miało być na 95 proc. wkładu a potrzeba DUŻO więcej ???
Zresztą nie wiadomo czy miniministerek tego czeku nie dał PUSTEGO , bez pokrycia NO CHYBA że wojewodzianka dała BOŻKOWI bez pokrycia
A TEN przywiózł ” kutasa” a nie kasę na czeku???

SKORO DAJE 5,6 mln TO OZNACZA idąc tokiem rozumowania wynikającego z tradycji i historii nieodległej oraz doświadczeń dotychczasowej pracy FACHOWCÓW urzędowych ( z nadania belfra) ,
że TRZEBA w KASIE MIASTA znaleźć około 5 mln jeszcze ???
ALBO ODDAĆ jak te 8 mln ???

Lech
1 rok temu

Coś się na tym forum chrzani. Wyrzuca dalej link z podanym adresem e-mail.

greg
1 rok temu

Od kiedy to na obwodnicy miasta musi być tyle przejść!,niedługo to już nie będzie droga obwodowa a osiedlowa!

obywatel
1 rok temu
Reply to  greg

Jest ROND kilka to i przejść też może być

Ddd
1 rok temu

W rejonie drowrca powinno być przejście podziemne zaczynające się przed drogą obwodową, z wyjściem koło dworca kolejowego i kolejnym już na peronie.

A poza tym jak można było wybudować taki bubel, który już 3 miesiące po oddaniu trzeba poprawiać.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Ddd

Witamy w Tbg , miejscu gdzie kończy się logika a normalność zatrzymała się przed witaczami ???

HELLO – to Tbg !

Pacjent... jeszcze żywy
1 rok temu
Reply to  Ddd

U projektantów brak jest wyobraźni. Dopiero z czasem wychodzi, że tu czy tam jest „niedoróbka”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
37
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content