„Czarno-biały” Bangladesz Bogdana Myśliwca i Jana Skwary (fotoreportaż)

W Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu odbył się dzisiaj wernisaż fotografii Bogdana Myśliwca i Jana Skwary pn.”Bangladesz”. Czarno-białe zdjęcia pokazują miejsca najczęściej omijane przez turystów.

– W Bangladeszu przebywaliśmy w grudniu 2022 roku przez dwa tygodnie. Na wystawie staramy się pokazać miejsca, do których turyści raczej nie docierają. Pokazujemy ulice i portowe wybrzeża Dhaki i Chittagong. Prezentujemy cegielnie i stocznie. Na fotografiach zobaczycie Państwo także targ rybny, pływający targ warzywny w Herta oraz codzienne życie bengalskiej ulicy. Podczas naszego pobytu w Bangladeszu wykonaliśmy kilka tysięcy zdjęć – wyjaśnili B. Myśliwiec i Jan Skwara.

Wystawa będzie czynna do 2 lipca br.

Bogdan Myśliwiec
fotoreporter i podróżnik, autor kilku albumów fotograficznych, specjalizuje się w fotografii reportażowej i przyrodniczej. Jest absolwentem Akademii Fotografii przy Ministerstwie Kultury i Sztuki (1984).
W swojej wieloletniej pracy zawodowej związany z wieloma gazetami w regionie: dziennikiem „Super Nowości”, „Echem Dnia”, „Tygodnikiem Nadwiślańskim”, „Sztafetą”, a także magazynem lifestylowym „Ludzie Sukcesu”. Współpracuje z agencją „Reporter” w Warszawie.
Jego fotografie prezentowane były na wielu wystawach regionalnych i ogólnopolskich. Tarnobrzeżanin ma na swoim koncie także szereg nagród zdobytych w konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego prace zostały nagrodzone w Edynburgu w Szkocji, Szolnoku na Węgrzech, Kordobie w Hiszpanii, a także w Polsce – na Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, Przyroda Polski w Białymstoku, WBK Press Foto, oraz na konkursie krakowskiej Wenus.
Jest doskonałym obserwatorem życia społecznego, a także kronikarzem wydarzeń kulturalnych, sportowych, religijnych i politycznych w regionie.

Jan Skwara
Fotograf i podróżnik. Laureat wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. zwycięzca Wielkiego Konkursu Fotograficznego „National Geographic”, dwukrotny finalista Travel Photographer of the Year, laureat Leica Street Photo, trzykrotny zwycięzca konkursu Kadry ze Świata), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w „National Geographic Traveler”, „Poznaj Świat”, „Digital Camera UK” i „Magazynie Turystyki Górskiej n.p.m.” Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Indyjskie Misteria, Photocrowd & Alamy Exhibition London, Podróże okiem Polaków, Polska – konteksty). Wielki miłośnik Indii, historycznych technik fotograficznych i dziwnego jedzenia.
Z podróżami i fotografią jest związany również zawodowo, jako współwłaściciel biura podróży „Pakuj Plecak”, w którym zajmuje się organizowaniem wycieczek i fotowypraw w najdalsze zakątki świata.

foto: Piotr Morawski

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Też fotograf , amator
3 miesięcy temu

Mnie uczono za czasów PRL-u, kiedy były w użyciu rzutniki do slajdów, że okna powinny być przysłonięte,coby lepszy był obraz widoczny na ekranie.
A w tej sali, gdzie był użyty ekran zasłon nie ma.

Porucznik Gruber
3 miesięcy temu

bo tam najważniejszy jest Dyrektor a tego widać przy każdym świetle

Reebok
3 miesięcy temu

Hejcik musi być. Jakże inaczej.

Nie dziad
3 miesięcy temu

Tego dziadostwa w Bangladeszu nie chciałbym ani oglądać ani fotografować.

fach
3 miesięcy temu
Reply to  Nie dziad

Widząc biedę na czarno-biało gdzie indziej, człowiek poczciwy pomyśli z jednej strony „nie mam źle”, a z drugiej „tamci nie mają tyle co ja i żyją” 🙂 Następna powinna być, dla równowagi, wystawa kolorowych zdjęć ze Szwajcarii, Holandii lub innego wysoko rozwiniętego kraju 😉

walt
3 miesięcy temu
Reply to  fach

wystarczy włączyć wiadomości w narodowej telewizji tam dowodzą,że wszyscy dosłownie wszystkiego nam zazdroszczą a Niemcy na szparagi przyjeżdżają do Polski… dobrze,że obajtek nie obniżył gwałtownie cen paliw a teraz gazu bo bym nam wszystko złośliwcy wykupili 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content