Giant Anthem vs. Inne rowery XC: Porównanie cech i osiągów

Giant Anthem to flagowy model roweru do wyścigów XC producenta Giant. Jest to rower pełnozawiesowy z 29-calowymi kołami, który został całkowicie przeprojektowany na rok 2022. Rower ma 100 mm skoku tylnego zawieszenia i 110 mm skoku przedniego zawieszenia, co daje mu więcej komfortu i kontroli na nierównym terenie. Rama roweru jest wykonana z włókna węglowego i jest jedną z najlżejszych na rynku. Rower jest także wyposażony w zaawansowany system Fox Live Valve, który automatycznie reguluje twardość amortyzatorów w zależności od terenu.

Jak wypada Giant Anthem w porównaniu z innymi rowerami XC na rynku? Oto kilka punktów, które warto wziąć pod uwagę:

  • Waga: Giant Anthem(https://mcsport.pl/pl/rowery-giant-anthem) jest jednym z najlżejszych rowerów pełnozawiesowych na rynku. Według danych producenta, rama w rozmiarze M waży zaledwie 1,8 kg, a cały rower w najwyższej specyfikacji Advanced Pro 29 0 waży 9,9 kg. To mniej niż niektóre rowery sztywne lub półzawieszone, takie jak Specialized Epic HT czy Trek Supercaliber. Niska waga roweru to zaleta podczas podjazdów i sprintów, a także ułatwia transport i przechowywanie roweru.
  • Geometria: Giant Anthem ma bardzo nowoczesną geometrię, która zapewnia doskonałą zwrotność i stabilność na technicznych trasach. Rower ma długą górną rurę (620 mm w rozmiarze M), krótką tylną trójkę (430 mm), niski suport (330 mm) i luźny kąt główki ramy (67 stopni). To sprawia, że rower jest łatwy do prowadzenia i pewny w zjazdach. Rower ma także regulowaną wysokość podsiodłową dzięki lekkiej sztycy teleskopowej o skoku 100 mm (w rozmiarze M). To pozwala na lepsze dopasowanie roweru do warunków terenowych i preferencji kolarza.
  • Zawieszenie: Giant Anthem wykorzystuje sprawdzony system Maestro z dwoma wahaczami i linką łączącą. Zawieszenie jest bardzo efektywne podczas pedałowania i hamowania, a także dobrze radzi sobie z małymi i dużymi nierównościami. Dodatkowo, rower jest wyposażony w system Fox Live Valve, który automatycznie reguluje twardość amortyzatorów w zależności od terenu. To pozwala na oszczędność energii i poprawę komfortu jazdy. System Live Valve ma cztery czujniki ruchu umieszczone na ramie i widelcu oraz baterię i sterownik zamontowane na górnej rurze ramy. System działa bardzo szybko i płynnie, dostosowując się do zmieniających się warunków jazdy.
  • Wyposażenie: Giant Anthem jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia, które różnią się ceną i jakością komponentów. Najwyższa wersja Advanced Pro 29 0 ma karbonową ramę i koła, widelec Fox 34 SC Factory Live Valve, tylny amortyzator Fox Float DPS Factory Live Valve, napęd Shimano XTR 1×12 i hamulce Shimano XTR. Najniższa wersja Advanced Pro 29 2 ma karbonową ramę i aluminiowe koła, widelec Fox 34 SC Performance Elite Live Valve, tylny amortyzator Fox Float DPS Performance Elite Live Valve, napęd SRAM GX Eagle 1×12 i hamulce SRAM Level TL. Wszystkie wersje mają opony Maxxis Rekon Race EXO TR o szerokości 2,4 cala, które zapewniają dobrą przyczepność i ochronę przed przebiciami.

Kontynuacja porównania

Giant Anthem to rower pełnozawiesowy do XC, który łączy w sobie niską wagę, nowoczesną geometrię i zaawansowane zawieszenie. Rower ma 29-calowe koła i 100 mm skoku tylnego zawieszenia i 110 mm skoku przedniego zawieszenia.

Rama roweru jest wykonana z włókna węglowego i jest jedną z najlżejszych na rynku. Rower jest także wyposażony w system Fox Live Valve, który automatycznie reguluje twardość amortyzatorów w zależności od terenu.

Rower jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia, które różnią się ceną i jakością komponentów. Najwyższa wersja Advanced Pro 29 0 ma karbonową ramę i koła, widelec Fox 34 SC Factory Live Valve, tylny amortyzator Fox Float DPS Factory Live Valve, napęd Shimano XTR 1×12 i hamulce Shimano XTR.

To najdroższa i najbardziej zaawansowana opcja, która zadowoli najbardziej wymagających kolarzy. Najniższa wersja Advanced Pro 29 2 ma karbonową ramę i aluminiowe koła, widelec Fox 34 SC Performance Elite Live Valve, tylny amortyzator Fox Float DPS Performance Elite Live Valve, napęd SRAM GX Eagle 1×12 i hamulce SRAM Level TL. To najtańsza i najprostsza opcja, która nadal oferuje wysoką jakość i niezawodność. Wszystkie wersje mają opony Maxxis Rekon Race EXO TR o szerokości 2,4 cala, które zapewniają dobrą przyczepność i ochronę przed przebiciami. To uniwersalne opony, które sprawdzą się na różnych nawierzchniach i warunkach pogodowych.

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content