Konferencja prasowa Społecznego Komitetu Obrony Szpitala w Tarnobrzegu (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję konferencji prasowej zwołanej przez przedstawicieli Społecznego Komitetu Obrony Szpitala w Tarnobrzegu.

– Na konferencji poinformujemy o aktualnej sytuacji w szpitalu oraz planowanych działaniach komitetu w związku z postępującą jego degradacją a zwłaszcza z likwidacją Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urazowej. Poinformujemy także o okolicznościach związanych z likwidacją oddziału – informuje Małgorzata Zych, przewodnicząca komitetu.

Konferencja odbędzie się we wtorek 6 czerwca br., przed szpitalem. Początek godz.11

LIVE

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trolingstones
3 miesięcy temu

Przecież Andrzej Szlęzak jest z PiS. Po co te happeningi?

walt
3 miesięcy temu
Reply to  trolingstones

był w pisie ale już od dawna nie jest.
startował nawet z list PSL do sejmu RP w 2015.
brakło niewiele.
jest radnym sejmiku wojewódzkiego obecnie nowa nadzieja czyli konfabulacja bis.

jeden z niewielu narodowców,którego autentycznie szanuję (choć nie zgadzam się wielokrotnie) i którego jako prezydenta przez lata zazdrościłem Stalowej Woli.

Zbigniew
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Prezydentem Stalowej był bodajże dobre 10 lat jak nie lepiej i mieszkańcy byli zadowoleni z jego rządów

ibrahim
3 miesięcy temu
Reply to  Zbigniew

Bardzo byli zadowoleni i w radości zasadzili mu kopa wyborczego już w pierwszej rundzie pokazując mu czerwoną kartkę Niby dlaczego wybrali Nadbereżnego skoro stworzył im ponoć krainę mlekiem I miodem płynącą.Nie powtarzaj bredni

walt
3 miesięcy temu
Reply to  ibrahim

owszem przegrał z kudłatym ale swoje 3 kadencje wypełnił i to w znacznie trudniejszych czasach i pewnie stąd szacunek niektórych,że obrał wówczas jakże inną politykę zarządzania niż np. w Tarnobrzegu… zła niemiecka Unia Europejska nie wymieniłaby kudłatemu taboru na niskoemisyjny gdyby miejską komunikację jak w Tarnobrzegu położono i sprzedano… i tak można po kolei wymieniać i widać ludzie pamiętają skoro dostał się do Sejmiku Wojewódzkiego z wynikiem bodaj 12 tyś głosów.

Ada
3 miesięcy temu
Reply to  trolingstones

Przegrał wybory i odszedł. Teraz ryje, gdzie może. Won, do St. Woli!

Cypisek
3 miesięcy temu

Co to za Komitet ?, skladajacy sie z malo znaczacych ,,pionkow”.

Rumcajs
3 miesięcy temu
Reply to  Cypisek

Dwóch radnych sejmiku to bardzo dużo. Brawo Małgorzata Zych za walkę o nasz szpital! Ci tchórze z rady miasta łącznie z prezydentem siedzą cicho,jak mysz pod miotłą marszałka.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Rumcajs

Czyli pod butem barona PIS

trolingstones
3 miesięcy temu
Reply to  Rumcajs

Po tym co zrobiła Pani Zych ostatnio na sesji sejmiku to wątpię żeby cokolwiek że szpitalem zdziałała…

Rumcajs
3 miesięcy temu
Reply to  trolingstones

Co zrobiła? Walczyła o szpital i zablokowanie spalarni. Nawet radni PiS ją poparli i w ramach protestu opuścili obrady, pierwszy raz nie było kworum na sejmiku. Nawet przewodnicząca komisji zdrowia z PiS głosowała przeciwko likwidacji oddziału. Co zrobił prezydent, przyjechał z orkiestrą i kwiatami składać hołd marszałkowi. O szpitalu się nawet nie zająknął. Pisać dalej o prezydencie „pokornym cielęciu”. Ona nie da sobie w kaszę dmuchać. Zrobi wszystko w walce o tarnobrzeżan. Dobrze, że Ortyl został upokorzony, poczuł jak się czują tarnobrzeżanie szukający pomocy w naszym szpitalu.

trolingstones
3 miesięcy temu
Reply to  Rumcajs

Wezwała policje celem sprawdzenia trzeźwości Ortyla, jak się okazało bezpodstawnie. To że walczy o szpital to ok, ale sposób w jaki to robi to raczej średnio. Także po tej akcji nie tylko nie ma mowy o szpitalu ale i o niczym innym.
Na ostatniej sesji RM też ciekawa szopka była czego kamery nie pokazały ale musiał interweniować prawnik A potem komendant SM.

Nic do niej nie mam że broni szpitala i chwała jej za to i sukcesów życzę. Jednak mogła by robić to w sposób dyplomatyczny.

Hanka
3 miesięcy temu
Reply to  trolingstones

Dobrze robi. Z takimi ludźmi pełnymi pychy i pogardy dla ludzi upominających się o swoje podstawowe potrzeby zdrowotne tak trzeba postępować. Oni nie mają litości dla nas, to nie ma co się dziwić jej działaniom.

trolingstones
3 miesięcy temu
Reply to  Hanka

Tylko ze takie działania przyniosą odwrotny skutek.

Dopóki w tym kraju będą spory polityczne między partiami i będzie się rzucać kłody pod nogi zamiast dojść do porozumienia to nigdy dobrze nie będzie. Dla przykładu w Grecji wszystkie partie polityczne bez względu na poglądy chcą od Niemiec reparacji, jednogłośnie kierują się interesem kraju. U nas? Bez komentarza.

Wiosna
3 miesięcy temu
Reply to  Cypisek

Wybranemu przez nas człowiekowi z Tarnobrzega chyba nie po drodze z walką o szpital. A już na pewno o takiej walce jest cisza.

Janka
3 miesięcy temu
Reply to  Wiosna

Dodam,głosował za likwidacją oddziału chirurgii dzieci.

Nisko
3 miesięcy temu

Andrzej co był w każdej partii oprócz Razem Biedronia. Jak to się mówi obrotowy człowiek znany z mówienia na sesji wali mnie to.

Pacjent psychiatryka
3 miesięcy temu

Nawet , jeśli się im coś uda poczynić w kierunku wstrzymania degradacji i w dalszej konsekwencji likwidacji szpitala w Tarnobrzegu, to informuje, że pacjentów przyciągną do szpitala dobre warunki leczenia (w tym szpitalu akurat są),dobra organizacja pracy, należyte zajęcie się pacjentem ( z tym jest i wcześniej różnie bywało nieciekawie, a czasem tragicznie np.chirurgia i ginekologia), należyte podejście do pacjenta a nie szablonowe ( z tym, też różnie bywało), wykorzystanie należyte potencjału szpitala (wyposażenie, warunki leczenia).
Pocieszające jest, że w kwestii byle jakiego traktowania pacjentów w wielu innych szpitalach jest podobnie. Jaka góra, taki dół. Ryba psuje się od głowy.

Robin
3 miesięcy temu

Będzie ogłoszona data przywrócenia oddziału chorób wewnętrznych ? Jeśli nie to chyba najwyższy czas aby stowarzyszenie złożyło doniesienie do prokuratury na marszałka Ortyla. Jak to możliwe że w 45 tyś. mieście nie ma podstawowego oddziału jakim jest interna ?! Ba nawet nie ma już tyle czasu dyrektora !!!!! Wszystko jest zawieszone w próżni i niepewności. Kto ma tu przyjść leczyć i wiązać się z Tarnobrzegiem skoro nie wiadomo jakie plany ma marszałek Ortyl co do tego szpitala ?! Może prokuratorowi wytłumaczy swoje plany i bezczynność skoro nie chce tego zrobić mieszkańcom Tarnobrzega. Może wytłumaczy dlaczego jest już internista i pracuje na … kardiologi ? Ma uprawnienia ? Nie zagraża pacjentom? Dlaczego nie ma kolejnych ? Dczego nie działa jeszcze oddział chorób wewnętrznych skoro nawet sami medycy powtarzają ze brak interny dezorganizuje pracę nie tylko SOR-u ale także całego szpitala? W końcu czy to prawda że środowisko lekarzy rodzinnych ma przykaz aby nie kierować chorych i schorowanych mieszkańców do szpitala ? Czy to prawda że prezydent Bozek i radni przechandlowali nasz szpital za dofinansowanie remontu dróg i kompleks dla niepełnosprawnych przy Zwierzyńcu? ILE W TYCH PYTANIACH PRAWDY A ILE PLOTEK? NAJGORSZA JEST NIEWIEDZA! CHYBA NAJWYZSZA PORA ABY MARSZAŁEK ORTYL ODPOWIEDZIAŁ NA… Czytaj więcej »

Robert
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Fakt. Zadziwiający spokój u prezydenta i w radzie miasta w sprawie szpitala. Jakimi łotrami muszą być aby nie marwić się o zdrowie i życie mieszkańców którzy ich wybrali ?!
Może oni wiedzą coś czego nie wiedzą mieszkańcy Tarnobrzega? Panie prezydencie proszę chociaż raz zrobić konferencję w ważnej sprawie i wytłumaczyć swoim wyborcom co w tej „trawie piszczy” czyli co jest grane w sprawie NASZEGO SZPITALA.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Robert

Proszę się ODPIER??? w tym temacie od sołtysa TBG bo jemu szpital NIE PODLEGA i ma gówno do powiedzenia !!!!
Co innego jakby był miejski lub powiatu Tarnobrzeg a co najwyżej nożna się przypie??? do jego kolegi Ortyla ???

A fakt jest faktem że pisowscy radni z rady miasta siedzą cicho w tym temacie jak pod miotłą wystraszone myszki ale oprócz stołków w mieście to mogą tylko jeszcze gówno zrobić , nikt się z nimi nie liczy !!!

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Robert

Co ma wspólnego Prezydent Miasta ze Szpitalem WOJEWÓDZKIM? Proszę się zwrócić z apelem do Zarządu Województwa. Pan Prezydent wzorowo wypełnia swoje obowiązki związane z zadaniami gminy i powiatu, zadania województwa to odrębny temat.

Poncjusz
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Co ma wspólnego? Został wybrany przez mieszkańców miasta i powinien dostrzegać ich problemy i stawać w ich obronie, a nie jak Piłąt umywać ręce.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Poncjusz

A czy ktoś powiedział, że Prezydent nie dostrzega problemów mieszkańców? Tam gdzie może i leży to w jego kompetencjach, to robi wiele. A w tej sprawie to akurat wiele nie może. Wiele zależy od Pana Marszałka Ortyla, a z nim można wiele załatwić, ale po dobroci, a nie szantażami i kłótniami. Jak mówi powiedzenie: pokorne ciele dwie krowy ssie.

Poncjusz
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Lepiej nie można określić prezydenta Tarnobrzega-„pokorne cielę” – nic dodać, nic ująć.

Mieszkaniec
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Powiedz za co odznaczył Ortyla po likwidacji szpitala

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Uzasadnienie do Uchwały RM Tarnobrzega nr LVII/598/2022 z dnia 30 marca 2022 roku – w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Tarnobrzega”: Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w dniu 16 grudnia 2021 r. złożył wniosek o nadanie tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Tarnobrzega” Panu Władysławowi Ortylowi. Zgodnie z regulaminem nadawania  honorowych tytułów wniosek ten został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Oświaty, Kultury i Sportu i  Komisję Zdrowia, Rodziny i Ochrony Środowiska oraz uzyskał zgodę kandydata do odznaczenia. Władysław Ortyl to wieloletni parlamentarzysta i samorządowiec. Trzykrotnie wybierany na senatora  Rzeczypospolitej Polskiej. Od 7 listopada 2005 r. do 20 listopada 2007 r. pełnił funkcję sekretarza stanu  w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Razem z Panią Minister Grażyną Gęsicką współtworzył Program  Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej – program współfinansowany ze środków unijnych, realizowany  w Polsce w latach 2007-2013. Był to jedyny tego rodzaju program ponadregionalny w skali Unii Europejskiej,  mający na celu rozwój społeczno-gospodarczy pięciu województw Polski Wschodniej: podkarpackiego,  lubelskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, które w momencie przystąpienia Polski  do Unii Europejskiej były regionami najsłabiej rozwiniętymi w całej Unii. Program był krokiem na drodze do  wyrównania szans rozwojowych oraz unowocześnienia wielu sfer życia Polski Wschodniej. W ramach  realizacji tego programu wiele środków trafiło na Podkarpacie oraz do Tarnobrzega,… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

O Jezu Ten Ortyl to geniusz .
Marnuje się na tym stołku marszałka.
Proponuję aby Rada Miasta podjęła uchwałę o powierzenie funkcji premiera np premiera
Jeszcze przed wyborami .

Robert
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

To powinien Mielec go odznaczyć bo tam został przeniesiony z Tarnobrzega Rejon Energetyczny i Pogotowie Ratunkowe. To drugie już za prezydentury Bożka. No ale to oczywiście nie jest w gestii tak wybitnego samorządowca jakim jest osobnik zajmujący stołek prezydenta naszego miasta . 🙂 🙁

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Poncjusz

Jakie problemy waść ?? O czym ty tutaj piszesz co ???
Nie widziałeś i nie wiesz jaki to z belfra zdrowy buchaj i byczek to przejdź się na POTAŃCÓWKĘ to zobaczysz jak bryka po kostce czerwonej – zdrowy byczek to po kiego ch?ja mu potrzebny szpital ???

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

No i dochodzimy do sedna sprawy – ten hejt to przez zazdrość. Zazdrość, że nie jesteś tak zaradny jak Prezydent, zazdrość że komuś się powodzi, zazdrość, że ktoś jest lubiany. Tańczyć pewnie też nie potrafisz, a o wyrywaniu kobitek do tańca tak jak Prezydent to możesz pomarzyć. Zamiast pluć jadem na kogoś lepszego od siebie, to lepiej zacznij nad sobą pracować.

ten co wie
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Biuro Promocji czy raczej Bolszewicka Propaganda pierwsze zostanie rozliczone po wyborach.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ha, ha, ha – zaradny ???
Jak takich nazywa się zaradnymi to już jest ch??? nie państwo ??
Jak towarzyszu za komuny , czym większy złodziej tym zaradniejszy !

Robert
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

DJD nie ośmieszaj się już więcej. W tym pierwszeństwo ma prezydent Bożek i radna Kapuściak.

Robert
3 miesięcy temu
Reply to  Robert

Nie od pi… Bo to prezydent ponad 40 tys miasta a nie sołtys Pipidówki gdzieś na krańcach Polski.
Niech dba o cały Tarnobrzeg i wszystkich jego mieszkańców. Tych najstarszych i schorowanych którzy nie mają dać w łapę aby być dobrze zaopiekowani na stare lata.
Niech choć dorośnie do pięt prezydentowi Stalowej Woli który potrafił zadbać o szprychę kolejową I inne ważniejsze połączenia kolejowe przez swoje miasto. Potrafił też odebrać Tarnobrzegowi instytucje Wody Polskie. Tak się składa Obywatelu że PKP i WODY POLSKIE nie podlegają prezydentowi Staliwej Woli. MOŻNA ? MOZNA ! TYLKO TRZEBA MIEĆ PRZYSŁOWIOWE JAJA I DBAĆ O SWOJE MIASTO A NIE TYLKO O SWOJĄ KIESZEŃ.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Robert

Przecież od lat jest tu wszystko niszczone, wyprowadzane i sprzedawane ???
Jak widać z Tbg wszystko spierd??? i nie tylko mieszkańcy ale firmy, instytucje – pytanie dlaczego ???

To odpowiem : bo na urzędy i do samorządu w Tbg idą tylko karierowicze nastawieni na czyszczenie koryta dla siebie tylko – tak jest od lat ???

A najgorszy jest obecny sołtys i bezrada ???

Odp
3 miesięcy temu
Reply to  Robert

Pytanie: od kiedy tbg-u ma 40 tys mieszkańców i drugie ile stalowa wola ma zadłużenia które wzrasta i czy mieszkańcy miasta są z niego zadowoleni

Wiedza
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Robin, ma pan dużą wiedzę, proszę się skontaktować z Komitetem Obrony Szpitala, maja stronę na fb.

Alf
3 miesięcy temu

Kilka osób tu piszących nie ma elementarnej wiedzy czyją własnością jest szpital i kto odpowiada za obecną katastrofalną w nim sytuację. . Jest też i druga teoria ,że robią to celowo próbując obarczyć odpowiedzialność władze miasta i przykryć nieudacznictwo PiS

Mieszkaniec
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Nieudacznictwo obecnie trzeba, ujawnic .żeby urzędujących pokazać Taki jest cel krytyki.
Za 20 tys miesięcznie to dr prawa i minister finansów powinni doradzić prezydentowi.Tylko raczej nie mają czasu na doradztwo bo prezydent ciągle na potancowkach

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Tych potańcówek czy w ogóle zabaw tanecznych w Tarnobrzegu nie ma więc co psioczyc na te 2,3 w roku.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

Moim zdaniem obie teorie są prawdziwe – pierwszą grupę trzeba po prostu edukować i wyprowadzać z błędu. Natomiast na drugą nie ma rady, jak będzie deszcz to też obwinią o to Prezydenta Bożka. Stawiam łapkę w górę za trafną uwagę. Trzeba walczyć z hejtem i dezinformacją.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

NIE PIERD???L JUŻ GŁUPOT ???

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Alf

ciężko nie zauważyć owej prawidłowości.
inna sprawa,że taplamy się dosłownie wśród kilkunastu wpisujących gdzie niejeden wpisuje się pod kolejnymi kreacjami swoimi od obywateli po przypadkową kasię 😉
ale jest to jakaś odskocznia i kanalizuje też niektóre dość egzotyczne poglądy 😉

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  walt

KUTASIE odpierd??? się już i od obywateli i Kasi .
Jak remont dróg w mieście jest według was urzedasów i belfra Rewolucją to wystarczy aby o was mieć zdanie negatywne ???
Chcielibyście poskomuniści aby było tak jak było – same pochwały a miasto się zwija a wszyscy z tego waszego Eldorado wypierd???ą od mlodzieży po instytucje a wy SKUR????Y dalej zachwalacie i wychwalajcie siebie nieudacznicy !!
Największy pracodawca w mieści po szpitalu wojewódzkim i sądzie to urząd a to wszystko partacze mówi !

rowerowy
3 miesięcy temu

Czego się spodziewaliście? Kiedy w mieście zamiast asfaltowych ciągów pieszo-rowerowych z ruchem rozdzielnym powstawały kostkowe chodniki rozszerzone z ruchem mieszanym mieliście to gdzieś. To teraz dziwicie się, że zamiast gabinetów lekarskich, sal zabiegowych itd. powstają schowki lub pustostany? Tak jak o konstrukcji drogi nie decyduje prezydent tylko projektant, tak o odziałach szpitalnych nie decyduje prezydent tylko marszałek. Z tym że akurat w drugim przypadku wynika to z prawa.

Pacjent psychiatryka
3 miesięcy temu

Lekarzy ni ma i nie bendzie.
„pinindzy ni ma i tyż nie bendzie”.
To tłumaczy dlaczego ni ma oddziału wewnętrznego. Inaksze też z czasem ostaną się zlikwidowane. PO będzie z czasem zadowolone i w natarciu. Szpitale będą u Niemców, jak lotnisko.

As
3 miesięcy temu

Podkarpackie to bastion PiS u Szpitalem rządzą od zawsze. . Kiedy rządziło PO nigdy

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  As

Jak rządzą szpitalami to widać i słychać – geniusze ???

Pacjent psychiatryka
3 miesięcy temu
Reply to  As

PiS im przygotuje grunt do likwidacji szpitala i … zwinięcia Tarnobrzega.

wojtus
3 miesięcy temu

i tak sie sam zwija

yebac konferderacje
3 miesięcy temu

ty rzeczywiście w Tworkach mieszkasz 🙂

Adam
3 miesięcy temu

Zaczynam na jej widok mieć odruch wymiotny!

Ewa
3 miesięcy temu
Reply to  Adam

Obyś obrzygał sobie buty nienawistniku.

Adam
3 miesięcy temu
Reply to  Ewa

To Hania czy Ewa!

yebac konferderacje
3 miesięcy temu

kolejna pokazówka niezrównoważonej baby

Hanka
3 miesięcy temu

Premia pewna od „pokornego cielęcia”.

yebac konferderacje
3 miesięcy temu
Reply to  Hanka

ooo następny „psychiczny babol „_ 🙂

Hania
3 miesięcy temu

Stary ramolu jeszcze ci mało, bardziej chcesz się zasłużyć.

yebac konferderacje
3 miesięcy temu
Reply to  Hania

wypinam już pierś po order 🙂 gdzie mam przyjść ??

Hania
3 miesięcy temu

Takich wypierdków tylko na Kościuszki wynagradzają.

yebac konferderacje
3 miesięcy temu
Reply to  Hania

MOGE JUŻ PODAĆ NUMER KONTA ??

Hania
3 miesięcy temu

Po co, przecież go znają.

Fiskus dębolistny
3 miesięcy temu

Skoro personel szpitala się boi, to pójdzie na zieloną trawkę i przestanie się bać. Jeśli mieszkańcy się boją, to będą jeździć do szpitali w innych miastach. „Niech jado” – jak wrzeszczała posłanka PiS kiedyś w sejmie. Honorowe obywatelstwo Tbga dla marszałka likwidatora z PiS to według mnie wstyd dla naszej Rady Miasta. W dzisiejszych wystąpieniach brakuje mi jednak jakichkolwiek wskazówek, co mogą zrobić pracownicy i mieszkańcy, bo właściwie nie wiem.

Jan
3 miesięcy temu

Szrek się zakochał?

Wpsd
3 miesięcy temu

Dlaczego sexi nogi pani Małgosi widoczne są tylko na kilku zdjeciach.

Wpsd
3 miesięcy temu

Po co u nas szpital,?przeciez szpitale są w Niemczech. U nas spalarnia…

Paweł
3 miesięcy temu

Ten już nie wie gdzie wsadzić ten zapijaczony ryj. Wielki dobrodziej, ludzi ma za nic, tylko kolesie się liczą. Wynicha konusie na tych swoich króciutkich ,krzywych łapkach…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
68
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content