Tarnobrzeg: Miejski projekt pójdzie do kosza?

Kolejny raz cześć mieszkańców tarnobrzeskiego osiedla Przywiśle, wyraziła swój sprzeciw wobec planów przebudowy dróg i chodników na osiedlu. Prace te wiążą się z wycinką wielu drzew, budujących niepowtarzalny klimat tego osiedla. Wtorkowe spotkanie dotyczyło ul. Waryńskiego.

W rozmowie z prezydentem i urzędniczkami mieszkańcy zwracali uwagę, że już ponad rok temu zgłaszali swoje zastrzeżenia dotyczące planów modernizacji ulic i chodników oraz planowanych lokalizacji parkingów. Większość z tych uwag nie została jednak uwzględniona. Obecny na spotkaniu wiceprzewodniczący osiedla Andrzej Garstka wskazywał, jak bardzo obowiązujący projekt różni się od tego, czego oczekują mieszkańcy, co więcej jako architekt wskazywał rozwiązania, które z jednej strony pozwolą na poprawę infrastruktury, z drugiej zaś oszczędzą zieleń. Prezydentowi pokazano również listy z podpisami złożonymi przez mieszkańców konkretnych bloków przy ul. Waryńskiego, którzy są przeciwni koncepcji zawartej w dokumentacji projektowej.

Wobec rzeczowych argumentów przedstawianych przez mieszkańców, prezydent zaproponował stworzenie projektu zamiennego, dodał jednak że w tej sytuacji prace opóźnią się przynajmniej o rok.

– Pomysł tylko jeden, rezygnujemy dzisiaj z Waryńskiego, spróbować zrobić projekt zamienny i zgłosić go do kolejnego Polskiego Ładu, który będzie albo go nie będzie. Ale proszę powiedzieć mieszkańcom, że ulica będzie musiała poczekać kilka kolejnych lat – powiedział prezydent.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
66 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dzikowiak.
3 miesięcy temu

W Tarnobrzegu mieszkają stare dziadki dla których kawał dużego badyla jest ważniejszy od rozwoju i nowej drogi. Ok drzewa zostaną ale remontu drogi nie będzie zresztą tak jak zapowiedział Bożek.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Dzikowiak.

Jakby Prezydent robił po swojemu to by były protesty i zarzuty, że działa przeciwko mieszkańcom osiedla. Były rozmowy, były tłumaczenia, nawet w terenie w strugach deszczu. Jeśli taka jest wola mieszkańców to trzeba ją uszanować. Tylko, że to stawia pod znakiem zapytania, czy w ogóle będą tam jakieś inwestycje. Bo jak nie ma dofinansowania, to inwestycji też nie będzie.

Mtbg
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

czego stare dziadki same decydują? Zrobić ref na osiedlu i temat się sam rozwiąże.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu

Brawo eko-debile, mieszkańcy Przywiśla powinni wam za to podziękować…Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze należy jak najszybciej zainwestować w inne osiedla, które chcą się rozwijać i funkcjonować na poziomie współczesnej cywilizacji ! ps zadziwia tylko jeden fakt skąd u niektórych osobników zamieszkujących stare, zagrzybiałe, zasrane i śmierdzące Przywiśle dogmat o wyjątkowości tego osiedla ? – przecież to jedno z najgorszych i najbardziej zacofanych osiedli nie tylko w TBG ale w okolicy !

Radny Myćko
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

dodał bym jeszcze, że nie czytają CKM-u

Osiek
3 miesięcy temu

Może na tym osiedlu mieszka ukryta opcja niemiecka i lokalny oddział ekoterrorystów z Greenpeace ?

Mieszczanin
3 miesięcy temu
Reply to  Osiek

A kto to wie zresztą Tarnobrzeg był okupowany przez niemieckie wojska prawie 5 lat

mieszkanka osiedla przywiślę
3 miesięcy temu

Brawo Eko terroryści z przywiśla przez Was to osiedle będzie skansenem. Trzeba tam konkretnym osobom podjudzaczom podziękować za tą hucpe

Sierżantmilicji
3 miesięcy temu

Ja bym ich wszystkich wypałował toby chodzili jak zegarki

Robin
3 miesięcy temu

Dziękujemy Norbercìku (?)

mieszkanka osiedla przywiślę
3 miesięcy temu

i bardzo dobrze nic tam nie robić dać na inne osiedla jak ludzie nic nie chcą to po co im coś na siłe robić. Niech dalej mając cień i szczury im biegają po ulicach jak tak bardzo chcą. Są inne osiedla które chętnie wezmą te pieniądze. Nic na siłe. A mieszkańcy niech podziękują podjudzaczom

DJB
3 miesięcy temu

No właśnie – niech się wypowiedzą mieszkańcy innych osiedli, bo inwestycje na osiedlu Przywiśle byłyby ze wspólnej kasy miejskiej. Inne osiedla czekają cierpliwie na swoją kolej, a tutaj jedno osiedle wybrzydza. Może trzeba dać tym, co rozumieją potrzebę wprowadzania zmian, czyli innym osiedlom?

Piotrek
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Po naszej ostatniej wymianie zdań nie chce mi się tracić czasu na polemizowanie z tobą, więc napiszę krótko: jakiś ty łaskawy.

obywatel
3 miesięcy temu

O to wam chodziło przed wyborami – dać swoim a innych oglupić wciskając czegoś czego od początku nie chcieli ???

Dla debili którzy są za betonowaniem i wycinką drzew – NIECH ten wasz sołtys wytnie wszystkie drzewa w TBG a zacznie od miejsc gdzie urzędasy mieszkają oraz niech nadleśnictwo wytnie wszystko do pnia w zwierzyńcu ???
Ludzie chcą zieleni, drzew a tu banda półglupkow próbuje ich ośmieszać
A ZAJEB ???? tylko urzędasy z sołtysem na czele ???
Pierwszy sekretarz niczym z PZPR wszy wie i tak ma być jak chce z komitetem komuchów ???

Kumendant
3 miesięcy temu

Prosze za te pieniądze zarybić jeziora jakie powstają na drodze za pawilonami na Wyspiańskiego-będziemy sie integrować przy wędce i browarku.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Kumendant

Ten teren zdaje się nie podlega pod miasto tylko pod TSM, proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

No tak ale jak TTBS zdziera z mieszkanców i na koszt funkcjonuje , wyprzedaje majątek wszystkich mieszkanców ( w zarządzie TTBS() jak na Listopada to wszystko OJ .
Świnie muszą żreć ???

Kumendant
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Zdaje sie że ten teren podlega pod TSM,ale jeśli miasto zarybiło by te jeziora to chyba tylko na plus dla UM?Ja nie apeluje o nowy asfalt tylko o narybek karpia,lina,amura itd.

Rozsądny
3 miesięcy temu
Reply to  Kumendant

Kumendoncie, mocie rację 🙂

Robin
3 miesięcy temu

Projekty do kosza? Czyli ile pieniędzy Tarnobrzeskich podatników wyrzucono w błoto ? Kto je zwróci do kasy miejskiej? Prezydent czy mieszkańcy osiedla ?
Nawet niebo zapłakało nad głupotą władz i mieszkańców!!!

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Dlaczego władz? Władze miały już wszystko gotowe do działania, wystarczałoby się nie sprzeciwiać i cały proces by pewnie już ruszył.

Alf
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Jeśli do tego dojdzie to tylko pokaże jak ludźmi u nas jest łatwo manipulować.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Dlaczego mieszkanców ???
Jak debile z urzędu nie przeprowadzili konsultacji to niech bulą !!!

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Władza powinna wszystko uzgodnić na etapie projektowanie. A oni obudzili się jak zawsze z ręką w nocniku i rżną głupa.

I dobrze
3 miesięcy temu

Niech się nauczą porządnej roboty i myślą aby nie wyrządzać szkody mieszkańcom.

ten co wie
3 miesięcy temu
Reply to  I dobrze

To kwestia politycznego nepotyzmu, pani naczelnik od inwestycji działaczka PO została przyjęta na to stanowisko mimo zerowego doświadczenia, wcześniej pracowała jako ksiegowa. Zbyt wąska obwodnica, lampy nad jeziorem, drzewa na kochanowskiego i moniuszki,, praktycznie każda miejska inwestycja jest schrzaniona i tak będzie dopoki na tym stanowisku nie znajdzie sie fachowiec.Straty finansowe zostana policzone po wyborach.
Jeszcze gorszy dla miasta przykład politycznego nepotyzmu to pracownik zajmujący się inwestycjami i biznesem z doświadczeniem w fotografowaniu golych panienek. Przez 5 lat nie pozyskał żadnego inwestora i tu straty dla miasta idą w setki milionów zlotych. Jeszcze 9 miesięcy i to też rozliczymy.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  ten co wie

A belfer histeryk czy w- fiata to geniusze z doświadczeniem ???
Cała ta ekipa to tylko ????

stary urzędas
3 miesięcy temu
Reply to  ten co wie

A to Plucio wsadził tą Paniusię aby kręcić lody.Czy tego nie widzicie !!!

ADELA
3 miesięcy temu

Faktem jest ze stare osiedle ma swój urok Byc może dzięki starym drzewom Jak ktoś w tej mieścinie musi jeździć samochodem i potrzebuje 3 miejsc parkingowych na jedno mieszkanie to niech nie kupuje mieszkania na tym osiedlu.

obywatel
3 miesięcy temu

Typowe, bezczelne, cyniczne, aroganckie
wyrachowane zachowanie belfra !
TAK SŁUCHA MIESZKANCÓW ???

Rok minął i jeszcze do niego nie dotarło zdanie mieszkanców ???

obywatel
3 miesięcy temu

Proszę nie pisać bzdur , że to MIEJSKI ???
To projekt projektanta, belfrów i urzędasów ???

Niepozdrawiam
3 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że mieszkańcy bronią swojego.
Bo najlepiej wszystko powycinać w tym zasranym mieście co nie ?
Betnoza rządzi, ech…

BONIFACY
3 miesięcy temu
Reply to  Niepozdrawiam

Najwieksza jest nad jeziorem! Ilość kostki i wylanego asfaltu przewyższa ilość wody w jeziorze

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  BONIFACY

I te PALMY przy wjeździe ???
Drzewa jak się patrzy i wystarczą w Tbg – resztę ciąć, ciąć, ciąć bo taka jest wizja belfrów ???

rowerowy
3 miesięcy temu

Projektant zarobi, będzie wytłumaczenie że urząd był gotowy ale mieszkańcy nie chcieli, a zaoszczędzona kasa pójdzie na zamek pałacowy, jezioro zalewowe, obwodnicę opaskową, lub na inny obiekt kluczowy dla życia mieszkańców.

walt
3 miesięcy temu

z ciekawością obserwuję to zdarzenie bo raczej nie należę do hejterów prezydenta a tu zdaje się spotkał rzeczywisty i co najważniejsze rzeczowy opór.
mam znajomych na tym osiedlu i zawsze tam miałem problem z parkowaniem dlatego rozumiałem,że stan obecny też nie jest idealny.

czasami chyba trzeba jednak zrobić krok w tył i skonsultować sprawę dobrze z mieszkańcami bo zdają się mieć sporo argumentów po swojej stronie.

to żaden wstyd czasami zrobić krok w tył i się wycofać.

Propozycja dla UM
3 miesięcy temu

Proponuje kasę przeznaczyć na drogi przy garażach w pobliżu lasu Kamionka. Tam to tragedia. Można betonować i asfaltować. Droga „opaskowa” omijająca garaże powinna być z asfaltu, a między garażami może być z kostki. Nie ma co wycinać , bo tam drzew nie ma, co najwyżej zarośnięte jest krzaczorami.

pracuś
3 miesięcy temu

Pomysł dobry. Droga „opaskowa” jest, ale tragicznie się w pobliżu garaży po niej jedzie. Nie ma asfaltu. Niewielki odcinek wskazane uzupełnić. Dobre by to było dla jazdy rowerem od Miechocina do stacji kolejowej z pominięciem ruchliwej obwodnicy.

Uni
3 miesięcy temu

Wiadomo co za żenada. Wszystko co można by zmienić na lepsze nie pasuje tym dziadkom! Jest jak jest i nie ruszać. Porażka nigdy nic nie powstanie w tym mieście.

Kumendant
3 miesięcy temu
Reply to  Uni

Pocałuj dziadka w pompke.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu
Reply to  Kumendant

Ej dziadek u ciebie to już żadna pompa, a jedynie wspomnienie i najwyżej zdechła dętka 😉

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Uni

Wyciąć dziadków i będziecie mogli realizować bez przeszkód swoje urojone wizję betonowe mózgi ???

Studenciakzprzywiśla
3 miesięcy temu

Może zanim wszyscy zaczniecie hejtować to zapaznacie się z propozycją projektu urzędu dla osiedla. Osiedla, które jest mało zidustralizowane i ” zabetonowane” ale za to przyjazne naturze i mieszkańcom, a w szczególności dzieciom, które mają bezpieczne miejsce do zabawy. W projekcie urzędu były np. pomysł utworzenia dróg rowerowych na osiedlu, gdzie jest to kompletnie niepotrzebne. (Rowerzyści mogą swobodnie przemieszczać się alejkami) Wiązałoby się to z wycinką drzew, a i miejsc parkingowych też by wiele nie przybyło. Projekt nie był sensowny ani zgodny z potrzebami tego osiedla. Zamiast zaproponować coś fajnego i użytecznego to są forsowane bezpodstawne pomysły. Brawo dla wszystkich, którzy zainteresowali się tematem i powstrzymali zapędy urzędu do wyrzucania pieniędzy w błoto.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu

I dlatego dalej będziecie w tym samym miejscu, co 50 lat temu z tą samą infrastrukturą:) Może zamiast uzdrowiska lepiej utworzyć Skansen PRL Przywiśle to może byście zarobili choć na chleb dla okolicznego ptactwa ?!

Studenciakzprzywiśla
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Zmiana dla zmiany bez rozwiązania żadnych problemów to to dopiero sposób myślenia prosto z PRL. Lepszy skansen niż ten projekt. Ale jeżeli się mylę to proszę mi tu wypunktować zalety tego projektu.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu

Nowy asfalt na drogach, większe i szersze parkingi dla aut, nowe chodniki a nie te z pofalowanym asfaltem. Trzebież niepotrzebnego starego drzewostanu i wpuszczenie trochę słoneczko w to zapyziałe osiedle itd

Edek z Przywisla
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jeżeli jesteś taki wolnościowiec to dlaczego chcesz ustawiać życie innym ? Nie pomyślałeś że są tacy ktorzy wolą drzewo od parkingu ? Żyj i daj żyć innym

Rozsądny
3 miesięcy temu

Wszystko można pogodzić. Parkingi, chodniki i drzewa, tylko, że trzeba to chcieć poczynić.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Rozsądny

Pewnie – tylko trzeba mieć mózg i „słuchać ludzi” a problem jest jak kłoś bezczelnie kłamie , oszukuje i jak złodziej okrada z prawdy i praw ???

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu

Bo ja dbam i propaguje to co dobre dla ludzi. Tak bronisz ciemnego , ponurego osiedla przed dostępem słoneczka to poczytaj jak ważne jest dla ludzkiego organizmu ! Ale nic w naturze nie ginie jeżeli nie chcecie cywilizacyjnego skoku , to skorzystają na tym inni obyście się nie obudzili z ręką w nocniku !

słonće i zalety.jpg
obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Najwięcej słońca jest go na PUSTYNIACH i nikt i nic go nie zasłania ale tłumów ludzi tam NIE MA i zamieszkałe też tak sobie ,
nieszczególnie ????

Zamiast pustyni piaskowej, żwirowej, kamienistej BELFRY I urzędasy inteligentnie inaczej chcą zafundować PUSTYNIE BETONOWE !!

Drzewa wytwarzają TLEN ???

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A wiesz że młode drzewa wytwarzają znacznie więcej tlenu niż stare drzewa ?

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Chyba nie mówisz o tych na placu czerwonym ???

Młode to nie oznacza małe , karłowate ???

Już kiedyś pisałem dlaczego leśnicy wycinają drzewa 70- 80 letnie ( i jakie) , z jakiej przyczyny to ale była afera i pajaców atakujących ???

Rzecz w tym że więcej mam zaufania do PSA niż do belfra, mieszkańca z Krosna, dymitrowa czy też z nowej dęby ???
Poczytaj na info Tbg o stanie miasta bo tu wszystko się zwija oprócz Kopalni Machów ( zyski dodatnie Z CZEGO ) oraz FCC ( tyle wydoili od mieszkanców a belfer jeszcze DSŁ nie swoje im) .
TTBS pasożyt żerujący i istniejący tylko DOJENIU mieszkanców i ich majątku ???

Geniusz mądrala sprzedaje działki aby mieć pełnego ryja – wstyd ???

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Żeby położyć nowy asfalt , nowe chodniki to trzeba drzewa wycinać ???
To jak do tej pory tam samochody i ludzie chodzili ???- PO DRZEWACH ???
Są też tereny z trawą ale to pikuś CO ???
Zresztą tam są tereny spółdzielni i jak chcą parkingi przy klatkach to niech sobie robią i zapłacą że swoich ???

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A co z podziemnymi instalacjami energii, wody, kanalizacji przecież nie wymieni się ich na nowe omijając zygzakiem co parę metrów i zakładają kolanka itp. Po za tym drzewa rosnące na ciągach instalacyjnych powodują zniszczenia i przyspieszoną degradację – czy nie lepiej usunąć kolidujące drzewo i w zamian posadzić dwa nowe w bezpiecznej i mało kolidującej lo9kalizacji ? Przecież drzewo jak każdy organizm starzej się i wkrótce nadejdzie czas że trzeba będzie wycinać masowo spiesząc się aby spróchniałe i uschnięte nie przewaliły się na auta czy też przechodniów !

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

A czy te instalacje są własnością miasta lub pod zarządem urzędników ???

Od kiedy to sołtys i urzędasy miejscy zajmują się instalacjami energii ( PGE, spółdzielni) , wodociągów spółki , itd ???
Ciemnotę wam wciskają a wy kupujecie te brednie bez zastanowienie ???
Pewnie znowu chcą latarniowe Eldorado ale czy to z głową ???

Tak na marginesie – wymieniane były rury przesyłowe ( ciepłownicze ) przez ECO i CO do tego miał sołtys czy tarnobrzescy urzędasy ( patrz tablice inf. Na Kopernika na przeciw szkoły górnik ).

Jakoś firma ECO wymieniła swoje instalacje ( rury ciepłownicze ) do mojego bloku a drzewa jak były , tak są i to duże , więc nie oglupiajmy ludzi !

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Chyba przy każdej inwestycji powinna być współpraca urząd- dostawcy mediów, a nie że na nowy chodnik zaraz wjadą energetycy a tuż po nich gazownicy i rozwalą nowo położony asfalt i tym samym remont i pieniądze wywalone w błoto. Zegar tyka instalacje na Przywiślu pamiętają czasy Gomółki i tylko patrzeć jak zaczną się awarie a ludzie teraz bardzo drażliwi !

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

To może by wyjaśniły sprawę szczegóły o których wiedza tylko urzędasy i niedouczony belfer ???
Nie znamy projektu , zakresu tych remontów więc dyskusja jest pusta i o niczym .

To może gazownicy i elektrycy się wypowiedzą a nie belfer, zaopatrzeniowiec że szpitala, czy mieszkaniec z dymitrowa ???

obywatel
3 miesięcy temu

Będzie widać słońce z każdego miejsca jak na pustyni ??

Parafianie Św. Barbary
3 miesięcy temu

Chodnik łączący ulice Kopernika z ulicą Św. Barbary koło siłowni i orlika jest do naprawy, bo kostka brukowa ze starości, się powyginała i zapadła w niektórych miejscach, czekamy na remont. Może być chodnik 3 metrowy, nie będziemy marudzić. Prośmy Prezydenta i Wysoką Radę Miasta. My nie będziemy marudzić. Taki stan rzeczy jest uciążliwy dla ludzi starszych i na wózkach inwalidzkich oraz kobiet z wózkami z małymi dziećmi. Prosimy i dziękujemy za ewentualne wykonanie tego odcinka jeszcze w tym roku.

obywatel
3 miesięcy temu

Wy komuniści z Kopernika i Baśki to i tak macie ful- wypas ??
Tam najczęściej na tym chodniczki i ławeczce to chleją tylko ???
Nowak z rady nie załatwił tego jeszcze, vel parking też jeszcze nie ??
Po ch??? te drzewa wzdłuż chodnika – wyciać i spokój ???

sierżantmilicji
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Powtarzam po raz kolejny na takich to tylko dobra guma i solidne gumowane oni muszą poznać smak gumy

tomek
3 miesięcy temu

uwazaj zeby przy okkazji nie oberwac rykoszetem

andrzej
3 miesięcy temu
Reply to  tomek

Kiedyś podobały mi się idee konfederacji ale teraz widzę że to neobolszewizm w czystej postaci. Wyzywanie od debili ludzi którzy sprzeciwiają się głupim pomysłom i chcą mieszkać tak jak im sie podoba to brak tolerancji i szacunku dla innych. Nie daj Boże żeby ta grupa doszła do władzy bo zrobi tu bolszewicką rosję i w imie „postępu” bedzie prześladować innych.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu
Reply to  andrzej

haha ta aluzja to chyba w Moją skromną osobę. Powtarzam raz jeszcze nie jestem w żadnym ugrupowaniu partyjnym i też nie przynależę do konfederacji. Po drugie ciężki czasy wymagają dosadnego słownictwa, coraz mniej dociera do ludzi i coraz bardziej nie widzą niczego po za własnym nosem . Po trzecie kto dał mandat paru osobom uzurpującym sobie decydowania za wszystkich mieszkających na tym osiedlu, a co z tymi którzy są za skokiem cywilizacyjnym – czy tak ma wyglądać demokracja według Ciebie- to że Tobie podoba się nie znaczy że innym 99 też musi się to podobać – I KTO TU JEST BOLSZEWIKIEM ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
66
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content