Ani Jednej Więcej. #PrzestańcieNasZabijać!! – protest w Tarnobrzegu w środę 14 czerwca

W środę, 14 czerwca, o 18.00 na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu rozpocznie się protest, któremu będzie towarzyszyć hasło „Ani jednej więcej. Przestańcie nas zabijać!”. Manifestanci przyniosą ze sobą znicze. Podobne wydarzenia organizowane są w całej Polsce.

Zmarła kolejna kobieta, o której wiemy, że lekarze jej nie leczyli. Kolejna kobieta, która mogła jeszcze nie raz zostać matką. Dorota była młodą mężatką i całe życie jeszcze powinno być przed nią a nie już poza nią.
Przyjdź w środę o 18tej na Plac Bartosza Głowackiego koło pomnika Bartosza. Przynieś transparent z hasłem. Przynieście ze sobą znicze. Pójdziemy na spacer pod biuro PiS przy ul. Sandomierskiej, gdzie zostawimy znicze. Tam zakończymy spontaniczny spacer.

Dorota z Nowego Targu nie żyje, bo nie rozważano przerwania ciąży żeby zapobiec sepsie, której objawy zlekceważono.

Dorota z Nowego Targu nie żyje, bo przy bezwodziu leżała trzy doby z nogami w górze, bo powiedziano jej, że tak może wody powrócą.

Dorota z Nowego Targu nie żyje, bo ją okłamano. Ją i jej rodzinę. Bo nikt im nie powiedział, że w 20 tygodniu ciązy bezwodzie to praktycznie żadne szanse na żywe urodzenie i duże ryzyko dla jej życia i zdrowia.

Dorota z Nowego Targu nie żyje, bo polskie prawo antyaborcyjne zabija a z lekarzy czyni politycznych sługasów zamiast ekspertów od ochrony zdrowa. Dorota nie żyje, bo lekarze się nie buntują.

Tam gdzie nie ma legalnej aborcji, tam kobiety umierają w szpitalach, bo personel medyczny zamiast ratować nasze życie i zdrowie czeka aż wojewódzki konsultant przyjdzie do pracy i łaskawie zezwoli na zabieg. Żeby potem można było na kogoś zrzucić.

Ile razy napiszemy na kartonach „nie jestem inkubatorem!”???
Ile razy będziemy musiały jeszcze pisać „żądamy lekarzy, nie misjonarzy!”???
Ile jeszcze osób umrze z powodu płodocentryzmu w medycynie, prawie i polityce?
Ile jeszcze matek straci córki?
Ile jeszcze dzieci straci matki?
Ile jeszcze mężów i partnerów straci żony i partnerki?
Jeszcze za mało umarło nas?
Przestańcie nas zabijać!” – informują organizatorki.

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
walt
1 rok temu

mam nadzieję się wybrać bo tylko tak mogę okazać swoją niezgodę na to co się stało dzięki jarosławowi na kaczych łapach i jego odkryciu towarzyskiemu z kulinarnego trybunału żone tw wolfganga.
cieszę się,że nie jestem kobietą.

wkurza mnie postawa lekarzy ale też wiem,że lepiej mieć zarzut niedopełnienia obowiązków niż morderstwa bo religijni fanatycy katotalibowie z mordo iuris,pisu czy konfederacji tylko czekają by wymusić działania prokuratury ziobrowej.

zenek l
1 rok temu
Reply to  walt

te to ty jednak jestes kobieta?

walt
1 rok temu
Reply to  zenek l

tak,bywam nawet różowym jednorożcem,jak będziesz dla mnie miły to dla Ciebie też się przebiorę 😉

poza tym mam trzy nastoletnie siostrzenice,dwie siostry,sporo koleżanek i wolałbym by miały możliwość jak moja matka,która w czasie gdy aborcja była dostępna urodziła 4 dzieci i wszyscy jesteśmy z tego wyżu.
dziś zabraniają i robią wszystko by i na lekarzach wymusić swoją moralność co kończy się tragediami jak wspomniane Pszczyny,Nowe Targi i tak dalej a jednak dzietność jest słabiutka i mamy wizję demograficznej katastrofy choć i odrobinę nadziei,że to Ukraińcy poprawią te wskaźniki.
stąd widzę powód by wyjść i dać wyraz swojej dezaprobacie.
i tyle.to moje konstytucyjne prawo i mam zamiar z niego skorzystać.
ledwie dwa tygodnie temu na placu była jakaś msza i marsz rodzin i ani mnie ten fakt nie oburzał ani nie przeszkadzałem w tym evencie bo jest mi obce takie zachowanie względem ludzi,którzy ośmielają się coś tam manifestować nawet jeśli zupełnie nie podzielam ich poglądów,wizji,lęków czy paranoi 😉

Uwaga:
1 rok temu
Reply to  walt

„…jednak dzietność jest słabiutka i mamy wizję demograficznej katastrofy”

Po co mieć dzieci, skoro roboty będą zastępować ludzi? „Produkcja” ludzi to produkowanie bezrobotnych, to bieda w życiu tych ludzi. Dzisiaj automatyzacja wchodzi do fabryk i nie tylko.
Po co wysyłać ludzi na księżyc , skoro można wysłać roboty w ludzkiej postaci i to nimi sterować z ziemi?

Dorian
1 rok temu
Reply to  zenek l

.

305159658_4890666557700962_7132710588281297759_n.jpg
Dorian
1 rok temu
Reply to  zenek l

Wietnam. Noworodek urodził się z przedmiotem w rączce-trzyma w niej spiralę domaciczną (środek wczesnoporonny) którą matka założyła sobie by nie zajść w ciążę.

ZWYCIĘSTWO ŻYCIA NAD ŚMIERCIĄ

img_2_1686648096794.jpg
Wiosna
1 rok temu
Reply to  Dorian

Raczej błąd lekarski, który nieprawidłowo simlocka zainstalował.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Wiosna

Nie każda kobieta może zakładać spiralę. Musi poradzić się lekarza a nie znachora.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Dorian

Takie zdjęcia , często nieprawdziwe pokazują nawet małym dzieciom.Co chcą tym osiągnąć? Chyba jeszcze większy kryzys demograficzny. Zresztą ludzi na świecie jest tak dużo,że wystarczy.

Dorian
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Nieprawdziwe? Pisały o tym portale na całym świecie w tym te proaborcyjne np. gazeta.pl. Co gazeta.pl chce tym osiągnąć?

https://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/7,79332,26106564,noworodek-urodzil-sie-ze-spirala-w-raczce-urocze-zdjecia.amp

Ada
1 rok temu
Reply to  walt

Opozycja szuka jeleni? Pani M. Z. też tam będzie? A konferencja prasowa?

walt
1 rok temu
Reply to  Ada

opozycja względem kogo ?
względem umierających kobiet,które nie otrzymują od lekarzy pomocy czy opozycja względem lekarzy znajdujących się pod presją prokuratury i przepisów jakie na życzenie kaczyńskiego zmieniła julka przybłęda jego towarzyskie odkrycie z trybunału kulinarnego ?

M.Z. ? koleżanka obłąkanego brauna z konfederacji ? tej samej co z pisowcami kierowała wniosek do wspomnianego wyżej już trybunału ?
wątpię ale z tego co widzę organizuje to Rada Kobiet i sam miałem dylemat czy np. gdyby robili to platformiarze iść bowiem pamiętam ich umizgi względem kleru i spolegliwość z jaką zmieniali w tym względzie przepisy bądź choćby te dotyczące in vitro 😉

swoją drogą wspominam niżej głosowanie sprzed 2 kadencji w Sejmie RP gdy dzisiejszy viceBożek Pluta głosował wraz z pisem za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych,które uchodziły przecież i tak za jedne z najostrzejszych w europie.
zdaje się więc,że w kwestiach światopoglądowych to peo było pełne tych poncyliuszy,soników,libickich czy innych biernackich co głosowali dokładnie tak jak pisowcy a mnie wmawiają znawcy,że to są wypróbowali lewacy 🙂

ibrahim
1 rok temu
Reply to  walt

Pan Pluta moim idolem nie jest ale akurat był przeciw zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Naromiast głosował za przedłużeniem wieku przejścia na emeryturę.Wystarczy poszperać w głębiach internetu szanowny waltcie

walt
1 rok temu
Reply to  ibrahim

łatwo sprawdzić – gosowanie 11.09.2015 nr 98 na posiedzeniu nr 98 😉

walt
1 rok temu
Reply to  walt

*poprawka – głosowanie 98 na 99 posiedzeniu Sejmu RP z dnia 11-09-2015 godzina 12:35 poseł Pluta był jednym z 7 głosujących jak pisuar a 4 się wstrzymało .

Ada
1 rok temu
Reply to  walt

Kobieta w ciąży jest pod opieką lekarza i to on odpowiada za przebieg ciąży i porodu. Jednak ona musi wyrazić zgodę na np. zabiegi. Partacze powinni być usuwani z zawodu. Po co więc to judzenie i noszenie zniczy? Kto chce na tym zbić kapitał polityczny? Zero empatii i rozsądku.

Wiosna
1 rok temu

Bądźmy razem w walce z kaczotalibanem.

abstynent
1 rok temu
Reply to  Wiosna

ani jednej flaszki wiecej

Ada
1 rok temu
Reply to  Wiosna

Oj, kolejna wielka pokrzywdzona przez system? Żałosne.

trolingstones
1 rok temu

Dopóki w tym kraju sprzeciw w danej sprawie obywatele będą wyrażać marszami…

…to bardzo prawdopodobne jest to że będą oni wykorzystywani za jakiś czas do ubijania nowo położonej nawierchni bitumicznej na drogach. I co wtedy zrobią jak im sie to nie spodoba?
Zorganizują marsz przeciwko wykorzystywania marszów…

Robin
1 rok temu

Ale ten Tarnobrzeski naród to jest głupi.
W Tarnobrzegu Zjednoczona Prawica od kilku lat wprowadza pilotażowy program EUTANAZJA PLUS. Najpierw nieodpowiedzialny Stasiak(Solidarna Polska) siedzi na stanowisku dyrektora szpitala nie dbając o odmładzanie kadry lekarskiej. Gdy problemy narastają i stołek parzy d dupe zwiewa na kolejny zimny i wygodny fotel dyrektora w Siarkopolu. Marszałek Ortyl (PiS) zamiast zareagować bo to szpital wojewódzki nic dobrego nie robi by szpital ratować. Wręcz przeciwnie. Mianuje kolejnego nieudolnego dyrektora Stolarskiego. W konsekwencji w ponad 40 tys. mieście i to w SzpitaluWojewodzkim nie działa podstawowy oddział czyli chorób wewnętrznych.
JAKOŚ PROTESTÓW NIE BYŁO !!!
Gdy Tusk(?) wydał rozkaz protes jest !
Do organizatorów tego cyrku mam pytania.
1. Czy wiedzą ile osób z Tarnobrzega I okolicy zmarło bo nie mamy oddziału chorób wewnętrznych ?
2. Ile osób nie dostało nawet skierowania do szpitala I czy lekarze rodzinni mają przykaz aby takich skierowań nie wystawiać?
3. Dlaczego ta pikieta nie jest organizowana przed Szpitalem Wojewódzkim w Tarnobrzegu?
4.Czy uważacie że za zły stan służby zdrowia odpowiedzialny jest Bartosz Głowacki skoro tam będziecie maszerować?
5. Wam naprawdę chodzi o życie i zdrowie Polaków czy tylko aby się nieustająco p… i skrobać?
TO MOJE SKROMNE ZDANIE W TYM TEMACIE.

ajatollah
1 rok temu
Reply to  Robin

te dajze juz spokoj z ta wojewodzkoscia to byla dawno inieprawda

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  ajatollah

Dobrze mówić dajcie sobie spokój jak to nie dotyczy twoich iskich lub ciebie.
Doświadczyłam wszystkich utrudnień i bezradność kiedy mój mąż ciężko nagle zachorował.
Ja rozumiem że w takiej sytuacji Bożek Kalinki i inni ważni nie mają problemów.
Ja .ialam Mam ,al do pisu że obstawia stołki po kolesiostwo a nie po kompetencji.
Comamy to widać w całej Polsce Pycha bezkarność i pazerność.
Nie mogę sienadziwic jK Bożek przyznał swoich urzędnikom kasę po 20 tysiakow z uzasadnieniem że pójdą do biznesu
Powinien ich skierować do pracy w szpitalu Jedna z osob nagrodzona już tam była.

ODYSEUSZ
1 rok temu
Reply to  Robin

Dobrze prawisz , niestety do lemingów nic nie dociera to jak rzucać grochem w ścianę !

obserwator
1 rok temu

Ciekawe czy wyjdzie Bożek. Sprawuje rządy z pisem. , Odznacza pis za to co miastu się należy i za to czego miasto nie otrzymuje pomimo niskich ukłonów Bożka przed pis,
Ja tak nie chcę .
Ja potrzebuję prezydenta który będzie stał po słusznej stronie kobiet, gospodarza miasta z kompetencjami i umiejętnością zarządzania , Który wynagradza za porządną pracę a nie za klejenie ulotek w kampanii wyborczej, Takiego chcę prrezydenta.

Może lepiej ,aby nie wychodził na demonstrację i poszedł morsować do Norwegii.

Ada
1 rok temu
Reply to  obserwator

Bożek należy do PO, jego zastępca też, nawet posłem był z PO. Po co te kłamstwa?

PDW
1 rok temu

Przez takie akcje strzelacie sobie w kolano jako miasto i nie dziwcie się że nikt was nie traktuje poważnie nawet w Urzedzie Marszałkowskim

ibrahim
1 rok temu

Czytam że gdzie nie ma legalnej aborcji tam umierają kobiety.Smutne A kto jest mordowany czy umiera jak jest legalna aborcja.Organizatorki protestujący tego nie widzą i najwyraźniej im to nie przeszkadza ? Czy może mamy do czynienia z totalną obłudą ?

Adam
1 rok temu
Reply to  ibrahim

Raczej totalna obłuda,ludzie są wykorzystywani w kampani wyborczej platformy,tzn. wszystko robić ,aby PIS tracił poparcie,ciekawe dlaczego nie zrobili marszu w obronie szpitali jak grodzki mówił,że w Polsce jest za dużo szpitali i trzeba zlikwidować około 500 tzw.model Duński,można sprawdzić co ten człowiek z po obiecywał na campusie trzaskowskiego,ten człowiek obiecywał,że jak dojdzie po do władzy to spełni te swoje obietnice!ludzie obudzcie się!

walt
1 rok temu
Reply to  Adam

nie trzeba tuska z grodzkim by likwidować szpitale jak ten tarnobrzeski.
wystarczą doświadczeni pisowscy działacze.

swoją drogą polecam poszukać ile dla aborcji czy in vitro zrobił dość mocno konserwatywny rząd tuska a i wypadałoby sprawdzić jak pan Mirosław Pluta z peo głosował bodaj w Sejmie 7 kadencji gdy pis wnosił ustawę o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej,która z Polski już wtedy robiła taki europejski Iran zwany pieszczotliwie katotalibanem 😉
mogą się niektórzy mocno zdziwić jak wówczas poseł peo pan Mirosław głosował 🙂

Info wiarygodne
1 rok temu

Pora zrobić porządek z tymi hienami medycznymi. Było kiedyś w Tarnobrzegu na porodówce, jeszcze za czasów PRL-u, że doktorek wstrzymywał odebranie porodu. Robił to celowo, bo nie dostał łapówki. Szpitale państwowe były i dalej zapewne są dla niektórych drugim źródłem dochodu (vide doktor koperta). Matka kobiety, kiedy córka była w szpitalu na porodówce, rozmawiała z jakąś babkowiną a ta poradziła jej, żeby wziąć pieniądze i dać w łapę doktorkowi. Doktorek znany był z łapówkarstwa. Tak też poczyniła. Wzięła kasę i w łapę dała (po czym powinna ją uciąć, szkoda, że tego gnojowi nie zrobiła). Doktorek szybko zainteresował się pacjentką, nawet jej po imieniu mówił i był bardzo grzeczny wobec pacjentki, czego wcześniej nie doświadczyła. Doszło do porodu, ale w ostatniej chwili, bo niewiele brakowało, aby się dziecko martwe urodziło. Doktorek już zdechł, gryzie kwiatki od spodu , inaczej mówiąc robi to co robiły kobiety przez niego uśmiercone i ich dzieci. Nie mogę patrzeć na te hieny cmentarne żądne kasy, na ich bezduszność, arogancję wobec pacjentów. Ktoś tu pisał o odstrzelaniu łbów i dobrze napisał bo niektóre łby trzeba odstrzeliwać. Gdybym był mężem tej zmarłej kobiety zawiadomiłbym, o tym prokuraturę. Gdyby sąd był miłosierny wobec tych gnojków co do śmierci doprowadzili,… Czytaj więcej »

Alf
1 rok temu

Takie myślenie w większych miastach jest nie do pomyślenia. Tam legalnie idzie się najpierw na prywatną wizytę kilka razy . To też jest mało etyczne ale nikt się nie czepia bo paragon dostaje i wszyscy są kryci. Tu dalej ludzie wpychają te koperty nieraz na siłę. Sami sobie są winni.

ODYSEUSZ
1 rok temu

Reasumując system systemem lepszym-gorszym, ale w tym wszystkim brak jest empatii ze strony „lekarzy” w stosunku do pacjenta. Za to coraz więcej mamy roszczeniowych, pazernych konowałów w kieszeniach mafii farmaceutycznych ! Myślę że państwo, a tym bardziej obywatele nie mają już kontroli nad kolejną kastą w tym kraju ! Gdzie zaczyna się bezkarność tam zaczyna się bezprawie i anarchia

konowały na usługachhh.jpg
Ada
1 rok temu

Tarnobrzeska pani doktor od noworodków też miała sposoby. Oznajmiała młodej, naiwnej mamie, że jej dziecko ma np. wodogłowie. Biedna kobieta przepłakała cały wieczór, dostała temperatury, ale po wieczornej wizycie jej męża u wspomnianej pani doktor następowało cudowne uzdrowienie dziecka.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Ada

Były przypadki że na USG dziecko nie miało rąk albo nóg czy inne wady a lekarz to ukrył do czasu aż aborcja była już niemożliwa i matka była stawiana przed faktem dokonanym.

Wiem że
1 rok temu
Reply to  Obatelka

w tym przypadku dziecko na wychowanie powinien dostawać taki doktorek, partacz.

Wiem to, że
1 rok temu
Reply to  Ada

baby ginekolożki są gorsze w zachowaniu od facetów ginekologów, niestety.

Ela
1 rok temu

Tak ten doktorek przyczynił się do tragedii mojego dziecka które jest niepełnosprawne nie poniósł żadnych konsekwencji. No tak wącha kwiatki a na sumieniu ma wiele

ODYSEUSZ
1 rok temu

Świat stanął na głowie odkąd feministki dorwały się do głosu ! W latach 2020-2022 podczas plandemi srovida w Polsce umarło ponad 200 tyś Polaków jako zgony nadmiarowe ponieważ konowały zamiast leczyć pozamykali się w szpitalach licząc ile wpadnie miesięcznie tzw covidowego za odgrywanie i udział w szopce. Gdzie byłyście wtedy tępe dzidy, a to co teraz próbujecie robić jednostkowym przypadkiem to zwykła hipokryzja i granie na emocjach w celach politycznych

bicie serca.jpg
Obatelka
1 rok temu
Reply to  ODYSEUSZ

Kiedyś za głupoty i kłamstwa wypowiadane publicznie były kary a teraz nikt nie weryfikuje a jeśli weryfikuje to malo kto go słucha.

Alf
1 rok temu

Niestety ale dożyliśmy czasów gdzie prawo tworzy się pod sondaże . Powstają potem buble prawne. Przykład lokatorzy nie płacą właścicielom po kilka lat a ci nie mogą ich wyrzucić ani nawet mediów odciąć płacąc za nie . To dzięki reformie sądownictwa gdzie na wyroki i ich wyegzekwowanie czeka się latami

greg
1 rok temu

jestem mężczyzną mam dwie kobiety (żona,córka) i totalnie popieram!

ibrahim
1 rok temu
Reply to  greg

Doprecyzuj co popierasz totalnie

abstynent
1 rok temu
Reply to  ibrahim

ze jest mezczyzna

walt
1 rok temu
Reply to  greg

to pasuje je zabrać na protest środowy 🙂

Ada
1 rok temu

Znicze?! Prostackie pomysły. Kto to organizuje i czy posprząta potem? Tzw. „kobiety z macicą”?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
47
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content