Wydłużony termin składania projektów w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na 2024 r

Tarnobrzeski magistrat informuje o wydłużeniu terminu składania projektów w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na 2024 r. Projekty można składać do 30 czerwca br.

Pula środków przeznaczona na projekty

Ogólna kwota środków przeznaczonych na realizację projektów BO wynosi 2 052 556,32 zł. W ramach ww. puli środków realizowane będą projekty w dwóch kategoriach. Na „projekty małe”, dotyczący osiedli Tarnobrzega, pula środków wynosi 680 000,00 zł, a na „projekty duże” pula środków wynosi 1 372 556,32 zł.
Jak już wiemy Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły w dwóch kategoriach projektów:

  • Projekt mały – dotyczący osiedla miasta, którego koszt szacunkowy nie przekracza 40 000,00 zł;
  • Projekt duży – ogólnomiejski, którego koszt szacunkowy jest wyższy niż 40 000,00 zł i nie przekracza maksymalnej puli środków przeznaczonych na te kategorię projektów, która wynosi 1 372 556,32 zł.
Sposób i termin składania projektów

Przyjmowanie wniosków trwa do 30 czerwca 2023 r. Projekty składać można w sposób tradycyjny na papierowym formularzu lub poprzez system informatyczny dostępny pod adresem internetowym:

https://tarnobrzeg.budzet-obywatelski.org.

Wypełniony tradycyjny, papierowy formularz zgłoszenia projektu, wraz z listą Mieszkańców popierających składany projekt, należy:

  • złożyć osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu przy ul. Mickiewicza 7 w Tarnobrzegu lub
  • wysłać drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Tarnobrzega, ul. Mickiewicza 7, 39-400 Tarnobrzeg, z dopiskiem „Budżet obywatelski – zgłoszenie projektu”; za datę złożenia przyjmuje się datę stempla pocztowego.

Składając projekt w systemie informatycznym, poprzez Internet, należy wprowadzić wszystkie wymagane informacje do formularza oraz załączyć skan listy Mieszkańców popierających składany projekt, przy czym oryginał listy poparcia należy złożyć lub przesłać w terminie do 14 dni od dnia dokonania zgłoszenia w systemie informatycznym w sposób określony powyżej w przypadku składania formularza papierowego.

Edytowalne wersje formularzy zgłaszania projektu i listy poparcia znajdują się do pobrania w załączniku. Przypominamy, że w przypadku projektu dużego projekt poprzeć winno 15 mieszkańców (nie licząc wnoskodawcy). Dla projektu małego wymagany jest jeden podpis mieszkańca popierającego projekt (nie licząc wnioskodawcy).

Więcej informacji – tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wielki Szu
3 miesięcy temu

Po co???

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Wielki Szu

Jak to po co ???
Wasć aby hobbyści zaspokoili swoje hobby , patrz ścianka wspinaczkowa , patrz projekt grodu słowiańskiego pajaca vel parking itd ???
Paru cwaniaków zrealizuje swoje prywatne urojenia ???

Projekt władz
3 miesięcy temu

Chyba nie zdążyli przygotować swojego „miejskiego” projektu. Ciekawe co tym razem wymyślą? Były lampy, chodniki w całym mieście, lepiej im nie podpowiadać.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Projekt władz

Spoko mają, mają tylko nieroby boją się , że tradycyjnie RIO upierd????
te życzenia belfrów ???
Zresztą chyba im też trudniej debili znaleźć co by formowali WIZJE urzędasów ???

Tradycyjnie będzie mnóstwo na zalew , zamek, i hobby ???

Korzen
3 miesięcy temu

Moze te cioty urze

Korzen
3 miesięcy temu

Moze te cioty urzedowe, po pieciu latach pierdzenia w krzesla, zabiora sie za naprawe chodnika I parkingu kolo szalet miejskich.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Korzen

A po ch??j waść ??

Urzędowe cioty mają parking i chodniki koło urzędu super a kible też w urzędzie i to bezpłatne ???
Ba nawet to mają tam gdzie mieszkają a wizytówką tej mieściny to zalew i tzw urojony ZAMEK w pustych łbach histeryków !!
Nad zalewem parkingów, chodników KIBLI w chu!!!
a o latarniach to już szkoda wspominać bo ich nawet kryzys energetyczny nie zaszkodził i oszczędności belfra SKU????a.

Olo
3 miesięcy temu

Co powiecie o propozycji montażu oświetlenia parkowego w północnej części parku dzikowskiego wraz oświetleniem utwardzonej alejki prowadzącej do muzeum siarki.
Gdy ktoś chce wieczorem przejść lub przejechać rowerem od zamku w kierunku alejki, napotka przed sobą wyżłobioną przez wodę wyrwę, przez którą może sobie zrobić krzywdę a nawet się zabić. Ponadto północna część parku dzikowskiego chętnie wykorzystywana jest przez mieszkańców do biegania i spacerów.

Logicznie myślący
3 miesięcy temu
Reply to  Olo

Na tym odcinku od zomecku do muzeum siarki, nie ma kto śmieci pozbierać, a Ty chcesz oświetlenia? Lepiej, by śmieci nikt w ciemnościach nie widział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content