Tarnobrzeg: Mają już prawie 3 tysiące podpisów

Od 12 maja komitet referendalny zbiera podpisy mieszkańców Tarnobrzega za przeprowadzeniem referendum w sprawie lokalizacji  spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Do tej pory zebrano już prawie 3 tysiące podpisów.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku austriacki koncern FCC złożył w Urzędzie Miasta Tarnobrzega wniosek o decyzję środowiskową w sprawie budowy instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spalarnia miałaby powstać w odległości ok.500 metrów od linii brzegowej Jeziora Tarnobrzeskiego.

12 maja br. członkowie lokalnej Platformy Obywatelskiej na czele z Norbertem Mastalerzem rozpoczęli zbiórkę podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie lokalizacji spalarni. Pod wnioskiem o zwołanie referendum musi podpisać się 10 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców Tarnobrzega. Na zebranie odpowiedniej liczby podpisów organizatorzy mają 60 dni.

Za nami „półmetek” zbiórki podpisów w sprawie referendum dotyczącego lokalizacji spalarni śmieci nad Jezioro Tarnobrzeskie. Mamy już 2690 zebranych podpisów poparcia. Dziękujemy i zachęcamy mieszkańców Tarnobrzega do włączania się w inicjatywę referendalną – informuje w mediach społecznościowych Norbert Mastalerz.

Podpisy można złożyć:

  • w środy i soboty od godziny 8 do 12 na targowisku przy ulicy Kwiatkowskiego
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 17-20 w biurze Platformy Obywatelskiej przy ul. Wyspiańskiego 3

foto: facebook/Norbert Mastalerz

AKTUALIZACJA

Jak dowiedzieliśmy się od organizatorów, pod zbiórką udało się już zebrać ponad 3 tys. podpisów. Szczególne „owocna” była wczorajsza potańcówka, podczas której pod wnioskiem podpisało się 140 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Górnik
3 miesięcy temu

A jak będzie 501 metrów od linii brzegowej Jeziora Tarnobrzeskiego, to POwstanie ???? Odpowiedź jasna POwinna powstać !!!! Tak jak kiedyś PO sprzedaży miejskiej ciepłowni miała POwstać na nowo komunikacja miejska, podgrzewana murawa i oświetlenie na stadionie !!! POzostały niespełnione obietnice !!!! Ale dwa razy obiecać, to jak raz dać !!!!

Obywatel tego państwa
3 miesięcy temu
Reply to  Górnik

Masz mówić to, co naród chce usłyszeć. To była kiedyś naczelna zasada POlityków przed wyborami. Vide: film o politykach z Maciejem Stuhrem w roli głownej.

obywatel
3 miesięcy temu

Oho – czytałeś Waść program wyborczy belfra i ekipy KOZ ( razem Z Tbg).

Krysia
3 miesięcy temu

Mastalerz już wybudował drogę na ul. Wałowej . Nie dość że się sypie totalnie to wąska i cud że tam jeszcze do tragedii nie doszło. Wybudował ją bo miał dojazd do chaty teraz podobno drugą ma nad jeziorem i pluje na spalarnię? A Stalowa zaciera ręce bo będzie miała czysty zarobek ba nawet dugą wybuduje.

Obatelka
3 miesięcy temu

Dlaczego akurat Mastalerz i Niedbalowski tak działają na rzecz środowiska? Nie byli raczej zainteresowani do niedawna jakie jest powietrze w naszym mieście. Kampania wyborcza czyni cuda.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

To jest właśnie problem ??
Takie ryje ( o których mowa wyżej) nigdy i nigdzie nie angażalowali się tak za darmo ???
Każdemu innemu był uwierzył ale nie tym wypasionym ryjom ???

Chodzą słuchy , że jakby helikopter wyladował na stołku w OSiR-e to by belfry miały spokój i ciszę ze strony partii oszustów .

Znowu chcą się dorwać do koryta świnie, knury , wieprze i maciory ..
aby doić miasto i jego majątek ( jak poprzednio)

Może intencją słuszna i być może bym sam się podpiał ale jak patrzę na te mordy od pierwszego SKOKU po tarnobrzesku to aż rzygać się chce i narzygać w te mordy, ryje i pyski !!

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Oni akurat na naszym terenie nie są dobrze zapamiętani i szkodzą PO. Zawsze tylko swoje interesy kosztem miasta. Sprzedaż Pec tym którzy zmienili kominy z gazu na węgiel,zburzyli basen odkryty, okroili sanepid,sprowadzili stare dymiące MKS, dali se premie 50 tys za likwidację kopalni , dotowali siatkówkę ponoć za zasiadanie w zarządzie,prezenty dla proboszczów itp.

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

koszykowke

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Bronią chyba tylko swoich intersów : jeden ma ponoc domki a drugi wybitny strzelec że strzelnicy ??
Tak naprawdę w dupie to mają a tylko swojego pilnują i tylko tego .

Najciekawsze ” owocna potancówka ” – dobre to z jednej strony uczestnicy na zaproszenie BELFRA i jego ekipy a z drugiej podpisy de facto przeciwko decyzjom BELFRÓW z klasy w LO ..???

Lepiej być wulgarnym na tym forum niż takim fauszywym na potancówce i liście za referendum ???
Właśnie to jest Tbg i to co tu mieszka ???

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

A znasz jakiegoś samorządowca który pcha się do miejskiego koryta aby dbać o dobro miasta ktore mu to koryto oferuje ? Moim zdaniem w Tarnobrzegu takiego nie było, nie ma i nie będzie. No może Pani Zych by była inna bo próbuj chociażby bronić naszego szpitala. Ale czy to jest robione tylko pod publiczkę i przed wyborami tego tak do końca nie wiem. Bo niby zamieszanie jakieś jest a efektów brak. Wewnętrznego oddziału brak a marszałek Ortyl dalej bezkarnie bryluje na salonach.
Nawet jeśli Pani Zych zdobyła by fotel prezydenta to żeby coś z tego było jej ugrupowanie musiało by mieć większość w RM aby pozbyć się tych obiboków czyli kapusty, zegarka, pekerki i wielu innych.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

E Tbg – obecnego i poprzedniego ???
ŻADNEGO – to tylko tłuste koty idące po koryto i przywileje a dobro miasta i miedzkanców to tylko fauszywa wydmuszka ???

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

To są takie kocury które dorobiły się na polityce w mieście !
Tak jak tamci :
https://www.onet.pl/informacje/newsweek/tluste-koty-kaczynskiego-na-polityce-zbili-juz-fortuny/3v79ybq,452ad802

Odp
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

No to niech startuje teraz są równo upawnienia

Odp
3 miesięcy temu
Reply to  Odp

Uprawnienia

Olo
2 miesięcy temu
Reply to  Robin

Pani Zych jest dokładnie taka sama . Mało tego – jest kompletnie odleciana ,tak jak jej mąż i cała Konfederacja

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Najgorsze jest to że nawet mieszkańcy okolicznych wsi i miast smieją się z eyborów mieszkanców Tbg a zwłaszcza z tego , że w Tbg rządzi mieszkaniec z dymitrowa nie wspominając o tym z Krosna , nowej dęby i zatrudnionych urzędasów z okolicy ???
Obcy mają dbać o miasto i miedzkanców ?
Dlatego wszystko robi się z myślą o turystach i okolicznych wsi i miast – potancówki, jeban??? zalew, ścianka itd
Paru hobbystów i właścicieli ( działek nad zalewem) tego nie zmienia, którzy dbają o swoje interesy i hobby???

Odp
3 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Każda platforma polityczna psuła coś w tym kraju coraz więcej jest takich nazwisk na liście z upływem cZasu nie wiem czemu ludzie tylko potrafią narzekać a nie reagować firma fcc nie tylko w Tarnobrzegu ma siedzibę utylizacji śmieci

Olo
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

Nie 50 tys . Tylko dużo więcej . I tak zrobili przetarg na działki że sobie kupili te działki . Dlatego teraz tak obstają przy referendum . Swojego pilnują . A to czy nas śmiecie w mieście zasypią to oni mają w d….e . Ekolodzy „na swoim”

Obywatel tego państwa
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Gdyby był bokserem to niektóre mordy, nie tylko w Tarnobrzegu, bym jeszcze obił. Milicja, prokuratura i sądy miałyby mokrą robotę.

obywatel
3 miesięcy temu

Tylko jest tyle tu fałszywych mord , że nie wiadomo od której zacząć ???

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu

Zwykła hucpa przedwyborcza przecież ludzie związani z PO na czele z panem przewodniczącym rady UM Potasińskim stanowią większość w radzie i wystarczyłoby przegłosować wniosek o zakazie budowy spalarni w okolicach jeziora i byłoby po sprawie. Również z wypowiedzi przewodniczącego lokalnych struktur PIS słychać podobne głosy. Ale tu chodzi o rozgrywki przedwyborcze i pokazanie ludziom jacy to miłosierni, dbający o dobro mieszkańców TBG nic nie wspominając o interesach prywatnych choćby domkach wczasowych pana Norberta..Reasumując pieniądze na referendum to wyrzucone w błoto , przecież można byłoby przeznaczyć je na jakąś inwestycje w mieście – a co w momencie jak FCC będzie chciało zbudować spalarnię w odległości 1001 metrów od linii jeziora ???

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Wtedy nie byliby bez przerwy na widoku.

Miejscowy aktywista
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Spalarnia powinna powstać przy oczyszczalni ścieków na osiedlu Zakrzów, może wreszcie będzie tam porządek, a nie taki syf wokół, jak obecnie.

jurek
3 miesięcy temu

my sandomierzanie mamy dosc trucia nas przez galicje najpierw siarka a teraz spalarnia newer

Korzen
3 miesięcy temu
Reply to  jurek

My, tarnobrzezanie mamy dosc trucia nas opryskami I innymi srodkami chemicznymi, ktore stosuja sadownicy I rolnicy u parasoli.

jurek
3 miesięcy temu
Reply to  Korzen

no tak u wos same piochy i zupka z szyszek i wiewiorek

Tarcznik niszczyciel
3 miesięcy temu
Reply to  jurek

Idź do sadu pooddychać i dotleń się solidnie nim znowu coś napiszesz !

Korzen
3 miesięcy temu

Do sadu nie pojdzie, bo pryskal nawozami.

obywatel
3 miesięcy temu

Konkretnie to może być także na ulicy gwarków lub sztugarów ,- dojazd już jest ( drogi) w super stanie !!!

Tarnobrzeżanin
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Szef lokalnych struktur PIS tj Kalinka jest za spalarnią .Należy o tym pamiętać w wyborach.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu

Zapoznaj się z wypowiedziami Kalinki jak krytykuje współprace UM z firmą FCC i z tego co mówi raczej jest przeciwko spalarni. Chociaż kto ich tam wie, mówią to co chcą usłyszeć wyborcy, a robią swoje dlatego uchwała Rady Miasta w sprawie sprzeciwu budowy spalarni pokazałaby kto mówi prawdę, a kto jest obłudnikiem !

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jest przeciw FCC. Jak wybuduje tam miejska spółka ze Stalowej Woli to będzie wszystko cacy? Bo za co pił szampana z Nadbereżnym jak zapowiadał przed głosowaniem w sprawie zamiany działek ?
No chyba że mnie pamięć myli ?

Rudy
3 miesięcy temu

Zakłady chemiczne trują od lat i nie ma problemu

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu
Reply to  Rudy

Czyli idąc Twoim tokiem myślenia jest źle to niech będzie jeszcze gorzej z jakością powietrza i tym oto sposobem bliżej Nam będzie do Czarnobyla. A tyle słyszy się o ekologii i emisji CO2 do atmosfery nie wspominając o smrodzie z zalegających śmieci przecież one będą musiały być składowane na placu żeby była ciągłość spalania!

Mieszkaniec 1
3 miesięcy temu

W Tarnobrzegu widać bardzo dobrze, kto rządzi i jakie są tego efekty.

Robin
3 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec 1

W Tarnobrzegu od lat rządzi zydo-komuna. Nic się nie zmieni bo na układy nie ma rady. Nawet Putin by nie dał rady bo zaraz by powyciągali czerwone legitymację

walt
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

tak,Dziubiński był komunistą i nadal jest w komunistycznej partii 🙂
Kiełb też na pograniczu pisu i konfederacji.
na ostatnie 20 lat rzeczywiście tylko żydokomuna tu rządziła.

dziwne,że za komuny profesor Pawłowski odkrył złoża i zbudowano wielki kombinat,który później solidarnościowcy dokumentnie rozłożyli na łopatki.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Rzeczywiście Dziubiński wyprzedał cały gminny majątek prywaciarzom zagranicznym m.in miejską ciepłownię , zaś Kiełb bronił miasto przed inwestorami zbierając myto pod stołem 🙂

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Była też sprawa banku żywności i znikających ciężarówek jabłek.

walt
3 miesięcy temu

trzeba oddać,że głosy sprawnie zbierają więc raczej referendum będzie a może w ogóle utrącą w ten sposób tę inwestycję.
no ale mimo braku sympatii do pomysłu i autorów to jednak z dostępnych środków i możliwości trzeba umieć korzystać więc trudno mieć pretensje do ludzi,którzy to organizują.
nikt nie broni innym być zorganizowanym.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  walt

Przecież Kalinka zerócił się do belfra o przedstawienie uchwały w sprawie spalarni ??
Dlaczego belfry tej uchwały nie przedlożą na radę miasta ???

Małgorzata
3 miesięcy temu

Gdyby jeszcze chodziło rzeczywiście o dobro mieszkańców, ale patrząc na organizatorów:
Mastalerz, Potański, Dybus to świadectwo jest już samo z siebie wystawione.
Jedyny cel tego środowiska to znów być u władzy i mieć wpływy szczególnie w przypadku Pana Mastalerza na to kto i gdzie będzie zarządzał działkami nad jeziorem w Tarnobrzegu. Akurat Pan Mastalerz w tej tematyce czuje się wyśmienicie bo sam jako Prezydent Miasta w latach 2010 – 2014 wszedł w posiadanie atrakcyjnych działek nad jeziorem gdzie obecnie prowadzi sobie swój własny biznes i kreauje się na wielkiego przedsiębiorcę. To jest właśnie definicja władzy dla tych ludzi z PO isć do władzy po to aby w pierwszej kolejności zaspokoić kieszenie swoje i swoich kolegów. Obywatel i mieszkaniec jest na 10 miejscu. Władza tylko po to aby mieć przywileje.
Nie ma się co dziwić Panu Mastalerzowi że tak walczy z tą spalarnią bo taka działką z której miałby profity do własnej kieszeni a może i dodatkowe procenty ( czytaj offsety ) przechodzą koło nosa.
Mieszkańcy już Panu Mastalerzowi powiedzieli dość

Obywatel tego państwa
3 miesięcy temu
Reply to  Małgorzata

I dorobił się na lokalnej POlityce. Niezłą fura jeździ.

Gosc
3 miesięcy temu

Wydaje mi sie ze teraz wyzej mierzy byc moze do Warszawy na jakis wazny stołek. Tutaj wie ze jest nielubiany.

Gosc
3 miesięcy temu

Zmieniali partie jak rękawiczki szukajac najkorzystniejszej dla siebie.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu
Reply to  Małgorzata

Program PeŁo

koryto PO.jpg
orzeł
3 miesięcy temu

mam pytanie do organizatorów, ile by kosztowało nasze miasto zorganizowanie tego referendum?

Tarnobrzeżanin
3 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Nieważne ile . Policz ile kasy idzie na potańcówki na Placu Czerwonym.Nie szkoda kasy na pląsy ????? Zabraknie na spalarnię . ????
Nie może zabraknąć na spalarnię , bo to słuszna sprawa.

ODYSEUSZ
3 miesięcy temu

Śmiecie z miasta będą stanowiły niespełna 10% wszystkich spalanych śmieci reszta będzie importowana z całej Polski czy też całego Świata – i Ty bredzisz że to jest słuszna sprawa wąchać i wdychać odpady wytwarzane przez innych, gdzie inni będą mieć czyste podwórka, oddychać czystym powietrzem serwując Nam smród, zanieczyszczenia i choroby płuc włącznie z nowotworami. Kto pokryje koszty leczenia państwo NFZ z terminami wizyt na kilka lat do przodu, a może zagraniczna korporacja ?- obudź się zacznij myśleć

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Po to likwidują oddziały w tarnobrzeskim szpitalu aby nie narażać NFZ na koszty a jak już komuś zechce się leczyć to najpierw musi wylożyć na dojazd np do dzielnicy czwórmiasta – stalowej , tylko czy będzie go stać ???

Odp
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

No to musimy ograniczyć kupowanie w sklepach wszystkiego zacząć prowadzić 40 dniowy post ale człowiek długo bez wody nie wytrzyma wiec pojawi się większa liczba zgonów wiec już Będą potrzebne dwie spalarnie śmieci i ludzi jak wiesz co mam na mysli

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Czystym powietrzem to my nie oddychamy bo skrobigary palą drewnem i węglem złej jakości oraz innymi materiałami.

orzeł
3 miesięcy temu

nie ma to jak konstruktywna odpowiedź na proste pytanie. Dzięki za odpowiedź

Doda
3 miesięcy temu

Te potańcówki nie są złe ale powinni je robić nad Wisłą może byłoby mniej obserwatorów a więcej tańczących

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  orzeł

Poczytaj lepiej sobie ile FCC ( prywatną spółka z kapitałem zagranicznym większościowym) Tarnobrzeg zarobiło w 2022 roku przede wszystkim na mieszkańcach miasta ???
Bo belfry doplaciły same !!!

Opowiadanie , że będą mniejsze opłaty dla mieszkanców do bajek należy schować , bo to manipulacja !
Może jeszcze będą doplacać mieszkańcom tbg ???

orzeł
3 miesięcy temu
Reply to  obywatel

kolejna rzeczowa odpowiedź 🙂 dzięki, już wiem ile 🙂

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  orzeł
mach
3 miesięcy temu

jak tu wynajmować domek nad jeziorem jak na górce spalarnia śmieci będzie, no jak?

Gosc
3 miesięcy temu
Reply to  mach

Moze za to komary odstraszy

Banany to ryby morskie
3 miesięcy temu

Koń jest wielbłądem i nas tak na okrętkę dymano bicyklowe

4EQug6726NgmkRqB.jpg
Prawdomówny
3 miesięcy temu

PO co się pchają tam, gdzie ich nie POtrzeba. Był radnym, prezydentem, to powinien działać na rzecz miasta. A nic nie zrobił, tylko sprzedał ciepłownię miejską. Teraz jak prezydent działa i jest konkretny inwestor, to zazdroszczą pracowitości i protestują. Pan Bożek najlepszym prezydentem jest.

Obatelka
3 miesięcy temu
Reply to  Prawdomówny

Ktoś kto postawił palmy liczy na kokosy. Niewyobrażalne. To zrozumiałe!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
64
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content