Tarnobrzeg: W środę ograniczenia w ruchu w okolicach Urzędu Miasta

W dniu 21 czerwca 2023 r. (środa) w godz. od 11.00 do 12.00 wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym w okolicy obiektów Urzędu Miasta Tarnobrzega zlok. przy ul. Kościuszki 32 i Mickiewicza 7 w związku z prowadzonymi ćwiczeniami na tych obiektach.

Od godz. 11.00 do 12.00 nastąpi wyłączenie z ruchu ulicy Sokolej oraz ulicy Mickiewicza na odcinku od ul. Dekutowskiego do ul. Wyspiańskiego.

Ponadto w związku z prowadzonymi ćwiczeniami w godz. od 10.45 do 12.00 nastąpi wyłączenie z użytkowania obiektu Urzędu Miasta Tarnobrzega zlok. przy ul. Kościuszki 32 oraz obiektu Urzędu Miasta Tarnobrzega zlok. przy ul. Mickiewicza 7.

Kryptonim ćwiczenia: „URZĄD 2023”

  • Ćwiczenie nt. „Reagowanie na zagrożenie w obiektach administracji publicznej – zagrożenie terrorystyczne”.
  • Organizator ćwiczenia: Prezydent Miasta Tarnobrzega.
  • Uczestnicy ćwiczenia

Wydzielone siły i środki:

Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu,

Straży Miejskiej w Tarnobrzegu,

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

  • Cele ćwiczenia

Doskonalenie współdziałania elementów systemu zarządzania kryzysowego
oraz komponentów pozamilitarnych przygotowań obronnych.

  • Epizody praktyczne ćwiczenia

– Miejsce realizacji epizodów:

obiekty Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Kościuszki 32 oraz przy ul. Mickiewicza 7

– Czas i data realizacji epizodów:

od godz. 11.00 do 12.00, 21 czerwca 2023 r.

Na terenie miasta Tarnobrzega dochodzi do próby zakłócenia funkcjonowania obiektów administracji publicznej. W jednym z obiektów dochodzi do pożaru, a dalsze działania doprowadzają do konieczności zadysponowania grupy policyjnych negocjatorów. Zgodnie z obowiązującymi procedurami przeprowadzona zostaje ewakuacja użytkowników obiektów dotkniętych zagrożeniem. Na prośbę Policji zadysponowana zostaje grupa dronowa celem monitorowania obszaru prowadzonych działań.

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DJB
3 miesięcy temu

Dobrze byłoby też zapewnić pracownikom UM jakieś szkolenia z zakresu samoobrony i obsługi broni niepalnej, a najlepiej to wyposażyć w taką broń. Czasy są nieciekawe, mowa nienawiści stała jest obecna na porządku dziennym, a wariatów nie brakuje, co widać choćby na tym forum. No ale na początek cieszy przynajmniej to, że Pan Prezydent organizuje takie ćwiczenia we współpracy ze służbami 😀

Piotrek
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Wczoraj w Aktualnościach na TVP3 Rzeszów była relacja z zajęć samoobrony dla kobiet. Nie widziałem tam ani jednej tarnobrzeskiej urzędniczki, więc widocznie, wbrew temu co tu piszesz, takie szkolenia nie cieszą się zaintetesowaniem tutejszych urzędniczek i nie ma potrzeby ich organizować. Z kolei urzędnicy jako mężczyźni takich zajęć nie potrzebują. Ale skoro się boisz, to mogę zrobić ci szkolenie z samoobrony tutaj w trzech słowach.

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

A gdzie były te zajęcia? Tu chodzi o to, żeby zorganizować w Tarnobrzegu urzędnikom takie specjalistycznie szkolenie i jakoś ich doposażyć, aby nie byli bezbronni w momencie zagrożenia. Przynajmniej jeśli chodzi o osoby będące funkcjonariuszami publicznymi, gdyż one są najbardziej narażone na hejt i różnego rodzaju ataki. Poza tym, w razie jakiegoś zagrożenia to właśnie budynki administracji lokalnej stanowią lokalną infrastrukturę krytyczną, więc odpowiednie zabezpieczenie budynku UM na Mickiewicza i Białego Domu na Kościuszki wraz z personelem jest niezwykle istotne. A pracownicy przeszkoleni i wyposażeni w środki obrony to na pewno krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa zarządzania miastem.

Piotrek
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Nie chcesz, żebym zrobił ci i przy okazji innym urzędnikom ekspresowe szkolenie z samoobrony, więc uznaję twoje rzekome obawy za przejaw propagandy. Co do zaś broni „niepalnej”, jak boisz się ludzi, to kup sobie pałkę i noś ją ze sobą. W Polsce nie ma zakazu chodzenia z pałą.

As
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Coś w tym może i jest. Przed chwilą Pan Premier ogłosił ,że będzie zabiegał o osądzenie prawdopodobnego sprawcy zabójstwa Polki na Kosie u nas w kraju. Minister Sprawiedliwości natomiast we Wrocławiu powołał już zespół prokuratorów do zbadania tej sprawy. Czy naprawdę
lidzie robią pewne rzeczy z niewiedzy czy na cele kampanii wyborczej ?

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  As

I bardzo dobrze, nasze służby muszą przejmować przestępców, którzy wyrządzają krzywdy obywatelom RP. W Grecji czy innym kraju może by dostał zawiasy, a w Polsce jestem pewien, że kara będzie adekwatna i do końca życia będzie żałował tego co zrobił naszej obywatelce, a także jej rodzinie i bliskim.

As
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Jak to sobie wyobrażasz? Przestępstwo zostało popełnione na terenie Grecji. Sprawca pędzie sądzony na podstawie tamtejszego a nie naszego kodeksu karnego. Popełnił je najprawdopodobniej obywatel Bangladeszu . Mam wymieniać dalej ? To nic więcej jak wyborcza hucwa Premiera pod publiczkę. Ja nie widzę podstaw prawnych do takiego wydania w nasze ręce. Zobaczymy czy Grecy dopuszczą do dochodzenia naszych orłów

DJB
3 miesięcy temu
Reply to  As

Może być sądzony na podstawie polskiego kodeksu karnego – przeczytaj sobie art. 110 § 1 i art. 111 § 1. Przestępstwo zostało popełnione wobec obywatelki RP. Jeśli Grecja wyda podejrzanego Polsce to nasz wymiar sprawiedliwości ma obowiązek prowadzić postępowanie i go osądzić.

Jacek
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Jeśli wyda co jest mało prawdopodobne

As
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Nie wierzę ,żeby Grecja wydała sprawcę. Zresztą czy podejrzany jest rzeczywiście sprawcą? Sekcja zwłok wykazała ,że ciało długo leżało w wodzie. Zostało prawdopodobnie podrzucone w miejsce znalezienia tuż przed jego znalezieniem. Tymczasem podejrzany przebywał już w tym czasie w areszcie.

Smutasek
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ile dostanie, 25 lat do odsiadki czy może dożywocie? I oczywiście będzie żył na koszt Polaków. Gdyby była kara śmierci za zabójstwo to jak najbardziej jestem za tym, by sprawcę czy sprawców do Polski sprowadzić i na elektryczne krzesło posadzić.

Eryk
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

6 lat /chyba/ toczy się śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Ż. w Egipcie. Prowadzą je nasze służby.I co? I jajco.
Ty naprawdę łykasz te wszystkie wzmożenia panów Ziobry czy Morawieckiego?

Kumendant
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Jesteś nieźle pojebany.

obywatel
3 miesięcy temu
Reply to  Kumendant

Potwierdzam , to prawda ???

trolingstones
3 miesięcy temu
Reply to  DJB

Ja proponuję białą gumową pałę szturmówkę.

Robin
3 miesięcy temu

Szkoda ze to tylko ćwiczenia a nie Putin 😉 Zakładając tylko teoretycznie taką sytuację to ciekawe czy dali by się odspawać od urzędniczych koryt. Jak sądzisz DJB ? Odspawacie się czy powyciągacie czerwone legitymację?

As
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

To mało być śmieszne czy zabawne ? Może to ty nie możesz doczekać się na Putina ? Jak jesteś z konfy to bardziej niż prawdopodobne.

Robin
3 miesięcy temu

Panie Piotrze a gdzie relacja z konferencji prasowej – AKTUALNOŚCI DOTYCZĄCE MIEJSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO ? NIE ZAPROSILI ŁOTRY ?!
Oglądałem i zapytam wprost .
Czy ja jestem głupi czy ktoś w UM?!
Tarnobrzeg nie będzie miał szybkich połączeń kolejowych z różnymi częściami kraju aby jacyś turyści tu przyjechali a będzie miał ścieżkę rowerową z Baranowa Sandomierskiego z kładką nad Wisłostradą wprost do jeziora aby mieszkańcy okolicznych wiosek mogli przyjechać rowerem nad jezioro !!! 🙂 🙂 🙂 Dziś jest 19 czerwca a nie 1 kwietnia prezydencie Bożek.
Na centrum komunikacyjne nie na pieniędzy a będą na nową fontannę i krzaczory na placu Bartosza Głowackiego. Zakup kur też będzie ? Ja pamiętam że za komuny w tych krzakach kury chodziły 🙂 Nie ma na centrum komunikacyjne koło PKP a będą nowiutkie kible w TDK i w WOZOWNI.
Drodzy mieszkańcy ja jestem głupi czy ktoś z Urzędu Miasta Tarnobrzeg?!

rowerowy
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

To nie kwestia głupoty tylko priorytetów. Dla jednego priorytetem będą mieszkańcy, dla drugiego turyści. Dla trzeciego jezioro, dla czwartego miasto. Inni ludzie dojdą do władzy, to prorytety się zmienią. Dlatego trzeba mądrze wybierać w wyborach, żeby potem przez całą kadencję nie pluć sobie w brodę.

jakiej znowu kładki???
3 miesięcy temu
Reply to  Robin

Jaką znowu kładką na Wisłostradą??? Chodziło o ścieżkę rowerową na wale Wiślanym. Debil co pisał o kładce nie wie co to jest kładka, pewnie dlatego ze nie widział. No to wyjasniam. Kładka to taki mały mostek dla pieszych i rowerów stojący nad rzeką, albo nad jezdnią. Np w Rzeszowie jest jedyna w Polsce okrągła kładka nad ulicą Piłsudskiego

Adam
3 miesięcy temu

No i taka własnie ma być nad Wisłostradą, w stronę jeziora

Adam
3 miesięcy temu
Reply to  Adam

ale po co?ludzie z wisły będą wchodzić nad jezioro,czy może wczesniej będą przebiegać przez wisłostradę?ten kto to wymyślił zyje w innym świecie?

Edek
3 miesięcy temu

Gratuluję pomysłu z organizowaniem ćwiczeń w środę. Korki bo, Ulice Kwiatkowskiego, Dąbrowskiej w remoncie. Do tego dzień targowy, to i ruch spory w mieście.
A tu jeszcze dodatkowo zamyka się ulice, jakby nie było można zorganizować tego w inny dzień.
Myślenie nie boli.

ibrahim
3 miesięcy temu
Reply to  Edek

Co wnoszą ćwiczenia jak jest łatwo prosto i przyjemnie.By osiągnąć jakiś efekt szkoleniowy ma być trudno gzie pełno przeszkód takich czy innych a ludzi należy przyzwyczajać do uciążliwości gdy nadejdzie prawdziwy dzień próby dla tych służb..Myślenie nie boli

Bolek
3 miesięcy temu

Wszyscy mieszkańcy tbg powinni tam być Jedyna okazja była zobaczyć policję i straz miejska Na ulicach ich nie spotkasz Pełno policyjnych samochodów i Straży pożarnej było

ibrahim
3 miesięcy temu
Reply to  Bolek

Bredzisz albo masz problem ze wzrokiem

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content