Estakada połączy wał wiślany z Jeziorem Tarnobrzeskim?

Tarnobrzeski magistrat zaprezentował wizualizację estakady, która w planach ma połączyć wał wiślany z Jeziorem Tarnobrzeskim,  w ramach „Blue Valley – Wiślanym Szlakiem”. 

„Blue Valley – Wiślanym Szlakiem” to wspólna inicjatywa województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, której celem jest utworzenie trasy rowerowej i kajakowej, a także infrastruktury przydatnej dla osób podróżujących kamperem. Nowoczesny szlak turystyczny miałby przebiegać wzdłuż Wisły i obejmować teren tych czterech regionów. O pieniądze na realizację tej inicjatywy partnerzy będą zabiegać w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Liderem w projekcie jest Województwo Podkarpackie.

W ramach projektu planowana jest realizacja trzech komponentów:

– budowa trasy rowerowej
– budowa infrastruktury kajakowej
– budowa infrastruktury kamperowej wzdłuż rzek Wisła i San.

W ramach zakresu Miasta Tarnobrzeg planowana jest budowa trasy na wale Nagnajów w kierunku Sandomierza wraz z łącznikiem pomiędzy wałem a Jeziorem Tarnobrzeskim – Estakada.

Przybliżona wartość całej inicjatywy obejmującej cztery wschodnie województwa to ok. 165 mln euro.

Subskrybuj
Powiadom o
73 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fiskus dębolistny
1 rok temu

Ładne. Plany ambitne i ciekawe. Pamiętajmy jednak, że rząd nie pozyskał kasy z Unii, a nawet zapłacimy olbrzymie kary za brak praworządności i za Turów, więc obiecanki patykiem na wodzie pisane.

Korzen
1 rok temu

Tak, najlepiej wychodza im obiecanki.

Ciekaw
1 rok temu
Reply to  Korzen

„Tromtadracja”, jest takie słowo idealnie oddające retorykę „geniuszy” z PiS.

Członek KC
1 rok temu
Reply to  Ciekaw

Mieszkasz w Polsce „b”, więc tak POwinni zostać ! A nie teraz piszesz o geniuszach z PIS-u. Jest to z twojej strony bufonada w najczystszej postaci.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Korzen

Zwłaszcza BOŻKOWI i jego ekipie z klasy LO
– dopłaty do wody, woda nie podrożeje, do oceny są mieszkańcy , hędę wschiwał się w głos mieszkanców ( czytaj o przywiślu)” nie idą dla pieniędzy, audyt w spółkach miasta, transparentość ????

Kazimierz
1 rok temu

Nie sądzę że kary mają jakiś wpływ na kładkę. Zresztą gdybyśmy zamknęli Turów koszty byłyby wiele razy wyższe. A za praworządność to nie wiem co byśmy robili to i tak będą kary bo unijne matoły tylko tym żyją i poprawiają sobie chore nastroje.

Kazimierz
1 rok temu
Reply to  Kazimierz

Jeden mądry wpis.

Fiskus dębolistny
1 rok temu
Reply to  Kazimierz

Bardzo intelektualna wypowiedź niematoła

Adim
1 rok temu

To nie są kary za brak praworządności, ale za brak leworzadnosci

janusz
1 rok temu

W dupach się poprzewracało. Oni są oderwani od rzeczywistości

walt
1 rok temu

już pis zbudował tysiące obwodnic 😀

i jak to tak żebrać z Funduszy Europejskich ? przecież wstaliśmy z kolan.

Łysy
1 rok temu
Reply to  walt

Kasa idzie na szoszonów więc skąd mają wziąć na obwodnice ? Banderstan jak jakimś cudem wygra tą wojnę to i tak te „pożyczki” im umorzą bo nie będą mieli z czego spłacić a koszta ponoszą wszyscy Polacy

walt
1 rok temu
Reply to  Łysy

podziękuj prezesowi i jego długopisowi 🙂
czy znowu winni wszyscy tylko nie oni ?

z katastrofą demograficzną też walczą ściągając Ukraińców oraz Azjatów 🙂 tylko po cichutku bo głośno gra się już kwestią relokacji i referendum 🙂

a pelikany łykają.

Gosc
1 rok temu
Reply to  Łysy

Szkoda ze jak Polska byla najwiekszym beneficjentem funduszy unijnych to szly na bzdety zamiast na to co potrzebne i przyszłościowe.

Robin
1 rok temu
Reply to  walt

Wszyscy kłamcy. Tusk na EURO miał wybudować autostrady. Pamiętacie to jeszcze? Pisiory chociaż jedną nową drogę wybudowali zwaną obwodnicą Tarnobrzega. Powinna być nazwana OBWODNICĄ NIEUDOLNOŚCI I GŁUPOTY TARNOBRZESKIEGO SAMORZĄDU. Z rądami imienia byłych prezydentów miasta. Największe dałbym prezydentowi Bozkowi za te głupie pomysły. Turysta nie przyjedzie do Tarnobrzega szybką koleją bo urzędasy swoją biernością dobrowadziły do tego że nasze miasto na wieki nie będzie miało połączeń kolejowych z większymi miastami w Polce. No chyba że z 5 przesiadkami a tą ostatnią do komunikacji zastępczej 🙂 Nawet tymi ościennymi jak Kielce czy Kraków. Nie wsiądzie koło PKP w centrum komunikacyjnym do MkS i nie pojedzie nad jezioro bo komunikacja miejska dawno sprzedana. A to co ją udaje nie pamięta że jeszcze jakieś szynobusy przyjeżdżają z Rzeszowa do Tarnobrzega Oczywiście na centrum komunikacyjne pieniędzy nie ma ale na głupoty w stylu burzenie fontanny i stawianie nowej na placu Bartosza Głowackiego będą!!! Oczywiście na zakrzaczenie tego placu też się środki znajdą. Biegające kury jak za komuny tez będą prezydencie Bozek?! Dzięki głupim planom władz miasta przyjedzie „turysta” z okolicznych wiosek na rowerze z reklamówką pełną piwa z biedronki ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ NAD WISŁOSTRADĄ. Czy ja zwariowałem czy śnie? Proszę mnie uszczypnąć. Ja zwariowałem czy… Czytaj więcej »

walt
1 rok temu
Reply to  Robin

tusk obiecywał ekspres pociągiem w 2 godziny do stolicy ale wiadomo on stawiał na rozwój wielkich miast.
pis obiecywał to zmienić.

i mija 8 lat ani ekspresówki ani szybkiej kolei wciąż nie ma.
a jeszcze nam szpital próbują zlikwidować pisowscy nieudacznicy.

Samorządowiec
1 rok temu
Reply to  walt

Jakie wyPISujesz bzdury. PO co piszesz, co obiecywał Tusk, jak nic z tym nie zrobił. Poza tym żadna z obietnic nie dotyczyła Tarnobrzega, gdyż politycy PO myślą, że to wieś pod Rzeszowem. Co do dużych miast i inwestycji na EURO 2012 nawet autostrada A2 była nieukończona tylko jechało się po wertepach i placu budowy pomiędzy Warszawą, a Łodzią. Nie mówiąc o innych autostradach i drogach ekspresowych, które miały powstać. Nie wspominając już o połączeniach kolejowych, który to temat poruszyłeś. Ba, nawet mostu w Sandomierzu na Wiśle nie wyremontowali, tylko został zamknięty. A jak premier przyjechał po klęsce jaką była powódź w 2010r., nie zdawał sobie sprawy, jak wielkie jest to Jezioro Tarnobrzeskie. Ekspresówka S74 zupełnie została wykreślona z inwestycji. A ten niedobry PIS, nic nie zrobił przez prawie 8 lat, Niestety nie ma się czemu dziwić, jak kolejny specjalista od finansów po ministrze infrastruktury niejakim Nowaku POwiedział dosadnie „ pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie”. Więc czego oczekujesz i czemu się dziwisz, jak pieniędzy nie ma.

walt
1 rok temu
Reply to  Samorządowiec

i teraz po 8 latach pisu dzięki nim jeździmy ekspresówką,mamy kilkanaście połączeń kolejowych a most w Sandomierzu gotowy do śmigania.
tusk choć nie ukrywał,że ma nas w dupie.
pis udawał,że nie ma a po dokładnie dwóch kadencjach dał nam dokładnie tyle samo przy okazji pompując niebotyczne środki w Stalową czy Mielec.
ciesz się i krzycz zatem w niebogłosy jak to nas pisuar uszczęśliwił.
i sprawdź nad brzegiem Wisły czy miód i mleko o którym mówi naczelnik na kaczej nóżce albo imć obajtek czasami rzeczywiście nie wróciły w koryta polskich rzek.głupcze.

Samorządowiec
1 rok temu
Reply to  walt

Pałasz się cały czas w gównie i myślisz, że to czekolada.

walt
1 rok temu
Reply to  Samorządowiec

kocham te wasze pisuarowe projekcje i przypisywanie innym własnych bolączek i słabości.
urocze to czekoladowy mecenasie.

Samorządowiec
1 rok temu
Reply to  walt

Po twoich komentarzach niestety widać, że dalej na gówno krzyczysz czekolada i się oblizujesz ze smakiem.

Obatelka
1 rok temu
Reply to  Robin

Ciekawe czy niegospodarność i rozrzutność lokalsow może być karalna ❓

Forrest Gump
1 rok temu
Reply to  walt

walt jesteście geniuszem pienicie się o byle co jak kostka mydła

walt
1 rok temu
Reply to  Forrest Gump

słuszną masz ksywę bo masz już tylko w nogach-na pewno nie w głowie 😉

Forrest Gump
1 rok temu
Reply to  walt

Idioci zawsze są bystrzejsi niż się ludziom zdaje !!! Walt Ty jesteś niesamowity film z 1994 r., a Ty dalej nie zrozumiałeś treści i sensu przekazu niestety. Kiedy walt Ci będzie tak źle, że już gorzej być nie może, nie pisz komentarzy tylko zacznij walić się kijem po głowie. Kiedy przestaniesz, od razu poczujesz się znacznie lepiej i odczujesz ulgę !!!

walt
1 rok temu
Reply to  Forrest Gump

idealnie udowadniasz premierową tezę ze swojego wpisu.winszuję.

Forrest Gump
1 rok temu
Reply to  walt

Zwracam Ci geniuszu intelektualny uwagę, że tezą nie są zdania opisujące oczywiste fakty. Czytaj ze zrozumieniem i pomyśl co przeczytałeś, to nie boli. Jednak niestety można przypuszczać, że faktycznie masz zakuty łeb i odstawienie kija nie pomoże i nic nie zmieni. Stąd Twoje komentarze i teksty to totalna donkiszoteria !!!

ogr
1 rok temu

To jest właśnie ten kretynizm wydawania pieniędzy…. i po to właśnie zarypać Przywiśle ścieżkami, … i po to właśnie powycinać drzewa wzdłuż wału wiślanego ( PROJEKTY W SZUFLADACH)….Dwie ścieżki nad jezioro…
Co kieruje wyobrażnią ludzi włądzy….Głosuję, wybieram, a na końcu znów wiem, na kogo nie głosować.

obywatel
1 rok temu
Reply to  ogr

A te palmy Mastalerz a też mają chyba wypierd???

Obatelka
1 rok temu
Reply to  ogr

Czy można te galopujące i niepotrzebne wydatki jakoś zatrzymać czy sprawdzić kto za tym stoi i kto na tym zarobi?

!!!
1 rok temu
Reply to  Obatelka

Wstrzymać pewnie NIE, ale skorygować może TAK.
Był tylko jeden co wstrzymał. Mikołaj Kopernik wstrzymał słońce ruszył ziemię. Tylko jemu się to udało :-). Później nikt się nie pojawił.

!!!
1 rok temu
Reply to  ogr

„Dwie ścieżki nad jezioro… ”

Ścieżka rowerowa na wale będzie wykonana aż do Nagnajowa. Szkoda, że nie dalej do Baranowa Sandomierskiego i w drugą stronę w kierunku Sandomierza.

Dorian
1 rok temu

Jako jeżdżący po Tbg i okolicach od 30 lat, uczciwie przyznam, że za Mastalerz zastał trasy na których zapaleni kolarze od 4 sezonów dziś mogą się lansować, szutrowymi a zostawił asfaltowymi

???
1 rok temu
Reply to  Dorian

Co chciałeś powiedzieć? Napisz to poprawnie i po polsku.

Dorian
1 rok temu
Reply to  ???

Nie moja wina że masz problem ze zrozumieniem zdania wielokrotnke złożonego analfabeto

Zbyszko z Dzikowa
1 rok temu
Reply to  Dorian

Ale bełkot !!!!!!! Coś w stylu „ Robert Wielki zastał Tarnobrzeg drewniany, a zostawił zrujnowany”, Faktycznie na tle okolicznych miast można powiedzieć, że Tarnobrzeg zmierza w kierunku wsi potiomkinowskiej.

Porucznik Gruber
1 rok temu

a co o estakadzie sądzi Cleo?

Propozycja
1 rok temu

Ja pier…. . Po co taka „wystrzałowa” kładka ??? Czy coś skromniejszego nie można zaprojektować? W tym miejscu potrzeba zwykłą poziomą kładkę bez fajerwerków. Na wzór mostów w Sandomierzu.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Propozycja

Chodniki w mieście stare popękane ( potrz za pawilonami na Wyspiańskiego w stronę dekutowskiego i nie tylko) a popierd?? kładkę będa robić nad zalewem ALE pojeb?? LUDZIE ??

PSI
1 rok temu

I fajnie. Oby jak najwięcej inwestycji, które są stricto dedykowane na tego typu inicjatywy i współprace regionalną.

rowerowy
1 rok temu

Co za głupota.

Sand
1 rok temu

Jak zwykle władze tej mieściny nic nie potrafią ogarnąć. Nawet zwykłej ścieżki rowerowej, która zamiast biec wałem przeciwpowodziowym przez Tarnobrzeg bezpośrednio do Sandomierza ma odbijać na prom i jak zazwyczaj Tarnobrzeg zostanie ominęły szerokim łukiem!?! Wymierające miasto emerytów i rencistów bez przyszłości. Totalna wyspa w stosunku do Stalowej Woli, Mielca, Sandomierza, a nawet Nowej Dęby. Za taki stan rzeczy należy POdziękować rządzącym nim elitom oraz rządowi Ko- Po !?!

Pasażer
1 rok temu

W Tarnobrzegu potrzebna jest kładka nad obwodnicą na Dworzec Kolejowy, która powinna być już zaprojektowana na etapie budowy obwodnicy i oddana do użytku !!!

Janek
1 rok temu
Reply to  Pasażer

Po co jak tam już prawie w ogóle nie jeżdżą pociągi pasażerskie

Bej
1 rok temu
Reply to  Janek

Gdzieś trzeba się iść odlać, chociażby za budynek dworca i napić wina.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Janek

I tory rozbierają – racja !!

Wiosna
1 rok temu
Reply to  Pasażer

Będzie dworzec to będzie kładka. Muszą też zacząć jeździć prawdziwe pociągi a nie 5 szynobusów dziennie.

Bej
1 rok temu
Reply to  Wiosna

Gdzieś trzeba się iść odlać, chociażby za budynek dworca i napić wina.

Patowóz
1 rok temu
Reply to  Wiosna

Jak będzie dworzec to wówczas zrobią przejście dla pieszych, a nie kładkę i pieniądze się rozejdą na głupoty.

obywatel
1 rok temu

Jaką zajebista Wisłostradą ??
Ani dołka, ani górki , słowem dywanik asfaltowy , szkoda tylko że nie z kostki ???
Ja pierd?? jak pięknie można zretuszować rzeczywistość ??
Brawo belfry – ideał ???

chlopak z ferajny
1 rok temu

kto za to ma zaplacic?

Zulugula
1 rok temu

Jak to kto zaplaci.??Mieszkancy , a do zdjec beda pozowac blazny z Krosna, – Mokrzyszowa – Dymitrowa.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Zulugula

I GWIAZDA z ocicanek , BABULINA IMPREZKA bo co to za impreza bez potancówek i śpiewaniu razem .

Odp
1 rok temu
Reply to  Zulugula

No chyba za mało napisałaś nie porównuj spół pracy 4 miast a 4 województw wiec nie ma podanych nazwisk taty z stolicy rencistów i emerytów potem rolników kwitnącej wiśni i biedny wśród ludzi pracujących i żyjących z uprawy ale wszystkie są na terenach Wisły biedoty i drożyzny i ostatnie z pomocy innym

Gosc
1 rok temu

A moze pare złotych na oddzial wewnętrzny szpitala a nie rozbuchane i przerosniete snobistyczne fantazje. Byc moze chodzi o zarobek dla inwestorow bo będą cuda wianki robic i kasę ogromna za to trzepac.

Obatelka
1 rok temu

Ciekawe jacy to inwestorzy, czy uczciwi ,czy tylko ukręcą ogromnego loda czyli zysk dla siebie? Czy to ludzie godni zaufania czy tylko spryciarze od robienia korzystnych dla siebie interesów?

stało się jasne
1 rok temu

Teraz stało się jasne że kładka będzie dodatkowym elementem tego szlaku. Wcześniej było tak napisane w innych gazetach jakby sama kładka była tym szlakiem, bo nie wyszczególniano miejsca gdzie przebiegnie i co konkretnie połączy. Taki poziom dziennikarstwa w niektórych mediach

mają rozmach
1 rok temu

Nasi tarnobrzescy projektanci mają rozmach, tak samo było z wizualizacją placu na Serbinowie, boiskiem przy Zwierzynieckiej,a teraz jeszcze to. Jak zwykle cuda wianki, co oni nie wymyslą, fantazja poniosła. A ja bym chciał zwykłą kładkę jak przystało na to miasto. Kolejne miliony których oczywiście nie ma będą zaplanowane na inwestycję która faktycznie jest potrzebna ale niekoniecznie w takiej formie

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1 rok temu
Reply to  mają rozmach

Ta kładka to znowu tarnobrzeska betonoza. Jakieś dwa, zapewne betonowe słupy podtrzymujące kładkę. Zabetonowane schody prowadzące „z” lub „do” kładki. Skandal z tą betonozą w tym zakichanym Tarnobrzegu. Kładka powinna być drewniana.

wojto
1 rok temu

tarnobrzeg to mala miescina bez znaczenia sztucznie wypromowana za prl u

Zulugula
1 rok temu
Reply to  wojto

Nie wazne czy ,,miescina,” wazne ze zapisal sie w histori, jako miasto wojewodzkie, w przeciwiwnstwie do zadupia z ktorego ty pochodzisz.

wojto
1 rok temu
Reply to  Zulugula

oj z czyjego nadania racz wasc poiedziec

wojto
1 rok temu
Reply to  Zulugula

800 lat stolecznosci tluku

wojto
1 rok temu
Reply to  Zulugula

o moj Boze pzrecia w tym tarnobrzegu nie ma nic sensownego kto to uczynil wojewodztwem? az smiech ogarnia

walt
1 rok temu
Reply to  wojto

przecież nikt tu nie ma megalomańskiego podejścia,że niby Tarnobrzeg to metropolia.

natomiast gdy kosztem Tarnobrzega próbują sobie leczyć swoje kompleksy Sandomierzanie,Stalowowolanie czy Mielczanie to mimo wszystko jest to śmieszne.

nie powiem bo Sandomierz historycznie i wizualnie to najważniejsze miasto z tych w okolicy ale doceniając je nie przesadzałbym w zachwytach bo znam tam ludzi mieszkających i utyskujących na pewne sprawy i nieprzypadkowo czasami przeprowadzają się do Tarnobrzega właśnie.

w Stalową Wolę wpakowano ostatnio masę kasy ale nie jest to przecież żadna metropolia i co roku im też mieszkańców ubywa.

niestety Rzeszów drenuje już 3 dekadę wszystkie takie miasta i miasteczka.

jesteśmy dumni z Tarnobrzega ale za to jaki jest i,że to nasz dom a nie musimy sobie dopisywać do tego niestworzonych rzeczy czy innych mitów.lubimy się tacy jacy jesteśmy a nie po nałożeniu filtrów rodem z instragrama.

!!!
1 rok temu
Reply to  walt

Małe, może być piękne. Tarnobrzeg też mógłby być, gdyby go nie betonowali, nie kostkowali. Wszystko to usiłują poczynić na siłę. Ktoś musi mieć w tym interes.

wojto
1 rok temu
Reply to  walt

rzeszow was drenuje jak kiedys tarnobrzeg okoliczne miejscowosci za gierkowskiej wojewodzkosci

obywatel
1 rok temu

Poczytajcie tarnobrzeski DiM team jak belfy chcą wygrać wybory ..

TO za WASZE mieszkańcy MIASTA i na WASZ KOSZT i po to skur??m były potrzebny kredyt na ten rok ..

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.facebook.com/profile.php%3Fid%3D100082569604587&ved=2ahUKEwiGxv6a_dT_AhVGqaQKHas6AZEQFnoECBIQAQ&usg=AOvVaw2hNlWGB8ZuIfNx9YYQDWl6

Nic tak nie trzyma świnie, wieprze, knury i maciory jak KORYTO ???

Kumendant
1 rok temu

Czy na końcu tej estakady będą nowe zakłady pracy?

koreanczyk
1 rok temu
Reply to  Kumendant

nie zakladow pracy u was niebedzie nie macie wyksztalconych kadr ani fachowcow musicie byc tanai sila robacza

nowy zaklad pracy
1 rok temu
Reply to  Kumendant

komu zadajesz to pytanie brachu ?

Obatelka
11 miesięcy temu
Reply to  Kumendant

Jak ukończą ci co mieli zarobić na tym , to zostawia to dzieło i pójdą dalej szukać następnej okazji do dobrego zarobku.

Kapitan
11 miesięcy temu
Reply to  Kumendant

Na końcu będzie bramka, gdzie będą stać funkcjonariusze straży miejskiej i pobierać opłaty !!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
73
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content