Policyjne patrole nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Przed nami wakacje. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim pojawią się policyjne patrole na łodziach. Głównym zadaniem policyjnych wodniaków, będzie dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Służba na akwenie potrwa do 31 sierpnia. Jeśli jednak początkiem września aura nadal będzie sprzyjać wypoczynkowi nad wodą, policjanci zostaną tam dłużej.

Funkcjonariusze będą patrolować teren zarówno z łodzi, jak i z lądu. Będą czuwać na bezpieczeństwem plażowiczów i miłośników sportów motorowodnych. Jak co roku, będą zabezpieczać różne imprezy odbywające się nad jeziorem, prowadzić działalność profilaktyczną dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, funkcjonariusze będą przypominać nie tylko zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, ale także mówić plażowiczom o istniejących zagrożeniach, radzić jak unikać kradzieży czy oszustw.

Pamiętajmy:

  • pływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR. Stosuj się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników
  • nie pływaj w czasie burzy, gdy wieje porywisty wiatr
  • nie skacz rozgrzany do wody, przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi – unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi
  • nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy
  • nie skacz do wody w miejscach nieznanych, może się to skończyć kalectwem lub nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”
  • nie baw się w podtapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, czy z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i niebezpieczne zachowania (brutalność, agresję, rywalizację)
  • pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło
  • nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu!

Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.

Policjanci apelują – znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz rozsądek, pozwolą na bezpieczne spędzenie wolnego czasu nad wodą.

foto&info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
11 miesięcy temu

Straz miejska jezdzi w kółko,teraz policja . CBA jeszcze brakuje.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jeszcze wojska, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego z Mielca, CBŚ !!
Na mieście rzadko ich widać , co najwyżej w samochodach a tu proszę nad Eldorado muszą być.
Ciekawe czy mieszkańcy jak poprzednio też ich będą żywić ????

!!!
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

i Masztalenki na udeczce WOPR.

Łysy
11 miesięcy temu

W niektórych miejscach przy plaży jest pełno wodorostów więc ten dekalog zasad jest napisany przez kogoś kto pewnie tam nawet nie był

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  Łysy

To jest twór najprawdopodobniej
z ubiegłego roku a zarzadzał prezio mądrala i analityk a to już wszystko mówi.

Robin
11 miesięcy temu

„Głównym zadaniem policyjnych wodniaków będzie dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą” A to dobre 🙂 Czyli wypisywanie mandatów jak w mieście ?! Moim zdaniem oni już dawno są pozbawieni odruchów pomagania i dbania o kogokolwiek. A jak już jakiś taki rodzynek się znajdzie to jest to nagłaśniane na całą Polskę jakby to było nadzwyczajne działanie. Jak się nie mylę to nawet takich policjantów prezydent (?) nagradzał. To powinna być normalna sprawa. W naszym kraju policja jest po to żeby wypisywać mandaty i za to jest wynagradzana. Przykre to ale prawdziwe. Ostatnio już kilka razy widziałem jak stoją schowani przy mediaexpert i „DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO” 😉 osób wjeżdzających tam z Sienkiewicza od strony centrum miasta.

? ? ? ? ? ! ! ! ! !
11 miesięcy temu
Reply to  Robin

Jakże to? A miało być „polićant Twoja przyjaciela” 🙂

Łysy
11 miesięcy temu
Reply to  Robin

Szybciej ci pomoże policja angielska czy nawet niemiecka bo w PL to tylko statystyka sie liczy

Milicaja
11 miesięcy temu

Musimy wspomoc miejski budzet, bedziemy karac wszystkich rozgrzanych wchodzacych do wody, niewlasciwie sie bawiacych i plywajacych z wodorostami!

Nurek
11 miesięcy temu

Trzy kajaki, dwa pontony i jeden rower wodny plus mieszane patrole policjant i strażnik miejski oraz kilka rowerów do jazdy po parkingach i nabrzeżu. Będzie eko i taniej, bo szkoda kasy na zbędne wydatki. Poza tym będą mieli lepszą formę w pogoni za prawdziwymi bandytami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content