Poseł Poncyliusz o sytuacji w TTBS, szpitalu i akcji „Przypilnuj wyborów” (video)

O wynikach interwencji poselskiej w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego i w szpitalu w Tarnobrzegu, poinformował podczas wczorajszej konferencji prasowej poseł Paweł Poncyliusz. Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Paweł Poncyljusz zaapelował również do udziału w akcji „Przypilnuj wyborów”.

Interwencja poselska to instrument kontrolny nakładający na instytucje publiczne i jednostki gospodarki niepaństwowej obowiązek udzielenia posłom w terminie 14 dni informacji o stanie sprawy, w której poseł podjął interwencję. Z instrumentu tego skorzystał poseł Poncyliusz, poproszony o interwencje przez część mieszkańców bloków będących w zasobach TTBS. Działania posła dotyczyły również sytuacji w tarnobrzeskim szpitalu.

TTBS

O sytuacji w TTBS poseł rozmawiał z władzami Tarnobrzega oraz z prezesem Łukaszem Mędrykowskim.

– Z panem prezesem omówiliśmy dość szczegółowo wiele zagadnień (…) Teza mieszkańców TTBS jest taka, że zbyt duża część kosztów administracyjnych jest naliczana na rzecz najemców z TBS-ów. Ja przychylam się do tej tezy, mieszkańcy moim zdaniem mają rację (…)

– Druga rzecz która budzi wątpliwości, to w jaki sposób TTBS potraktował wakacje kredytowe (…) niestety nie przekłada się to na czynsze mieszkańców i o to mieszkańcy mają pretensje. Również uważam, że mieszkańcy mają rację (…)

– Złą informacją jest to, że sprzedaż nieruchomości w ramach TTBS-u (…) wynika z tego, że TTBS ma do spłacenia roszczenia wobec firm, które budowały te budynki TTBSowe. I to są już milionowe koszty i TTBS takich pieniędzy nie ma. Jedyne na co ma i to też budzi pewne wątpliwości to jest finansowanie między innymi Dni Tarnobrzega, aczkolwiek pan prezes powiedział, że robi to z pieniędzy z działalności operacyjnej a więc nie są to pieniądze, które przekładają się na wyższe czynsze – informował poseł Poncyliusz.

SZPITAL

– Dług szpitala z jednej strony to jest 36 mln zł wobec Banku Gospodarstwa Krajowego, i ok.22 mln przeterminowanych płatności, których szpital nie reguluje na bieżąco (…) Od 1 lipca wszystkie szpitale w Polsce będą musiały wyasygnować dodatkowe pieniądze na pensje. Wzrost pensji jest o ok.12 % (…) NFZ nie informuje skąd weźmie pieniądze na to, i dziś szpitale, tak jak tarnobrzeski stoją przed wyzwaniem, że może to skutkować generowaniem dodatkowych strat, kilku milionów nawet do końca tego roku (…)

– Pierwsza zła informacja dotycząca szpitala w Tarnobrzegu jest taka, że cierpi on na brak lekarzy (…) na terenie szpitala jest kilka personalnych konfliktów, różnego rodzaju patologicznych relacji, nepotyzmu, dbania bardziej o członków rodzin lekarzy niż o zwykłego pacjenta. Wygląda na to, że te odejścia lekarzy też wynikają z tych relacji międzyludzkich (…)

– Los zawieszonego od grudnia 2021 roku Oddziału Wewnętrznego może też Oddział Pediatrii, też nie jest pewna jego przyszłość (…) Problemem jest też Oddział Neurologii, tym bardziej, że część lekarzy ucieka do szpitali w sąsiednich miejscowościach (…) Szpital więc musi borykać się z problemem licytowania coraz wyższych stawek, aby zatrudnić lekarzy lub ich zatrzymać – kontynuował poseł Poncyliusz.

„PRZYPILNUJ WYBORÓW”

Na zakończenie konferencji poseł zachęcał do udziału w akcji pn.”Przypilnuj wybory”.

– Chodzi o obserwowanie pracy w każdej komisji wyborczej, również w tych przyparafialnych. Potrzeba do tego dziesiątek tysięcy ludzi (…) Jesteśmy przekonani, że dziś notowania które osiąga Koalicja Obywatelska mogą być niczym, w porównaniu z próbą fałszowania wyborów (…) Teraz już tylko PIS-owi pozostaje manipulowanie przy wynikach wyborów

foto&video: facebook/Paweł Poncyliusz Ambasador Podkarpacia

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
94 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
2 miesięcy temu

Nie rozumie ludzi głosujących na spadochroniarzy, a tym bardziej POlityczne prostytutki zmieniające swoje poglądy i partie w zależności od koniunktury wyborczej. Widać wybory tuż tuż skoro sobie przypomniał o TBG , gdzie przez całą kadencję utrzymywał fikcyjne biuro poselskie wyłudzając na ten cel pieniądze z budżetu państwa- które ciągle było zamknięte dla obywatela !

Piotrek
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Dokładnie. Tarnobrzeg potrzebuje posła z Tarnobrzega lub okolic jakim był Stępień a nie jakiegoś spadochroniarza co notorycznie ma biuro poselskie zamknięte a przed wyborami przyjeżdża i robi jakieś „kontrole” pod publikę

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Stępień to tylko tu mieszkał i tyle.
Jak waść go spotkasz to zapytaj go o tę zakłady pracy co miały powstać w Jeziórku czy Machowie ( nie o te co są ) o których opowiadach na wiecach wyborczych w dawnym Siarkopolu !!!
Jedyną rzeczą jaką pomógl załatwić to kasa na rekultywację dołka kopalni ( ale wtedy miał układy ).

TYLKO KOGO ???

Piotrek
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Mieszkał ale i miał biuro poselskie na Moniuszki otwarte dla wszystkich mieszkańców którzy chcieli porozmawiać na różne tematy. Władek to był swój chłop nie unikał ludzi i zawsze znalazł czas dla każdego jak tylko nie był w stolicy.
Daj bóg Tarnobrzegowi takiego posła w przyszłości

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Jakie kontrolę ??
Aby zrobić kontrolę to trzeba mieć wiedzę i kwalifikacje

a tu tylko chyba socjolog???

Jak ostatnio była kontrola i audyt w rdm zrobiony przez fachowca to okazało się że to nawet nie analiza tylko takie coś
” nie wiadomo co „???

Przyjechał się spotkać z kumplami ( bożo, mądrala ) , pojeść, napić się kawki w urzędzie , szpitalu i tyle ?? ZA NASZE obywateli , mieszkanców ..

Miejmy nadzieję że będa jakieś pokontrolne protokoły !

Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

To chyba prawda że nie krytykuje Bożka i Pluty bo to kumple.
Tylko po co Bożek brata się z pisem.
Bożek nie jest przewidywalny politycznie.
I dlatego mu nie ufamy

Ada
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Poncyljusz nie jest z PiS-u. Odszedł dawno temu albo go wyprosili. Jest z PO.

???
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Gdzie ty widzisz bratanie się bożka z pisem? To, że p. skarbnik została nieruszona lub p. sekretarz (o czym nagminnie przypominasz i wytykasz), to wynika z przepisów prawa – jednym słowem nie tak łatwo je usunąć (wystarczy podstawowa wiedza, żeby coś tam kumać na ten temat), a bożkowi jest to na rękę bo ktoś za niego wiedzę musi mieć…
Oglądając sesje Rady Miasta gołym okiem widać, że tylko jego (bożka) sojusznicy siedzą cicho i potulnie podnoszą rączki na „tak”… Natomiast radni z pisu dają mu popalić… więc gdzie tu bratanie się? bo ja nie widzę…

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Z Konfy też spadochroniarze,z PiS też, z PO również – choć ci z naszego terenu niezbyt mi pasują . Zobaczę kto z 2050 i lewicy od nas.

Adam
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

raz sierpem,raz młotem!

jAA
2 miesięcy temu
Reply to  ODYSEUSZ

Rzeczywiście ma zapędy spadochroniarza powinni zrzucić go na Kaliningrad – dla przypomnienja jego wypowiedź:
„Jeśli w Polsce upadnie pierwszy odłamek rosyjskiej artylerii, to NATO powinno zająć Obwód Królewiecki i przekazać władanie nad tym terenem dla Polski i Ukrainy” – napisał na Twitterze Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu KO.

ODYSEUSZ
2 miesięcy temu
Reply to  jAA

Ja tam wolę aby Polska nie mieszała się w nie4 naszą wojnę ! Dość przelewania polskiej krwi ani kozak ani rusek nie są warci choćby jednego polskiego życia !

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  jAA

A z nim jeszcze tyszke, Sobolewskiego , brauna ??

z obserwacji
2 miesięcy temu
Reply to  jAA

Tak, ale ruskie rakiety majo czasem lecić w jedno strone a leco w drugo.

obywatel
2 miesięcy temu

Aha – pieniędzy na budowę nie mieli a budowali – dobre to ??

Teraz kolesie sprzedają majątek miasta przeznaczony na budowanie mieszkań ( bloków) dla mieszkanców a tu sprzedaja majątek nieszkanców wbrew celowi w jakim przekazano działki TTBS???

Kasy nie ma TTBS ale dla mądrali z TTBS jest , analityka była ???

Dobre – ogłupianie , obłuda, hipokryzja !

Przypomniał sobie cwaniak że śląska ALE O WYBORACH
a nie mieszkańcach i wyborcach.

obywatel
2 miesięcy temu

Mieszkańcy z TTBS , no cóż , ostaje WAM się tylko bawić na tych dniach Tbg .

Bawić się będziecie ZA SWOJE a więc do zabawy ..

statystyka
2 miesięcy temu

na 6 pierwszych komentarzy 4 to obywatel

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  statystyka

Dolicz 7 , pisze bo mam zdanie .
Jakoś dziwnym trafem Wasć nie liczysz wtedy kiedy nie zabieram głosu na jakiś temat ..

Ha, ha, ha , dobrze że nie liczysz i nie zbierasz ( zapisujesz ) , katalogujesz tak DjB, i mu podobni ( UB, SB, milicja) dla potrzeb pozwów – dzięki za to waść .

statystyka
2 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Zagotowałeś się „waść”, mimo, że to tylko suche cyferki rzucające się w oczy. Wszędzie widzisz politykę i na każdy temat masz to samo zdanie.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  statystyka

Bez przesady – są tu lepsi ode mnie ( ha, ha, ha).

Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  statystyka

No i co z tego Dobrze pisze ze członkowie TBS winni się bawić na dniach Tarnobrzegu bo to ich kasa.

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Ciekawe co jeszcze mądrala sponsoruje ??

Niech tam ci co się sądzą sprawdzą CO i z czego ( o ustalenie kosztów sponsoringu przez spółkę i kosztów reklamy ???

Spadochroniarz
2 miesięcy temu

O po latach się pojawił w Tbg ja zbliżają się wybory. Przez ten czas nic nie było słychać aby wspierał nasze miasto

Miastowy
2 miesięcy temu

„O sytuacji w TTBS poseł rozmawiał z władzami Tarnobrzega oraz z prezesem Łukaszem Mędrykowskim.
…mieszkańcy moim zdaniem mają rację (…)
…Również uważam, że mieszkańcy mają rację (…)”

Wniosek: wypieprzyć prezesunia ze stanowiska.

Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Co by tu nie powiedzieć na temat działań posła Poncyliusza to wniosek z tej informacji jest jeden
Prezydent nie udziela żadnych jeżeli są niekorzystne.Na temat wątpliwości w wysokości czynszu poseł wskazał przyczyny.
Najgorsze to to że TBBS mimo złej kondycji jeszcze na żądanie prezydenta finansuje Dni Tarnobrzega które służą tylko i wyłącznie prezydentowi

Jak zobaczyłem.że na wiciu wianków był.prezydent Bożek z Kapusciakowa to.juz wiem że Bożek.nie jest prezydentem który działa na rzecz miasta tak jak wymaga tego ustawa o samorządzie.
Za finanse miasta urządza igrzyska dla ludu.

A w sprawach zarządzania nie ma pojęcia dlatego bezkarnie zmusza swojego prezesa do sfinansowania głupot.
Musimy wyjść z tego letargu.

Tylko pytanie dlaczego w dwa tygodnie Poncyliusz podał mieszkańcom więcej informacji niż komisja rewizyjna rady miasta i radny Kalinka

Odpowiedz musi być jedna.RADNI NIC NIE ROBIA OPROCZ BYCIA NA SESJACH I POBIERANIA DIETY.

Lucyna
2 miesięcy temu

Wiceprezydent Tbg z PO, Przewodniczący Miasta z PO, Prezes TTBS z PO to pytanie kto od lat robi z mieszkańców idiotów i wciska im że to kto inny jest winny sytuacji w mieście ? POncyljusz przyjechał po 3 latach i mówi jakie to problemy są wszędzie ale nie dodał kto rządzi miastem czyżby nie PO i jego kolesie ?

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  Lucyna

Pomału prywatyzują przy pomocy różnych funduszy i pomocy samorządu tereny około jeziora. Niedługo będzie to twierdzą że może i do plaży zwykły ludź się nie dostanie. Imperium.

zalew tarnobrzeski
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

zalew ten powstal za pobliczne pieniadze zadamy do niego dostepu za darmo

ibrahim
2 miesięcy temu

Dostęp masz za darmoszke , płacisz za korzystanie z infrastruktury

wojto
2 miesięcy temu
Reply to  ibrahim

w uju mam te wasza infrastrukture

Adam
2 miesięcy temu
Reply to  wojto

to wyp

obywatel
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

A o tym już dawno pisałem to się tacy jak Julcio Cezio, DjB naśmiewaki ??
Marina, park, lok, wędkarze itp stowarzyszenie już sprywatyzowany tereny .
Nawet grille sprywatyzowane na potrzeby wybranców ??

Jjjbrae
2 miesięcy temu

Po co ten koleś przyjechal? A wybory za pasem wszystko jasne Won!

mieszkanka
2 miesięcy temu

Niech Pan Poncyliusz podejmie interwencję u Pana Mastalerza i jego działek.
Niech zainteresuję się dlaczego Platforma robi referendum bo prawdopodobnie Mastalerz chce przejąć działke i wybudować domki do prywantje kieszeni. Ma sie dzielic tym z kolegami z PO

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  mieszkanka

To chyba prawda.

Mieczysław
2 miesięcy temu
walt
2 miesięcy temu

poncyliusz prawdziwa polityczna ściema względnie człowiek do wynajęcia.
niszczył Polskę z kaczyńskim w tych różnych bieda formacjach ale nawet i w pisuarze teraz jest przybocznym tuska i platfusów.
uroczo czyta się jego deklaracje,że światopoglądowo bliżej mu do korwina niż np. do Zandberga.
i potem ci polityczni popaprańcy chcą by ktoś głosował na taką chorągiewkę 🙂
jak będę chciał głosować na ultrakatolickich libków to przecież mam konfabulację i wszelkiej maści pisuary,platfusów czy hołownie,prawda ?

amen
2 miesięcy temu
Reply to  walt

precz z komuna

walt
2 miesięcy temu
Reply to  amen

ciekawe w którym szpitalu i do której szkoły byś chodził gdyby nie komuna ?
i gdyby nie ona ciekawe czy dziś choć 5 tysięcy ludzi mieszkałoby na Nadolu ? 😉

amen
2 miesięcy temu
Reply to  walt

komunizm rowna sie faszyzm

walt
2 miesięcy temu
Reply to  amen

przecież faszyzm też podobno wymyślili lewacy 🙂
lewactwo jest całym złem świata wystarczy poczytać encykliki i tak dalej i dalej 🙂

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  amen

Hitler wyrzynal komunistów.

dziekuje za uwaqe
2 miesięcy temu
Reply to  Obatelka

ribentrop- molotow

Obatelka
2 miesięcy temu

Pakt niedotrzymany , a nasze Zaolzie?

amen
2 miesięcy temu
Reply to  walt

czy sadzisz czerwony pajaku ze gdyby nie komunizm to swiat by sie zatrzymal w miejscu?

walt
2 miesięcy temu
Reply to  amen

 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Mt 7,1-5

amen
2 miesięcy temu
Reply to  walt

wlodzimierz lenin?

walt
2 miesięcy temu
Reply to  amen

we własnej osobie,przywołałem cytat przecież 😛

towarzysz g
2 miesięcy temu
Reply to  walt

to prawda gdyby nie nastepcy lenina o tej dziurze nikt by nieuslyszal dlatego powinien miec on swoj pomnik w tej miescinie

walt
2 miesięcy temu
Reply to  towarzysz g

powstał Tarnobrzeg na szczęście kilkaset lat nim w ogóle o Leninie ktokolwiek usłyszał 🙂

takaprawda
2 miesięcy temu
Reply to  towarzysz g

Raczej przedstawiciele narodu wybranego rozwineli to miasto którzy przybyli do Dzikowa pobudowali kamienice w rynku, rozwineli handel i usługi jakby nie żydzi to byłyby tylko wioski naokoło i rolnicy

Gównoprawda
2 miesięcy temu
Reply to  takaprawda

Przemysł siarkowy to miasto rozbudował. Gdyby nie SIARKA to komuchy też by mieli to miasto w dupach. Najgorsze jest to że kiedyś z SIARKI profity ciągneło państwo a teraz to państwo zapomniało o Tatnobrzegu.

dziekuje za uwaqge
2 miesięcy temu
Reply to  Gównoprawda

nie nie przyjacielu byla siarka to sie tarnobrzeg rozbudowywal a jak nie ma to sie zwija takie sa prawa rynku poza tym to dzira zabita dechami

dziekuje za uwaqge
2 miesięcy temu
Reply to  takaprawda

prawda jest tak ze to dzira jakich w Polc3e wiele ani zabytkow ani historii poprostu taka pipiduweczka

walt
2 miesięcy temu

przecież nikt nie pisze,że to będzie przyszła stolica byku.
Tarnobrzeg to przytulne miasto pełne walorów jeśli zapomnieć na chwilę o kilku szczegółach na które jako mieszkańcy nie mamy wpływu wielkiego a jeśli już to tylko pośredni.
można pisać o szpitalu ale przecież to pis nie szanuje przede wszystkim swoich licznych wyborców tak w gminie Tarnobrzeg jak i w całym powiecie.
kwestia rynku pracy i struktura zatrudnienia oraz charakter firm jest bolączką od wielu lat ale to są tak wielopłaszczyznowe tematy i zawaliliśmy ze dwie poprzednie kadencje,że naprawdę trudno spodziewać się cudów.
to widać doskonale jeśli prześledzi się przypadek okolicznej konkurencji oraz nasz przypadek tarnobrzeski.
ale spokojnie bo część z Nas nie ma żadnych kompleksów z tego tytułu,że urodziliśmy się i mieszkamy w Tarnobrzegu.
wręcz przeciwnie na swój sposób mimo niedociągnięć jakoś to nasze miejsce na świecie darzymy ciepłym uczuciem.
obyś tak kochał swoje miejsce do życia 😉 amen

Przyjaciel Sowy
2 miesięcy temu
Reply to  walt

W Tarnobrzegu był Wałęsa, Komorowski, Tusk, Kidawa- Błońska, Frydrych i to jest właśnie sukces lokalnych władz i elit !!!! Stąd w tym mieście jest jak w raju. Jest jezioro, palmy z których kiedyś będą kokosy, jak się zmieni klimat !!!! Mamy teraz Poncyliusza, to gość akurat skrojony idealnie na warunki Tarnobrzeskie !!!! Zauważył oczywiste rzeczy i co z jego interwencji ???? Mieszkańcy mają rację !!! KOledzy są w POrządku i jest sPO-KO. Teraz jak otworzą kasyno powinni zaprosić jeszcze Nowaka, Neumanna i paru innych wytrawnych graczy z górnej półki, a na pewno w Tarnobrzegu będzie się jeszcze lepiej żyło i działo ????

walt
2 miesięcy temu

trudno mieć do mnie pretensje za platformę skoro ani jej nie wybieram ani nie popieram a w swoim czasie mocno przeciw nim ujadałem gdy objadali się jajecznicą.
poncyliusz jest ultrakatolickim prawicowcem co był już dosłownie wszędzie więc mnie nie oszuka i na listę gdzie będzie nie oddam głosu bo gdybym miał wybierać oszołomów to mam ich pełne listy na konfederacji,w pisie czy u ludowców z ministrantem hołownią.

tym niemniej w naszym okręgu wyborczym było 15 mandatów do wzięcia z czego 10 wziął pisuar a ledwie dwa poncyliusze z peo do kogo więc mam mieć pretensje za szpital i tym podobne ? do poncyliusza ? 😀

Magister
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Niby taka bieda w tym Tarnobrzegu i brak perspektyw a na ulicach pełno porządnych aut, mieszkania nieźle się sprzedają a działki budowlane w promieniu 15 km schodzą raz dwa.
To jakiś fenomen

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Magister

bieda to była po wojnie albo w latach 80tych.
dzięki temu,że staliśmy się częścią europy prawie 20 lat temu,nie jesteśmy już biedakami europy.

heniek
2 miesięcy temu
Reply to  walt

bieda ?w latach 80 tych? to jak ci twoii pobratyncy rzadzili?

walt
2 miesięcy temu
Reply to  heniek

którzy moi pobratymcy ?
obecnie też się zadłużamy jak za Gierka tylko nie widać by ktokolwiek budował tysiące zakładów przemysłowych więc i za to przyjdzie zapłacić 🙂
tylko co będą zamykać bo styropian choć zamykał nasz kombinat Siarkpoolu a po pisie zostanie tylko pomnik kudłatego w stalowej.

wojto sando
2 miesięcy temu
Reply to  walt

wam w tym tarnobrzegu zal d e sciska ze stalowa rosnie w sile nieladnie tak zle komus zyczyc

walt
2 miesięcy temu
Reply to  wojto sando

a skąd by mnie żal ściskał.
w Stalowej też ubywa z roku na rok mieszkańców.
ledwie dwa tygodnie temu byłem w Stalowej i z całym szacunkiem ale nie ma tam nic takiego czego bym Wam zazdrościł.
co więcej jak Sandomierzanom czy Mielczanom a także Gorzyczanom czy mieszkańców Nowej Dęby życzę jak najlepiej wiedząc,że jeśli w sąsiedztwie będzie spokój i dostatek to i dla całej okolicy lepiej.

wojto sando
2 miesięcy temu
Reply to  walt

to co pier sz o jakims pomniku kudlatego

walt
2 miesięcy temu
Reply to  wojto sando

bo taki mam grymas i co mi zrobisz ? 🙂 poskarżysz prezesowi kaczyńskiemu ?

johny
2 miesięcy temu
Reply to  walt

wez swoje zabawki idz do piaskownicy

walt
2 miesięcy temu
Reply to  johny

bo co mi zrobisz ? poskarżysz mamie ?

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  wojto sando

Ciekawe kiedy będą mieć nowy dworzec PKS, który to stary sprzedali kilkanaście lat temu.

Łysy
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Ja to bym dodał że bieda to była jeszcze w latach 90 tych bezrobocie było ze 20% a na ulicach jeździły głównie małe i duże fiaty oraz polonezy a mercedes był tylko 1 którym jezdził były cinkciarz, BMW 7 też 1 wiadomo kogo ale mimo tej biedy to w Tarnobrzegu było kilka dyskotek które były w piątki i soboty pełne i kilkanaście knajp w których też było ciężko o wolny stolik

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Łysy

20 lat temu miałeś kilka dyskotek i to pełnych… pamiętam jak miałem z 17 lat i stałem pod Akwarium a Funfel nie puszczał takich gnojków jak ja ale ich koleżanki już tak 🙂

tylko,że my wszyscy z wyżu demograficznego pamiętamy,że nas po 35 osób w klasie było a w szkole numer 10 z mojego rocznika było 11 klas !

a dziś masz klasy po 20 osób i może 2,3 klasy w tej samej szkole.

no i profil klienta się zmienił bo dziś lokale to głównie gastronomia a wtedy człowiek nażarł się w domu a teraz ludzie są wygodni to i obiady kupują na mieście.
długi temat.

Łysy
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Gruby dowodów raczej nie sprawdzał ale jak żeś mu żydził dychę to cię nie wpuścił proste

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Łysy

nie.właśnie on był w porzo ale było nabite i po co mu taki leszczyk potrzebny ? nastoletnie dziewuchy to co innego.

w Tapimie,Orbicie,Maksymie było podobnie.
a przecież były jeszcze jakieś okazjonalnie tworzone Sharki i inne Mieszki gdzie coś dudniło co weekend.

a swój czas miał i Fantom na pawilonach.

grubo się działo wtedy ale było sporo ludzi teraz oni albo tu nie mieszkają albo sami mają dzieci i już tak się nie kręcą jak wtedy po mieście.

Łysy
2 miesięcy temu
Reply to  walt

Tapima była dla krawaciarzy bo tam leciało disko polo no i selekcja w dresiku i adasiach nie wszedłeś
W Mieszku bawili głównie cyganie raz jak tam poszliśmy to pozajmowali wszystkie stoliki
Był jeszcze Lopros zwany nie wiadomo czemu „klubem” bo to była speluna a nie klub
Najlepsze były Orbita,Maxim i Akwarium potem zmieniła się nazwa na Amsterdam ale twarze te same i eurodance czasem poleciało „w moim ogrodzie” albo „no woman no cry” dla odmiany klimatu
No i Bumerang – moim zdaniem najlepsza dysko w historii Tarnobrzega

walt
2 miesięcy temu
Reply to  Łysy

bumerang dosłownie był bombowy 🙂
ale wówczas bywałem w Tbg sporadycznie i byłem tam może z 3 razy… potem usłyszałem w telexpresie,że wyleciał w powietrze 🙂

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  Łysy

W tapimie piłkarze mieli swoje stoliki zarezerwowane i wszyscy co nie mogli dostac stolika im zazdrości. To dopiero byla lokalna elita ! Pili tez alkohol a niektorzy palili papierosy.

Obatelka
2 miesięcy temu
Reply to  takaprawda

Potem przejęli pożydowskie mienie po części utrwalacze władzy ludowej. Mieli nawet pomnik z nazwiskami ale został usunięty , szkoda bo by było wiadomo kto i co, a potomkowie by się dowiedzieli ze zdziwieniem o historii swej.

Wojt Psiej Wolki
2 miesięcy temu

Zatrudnie pana posla Poncyliusza do wypromowania swojej partii politycznej, poglady nieistotne.

Robin
2 miesięcy temu

Ręce opadają jak się tego słucha. Powiedział co wiedział sorki co mu napisali. Tylko że każdy widzi jak jest.
Ja bym oczekiwał od Pana posła działań w kierunku naprawy sytuacji w naszym szpitalu. Macie od prawa do lewą głupią wymowkę że brakuje lekarzy. We wszystkich ościennych
szpitalach powiatowych działają oddziały chorób wewnętrznych tylko w Tarnobrzegu w Szpitalu Wojewódzkim interna zamknięta uż drugi rok !!!.
Panie pośle jak Pana przywieziono do Tarnobrzega w przysłowiowej teczce i głupi mieszkańcy wybrali tak proszę przywieść lekarzy do naszego szpitala tak w ramach rewanżu. Choć tyle bo ja żadnych działań z pańskiej strony dla dobra Tarnobrzega nie zauważyłem.

LICZNIK MARSZAŁKA ORTYLA
2 miesięcy temu
Reply to  Robin

428 dzień hańby marszałka Ortyla

Prezydent
2 miesięcy temu

Sobów stolicą Tarnobrzega.

V -CE
2 miesięcy temu
Reply to  Prezydent

Lepiej Wola Baranowska!?

Gosc
2 miesięcy temu
Reply to  V -CE

Pomału z osciennych gmin wykupuja tereny miechocinskie kajmowskie i ocickie.

pkp
2 miesięcy temu

To ten poseł pamięta jeszcze kto go wybrał ?!. Trzeba mieć tupet aby pokazywać się w Tarnobrzegu przed wyborami . Przez całą kadencję nic dobrego nie zrobił dla swoich wyborców a teraz na co liczy ? Że go mieszkańcy Tarnobrzega znów wybiorą ?
Powiedział o dwóch problemach a Tarnobrzeg ma ich tyle że książkę można na ten temat napisać.
Ja Pana posła zapytam dlaczego Tarnobrzeg został wykluczony przez PKP w przebiegu szprych kolejowych. Brak połączeń kolejowych, zamknięty i niszczejący budynek dworca oraz perony kolejowe pamiętające czasy wczesnej komuny. Panie pośle przynajmniej by się Pan postarał aby PKP zmieniło nazwy lini kolejowych nr 74 i 71 bo od dawna Sobow I Ocic nie ma na mapach naszego kraju.

Z ostatniej chwili
2 miesięcy temu
Reply to  pkp

Wczoraj 26.06.2023 podano do publicznej wiadomości ze do końca 2026roku dworzec kolejowy w Nisku zostanie wyremontowany. PKP ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Robin
2 miesięcy temu

Można prezydencie Bożek? Można!!!
Tam sytuacja własnościowa jest bardziej pogmatwana niż w Tarnobrzegu. Dworzec kolejowy był PKP potem miasta a teraz to sam nie wiem kogo.
Ale będzie remont bo będzie szprycha kolejową nr.6 do CPK.
CO BĘDZIE W TARNOBRZEGU POŚLE PONCYLIUSZ I PREZYDENCIE BOŻEK? WIELKIE „G” ?!

Paweł
2 miesięcy temu
Reply to  Robin

No coś się dzieje na peronach w Tarnobrzegu. Wymieniają DREWNIANE PODKŁADY KOLEJOWE !!! (takie są jeszcze pod szynami na peronach w Tarnobrzegu) na używane betonowe. Ale w przypadku Tarnobrzega to i tak SUKCES. Oby tylko wystarczyło tych używanych bo nam kilka TOROWISK ZLIKWIDUJĄ 🙂

Robin
2 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Ale za to mamy potańcówki I nowiutki parkiet pod „tancerzami”
Poseł Poncyliusz już zażywał tej przjemności? Radna Kapuściak z przyjemnością by go poprowadziła. Oczywiście w tańcu! żeby nie było świntuszki 😉 🙂

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Robin

Gdzie byłeś kiedy zamiast asfaltowych dróg rowerowych przechodziły kostkowe drogi pieszo-rowerowe? Nie płakałeś nad zmarnowanymi ciągami dla rowerzystów, a płaczesz nad zmarnowanym dworcem pkp. Potwierdzasz tym, że w Tarnobrzegu poszczególne grupy mieszkańców nie pomagają sobie ani się nie wspierają, tylko każdy troszczy się o swoje. Dlatego jesteśmy rozgrywani od lat przez nieprzychylne miastu grupy wpływów.

Robin
2 miesięcy temu
Reply to  rowerowy

Jeśli porównujesz ścieżki rowerowe z połączeniami kolejowymi to zmień nazwę „rowerowy” na „zaściankowy”
Osobiście zamieniłbym wszystkie ciągi pieszo-rowerowe na to aby przez Tarnobrzeg jeździły pociągi do ważnych dużych miast w Polsce. Nie wiem czy pamiętasz na początku były ścieżki rowerowe z czerwonej płaskiej kostki a chodniki z szarej frezowanej przynajmniej na Sienkiewicza. Wszystko było w miarę przyzwoicie oprócz znaków ustawionych na środku:) Później dopiero jakiś IDIOTA stwierdził że tak nie może być i kazał zmienić oz poziome i wprowadził ścieżki pieszo-rowerowe czyli jeden wielki BURDEL. Szkoda ze władze miasta tak szybko ten głupi pomysł wcieliły w życie bo można było namalować białe linie pomiędzy chodnikiem a ścieżką rowerową i wszystko byłoby ok.
Upierasz się przy tym asfalcie ale nie wiem czy na upalne dni jest to dobre rozwiązanie ?
Na marginesie dodam ze kolejny IDIOTA stwierdził kiedyś że miejskie autobusy nie mogą jeździć do Sandomierza. Doprowadziło to do upadku miejskiej spółki i jej sprzedaży. W Stalowej Woli autobusy miejskie jeżdżą nadal do Niska a spółka miejska ma nowiutkie autobusy.
Wspominam o tym bo chce pokazać jak to jest gdyIDIOCI podejmują decyzję. No i słyszałem że jeden z tych idiotów ponownie pcha się do władzy.

rowerowy
2 miesięcy temu
Reply to  Robin

Zamienić wszystkie ciągi pieszo-rowerowe, ułatwiające mieszkańcom poruszanie się po mieście, na połączenia kolejowe do ważnych dużych miast w Polsce, ułatwiające mieszkańcom wyjazd z miasta – no nie przekonałeś mnie. Rozwijać obie rzeczy równolegle jak najbardziej, ale jedno kosztem drugiego niebardzo. Odnośnie asfaltu w upale – jak w Dubaju i w innych upalnych miejscach ludzie jeżdżą po asfalcie i to samochodami to jest to zasługa jakiegoś cudu, czy po prostu porządnego wykonania nawierzchni? Wreszcie odnośnie naszych zarządzających – mieszkańcy Przywiśla potrafili się zjednoczyć i im sprzeciwić. Co prawda nie podzielam stanowiska Przywiślaków, ale nie sposób odmówić im skuteczności.

Działacz
2 miesięcy temu
Reply to  pkp

Jak KO i rudy wrócą do władzy to będzie lobbował tylko trzeba go jeszcze raz wybrać

OIOM
2 miesięcy temu

Gdzie jest majster pan Stasiak, który złożył rezygnację z funkcji dyrektora nie podając powodu swojej rezygnacji. Teraz już widać, jak była przyczyna i jak zarządzana placówka od 2013 do 2021r., że obecnie mamy taki stan rzeczy !!!!!

Obatelka
2 miesięcy temu

Kiedyś to było nieźle Ciacho.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
94
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content