Prezydent Tarnobrzega z Brązowym Krzyżem Zasługi za troskę o miejsca pamięci

Prezydent Tarnobrzega został doceniony przez Związek Żołnierzy Wojska Polskiego za troskę o miejsca pamięci. Brązowy Krzyż Zasługi prezydentowi Tarnobrzega Dariuszowi Bożkowi nadała kapituła Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego na wniosek Zarządu Koła nr 13 Związku Żołnierzy WP w Tarnobrzegu. 

Odznaczenie oraz legitymację wręczyli włodarzowi przedstawiciele Koła, jego prezes płk Józef Dąbrowski oraz sekretarz Tadeusz Sęk. Jak zaznaczyli, tym gestem chcieli docenić prezydenta miasta za wzorową współpracę ze Związkiem Żołnierzy WP, a przede wszystkim za działania władz miasta na rzecz opieki nad miejscami pamięci.

– Szczególnie wdzięczni jesteśmy za remont pomnika heroicznego obrońcy Tarnobrzega z września 1939 r., por. Józefa Sarny oraz sukcesywnie prowadzone prace na cmentarzu wojennym w Tarnobrzegu, dzięki którym miejsce pochówku ofiar obydwu wojen wygląda coraz godniej – argumentowali swoją decyzję.

Zaskoczenia odznaczeniem nie krył prezydent. – Jestem ogromnie wzruszony, ale muszę zaznaczyć, nie dla odznaczeń te wszystkie starania. Wielokrotnie, przy różnych okazjach powtarzam, jak istotne dla każdego samorządu powinny być działania mające na celu zachowanie lokalnej pamięci historycznej. Bez tej bowiem trudno budować przyszłość – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Zarząd Koła nr 13 Związku Żołnierzy WP w Tarnobrzegu słowa podziękowania kieruje także w stronę Stanisława Bochniewicza, współpracownika Urzędu Miasta Tarnobrzega nadzorującego prace konserwatorskie miejsc pamięci w Tarnobrzegu. 

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
56 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Chociaż nie jestem fanem obecnego prezydenta i poddaję krytyce to teraz szczerze gratuluję
To ważny odcinek do zadań miasta

Mistrz Ceremonii
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Chodnik na Cmentarz Komunalny w Sobowie wreszcie by wybudowali, bo tam ludzie mają pomniki swoich bliskich ! Wstyd tyle lat zamieniają się stołkami prezydent, przewodniczący, radni i chodnika, jak nie było, tak nie ma ! Ale jak widać niestety w Tarnobrzegu władza ma inne priorytety +++????+++++++!!!!!!!+++++

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Ale chodnik powinien już być, bo był w budżecie obywatelskim , od Sobowa do stacji chodnik powstał a na zamiar budowy obwodnicy dalszą część została wstrzymana i miała być wykonana po oddaniu obwodnicy. Chodnik miał łączyć Sobów z miastem , to było za prezydenta pazernego Grzesia wstrzymane jak dobrze pamiętam

Popieprzone
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie chodnik tylko droga rowerowa, ale, że w Tarnobrzegu łączą chodniki dla pieszych z drogami rowerowymi to zwie się to ciąg pieszo-rowerowy.

Popieprzone
1 miesiąc temu

Gdzie ten chodnik miałby być wybudowany? Od skrzyżowania ul. Litewskiej z ul. Borek do cmentarza? Tam miała być droga rowerowa, ale „piniendzy ni ma i nie bendzie” /niejaki Rostowski to powiedział/. Druga strona medalu, jeśli mają ją tak spieprzyć jak spieprzyli inne drogi rowerowe w Tarnobrzegu /z kostki/, niechaj jej nie wykonują. To jedyna droga która jeszcze jest do wybudowania i spieprzenia.

Wizjoner
1 miesiąc temu
Reply to  Popieprzone

Dla Ciebie wybudują kanały i zakupią gondolę, abyś mógł pływać bezkolizyjnie Cmentarz- jezioro -Wiała- cmentarz.

Jolka
1 miesiąc temu

Czy Ci kombatanci mają wojskową opiekę medyczną I nie muszą liczyć na Szpital Wojewodzki w Tarnobrzegu? Chyba tak skoro tak ochoczo odznaczają człowieka(?) który popiera likwidację oddziałów w naszym szpitala?
Wystarczy że prezydent zorganizował im kilka imprez rocznicowych i już medal jest. Jak za PRL czyli jak ci kombatanci… ?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Jolka

pewnie w proteście przeciw tym co likwidują szpital tarnobrzeski proponowałabyś im by zrezygnowali z 13 i 14 emerytury prawda ? 🙂

wasyl
1 miesiąc temu
Reply to  Jolka

Ten związek zajeżdża mi PZPRem – nawet orzełki , a PO to byli czerwoni . Nie ten kierunek , to wybrańcy gen. Wojtka. Może i dobrze ,że są opiekunami pomników .

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  wasyl

Nie zajeżdża – to fakt bezsporny ??
Towarzysze odznaczyli potomka współpracownika towarzyszy !
To chore aby takim dawać jakieś odznaczenia zwłaszcza takim co wprowadzili i pobierali przez prawie dwa lata podatek cmentarny od zasiłku pogrzebowego na cmentarzu komunalnym .
Jacy wnioskodawcy taki i odznaczony – wstyd !

Jan
1 miesiąc temu

Najbardziej dbał o pomnik ku pamięci WSZYSTKICH ofiar katastrofy Smoleńskiej. 🙂 SWOI SWOJEGO ODZNACZYLI. 🙂

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

A ja nie przypominam sobie aby dbał o pomink smoleński. Właśnie nie dba Na rocznicę przybył w asyscie jednej osoby i było to takie ukradkiem. To był hołd wstydu a nie szacunkun dla ofiar tragedii smoleńskiej

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

to był przede wszystkim zamach.
gdzie jest wrak ? 😀

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Ludziska myślenie nie boli. Czytajcie ze zrozumieniem. TO BYŁ SARKAZM Z TYM SMOLEŃSKIM POMNIKIEM.
Tak dba o pomniki jak zadbał o kamień ktory został postawiony w miejscu 🙂 gdzie urodził się Hieronim Dekutowski „Zapora”. Kamień postawili ale już dwa metry kwadratowe kostki brukowej dookoła tego „pomnika” brakło !!!
Teraz remontują całkiem dobre chodniki to może by tak RDM położył tam taką kostke z odzysku. No chyba to potrafią? Całkiem inaczej by to wyglądało. Prezydent i radni tam przechodzą bo to centrum miasta ale cóż tak samo to dostrzegają jak prawdziwe potrzeby miasta.

Toto
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Kostki brakło, bo położyli w, Zwierzyńcu przy pomniku Onufrego.

wacpomnikowy
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Tego nie stawiał Prezydent tylko fundacja Dekutowskiego i tam kieruj swoje żale.

rowerek
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

To pojedź nad JT i ogarnij swoim małym rozumkiem zmiany jakie tam zaszły jeśli wiesz gdzie jest pomnik.

Marusia
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Swoi swojego odznaczyli czyli kombatanci Ludowego Wojska Polskiego odznaczyli lewackiego prezydenta ? 🙂

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Marusia

nie znam się na związkach kombatantów ale wystarczy kliknąć dwa razy,że podczas analogicznych uroczystości w stolicy byli zaproszeni przez ów związek – kombatanci, Marszałkini Sejmu Elżbieta Witek, Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki, Wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, Prezydent M. St. Warszawy Rafał Trzaskowski, delegacje kilku resortów, wojska, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, organizacji pozarządowych, partii politycznych, harcerze i osoby prywatne. Kwiaty złożyła także delegacja Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

co gorsza nie widzę tam odnośnika co do LWP więc obrana przez Marusię teza może być tylko kłamliwą prowokacją 🙂

ale dla mnie to bez różnicy kto komu i za co daje ordery.

Marusia
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Odznaczenie przyznano na wniosek Tarnobrzeskiego Koła.
Ci dwaj kombatanci chyba pracowali w Ludowym Wojsku Polskim bo innego za komuny nie było!!! Zamiast doszukiwać się jakiś kłamliwych prowokacji może wystarczy ich zapytać.
Dziś każdy chce być taki święty.
Przykład:
Prezydenta Bożka przed wyborami poparła cała zydo-komuna. W radzie miasta też ma taką koalicję. Jego zastępca członek Platformy Obywatelskiej? Ale on twierdzi że jest bezpartyjnym prezydentem 🙂 Tu też jest kłamliwa prowokacja czy szczera pradwa panocku Walt?

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Marusia

żydokomuna ? chyba jednak nie cała bo ja się tak wygłupiałem,że na Bożka nie oddałem głosu bo nie zdążyłem doczekać się 2 tury 🙂

Klocek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Walt, jak Ci to bez różnicy, to przyznaję Ci order brązowego stolca za wybitnie gówniane komentarze $$$

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Klocek

kiedy nastąpi wręczenie owego orderu wielce przeze mnie pożądanego ?

Klocek
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Szalet miejski od poniedziałku do piątku w godz.08:00 – 20:00 oraz sobota/niedziela w godz. 08:00-16:00, ewentualnie psie sprawy na trawnikach o każdej porze.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Klocek

przeskakuję z nogi na nogę z powodu tego wyróżnienia 😉

kpr.Tygrys
1 miesiąc temu
Reply to  Marusia

Szeregowy Tadeusz nawet jednego kiepa na berecie nie ma nie mówiąc o mundurze galowym to jaki z niego kombatant ? a z roku na rok coraz więcej różnego typu weteranów i kombatantów przyjmuje odznaczenia

Rezerwista
1 miesiąc temu
Reply to  kpr.Tygrys

Jak ja byłem w woju w latach 90 to na szkolenia kaprali wysyłali największe szuje z plutonów poza tym było też powiedzenie że honor rezerwisty to mieć pagon czysty

Kostucha
1 miesiąc temu
Reply to  Rezerwista

Wojsko i wojny ujawniają prawdziwe oblicze zwierząt w ludzkiej postaci. Wystarczy dać władzę takim np. kapralikom i już pokażą podwładnym co potrafią. Wojsko źle wspominam jako organizację zwierząt działających przeciwko innym zwierzętom. Dokuczanie nawzajem, kradzieże były na porządku dziennym.
Na bajer Mariuszka ministerka nabrać się nie dam. Wszystkie „zakony” są jednakowe czy za czasów PRL-u czy obecnie. Tam gdzie masa ludzka tam się źle dzieje i bije jej w dekiel.

Internauta
1 miesiąc temu
Reply to  Rezerwista

i inne: „lepiej pługiem orać szyny niż dowódcą być drużyny”.

nie Tygrys
1 miesiąc temu
Reply to  kpr.Tygrys

Kpralu wejdź na Google i wpisz Tadeusz Sęk Tarnobrzeg. Dowiesz się ile w jednej osobie mieśici się poglądów i ideii oraz ile i w jakich partiach pracował dla naszego dobra. Ostatnio w Radzie Seniorów, w obecnej Radzie.

Klos
1 miesiąc temu

To może wreszcie prezydent weźmie się do roboty razem ze swoim kumplem V-ce oraz radnymi i miłe zaskoczą mieszkańców, jak prezydenta Związek ŻWP.

Marek
1 miesiąc temu
Reply to  Klos

Związek ŻWP zaskoczył prezydenta ?
Raczej nie. Prezydent zorganizował kilka imprez rocznicowych i pewnie sypnął trochę grosza na działalność tego koła to się mu należy odznaczenie 🙂

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Ha ha ha – czyli chyba dał kasę mieszkanców z budżetu miasta na impreze ( czyli na żarcie i chlanie)
a także aby dalej mogli się bawić w kombatantów za publiczne ???

odp
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

on kase daje tylko z nie swojej kieszeni tylko skad je bierze
nie wiem jakie on ma wykształcenie skoro był nauczycielem historii
a teraz powaznie jak został prezydentem to ile miasto było za dłużone a jak skonczy swoja kadencie niech poda jaki jest zajeb…… prezydentem bo taczki czekaja od dawna ale czy bedzie sznurek to jest sprawa otwara

Internauta
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

„Związek ŻWP zaskoczył prezydenta ?”

Ja tez jestem zaskoczony, bo za co dostał?

Podsumowanie zaskoczeń:
1 miesiąc temu
Reply to  Klos

Urząd Miasta i Presidento cały czas mieszkańców zaskakują.
A to niekończące się remonty dróg (ul. Długosza ponad chyba rok nieremontowana ze zdartą nawierzchnią asfaltowa na jednym pasie), a to wąska droga (w niektórych miejscach bez pobocza) zwana obwodnicą, a to zapomnienie (?), że trzeba pewien fragment drogi wyremontować (ul. Wiślana, fragment do Fregaty nieremontowany od czasów PRL), a to przerwa w remoncie ul. Moniuszki ze zdjętym chodnikiem (po prawej stronie patrząc od ul. Mickiewicza), a to betonowanie terenu jeziora (jest w planie rynek !!!??? zakostkowany i jakieś budynki nie wiadomo komu mają służyć i po co?, a to teren między ul.Sikorskiego i ul. Zwierzyniecką, też w planie zakostkowany (betonoza).
Co będzie następne? Czym nas zaskoczą?

obywatel
1 miesiąc temu

Rusinowskiego p9ł roku remont przez kolegę z rdm a Moniuszki już prawie finał chociał dluższa ulica !!!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Klos

Nie da rady rady , on nie jest od roboty tylko lansu, fotek, konferencji i zbierania orderów, medali , wyróżnień .
Nie po to historyk z LO został sołtysem aby pracować ale po to aby do koryta się dorwać (jak i cała jego banda z komitetu KOZ).
Jako dyrektor nic dla LO nie zrobił to i dla miasta jego rozwoju też nie zrobił i nie zrobi ???

marlon
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ale jakoś tak wyremontował ulice , których nie potrafili jego dwaj poprzednicy choć obiecywali. Obwodnica powstała, pozostająca poza zasięgiem miłosiernie panujących kilku poprzedników… Jest tego więcej. No ale zawsze można opowiadać o swojej obsesji tuż przed wyborami panie „waść”.

Kostucha
1 miesiąc temu
Reply to  marlon

Obwodnicy remont przygotował jego poprzednik.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  marlon

Drogą obwodową ( przygotowane przez poprzednika) to raz ,
dwa; projekt poprawiony przez belfrów dla oszczędbosci ( spartolony i spierd!??),
trzy : miała koszować coś ponad 40 mln a wyszło grubo ponad 79 mln ( i jeszcze niezakończona i długo jeszcze nie będzie),
cztery; wszystko na kredyt robione i z pomocą państwa ( czego za poprzedników nie było ) dzieci i wnuki będą spłacać a teraz jeszcze prawnuki ?,
pięć : wyprzedany majątek miasta na realizację ( udziały wodąciagów i działki miasta aby było na wkład własny ) a następne pokolenie już nie sprzeda i mięć nie będzie a odsetki wodociągów spłacają mieszkańcy .
Nie pierd????

Olimpijczyk
1 miesiąc temu

Dobrze, że nie złoty !!!!

Młodzik
1 miesiąc temu

Dziadki się ino odznaczają. Kiedy się to skończy?

obywatel
1 miesiąc temu

Ha pierd??? – znowu order ??
Niczym koniuszy od koni znad zalewu co zbierał mundurki a ten ordery tylko szkoda że nie za rozwój miasta i działanie wynikające z obowiazków ustawowych ???

Miasto lubiące jaberaciarzy, błaznów, klaunów , cwaniaków , których docenia i wybiera podczas wyborów??

z dawnej Kolejowej
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Jak chce zachować lokalną pamięć historyczną to może opowie kto zdradził Mlodzieżowy Ruch Oporu. Albo siostra która tak dzielnie walczy na fejsbuku z niegodziwosciami całego świata opisze tą największą w historii naszego miasta zdradę

obywatel
1 miesiąc temu

Dawniej mówiło się ” kapuś, szmalcownik” – bez komentarza , wstydu za grosz, pogarda dla ludzi
i pamięci ???

Hipokryzja bezczelna jak u mało kogo !

Adam
1 miesiąc temu

Skoro mogli dać ministrowi to teraz odbijanie piłeczki dają prezydentowi,pytanie co to przyniesie miastu!

janwdupowkręt
1 miesiąc temu

BŁAGAM
WEŹCIE GO JUŻ NIE POKAZUJCIE
BO RZYGNE

Stach
1 miesiąc temu

Dla mnie to najgorszy prezydent jaki był w naszym mieście…

młody
1 miesiąc temu
Reply to  Stach

Wszyscy jednakowi, bez wyjątku.

mareksandomingo
1 miesiąc temu

to w tarnobrzegu jest prezydent a nie burmistrz? dziwne

psycholog
1 miesiąc temu

O, ignorant się z choinki urwał, polepszyło się?

mareksandomingo
1 miesiąc temu
Reply to  psycholog

znacznie

MNICH
1 miesiąc temu

LUDZIE KOCHANI JAK WIDZĘ TEGO SĘKA W MUNDURZE TO SERCE KRWAWI I RĘCE CIERPNĄ. STARY KOMUCH WIELKI DZIAŁACZ ZSMP W SIARKOPOLU TERAZ BOJOWNIK CAŁĄ GĘBĄ. ZAWSZE TA CZERWONA SITWA SPADA NA CZTERY ŁAPY

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  MNICH

Jaki mundur przecież to typowa marynara z ciuchlandu

Jjjbrae
1 miesiąc temu

Emerycie po 15 latach chlania wódy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
56
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content