Drugi punkt foodsharingu już działa w centrum Tarnobrzega

W Tarnobrzegu uruchomiony został drugi punkt foodsharingu. Lodówka na żywność stanęła obok Centrum Seniora (Pl. Bartosza Głowackiego 34).

Foodsharing to idea niemarnowania jedzenia, dzielenia się nadwyżkami. Pierwszy punkt z lodówką i regałem z szafkami stanął w okolicach placu targowego, przy ul. Kwiatkowskiego. Druga jadłodzielnia znajduje się obok Tarnobrzeskiego Centrum Seniora i uruchomiona została w ramach inicjatyw lokalnych, w zakresie partycypacji i organizacji społecznej.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Justyna Uchańska.

Prąd już jest, więc nie mamy na co czekać, dlatego też śpieszymy z informacją, że lodówka już jest gotowa to działania…
Przyszedł czas podziękowań, bo przecież sama nie stanęła….
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego punktu:
– Marta Woś za przekazanie lodówki
– Krzysztof Jońca Golden Global Grupa Centrum Druku i Reklamy za baner, który lada moment będzie przykuwał uwagę przy lodówce
– Michał Pyłka za solidną, zgrabną – słowem przepiękną obudowę
– Michał Harnik firma Forbet za stabilne podłoże
Nasz projekt powstał w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych, dlatego dziękujemy Urzędowi Miasta Tarnobrzega za przychylność, akceptację lokalizacji i wszelką pomoc
Nasza lodówka mieści się przy Tarnobrzeskie Centrum Seniora, wjazd od strony parkingu od ulicy Kościuszki…
Serdecznie zapraszamy!!! – napisała w mediach społecznościowych inicjatorka tarnobrzeskiej jadłodzielni.

Do jadłodzielni można przynieść produkty które nie przekroczyły terminu przydatności do spożycia. Mogą to być zarówno produkty gotowe o których wiemy, że nie damy rady ich zjeść (z wyjątkiem alkoholu, surowego mięsa i produktów z surowymi jajami), jak i wyroby własne, np. ciasta, zupy, itp. Te należy starannie zapakować, nakleić opis potrawy i koniecznie datę przygotowania.

foto: facebook

Polecane przez: https://comfortcar.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Jesteś głodny zacznij udawać ukraińca – po marketach stoją całe kosze wypełnione pełnowartościowym pożywieniem nic tylko brać do woli. Smutne że dla Polaka we własnym kraju pozostają tylko ochłapy i poniżenie ps. ta pani niech już więcej nie stawia tych lodówek, bo to uwłacza godności ludzkiej -chcesz pomóc zorganizuj jadłodajnię z prawdziwego zdarzenia , a nie lans na krzywdzie ludzkiej !

Się zastanawiam
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Nie oto chodzi, by ludzi poniżać. Chodzi o to, by żywność się nie marnowała , nie lądowała na śmietniku i mogli z niej inni skorzystać.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

A czy wiesz że UE zakazuje świniom podawania resztek jedzenia ze stołu jako nie zgodne z przepisami sanitarnymi cyt z artykułu ” Największy sprzeciw przeciwko żywieniu świń resztkami jedzenia budzi fakt, że może to być nie do końca bezpieczny pokarm. Do tego dochodzą kwestie moralne – według konsumentów taki sposób żywienia świń nie jest naturalny.
Unia Europejska nie odniosła się jeszcze w żaden sposób do przedstawionych badań Uniwersytetu w Cambridge. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle, zakaz stosowania odpadków w żywieniu świń miałby zostać zniesiony.

!!!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Do takich szaf z założenia ma trafiać żywnośc zapakowana u producenta i jeszcze z terminem gwarancji.

walt
1 miesiąc temu

brawo Justyna !
tacy ludzie poprawiają ten świat nawet jeśli tylko na jakimś tam krótkim odcinku.
fajnie i łatwo wyśmiewać jeszcze łatwiej stawiać wyzwanie zza monitora zwłaszcza gdy samemu się nic dla innych nie zrobiło.
wielka sprawa i wielkie serce człowieka.
możemy udawać,że jest idealnie ale taka lodówka to jest świetny pomysł i świetny sposób pomagania sobie.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Od kiedy bolesna prawda jest wyśmiewaniem ? To raczej stwierdzenie gorzkiej prawdy przecież te lodówki same się nie napełnią i być może stoją całymi dniami puste żrąc prąd za który finalnie zapłacimy My podatnicy, nie ta pani z własnej kieszeni – co wtedy czują Ci ludzie poszukujący pożywienia otwierając pusty przybytek. Po za tym jest to element uwłaczający godności człowieka w Jego własnym kraju ale dzięki klakierom takim jak Ty w Polsce dalej zbieramy nakrętki na chore dzieci w momencie gdzie obcy z naszych podatków mają świadczenia medyczne bez problemowo. Chcesz pomagać zabierz głodnego do baru choćby SMAKA i kup Mu obiad , a nie wstawiał zlewki i pomyje myśląc jaki jestem dobroduszny – hipokryci !

walt
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

podobno jesteś za wolnością a chcesz innym mówić co jest dobre a co złe albo co weselsze pisać im co mają robić ?
a ja mam kompletnie w dupie twoje apele i z czystej przekory będę robił odwrotnie niż są twoje oczekiwania 🙂
chcesz kogoś zabrać na obiad ? śmiało – daj przykład innym ale nie narzucisz mi swojej woli brauniarzu.
na tyle ile kto może jeśli chce niech pomaga i niech nie przejmuje się twoim szczekaniem i biciem piany.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Zabolała prawda co nie 🙂 Ale Twoje inwektywy na Mnie nie działają, więc nie wysilaj się swoim lewackim ślinotokiem. I w ten łatwy sposób można obnażyć hipokryzję lewackich środowisk, rzekomo pochylającym się na losem bliźniego – jakoś dziwnym trafem z czyjeś kieszeni tylko broń Boże nie swojej. Jest fajna akcja w Polsce – ludzie kupują zupę czy też pełny obiad i wieszają paragony do zrealizowania na witrynie w barze, aby głodny mógł z tego skorzystać i tą drogą powinniśmy podążać nie ciągłym poniżaniem, upokarzaniem resztami jedzenia. Co do pani inicjatorki cóż ona takiego szczytnego zrobiła? 1. Pomysł stary jak świat tylko zmałpowała z innych. 2. Lodówkę zasponsorowała inna postronna osoba. 3. Lodówka sama się nie napełni bo raczej inicjatorka nie będzie codziennie dowoziła więc liczy na kieszeń innych.4 Za zużyty prąd finalnie zapłacimy My wszyscy z naszych podatków.5 Nikt nie gwarantuje że lodówka będzie pełna czy też będzie jakiekolwiek tam pożywienie zdatne do spożycia. Więc apel do pani inicjatorki aby zamiast szumnych akcji z czyjeś kieszeni będących oczywistym lansem swojej osoby zadeklarowała że – codziennie albo przynajmniej raz na tydzień wykupi pełnowartościowy obiad dla potrzebującej głodnej osoby w barze np SMAK … I wtedy to będzie pani pomagać potrzebującym, a… Czytaj więcej »

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tobie to wiecznie nic nie pasuje z wyjątkiem ruskich. Sam pewnie jesteś życiowym nieudacznikiem zazdroszczącym innym pomysłów i działania. Smutne masz życie

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Odezwała się intelektualna ameba która zamiast kontrargumentów stosuje ataki personalne. Mówię i piszę jak jest i mam do tego prawo zgodnie z art. 54 Konstytucji RP. Jeżeli twierdzisz inaczej mam tylko nadzieję, że kiedyś będziesz częstym gościem owego przybytku zaglądającym po kilka razy dziennie do pustej lodówki w momencie gdzie ukraińcy z naszych podatków będą posilać się w barach spożywając świeże , ciepłe posiłki. Ale to i tak nie dociera do pustych zakutych łbów kozackich onuc, dopóki nie przekonają się na własnej dupie jak to jest !

walt
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

boli ? pochlebiasz sobie 🙂
po prostu nie każdy będzie przejmował się jękami twoimi ani tym bardziej przyjmował twojego modelu postępowania bo póki co popisujesz się tylko mniej lub bardziej głupimi wpisami.
jak coś zrobisz kiedyś w życiu z pożytkiem dla lokalnej społeczności to może ktoś się nad tym pochyli a tam możesz sobie ujadać w najlepsze imaginując sobie przy tym,że na kimkolwiek poza podobnymi tobie gimbusami te konfederackoszurskie pierdolety robią jakiekolwiek wrażenie 🙂

ważne,że masz niezmiennie świetne samopoczucie ale naprawdę nie licz,że jesteś w stanie mnie obrazić a jeśli jednak sprawia ci to satysfakcję to bij w najlepsze i traktuj to jako środek terapeutyczny choć raczej wszelkie leczenie powinieneś skierować na nogi bo tej obłąkanej,chorej głowy z głupoty nic już nie wyleczy.wybacz brutalną acz najprawdziwszą z diagnoz jakie ostatnio w gabinetach usłyszałeś.
innymi słowy – sam sobie pobiegaj :*

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  walt

No cóż do lewaka i jego kłamliwej ideologii i tak nic nie dotrze, choćby tłukł sztachetą w łepetynę jedyne co się odezwie to głuche echo niebytu i błogiej nieświadomości. Jeżeli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to szkoda czasu na dyskusje, a skoro uważasz że Polak we własnym kraju musi być skazany na poniżenie i zjadanie pomyj po kimś – to tylko mogę Ci życzyć abyś kiedyś w przyszłości przekonał się na własnej skórze jak to jest jeść zlewki o ile będziesz miał farta i będzie coś w lodówce.. Patrz kozacka onuco do czego doprowadziliście, że obcy z naszych podatków jedzą ciepłe, pełnowartościowe posiłki w momencie gdzie Polak rodak musi grzebać za jedzeniem w śmietnikach – Wstyd i Hańba Tobie i Tobie podobnym- Polaka macie za nic ale obcemu byście dupsko wylizali https://vibez.pl/wydarzenia/polacy-zaluja-ukraincom-zupy-nalewacie-zupe-tylko-ukraincom-a-polakom-zupy-nie-nalewacie-6769453292628864a

NunoBuklachencjusz
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ja ljublju barszcz ukraiński i ruskie pierogi a do tego samogon

Pracuś
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Niepotrzebna zadyma. Polak niech się cieszy, że nie ma wojny w Polsce a uchodźcom nie zabierał tego co dla nich. Ja im nie zazdroszczę.

!!!!!!!
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Oj kuleżko, często masz w d… to czy tamto. Musisz mieć ją pojemną 🙂
Tak na poważnie czy kuleżki teksty mogą się bez tych d… obejść?

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Czytam że co nie którzy nie widzą jaka jest idea lodówek foodsharning’owych. Lodówki te nie są przeznaczone stricte dla osób w potrzebie. Dla takich osób jest MOPS, kościół i tym podobne instytucje. Lodówka jest po to aby nie marnować jedzenia. Coraz więcej żywności się marnuje, a jeżeli ktoś kupi o jeden chleb za Dużo to po co wyrzucać, jak można przynieść wlanie do takich lodówek i jak komuś braknie chleba to sobie go może wziąć. Jeżeli komuś na działce za dużo urośnie np.dyni, cukini czy to tam mają na działce ludziska to po co wyrzucać na kompost, jak można przynieść wlanie do tej lodówki. Skończcie raz na zawsze mylić lodówkę foodsharning’ową z pomocą dla ubogich.

walt
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

niestety nie każdy jak widać powyżej jest w stanie zrozumieć,że ktoś może się dzielić skoro ma czegoś za dużo i nie chce zmarnować.
trzeba naprawdę być niesamowicie zawistnym by mieć komuś za złe taką inicjatywę.
trzeba być bezczelnym by pluć na takich ludzi a w dodatku wymagać od nich by pomagali w ramach jakie sami ci bezczelnie głupi ludzie próbują innym narzucać.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  walt

Zacznij rozróżniać pomoc bliźniemu od pogardy i robieniu sobie dobrego pear kosztem najbiedniejszych, najsłabszych i oczywiście z cudzej kieszeni. Rozumie że będziesz od dzisiaj stałym klientem owego przybytku, przecież szkoda aby tam marnowała się „pełnowartościowa zdrowa ” żywność – a którą z chęcią będziesz konsumować ze swoją rodziną ?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

A kto korzysta z tych lodówek – prezes banku czy człowiek który ledwo wiąże koniec z końcem. Jeżeli uważasz, że to nie jest uwłaczające ludzkiej godności to może zaczniesz zaglądać do tego przybytku od czasu do czasu za jedzeniem dla siebie i swojej rodziny. Po co kupować skoro tam się marnuje ?

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Chcesz pomóc głodnemu – WYKUP MU OBIAD W BARZE i nie zmuszaj do zaglądania przez większą część czasu do praktycznie pustych lodówek z jedzeniem niewiadomego pochodzenia .. pamiętajmy też aby zawsze coś zostawić dla walt i Jego rodziny niech poczuje się na w restauracji !

Kucharz amator
1 miesiąc temu

Często przyrządzam smaczny domowy sos własnej produkcji to mogę się z kim podzielić

aneta
1 miesiąc temu
Reply to  Kucharz amator

Walt jest wyjątkowym głupkiem nawet jak na tarnobrzeskie standardy.

Kucharz amator
1 miesiąc temu
Reply to  aneta

Chcesz spróbować mojego sosu własnoręcznej produkcji ?

Wowa
1 miesiąc temu

Ta pani organizatorka ( jest na zdjeciu w echu) pieknie wygląda i robi piękną,pozytywną akcję. Nie ten wczesniejszy feministyczny cyrk w bojówkach.

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Wowa

Trzeba jej przyznać że ma parcie na szkło pewnie do rady miasta wystartuje

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content