Tak tanio nie ma chyba nigdzie w Polsce. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim funkcjonuje „miejskie, darmowe pole namiotowe” (zdjęcia)

W rozwój infrastruktury nad Jeziorem Tarnobrzeskim miasto inwestuje duże kwoty pieniędzy i to nie tylko pozyskanych z różnych programów, ale również z budżetu, na którego część składają się wszyscy mieszkańcy.

Kolejny sezon możemy zaobserwować, jak „pieniądze przeciekają przez palce” tarnobrzeskiemu magistratowi. Od rozbijanych „na dziko” nad lustrem wody namiotów  nie są pobierane żadne opłaty, z wyjątkiem 20 zł za zaparkowany samochód. Tracą na tym również przedsiębiorcy, oferujący nocowanie na polach namiotowych. 

Miejskie darmowe pole biwakowo-namiotowe ulokowane bezpośrednio nad Jeziorem Tarnobrzeskim – to opis z ogólnopolskiej strony dotyczącej ciekawych miejsc, który bez problemów znaleźliśmy w internecie.

W ubiegłym roku w artykule pn. Jezioro Tarnobrzeskie: Kamperowy zawrót głowy za …10 zł pisaliśmy o kamperach, parkujących „na dziko” nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego. Dzięki ustawionym znakom zakazu ruchu w pasie od drogi opaskowej do lustra wody,  w bieżącym sezonie zaparkowanych niezgodnie z przepisami przyczep i kamperów jest niewiele. Ci zaś, którzy zdecydują się na taki krok, muszą liczyć się z mandatem.

Zupełnie bezkarne są za to osoby rozbijające namioty „na dziko”, na kilka dni, mniej więcej w tych samych miejscach, gdzie w ubiegłym sezonie stały kampery. W ciepły, letni czas, „dzikie pola namiotowe” ciągnął się na długości kilkuset metrów, choć  w regulaminie korzystania z jeziora jest napisane cyt: Biwakować można jedynie na terenach pól namiotowych. Obowiązuje zakaz rozbijania namiotów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Problemem w egzekwowaniu prawa jest tutaj… brak prawa, regulamin ten nie został bowiem wprowadzony uchwałą Rady Miasta, dzięki czemu obowiązywałoby prawo lokalne. Mówił o tym podczas niedawnej konferencji prasowej były prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

– Kolejnym problemem jest brak regulaminu nad Jeziorem Tarnobrzeskim, który powinien zostać przyjęty uchwałą Rady Miasta. Czy wolno gdziekolwiek palić ogniska, grillować, rozbijać namioty, kampery? I proszę zapytać co o tym myślą osoby prowadzące działalność nad jeziorem? Zielone Tarasy, Grupa Woda, Marina, LOK? Tylko osoba o dużym ilorazie poczucia porządku, pójdzie do prywatnego przedsiębiorcy i zapłaci za kampera, za namiot, jeśli prezydent stwierdza, że skoro nie ma pola namiotowego to można rozbijać się metr od wody, można samochodem jeździć po zielonym brzegu, i ludzie z tego korzystają. A gdzie Ci ludzie między 22 a 8 rano kąpią się, myją się, piorą, zaspakajają własne potrzeby fizjologiczne? Panie prezydencie, gdzie darmowi mieszkańcy kamperów, gdzie darmowi mieszkańcy dzikich pól namiotowych załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne, kiedy wybudowane za ciężkie pieniądze toalety są zamykane? Pytanie gdzie te stojące po kilka dni kampery zrzucają nieczystości?

Być może w przyszłości doczekamy się nad jeziorem legalnego pola namiotowego i kamerowego. Budowy m.in. tego typu infrastruktury dotyczą bowiem plany magistratu, nawiązujące do inwestycji nad zbiornikiem w najbliższych latach.

Pytania w sprawie „dzikich pol namiotowych” wysłaliśmy do rzecznika UM Tarnobrzeg.

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
151 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
1 miesiąc temu

Mieszkańcy zaplacą nawet za śmieci w opłatach!
Belfry z urzędasami prezenty robią dla turystów bo to wszystko dla nich w tym mieście oczywiście na koszt biednych mieszkanców .
Jak zwykle spodziewajcie się podwyżek podatku lokalnego i wzrostu ( chyba ) cen wody ( od września).

Jeba??? belfry bawią się na koszt mieszkańców ???

marlon
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Kolejny ujowy dzień podsumowałeś sobie w sekcji komentarzy?

Jasiu
1 miesiąc temu
Reply to  marlon

Dobrze napisał,za wszystko zapłacą mieszkańcy TBG w opłatach za wodę i śmieci,podatki i inne opłaty,wodociągi zastawione,a woda jak narazie po prawie 15 zł/m3.Darmowe to jest dla przyjezdnych bo tylko śmiecą,szczają w wode i za nic nie płacą,ba ,jeszcze wymagają co 5 metrów łazienek!

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  marlon

Menda z urzędu ryja zabrała na tym forum ???

Ile jeszcze mieszkańcy miasta
( biedni) będą utrzymywać turystów tyłka dlatego , że zwykle debile przejęły zalew i kosztem miasta finansują popierd???e wizje belfrów oraz tego idioty co zalew przejął na rzecz miasta???

Jeśli chodzi o cwaniaków , którzy prowadzą działalność na mieniu miasta ( tzw biznesmeni) które zostało wybudowane za publiczna kasę ( grupę, lokale itp) to mi nie szkoda tego towarzystwa !

Ciekawe ? Przytacza się wypowiedź cwaniaka ( helikoptera) o działalności gospodarczej i zatroskanego o przedsiębiorców ??
Co za zbydlęcenie , może tego zapytamy co uzyskał odszkodowanie od miasta za które zapłacili mieszkańcy -powinien skur???k je oddać a nie ryja zabierać na ten temat !

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

1) Szczerze mówiąc gościu – obywatel drażni mnie twój buracki język, (świnie, knury itd) w jakim rynsztoku ty się taplasz na co dzień ?
2) Przecież jest jasne stanowisko, że tzw. miasto stara się o dofinansowanie na wybudowanie pola namiotowego i postoju dla kamperów z prawdziwego zdarzenia.
Miejmy nadzieję, że się uda i owo dofinansowanie będzie w granicach 95%. jeśli tak to co w tym złego?
3) na razie uważam, że opłata za wjazd i tak jest niska oby na podsumowanie roku nie okazało się, że bilans zysków i strat będzie na minusie … oby!
4) miejmy to na uwadze, że atrakcje kąpielowe są sezonowe i właściwie już od września można przewidywać wielu pustych miejsc na parkingach nawet w weekend. i co wtedy będzie narzekanie, że po co te parkingi ? Choć uważam, że to powinno jednak przynosić dochód przeznaczony na wkład na kolejne inwestycje.
5) co mi się nie podoba to, że w mieście co któraś latarnia nie świeci w wielu ważnych lokalizacjach a tam totalnie wszystkie latarnie na parkingach świecą jak w Las Vegas. Czy nie może się świecić tylko kilka od jakiejś godziny?
6) nie jestem zwolennikiem żadnej opcji politycznej a zdrowego myślenia

obywatel
1 miesiąc temu

Po pierwsze : trzeba mówić i pisać prawdę nawet wulgarnie a być może dotrze! Po drugie: Niech skurw???y starają się o ściągnięcie inwestora dającego miejsca pracy ( bo to kasa dla M astra a zwłaszcza praca dla mieszkanców) a nie pierd??? wizjami w trosce o turystów Po trzecie: Zalew zbudowany za publiczne , powinien być dostęp za darmo a zarobi to w pustych łbach urzędasów . Policzyć sobie ile już włożono kasy ( chyba że 100 mln) kiedy to odrobią debile urzędowi ?? A to wszystko kosztem miasta , trzeba być popierd???? aby sprzedać ( czy zastawić) udziały wodociagów na inwestycje dla turystów! Może zapytaj belfra ILE DO SPŁATY ( odkupu udziałów) jest obecnie i kto płaci ( czy mieszkańcy?)?? Tam parkingów jest za dużo a zwłaszcza tych ostatnich z mnóstwem latarń ( Eldorado) . Trzeba mieć nie źle pojeb??? pod czaszka aby takie coś zrobić ( zastanów się dlaczego – lato i zimą). Belfry i myślenie a od kiedy to tak jest w LO??? Większych nieudacznijów jak obecni nie było a do tego wygenerowali koszty NA LATA , które będą spłacać dzieci i wnuki z Tbg . Takich SKUR????w powinno się tępić i jeszcze powinni to wszystko utrzymywać –… Czytaj więcej »

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

ad1.
Czasem i mi też się zdaży. Ale cżłowieku ty wyzywasz wszystkich, językiem naprawdę spod dna bagna. Ogarnij się!
ad2.
Fakt, że mało się dzieje w tematyce rozwoju opartego na przemyśle.
Ale z jeziora korzystają też mieszkańcy Tbg.
„Troska o jezioro” nie powinna wykluczać starań o pozyskanie inwestorów dających miejsca pracy.
ad3
Czy akurat kredyty/zastawy zostały przeznaczone na jezioro? Chyba nie!
Oczywiście mam duże obawy do czego taka polityka prowadzi.
Pojawia się oczywiście pytanie skąd wziąć pieniądze na wkład własny dla inwestycji, na które pozyskano dofinansowania? – może przedstawisz własny pomysł zamiast wyzywać wszystkich – chętnie poczytam.

Ja nie jestem turystą i wcale nie uważam, ze parkingów jest za dużo. Zresztą totalnie teraz widać, że jest za mało! Problem raczej tyczy się mało gospodarnego wykorzystania używania oświetlenia. Jeśli się nie mylę to dofinansowanie na parkingi było co najmniej 90% no to chyba ciężko mieć tu do Bożka pretensje.

Wyborca
1 miesiąc temu

Jak to nie wiesz ze jezioro zostało doinwestowane za sprzedaż udziało w Wodociągach. I pomysł ten to Kalinki razem z Bożkiem. Wtedy szli razem w jednym rzędzie
Czy to jest właściwą gospodarka odpowiedź sobie sam Parkingi i ławeczki będziemy spłacac wiele tal i już nic w tym mieście nie powstanie
Tylko miasta żal.

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Liczą się fakty/konkrety cyt. z Echa Dna „”Zadanie kosztowało 16 805 228,22 zł z czego 13 263 053 zł pokryło dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa. … czyli 78% dofinansowania. Czyli ponad 3/4 dofinansowania. Czyli co warte czy nie? Dotyczy oczywiście parkingów wraz z toaletami. Mi się wydawało, że kasa ze sprzedaży Wodociągów miała pójść na wkład własny na remont dróg w mieście z Polskiego Ładu. Mylę się? Poszła też na Jezioro? Podpowiedzcie … bo mam wrażenie, ze uczepiliście się Jeziora czy tam zalewu jaki pijany płotu. …i o ile nie pochwalam polityki w zakresie rozwoju miasta obecnych i przeszłych zarządców to czasem mam wrażenie, że już sami nie wiecie czego chcecie. Parkingi źle, brak parkingów też źle itd. byle narzekać i wyzywać innych.

Pytanie
1 miesiąc temu

Ile miasto wydało na wszystkie Parkingi nad jeziorem łącznie z lampami że środków budżetu miasta.
Tego nikt nie powie bo władza cały czas coś ukrywa.
Do czasu

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  Pytanie

Czy to nie wynika z różnicy pomiędzy dofinansowaniem a ceną rzeczywistą? Mówimy o samych kosztach inwestycyjnych oczywiście a nie kosztach utrzymania.

obywatel
1 miesiąc temu

Słuchaj no cwaniaczku – zapytaj nieudacznijów z urzędu czy to prawda, że na Kochowskiego ZDZIERALI NOWY ASFALT i DLACZEGO ???

Jeśli to prawda to tylko DEBILE kładą asfalt aby później go zedrzeć bo debilom przypomniało się że trzeba nowe RURY położyć ???

A debile się bawili na dożynkach i będa tańczyć ??
Niech śpiewają wspólnie ” Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg ” – stan umysłu + raczej jego brak).

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Prawda, prawda. Tutaj jest prawda objawiona:
tyna.info.pl/pl/755_tarnobrzeg/204189_w-tarnobrzegu-zdzieraja-swiezo-polozony-asfalt-i-klada-rury-foto-.html

Jest cztery rodzaje prawd:

  • prowda
  • tyz prowda
  • g… prowda
  • statystyka

No i tarnobrzeska prawda 🙂

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Burak jesteś i tyle! Widać, że masz jakieś problemy z psychą! Obrażasz wszystkich po kolei. Mnie też. Ewidentnie kwalifikujesz się na leczenie. Bo tych twoich wypowiedzi jest mnóstwo i każda jedna prezentuje chamówę na maxa. Poza tym temat o jeziorze a Ty wywalasz cały słowotok. Powiedz mi co mają rury/asfalt na Kwiatkowskiego do jeziora? Może to akurat wykonawca się pomylił i z własnego dołoży – ja tego nie wiem i też nie wiesz ale już wyzwasz.

obywatel
1 miesiąc temu

No tak – burak, być może ale i tak to nic nie zmienia .
W Tbg jest zalew tylko .
Co do tego asfaltu i rur to widocznie myślenie boli ) co niektórych ??
Wykonawca dołoży – ciekawe ???

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

„Co do tego asfaltu i rur to widocznie myślenie boli ) co niektórych ??” Ktoś się pomylił. Fakt! Nie wiesz kto … ale wyzywasz urzędników od debilów. Aby jeszcze się do czegoś przypierd*lić to jeszcze chcesz rozpętać dyskusję, że Jezioro to Zalew . Nie odpowiedziałeś na pytanie: co mają rury/asfalt na Kwiatkowskiego do Jeziora/Zalewu ???

obywatel
1 miesiąc temu

Ulica o której mowa to Kochanowskiego.
Bo to zalew Waść – tylko zalew a zmienili dla prestiżu tylko na jezioro co i tak nie zmienia bo to jest pokopalniane wyrobisko ?
Rzecz w tym , że te inwestycje odbywają się kosztem miasta ( ulic, chodników itd) a w pierwszej kolejności obowiązkiem jest dbanie o mienie miasta służące na co dzień mieszkańcom a nie dla turystów .

Co do reszty to zdania nie zmieniam , bo aby dać rozwój miastu ( zatrzymać mlodzież) to potrzebne inwestycje w zakłady i miejsca pracy bo z tego będą podatki a nie z tej turystyki przez trzy cztery miesiące a zwłaszcza , że cwaniacy dorwali się do działek i też chcą zarabiać i jeszcze bezczelnie zachęcają w pakowanie kolejnych kilkuset milionów nad ten zalew z myślą o swoim korycie !

Najpierw miasto, spłata kredytów, pożyczek, wykup obligacji a później zabawa , tańce i inwestycje na kredyt nad jeb??? zalewem?

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

O dziwo nikogo nie zwyzywałeś od takich czy owakich …sukces! A jednak się da! Brawo! Dużo prawdy w tym co piszesz. Tylko dostając dofinansowanie tylko i wyłącznie z przeznaczeniem na Jezioro powyżej 3/4 kosztów inwestycyjnych to powinno się to podarować? Wiem nie jesteśmy PISowską sralową wolą i nie dostaniemy dofiansowanie 98% na podgrzewane drogi na poziomie min. 10x tyle co reszta. Pseudo rząd nie sfinansuje nam aquapraku i dróg w strefie za ponad 300mln PLN. Fakt ten pajc od jajecznicy i ten przydupas co o nic „nie dbał” co chciał sprzedać stadion na AN2 próbują nachapać się ile się da … ale jak jest alternatywa? pseudo dobrodzieje z tfu PISu. Lizodupiec Kielanka? Stesiak co już do końca zatopił szpital i przeniósł się na ciepły stołek do Siarkopolu? Gdzie jest chonorowy obywatel Ortyl? główny manager tonącego szpitala? A co ze śpiącym Jasiem w Rzeszowie … szprzedawczykiem infrastruktury po PKS/MKS ? Zostało nam się kłaniać tym psom ze sralowej woli co tu przyjeżdzają tylko po głosy? Sralatowska, która degradowała Tbg za niby jego pięknych lat województwa? też sobie przeklnę k#rwa! jest bardzo słabo!

obywatel
1 miesiąc temu

Piszesz, że ” złote dziecko” PiSu dostaje kasę ???
Tylko zobacz ( poczytaj ) ile Stalowa ma na WKŁAD WŁASNY ????

Jak się ma na wkład własny to dostają a nie jak w Tbg belfry z urzędasami mają na wkład 7 mln a chcą dostać chyba 300 ???
Im się porypało w główkach !
Mają grosza a chcą milionów a KTO BY NIE CHCIAŁ tak ???
Nawet belfry na wkłady muszą brać kredyty a nawet gorzej ostatnio chcą ( na rok 2023) kredyt na splatę kredytów ( czyli odsetek też) i wykup obligacji – BAWIĄ SIĘ NA KREDYT i to wszystko jest NA KREDYT ( dodacje dla kopaczy, TTBS, potancówki, dożynki , utrzymanie ścianki, zalewu itd ).

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

no ale dostają sute miliony z różnych źródeł głównie huta, to i podatki dofinansowują budżet, i automatycznie mają na wkład własny. Jaką masz receptę w sytuacji Tbg na to? Staniesz na głowie Głowackiemu i wykrzyczysz „zapraszamy inwestorów” ??? Pseudo tarnobrzeska strefa jest w Tbg jest pomijana finansowo w zakresie choćby podstawowej infrastruktury. Przecież kolejne wnioski na remont dróg były odrzucane przez pisowską szarańczę. Fakt aż dziw bierze, że są wolne już uzbrojone działki choćby w Zakrzowie i teren chaszczami zarasta.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Rafał Nieckarz napisał w tygodniku że to, nowa metoda. U nas zawsze nowatorsko

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu

ad 2.
Szkoda, że miasto nie stara się o dofinansowanie na sadzenie drzew nad jeziorem i w mieście.

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu

Jak dla mnie to już tego zabrakło przy budowie parkingów. Przydało by się tam choćby parę drzew. Bo jest rzeczywiście asfaltowa pustynia. Co do starań jestem za … tylko aby później się nie okazało, że te nowozasadzone drzewa trzeba wyciąć pod jakąś inwestycję. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nasadzenia będą wymagały pielęgnacji a to będą koszy.

Wyborca
1 miesiąc temu

Jeżeli chodzi o latarnie to Bożek wyłączył z oszczednosci
Na potancowki kasa jest Niech ktoś zapyta ile kasy rocznie Bożek wydał na same poyancowki
W sprawie oświetlenia a właściwie jego braku radni odpisali na skargę mieszkańców że musieli
Rzecznik już to wyjaśnił radnym że to zadanie własne i żadne oszczędności w zakresie bezpieczeństwa nie wchodzą w grę.
A u nas dalej prawnicy mówią że to zgodne nawet z konstytucją
Już się słuchać nie chce tych bredni tarnobrzrskich

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Nie chce bronić Bożka. Ale nie samymi drogami i chodnikami, żyje człowiek. Sam doświadczyłem jaki to jest dramat jak wyłączą Ci od tak latarnie na ulicy na której mieszkasz. Chodź ten cyrk był ogólnopolski. Tak jak pseudo plandemia COVID. W wielu miejscowościach też widziałem wygaszone nawet doszczętnie oświetlenie. Czy dało by się narzucone przez pseudo rząd 10% oszczędności na energii inaczej uzyskać? Przyznam, że sam nie wiem. Z potańcówek nie korzystałem, ale nie odbieram tego komuś co go to cieszy. Kosztów przyznam się nie znam. Są aż tak znaczące? Podajcie proszę konkrety. Kwoty itd.

mieszkaniec
1 miesiąc temu

Za dzień pobytu auta, namiotu i 4 os. na tanim polu namiotowym nad innym jeziorem płaciłem nieco ponad 100zł. Władze Tarnobrzega są bardzo gościnne. Na zdjęciach widać rejestracje: WR, KR, TOS czyli lokalsi…

Tymoteusz
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

A niby czego dowodzą te rej skoro nie ma już od dawna obowiązku zmiany tablic rej podczas kupna auta

orzeł
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

czyli wszyscy obecni z obcymi blachami nie zmienili rejestracji po zakupie 🙂 Brawo ty 🙂

Tymoteusz
1 miesiąc temu
Reply to  orzeł

A gdzie ja napisałem że wszyscy.Taki problem ze zrozumieniem logicznym tekstu

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

Może nie napisałeś ale tak mogło by wynikać z Twojej wypowiedzi

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Ale zdaje się, że miałeś jeszcze coś oprócz trawy. Pewnie jakieś sanitariaty, jakąś kuchnię polową do przygotowania potraw, dostęp do wody czy pryszniców. Tu narazie nie ma czegoś takiego więc za co te opłaty miałyby być? Zawsze się można do czegoś przyczepić, a najlepiej żeby mieszkańców zwolnić z wszelkich opłat- za wodę, śmieci, czynsze, prąd za darmo i będzie świetnie. Chociaż nie, znajdą się inne powody do narzekania. Taki głupi naród.

Krzysztof
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Widać, że dawno pod namiotem nie byłeś. Cały myk biwakowania polega na tym aby mieć wszystko ze soboą czyli stoliki, krzesła, kuchnię turystyczną gazową itp. Korzysta się z WC i prysznica ale przy słonecznej pogodzie można używać turystycznego pryszniaca.

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztof

Pod namiotem nie był ale pewnie codziennie z rana stawia namiot

I tak ma zostać
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Gościnność popłaca, jedyne takie miejsce na Ziemi Tarnobrzeskiej, w woj. Podkarpackim

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  mieszkaniec

Przecież to jest dla turystów a nie dla was ( nas) mieszkanców więc o co wam chodzi ???
Mieszkaniec z Krosna i dymitrowa przyszli wydymać mieszkanców i tyle ??

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

I dziwią się lemingi z UM, że jezioro przynosi straty które pokrywane są z podatków mieszkańców…Jak w soczewce widać jak to miasto jest źle zarządzane przez władze TBG m- ps może trzeba kolejnego wice prezydenta skoro 2 nie daje rady 😉

Dr.Martens
1 miesiąc temu

Niech ludzie dalej glosują na ludzi którzy nie mają pojęcia o niczym,to będzie dalej taki syf i marazm.Pana Dziubińskiego już nie rozliczam bo jezioro zaczęło funkcjonować za pana Mastalerza.Mozna go nienawidzić ale to on przejął akcje jeziora i na tym akwenie mu zalezało pomijam własne interesy.Pan Kiełb mało co tam zrobił generalnie nigdy nie powinien być prezydentem,chociaż z dumą chodzi i Minnie wstyd za wybryki.Pan Bożek,no cóż,słabo to wygląda.Zarobi se chłop za te pięć lat i tyle jego.Nigfy szczęści do włodarzy nie mieliśmy.Tylko z czego wybierać skoro startują miernoty?

Karola
1 miesiąc temu
Reply to  Dr.Martens

O tak P Mastalerz i jego bracia tarnobrzescy biznesmeni…

Mieszkaniec2
1 miesiąc temu
Reply to  Karola

Szkoda tylko, że nie zdążył wszystkiego sprzedać kolesiom. Teraz mordę pruje i wytyka czego sam nie zrobił, bp dbał o swoje koryto

wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Dr.Martens

A dzisiaj z Tygodnika Nadwiślańskiego dowiedziałem się ze Bożek w sprawie oświetlenia.podawał uzasadnienie jakoby nie miał wyjścia i musiał oszczędzać zgodnie ze wskazówkami rządu,. Powrót do oświetlenia wszystkich osiedli jest spowodowany skargą mieszkańca a Rzeczki Praw Obywatelskich który nakazał postępować zgodnie z prawem. A u na opinie prawne ciągle są weryfikowane a mamy doktorów prawa.

Tomek
1 miesiąc temu

Jeżdżę rowerem do roboty na strefę. Wkr…ia mnie strasznie to dziadostwo z biwakowaniem gdzie popadnie. Nasze władze mają to w d…pie pozwalając na to, nie potrafią zoorganizować najprostszych spraw. Dla nich ważne są chyba tylko comiesięczne wpływy na własne konto a reszta niech się wali.

z obserwacji mimo woli
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

a mnie wkurza parkowanie samochodów na trawnikach , poza miejscami do tego wyznaczonymi,. Na końcu jednej z ulic (niedalego psiarni) jest praktycznie pusty parking, ale nikt tam tych łamiących zasady, nie kieruje.
Tak na marginesie, to ja się zastanawiam jak w takich warunkach przy takich tłumach można wypocząć?

a gdzie maja parkowac?
1 miesiąc temu

Od 14 lat ludzie parkowali na trawnikach , bo to teren zielony, gdzie mają parkować? Wyasfaltować resztę jeziora? Mądry jesteś na łeb, czy słonko przygrzało? Przez takie debilne wpisy przybywa betonu nad jeziorem, potem sie dziwicie czemu betonoza.

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu

Nie autor tego powyższego wpisu, którego się czepiasz, wymyślił budowę tego parkingu. Skoro go wybudowano, należało go wykorzystać, by nie niszczyć trawy. Zieleń to jak płuca dla ludzi.

włącz mózg
1 miesiąc temu

Aleś inteligentny. Wybudowanie 2ha asfaltowego parkingu spowodowało zniszczenie 2ha zieleni i przez to mneijszą ilość tlenu. Jeśli auto sobie zaparkuje na trawniku i potem odjedzie, to trawnik nadal żyje i po jakimś czasie sie regeneruje. Myślenie nie boli, włącz mózg

Tarnobrzeżanin
1 miesiąc temu
Reply to  włącz mózg

Rzeczywiście skoro są wolne miejsca na istniejących parkingach to (może i dalszych) to tam służby powinny kierować parkujących gdzie indziej. Ale ja wolę zaparkować sobie na utwardzonym parkingu. I takie pierdzielenie o odradzaniu się bo tlen jest grubą przesadą. Poza tym chyba jakoś znacznie więcej miejsc parkingowych jest po lewej stronie od wjazdu.

mieszkaniec zatroskany
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Należy ciągle pamiętać o tych 20 tys miesięcznie. Można mieć wszystko gdzieś .Po co oszczędzać skoro na moje konto wpadają duże pieniądze podatników.

Lokalny przedsiębiorca
1 miesiąc temu

Czego można sie spodziewać po prezydencie, który całe zawodowe życie spędził na państwowym, roszczeniowym garnuszku jakim niewatpliwie jest zawód nauczyciela. Osoba, która nie prowadzi lub nie prowadziła własnej działalności gosp. nie ma pojęcia jak trudno zarabia sie w tym kraju pieniądze. Jak gospodaruje się firmą, ile to kosztuje zdrowia. Politycy w samorządzie są rozrzutni i niegospodarni. Jeżeli miasto nie ma przygotowanego pola namiotowego to przynajmniej powinno pilnować regulaminu jeziora, który wyraźnie mówi, że nie wolno biwakować gdzie się chce a wtedy przyjezdni beda rozbijać namioty na jednym z czterech prywatnych działających pól namiotowych.

Do lokalnego przedsiębiorcy
1 miesiąc temu

Teraz na niego narzekacie? Przecież wiedzieliście dobrze jakim był radnym, a wszyscy na niego głosowaliście.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Tylko scianka wspinaczkowa i potancowki Ot cała kadencja

obywatel
1 miesiąc temu

Ty to z tych co na mieniu miasta chce się dorobić ( tacy jak nad zalewem) czy prawdziwy NA SWOIM ???

Bo ci na mieniu miasta TO nie przedsiębiorcy a zwłaszcza ci którym miasto wybudowało lokale, grille itd ???

Mika
1 miesiąc temu

Więc o to chodzi. Wielkie larum kolesi, którym sprzedano działki. A Ty byś się rozbił po drugiej stronie jeziora? Z tego co wiem to tylko koło Mariny jest miejsce w pobliżu jeziora. Nie za mało go czasem? Inni coś tam ogrodzili i pewnie chcą nie wiadomo ile za kawałek trawy, bo co, prysznice i full wypas mają? Najlepiej krytykować jak się po wielu latach zaniedbań cokolwiek ruszyło

Tymoteusz
1 miesiąc temu

A czemu nie wspominasz ze żaden poprzedni włodarz też nie prowadził działalności gospodarczej .Jeden to nawet offsetami chciał rozwijać miasto.Wiec obecny niczym nie różni się od poprzednich a wszyscy byli z nazego wyboru więc kto jest adresatem zali w takim razie

Ziom
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

Za poprzedników AZ takiego DZIADOSTWA nie było nad jeziorem. Za połowę nie potrzebnych lamp na parkingach stworzyli by prawdziwe pole namiotowe z zapleczem. Ale kto w urzędzie na to by wpadł. Głupio wydawać publiczne pieniądze to potrafią ale zrobić coś porządnie to się nie da.

prezydent ma racje
1 miesiąc temu

Akurat tutaj ma racje ze nie ogranicza wolności turystom tylko ich zaprasza. Dziczy tarnobrzeskiej wszystko przeszkadza i są zwolennikami zamordyzmu. Na szczęście prezydent ma poglądy wolnościowe

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu

Każde miejsce, teren , sala , ma określoną pojemność. W nieskończoność nie można ludu upychać.

Kumendant
1 miesiąc temu

Tylko porządny wpierdol gumą może nauczyć tych biwakowiczów porządku.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Kumendant

Skoro prawo daje im taką możliwość to tylko głupi i frajer by nie skorzystał. To nie wina biwakowiczów to wina zarządzających miastem ze nie potrafią ogarnąć logicznie spraw związanym z funkcjonowaniem jeziora !

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Zresztą zalew został zrobiony za publiczne z budżetu państwa więc ludzie powinni korzystać za DARMO a nie jak w Tbg bydlęta chcą na tym zarabiać i wielu cwaniaków dorobić ??

Kto jak kto ale helikopter nie ma prawa zabierać głosu i otwierać ryja w tym temacie ??
Po ch??? j było przejmować coś co przekracza umiejętności, wiedzę, kwalifikacje debili ???

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Nic nie masz za darmo! Za wszystko trzeba płacić albo wyciągać dodatkową kasę z podatników !

znajomy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Odezwał się ten co nawet nie sprzedał pietruszki za 1,20 i nie odprowadził od niej vat. Jak się żyje całe życie na garnuszku państwa mając rentę zapomogi dotacje i dofinansowania , to łatwo można krytykować przedsiębiorców. Zorganizowałeś jakąś składkę dla potrzebujących ? Pomogłeś komuś finansowo? Pasożyt zawsze pozostanie pasożytem. I nie mów mi ,że nie możesz bo jesteś ograniczony . Jesteś normalną gnidą jak wiele innych żyjących z moich podatków na które ciężko haruję mendo. Nie masz moralnego prawa wypowiadać się na temat przedsiębiorców bo nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. Zawsze na konto wpływała ci kasa z moich podatków. Wobec powyższego stul ryja człecze z 14 .

Ziom
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Prawo i nieudolnoś władzy w mieście. Począwszy na prezydentach, urzędnikach a kończąc na radnych bo oni również mogą i powinni wymagać porządku w mieście

prezydent ma racje
1 miesiąc temu
Reply to  Kumendant

I trafiłeś w sedno, to sa poglądy wielu tu wpisujących. No zupełnie wyjęci z komuny, wszstkiego by zabronili, bo jakiś nawiedzony przesiębiorca sobie otworzył pola namiotowe i on rząda od miasta żeby zakazać biwakowania. On będzie dyktował warunki, bo chce zarabiać na turystach. No żenada po prostu. Do przedsiębiorcy od pól namiotowych, weź sie gościu, zacznij składać długopisy albo zapisz sie na stronę „wygraj wielką kasę” i tam zarabiaj

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu

Jeśli tzw. przedsiębiorca wydzierżawił teren, poczynił na nim jakieś usprawnienia, np. miejsce na grilla czy ognisko, postawił kibelek to wtedy może żądać opłaty, ale sensownej. Niestety w Polsce nie ma sensownych opłat.

prezydent ma racje
1 miesiąc temu

Przesiębiorca powinien najpierw ułożyć biznesplan, a potem inwestować. Nad jeziorem nigdy nie było opłaty za biwakowanie, czy o tym nie wiedział? Niech by domki pobudował na tej działce i już by zaczął zarabiać. Kampery nie musiałyby przyjeżdżac

znajomy
1 miesiąc temu

A jakie to są sensowne opłaty wg ciebie ?

Obatelka
1 miesiąc temu

Reklama za pieniądze podatników, która opłaca się posiadaczom inwestycji nad jeziorem. Rzadko się zdarza taka darmowa reklama i różne inwestycje na koszt podatnika .

As
1 miesiąc temu

Jakie bajora takie zasady. A niektórzy porównywali to do riwiery. Z czym do ludzi

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Panie Bożek kiedy będą się świecić lampy w nocy na osiedlach wiejskich a nie tylko pod twoim domem

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Co ty Waść się przypierd???asz
do belfra ??
Przecież to typowy cwaniaczek z KOZ ?
Z czego niby ma dać premie drugą w tym roku , czy też dożynki zrobić i potańcówki ???

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Poczytaj ??

https://www.tarnobrzeg.info/2023/08/05/prezydent-dariusz-bozek-zwroci-nam-oswietlenie-ulic/

Co ty WAŚĆ tu wypisujesz , poczekaj trochę – cierpliwości bo potrzeba czasu aby było tak jak na podłężu i będą świecić latarnie nawet w dzień !

Przecież belfer nie może kłamać, oszukiwać i okradać ludzi z prawdy ??

Zych
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Trzeba było słuchać ostatniego wywiadu. Już włączają.

elektrykie
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Na świętego dygdy

Jasiu
1 miesiąc temu

jechałem dziś rano do pracy rowerem,psich kup naliczyłem aż 48,wychodek dla psów,fe brudasy .pytanie do włascicieli tych piesków; w domu ,mieszkaniu też srają,a wy nie sprzątacie,bo na miescie to prawie nikt nie sprząta,jedynie kosiarki do trawy rozrzucają te gówna po wszystkim dookoła,fe,wymiotować się chce!fe!

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Jasiu

Niestety przejeżdżając koło jezioro można zauważyć pogardę i zwyrodnialstwo tzw psiarzy. Nie liczą się z tym że tam wypoczywają ludzie, dzieci bawią się w piasku bo ich piesek musi wysrać się na piasek i wylać do wody. To zaczyna przypominać jeden wielki wychodek psiarzy brudasów !

z obserwacji mimo woli
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tylko patrzeć jak z tego bajora zwanego jeziorem zrobi się szambo. Tam nawet psy wchodzą do wody za przyzwoleniem swoich właścicieli.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Albo ukrócimy naganne zachowania psiarzy i wprowadzimy natychmiast zakaz wprowadzania zwierząt. Albo jezioro zamienimy w jeden wielki sracz cuchnący na odległość rozkładającymi się odchodami będących również zagrożeniem dla zdrowia wypoczywających. Na co czekacie idioci z UM czy tak ciężko jest zapracować na swoją pensję z Naszych podatków. Przejeżdżając wokół jezioro nasuwa się obraz z kadru filmu jakże adekwatnego do zaistniałej sytuacji !

srające psy na chodnikach.jpg
Zły
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

To kto ma sprzątać po psach? Jak ludzie nie mają kultury, to ani UM ani kościół tu nie poradzi.A ty zamiast pisać edukuj innych masz pole do popisu

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Zły

Uderz w stół a odezwie się psiarz ! Czytaj ze zrozumieniem !

EksterierSzorstkowłosy
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Pies to przyjaciel człowieka

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Pies powinien znać swoje miejsce w szeregu i nie powinien być stawiany na równi z człowiekiem !czy też nierzadko ponad przez fanatycznych psiarzy Jeżeli porównujesz się do psa to gratuluję samooceny 🙂

odp
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

ale mozna zrobic codziene kompielsisko dla futrzakow
ale skoro ludziom take coś sprawia problemy to po co psy i koty w domu trzymaja

Łysy
1 miesiąc temu
Reply to  Jasiu

To ty masz coś nie tak pod sufitem że jedziesz rowerem i liczysz psie stolce lepiej patrz przed siebie żebyś w kogoś nie wjechał

z obserwacji mimo woli
1 miesiąc temu
Reply to  Łysy

Psie kupki może widzi przed rowerem i musi je omijać.

Tytus
1 miesiąc temu
Reply to  Jasiu

I ciągle kapia te smierdzace psy w jeziorze Wystsrczy przyjechać w godzinach rannych nad jezioro

Tymoteusz
1 miesiąc temu

To dopiero jest piękna reklama Tarnobrzega w Polsce za niewielkie pieniądze Najwyraźniej komuś to jednak przeszkadza a artykuł wyraźnie pisany na zamówienie określonej grupy interesów.Czyzbym się mylił Panie Morawski

Janek
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

„Komuś to przeszkadza” posłuchaj co ludzie mówią na mieście. Niegospodarność i bylejakość obecnej władzy przeszkadza wielu mieszkańcom.

Określona grupa interesów
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

Określona grupa interesów uważa, że jeżeli pan prezydent nie potrafi stworzyć warunków do uczciwej pracy to chociaż niech nie przeszkadza tym, którzy próbują prowadzić własny biznes.

Obserwator
1 miesiąc temu

Złej baletnicy, to i rąbek od spódnicy przeszkadza. Niektórzy dobrze sobie radzą i nikt im nie przeszkadza. Najlepiej swoje nieudacznictwo zwalić na innych.

przedsiębiorca kretyn
1 miesiąc temu

A kto przeszkadza ludziom prowadzić biznesy nad jeziorem? Wynajmują kajaki, otwierają budki z jedzeniem ,z piwem, lodami, dmuchane parki wodne, jest tyle działalności, nadal wielu rzeczy brakuje. A tu ktoś se wymyślił pole biwakowe, czy nie mógł innej rzeczy wymyślić? Jak ktoś ma problem z myśleniem, niech jedzie do Sadomierza, Stalowej Woli, Rzeszowa, niech czerpie inspiracje, a nie narzeka i wypisuje durne artykuły na lokalny portal internetowy.

Google
1 miesiąc temu

Sprawdziłem, wpisałem w wyszukiwarce Google: „darmowe pole biwakowe jezioro tarnobrzeskie” Są wyniki! Brawo panie prezydencie Bożek i Pluta, jesteśmy znani w całej Polsce dzięki waszej pieczy nad jeziorem. Kiedy kolejny kredyt na inwestycje nad jeziorem dla przyjezdnych pod zastaw miejskiej spółki?

miejskie-darmowe-pole-namiotowe.jpg
Wojtek Tbg
1 miesiąc temu

Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że nad jeziorem tarnobrzeskim obowiązuje regulamin, w którym jak byk pisze, że nie wolno biwakować w miejscach do tego nie wyznaczonych a kilkadziesiąt namiotów ludzi z całej Polski biwakuje sobie w najlepsze gdzie chce. Wieczorem jadąc rowerem widziałem zapalone ogniska, których wg. regulaminu nie wolno rozpalać. Czy straż miejska spytała skąd mieli drewno? Czy poprosiła biwakujących aby złożyli namioty i przenieśli się na wyznaczone pola namiotowe?

Marian Koniuszko
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek Tbg

A w czym ci to przeszkadza społeczniaku że sobie biwakują i palą ogniska ?
Za PRL jak nad Wisłą koło domu wędkarza był zalew był jakiś tam regulamin z tego co pamiętam i też mieszkańcy biwakowali, palili ogniska piekli kiełbasy bo grilli wtedy jeszcze nie było i nikomu to nie przeszkadzało

Obatelka
1 miesiąc temu

Za komuny były nieprawidłowości które zakończyły się zmianą ustroju , czyż nie?

Marian Koniuszko
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Zmiana ustroju była tylko przez to że upadło imperium radzieckie ZSRR a nie przez nieprawidłowości

Ziutek
1 miesiąc temu

A było było i pływało sie kajakami i rowerami wodnymi produkcji CCCP

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek Tbg

Straż miejska na nic nie reaguje bo nie chce zadzierać z ludźmi,gdyż działa w swojskim środowisku i chce być „dobra”, nie śmie nikogo karać ani upominać.

z obserwacji mimo woli
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Bo maja pełno znajomków na lewo i prawo.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Spróbuj wypić samotnie piwo na bulwarach nadwiślańskich , a strażnicy pojawią się w przeciągu kilku chwil z blankietem mandatu. !!!

Ziutek
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Miasto nie jest duże po co sobie szukać wrogów na siłe

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek Tbg

Kąpią psy i spacerują z nimi bez kagańców i smyczy, chociaż jest zakaz, nie widziałam i nie słyszałam nigdy aby jakąś służba kiedykolwiek tym się zainteresowała.

Tymoteusz
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Myślenie nie boli .Obowiązek prowadzenia psa w smyczy i kagańcu dotyczy tylko psów ras uznanych za niebezpieczne.Nawet w tym sławnym regulaminie jeziorowym zakaz wprowadzania psów do wody dotyczy tylko miejsc kąpielowych czyli tam gdzie są wyznaczone do kąpieli i strzeżone przez ratowników w innych miejscach można się kąpać razem z psami.Więc brak zainteresowania służb nie dziwi co najwyżej może dziwić Twoje dyrdymalenie w tym temacie

As
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

Czyli według Ciebie właściciele czworonogów robią to o czym piszesz jedynie w miejscach do tego przeznaczonych? Zmartwię Cię robią to wszędzie. Zresztą , komu z wypoczywających chciałoby się czytać nudne i przydługie regulaminy. Polak dopiero zacznie się stosować jak będzie się bał mandatu. A służby to olewają i nic w tym kierunku nie robią. Zresztą co to za regulamin jak nie zatwierdziła go rada i nic nie grozi bo nie obowiązuje

z obserwacji mimo woli
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

a gdzie są te inne miejsca, niż kąpielowe, dostępne dla ludu?

Tymoteusz
1 miesiąc temu

Obok kąpielowych nie strzezonych przez ratowników.Upał doskwiera czy inna przyczyną spowalnia pracę zwojów mózgowych

Jasiu
1 miesiąc temu
Reply to  Tymoteusz

tak,to moze kochać z psami też można?ahahahahaha

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Sr,,, piesku sr… bo to jest twój kraj. Tyle co ci pozostało, że się wysr… możesz śmiało 🙂

Neutralny politycznie
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Zrób focie i prześlij do Presidento i Straży Podmiejskiej.

b&b
1 miesiąc temu

Tarnobrzeska Straż Miejska potrafi sypać mandatami mieszkańców miasta a nielegalne pole bikawkowe działa w najlepsze. Pytam się Pana Prezydenta Papa smerfa dlaczego z tego tytułu nie są wyciągane konsekwencje? Psy pływają w jeziorze, grille na lewo i prawo i biwak za friko. Brak odpowiedniej ilości śmietników.A my się dziwimy, że magistrat później dopłaca do Jeziora, zamiast czerpać z tego profity, tak jak robi cała Polska.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu
Reply to  b&b

Bo miastem rządzi historyk i wf -ista a wiadomo jacy to ludzie szli na takie studia. Którzy ledwo przechodzili z klasy do klasy ale na siłę i pod presją rodziny musieli zostać magistrami. W ich przypadku dyplom nie koniecznie musi iść w parze z inteligencją,. Po za tym belfry to najbardziej roszczeniowa i leniwa grupa zawodowa nauczona od samego początku zabawy, gier, przy zerowej odpowiedzialności !

Dzik
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Na szczęście nikt z PIS .BO BYLOBY JESZCZE GORZEJ.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  b&b

Rodzinę, swoich , urzędasów mają karać ??

Kamil
1 miesiąc temu

Raz jeden byłem w tbg na jeziorze, raz jeden i ostatni. Straż miejska w tbg to stan umysłu, próbują wcisnąć mandat za zaparkowanie auta na zakazie gdzie takiego zakazu nie ma, obleśnie się z nimi rozmawia, nie przyjmują do wiadomości tego co pisze w kodeksie drogowym. Chyba że w Tarnobrzegu są inne przepisy ruchu drogowego niż w reszcie kraju. Wszystkie auta w okolicy które miały blachy tbg nie miały mandatu a wszystkie spoza miasta miały, wszystkie stały w tym sam miejscu pod tymi samymi znakami na tej samej ulicy, przypadek? Nie tylko ratowanie budżetu tonącego miasta. Naprawdę odradzam przyjazd do tego miejsca i wgl zalecam to zapyziałe miasto omijać szerokim łukiem.

Tymoteusz
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Panie Kamilku kozaczyć to se możesz w koziej wólce.Takich kozaczków to straz sprowadza na ziemię mandacikami i bardzo dobrze bo niektórym łosiom parkującym jak barany należy jeszcze holować pojazd a zwłaszcz tym co parkują w miejscu przeznaczonym dla służb ratowiczych- początek lewj strony ul.Plażowej

TmmT
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Bardzo dziękujemy za kryptoreklamę, takich turystów nie potrzeba tu.

miastowy
1 miesiąc temu

A niby za co tam placic? tego nie mozna nazwac polem n amiotowym… brak infrastruktury. Mozna to nazwac zwykla trawa.

TmmT
1 miesiąc temu
Reply to  miastowy

Za stanie i wodę się płaci.

JoKeR
1 miesiąc temu

Za wjazd na teren płaci się, ale czemu faworyzowani są tylko mieszkańcy TBG, wiele osób z okolic też by chciało przyjechać i zapłacić tak jak mieszkaniec.

Tarnobrzeg moje miasto
1 miesiąc temu
Reply to  JoKeR

To się zamelduje w Tarnobrzegu, zapłać za śmieci i wodę i będziesz wiedział dlaczego płacisz mniej

Tymoteusz
1 miesiąc temu
Reply to  JoKeR

Przeprowadz sie do szlacheckiego grodu Tarnobrzeg, płać tu podatki i korzystaj z ulgi.Proste tylko czemu tak trudno to niektórym zrozumieć

Jasiu
1 miesiąc temu
Reply to  JoKeR

a ile płacisz za wodę, bo my ponad 14 zł za m3,za wywóz śmieci jaszcze więcej!wszystko finansują mieszkańcy TBG,w opłatach,załapał?

Ika
1 miesiąc temu

Może właściciele legalnych pól kempingowych zweryfikują stawki, bo to jakiś kosmos. Nad morzem jest taniej. Nie ma się co dziwić, że ludzie rozbijają się na dziko.

z obserwacji mimo woli
1 miesiąc temu
Reply to  Ika

Nie dość, że Tarnobrzeg to stan umysłu to jeszcze jest kosmiczny :-). Zawsze taki był. Kosmiczne były ceny dolarów za czasów Pewexów, kosmiczne opłaty za wodę. Szkoda, że nie mamy tutaj jakiegoś kosmonauty 🙁

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Ika

Czyżby płaczek pożalił się mediom bo chciałby kasę zdzierać a tu bez bęcwała , jego domków i działki turyści sobie radzą i nie dają się darmozjadom doić !

znajomy
1 miesiąc temu
Reply to  Ika

Geniuszu , w którym miejscu nad jeziorem tarnobrzeskim jest legalne pole namiotowe ? No ?

Edzio
1 miesiąc temu

Byłem tam, kamperem… Nieczystosci zabrałem ze sobą, i jestem rozczarowany że nad tak popularnym jeziorem brakuje pola kamperowego/namiotowego z toaletą i prysznicem oraz podpieciem pod prąd na każdym stanowisku . Gdyby tak owe było chętnie bym zapłacił za skorzystanie niż brać prysznic na 0.5m kwadratowego….
Nawet hotelu porządnego tam nie ma żeby skorzystać…

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Co jeszcze wam dać za darmo ???
Wymagania szlachty i pierd??? Turystów.
Tam już niczego nie potrzeba a tym bardziej topienia kasy kosztem miasta i jego mieszkanców .
Nie podoba się to spierd???? i nie przyjeżdżaj ?
Nawet gąska pipa na to nie zwróci uwagi bo ma to w dupie .

Edzio
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Ale ja nie chcę za darmo Chcę zapłacić za coś z czego będę korzystał, masz plaskoziemskie myślenie bo może nie kazdy mieszka w okolicy tak fajnego jeziora? Mam kilka kamperów chętnie odwiedzamy takie miejsca. Gdybyś obywatelu wybudował tam hotel z prawdziwego zdarzenia też bym chętnie przyjeżdżał… Ale domniemam że jedyne co możesz to skomlić w necie….

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Bo to jest miejsce na jeden dzień a nie na biwakowanie kilkudniowe. Nie taki był zamiar, kiedy jezioro tworzono.

Edzio
1 miesiąc temu

To że jesteś ograniczony/ona do jednego wypoczynku dnia to Twój problem.

Dawid
1 miesiąc temu

Oho chyba jakiś lokalny przedsiębiorca bawi się w dziennikarza.

Szalbierz
1 miesiąc temu

Nawet gdyby dopłacali nie chce tam być i mieć widok na atrakcje, komin .

rowerowy
1 miesiąc temu

Jak ktoś słusznie ocenił rak toczący miasto. Budować spalarnię, a najlepiej jeszcze zakład utylizacji odpadów zwierzęcych, żeby prysł czar zalewu.

Tropiciel idiotologii
1 miesiąc temu

Jak zwykle prawo nie nadąża za rzeczywistością.W Tbg pod Dariuszem z Przemyśla wszystko idzie ale wolniej .
A może w tym szaleństwie jest metoda:
-radnibi władze wiedzą że jak będzie spalarnia i dioksyny to przeciez nikt tu do smrodu nie przyjedzie

Kamil
1 miesiąc temu

Żeby powstało pole namiotowe to trzeba zainwestować w infrastrukturę, a nie tylko zbierać opłaty. Prawdziwe pole namiotowe musi mieć ujęcie wody użytkowej, toalety, zmywak, podpięcie prądu. Jak ktoś płaci to wymaga.

Cb radio
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Zapłać i wymagają cwaniaku

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

I co jeszcze .
Wymagania cwaniaków bezczelnych i perfidnych.
Niczego już więcej nad tym pierd???? ZALEWEM już nie potrzeba a tym bardziej moczenia kasy kosztem miasta i mieszkanców !

Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Goń się gościu. Pole namiotowe powinno powstać i powinno przynosić realne zyski. Teren jest bardzo atrakcyjny pod tym względem i szkoda zmarnować takiej okazji. Ale jak ktoś zamierza tam biwakować to toalety, prąd woda i kosze na śmieci muszą być, bo inaczej będzie syf.

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

W pobliżu tego pola namiotowego, nielegalnego jest Toi-Toi. Jak się do nich wchodzi to mało się człowiek nie porzyga. Oby się tymi swojskimi zapachami nie zatruł.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Ha ha ha – jak i ten cały zalew .
Prz stańcie piersi???ć ludziom głupoty bo to bezczelne kłamstwa .
W waszych urojonych wizjach wytworzonych w tępych komórkach będą ZYSKI .
Na koszt biednych mieszkanców chcieć i mieć zachcianki miasta !

BYDLĘTA relaks chcą sobie zafundować kosztem innych , zresztą kiedyś biwak i pola namiotowe nic takiego nie miały .
Luksusów cwaniakom się zachciało ??

Najpierw zapłacie a z tych ZYSKÓW można zrobić to i owo a nie odwrotnie .
Trzeba być nie lada SKUR????M aby na koszt innych realizować zachcianki !

znajomy
1 miesiąc temu
Reply to  obywatel

Odprowadziłeś jakiś wat pasożycie dla państwa ?

Wim
1 miesiąc temu

Piszę nie na temat, miesiąc temu jechałem samochodem od strony ul. Wyspiańskiego na skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza mialem zielone światło i z lewej strony wyjechał mi rowerzysta na czerwonym świetle okazało się ze to nasz wódz miasta. Oczywiście przeprosił, ale mandat powinien otrzymać.
Pozdrawiam Pana Prezydenta !!!

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu
Reply to  Wim

Wybacz papie, smerfowi, wzrok już nie ten i zapewne wiele myśli o sprawach miasta.

Stop ograniczaniu wolności!
1 miesiąc temu

Często krytykuję władze miasta za różne działania, ale w tym przypadku 100% popieram. NIE DLA OGRANICZANIU WOLNOŚCI WYPOCZYNKU, wyganiania turystów z namiotami. Takiego działania nigdy nie poprę. Farmazony wypisane w tym artykule, to zwykły paszkwil. Aż dziwne że redaktor coś takiego zatwierdza, wszak przecież o poglądach prawicowych i w ogóle podpisał się pod tym. Nie tędy droga. A to że jakiś przedsiębiorca chciałby odpłatnego pola namiotowego u siebie, no to niech wymyśli inną dzialalność, bo na tym nie zarobi. Niech wynajmuje domki, łódki, kajaki, jakieś inne usługi, a od kamperów się odczepi. Opłata jest za parking i wystarczy. Szukanie dziury w całym że ktoś sobie siedzi w namiocie i korzysta z jeziorem, komu to przeszkadza? biznesmenom od siedmiu boleści?

Tbg
1 miesiąc temu

Przyjezdny miłośnik darmowego wypoczynku sie odezwał. Załóż Polska partię darmowego biwakowania gdzie popadnie i ustalaj nowe prawo. W regulaminie Jeziora Tarnobrzeskiego wyraźnie masz napisane, że w miejscach nie wyznaczonych nie wolno biwakować. Wszystkie inne przepisy i kodeksy również naginasz i olewasz?

przedsiębiorca kretyn
1 miesiąc temu
Reply to  Tbg

Nie turysta tylko mieszkaniec miasta od urodzenia i to taki który dużo jeździ, a tylko siedzi na d.pie i patrzy na Tarnobrzeg. Regulamin byl pisany przez poprzednią ekipę rządzącą, teraz jest częsciowo nieaktualny. To jest lokalne rozporządzenie. Nie pasuje ci to, to masz problem, ludzie biwakują i co im zrobisz? każesz im sie wynosić?

Mac
1 miesiąc temu

Piszacy ten artykul nie wspomnial ze po godzinie okolo 16 kiedy slonce sie chowa za drzewa plaga komarow zaczyna kasac niemilosiernie I trzeba sie zamykac w upalna noc w namiocie przyczepie lub kamperze co moze byc dosc uciazliwe w czasie wypoczynku.

Tbg
1 miesiąc temu
Reply to  Mac

Na prawdę gryzą was komary? Miasto powinno biednym biwakującym oddać jeszcze 20zł za parkowanie i przeprosić. Kur…..a ale bezczeli i roszczeniowi są miłośnicy darmowego wypoczynku nad naszym jeziorem. Niech Straż Miejska szybko zrobi z nimi porządek bo to są jaja.

! ! ! ! ! ! ! ! ! !
1 miesiąc temu
Reply to  Mac

Trzeba zakupić większą moskitierę i narzucić na namiot.

janwdupowkręt
1 miesiąc temu

Zwróciliście uwagę, jak pięknie /po długiej przerwie/ zostały powłączane lampy uliczne przy wielu ulicach i wreszcie nastąpiła jakaś normalność w tej kwestii??
A założymy się, że po wyborach znów cudownie zgasną?
Bo przed wyborami chce się trochę ludziom do dupy wejść?…..

Mtbg
1 miesiąc temu

Z namiotami/kamperami jak najbadziej należy zrobić porządek ale co do grillowania nie zgadzam się, sprzątam po sobie i nie mam zamiaru płacić za kiełbachę 15 zł u przedsiębiorcy. Owszem są miejsca na grilla budki tylko zazwyczaj zajete na tyle ludzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
151
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content