Wystartowały zapisy na 5. Bieg Szklarski

Już można dokonać zapisu na 5. edycję Biegu Szklarskiego, który na stałe wpisał się na listę wrześniowych atrakcji regionu Sandomierza i Tarnobrzega. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto już dziś zagwarantować sobie numer startowy. Charytatywny charakter imprezy gwarantuje połączenie dobrej zabawy z niesieniem pomocy potrzebującym.

Biegniemy po raz piąty…

Tegoroczna, piąta już edycja Biegu Szklarskiego odbędzie się 24 września. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się na trzech dystansach – Bieg Główny, Szklana Piątka oraz Nordic Walking. Bieg Główny na dystansie 25 km rozpocznie się w fabryce Pilkington Automotive Poland w Chmielowie, z kolei Szklana Piątka i Nordic Walking w siedzibie Pilkington Polska w Sandomierzu. Niezależnie od wybranej trasy, wszyscy uczestnicy spotkają się na mecie, która znajdować się będzie przy bramie głównej siedziby NSG Group w Sandomierzu.

– W tym roku organizujemy już piątą edycję Biegu Szklarskiego. Zainteresowanie, którym cieszy się impreza bardzo nas cieszy. To niezbity dowód na to, że mieszkańcy naszego regionu lubią sportową rywalizację i dobrą zabawę, ale też cenią sobie ideę niesienia pomocy potrzebującym. Żywimy nadzieję, że frekwencja w tym roku dopisze i na linii startu ustawi się więcej osób niż rok temu. – mówi Józef Banaś, pracownik Pilkington Automotive Poland i organizator biegu. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal, a na mecie owoce i posiłki regeneracyjne. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, a szczęśliwcy mogą liczyć na dodatkowe bonusy, ponieważ organizatorzy szykują loterię z nagrodami rzeczowymi dla wszystkich posiadaczy numerów startowych. Warto zaznaczyć, że w programie są też zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 800 metrów.

… na rzecz Domu Dziecka w Tarnobrzegu

Bieg Szklarski skupia miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, ale też ludzi wielkiego serca, którzy chętnie angażują się w inicjatywy na rzecz potrzebujących. W tym roku cała kwota z wpisowego zostanie przekazana dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnobrzegu. Wybór placówki nie jest przypadkowy, ponieważ od lat jest to organizator akcji charytatywnej „Biegamy i Pomagamy”, której celem jest zbieranie funduszy na rzecz chorych dzieci z Tarnobrzega i okolic. Tym razem to mieszkańcy Domu Dziecka w Tarnobrzegu otrzymają wsparcie, a jego wysokość uzależniona będzie od frekwencji na 5. Biegu Szklarskim.

– W tym roku biegamy dla podopiecznych Domu dziecka, a jednocześnie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Biegu Szklarskim. Wierzymy, że tego typu inicjatywy pozwalają młodym ludziom zrozumieć znaczenie altruizmu i potrzebę wsparcia innych ludzi w potrzebie. To kształtuje w nich empatię i gotowość do angażowania się w społeczność. Z drugiej strony to doskonała forma aktywności fizycznej, która sprzyja zdrowiu i dobrej kondycji. Organizujemy Bieg Szklarski z myślą o tym, by była to impreza rodzinna w prawdziwym znaczeniu tego słowa. – dodaje Józef Banaś.

Szczegóły oraz regulamin znaleźć można na stronie internetowej Biegu (www.biegszklarski.pl), fanpage’u na Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/biegszklarski/), a także u organizatorów pod numerem +48 605 192 829. Zapisy dostępne są pod adresem https://biegszklarski.pl/zapisy.

materiały prasowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szklarz
1 miesiąc temu

rzeszowskie to nie nasz region

Operatorprodukcji
1 miesiąc temu

Przy okazji zapytam kiedy będą znaczące a nie symboliczne podwyżki płac dla pracowników najniższego szczebla ?
Bo z tej pensji to po zapłaceniu rachunków niewiele zostaje na życie

szklarz
1 miesiąc temu

zapytoj sie pana dyregtora

Alf
1 miesiąc temu

Rządzący tak rozpędzili się z kolejnymi podwyżkami dosypywaniem pustego pieniądza ,że kraj ma najwyższą inflację i znalazł się w technicznej recesji. Lata będziemy z tego gówna wychodzić teraz

ursus
1 miesiąc temu
Reply to  Alf

pryskoles?

Tycjan
27 dni temu

Kiedyś Prezydent RP Komorowski w takich sytuacji udzielił złotej rady. Czyli zmień prace i weź kredyt.

Ojciecszklarzmatkaszyba
28 dni temu

Jakie bedą nagrody ?

Kierownik
23 dni temu

Uścisk dłoni prezesa i dyplom do ściągnięcia w pdf

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content