Małgorzata Zych kandydatką paktu senackiego

Jak nieoficjalnie ustalił portal Onet.pl Małgorzata Zych będzie kandydatką paktu senackiego ze Stalowej Woli: Gdzie Ryszard Petru nie może, tam PSL zyskuje. Znamy brakujące ogniwo paktu senackiego.

Pakt senacki to porozumienie partii opozycyjnych na mocy którego jego uczestnicy w jednomandatowych okręgach wyborczych do Senatu nie wystawiają przeciwko sobie kandydatów. Pakt został podpisany przez KO, PSL, Polskę 2050 i Nową Lewicę w miniony czwartek.

Według informacji podanych przez Onet.pl kandydatką paktu senackiego ze Stalowej Woli ma być Małgorzata Zych, do tej pory reprezentująca Konfederację i Ruch Narodowy. M. Zych jest również działaczką społeczną, przewodniczącą Stowarzyszenia Nie dla Spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim oraz Społecznego Komitetu Obrony Szpitala w Tarnobrzegu, pełni również funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich Klub w Tarnobrzegu.

**************************************************

Procedurę wyboru senatorów określają Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. i ustawa z 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy. Senatorowie wybierani są na 4-letnią kadencję, chyba że prezydent lub Sejm w określonych warunkach podejmą decyzję o jej skróceniu.

Do Senatu wybiera się 100 senatorów w 100 jednomandatowych okręgach. Każdy komitet wyborczy może zgłosić tylko 1 kandydata w danym okręgu, wyborca też oddaje głos na 1 kandydata. Mandat senatora uzyskuje kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów (zasada większości). Okręgi jednomandatowe w wyborach do Senatu zostały wprowadzone w 2011 r.

Prawo zgłaszania kandydatów na senatorów przysługuje komitetom wyborczym działającym w imieniu partii politycznych lub wyborców. Każda kandydatura musi być poparta podpisami co najmniej 2 tys. wyborców. Kandydować można tylko w 1 okręgu wyborczym. Nie wolno równocześnie kandydować do Sejmu i Senatu.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Małgorzatę Zych. Po otrzymaniu odpowiedzi niezwłocznie ją opublikujemy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
1 miesiąc temu

No to mamy lokalnego Kołodziejczaka w spódnicy. Konfederatka idącą w jednym szeregu z Lewicą Platformą i innymi czerwonymi. Wyborcy na pewno ocenią przy urnach i się mocno Gosiu zdziwisz. Nie mam wyboru trzeba głosować na Sagatowską bo tego misz maszu nie zniosę.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

Na Sagatowska nigdy już więcej
Trzeba dać szansę młodej ambitnej i uczciwej kandydatce

Mieszczanin
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Dokładnie. Zychowa młoda babka, pełna energii i w dodatku swoja bo rodowita tarnobrzeżanka

Też wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca

„Zawiść to zazdrość jadowita”.

Jan
29 dni temu
Reply to  Wyborca

To porownanie obraza panią MZ, nie ta klasa.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Konfederacja ramię w ramię ze zwolennikami LGBT dobre.

Lowelas
1 miesiąc temu

Stała w poglądach hahhhhaaa

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Mejza w spódnicy

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Mejza w spódnicy!!! A po( mam nadzieję że nie ) hop jak Kałuza i Kukiz do PiSu

Lusi
1 miesiąc temu

Jestem zniesmaczony

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

Powinniśmy się cieszyć że mamy w końcu kandydatkę z Tarnobrzega na senatora ! Kobieta widać, że się angażuje w życie społecznego Naszego miasta dlatego warto dać szansę ludziom nowym w polityce. Dość przyspawanych do stołków starych wyjadaczy !

Motorola
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

Też tak uważam

Marta
1 miesiąc temu
Reply to  ODYSEUSZ

…znaczy sprzedajnym należy dać szansę…?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content