Podpisy poparcia dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zbierali na tarnobrzeskim targowisku

Komitety wyborcze rozpoczęły zbiórkę podpisów pod listami kandydatów do Sejmu i Senatu. Termin na zgłaszanie list mija 6 września.

W minioną sobotę na miejskim targowisku lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości zbierali podpisy pod listą PiS do Sejmu oraz popierające Janinę Sagatowską, jako kandydatkę partii rządzącej do Senatu. Poinformował o tym przewodniczący PiS w Tarnobrzegu, Kamil Kalinka.

Dzisiaj na targowisku w Tarnobrzegu zbieraliśmy podpisy pod listą Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu oraz Kandydatką PiS do Senatu Panią Senator Janiną Sagatowską. Zainteresowanie bardzo duże średnio 80 podpisów na godzinę. Dodatkowo wiele ciekawych rozmów, mnóstwo ciepłych słów i deklaracji poparcia. Za wszystkie bardzo serdecznie dziękujemy, to było niesamowicie budujące dla nas wszystkich. Zwyciężymy!

Zgodnie z kodeksem wyborczym lista kandydatów do Sejmu powinna być poparta co najmniej 5 tys. podpisów wyborów, stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym. W przypadku kandydata na senatora, zgłoszenie musi być poparte minimalnie 2 tysiącami podpisów.

foto: facebook

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszczanin
1 miesiąc temu

Sagatowska mało się już nachapała? Może zrobiłaby miejsce komuś młodszemu kto faktycznie lobbował by na rzecz naszego miasta

Lowelas
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Młodych nie ma. Zresztą jak widać nadal cieszy się rekordowym poparciem. Jest rekordzistką pod względem stażu w historii Polskiego Senatu. Taka Żelazna Dama polskiej polityki.

Działacz
1 miesiąc temu
Reply to  Lowelas

Młodzi to są tylko ich nie dopuszczają na listy takie właśnie jak to określiłeś „żelazne damy”
W polityce nie ma sentymentów

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Działacz

Tak samo jak w polityce jest w telewizjach i radiach , że wychwalają i pieją z zachwytu że ktoś taki stary i cudownie że jeszcze pracuje, ale nie pomyślą że zablokował być może jakieś osoby które nie miały szansy zaistnieć, a może byłyby lepsze .

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Działacz

Sagatowska nie odpuści

Jako radca prawny nie zarobi co z tytułu zadiadania w senacie

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Lowelas

Tylko zapytaj ile zrobiła interpelacji i ile razy zabrała głos w senacie
Ja znalazłem informację ZERO

Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Oni nie mają umiaru !!!!
Szkoda ze nie pamiętają iż trumna kieszeni nie ma. A Belzebub już czeka…
” KOMU WIELE DANO, OD TEGO WIELE WYMAGAĆ SIE BĘDZIE; A KOMU WIELE ZLECONO, TYM WIĘCEJ OD NIEGO ŻĄDAĆ BEDĄ. ”
I nie myślcie sobie ze spowiedź u Frankowskiego was uratuje…
Jeśli w to wierzycie to mi was szkoda bo jest on takim samym człowiekiem jak my. Tylko pycha facetów z kościoła katolickiego zrobiła go takim dostojnikiem…

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszczanin

Sagatowska nic nie zrobiła dla Tarnobrzegu
To Tarnobrzeg zabiega o jej względy ale z powodów koniunkturalnych bo działacze partyjni mają w tym własny interes

fach
1 miesiąc temu

Wie ktoś gdzie i kiedy w okolicy można złożyć podpis poparcia dla kandydatów Ruchu Dobrobytu i Pokoju? 🙂 Bo partie telewizyjne już przerabialiśmy 😉

Działacz
1 miesiąc temu

Dziadki podpisują bo im karzeł z Żoliborza sypnął 14 emeryture przed wyborami

wojto 53
1 miesiąc temu
Reply to  Działacz

prawo Polska brawo pis

nie polityk
1 miesiąc temu
Reply to  wojto 53

Czytaleś przed wysłaniem?

Weronika
1 miesiąc temu

To ona nie jest na emeryturze ? Ile ma lat? Z 80?

Obatelka
1 miesiąc temu
Reply to  Weronika

Jak się daje to się kraje, mało kto jest taki szlachetny że odchodzi gdy powinien a nie jest do tego zmuszony.

As
1 miesiąc temu
Reply to  Weronika

Dopiero 73 . W PIS to tak spokojnie w średniej się łapie zapewne

Obatelka
1 miesiąc temu

Szkoda że nie ktoś inny. Już o wiele lepiej by było gdyby startował nawet p. Kalinka , chociaż nie jestem zabitą zwolenniczką tej partii.

Kierownik
1 miesiąc temu
Reply to  Obatelka

Kalinka jest szykowany na prezydenta Tarnobrzegu.

obywatel
1 miesiąc temu
Reply to  Kierownik

Ha ha ha – bez jaj ???

Szczyjdopicki
1 miesiąc temu
Reply to  Kierownik

Raczej. Mokrzyszowa.

Wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  Kierownik

A nie do sejmu
Kto w końcu startuje do Sejmu

???
1 miesiąc temu
Reply to  Kierownik

Skąd taka informacja?

Robin
1 miesiąc temu

Ludziska opamiętajcie się !!!! Każdy kto składa podpisy popierające dla kandydatki Sagatowskiej wbija „nóż w plecy” Tarnobrzegowi !!!!
Kandydatka Sagatowska jest mieszkanka Stalowej Woli i od lat dba tylko o swoje miasto !!! Szkoda ze ” wolne” media nigdy jej nie zapytały co takiego przez lata zrobiła dla dobra Tarnobrzega?! Stalowa Wola że swoimi politykami to najwięksi szkodnicy dla Tarnobrzega !!!! Zabrali nam szpryche kolejową do CPK, zabrali instytucję WODY POLSKIE. Następna instytucja którą nam zabiorą to biuro paszportowe. Co radny Kalinka który tak angażuje się w zbieranie podpisów zrobił z senator Sagatowską dla ratowania naszego szpitala? Ile i jak wpływali na marszałka Ortyla (PiS) aby jak najszybciej powołał nowego dyrektora szpitala i uruchomił ponownie oddział chorób wewnętrznych ? Radny Kalinka zamiast poświęcać czas na żebranie podpisów poparcia dla partyjnych kolegów którzy zapewniają mu stołek w WORD do emerytury zajmij się sprawami miasta i szpitala albo zrezygnuj z mandatu radnego miasta Tarnobrzega i przeprować się do Stalowej Woli. Jednego konia trojańskiego z Krosna nam wystarczy !

Nisko
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Role się odwróciły. Jak tarnobrzescy politycy niszczyli przez wiele lat Stalową Wolę to nikt się nie oburzał. Dworzec PKS w centrum Stalowej Woli 100 procent na konto małżeństwa z TBG. Drugi magik z TBG grabarz Huty, w której wywalił prawie 8 tyś ludzi na bruk.

TBG
1 miesiąc temu
Reply to  Nisko

Ale dlaczego ktoś z aluminiowego miasta podpisuje się miastem które się wam nie dało ? 🙂 Dworzec nadal macie lepszy od tego przystanku dworcowego w Tarnobrzegu a kołkowie to nie politycy. Nie przeklinam bo bym Ci napisał kim dla mnie są 🙂 Tarnobrzeg nie kazał wam sprzedawać im dworca PKS. Macie piękny dworzec kolejowy w Rozwadowie który się przed wami nie obronił i wystarczy.
Huta istnieje a kopalnia siarki już nie. Więc nie bierz tyle i nie wypisuj głupot. Województwo tarnobrzeskie było tylko z nazwy bo rządzili towarzysze ze Stalowej Woli i Sandomierza.

Nisko
1 miesiąc temu
Reply to  TBG

To się mylisz bo działali w PO swego czasu nawet w RM zasiadali.

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Nisko

Co ty człowieku wypisujesz przecież HSW funkcjonuje i z tego co mi wiadomo na bieżąco zatrudnia ludzi i bardzo dobrze płaci + niezły socjal

Robert
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Dokładnie. Ale Kalinka zbiera głosy dla koleżanki partyjnej w dowód wdzięczności bo Sagatowska była dyrektorką WORD a potem jak została senatorem to na jej miejsce wskoczył Kalinka

odp
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

to sie zgadza bo chiała go przeniesc do stalowej woli ale sie jej nie udało

ALi...
1 miesiąc temu
Reply to  Robert

Bzdura! na miejsce Sagatowskiej wszedł Nadbereżny, później dopiero Kalinka

???
1 miesiąc temu
Reply to  Robin

Kto, jak kto, ale Kalinka właśnie dość dużo robi dla Tarnobrzega, chociaż jest tylko radnym. Gdybyśmy porównali jego działania na rzecz miasta z działaniami PDB, to PDB wypadłby blado przy Radnym…

Mieszczanin
30 dni temu
Reply to  ???

Dużo robi ale szumu wokół siebie. Kiedyś go widziałem pod Kauflandem to tak głośno dyskutował z jednym emerytem żeby ewidentnie zwrócić na siebie uwage

rowerowy
1 miesiąc temu

PiS mogło wprowadzić przepisy określające wysokie standardy infrastruktury rowerowej, dotyczące także istniejących dróg, precyzujące dopuszczalne rodzaje, nawierzchnie i inne aspekty tras rowerowych. Zamiast tego wprowadziło ogólne przepisy w zakresie infrastruktury rowerowej, dotyczące tylko przebudowywanych lub nowych dróg, uzupełnione nieobowiązkowymi wytycznymi. Tak więc PiS-owi mówię stanowcze nie.

nie polityk
1 miesiąc temu
Reply to  rowerowy

POwiedz TAK dla PO , to będziesz jeździł po dziurawych drogach, ale nie rowerowych. Najlepiej aby niejaki Nowak (łapówkarz) zasiadł na stołku ministra od tych dróg.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  nie polityk

Na PO też nie zagłosuję, bo też mogli wprowadzić takie przepisy kiedy byli u władzy, a tego nie zrobiła. Poza tym w urzędzie mamy w dużej mierze PO-PiS i widać jakie ciągi dla rowerzystów powstają w mieście.

rowerowy
1 miesiąc temu
Reply to  nie polityk

Jeszcze jedno. Zobaczymy czy na zbliżającym się rajdzie rowerowym uczestnicy w dużej mierze związani z PiS będą korzystać z dróg pieszo-rowerowych z kostki oznaczonych na trasie rajdu, do czego zwykli rowerzyści są zobowiązani, czy będą jechać w sposób uprzywilejowany po jezdni pod eskortą policjantów.

ODYSEUSZ
1 miesiąc temu

haha ewidentnie widać że lokalny PIS nie ma moralnego kręgosłupa zbierając głosy na panią babcie Saratowską – ile to już kadencji przy korycie ? . Ta samą panią która miała tarnobrzeski PIS jak i mieszkańców Tarnobrzega przez całą kadencję w dupieeee ! Pytam się co zrobiła dla tego miasta NIC od zawsze już będąc wojewodą tarnobrzeskim niszczyła Nasze miasto na rzecz Stalowej Woli ! Oddając na Nią głos skazuje miasto a tym samym jej mieszkańców na degradacje społeczno-gospodarcza !

Tycjan
1 miesiąc temu

Jednak zaściakowosc u słoma z butów wychodzi.Senator Jams Strom Thurmond zasiadał w Senacie USA w latach 1954-2003 mając ponad 100 lat i dopiero śmierć zwolniła go z tego obowiązku.Pani senator Sagatowska to młodka przy nim.Tam im nie przeszkadzał wiek ani staż a u nas budzi sprzeciw co niektórych rzekomo oświeconych.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Tycjan

Popatrz na wystąpienia Pana Kaczyńskiego zdaje się ,że mniej więcej rówieśnika tej Pani. Coraz częściej mylą mu się fakty i zdarzenia. Wiem ,że sprawność intelektualna może być różna, ale demencja dotyka każdego z wiekiem

Wyborca z Tbg
1 miesiąc temu

Kochani mieszkańcy Tarnobrzega zbojkotujmy te całe wybory. Każdy kto tylko dostanie się do Sejmu lub Senatu z naszego okręgu ma Tarnobrzeg w dupie. Przykład: poseł Poncyliusz. Albo szkodzi Tarnobrzegowi. Przykład: senator Sagatowska i miejscy radni na czele z Kalinką . Co zrobiło całe to towarzystwo z miejskiej koalicji PO/PiS i senator Sagatowska gdy marszałek Ortyl (PiS) wprowadził w naszym mieście pilotażowy program EUTANAZJA PLUS?! Dla zagorzałych zwolenników tych trzech liter bo z prawem i sprawiedliwością nie mają już nic wspólnego dodam że Szpital Wojewódzki prowadzony przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie nie ma nawet dyrektora i podstawowego oddziału czyli interny.
Spowodujemy że w Tarnobrzegu będzie bardzo niska frekwencja. Nawet najniższa w kraju. Niech Polska zobaczy że nie zgadzamy się ze każdy po wyborach obsrywa nasze miasto.

Alf
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca z Tbg

Nikt nie zauważy nawet takiego protestu. Szpital ma coraz mniej pacjentów i będzie powoli likwidowany. Są oddziały , gdzie połowa łóżek stoi pusta

Motorola
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca z Tbg

Sagatowska już ma tyle kasy że jej już wystarczy dio końca życia to po pierwsze a po drugie nigdy nic dla Tarnobrzega nie zalatwiła anie nawet nie lobbowała więc należy nie marnować na nią głosu tylko oddać go na Zychową. Ważne żeby mieć kogoś swojego w Warszawie

Dzikowiak.
1 miesiąc temu
Reply to  Motorola

Tylko raczej bez szans bo cała Stalowa Wola i okolice będą głosować na Sagatowską a Zychowej nie lubią nawet w Tarnobrzegu.

Do pisowców
1 miesiąc temu
Reply to  Dzikowiak.

Ma za sobą Pakt Senacki.

Janusz
30 dni temu
Reply to  Dzikowiak.

Kandydatom Samoobrony w wyborach 2001 też nie dawano szans w sondażach a mieli 3 wynik i wprowadzili do Sejmu 100 posłów a do Senatu 15 senatorów

ALi...
1 miesiąc temu
Reply to  Motorola

Głos na Zychową… 😀 przecież to głos stracony!
Nigdy na Zychową, która zdradziła swoich!

Do pisowców
1 miesiąc temu
Reply to  ALi...

Ale się boicie, że dostanie też głosy Konfederacji i wygra.

Mirek
1 miesiąc temu
Reply to  Motorola

Słusznie. Pierwszy raz od dłuższego czasu mamy szansę pokazać, że z Tarnobrzegiem należy się liczyć.

Marian
1 miesiąc temu
Reply to  Wyborca z Tbg

Ty chyba to V kolumna ze Stalowej. Mamy wreszcie kandydatkę z Tarnobrzega i na nią głosujmy.

nie polityk
1 miesiąc temu

Znowu Sagatowska? Nie ma innych kandydatów? Pora na zmiany !!!

Wiosna
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze! Jak ja w ok. 3 godziny sam zebrałem niemal setkę podpisów to cały sztab pisu lokalnego miał średnio gorszy wynik. Ludzie się obudzili i pisowi podpisuje niewielu.

100pro.
1 miesiąc temu

Ta czarownica wstydu nie ma tu przyjeżdżać i jeszcze łasić się o głosy. Ona i ten jej kudłaty przydupas władzy z pławo to grabarze Tarnobrzega w biały dzień , ludzie jak wam nie wstyd w ogóle do niej się zbliżać a jeszcze jej coś podpisywać ??!!!

Janusz
30 dni temu
Reply to  100pro.

Przecież to Kalinka zbierał jej podpisy a nie ona – jej nie było
Sagatowska tutaj tylko przyjeżdżała do roboty w WORD

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
52
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content