Szpital w Tarnobrzegu zaprasza na piknik pn. „Rodzinna Strefa Zdrowia”, w sobotę 9 września

Bezpłatne badania dla dzieci, m.in: ortopedyczne, laryngologiczne, okulistyczne, dietetyczne, a także szkolenie z pierwszej pomocy, zabawa z animatorami, dmuchańce i konkursy z nagrodami, to część atrakcji „Rodzinnej Strefy Zdrowia”.

Wydarzenie odbędzie się 9 września 2023 roku, w godzinach od 10:00 do 16:00 na parkingu Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu (od strony ul. Mickiewicza).

Dla każdego rodzica zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka to wartości nadrzędne. W zależności od aktualnego wieku, szczegółowe potrzeby zdrowotne dziecka zmieniają się, jednak można wyodrębnić obszary, które wpływają na utrzymanie dobrego zdrowia niemowląt, małych dzieci i nastolatków, to: czynniki genetyczne, opieka zdrowotna, środowisko fizyczne oraz styl życia. Najważniejszym z tych czynników, którego wpływ na zdrowie dziecka szacuje się na około 52%, jest styl życia, a więc przede wszystkim dieta oraz aktywność fizyczna. To nie tylko pole o największym wpływie, ale również obszar, na którego rozwój rodzice mają ogromny wpływ w trakcie wychowania.

– „Rodzinna Strefa Zdrowia”, to wydarzenie podczas którego będziemy promować zdrowie i znaczenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, a w szczególności dzieci w rozpoczynającym się roku szkolnym, mówi Zbigniew Halat, p.o. Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

W sobotę, 9 września 2023 roku, w godzinach od 10:00 do 16:00 na parkingu Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu (od strony ul. Mickiewicza) odbędą się bezpłatne badania i konsultacje dla dzieci, m.in.: pomiary wzrostu i masy ciała, analiza składu masy ciała, pomiar wskaźnika BMI, badanie postawy, podstawowe badania słuchu i wzroku, konsultacje specjalistów ortopedii, konsultacje fizjoterapeutyczne, dietetyczne i pielęgniarskie, warsztaty poświęcone aktywności fizycznej i zdrowemu odżywianiu oraz dedykowane szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Dorośli będą mogli skorzystać z badań pomiaru ciśnienia i cukru we krwi, porad dietetyka i fizjoterapeuty, otrzymają informacje o profilaktyce chorób cywilizacyjnych, zakaźnych i onkologicznych. Na miejscu będą czekać animatorzy dla dzieci, którzy poprowadzą zabawy, dmuchańce, a także konkursy z nagrodami.

„Rodzinna Strefa Zdrowia”, to wydarzenie organizowane przez Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia i atrakcje jest bezpłatny.

materiały prasowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
1 miesiąc temu

Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu niech w końcu zaprosi najbardziej schorowanych i potrzebujących właściwej opieki na nowo otwarty oddział chorób wewnętrznych !!!!!

Robin
1 miesiąc temu

Szpital w rozsypce nie zapewnia prawidłowej opieki medycznej mieszkańcom Tarnobrzega i okolic a oni sobie piknik wymyślili.
HAŃBA, HAŃBA i jeszcze raz HAŃBA!!!
Przed wyborami chcą zabawą zamydlić oczy mieszkańcom Tarnobrzega?
Przed wyborami nie potrafią mianować nowego dyrektora i ponownie uruchomić podstawowego oddziału jakim jest interna to jakąś tragifarse urządzają !!!
TO CO BĘDZIE PO WYBORACH?!
Czy ktoś o to zapyta kandydatów do Sejmu i Senatu czy jak zawsze regionalne media ograniczą się do publikacji płatnych audycji wyborczych ? Mamy w regionie wolne media i wolność słowa czy cenzurę ekonomiczną ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content