Briefing prasowy Komitetu Referendalnego (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisję briefingu prasowego Komitetu Referendalnego, który odbędzie się w dniu 27 sierpnia (niedziela) o godzinie 13.00 w Tarnobrzegu przy ul. Strefowej 8 (przed siedzibą FCC Tarnobrzeg sp. z o.o.).

Spotkanie związane będzie z rozpoczęciem kampanii referendalnej i zaplanowanym na 17 września głosowaniem w sprawie obywatelskiego sprzeciwu wobec lokalizacji spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim – informuje Norbert Mastalerz, członek Komitetu Referendalnego.

LIVE

foto: archiwum

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
26 dni temu

Chyba kampanią wyborczą a nie referendalną. Norbuś nie z nami te numery.

501M
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Niech pani Potańska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zakrzowa, żona sołtysa zainteresuje się, gdzie mieszkańcy oś. Zakrzów, ulic Węgla, Elektrycznej, Jędrala wywożą i wynoszą śmieci ??? Proszę się przejść do lasku przy Batalionów Chłopskich, który wygląda jak jeden wielki śmietnik oraz zarośnięty staw przy drodze, co się tam znajduje !!!! Mieszkańcy domków jednorodzinnych, którzy nie mają kompostowników zrobili tam istny śmietnik !!! Może najpierw należy się zająć tą sprawą. Bo skoro nic nie robicie w tematach małych lokalnych,które was przerasrają, to tym bardziej nic nie zrobicie w tych dużych sprawach o których nie macie zielonego pojęcia !!!! A niestety robicie kupę dymu i jeszcze więcej smrodu !?!

orzeł
26 dni temu

w tym peło to są jednak geniusze, wzięli sobie jednego z najbardziej skompromitowanego człowieka w mieście i chcą walczyć, proponuję jeszcze wziąć mondrom Gosię (poglądy już podobno trochę zmieniła) bo chyba jest już wolna i pisiory otworzą szampana

obywatel
26 dni temu
Reply to  orzeł

Fakt brakuje im kandydatki do senatu ??
Jest na posła i ponoć przyszły sołtys Tbg , który idzie podobną drogą do obecnego .

Same ” wędrowniczki” w poszukiwaniu korytka , jeszcze tylko k

ODYSEUSZ
26 dni temu
Reply to  orzeł

Nie rozumie ludzi którzy całymi latami płaczą jaki to Tarnobrzeg jest biedny, bo nie ma swojego przedstawiciela na Wiejskiej. Ale jak pojawi się kandydatka jak choćby pani Zych to sączą jadem jakby była najgorszym z możliwych kandydatów. A trzeba przyznać że to dzięki Jej zaangażowaniu zrobiło się głośno o spalarni(przynajmniej odpowiednie słu8żby przyjrzą się sprawie) nagłośniła sprawę likwidowanego szpitala itd więc o co wam ludzie chodzi – plucie jadem dla samego sportu ???

prawda o naszych czasach.jpg
orzeł
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

i tak by nic nie wniosła dla nas bo z nie się nikt nie liczy i nikt by z nią nie gadał. tylko by nam wstydu przyniosła i memy. no jak swoi jej dali kopa bo „się nie nadaje” to o czym tu mowa?

ODYSEUSZ
26 dni temu
Reply to  orzeł

Kto Ci powiedział i skąd wiesz że przyniosłaby wstyd miastu ? Tak powiedzieli w reżimowych mediach, gdzie ludzi mają głosować na jedynych słusznych kandydatów. Myślisz że popierana przez media Segatowska przyniesie temu miastu jakieś korzyści ? Jeżeli chcemy coś zmienić w tym mieście ,stawiajmy na ludzi którzy w nim żyją w nim na co dzień ! Czy zdajesz sobie sprawę że w tzw. demokratycznych partiach nie ma czegoś takiego jak własne poglądy i albo zgadzasz się z guru albo jesteś wyrzucany – to chyba można przyjąć na plus potencjalnemu kandydatowi ps. może napiszesz czemu jesteś przeciw kandydaturze pani Zych ale konkretny przykład nie medialne slogany !

orzeł
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

ponieważ nie podoba mi się sposób w jaki przemawia, towarzystwo w jakim się obraca i mąż płaczek, który również jej zwolenników nie przysparza. a poglądy już ponoć nieco zmieniła?

ODYSEUSZ
25 dni temu
Reply to  orzeł

Nie zgodzę się z Tobą, bo to co napisałeś to atak czysto personalny. nie odnoszący się do poglądów politycznych. Ale z chęcią posłucham za to, co myślisz o kontrkandydatce pani Segaotwska …

orzeł
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

nawet nie wiem jak wygląda. tyle sądze. atakmoze i personalny bo ludzi się albo lubi albo nie. albo szanuje albo nie. no w polityce czasem się przyjmują na coś oko

Oczywistość
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Prawda jest jedną i ona się obroni
Sagatowska nikomu oprócz swoich nie pomoże
Nie rozumiem jak tarnobrzezan ie mogą głosować na osobę która nie lubi tsrnobrxegu
Tylko nadzieja w Pani Xyvh
Jest odważna Naraża się ale dalej robi swoje
Jak ktoś nie widzi że to ona nagłośniła sprawę
Spalarni
Szpitala
Dworca kolejowego
I wiele innych to nie jest ślepy tylko zaślepiony partyjnie

Oczywistość
26 dni temu
Reply to  Oczywistość

Chodzi oczywiście o Panią Zych

Tycjan
25 dni temu
Reply to  Oczywistość

Piszesz ze Sagatiwsja nie pomoże nikomu oprócz swoich.A czy Pani Zych będzie postępowania
Inaczej .To tak jakby cholerę
zastąpić dzumą

Rubens
25 dni temu
Reply to  Tycjan

Jest różnica podstawowa, Tarnobrzeg będzie miał reprezentanta, który będzie zabiegał o nasze interesy. Nie mów , że to robiła dla Tarnobrzega Sagatowska.

Tycjan
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Solo w polityce to możesz coś osiągnąć w piaskownicy nigdy w życiu.

ODYSEUSZ
25 dni temu
Reply to  Tycjan

Dlatego powinny być jednomandatowe okręgi wyborcze !

Tycjan
25 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Kolejne marzenie co niektórym wdaje się rozwiązać problemy.Jedomandatowe okręgi oznaczają to że do powiedzenia będą miały tylko osoby zamożne albo słupy tych osób.Dobitnym tego przykładem był senator Stokłosa co miał forsy jak lodu i stać go było na kaprys bycia senatorem.Tego typu rozwiązanie likwiduje jedne patologię by w ich miejsce powstały inne.

ODYSEUSZ
25 dni temu
Reply to  Tycjan

Nie zgodzę z Tobą się, bo gdyby ludzie głosowali z głowa a nie dupą nie byłoby aż takiej patologii w polityce !

świnie przy korycie.jpg
Wrona nie orzeł
26 dni temu
Reply to  orzeł

Nie nadaje? Była zbyt dużym zagrożeniem dla tych co mają trafić do sejmu. Tak się wykańcza wyróżniających i się ludzi w partiach, ale przeskoczyła ich wszystkich. Mamy kandydata do senatu pierwszy raz od wielu lat. Całkowicie zgadzam się z komentarzem Odyseusza.

Somsiad... sąsiadów
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Prawda. Jadu wobec Gosi nie brak, bo głosi co mysli i wiele racji ma. Podobnie mam ze swoimi sąsiadami. Baby tym razem rządzą i jak się uwezną na każdego kto nie z nimi, kto nie rajcuje z nimi na ławkach i nie pier…. głupot, nie przytakuje, to już go na celownik biero. W tym narodzie jest za dużo jadu, w każdym miejscu pracy, w blokach, rodzinach partiach etc…

Obatelka
23 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Czasami swój nie gwarantuje , że będzie dobrze , wszystko zależy od tego czy podoła i czy ma siłę przebicia.

Ptifura
21 dni temu
Reply to  orzeł

Ta para, to małżeństwo? Bo oboje bredzą od rzeczy i są puszyści. Widać ta pani dobrze gotuje ! Taja żona, to skarb.

obywatel
26 dni temu

No i proszę – temat ” spalarnia” pretekstem do kampanii wyborczej ??

Ciekawe czy wódź z komitetu ” razem Z tarnobrzega” zezwolił swoim wybrańcom z komitetu
na tę błazenadę i przedstawienie ???

Andrzej W.
26 dni temu

Data 17 września nie jest przypadkowa i jak widać wybrana celowo. 17 września to rocznica „bratniej pomocy ze wschodu”

Wszystko dzisiaja zamyka się w logiczną całość. Oto Platforma Obywatelska z takimi regionalnymi liderami i tuzami demokracji jak Pan Mastalerz i małżeństwo Potańskich funduja nam na listąch Kolalicyjnych PRO Rosyjską działaczkę Panią Zych. Jak widać cała PO jest pro Rosyjska i nic się w tej kwesti nie zmieniło.

Hańba i Wstyd!!! dla miasta jak Prorosyjskie stronictwo: Mastalerz Potańscy zabierają głos w przestrzeni publicznej.

obywatel
26 dni temu
Reply to  Andrzej W.

Słowem waść ” czerwona zaraza ” ??

Brakuje tam jeszcze członków Partii Oszustów : płytka, mądrali z TTBS, tego z ZSL lub SLD ( albo PZPR) , vel Parking, tych od skoku po tarnobrzesku
( pierwszego – ponton i niedbał)
I MAMY nie śmietankę ale szłam??

Ciekawe gdzie miejsce w tej układance dla pierwszego BELFRA ???
Czyżby kandydował w KROŚNIE , czy też będzie kandydatem PISu bo ostatnio fotki sobie robił z kalineczką, Weberkiem i wojewodziną na peronie dworca PKP
( chyba szykuje się do wyjazdu aby sprawdzić połączenie – gdzie jest z CPK).???

Adam z osiedla Ocice
26 dni temu
Reply to  Andrzej W.

Dokładnie tak !!!!

Somsiad... sąsiada
26 dni temu
Reply to  Andrzej W.

Nie czyń z pani Zych pro rosyjskiej osoby.
Z Ukrainą to miala rację. Są nawet hotele w Polsce, gdzie po polsku nikt nie mówi tylko po Ukraińsku.

Po wojnie wiekszośc powinna wrócic na Ukraine by ją odbudowywać i bronić. Tych młodzieniaszków co uciekli przed wojną i hulają samochodami w Polsce,powinni zapakować w pociąg i wio do najbliższej jednostki wojskowej w Ukrainie na przeszkolenie.

Polacy pomogli Ukrainie a czy ukraińscy oligarchowie pomogli w trakcie wojny? Pouciekali do Grecji i Hiszpanii ze swoimi jachtami. Tych też należy sprowadzić do Ukrainy, karabin dać w rączkę i wio na czołgi żelazne.

Obatelka
26 dni temu

W każdym kraju są hieny które robią interesy na wojnie i ludzkim nieszczęściu, ale nie wolno brać z nich przykladu i usprawiedliwiać innych ktorym wojna się podoba z różnych powodów oraz tych którzy kręcąc lody przedłużają to piekło.

Adam z osiedla Ocice
26 dni temu

Powiedzmy sobie jasno i wprost.

Nie chodzi o żadne referendum w trosce o mieszkańców tylko o skuteczne przejęcie działek bardzo atrakcyjnych na strefie przez grupę Pana Mastalerza i lokalnych działaczy PO. Taki jest jedyny cel.

Pan Mastalerz jako specjalista od pozyskiwania działek doskonale wie ile są warte i jaki prywatny biznes można zrobić na nim. Dlatego kosztem mieszkańców chce przejąć ten grunt.

Mnie tylko dziwi postawa Pana Potańskiego . Sam powinien stać na straży prawa i nie dopuścić do takiej sytuacji

PiSarz
26 dni temu

Widocznie za pieniądze można każdego kupić.

odp
25 dni temu
Reply to  PiSarz

tych moża kupić co maja jej zamało
ale pod trumna niech wybuduja sejf na kase która beda chcieli zatrzymac

Obatelka
26 dni temu

K.też zapewne się panoszy.

NIE naiwny
26 dni temu

Jesli ktoś uważa, że ludzie najczęściej politycy czynią coś dla narodu to jest bardzo naiwny. mają w tym interes o którym nie mówią. Kasa misie, kasa się liczy.

Obatelka
23 dni temu

Panstwo K.tez nie zasypiają gruszek w popiele. Oni chyba też w PO ?

Adam z osiedla Ocice
26 dni temu

Nie Komitetu Referedalnego tylko Stronictwa Prorosyjskiego. Teraz jest moment aby zmienić nazwę jak wszystko już się wyjasniło. Wierzymy również że na konferencji Pan Mastalerz jako lider lokalnej PO zaprosi swoją koalicjantkę z list. Pro Rosyjską działaczkę Panią Zych. Może wspólnie poruszą antyukraińskie tematy ?.

17 września PO + KONFEDERACJA = ROSJA ( Braterska Pomoc )

ten co wie co było w USA !!!
26 dni temu

Pani Małgorzata Zych popuszczała Braunowi to i popuści Kosiniakowi-Kamyszowi prawda ?

ODYSEUSZ
26 dni temu

Dlaczego plujesz jadem na osobę której coś się w tym mieście chce zrobić dla dobra ogółu ?

ODYSEUSZ
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Widzę lemingi minusują ale żadnych kontrargumentów w postaci posta ! Tak wygląda współczesna indoktrynacja NIE bo NIE ale dlaczego NIE to już nie wiedzą 🙂

Aqa
26 dni temu

Panie Nieszczęsny Mastalerz. Jestes chłopie porażka i przyjmij to na klapę. W końcu

PiSarz
26 dni temu

MIAŁEŚ CHAMIE – ZŁOTY RÓG, – ostał Ci się jeno koń.

obywatel
26 dni temu
Reply to  PiSarz

Nawet konia koniuszy nie ma – pożyczył tylko błazen konia na kabareton
a że koń mądrzejszy od ??? i nie przemówił nic a nic???

Osiek
26 dni temu

Jajecznica z bekonem pamiętamy !!!!!

ametyst
26 dni temu

Przyrodni bracia, pierwszy z prawej Wojtuś P i obok Buśek M. Widać jak się komu w życiu powodzi 😉 , Busiu obficie zaokrąglony w każdym miejscu a Wojtuś mocno nadszarpnięty przez ząb czasu i różne tam … Co by nie pisać, lokalna władza PO tak rodzinnie i przyjacielsko :).

ODYSEUSZ
26 dni temu

I tak oto lokalne struktury PO dzięki referendum odnośnie spalarni tanim kosztem , ba praktycznie za darmo prowadza kampanię wyborczą…

koryto PO.jpg
obywatel
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tylko po co z koniem Norbi przedstawienia robi ???
Czyżby pomyliły mu się zwierzaki ???

ODYSEUSZ
26 dni temu
Reply to  obywatel

Zwykła tania ściema , a jaki jest koń każdy widzi 🙂

obywatel
26 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ciekawe czy te ściemy kupią tarnobrzezanie ???

Waść tylko jaki KOŃ ???
Prędzej coś z trzody !

teodorszcze
26 dni temu

A co masztalala jutro na obiad ma w menu, prosiaka z rusztu ?

obywatel
26 dni temu
Reply to  teodorszcze

Na śniadanie to chyba wiadomo ???

zgadywacz
25 dni temu
Reply to  teodorszcze

Niech zgadnę, jajecznica na bekonie?

ODYSEUSZ
25 dni temu

Ostrzegałem pomimo iż przez niektórych na tym forum byłem wyzywany i ośmieszany. Obejrzyjcie materiał w linku , może niektórym jeszcze otworzy oczy i pokaże Świat prawdziwy nie ten w reżimowych masmediach ! https://www.facebook.com/stronnictwolegitymistyczne/videos/825773475751836/

szczypakowe zaplanowane ludobójstwo.jpg
walt
24 dni temu

każdy z Was byłby przeciw gdyby planował tam inwestycję jak pan jajecznica.

zgadzam się z przedmówcami,że ta inicjatywa oraz przyszłe wybory osoba tego skompromitowanego typa plus mezalianse z zychową,skutecznie będzie właśnie przez niego sabotowana.
w sumie to ma swój zabawny wymiar,że się chłop pcha ile wlezie i sam sobie podstawia nogę.

ODYSEUSZ
24 dni temu
Obatelka
23 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tyle że to nie byli Ukraińcy tylko Gruzini m

ODYSEUSZ
22 dni temu
Reply to  Obatelka

Bo taki jest oficjalny komunikat policji i gruzini kazali skandować sława upadlinie – myśl logicznie? Przecież w Polsce tuszują na potęgę przestępstwa dokonywane przez ukraińców, tak samo jak na zachodzie a zwłaszcza w niemczech przestępstwa dokonywane przez ciapatych !

Jan
24 dni temu

Nikt nie odnosi się do tematu tylko do śniadania Mastalerza. Przecież spalarnia w takiej formie to bandytyzm i nigdy nie powinna powstać. Nie tylko 1 km od jeziora.

walt
24 dni temu
Reply to  Jan

ciekawe kto wydał zatem zgodę w 2013 na gromadzenia tam odpadów i budowę spalarni ?
czy czasami nie główny zainteresowany ?
mi to wisi czy i gdzie powstanie spalarnia – jeśli na byłych terenach pokopalnianych to wydaje mnie się,że trudno o lepsze i bardziej zdewastowane miejsce niż tam.

Jan
24 dni temu
Reply to  walt

Piszę o formie spalarni. Spalarnia tylko miejska,tak jak będzie w Stalowej.

walt
24 dni temu
Reply to  Jan

czyli sama spalarnia nie przeszkadza,tak ?
miejska by sobie mogli politycy wysyłać swoich kolegów do dobrze płatnej roboty ?
to ja już wolę by zarządzał tym ktoś inny niż koledzy sasina czy innego drużynowego harcerzy.

Buszujący w ryżu
24 dni temu
Reply to  Jan

Racja. Tylko widzisz każdą ideę może pogrążyć niewłaściwa osoba na niewłaściwym miejscu

Obserwator chorej rzeczywistości
23 dni temu
Obserwator chorej rzeczywistości
23 dni temu
Obserwator chorej rzeczywistości
23 dni temu

x

Obserwator chorej rzeczywistości
23 dni temu

Kandydatka PSL nie wie, czy Putin to zbrodniarz. Była „kobietą Konfederacji”Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia zaprezentowali kandydatów PSL i Polski 2050 do Senatu. WP dopytywała o Małgorzatę Zych, kandydatkę ludowców z Podkarpacia. Do niedawna nazywała się „kobietą Konfederacji” i głosiła antyukraińskie poglądy. Zych zrobiła szokujący unik po naszym pytaniu, czy Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym.

ODYSEUSZ
22 dni temu

Coś się tak zapieklił na panią Zych ? Może teraz materiały w drugą stronę na kontrkandydatów- no chyba ze ty opłacony z tamtej strony sceny politycznej 😉

As
22 dni temu

Kosiniak po tym niefortunnym wywiadzie postawił podobno utimatum Pani Zych. Albo potępi Putina jako zbrodniarza albo wyleci z listy. Opisuje to Interia

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
67
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content