W Tarnobrzegu ruszyła Muzyka z Energią

W środę, 29 sierpnia w Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu, zainaugurowany został znakomity, kulturalny projekt „Muzyka z Energią”. Jest to inicjatywa Muzeum-Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu, a partnerem wydarzenia jest Enea Elektrownia Połaniec.

Przy wypełnionej po brzegi Sali Wielkiej Zamku, zaprezentowali się młodzi muzycy światowej sławy, w tym tarnobrzeżanin, Krzysztof Michalski, laureat wielu konkursów krajowych oraz międzynarodowych, jeden z najzdolniejszych wiolonczelistów młodego pokolenia na świecie.

W Tarnobrzegu wystąpili także, Hanna Pozorska laureatka wielu konkursów skrzypcowych oraz kameralnych w kraju i na świecie oraz utalentowana pianistka, również mająca na koncie znakomity międzynarodowy dorobek artystyczny, Yanjun Chen. Program koncertu obejmował utwory Händla, Rachmaninowa i Dvořáka. Na bis publiczność usłyszała „Libertango” Piazzolli.

Kolejny koncert w ramach „Muzyki z Energią” odbędzie się 9 września z udziałem solistów Polskiej Opery Królewskiej.Przedsięwzięciu partneruje Enea Elektrowania Połaniec. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chopin
22 dni temu

sporo „koneserów” w krótkich porciętach przybyło

wojto sando
22 dni temu

a czemuz to polaniec sponsoruje jakies wydarzenia w innym wojewodztwie?

ODYSEUSZ
22 dni temu
Reply to  wojto sando

Nie Połaniec a firma ENEA chyba widzisz różnicę!

wojto sando
21 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

ile klas skonczyles? enea elektrownia polaniec

ODYSEUSZ
21 dni temu
Reply to  wojto sando

7 bo potem kiblowałem kilka lat aż mnie relegowali z podstawówki

DJB
22 dni temu

Szacunek zarówno dla Pana Dyrektora Muzeum Historycznego za świetną inicjatywę, jak również dla Pana Prezydenta za objęcie kolejnego wydarzenia patronatem honorowym. Dzięki takim osobom Tarnobrzeg może gościć wybitnych artystów, a tarnobrzeżanie mają możliwość doświadczyć tej niezwykłej terapii dźwiękowej – zarówno dla uszu, jak i dla duszy. Prawdziwy crem de la crem.

DarJuszBo
22 dni temu
Reply to  DJB

Ależ ja jestem mądry i piękny, chyba zaraz sam ze soba sie pokocham.

Jolka
21 dni temu
Reply to  DJB

Panie prezydencie Bożek a kiedy ruszy oddział chorób wewnętrznych w naszym szpitalu? Pytam żeby nabrać do Pana szacunku.

Tak se myśle, że
21 dni temu
Reply to  Jolka

nie ruszy bo lekarzy ni ma i nie bendzie.

DJB
21 dni temu
Reply to  Jolka

Proszę zauważyć, że „nasz” szpital nie jest szpitalem miejskim tylko szpitalem wojewódzkim. Organem prowadzącym, mającym realny wpływ na funkcjonowanie jednostki, jest w tym przypadku Zarząd Województwa Podkarpackiego. Prezydent Miasta może jedynie wnioskować, apelować, rozmawiać i uczestniczyć w spotkaniach mających na celu poprawę sytuacji w tym szpitalu.

walt
21 dni temu
Reply to  DJB

a na litość pisu jak widać liczyć Tarnobrzeżanie nie mogą.
ciekawe czy za kilka tygodni znowu w powiecie pis dostanie ponad 60 a w mieście ponad 40% głosów ?

Jolka
21 dni temu
Reply to  DJB

To dlaczego nic nie robi ?! Dlaczego nic nie robią radni miejscy ? Dlaczego nic nie robi radny Mikrut przewodniczący komisji zdrowia? Dlaczego nic nie robi senator Sagatowska (PiS) wybrana również głosami naszych mieszkańców? Dlaczego nic nie robi poseł Poncyliusz także wybrany głosami naszych mieszkańców?
W takim razie czy jest sens chodzić do wyborów jak wszyscy sobie przypominają o Tarnobrzegu w dniach w których zlecają wieszanie plakatów wyborczych w naszym mieście ? Co wreszcie robią media regionalne ? Ograniczają się tylko do rozpowszechniania płatnej propagandy wyborczej ?
WSTYD MI ZA WAS WSZYSTKICH 🙁

walt
21 dni temu
Reply to  Jolka

na 15 mandatów mamy 10 posłów i senatora z pisu,mamy marszałka sejmiku i wojewodę z pisu a ty pytasz co zrobił dla nas spadochroniarz poncyliusz ?
słyszałaś choć o jakiejś interwencji radnego Dziubińskiego w tej sprawie ?
a on na wiosnę jak tylko wystartuje dostanie tu znowu kilka tysięcy głosów 😀

Robin
21 dni temu
Reply to  walt

Jak wiadomo że PiS będzie rządził do końca świata I jeszcze jeden dzień dłużej przynajmniej w woj. Podkarpackim to dlaczego NA BOGA Bożek PCHAŁ SIĘ do miejskiego koryta na tak ważne stanowisko ?! ?! ?!

walt
21 dni temu

szkoda,że się spóźniłem na bilet ale to bardzo fajne,że można poobcować z kulturą wyższą i tak zdolnymi,młodymi ludźmi nawet u nas.
więcej takich imprez ! amen.

Tak se myśle, że
21 dni temu
Reply to  walt

faktycznie więcej by się przydało takich kameralnych występów. Lepsze to niż występy z playbacku na wielkich scenach.

Łysy
21 dni temu

Zdecydowanie lepiej tego posłuchać niż skrzeczącego żenusia z pleybecku

Trampkarz
4 dni temu
Reply to  Łysy

Zynuś jeszcze do mikrofonu nie dojdzie a już śpiewa 🙂 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content