Tarnobrzeg: Prezydent i radni wybierają się na rekonesans. Chodzi o lokalizację stanicy

Prezydent Tarnobrzega wycofał uchwałę dot. zabezpieczenia 100 tys. zł na wykonanie dokumentacji technicznej stanicy żeglarskiej. Jak tłumaczy D. Bożek, zrobił to na prośbę radnych.

– Powodem jest prośba Państwa radnych, żeby spotkać się najpierw w terenie i zobaczyć, gdzie ten obiekt, jeżeli będzie mógł, to miałby stanąć – wyjaśnia prezydent Tarnobrzega.

Na budowę stanicy miasto planuje pozyskać środki z rezerwy celowej Ministerstwa Finansów, za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego. Aby złożyć taki wniosek koniecznym jest zabezpieczenie wkładu własnego na realizacje inwestycji,  w tym na wykonanie dokumentacji technicznej dla ww. projektu.

– Ponieważ chodzi o środki z Ministerstwa Finansów to obligują nas terminy, dlatego proponuję spotkać się w piątek ok. godziny 14, w okolicach Mariny. Będziemy mieli szansę na spotkanie się z przedstawicielami środowisk kajakarzy i żeglarzy. We wtorek o 15.30 proponuję żeby odbyła się kolejna nadzwyczajna sesja Rady Miasta, jeżeli oczywiście zgodzicie się Państwo na taki scenariusz – dodaje D. Bożek.

Przypomnijmy, podczas czerwcowej sesji poprawka radnego Kalinki wykreślająca z procedowanej uchwały zapis o przekazaniu kwoty 100 tys. zł na opracowanie dokumentacji technicznej stanicy, została przez radnych przegłosowana.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
113 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tak dla rozwoju bulwarów nad Wisłą
21 dni temu

Po co? Nad Wisłą trzeba tereny zagospodarować, a nie pompować pieniądze mieszkańców dla obcych. Gdzie tu logika?

odp
21 dni temu

w tym momencie pan prezydent nie ma głowy do rzadzenia tym miastem a o nastepne wybory sie nie musi martwic bo juz z góry jest wiadome ze nie bedzie brany po uwage mieszkanców
pan kalinka i mastalerz wydaja kase na kampanie aby sie dostać na wyszy stołek a nic dobrego nie robia w tym miescie

obywatel
20 dni temu
Reply to  odp

A kiedyś miał ??
Bez jaj !

Tarnobrzeżanin
21 dni temu

Bo za inwestycjami nie idą inne programy pozwalające na korzystanie z ewentualnych dobrodziejstw. Do tego powinien być cały plan wykorzystania społecznego tej stanicy. Dodatkowe zajęcia ze szkół. I preferencyjne możliwości korzystania dla mieszkańców nie nie należących do grupy: uczniów, studentów czy seniorów i niepełnosprawny. Mam wrażenie, że jak masz między 25 a 60 lat to jedyne co ci się należy to płacenie wszelakich danin/podatków. A też nie jestem za dofinansowaniem stanicy wyłącznie dla wybrańców, których stać na własny jacht.

obywatel
21 dni temu

Masz rację – jest piękny teren do zagospodarowania i z korzyścią dla mieszkanców ale obecnie zaniedbany i to coraz bardziej .
Słynna łąka kwiatowa – tylko gdzie ona jest ???
Gdzie w tym mieście jest prokuratura ???
Kto to odbierał , tą inwestycję ???

Conweop
20 dni temu

No debil

Kajteka
20 dni temu
Reply to  Conweop

Debilem jesteś ty. Chcą dać pieniądze, to grzech nie brać. Druga okazja się może nie zdarzyć. Kalinka nie chce pieniędzy od swojego rządu? Bo to nie on załatwił? Co za hipokryzja. A stanica się przyda i hędzie lepsza niż stalowe baraki. Nasi kajakarze mają osiągnięcia i zasługują na godne warunki.

obywatel
20 dni temu
Reply to  Kajteka

Komu cwaniaku się przyda ???
Turystom realizującym hobby dla bogatych czy zwykłym mieszkańcom miasta ???

Jest wystarczająca jeśli chodzi możliwość uprawiania sportów przez młodzież .
Wystarczy tylko wypierd??? stamtąd prywatne jachty, żaglówki i tyle ??

Kajtek bez majtek czyli goło i wesoło
20 dni temu
Reply to  Kajteka

dlaczego chcecie dalej zadłużać miasto na jakieś niepotrzebne głupoty dla zwykłego mieszkańca, po co? kto lub co wami kieruje? Dokąd prowadzicie to miasto? Do piekła z takimi pomysłami. Niech jachciarze się zrzuca lub ogłoszą zrzutke.pl

Tak se myśle, że...
20 dni temu

Prowadza do upadku miasto, jak PO doprowadzało do upadku państwo POlskie

Urzędnik
20 dni temu

Bulwary są zagospodarowane więc co pan jeszcze chcesz zagospodarowywać ? Żadnemu prezydentowi miasta przed objęciem steru przez obecnego włodarza nie udało się doprowadzić terenów nadwiślańskich do takiego stanu w jakim są obecnie od kilku lat bo chyba każdy pamięta jak okropnie to wyglądało i chluby temu miejscu nie przynosiło

Kajtek bez majtek czyli goło i wesoło
20 dni temu
Reply to  Urzędnik

Panie nie bredź, bo wszystko się da, tylko odrzuć z głowy stanicę

Józek spod budki
20 dni temu
Reply to  Urzędnik

Panie urzędniku z takimi pomysłami to do śmiechu warte

obywatel
20 dni temu

Tacy są zatrudnieni w urzędzie , mieszkanców mają w dupie.
Belfer kasę dobra dał, premie daje, przerwy letnie w pracy ( niby na upały) to tylko nygusom imprezy, zabawy i hobby na koszt nieszkanców potrzebne !

Wszystko na koszt mieszkanców ??

obywatel
20 dni temu
Reply to  Urzędnik

To może napisz kto to przygotował – belfer czy poprzednicy ??

Poczytaj sobie o nasadzeniach i wypowiedzi belfra w tym temacie !

Pytajnik z wykrzyknikiem
21 dni temu

Nad Wisłą przydałby się duży miejski plac zabaw z fajnymi i niespotykanymi urządzeniami, fontannami itp. dla tarnobrzeski h dzieci, a nie stanica dla klubu wzajemnej adoracji i ludzi majętnych posiadających jachty, czy to jest uczciwe? Tak po ludzku czy to jest uczciwe?

obywatel
21 dni temu

To jest zwykle okradanie zwykłych szarych mieszkanców miasta aby zaspokoić EGO zwykłych cwaniaków chcących kosztem mieszkanców zaspokajać swoje chore hobby

To jest zwykle złodziejstwo, okradanie zwykłych mieszkanców miasta – kiedy ma miasto, jest zadłużone a wszystko na kredyt .

Obywatel
20 dni temu
Reply to  obywatel

To nie jest okradanie skoro można przygarnąć miliony. Okradanie będzie wtedy gdy miasto będzie musiało w całości sfinansować inwestycję ze środków własnych. Ale w tym mieście każdy k mać zna się na wszystkim nawet jak się nie zna. A doradców ilu? Wystarczy tutaj poczytać

obywatel
20 dni temu
Reply to  Obywatel

A na projekt mają ??? Na wkład własny mają SKĄD ??? A czyim to kosztem jak nie miasta i ich mieszkanców ??? Inwestycje nad zalewem były ( parkingi, latarnie, kible, pawilony usługowe – od lat mieszkańcy pokrywają koszty funkcjonowania tego zalewu ?? A scianka bożkowa – kto pokrywa koszty jak nie mieszkańcy ??? Wybudować i zdaniem wystarczy – CO ??? A reszta , koszty utrzymania obiektu kto będzie ponosił ??? Tylko analfabeta ekonomiczny mówi że wystarczy pozyskać środki z zewnątrz na budowę i trzeba się cieszyć bo już żadnych kosztów nie będzie ??? To może teraz podaj fakty : ile jest do spłaty odsetek ( czy też wykup) za zbyte udziały w wodociągach i z czego te wodociągi spłacają odsetki i z czego wykupią udziały , które zostały przejeb???? na inwestycje też nad tym zalewem ??? Teraz widoczne jest jaki interes miasto zrobiło na przejęciu zalewu ( kopalni machów) – tylko od lat same koszty , zysku brak ! Interes to zrobili ludzie helikoptera i on sam ( premie ze zbycia majątku kopalni na premie , działki które nabyła urzędnicza kasta , przeróżne stowarzyszenia które przejęły działki – lok). Przestańcie już pieprzyć o Eldorado , riwierze , tzw zamku bo… Czytaj więcej »

dociekliwy
16 dni temu
Reply to  obywatel

Stowarzyszenia przeróżne ?? Przejęły działki ????. A może opowiesz bo widzę ,że masz wiedzę, w jaki sposób przejęły te działki. I jakie to stowarzyszenia przeróżne ??? Pewnie jest ich wielkie mnóstwo. Bo ja słyszałem , jak mówią twoi sąsiedzi ,że ty też przejąłeś mieszkania przeróżne, a przede wszystkim to mieszkanie w bloku nr 14. To może opowiesz o przejęciach tych działek przez przeróżne stowarzyszenia i tych przeróżnych mieszkań przejętych przez niejakiego obywatela ( tak mówią ). Na targu mówią. Co, obywatelu ???. Opowiesz ??

Filistryn
20 dni temu
Reply to  Obywatel

każda złotówka mieszkańca powinna być wydana zasadnie, natomiast zaciąganie długu na mieszkańców, żeby zrobić coś niepotrzebnego dla zwykłego tarnobrzeżanina bo jest dofinansowanie to głupota. STOP GŁUPOCIE.

Uć podwodna
21 dni temu

Jeszcze tym z udeczek mało?

Ted
21 dni temu
Reply to  Uć podwodna

Ci z udeczek płaca nic za darmo nie dostają …

Urzędnik
20 dni temu
Reply to  Uć podwodna

Sporty wodne są coraz bardziej popularne. Tarnobrzeg ma klub żeglarski oraz potencjał więc należy inwestować w sportowców i popularyzować żeglarstwo zwłaszcza że na jeziorze odbywają się corocznie regaty a kto wie czy w przyszłości nie będą rangi międzynarodowej

Robotnik
20 dni temu
Reply to  Urzędnik

Najpierw praca w Tarnobrzegu dla mieszkańców Tarnobrzega, później dobra infrastruktura, a na końcu głupoty. A pan masz odwrotne priorytety, dlatego zapytam: co pan masz w głowie urzędniku? W Stalowej W. pogoniliby już dawno do pracy przy aluminium.

obywatel
20 dni temu
Reply to  Urzędnik

Miasto ma klub ???
A to dobre od kiedy ???
Nie kłam ??

obywatel
20 dni temu
Reply to  Urzędnik

To nie znaczy że wszyscy mieszkańcy mają ich sponsorować debilu urzędniczy .
Napisz w którym miejscu ustawa o samorządzie mówi o takich obowiązkach ???

Tak se myśle, że...
20 dni temu
Reply to  Urzędnik

Był taki czas, że w Tbg była sekcja kajakarska przy Fregacie. To se ne wrati.

Mieszkaniec
21 dni temu

A inwestycji w przemysł i pracę 0

obywatel
21 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

A po co jak jest zalew i tzw urojony zamek we łbach prowincjonalnych histeryków ???

Turyści, turyści, turyści a po co turystom praca i przemysł ???

Obywatel2
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Broni Ci ktoś inwestować w przemysł? Miasto ma wybudować zakład pracy dla malkontentów? Siarkopol nie wróci. Miasto inwestuje w strefę robiąc drogi i tylko tak może przyciągnąć inwestorów. Też źle?

walt
20 dni temu
Reply to  Obywatel2

on ma komunistyczne myślenie i mentalność.
myśli,że przemysł tworzyć może tylko państwo albo i nawet takie biedne miasto jak nasze.
a przecież większość firm produkcyjnych jest… prywatna.

obywatel
20 dni temu
Reply to  Obywatel2

A kto tu wspomina o budowaniu przemysłu przez miasto ???
Jakoś w dzielnicy czwórmiasta – stalowej miasto nie buduje zakładów pracy
TYLKO ŚCIĄGA INWESTORÓW którzy mają inwestują w zakłady przemysłowe bo to jest ROZWÓJ
a nie ciągle pierdolenie o turystach i. inwestowaniu w ich potrzeby czy też inwestowaniu w hobby wąskiej grupy !

walt
20 dni temu
Reply to  obywatel

w stalowej jak chcą ściągać inwestorów to nie tworzą się komitety i nie są rozpisywane referenda.może to ta decydująca różnica dlaczego tam a nie tu ? 🙂

Mieszkaniec
20 dni temu
Reply to  walt

Po pierwsze tam nikt nie histeryzuje jak ma się pojawić zakład pracy. Ludzie są przyzwyczajeni, że coś wylatuje z kominów.

Tak se myśle, że...
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

a potem lądują na cmentarzu 🙂

obywatel
20 dni temu
Reply to  walt

A kto broni tarnobrzeskiej miernocie urzędniczej wybudować spalarnie miejska i pozyskać na to kasę ???

Prywatna firma rozbudowuje spalarnie w Stalowej, Warszawie
( podobnie w Rzeszowie, Krośnie itd).

Czy w stalowej, Rzeszowie, Krośnie, Mielcu są prywatne firmy grzewcze jak w Tbg – ECO ??
Czy tam prywatną firmą realizuje transport miejski jak w Tbg ???

Może poczytaj jak się buduje miejskie spalarnie i skąd pozyskują kasę na realizację inwestycji takich jak spalarnia ???

Tylko trzeba umieć, chcieć i mieć kwalifikacje w tym temacie !!!?
Najważniejsze – trzeba mieć na wkład własny , na projekt
a nie brać kredyt na inwestycje i udawać że się ma – bo się nic nie ma .
Pożyczki i kredyty trzeba spłacać ???

walt
20 dni temu
Reply to  obywatel

z taką wizją to naprawdę zaskakujące,że nie chcesz uratować Tarnobrzega i nas wszystkich swoją kandydaturą.
a wybory już wiosną podobno.

gall on anonim
20 dni temu
Reply to  walt

podobno to Kopernik nie zyje

walt
20 dni temu
Reply to  gall on anonim

żyjemy w kraju pisowskiego bezprawia więc wybory może rząd przesuwać bo zdaje się byłyby już jesienią 🙂 ale były też wybory kopertowe więc tu nic pewnego akurat nie ma.

wojto
20 dni temu
Reply to  walt

te chce ci sie tak pier c bez sensu?

walt
20 dni temu
Reply to  wojto

owszem,póki Soros płaci szeklami 🙂

Ino zapytam
19 dni temu
Reply to  walt

Nooo… za PełO to było państwo prawa !!!!!
Litania ich grzechów wobec narodu polskiego jest dłuuuga.

O maj ....
21 dni temu

Stanica zatopi mieszkańców tego miasta. Ludzie tu potrzebne są zakłady pracy, nowe drogi, infrastruktura, a nie stanica. Dla kogo to budujecie? Bo na pewno nie dla biednych mieszkańców Tarnobrzega. Skur…. w czystej postaci.

Poldek
20 dni temu
Reply to  O maj ....

Drogi akurat się robi, w strefie przemysłowej także. To akurat nie wina władz miasta, że gospodarka zwalnia i nikt nie chce inwestować w kraju, gdzie na każdym kroku doją przedsiębiorców a przyszłość jest niestabilna i nieprzewidywalna.Tylko trzeba użyć mózgu żeby to ogarnąć

Mózgowiec
21 dni temu

Kto w końcu zrozumie Bożka w jego dxislamiu
W czerwcu wycofuje uchwałę oczyma zwołuje sesje nadzwyczajna w sierpniu i znów wycofuje uchwałę
Teraz chce radnym okazać miejsce stanicy i spotkanie z żeglarzami
Rany boskie Bożek miał na to dwa miesiące
Tego nie zrobił.
Zwołał sesje nadzwyczajna i jak widzi że to nie przejdzie po raz drugi wycofuje uchwałę i proponuję radnym spotkanie
A nasi radni idą potulnie no strach że ich Bożek nie weźmie na swoją listę
I co ciekawe radni myślą że tego nie widać
Nie tak to miało być prezydencie Bożek

Kumaty
21 dni temu

A ty ciulu nie usuwaj wpisów, jak ktoś ma racje

Stach
21 dni temu
Reply to  Kumaty

BORAZKA…

rowerowy
21 dni temu

Skoro precedens już jest, to niech prezydent wybierze się z radnymi w przyszłym tygodniu na rekonesans dziury w infrastrukturze rowerowej na Sikorskiego i Warszawskiej od Zwierzynieckiej do Borów. Kadencja dobiega końca, a póki co jest tylko jakiś projekt oznakowania na Warszawskiej.

Tak se myśle, że...
20 dni temu
Reply to  rowerowy

… najlepiej niechaj poczyni rekonesans wszystkich dróg rowerowych zakostkowanych z krawężnikami, wywijasami, etc…

Rafał
20 dni temu

I co jeszcze?

obywatel
20 dni temu
Reply to  Rafał

Niech zabierze dwóch urzędowych fotografów aby udokumentować swą obecność .

A na końcu zwola i zrobi konferencje nad zalewem lub w tzw zamku i snuje dalej urojone wizje w koncepcjach ???
Wszystko niechaj zakończy potancówką i już spierd???a do Krosna !

Wystarczy waść chyba ??

Tak na marginesie – jak tam ” bożkowe aleje nocy i dni na Serbowie ???
Jeszcze tam błota brakuje i jak w serialu – prawdziwy serbinów !!!

Tak se myśle, że...
20 dni temu
Reply to  Rafał

i obfotografuje te fragmenty pseudo ścieżek rowerowych, które są do poprawki, pozyska kasę na naprawę.

rowerowy
20 dni temu

Istniejących ciągów dla rowerzystów nie ruszą aż zaczną się rozpadać. Droga rowerowa na Warszawskiej rozpada się co raz bardziej, a oni zamiast ją remontować lub przebudowywać przygotowali projekt oznakowania przewidujący zamiast niej drogę pieszą z wyłączeniem rowerów. Szkoda tylko, że jednocześnie byłby zakaz ruch rowerów po jezdni.

DW723-1690274507.7024.jpg
Rafał
20 dni temu
Reply to  rowerowy

Co tam można zrobić pod kątem rowerów bez przebudowy?

rowerowy
20 dni temu
Reply to  Rafał

Różne rzeczy. Domyślam się że interesuje cię opcja najprostsza i najtańsza, przy której miałbyś najmniej roboty, więc masz ją na zdjęciu.

z16747106Q.jpg
Sigma
20 dni temu
Reply to  rowerowy

Oraz rekonesans systemów detekcji rowerów na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, w związku ze złożoną skargą na Prezydenta. Uzasadnienie skargi poniżej: „W załączonym piśmie Prezydenta z dnia 2018-12-31 uznano za jak najbardziej zasadny mój wniosek z dnia 2018-10-01 odnośnie niezwłocznego zastosowania w Tarnobrzegu rozwiązań zapewniających każdorazowe automatyczne wykrywanie rowerów kierowanych po drogach dla rowerów oraz drogach dla rowerów i pieszych przez wszystkie sygnalizacje świetlne dla rowerzystów oraz sygnalizacje świetlne dla pieszych i rowerzystów obejmujące drogi publiczne, zarówno te funkcjonujące jak i planowane do uruchomienia. Ponadto w przywołanym piśmie zadeklarowano, że w zadaniu pn.: „Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 723 od km 1+709 do km 2+118 wraz ze skrzyżowaniem ulicy Sikorskiego z ulicą Wyszyńskiego i ulicą Zwierzyniecka” planuje się wykonanie na wyżej wymienionym skrzyżowaniu detekcji z pętlą indukcyjną lub detekcją jako wideo detektor dla użytkowników poruszających się pojazdem jakim jest rower. Mimo to na podanym skrzyżowaniu, ani na którymkolwiek innym skrzyżowaniu w Tarnobrzegu, nie wdrożono dotychczas automatycznego wykrywania rowerów kierowanych po drogach dla rowerów lub drogach dla pieszych i rowerów. Uprzedzając usprawiedliwianie Prezydenta ograniczoną ilością środków finansowych dysponowanych przez władze Miasta zwracam uwagę, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa stosowanie przycisków dla rowerzystów zamiast systemów automatycznej detekcji rowerów jest nielegalne od początku… Czytaj więcej »

rowerowy
20 dni temu
Reply to  Sigma

Co za miasto. Końcem 2018 r. wiedzieli że trzeba robić automatyczne wykrywanie rowerów, miało ono być zrobione na skrzyżowaniu Sikorskiego ze Zwierzyniecką i Wyszyńskiego, a potem co to się stało że zrobili tam przyciski? Świetne porównanie z modernizacją systemu ochrony przeciwpożarowej Zamku Tarnowskich (nie tylko z nazwy). Niestety prawdopodobnie skarga zostanie standardowo uznana za bezzasadną.

Lucas
20 dni temu
Reply to  Sigma

Bardzo dobrze, że ktoś poruszył ten temat w trybie formalnym, bo naciskanie przycisków podczas przemieszczania się rowerem jest wyjątkowo upierdliwe. Choć widzę, że nie wzbudziło to znaczącego zainteresowania komentujących, zupełnie jakby wieść o tym miała się nie rozejść.

Zauważyłem
19 dni temu
Reply to  Lucas

Bo chodzą na piechotę albo jeżdżą samochodami to dlatego nie wzbudził temat zainteresowania.

Jest upierdliwe załączanie przyciskiem z tego top względu, że włączniki nie znajdują sie przy ścieżce rowerowej (za wyjątkiem ul. Wyspiańskiego przy skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego i Kopernika), tylko od strony przejścia dla pieszych. Chcąc zgodnie z przepisami postępować i jechać na tym pasie wydzielonym dla rowerzysty (obok przejścia dla pieszych), to najpierw należy podjechać pod słupek z sygnalizacją świetlną, nacisnąć przycisk, a potem ustawić się na właściwym miejscu dla rowerzystów przewidzianym.

Czasem zachowują się rowerzyści tak, że jadą, po naciśnięciu przycisku, po zebrze dla pieszych przewidzianej. Mandacik się należy ino policjanta w tym czasie nie ma. Szkoda.

marek
19 dni temu
Reply to  Sigma

Najpierw niech się wszelakiej maści pedalsi nauczą zsiadać z roweru przechodząc przez przejście dla pieszych. Powtórzę dla mało rozgarniętych – przez przejście dla pieszych. Jeszcze swoje dzieci uczą przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Później płaczą ,że gówniarz ma z dupy zrobioną jesień średniowiecza

rowerowy
19 dni temu
Reply to  marek

Rozwój infrastruktury to jedno, edukacja to drugie. Jedno i drugie powinny iść równolegle, a nie jedno przed drugim. Infrastruktura zapóźniona względem edukacji powoduje frustrację, edukacja zapóźniona względem infrastruktury powoduje nieumiejętność. Każde z tych zapóźnień może prowadzić do przejeżdżania wzdłuż po przejściach.

Robert
18 dni temu
Reply to  Sigma

Ooo, wojewoda sprawując nadzór nad zarządzaniem przez prezydenta ruchem na drogach tyle lat tego nie widział?

rowerowy
18 dni temu
Reply to  Robert

Jak ktoś nie widzi nieoznaczonych słupów na środku dróg pieszo-rowerowych, to jak ma widzieć brak automatycznego wykrywania rowerów?

20230903_133926.png
ODYSEUSZ
21 dni temu

Godnych i dobrze płatnych miejsc pracy, sprawnie funkcjonującej służby zdrowia i komunikacji rozwój infrastruktury ogólnodostępnej dla mieszkańców miasta , nie kolejne fanaberie nawiedzonych siwych dziadków spod znaku nierozgarniętych ekonomicznie belfrów !

Efka
20 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Tuz intelektu się wypowiedział

ODYSEUSZ
20 dni temu
Reply to  Efka

Powiedz amebo na co przeciętnemu mieszkańcowi TBG druga stanica żeby jeszcze więcej miał do utrzymana z podatków ! Ale zgaduje znalazł się obrońca belfrów 🙂

Psychiatra
19 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Czytam te twoje wypociny i perdolisz kocopoły jak ten obywatel tyle ci powiem chyba żeś obywatel pod innym nickiem

Strzykawka
19 dni temu
Reply to  Psychiatra

Panie psychatro oni akurat w tym temacie mają rację, po co 2 stanica, z czego wkład własny, bo chyba są ważniejsze priorytety w tym mieście niż jezioro na 2 miesiące, a w tym roku to nawet krócej, jezioro się przeje okolicy i co wtedy? Psychiatra już nie pomoże

ODYSEUSZ
19 dni temu
Reply to  Psychiatra

Widzę Bożek zatrudnia troili z urzędu dla obrony swoich chorych wizji !

obywatel
19 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Pewnie, że tak ???
Właśnie takimi się otacza .
Co jakiś czas pokazują się cwaniaczki od koryta z komitetu KOZ ???

Raptor
20 dni temu

Mi to jezioro jest kompletnie niepotrzebne. Chciałbym żeby znowu wydobywano siarkę. Wiem że to nieopłacalne teraz. Chcę tylko podkreślić że wolę przemysł dla miasta.

Prawnik
20 dni temu
Reply to  Raptor

Masz ściankę wspinaczkowa
Wystarczy na emeryturze

walt
20 dni temu
Reply to  Raptor

e teraz to chyba znowu opłacalne.
problem w tym,że musiałbyś cofnąć czas 🙂
a to może być dość trudne.
niestety to co komuchy wybudowały to styropianowcy rozłożyli na łopatki.
ale chyba ludziom się podoba wszak najwięcej głosów wciąż dostaje pis.
prezydent Jan co sprzedał niemal wszystko jak tylko kandyduje z list pisu mandat z łatwością wygrywa.
może więc jesteś w mniejszości po prostu ?

walt
20 dni temu

most na wiśle,uzdrowiskowe baseny z cudowną siarkową wodą,dworzec pkp dla polskiego tgv,no i stadion by mogli tu rozegrać nawet finał LM.
no i lotnisko tylko już takie międzyplanetarne by i na Marsa można było stąd polecieć 🙂

obywatel
20 dni temu
Reply to  walt

Miasto podwodne z tunelami nad zalewem , transport motorówkami elektrycznymi na trasie zalew- Sandomierz , centrum handlowe nad zalewem ???

Trzeba mieć nieźle popierd?? pod sufitem aby takie wizję rozgłaszać ????

Psychiatra
20 dni temu
Reply to  obywatel

Mam do sprzedania drzwi do lasu, kierunkowskazy do odrzutowca i górskie powietrze w słoiku
Dla ciebie w zestawie taniej

obywatel
20 dni temu
Reply to  Psychiatra

Zwróć się z tym do sołtysa belfra i jego kumpla VEL parking .
W sam raz pasuje do ” grodu słowiańskiego” nad zalewem „.
Wizjonerzy bujają w obłokach , drzewa w mieście duże powycinali, a powietrze górskie w sam raz do uzdrowiska pasują w miechocinie bo przecie na skarpie miechocinie i jak się patrzy z Wisłostrady to jak góry!

Napisz petycję do belfrów i bezradnych to załatwią uzdrowisko z atrakcjami , ba przygotują wszystko w BO jak im się spodoba .

A słoik też się przyda belfrowii – zamknie się w nim i będzie jak w szklanym domu razem ze swoimi głupawymi wizjami .
Tylko trzeba dobrze odkręcić ten słoik aby belfer nie był narażony na krytyczne, wulgarne opinie mieszkanców ???

Psychiatra
19 dni temu
Reply to  obywatel

Ja chce tobie sprzedać – zrobisz interes życia

obywatel
19 dni temu
Reply to  Psychiatra

Najwyraźniej ty jest taki psychiatra co tylko korzystasz z niego – czyli jego klient?
Sprzedaj sam sobie i po temacie ?

Pluton
20 dni temu

Panu Prezydentowi i wielkości radnych proponuje rekonesans na Marsie ….
W jedną stronę …
Mieszkańcy odetchną trochę ….

bob marlej
20 dni temu

Panie Prezydencie, wysoka rado. Stanica, zatopione w wodzie neptuny, ścieżki i chodniki za miliony to bardzo potrzebna rzecz. Cieszy mnie taka nacjonalizacja kosztów po stronie tarnobrzeżan i maksymalizacja zysków na rzecz mieszkańców regionu (wy wydajecie – my korzystamy). Im więcej wydacie z kredytów i pożyczek na atrakcje, tym lepiej dla mnie gdy 2 lub 3 razy w sezonie przyjadę sobie rowerkiem z plecakiem Haransiów by pomoczyć buły w bajorze. Nie załujta piniendzy. Gaście światła na osiedlach i nie łatajcie dziur w drogach, ale na bajorko nie żałujcie grosza. Kłaniam się, moje uszanowanie.

bob marlej
20 dni temu
Reply to  bob marlej

Z Jadachów mam rzut beretem rowerkiem 🙂

walt
20 dni temu
Reply to  bob marlej

z JahDachów to już blisko do Paryża,Nowego Jorku a nawet Dubaju 🙂
byłem i widziałem,że to na jednym podwórku można zmieścić 🙂

gruzin
20 dni temu

Mi jako turyście z Ukrainy brakuje prawdziwego hotelu przy jeziorze. Takiego jak u nas w Odessie nad morzem Czarnym z basenem i leżakami i prywatna plażą. I jakiś kort tenisowy by się przydał bo czasami jest nudno nad tym jeziorem. Do dzieła radni i prezydencie. Jak wrócę tu po kolejny zasiłek z 500 na 800 plus to mam nadzieję, że hotel będzie gotowy i przy eskalacji konfliktu będzie dostępny dla uchodźców z Gruzji i Ukrainy.

obywatel
19 dni temu
Reply to  gruzin

Nie zapomnij zabrać ze sobą dary z Tbg ??
Jakby co to do belfra – załatwi na zachodzie ale sam ci wręczy ???

Sebek
18 dni temu
Reply to  gruzin

Przecież jest kontrofensywa i z tego co piszą i mówią polskojęzyczne media armia ukrainska odnosi same sukcesy nie ma żadnych strat a ruskie żołdaki to same alkoholiki,złodzieje,narkomany bez karabinów a nawet bez butów i nie chce im sie nawet walczyć bo poddają sie setkami więc szykuj sie do powrotu bo wojna zbliża sie do końca a nie o hotelu z basenem i kortem tenisowym tutaj marzysz

bob marlej
20 dni temu

Nie chcę spamować forum, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy w najbliższym czasie można spodziewać się nad jeziorem akcji szczepień przeciwko SARS COV 2? Nie jestem pewien czy mój paszport covidowy jest jeszcze ważny, a ponadto zbliża się jesień, więc może warto zadbać o siebie i o innych i przyjąć kolejną, bodajże 6 dawkę dobrze przebadanego i wpełni bezpiecznego preparatu przeciwko sars-cov-2. Może pan prezydent i państwo radni zorganizują taki festiwal sczepień nad jeziorem i pierwsi przyjmą zastrzyk by zachęcić innych. Pozdrawiam!

Psychiatra
19 dni temu
Reply to  bob marlej

Zostaw se go na pamiątke bo po latach będzie tyle wart co paszport Polsatu

Marta
20 dni temu

Po co nam ta stanica? Dla kilku amatorów żeglarstwa? to już nie mamy innych potrzeb, gdzie by można było pieniądze spożytkować?

Żeglarz
18 dni temu
Reply to  Marta

Tak wyliczyłaś że jest kilku amatorów żeglarstwa ? Bo ja jestem pewny że co najmniej kilkudziesięciu + goście z innych województw oraz z zagranicy. Radzę się doinformować w temacie zanim napisze się coś bez sensu

DEUS
20 dni temu

Vox populi, vox Dei

Mieszkaniec
20 dni temu

A w Stalowej Woli zakupili nowe autobusy elektryczne za 15 mln zł. A w Tarnobrzegu dalej jeździ komunistyczny szmelc

mks
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo mają mądrych ludzi, a u nas same głupoty dla elit, a biedota tarnobrzeska będzie to spłacała. Łajdactwo

walt
20 dni temu
Reply to  mks

bo w Stalowej za Szlęzaka nie wyprzedano MKS jak u nas za Dziubka.
i tam zła,niemiecka UE im sfinansowała wymianę taboru na ekologiczne.

tymczasem u nas pan prezydent Dziubiński wciąż wygrywa w wyborach do sejmiku wojewódzkiego z ramienia pisu.

ot i różnica.

obywatel
20 dni temu
Reply to  walt

A kto sprzedał ostatnie udziały w MKS i zlikwidował spółkę ???

Nie przypadkiem ten co korzystał z transportu powietrznego ??

Psychiatra
20 dni temu
Reply to  obywatel

Władysław IV Laskonogi

Tak se myśle, że...
20 dni temu
Reply to  walt

Jak to się dzieje, że dziady, partacze, amatory, nieudaczniki, alkoholicy, próżniaki, ciamajdy i inne menele mają zawsze siłę przebicia. Bynajmniej nie tyczy ta moja wypowiedź Dziubińskiego, bo go nie znam, ale tak dookoła siebie od wielu lat zauważam, że wymienione kategorie osób zawsze dostają więcej niż ludzie uczciwi, dostają stanowiska mimo, że się na nie, nie nadają, inni popychają ich w górę, nie w dół itd.

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  walt

Nic dodać, nic ująć.

Tycjan
20 dni temu
Reply to  mks

Stlowej PIS przy wyborach nie śmierdział a u nas wybrali po europejsku to mamy to co mamy .Żal do siebie a nie bzdurne dyrdymalenie pekaesie

Tak se myśle, że...
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Bo pewne firmy nie powinny być oddane w prywatne łapska.
Niejaki Gieremek twierdził, że „tylko prywatyzacja”. Miała zapewnić dobrobyt, a tu się okazuje, że zapewniła prywaciarzom, cwaniakom i kombinatorom, a nie ludziom dla nich pracującym i nie społeczeństwu polskiemu.

Gagarina
20 dni temu

Oficjalnie: Decyzją sygnatariuszy paktu Senackiego Pani Małgorzata Zych została usunięta z list wyborczych do Senatu

obywatel
20 dni temu
Reply to  Gagarina

Hulała, hulała i przehulala się sama .

Pozostaje tylko PIS jeszcze !
Może się jeszcze da zrobić karierę ???

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-do-senatu-malgorzata-zych-traci-miejsce-na-listach/8t1z9my

Prawnik
20 dni temu
Reply to  Gagarina

PiS się cieszy

Siarkowiec
20 dni temu

Ja swój głos oddam na Zbigniewa Stonogę

prezydent wie lepiej
20 dni temu

Będzie samodzielnie robił oględziny i prowadził wywiad ze srodowiskiem. Mimo iż pomysł nie uzyskał poparcia i nikt nie chce takiego projektu ani zajmowania się tym tematem. Stanica jest tam gdzie jest, ma się świetnie od kilkunastu lat,działa dobrze.

Informacje
19 dni temu

Tymczasem w Stalowej Woli otwarto najnowocześniejsze żłobko przedkszole w Polsce. Posiada basen a także wiele innych innowacyjnych nowinek z Zachodniej Europy. Już zapowiedziano budowę 2 kolejnych.

obywatel
19 dni temu
Reply to  Informacje

Przedszkole publicznie , miejskie
na które dostali kasę ??

A w Tbg rozbudowują prywatne tylko??

A w Tbg przygłupy chciały farmy ???

Czarnowidz
19 dni temu
Reply to  Informacje

Gorzej jak się dziecko w basenie utopi.

Mieszkaniec
19 dni temu

Może by jakąś drogę zrobić, albo wyremontować za te pieniądze a nie milionerom robić pomosty dla ich łudek z naszych podatków. Może niech Bożek po zapoznaniu się z terenem jeszcze imprezę w marinie dla radnych zrobi

obywatel
19 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ponoć już była i był ??

mieszkaniec
18 dni temu
Reply to  obywatel

Ponoć to ty wystajesz pod pawilonami i bacznie obserwujesz przechodniów a nawet zaczepiasz dzieci

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
113
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content