Radni PiS popierają PO w kwestii spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim (zdjęcia oraz video)

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Tarnobrzega zachęcali dzisiaj do głosowania w referendum lokalnym, które odbędzie się w niedzielę 17. września br.

W referendum tym, którego twarzami są szef lokalnych struktur PO Norbert Mastalerz i kandydatka do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej Bożena Potańska, mieszkańcy będą mogli odpowiedzieć na pytanie: „Czy jesteś przeciwko wybudowaniu spalarni śmieci w odległości mniejszej niż 1000 metrów od brzegu Jeziora Tarnobrzeskiego?”.

Członkowie klubu PiS w tarnobrzeskiej Radzie Miasta mówią jednogłośnie: „Będziemy głosowali na tak, czyli przeciw tej lokalizacji.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robin
17 dni temu

A gdzie Bożek i Potański oraz Mastalerz ?
Powinna cała miejska koalicja PO/PiS się zaprezentować.

Gość
17 dni temu
Reply to  Robin

Ja bym jeszcze do tego towarzystwa dodał trzecią drogę. Dlatego bo razem utrącili kandydaturę pani Zych do Senatu. Czyli jeszcze przed wyborami załatwili senator Sagatowskiej kolejną kadencję. Jak to ładnie koryta łączą.
Tylko gdzie tu demokratyczne wybory i zdanie zwykłego obywatela ?

obywatel
17 dni temu
Reply to  Gość

Masz rację ,- dlaczego nie na Stępnia ??

Mieszkaniec
17 dni temu

Stop POPiSowi !!!!!!!!

Dżimi Hendrix
17 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ja głosuje na LSD

Gosc
16 dni temu
Reply to  Dżimi Hendrix

Lsd to zguba ludzkosci.

bezrobotny
16 dni temu
Reply to  Dżimi Hendrix

A ja na THC

Mieszaniec
17 dni temu

Wszystko trzeba oprotestować – budowa spalarni źle, galerii handlowych źle, fabryk źle, bloków mieszkalnych też źle…a z drugiej strony na nic nie ma i wszystkiego brakuje.. zdradzę pewien sekret skąd w innych miastach mają pieniądze.. z podatków właśnie od tych fabryk, galerii czy choćby takiej spalarni..bez kasy nie będzie szkół, dróg czy choćby remizy na każdej wiosce, więc zamiast się obrażać na firmę to należy poprostu pilnować, aby ta spalarni nie była „smrodem” i zatruwała życie mieszkańcom. Są do tego odpowiednie narzędzia i przepisy.

A co to walorów jeziora to może i czasami jest piękne, tylko teraz na nim są setki śmierdzących samochodów, wzdłuż ustawione są obozowiska niczym dzielnice biedy w dużych miastach, a i powoli rosną nasze favele z bieda domków dookoła. Tak więc z cudem to ma mało wspólnego i jeden komin więcej nie powinien być obrazą… pomijając to, że ten cud nas czyli każdego mieszkańca olbrzymie pieniądze, a radochę mają głównie z tego obcy..

Ale ja się może mylę, tylko z jakiegoś powodu tam gdzie jest praca ciągnie ludzi, a u nas jakoś ubywa..

Obatelka
17 dni temu
Reply to  Mieszaniec

Sezon trwa raptem 2 miesiące, tysiące samochodów, grille , kąpiące się ,i nie tylko, psy, żadnych walorów klimatycznych czy zdrowotnych, dzikie budowle bez jakiegoś porządku i planu ,tylko klimat dla dorobkiewiczów, którzy w większości tylko chcą się szybko i dużo dorobić i żeby kosztem samorządu. Na szpital nie ma ale dotacje dla udusiow- dorobkiewiczów się znajdą.

rowerowy
17 dni temu

W TVP i w TVN pis i po tak niby ze sobą walczą, tak siebie krytykują, a w gminach jak się rozumieją. Niech lud się dzieli, a obie partie, jak i pozostałe, będą nim wspólnie zarządzać tylko pod różnymi szyldami, programami itd.

Działacz
17 dni temu
Reply to  rowerowy

Przecież to jest wszystko pod publike. Za czasów Buzka i Millera posły AWS i SLD też sie kłócili na sali sejmowej a w restauracji w czasie wolnym pili razem wóde o czym nawet jeden z brukowców napisał i na dowód tego zamieścili zdjęcia z libacji posłów prawicy i lewicy

Osiek
17 dni temu

Paweł Bartoszek z rady powiatu tarnobrzezkiego będzie kandydatem do Senatu z ramienia PSL

Brawo
17 dni temu

A to Kalinka mnie zaskoczył. Brawo. Po takiej akcji powoli myślę ,że jednak będzie Pan dobrym posłem z pomysłem na miasto i myślą mieszkańcach.
I chociaż Pan Kalinka nie jest z mojej bajki , sama doświadczyłam niesprawiedliwości
Ale w końcu liczą się umiejętności do zarządzania Skoro dotychczasowi prezydenci takich nie posiadają łącznie z Bożkiem to jesteśmy skazani na Kalinkę

Justyna
17 dni temu
Reply to  Brawo

Nie będzie bo sie nie dostanie do sejmu

Sympatyk pis
16 dni temu
Reply to  Justyna

Ty możesz sobie jedynie pogmerać między girami

100 km
17 dni temu

Co to za pytanie mniejszej niż 1000m powinno być czy jesteś przeciwko budowie spalarni śmieci w odległości 100km od miasta Tarnobrzeg

odp
17 dni temu
Reply to  100 km

no to jak bedziesz sie dokładał na paliwko którte spali śmieciarka na trasie 100 km to niech tak bedzie ale jak smieciarek bedzie 10 to koszt ci się zwieksza 20 krotnie

Buszujący w ryżu
17 dni temu

Dobrze, że to się wlokło do wyborów, to się niektórzy ogarnęli z tematem. Prezydent też powinien dla dobra mieszkańców oraz własnego

Wyborca Bożka
17 dni temu

A u nas tańce za tańcami Dinkanie razem Bożkiem. Na parkiecie Placu Czerwonego

Gosc
16 dni temu
Reply to  Wyborca Bożka

Tańce zanikły wiec smieszne są pretensje ze ktos organizuje zeby przypomniec mlodziezy ze mozna tańczyć . Ci bardzo mlodzi moze złapią bakcyla i zaczną się bawic ale starsza mlodziez i mlodzi dorośli to mają stracone mlode lata. To smutne.

Obatelka
17 dni temu

Zrobią spalarnie w mieście żeby mieszkańcy mieli urozmaicenie, smród z kominów, składowiska śmieci,które w całej Polsce jakoś dziwnie co raz to płoną. Byle nie nad jeziorem czyli w Machowie, gdzie cały czas i tak z komina dymi , ale żeby nie psuć reklamy różnym „przedsiębiorcom” ,którzy nie wszyscy są uczciwi i liczą na to że wszystko wokół zapłaci zorganizuje i przypilnuje im miasto. Nabuduja budek dla turystow, zedra kasę a miasto im będzie dbać o infrastrukturę i kosztem miasta czyli mieszkańców będą się bogacić.

Tropiciel idiotologii
17 dni temu

To bardzo przyjemne patrzeć jak radni PIS połykają własny język.Odwracają teraz kota ogonem twierdząc że zawsze byli za a nawet przeciw.Przez trzy lata wili się jak węgorze optując za spalarnią FCC.Wszystko działo się po cichu i wszyscy zagłosowali ZA!!!!!!!! Za zamianą działek bo spalarnia miała powstać po cichu i bez wiedzy mieszkańców. Dzięki nagłośnieniu tematu spalarni przez zblamowaną ostatnio Małgorzatę Zych i zbieraniu przez nią podpisów PRZECIWKO BUDOWIE SPALARNI tarnobrzeżanie zaczęli szeroko otwierać oczy bojąc się , że „złote algi”zatrują Wisłę i nasze Jezioro a dioksyny sprowadza epidemię raka w Tbg. Dioksyny to nie żart .To fakty .Dioksyny to trucicielki produkt spalarni,które w wyniku działalności takiej spalarni zwiększą zachorowalność tarnobrzeżan na raka o 30%. Tak się dzieje przy takich spalarniach w promieniu do 30km od jej wybudowania,co pokazują dane europejskie i przywolywane byly na Facebooku przez grupę która protestowała przeciwko spalarni,zbierała podpisy i nagłośniła ten skandal spalarniowy. LUDZIE !!!! RADNI BYLI ZA SPALARNIĄ!!!! TRZEBA ICH WYCIĄĆ W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH !!! Nie tylko ci PISowscy ALE WSZYSCY!!!!!! Obecni prezydenci również!!!! TARNOBRZEZANIE OBUDZCIE SIĘ!!!? KO podpięła się pod protest w/w grupy mieszkańców, wychodząc z propozycją referendum, jednak jest ono zwykła manipulacją. Bo pytanie powinno brzmieć: CZY JESTESŚ ZA WYBUDOWANIEM SPALARNI W TBG… Czytaj więcej »

Gosc
16 dni temu

Dymy z kominow w calym sezonie grzewczym truja nas i wywoluja raka od dawna. Mysle ze nowoczesna spalarnia , uczciwie monitorowana bylaby lepszym rozwiazaniem niz sterty smieci palone indywidualnie lub ” przypadkowo”na skladowiskach. Nie na rękę spalarnia jest tym ktorzy zdobywają dzialki kolo jeziora i chca sie na nich dorobic cudzym kosztem a spalarnia popsuje im reklamę.

Jan
16 dni temu
Reply to  Gosc

Glupibucu będziesz liczył ciężarówki ze smieciami.

obywatel
17 dni temu

Radni PIS są jednomyślni w sprawie spalarnia i jeszcze podziału koryta i złoba w urzędzie i spółkach miasta!

walt
16 dni temu

zawsze jestem przeciw pisowi więc jasnym dla mnie jest,że i tym razem będę przeciw nim i nie pójdę na referendum olewając je tak samo jak to kaczyńskiego gdzie pyta czy mogą bezkarnie rozkradać z sasinami Polskę.
raz mnie Mastalerz oszukał.drugi raz tej szansy mu nie dam.
nie wierzę w ani jedno słowo tego człowieka ani tym bardziej nie wierzę w jego dobre intencje.
tacy jak on mają jedną ideę – własny portfel a nie dobro ogółu.

Alf
16 dni temu
Reply to  walt

Co do referendum ogólnopolskiego to zgoda .Postąpię tak samo. Zadane tam pytania obrażają mnie swoją prymitywnością i populizmem , który być może da legitymację do wyprowadzenia po cichu kraju z UE . W przypadku lokalnego brak kworum rozwiąże władzy ręce do działania według woli i interesu

walt
16 dni temu
Reply to  Alf

referendum w sprawie spalarni jest dla mnie kompletnie bezprzedmiotowe.
dlaczego ? bo mamy decydować o terenie,który już uległ wielokrotnemu przekształceniu i na którym dziś składuje się śmieci.
kto przejechał rowerem tam ten wie,że te śmieci już tam są.

trudno więc o lepsze miejsce na taką działalność.
zgodę środowiskową już podobno z dekadę temu wydał i to sam główny zainteresowany blokowaniem spalarni podobno co byłoby niesamowitą ironią losu.

a jeśli przeciw spalarni jest środowisko Mastalerza,któremu nie ufam całkowicie oraz pis a z kaczyńskimi nie zgadzam się ponad 20 lat to tym bardziej jestem przekonany by na referendum nie iść.
a jako,że jest mi to niczym to kto będzie miastem rządził – wszystko jedno – to wcale nie namawiam nikogo by na owe referendum poszedł czy też nie.

Alf
16 dni temu
Reply to  walt

Oki. Pamiętaj tylko ,że skala tego przedsięwzięcia będzie poza jakąkolwiek kontrolą. Myślisz ,że to przypadek ,że wybrano właśnie taką lokalizację? Chciałbyś ,żeby spalarnia obsługująca kilka województw powstała w Twoim pobliżu. Ja Mastalerzowi się wcale nie dziwię . Sam postąpiłbym pewnie podobnie

walt
16 dni temu
Reply to  Alf

a jaką lokalizację wybrać ?
jak nie kombinat chemiczny i pozostałości po wielkiej kopalni odkrywkowej ?

może na boiskach Zwierzyńca w bezpośrednim sąsiedztwie osiedli mieszkalnych ?

mnie nie zdziwi gdy spalarnia nie powstanie i jak za kilka lat ci sami co protestują będą narzekać,że żaden biznes w Tarnobrzegu nie powstaje 🙂

natomiast jeśli miałbym decydować ja to ta spalarnia by tam powstała bo kilku ludzi zajmujących się takimi instalacjami zdążyłem o niuanse takiej działalności spytać i ich zdaniu ufam bardziej niż naszym kieszonkowym politykom samorządowym.

PROTEST
16 dni temu
Reply to  walt

my sandomierzanie protestujemy przeciwko budowie syfu w bezposrednim sasiedztwie naszego miasta juz dosyc trucia nas kiedys byla siara a teraz to NIGDY

walt
16 dni temu
Reply to  PROTEST

śmiało protestujcie 🙂
takie są prawa ludzi i jak tylko macie zdrowie by protestować to się organizujcie.
ja pretensji do tych co doprowadzili do referendum nie mam.docniam ich wysiłek.
ale nie popieram ich postulatu.

mnie naprawdę wszystko jedno czy powstanie tam spalarnia.

Alf
16 dni temu
Reply to  walt

Ale my przecież ciągłe narzekania mamy wpisane w DNA . Przykład ten portal. Czy spalarnia u nas jest w ogóle niezbędna w takiej wielkości. Wystarczy spojrzeć ,że wszystkie lokalizacje napotykają sprzeciwy samorządowców i mieszkańców. Jakiekolwiek korzyści dla nas są jak na razie bardzo mgliste i wątpliwe. Inwestor powinien za to trucie i smród zaproponować pakiet , którego nie zaproponował. Chyba ,że zaproponował wąskiemu gronu a reszta nic nie wie i może się nigdy nie dowie

walt
16 dni temu
Reply to  Alf

niezbędna ? żyjemy w mieście w którym wyprzedano MKS,PGKiM,PEC i wiele innych,w mieście gdzie nie ma kina,nie ma też wielu innych rzeczy a i dostęp do specjalisty lekarza nie jest za specjalny i trzeba się posiłkować wizytami w Lublinie czy Rzeszowie…. zatem nie jest to niezbędne na pewno. jest wiele innych z punktu widzenia wielu osób niepotrzebnych rzeczy,które nie tylko nie przysparzają żadnych wpływów a są tylko kosztem zwykle ponoszonym przez mieszkańców a jednak funkcjonują i mają się świetnie w naszym mieście. o inwestycjach wbrew temu co się wielu mieszkańcom Tarnobrzega wydaje decydują głównie inwestorzy. skoro inwestor wybrał działkę to ja też rozumiem tak rolę miasta czy państwa,że ma przede wszystkim prywatnej inicjatywie nie przeszkadzać i lepsze to niż warunkować swoją neutralność czy pomoc od tego czy ktoś wyłoży kilkaset tysięcy na przykład na spółkę kolegów zajmującą się kopaniem piłki. najweselej będzie gdy już w końcu w Tarnobrzegu tę inwestycję rozłożą a np. powstanie coś podobnego w Stalowej to wówczas będzie taki festiwal żali i utyskiwania,że dostarczy to pewnie nie małej rozrywki. mnie nie dziwi od lat,że nikt tu nie chce inwestować jakiejś wielkiej kasy i nie dziwi wcale,że Koreańczycy postanowili postawić swoją fabrykę w niedalekiej Stalowej Woli. uważam jako… Czytaj więcej »

siarka
16 dni temu
Reply to  walt

nie rozumiem ciaglego porownywania tarnobrzegu d o stalowej woli jakby bylo co do czego

walt
16 dni temu
Reply to  siarka

u wielu ludzi obecne czasy gdy Stalowa Wola dostaje olbrzymie pieniądze od ludzi partii powoduje nie mniejsze kompleksy niż galeria Vivo i tym podobne.
co poradzić ?
o tym,że niby Stalowa to takie eldorado i tam jest praca a u nas bida też nieraz na tych łamach czytałem.
takie mają ludzie przekonanie i co zrobisz ?
inna sprawa,że Tarnobrzeg zdegradował się od czasu PRL i to nie jest chyba żadną tajemnicą dla nikogo.
raczej z roku na rok będzie tylko tracił na znaczeniu i to raczej naturalny proces.
Stalowa też nie jest żadną doliną krzemową.

Alf
16 dni temu

Popierają nie popierają. Ludzie to są za duże pieniądze. Mowa o 700 000 000 do nawet 1 000 000 000 . Jak to mówią za pieniądze ksiądz się modli i człowiek się podli . Taki dill może ustawić na kilka pokoleń

Gosc
16 dni temu

Ciekawi mnie stanowisko w sprawie spalarni panstwa K.ze slynnej akcji przeciw b.prezydentowi.

Alf
16 dni temu
Reply to  Gosc

Masz na myśli Kołków ? Z tamtej sprawy to wyszli chyba najbardziej wygrani

walt
16 dni temu
Reply to  Alf

ale już nie jako jedność 🙂
resztą pan Darek generalnie nigdy specjalnie lubiany nie był a teraz to nawet jego koledzy z peo nie byli zadowoleni,że się na tusku w hali sportowej pokazał.
wielu ma go na mieście za konfiturę jak mówi młodzież.
wcale nie wiem czy o takim uznaniu marzył gdy w wywiadach tłumaczył nam Hegla 🙂

Gosc
16 dni temu
Reply to  Alf

Niestety chyba tak , kiedys takich rzeczy sie nie zapominalo, a teraz …przykro patrzeć.

obywatel
16 dni temu
Reply to  Alf

Kołek czy Kolkowa???

Jan
16 dni temu

Jak glosowali przy zamianie działek!!!

bezrobotny
16 dni temu

Wie ktoś gdzie można kupić tanio jakieś szlugi za 6-8 zeta ? Jarać mi sie chce

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
44
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content