Jaka moc powinien mieć gastronomiczny mikser planetarny?

Czy znaleźć dobre miksery planetarne?

W Internecie możesz obecnie znaleźć wiele sklepów, które oferują wyposażenie gastronomiczne. Jeśli marzysz o profesjonalnym sprzęcie, musisz jednak skupić się na urządzenia o większej mocy. Możesz na przykład wybrać mikser planetarny gastronomiczny od Gastroprofit. Sklep gastronomiczny Gastroprofit ma szeroki asortyment, dzięki czemu każdy znajdzie tu produkt odpowiedni dla siebie.Mikser planetarny ułatwia przygotowanie wielu potraw. Jego funkcjonalność sprawia, że staje się coraz bardziej popularny nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale także i w domach indywidualnych klientów. W związku z tym na rynku można znaleźć wiele urządzeń, które mają różne parametry czy też moc. Który robot planetarny wybrać i na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie tego sprzętu?

Czym jest robot planetarny?

Mikser planetarny jest wielofunkcyjnym urządzeniem, które posiada dużą misę, mikser oraz inne dodatki, dzięki którym możesz wykonywać wiele różnych czynności w swojej kuchni. Nie wymaga on ręcznego sterowania, wszystkie jego opcje są zautomatyzowane. Robot planetarny pozwoli w szybki sposób połączyć ze sobą składniki na ciasto czy też ubija świetnie śmietanę. Stanowi więc ułatwienie w każdej dobrze wyposażonej kuchni. Profesjonalny mikser planetarny jest z kolei niezbędny do przygotowywania wielu potraw w restauracjach. Ten sprzęt gastronomiczny pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze miksera planetarnego?

Robot planetarny nie tylko powinien posiadać wiele funkcji przydatnych w kuchni, ale także być urządzeniem stabilnym. Warto więc zwrócić uwagę na jego ciężar. Im większa waga produkty, tym będzie on stabilniejszy. Wyposażenie gastronomii w zbyt lekki sprzęt może skutkować jego przemieszczaniem się podczas używania. Dobrym pomysłem jest wybranie robota planetarnego, który posiada możliwość regulacji prędkości – z innej korzysta się podczas wyrabiania tradycyjnego ciasta, a z innej podczas mieszania składników czy też ubijania piany. Mikser planetarny powinien też być prosty w obsłudze. Zbytnio skomplikowane urządzenie sprawi, że przed przystąpieniem do jego używania, będziemy musieli zastanawiać się, którą z funkcji wybrać, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Jaką moc urządzenia wybrać, aby mikser planetarny służył na lata?

Zdecydowanie moc miksera planetarnego nie powinna być Ci obojętna. Jeśli myślisz o profesjonalnym sprzęcie, powinieneś wiedzieć, że większa moc oznacza także jego większą wydajność. Roboty planetarne, które posiadają wyższą moc, pracują szybciej, a także dokładniej łączą wszelkie składniki umieszczane w misie. Ponadto mikser planetarny o niższej mocy może nie poradzić sobie z rozdrabnianiem twardszych produktów. Zazwyczaj miksery planetarne posiadają trzy różne stopnie mocy: do 600 W, od 600 W do 1000 W oraz powyżej 1000 W. Pierwsze z wymienionych urządzeń zazwyczaj wybierane są jako dodatek do gospodarstw domowych. Świetnie radzą sobie z ubijaniem śmietany czy przygotowaniem ciasta na naleśniki. Grupa pośrednia lepiej radzi sobie z mieleniem. Ostatnie z wymienionych są najczęściej wybierane przez osoby prowadzące lokale gastronomiczne. Przy ich pomocy możesz zagnieść nawet ciężkie ciasta.

artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content