LIVE: Briefing prasowy Komitetu Referendalnego. Zapraszamy na transmisję (video)

Portal NadWisłą24.pl zaprasza na transmisje briefingu prasowego Komitetu Referendalnego, który odbędzie się we wtorek 12 września br. w Tarnobrzegu przy skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Targowej.

Spotkanie związane będzie z zaplanowanym na 17 września głosowaniem w sprawie obywatelskiego sprzeciwu wobec lokalizacji spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim – informuje Norbert Mastalerz.

Briefing rozpocznie się o godzinie 10.

LIVE

Oglądasz nasze transmisje? Możesz wspomóc naszą pracę i postawić nam WIRTUALNĄ KAWĘ – link
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
172 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ODYSEUSZ
10 dni temu

Zdrowie ludzkie jest najważniejsze i nie przekłada się na żadne pieniądze ! Jeżeli ktoś uważa inaczej to jest totalnym idiotą, któremu można tylko życzyć aby w wyniku działania spalarni śmieci poczuł na własnej skórze jak to jest umierać na raka – skoro nie szanujesz życia i zdrowia innych czemu ktoś miałby ciebie szanować ! Żyjemy i tak w zanieczyszczonym środowisku i kolejne toksyczne odpady nie są potrzebne temu miastu, a 7 zł korzyści można oddać FCC z dedykacją – żeby sobie w dupę wsadzili swoją łaskawość !

DJB
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Projekt „Energia dla Tarnobrzega” to OGROMNA SZANSA dla miasta i mieszkańców, a mówienie o zanieczyszczonym środowisku i zagrożeniach dla zdrowia to banialuki! Instalacja termicznego przekształcania odpadów komunalnych jest inwestycją bezpieczną, która musi spełniać niezwykle rygorystyczne wymogi prawne i techniczne – gdyby było inaczej, nie mogłaby funkcjonować. Podobne „spalarnie” działają w wielu miastach Polski i Europy (np. Kopenhaga, Wiedeń) i w żaden sposób nie wpływają na życie mieszkańców!

ODYSEUSZ
10 dni temu
Reply to  DJB

Powtarzasz hasła i slogany koncernów przemysłowych zajmujących się spalaniem śmieci, ślepo wierząc w ich czyste intencje. Hmm niech przypomnę szczypawy na srovida też miałby być jedno, dwu-dawkowe, bezpieczne tak zapewniali w telewizji i eksperci mafii farmaceutycznych . Zapoznaj się ile jest setek tysięcy powikłań i spraw w sądach o odszkodowanie. Więc zacznij myśleć tym czym co masz między uszami (chociaż w przypadku pracowników UM to ciężki przypadek) i przestań ślepo wierzyć w co usłyszysz i zobaczysz. Pytanie co z popiołami ze spalarni gdzie będą utylizowane, zakopywane czy wyrzucane jakoś o tym nic nie wspominał przedstawiciel FCC. Bądźmy mądrzy jako Naród przed szkodą , a nie po szkoda co do zachodniej Europy to żaden wzorzec ona już sama z siebie gnije korupcją i zidioceniem !

DJB
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Korzyści dla miasta i mieszkańców:
– co najmniej dodatkowe 5 mln zł do budżetu miasta,
– o 30% mniejsze opłaty za odpady,
– o 40% tańsze ciepło,
– nowe miejsca pracy dla mieszkańców
– najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze technologie stosowane w całej UE (uciążliwość bliska zeru)
Blokada takiej szansy byłaby to szaleństwo! Myślmy racjonalnie! NIE dla referendum!

Tototo
10 dni temu
Reply to  DJB

Obyś mówił prawdę – bo piekło pochłonie kłamców.

Hipolit
9 dni temu
Reply to  Tototo

Nie strasz piekłem bo od straszenia piekłem owieczek jest facet w czarnej sukience

walt
9 dni temu
Reply to  Hipolit

i nie każdy wcale chce trafić do nieba z JP2 czy Faustyną Kowalską 😀

Fach
6 dni temu
Reply to  walt

Nie martw się ty trafisz do czerwonego „nieba” ze Stalinem, Polpotem, Chegevarą, Hitlerem, Leninem i Bierutem.

walt
6 dni temu
Reply to  Fach

amen

walt
6 dni temu
Reply to  Fach

dupa nie będzie swędziała choć jak po towarzystwie wojtyłowych kolegów 😉

ODYSEUSZ
10 dni temu
Reply to  DJB

Hmm 5 milionów to nie korzyść dla miasta tylko rekompensata za uciążliwy zakład przemysłowy i to jeszcze bez łaski, bo to są podatki i dzierżawa które każdy z Nas musi ponosić. A gdzie tzw offset dobry gest inwestora typu wybudujemy drogę, przedszkole itp przecież nie jesteśmy krajem 3 Świata że można z ludźmi robić wszystko? Hmm tańsze odpady no fakt 7 zł robi ogromną różnice w miesięcznych opłatach ( to cena loda z automatu na placu bywa wyższa) z 5 milionów, czyli już nie 5 milionów wpływa do budżetu miasta na inwestycje (w przypadku TBG na rozdawnictwo typu premie i nagrody dla UM) a 2-3 skoro cześć ma iść na dopłaty. Przecież znamy i wiemy jak działa FCC – wygrało przetarg na śmieci ile to było podwyżek w ciągu roku 3-4 ile jest teraz PSZOK-ów 1 !, a za poprzedniej firmy SantaEko 3 !? FCC tak wyceni odbiór śmieci że głupcy będą myśleli że płaca miej , a tak naprawdę normalną cenę bo nikt im nie udowodni że nie uwzględnili rabatu. Piszesz o cieple jak na razie to mrzonki bez pokrycia bez linii przesyłowych , będą dostarczać do miasta w reklamówkach? Zdajesz siebie sprawę jak ciężko jest w dzisiejszych czasach… Czytaj więcej »

DJB
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Firma zadeklarowała, że zrobi przyłącze z własnych środków. Posłuchaj debaty na TVL i eksperta z firmy FCC, bo piszesz farmazony, w dodatku w takiej formie, że nie da się tego czytać. A ta uciążliwość, o której piszesz będzie na niemalże zerowym poziomie, bo musi spełniać wszystkie normy, przejedź się trochę po miastach w Polsce i zagranicą i zobacz jak to wygląda. Taka inwestycja to praktycznie same korzyści dla miasta.

obywatel
10 dni temu
Reply to  DJB

Własnie przejedź się i zabierz belfra cwaniaka do Krosna, Rzeszowa , Stalowej , Warszawy ( na targówek)
ZOBACZ czy prywatną firma zagraniczna jest inwestorem CZY inwestorami są MIASTA ???

Przestańcie ogłupiać mieszkanców miasta , że to zbawienie ( to FCC) dla Tbg i mieszkanców ???

Nad zalewem budować , blisko działek helikoptera i tych innych cwaniaków z partii oszustów .

Obywatel2
9 dni temu
Reply to  obywatel

Właśnie o tą działeczkę chodzi. Sam NM podpisał pozwolenie na budowę spalarni odpadów niebezpiecznych w tamtym miejscu, gdy był prezydentem. Wtedy było to ok. Dzisiaj woła „łapać złodzieja” To trzeba być hipokrytą! Dzisiaj są tak wyśrubowane normy, że nie ma możliwości trucia środowiska.

DJB
9 dni temu
Reply to  Obywatel2

Wtedy nie było „domków za wyspą” (czy jak to się tam nazywa), więc spalarnia odpadów niebezpiecznych była ok, mimo że nad jeziorem. A teraz są domki, więc nie pasuje do koncepcji budowa nowoczesnej instalacji termicznego przetwarzania odpadów KOMUNALNYCH (wyłącznie komunalnych a nie niebezpiecznych). I stąd w mojej ocenie ten cały cyrk z referendum. Miejmy nadzieję, że tarnobrzeżanie będą mądrzy i zbojkotują to referendum, bo budowa takiego nowoczesnego zakładu (termin „spalarnia” jest nieprawidłowy) jest w interesie całej społeczności lokalnej!

Awaryjny
9 dni temu
Reply to  Obywatel2

Widać nie sądził, że się tak dużo na POlityce (?) dorobi.

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  Obywatel2

Bo jak tam zainwestował to teraz mu „nie pasi”

ODYSEUSZ
9 dni temu
Reply to  DJB

Powtarzasz jedno i to samo jak mantre. Do takich lemingów jak ty zaprogramowanych albo działających z premedytacją na korzyść szkodliwej inwestycji nie docierają żadne argumenty. Patrząc na to jak układała się współpraca miasta z firmą FCC na przełomie lat można odnieść jedno wrażenie – miasto swoje a firma swoje z głębokim poważaniem co myśli miasto ! Rzeczywistość a deklaracje to dwie różne strony to chyba powinieneś wiedzieć – też mogę zadeklarować że w przyszłości będę kosmonauta a co tam 🙂 Jeżeli byłoby to czyste i klarowne to dlaczego Marszałek Województwa dopominał się od zagranicznej korporacji bliższych szczegółów na ten temat, a nie obiecanki cacanki bez pokrycia i konkretów- a głupim w UM radość ! Ta inwestycja to same problemy i kłopoty dla mieszkańców miasta. Ale skoro jesteś takim zagorzałym zwolennikiem ujawnij swoje personalia, aby ludzie którzy w przyszłości zachorują na nowotwory spowodowane następstwem działania tejże spalarni mogli od Ciebie i Twoich zstępnych domagać się odszkodowań i pokrycia kosztów leczenia !

DJB
9 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Inwestycja nie jest szkodliwa – jeśliby taka była to zakład nie będzie mógł funkcjonować, ponieważ żeby prowadzić tego typu działalność trzeba spełniać wyśrubowane wymogi techniczne i prawne. Nie masz pojęcia o czym piszesz, nie masz żadnych argumentów, a w związku z tym obrażasz tych, którzy wiedzą jak to funkcjonuje na świecie. Mam znajomych po AGH, PW a także mieszkających w Polsce i w innych krajach w miastach, gdzie takie zakłady funkcjonują. Wszyscy są zgodni, że takie instalacje są bezpieczne i przynoszą dużo korzyści dla gospodarek miejskich, jak i samych mieszkańców. Jeśli tak protestujesz przeciwko budowie nowoczesnego zakładu przetwarzania odpadów, to zadeklaruj się, że będziesz pokrywał mieszkańcom dodatkowe koszty opłat za odpady i energię elektryczną, a miastu dopłacał rocznie 5 mln zł do budżetu. A jak nie to przestań pieprzyć farmazony – ludzie chcą niższych opłat za śmieci i prąd, nowych miejsc pracy, a miasto potrzebuje dodatkowych dochodów do budżetu. Uciążliwość będzie minimalna wręcz zerowa, a jeśli i to Ci przeszkadza to zajmij się w pierwszej kolejności innymi zakładami, które działają w strefie PRZEMYSŁOWEJ w Machowie (te zakłady hipokrycie nie przeszkadzają?).

ODYSEUSZ
9 dni temu
Reply to  DJB

Jakim trzeba być ograniczonym umysłowo aby kłaść na jednej szali bezcenne zdrowie a z drugiej strony 7 złotych oszczędności na śmieciach ?? 7 złotych to w miesiącu jedna tabliczka mniej czekolady albo choćby lód z automatu, myślę ze takie wydatek i wyrzeczenie jest w stanie każdy unieść i nie ma z tym problemu w imię wyższego dobra jakim jest zdrowie ! Ja twierdzę ze tego typu instalacje są szkodliwe i bardzo rakotwórcze dla organizmu ludzkiego i nie opieram się tutaj na skorumpowanych naukowcach działających ramię w ramię z korporacjami spalarni śmieci, tylko na niezależnych naukowcach dla których prawdziwość i rzetelność badań to priorytet ! Każdy za swoje słowa i agitacje powinien brać odpowiedzialność – więc weźmiesz na siebie i swoją rodzinę odpowiedzialność karno-cywilną za następstwa działania spalarni w tym mieście ??? Jeżeli wierzysz w swoją agitację podaj personalia aby każdy mógł zanotować i w przyszłości móc wystąpić do Ciebie i Twoich zstępnych z roszczeniami za utracone zdrowie czy też życie !

wykrzyknik.jpg
Awaryjny
9 dni temu
Reply to  DJB

Do czasu awarii to wszystko pięknie wygląda, szkoda, że w teorii. Nie należy wierzyć wszelakim ekspertom w każdej dziedzinie bo oni musza ćwierkać jak im najczęściej kazano. Nie pćwierka to wyleci z pracy. Szantaż jest na porządku dziennym w wielu firmach.
Ani elektrownie atomowe (mini) ani spalarnie nie powinny być budowane w pobliżu skupisk ludzkich. Zawsze może dojść do awarii, wycieku etc… lub zwyczajnie ludzkie dywersyjne działanie na szkodę okolicznych mieszkańców.
Do tego należy doliczyć ilość ciężarowych samochodów dowożących śmieci i ich spaliny.

walt
9 dni temu
Reply to  Awaryjny

idąc tym tropem to jak będzie awaria z dnem jeziora i będzie wydobywał się siarkowodór to bardzo szybko wierzący spotkają się ze świętym Piotrem a wśród tłumów w wakacje nad zalewem nie widziałem tej trwogi…. przypadek ?

domysł
6 dni temu
Reply to  walt

Ludzie i w gnojówce się wykapią , jeśli im jakiś „autorytet” powie, że to dla zdrowia dobre.

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  domysł

No właśnie, wody siarczkowe z superfosfatem w tle 🙂

zdzich
6 dni temu
Reply to  walt

przypadek to cie stworzyl

Tototo
9 dni temu
Reply to  Awaryjny

Po spalarni elektrownia atomowa jest szykowana, tak więc wolę spalarnie.

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  Awaryjny

A inne na strefę nie jeżdżą? A jak jest w St Woli? Nikt nie protestuje przeciw nowemu zakładowi na 1000ha działce?

obywatel
10 dni temu
Reply to  DJB

Jakie ciepło ???
Dla kogo to ciepło tańsze ???

Dla mieezkanców ??
Nie kłam ???

Może zapytaj w ECO Tarnobrzeg !
Spalarnia TAK ale miejska ??

To może e końcu belfer się określi czy 5 mln pójdzie na zmniejszenie opłat mieszkanców cz 3 mln ???

A może bredzą ( kłamia) mieszkanców jak z dopłatami do wody ???

Zresztą na wiosnę wybory a więc belfry niech tylko walizki już pakują w urzędzie i WYPIE???Ć !

Obywatel2
9 dni temu
Reply to  obywatel

Tak, i przyjdzie zbawca. Nie będzie nic budował, remontował, nie będzie uciążliwości na ulicach. Powstaną wybudowane przez miasto zakłady pracy, hotele nad jeziorem, będzie uzdrowisko, szpital zacznie działać ze wszystkimi oddziałami i w ogóle będzie kraina miodem o mlekiem płynąca. Zejdź człowieku na ziemię !

obywatel
9 dni temu
Reply to  Obywatel2

Może nie zbawca ale wystarczy aby chodził po ziemi , nie snół urojonych wizji o zyskach z zalewu, podwodnym mieście z tunelami, kładka nad wislostradą w chaszcze czy transporcie motorówkami Tarnobrzeg – Sandomierz ???
Najpierw miasto , tam gdzie mieszkają ludzie a zwłaszcza praca a tu trzeba ściagnac inwestorów dających miejsca pracy dla setek mieszkanców a nie kramarzy, hobbystów, karczmarzy i wesołe miasteczko nad zalew ???

Zejdźcie na ziemię psychopaci i nie bujajcie w obłokach ???

Spalarnia jest potrzebna w Tbg ale miejska , dla potrzeb miasta ( i może okolicznych gmin) i tyle a nie spalarnia dla zysku dla potrzeb połowy Polski ???

Niestety mieszkaniec
9 dni temu
Reply to  obywatel

Budowanie dróg w strefie ma przyciągnąć inwestorów i miejsca pracy. Żadne miasto nie wybuduje zakładów pracy, może stworzyć warunki. Ja gdybym był inwestorem, uciekałbym z daleka od takich malkontentów po przeczytaniu wpisów na forum. Tu każdy tylko narzeka.

Only Tarnobrzeg
8 dni temu

Jest inwestor i daje nawet kasę, a oni go nie chcą bo jezioro, czy to nie je chore?

obywatel
8 dni temu

To nie jest żaden inwestor !
Co góra 20 osób tam znajdzie zatrudnienie ???
Może czas im odebrać zarząd nad cmentarzem komunalnym bo belfer tak się tym inwestorem zachłysnoł , że wprowadził podatek cmentarny i pobierał przez prawie dwa lata bezprawnie i nielegalnie ???

A może miasto wybuduje ta spalarnie , nie musi być na całą Polskę a tylko na potrzeby miasta i ościennych gmin a zatrudniene będa tylko osoby z Tbg ???

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  obywatel

Za co? Jakie źródło finansowania tej inwestycji? Ja się nie godzę żeby z moich podatków.

obywatel
5 dni temu
Reply to  Racjonalista

To może tak jak w Krakowie, Krośnie, Warszawie ?

Racjonalista
5 dni temu

No jest chore, tak jak spora część zamieszkańców Tbg, tu każdy potencjalny inwestor nie pasuje ” ten cacany, ten o…ny”.

obywatel
8 dni temu

A gdzie widzisz budowę dróg w strefie ???

Jak wiesz kiedy wybudowali w strefie drogę : belfry ,poprzednicy to wskaż nazwę ???

Poza chyba droga miejska droga obeodową tzw ” obwodnicą ” reszta to tylko remonty a nad zalewem to ani w strefie , ani dla inwestorów ( tylko dla turystów).

W stalowej to kiedyś w lesie Ślęzak drogi budował wraz z całą infrastrukurą ( mediami) a aborygen ( złote dziecko PIZ-du) robi tak samo .

Nikt do Tbg nie przyjdzie z inwestorów poważnych bo co im miasteczko może zaoferować ???
Zalew, ściankę, muzea, kolekcje hrabiostwa z niemieckim rodowodem,, nasadzenia bożkowe , park zwierzyniecki, odwiert , uzdrowisko ???

Chyba nawet działek specjalnie nie mają aby je zaoferować inwestorom .

Rysiek
6 dni temu

Zakład karny + obóz peacy = zakład pracy. Kto cię skrzywdził?

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  obywatel

Niby mądrze mówisz, a głupio.

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  obywatel

Ale następny belfer, z partii Kiełba, już w kolejce do stołka stoi 🙂

obywatel
9 dni temu
Reply to  DJB

Uzgodnij oszuście wersję z belframi , bo kłamiesz i to bezczelnie !!
Poczytaj na info Tarnobrzeg .

https://www.tarnobrzeg.info/2023/09/08/prezydent-zmienil-zdanie-w-sprawie-dofinansowania-systemu-smieciowego-przychodami-ze-spalarni/

Kłamiesie jak zawsze towarzyszy ??

wkurzony
9 dni temu
Reply to  DJB

Miejsca pracy nowe to parę stanowisk robotniczych i ze trzy prezesów Tak to wygląda z kwitów

Menel
6 dni temu
Reply to  DJB

Mie się najbardziej podobają „miejsca pracy” Czyli zamiast grzebać w polskich śmieciach w śmietnikach, będę mógł grzebać w EU śmieciach na etat – wreszcie zostanę prawdziwym EUropejczykirm!

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Jak jesteś taki ekspert, to powiedz jak to jest rozwiązane w podobnych spalarniach w Krakowie, Krośnie, … – biedny wyznawco teorii spiskowych. Najlepiej zasadź sobie ziemniaki na miejscu spalarni a jezioro niech zarośnie trzciną i będzie ekologicznie.

rowerowy
10 dni temu
Reply to  DJB

Jakiś czas temu stwierdziłeś np., że dopuszczenie ruchu rowerów na drodze pieszej jest niezgodne z przepisami, ale odkąd okazało się, że takie dopuszczenie zaprojektowano na Warszawskiej, to milczysz na ten temat. W temacie spalarni też zamilkniesz jak coś pójdzie nie tak?

DW723-1690274507.7024.jpg
DJB
10 dni temu
Reply to  rowerowy

Podtrzymuję to zdanie, w takich sytuacjach powinien być znak C-13/C-16, gdzie symbole oddzielone są kreską poziomą.

Na dwóch kółkach
9 dni temu
Reply to  DJB

To jak twój prezydent zlecał lub sprawdzał ten projekt, że jest błędnie zaprojektowane? Musisz udać się do białego domu przy ul. Kościuszki i postulować u twojego prezydenta rychłe poprawienie projektu. Gdy wykonają znaki zgodnie z projektem będzie za późno na zmiany.

rowerowy
9 dni temu
Reply to  DJB

No widzisz, ty użyłbyś takiego oznakowania, ale wychwalany przez ciebie prezydent i urząd przewidzieli inne twoim zdaniem nieprawidłowe. A co sądzisz o skardze na prezydenta dotyczącej wykrywania rowerów przez sygnalizacje świetlne? Fragment:
„zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa stosowanie przycisków dla rowerzystów zamiast systemów automatycznej detekcji rowerów jest nielegalne od początku 2009 roku (rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach > § 2 > ust. 4; to samo rozporządzenie > załącznik nr 3 > pkt 3.1 > definicja Detektora; ustawa Prawo o ruchu drogowym > art. 2 > pkt 47)”.

Skarga zasadna czy jak zwykle nie?

DJB
9 dni temu
Reply to  rowerowy

Ciężko ocenić na podstawie takiego wycinka, udostępnij całe uzasadnienie, bo nie mam pojęcia co ci znowu nie pasuje.

rowerowy
9 dni temu
Reply to  DJB

Nie widziałeś nigdy w Tarnobrzegu przycisków przy przejazdach rowerowych, że nie rozumiesz o co chodzi? Poza tym Sigma opublikował już całe uzasadnienie ponad tydzień temu.
nadwisla24.pl/2023/08/31/tarnobrzeg-prezydent-i-radni-wybieraja-sie-na-rekonesans-chodzi-o-lokalizacje-stanicy/#comment-237554

Dość wymówek, tylko krótka odpowiedź na pytanie, czy ta skarga na prezydenta jest zasadna czy jak zwykle nie?

DJB
9 dni temu
Reply to  rowerowy

Widziałem, i to nie tylko w Tarnobrzegu, a także w innych miastach. Natomiast nie czytam wszystkich komentarzy, żeby znać każdą sprawę. Co do tego problemu to jest on ogólnopolski, w wielu miastach w Polsce są przyciski na przejściach pieszo-rowerowych. W miarę możliwości finansowych danego samorządu należy je sukcesywnie zastępować detektorami. Więc postulat jest na pewno słuszny. A czy skarga zasadna? Jeśli została oficjalnie złożona, to zdecyduje o tym Rada Miasta. Jednak od słuszności danego postulatu do stwierdzenia, że działanie Prezydenta jest nielegalne (a przez to skarga jest zasadna), jest jeszcze daleka droga. Tego typu sprawy są wnikliwie badane przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, więc nie ma mowy o jakiejś arbitralności.

rowerowy
9 dni temu
Reply to  DJB

Ale ja nie pytam komisji tylko pytam ciebie, czy twoim zdaniem ta skarga jest zasadna czy nie? Dostałeś link do pełnego uzasadnienia skargi, więc albo odpowiedz krótko na moje powyższe pytanie, albo po prostu odmów na nie odpowiedzi jeżeli się boisz.

DJB
9 dni temu
Reply to  rowerowy

To zależy od wielu czynników. Jeśli Prezydent sukcesywnie (w miarę możliwości finansowych miasta) podejmuje działania w celu doprowadzenia do stanu zgodnego z prawem, to taka skarga będzie bezzasadna. Jeśli nie są podejmowane żadne działania (w co wątpię), skarga będzie zasadna, chyba że nie będzie zasadna z innych powodów. Poza tym też sam fakt, że są przyciski nie musi oznaczać, że nie ma na dany moment w danym miejscu detektorów. Tu jest dużo znaków zapytania i pytanie, ile takich skrzyżowań z nieprawidłościami można znaleźć w całym mieście. Takie rzeczy bada Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, a moja opinia jest tu bez znaczenia. I to tyle w tym temacie. Kończę tę dyskusję, bo nie odnosi się do tematu artykułu..
atrzyć i czy Asia zapyta o to Terenię:-)

rowerowy
9 dni temu
Reply to  DJB

Po przeczytaniu tego dochodzę do wniosku, że w sumie lepiej ją skończyć. Na twoim miejscu skupiłbym się na składaniu kwiatów przy pomnikach.

Na dwóch kółkach
8 dni temu
Reply to  DJB

Nie miałbyś tylu znaków zapytania, gdybyś przeczytał ze zrozumieniem uzasadnienie skargi. Dla przykładu: ,,Ponadto w przywołanym piśmie zadeklarowano, że w zadaniu pn.: „Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 723 od km 1+709 do km 2+118 wraz ze skrzyżowaniem ulicy Sikorskiego z ulicą Wyszyńskiego i ulicą Zwierzyniecka” planuje się wykonanie na wyżej wymienionym skrzyżowaniu detekcji z pętlą indukcyjną lub detekcją jako wideo detektor dla użytkowników poruszających się pojazdem jakim jest rower.”.

Na dwóch kółkach
8 dni temu
Reply to  DJB

I ciąg dalszy: ,,Mimo to na podanym skrzyżowaniu, ani na którymkolwiek innym skrzyżowaniu w Tarnobrzegu, nie wdrożono dotychczas automatycznego wykrywania rowerów kierowanych po drogach dla rowerów lub drogach dla pieszych i rowerów.”.

rowerowy
8 dni temu

DJB sam napisał, cytuję: „moja opinia jest tu bez znaczenia”. Tak więc nie ma co się zajmować jego komentarzami, co najwyżej odpisywać mu, że jak sam stwierdził jego opinia jest bez znaczenia i mnie nie obchodzi.

domysł
6 dni temu
Reply to  rowerowy

Kiedy dasz sobie spokój z tymi tarnobrzeskimi niby rogami rowerowymi?

Dla miast to temat zamknięty. Zrobili i uważają, że jest GIT i nic nie trzeba poprawiać.
Układy, układy, układy (kostkowe), niekompetencja, niekompetencja, niekompetencja urzędnicza…
ONI nie jeżdżą rowerami tylko samochodami do pracy. Podejdź pod Urząd Miasta a zobaczysz ile jest przyjezdnych spoza Tarnobrzega.

rowerowy
6 dni temu
Reply to  domysł

Skoro według ciebie temat zamknięty, to po co go poruszasz? Masz jakieś wyrzuty sumienia, że nie zrobiłeś więcej? Kiedy dam sobie spokój? Jak oznaczą ruch rozdzielny rowerów i pieszych na ciągach z czerwonym i szarym pasem, lub umieszczą pod znakami dróg pieszo-rowerowych przy tych ciągach tabliczki „Nie dotyczy kierującego rowerem o szerokości < 0,8 m" zgodnie z pomysłem Lucasa.

Roman
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ciemnogrodzie w kosmos też nie wolno było lecieć.

ODYSEUSZ
10 dni temu
Reply to  Roman

Poczytaj o kłamstwach NASA, bo bardzo malutko wiesz !

Mieszkaniec
9 dni temu
Reply to  Roman

W tym mieście nic się nie da zrobić. Dalej stalówka nas będzie łoić za wywóz śmieci, a wszyscy będą biadolić, że ceny rosną i muszą płacić! Oczywiście wina będzie prezydenta i może trochę radnych.

ODYSEUSZ
9 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ludzie płacą ciężkie pieniądze aby żyć w czystym środowisku a Ty płaczesz o 7 zł – najwyżej kupisz sobie jednego loda z automatu na placu czerwonym mniej !

ODYSEUSZ
9 dni temu
Reply to  obywatel

Bardzo dobry artykuł niestety to i tak nie dotrze do idiotów !

Racjonalista
5 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

O jakim ty zdrowiu mówisz? Podjedź nas machowską strefę i zobaczysz jakie tam są „zdroje” obecnie, a przyszła spalarnia to przy tym pikuś.

walt
10 dni temu

widziałem debatę w TVL i tym bardziej nie wybieram się na referendum.

Józef
10 dni temu
Reply to  walt

Chyba nie chcesz żyć za 5 mln kasy do budżetu wraz z infsvja wśród ton śmieci przywożonych
Tarnobrzeg to jednak stan umyslu WALTOW

Pieron
10 dni temu
Reply to  Józef

Określaj swoją opinię precyzyjnie, nie Tarnobrzeg tylko ludzie których stanowiska, przerastają.

!!!!!
10 dni temu
Reply to  walt

Przekonał cię ten pan co siedział po lewicy Masztalerza? Błogosławieni ci co uwierzyli i też nie poczuli (jeszcze) własnym nosem smrodów od samochodów dowożących śmieci do spalarni. Amen

walt
10 dni temu
Reply to  !!!!!

On jak i koledzy po AGH robiący w branżach podobnych absolutnie mnie przekonują.i fakt,że nad polskimi są te unijne regulacje bo wiadomo,że krajowi magicy mogliby to popsuć patrz Sasiny,obajtki i reszta tych co dorwali się do koryta.
Śmieci tam i tak już są i otaczają nas wszędzie bo widuję je w lasach gdy spaceruję za grzybami a czasami nawet zbieram tych śmieci więcej niż grzybów.mizerny ze mnie grzybiarz…więc już niedługo jak dobrze pójdzie te śmieci będę im dostarczał by je zutylizowali.

Oby to było 5 mln rocznie i więcej i oby dzięki temu za kilka lat wybudowano za to na przykład kolejną pływalnię w mieście.

ODYSEUSZ
10 dni temu
Reply to  walt

walt uwierzy we wszystko co usłyszy w telewizji – taka logika lewaków! Wmówili Mu że ma robić za królika doświadczalnego przy szprcy na srovida i robił za królika 🙂 ps króliki laboratoryjne tego Świata są Tobie wdzięczne :):):)

walt
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

walt jest całkowicie niewierzący ale nie ulega infantylizmom konfederackich bękartów malujących świat w dwóch barwach.
człowiek wytwarza śmieci i wiele innych smrodów i nieprzypadkowo każde zwierze w lesie ucieka przed człowiekiem bo ten śmierdzi dla nich… śmiercią.

z dwojga złego zatem wolę taką instalację i mam do tego takie samo prawo jak ty do oceniania mnie najgorzej jak tylko chcesz.
tylko kto się tym przejmuje ? no właśnie 😉

szczepiłem się wielokrotnie i jeśli zajdzie potrzeba będę to robił i wszelkie pojazdy i inwektywy jakie z siebie wyrzucisz tylko mnie przekonują,że słusznie czynię.
ty masz w zwyczaju swoje słabości przypisywać innym więc zapewne poza bieda filmikami ze zmanipulowanych stron z rosyjską propagandą nie rozróżniłbyś mnożenia od odejmowania.
ale fajnie,że prowadzisz swoją krucjatę.
próbuj dalej może i mnie nawrócisz 😉

ODYSEUSZ
10 dni temu
Reply to  walt

Jak zwykle wielkie słowa ale treści bardzo mało. Ja tylko informuję i walczę z hipokryzją pokazując drugą stronę, tą mniej rozpowszechnianą a tym bardziej skrywaną przed opinią publiczną 🙂 Czas pokaże kto miał rację, a wiedz że nie będzie zbyt ciekawie na tym Świecie…. Ale cóż pewni ludzi uwierzyli mediom, korporacją wyłączając przy tym racjonalne myślenie !

walt
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

świat był jest i będzie popaprany.
żadna to nowość.
dodać do tego dynamikę przeobrażeń oraz skok technologiczny i nie trzeba być prorokiem by obawiać się,że to się wymknie spod kontroli.
o ile ktokolwiek jest w stanie tę kontrolę w ogóle przeprowadzić.
jednak trochę się różnimy od Chińczyków.

domysł
6 dni temu
Reply to  walt

Skok technologiczny, powiadasz? Skoki nic nie dadzą, jeśli mózgi ludzkie są niesprawne a i żądza zysku znaczna.
W okolicy Tarnobrzega była kiedyś firma, w której nocami wyłączano filtry by podwyższyć wydajność. Też nocami w Tarnobrzegu czuć było smrodek w powietrzu. I co? Sprawdził firmę ktoś?

DJB
10 dni temu
Reply to  walt

Dokładnie, jedna z nielicznych racjonalnie myślących osób na tym forum!

walt
10 dni temu
Reply to  DJB

nie jest to dziedzina mi znana ale mamy ten komfort,że z Górnika sporo kolegów zaliczyło AGH i robią w różnych branżach,a znam nawet jednego pracownika ze Śląska podobnej instalacji i on mnie już rok temu opowiedział o zagrożeniach czy raczej o tym,że nie ma się czego obawiać.
świat jest dość mały więc warto zaczerpnąć języka.

myślę też,że komunikacyjnie to referendum to naprawdę sukces pana Mastalerza ale może się okazać,że na końcu to właśnie jego osoba czy pani Zych skutecznie odstraszy wielu mieszkańców by dokładać rękę takim personom do ich politycznych gierek.

ale ja np. rozumiem i nie mam pretensji,że ktoś pilnuje swojego interesu i ma w dupie interes ogółu.
gdybym planował tam apartamentowiec to też pewnie wolałbym aby wszystko nad jeziorem było moje i znajomych królika.

Kozak
10 dni temu
Reply to  walt

Jak tam sytuacja z grzybami?

walt
9 dni temu
Reply to  Kozak

w sobotę byłem w lesie ale było kiepściutko.
lepiej było już w sierpniu.
mówią,że wysyp dopiero będzie…ale zastrzegam,że żaden ze mnie wielki grzybiarz – ot nauczony jestem z domu z ojcem i dziadkiem na grzyby,ich zabrakło ale to fajnie tak pochodzić po lesie kilka godzin,wziąć sobie jabłko czy kanapkę i posłuchać jak „gra” las.

Pieron
9 dni temu
Reply to  Kozak

ROSNĄ!!!!

Justyna
9 dni temu
Reply to  Kozak

Sezon dopiero się zaczyna a wy już chcecie mieć kilka koszy pełnych grzybów

walt
9 dni temu
Reply to  Justyna

był już sierpniowy wysyp i coś tam się już kozaczków czy prawdziwych nazbierało.tydzień,dwa temu na tragowisku czy koło Dzikowiaka widziałem mega smaczne kurki sam jednak nie znalazłem za wielu.
ale przecież dopiero lato się chyli ku końcowi a przecież jesienią w okolicznych lasach jest wiele pysznych podgrzybków i nie tylko.

Kania
9 dni temu
Reply to  Justyna

Bo grzyby to trzeba wychodzić i lubić zbierać ja w zeszłym roku przez 6 godzin zebrałem 2 kosze zdrowych dorodnych podgrzybków i to niedaleko Tarnobrzega

Kania
9 dni temu
Reply to  Kozak

W lesie zwierzynieckim kilka robaczywych i papirzoki

Awaryjny
9 dni temu
Reply to  walt

Ty wierzysz Unii Europejskiej? Ja już niestety po tych łapówkarskich aferach i szczekaniu przeciwko Polsce już im nie wierzę.

walt
9 dni temu
Reply to  Awaryjny

bardziej niż pisowi z platformą i od lat zauważam,że więcej mnie łączy z nimi niż z emerytowanym zbawcą narodu czy liderze na białym koniu 🙂

walt
10 dni temu
Reply to  !!!!!

nie tylko on mnie przekonał.
wypowiadał się spokojnie i potwierdził to co wiem od innych a takie obiekty widziałem już i w Krakowie i w przywoływanym Wiedniu.
inna rzecz,że Mastalerzowi nie uwierzyłbym nawet gdyby mówił,że 2+2=4 🙂
ale musiałbym upaść na głowę bym się przejmował akurat kimś takim jak on i musiał działać mu na złość.
jest jakąś perfidią losu,że wyciągnięto mu iż sam trochę sobie bat ukręcił wydając ponad dekadę temu taką a nie inną decyzję.
szlag to mnie nad jeziorem trafia i bez spalarni gdy w upalne dni zapach rozpalonych grillów miesza się z olejkiem do opalania a woda od niej ma oczka niczym kiepski rosół.

śmieci na Machowie i tak już leżą i jak weźmiesz rower i się przejedziesz na strefę to nie omieszkasz ich nie zauważyć.
tam gdzie jest człowiek tam są śmieci i ścieki i nie musimy udawać,że bez tej instalacji nagle te niedogodności znikną z Tarnobrzegu bo tak się nie stanie.

Margo
9 dni temu
Reply to  !!!!!

Mnie przekonują fachowcy, a nie pieniacze k awanturnicy zbijający kapitał polityczny

Mieszkaniec1
9 dni temu
Reply to  walt

Bełkot NM był bezcenny. Jakoś nie odniósł się do wydanego przez siebie pozwolenia na spalarnię także niebezpiecznych odpadów! Nie przypominam sobie, aby to konsultował z mieszkańcami! To trzeba być bucem

walt
9 dni temu
Reply to  Mieszkaniec1

warto o tym mówić bo może ktoś zapomniał o jego arogancji i narcystycznych zapędach 🙂 mało brakło i byłoby to miasto prywatne i nie dziwi mnie wcale,że wówczas nie pytał nikogo o zgodę.
przecież zawsze miał się za omnibusa.

Pieron
10 dni temu

NIE IDZIEMY. NA REFERENDUM.!! Bezczelne kilka osób za społeczne pieniądze chcą bronić swoich interesów.

ODYSEUSZ
10 dni temu
Reply to  Pieron

Nie zniechęcaj ludzi do wyrażenia swojej opinii w referendum. Nawołujesz do bojkotu referendum najważniejszego aktu jakim jest w demokratycznym świecie !!!

Tototo
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Stanowcze NIE na Tak. Kto zbija kapitał za kasę mieszkańców? Rodziny niech ciągną

Pieron
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Chyba nie zrozumiałeś pytania, albo należysz do tej kasty naciągaczy.!?

Imprezowicz
10 dni temu

Nie idę na referendum właśnie przez Mastalerza

ODYSEUSZ
10 dni temu
Reply to  Imprezowicz

Nie idź , za to będziesz wąchał smrody ciągnące się za ciężarówkami ze śmieciami. Wszyscy który nawołują do bojkotu referendum, idą ramię w ramię z Bożkiem i Plutą którzy przepychają projekt kolanem tylko oni coś pewnie z tego ugrają w Wy jedynie smród i choroby !

Ant
9 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

A CO TO ZA TANIE INSYNUACJE !!!!!!

misia
7 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

nie sądź innych po sobie! Widać, że masz doświadczenie w byciu nieuczciwym i opłacanym.

As
10 dni temu

Dobre. Nie założę czapki na przekór ,żeby się przeziębić. Nie pójdę na referendum ,żeby zrobić na złość Mastalerzowi. To ,że powstanie truciciel to już nie ma żadnego znaczenia. Bardzo ale to bardzo dziecinne podejście jest. Takie tarnobrzeskie jedyne w swoim rodzaju. Demokracji to tu i za sto lat nie będzie bo po co ?

Gregory.
10 dni temu

Jak nie będzie odpowiedniej frekwencji to referendum będzie nieważne

DJB
10 dni temu
Reply to  Gregory.

Dlatego trzeba mówić ludziom prawdę, jakie korzyści będą z tej inwestycji, bo zdaje się, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

obywatel
10 dni temu
Reply to  DJB

Jakie korzyści ???
Dlaczego kłamiesz ???
Będzie jak z obiecanymi dopłatami do wody !

Zresztą teraz też miasto może dokładać mieszkańcom do kosztów utrzymania ???

Znając wasza zachłanność w urzędzie to wszystko dla siebie zapierd???

JAK Z OSZCZĘDNOŚCIAMI za ENERGIĘ ,
gasiliscie mieszkańcom a tam gdzie wy to już NIE ??

MOŻE redakcja NW zapyta belfra ile mieszkańcy ( miasto ) zaoszczędzilo na wyłaczaniu latarnii , konkretnie
ILE TYSIĘCY ZŁOTYCH ???

Biznesmen
10 dni temu

Niech budują spalarnię nad jeziorem. Przynajmniej działki potanieją i kupię jakąś.

orzeł
10 dni temu

DO NW 24
jeśli można, proszę zadać następujące pytania:
1. czy fakt że posiada Pan Norbert domki pod wynajem nad jeziorem sprawia że jest oponentem spalarni?
2. W jakich latach i za ile kupił pan/teść i pana koledzy działki nad jeziorem?
Z góry dziękuję

Eryk
9 dni temu
Reply to  orzeł

Zapytali 🙂 Musisz mieć chody w redakcji 🙂

orzeł
9 dni temu
Reply to  Eryk

Chodów nie mam, za pytanie dziękuję jedynemu Dziennikarzowi w Tarnobrzegu 🙂 Ktoś kto kupił działki nad jeziorem za czasów słusznie minionych pyta o wycenę działek? Po ile te działki kupił? Każdy mógł kupić? czy tylko on i koledzy? o ochronę środowiska? a kto latał niepotrzebnie helikopterem zatruwając nam powietrze? A kto pływał z silnikiem spalinowym na jeziorze mimo, że nie można? Idź pan w ch…

Widzę i myślę
10 dni temu

Temu panu z komitetu nie wierzę w nic, dla tego mówię NIE i się nie wybieram.

Alf
10 dni temu

Wygląda na to ,że uaktywniła się tu jakaś profesjonalna firma , która ma zniechęcać do referendum. Niki większości piszących widzę po raz pierwszy.

Tycjan
10 dni temu
Reply to  Alf

Jaka firma.Każdy kto chce może mieć tyle nicków ile zapragnie.Nie wierzysz to spróbuj ,zobaczysz jaką atmosferę może robić jedna osoba.Na tym forum nie ma żadnych zabezpieczeń w tym temacie.Jedna osoba może być za I przeciw w każdym temacie.Robiąc kabaret może dyskutować sama że sobą pod różnymi nickami.Żałosne

Pieron
10 dni temu
Reply to  Alf

Jeżeli nawet, twoim zdaniem taka firma istnieje, to na pewno nie wyciąga rękę po publiczne pieniądze i nie okłamuje społeczeństwo, (wystarczy zrozumieć treść pytania w referendum,).

obywatel
10 dni temu
Reply to  Alf

Nickami to się nie przejmuj – to to same towarzystwo .
Wrócil słynny oszust i kłamca -DJB , urzędowy propagandzista w stylu gebellsa i bolszewika ???

Alf
9 dni temu
Reply to  obywatel

A co Ty Waść myślisz o tym bałaganie ? Czy jednak ktoś nie przestraszył się tego referendum i rozrabia na forum ? Patrząc po stylu pisania to kilka nowych osób się jednak pojawiło ? Ten DJB , też chyba działą na zlecenie z urzędu ?

walt
9 dni temu
Reply to  Alf

a ja myślę,że się nie boją… dlaczego ? bo jak znam setki osób w mieście to poza harcerzami Norberta nikt się na to referendum nie wybiera.
ja nie namawiam by ktokolwiek głosował tak czy inaczej.
obstawiam,że frekwencja będzie mizerna.
i nie jest to zasługa tylko pani Zych czy pana NM tylko pochodna tego jak bierne jest nasze społeczeństwo.

obywatel
9 dni temu
Reply to  walt

Bierne społeczeństwo – bo ile można być okłamywany, oszukiwany i okradany z prawdy ??
Ludzie po prostu mają dość bo idą do wyborów, głosują a póżniej okazuje się że to co psychopaci polityczni mówili tylko kłamstwa, oszustwa .

walt
9 dni temu
Reply to  obywatel

skoro wybierają oszustów to niech się nie dziwią,że ci ich oszukują 🙂

Mietek
9 dni temu
Reply to  obywatel

Mówisz o partii rządzacej?

obywatel
8 dni temu
Reply to  Mietek

A czytałeś co robi ostatni na liście – wice ZERRO np w Mielcu przed sądem ???

Alf
9 dni temu
Reply to  walt

Jeżeli to się potwierdzi , będzie to smutny dzień naszej demokracji i kolejny dowód na gen naszej murzyńskości. Co by to nie było to trzeba iść. Patrz Szwajcaria

obywatel
9 dni temu
Reply to  Alf

A pewnie , że urzędasy z komitetu KOZ w natarciu w ogłupianiu mieszkanców .
Druga rzecz , że jeśli ktoś wierzy w to co mówi koniuszy ( ostatnio slyszałem że tylko stajenny) to chyba jest porąbany ???

Spalarnie w Tbg powinno się wybudować ale inwestorem powinno być miasto a nie zachodni kapitał !
Jeśli ktoś myśli, że FCC będzie ” dobroczyncą” dla miasta i mieszkanców to jest zwykłym zakłamanym oszustem, kłamcą albo debilem.
Zresztą teraz jest mozliwość dokładania do opłat za odpady dla mieszkanców miasta to dlaczego tego belfry nie robią ???
Trzeba przypomnieć jak FCC chciało podwyżki i kasy od miasta ???

Co do tych z Partii Oszustów to psychopaty realizujący tylko swoje interesy i chcący zbić tylko kapitał polityczny .

Wątpiący
9 dni temu
Reply to  obywatel

Masz pomysł skąd miasto ma wziąć pieniądze? Może mieszkańcy dadzą daninę jak kościołowi?

obywatel
8 dni temu
Reply to  Wątpiący

Ależ oczywiście !
Zgodnie z zasadą dobrego gospodarza zaczyna się od siebie a więc:

– koniec z inwestycjami dla turystów nad zalewem oraz potrzeb ( zachcianek) stowarzyszeń i pseudobisnesmenów znad zalewu prowadzących działalnosc na mieniu miasta ( dzierżawa)
– równie dobrze zarządzać może wszystkim OSiR !

– obniżenie wynagrodzenia dla ” bożkowych fachowców” ( niech idą w pizdu a szczególne ten po w-fie) oraz naczelników , rzecznika , koniec z premiami uznaniowym i ,

– koniec z dodacjsmi dla stowarzyszeń, spółek akcyjnych,( za wyjątkiem na szkolenie mlodzieży) TTBS ,

– rozpierd???? RDM a stworzyć jeden Miejski Zakład Komunalny ( od dróg, ulic , utrzymania czystości – też może nad zalewem .

– zlikwidować TTBS a stworzyć Zakład gospodarki mieszkaniowej ,

– koniec że składaniem wienców na koszt mieszkanców przez błaznów urzędowych ( poza nimi nikomu to nie sluży),

– zwolnić fotografów urzędowych bezwzględnie,

– koniec z potancówkami poza dniami Tbg ( jeden , dwa dni wystarcza ,

– zlikwidować dwa odrębne muzea w Tbg – wystarczy jeden dyrektor na te dwa grajdolki ,

To dopiero początek – zacząć trzeba od oszczędzania a z tego wyżej uzbiera się kilka milionów .

Misiek
9 dni temu
Reply to  Alf

Chyba sam pracowałeś pisząc dla masztalskiego, że mierzysz innych swoją miarą. Uwierz, niektórzy nie zniżają się do tego poziomu.

ODYSEUSZ
10 dni temu

Lobbyści spalarni nawołują do bojkotu referendum ponieważ zdają sobie sprawę że większość mieszkańców Tarnobrzega jest przeciwna budowie spalarni. Dlatego jedyną nadzieję upatrują w niskiej frekwencji , aby można było orzec o nieważności ! Referendum to najważniejszy akt bezpośredniej demokracji, pokażmy władzy że Nasz głos też się liczy w kluczowych kwestiach życia społeczn0-gospodarczego !

potulne barany.jpg
ODYSEUSZ
10 dni temu

Ewidentnie widać że uaktywniła się tutaj zewnętrzna opłacana farma trolli, mająca na celu zdyskredytowanie referendum !

żeromski o zdrjcach.jpg
walt
10 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

wyzywać innych od lewaków a powoływać się na słowa członka PPS znanego ze swoich syndykalistycznych odchyleń ?
ale to miło,że brauniarze nawet Żeromskiego czytają.

ODYSEUSZ
10 dni temu
Reply to  walt

Mądre słowa warto cytować i rozpowszechniać wśród gawiedzi !

Marzena
9 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Największym trollem na tym forum to jesteś ty i to bezdyskusyjnie. Wklejasz cały czas jakieś dziwne i bezsensowne grafiki, memy i aforyzmy nie wiadomo po co i komu to potrzebne.
Widać że brak ci konkretnego zajęcia bo prawdziwy facet nie zajmuje się takimi głupotami jak przesiadywaniem na forum 24 h na dobę i wklejaniem durnych obrazków i przydługich tekstów

ODYSEUSZ
9 dni temu
Reply to  Marzena

Nie wzięłaś pod uwagę, że może mam misję nawracania takich głupków jak Ty na właściwe tory myślenia. Niestety do ludzi Twojego pokroju coraz mniej trafia słowo pisane, a bardziej przemawiają obrazki taki debilizm wtórny udowodniony naukowo. Po za tym dzidzia o Mnie się nie martw lepiej zajmij się swoją brożką;)

Ojciec
10 dni temu

Pokaż swój sprzeciw wobec Mastalerza nie idź na referendum.

Roman
10 dni temu

Grażyna nie idź droga mastalerza bo tylko przytyjesz.

obywatel
10 dni temu
Reply to  Roman

Grażynka myśli że w ten sposób dostanie się do koryta w sejmie – to taka darmowa reklama – za darmo na koszt miasta , czyli mieszkanców , którzy za to przedstawienie zapłacą ?
Uwięzili się paru cwaniaków WĘDROWNICZKÓW szukających koryta i łapia się TO TU , to TAM raz w komitecie belfra, raz w Partii OSZUSTÓW , SLD itd .

PSYCHOPATY w natarciu !

a tymczasem wyjeżdżając za WITACZE bożkowe wiszą już na ogrodzeniach bilbordy, plakaty z wizerunkami ZERRO, wice ZERRO i gońca z czekami ze stalowej woli kumpla belfra z tarnobrzeskiego LO .

A gdzie Kalineczki ???
Oj biduli kasy szkoda , czy nie dali wieszać poza WITACZAMI ???

Pieron
9 dni temu

MIAŁEŚ CHAMIE – – ZŁOTY RÓG….

Sandomierzanin
9 dni temu

my sandomierzanie mamy dosyc trucia nas najpierw siara a teraz ma powstac kolejny syf w bliskiej okolicy naszego miasta nigdy na to nie pozwolimy

Pieron
9 dni temu
Reply to  Sandomierzanin

Popatrz najpierw na swoje otoczenie – kilkanaście razy w roku pryskanie sądów i pół, sama chemia.

walt
9 dni temu
Reply to  Pieron

będzie miał tyle do gadania co wtedy gdy im Hutę nad brzegiem Wisły stawiali.

Z Tarnobrzega
9 dni temu

Tu nie chodzi o Mastalerza czy Potańska. Tu nie chodzi o te osoby . Ktokolwiek by nie był w komitecie inicjatywy referendum czy byłaby to Zych czy Kalinka czy ktoś inny zawsze znalezlibyscie dziurę w całym . W całym tym przedsięwzięciu biorą udział osoby nie związane z polityką. Ta sprawa ma wymiar społeczny, lokalny, to jest decyzja na następne 50 lat. Decyzja która jeśli będzie podjęta źle odbije się na funkcjonowaniu całego miasta i jeziora.
Jeśli zagraniczna spółka mówi mieszkańcom że chodzi o zyski, chodzi o śmieci, chodzi o biznes gminno- polityczno to należy się bać.
Należy włączyć zdrowy rozsądek i nie dać sobie wciskać kitów.
Jeśli wierzycie w obietnice prezydenta który przez parę lat utrzymuje w tajemnicy przed mieszkańcami plany budowy tak potężnej spalarni …to boje się o przyszłość tego miasta.
Pamiętajcie że jeśli decyzja zapadnie nikt już jej nie cofnie nawet jeśli będą nas truli i łamali przepisy. Nic tego nie zatrzyma. Pamiętajcie o tym.

walt
9 dni temu
Reply to  Z Tarnobrzega

zawsze można wierzyć byłemu prezydentowi,który wydając ponad dekadę temu decyzję co do gruntów i możliwości prowadzenia tam takiej działalności,w swoim zresztą stylu nie zapytał o to nikogo tylko jednoosobowo podjął decyzję.

możesz straszyć do woli i apelować do sumień ale mówiąc uczciwie mam te apele kompletnie w dupie i nie przekonałeś mnie bym się na referendum wybrał.
będzie spory ubaw jeśli okaże się,że owe referendum mało kogo co obeszło a inicjatorzy w ten sposób wyrzucili nasze samorządowe pieniądze w błoto.

Z Tarnobrzega
9 dni temu
Reply to  walt

Generalnie niektórzy ludzie ( może tacy jak Ty) mają wszystko w dupie …. Bo liczą że ktoś inny załatwi za nich wszystko … A Ty będziesz żył czerpiąc zyski z układów, nic nie robienia, lenistwa, ignorancji, itd.

walt
9 dni temu
Reply to  Z Tarnobrzega

e tam wszystko nie.
gdybym miał wszystko w dupie to bym tu nie pisywał od czasu do czasu tylko zajmował się sobą.

lud zdecyduje.vox populi vox dei.

Agnieszka
9 dni temu
Reply to  walt

” ..a Ty z daleka bo tak lepiej i w razie czego nie tracisz nic…” 😉
Każdy jest mądry w internecie głównie do krytykowania.

walt
9 dni temu
Reply to  Agnieszka

zdarzyło mnie się i otwarcie krytykować tego pana przed laty.

tu nie ma czego krytykować tylko konstruktywnie właśnie odrzucić referendum by owa instalacja powstała 🙂

Agnieszka
9 dni temu
Reply to  walt

A możesz uszanować to że inni nie chcą spalarni. Nie chcą być śmietniskiem Europy, że chcą żyć w normalnym miasteczku gdzie żadna firma nie będzie zarabiać kokosów kosztem ich zdrowia i środowiska . Możesz zrozumieć że chcą odpoczywać nad czystym jeziorem i że nie ulegają manipulacji prezydenta a lobbowanie FCC ich nie wzrusza.
Że może mają większą wiedzę niż Ty i rozsądek w tym wszystkim .
Możesz zrozumieć że wszystkie te obietnice o tanich śmieciach czy tanim ogrzewaniu rozwieją się jak mgła nad jeziorem a zostanie tylko spalarnia … Która będzie gwoździem do trumny tego miasta ….

walt
9 dni temu
Reply to  Agnieszka

mogę to zrozumieć ale tak to już w życiu jest,że wszyscy zmuszani jesteśmy do kompromisów.też wielu rzeczy bym nie chciał a jednak muszę je tolerować wiedząc,że jestem w mniejszości.
zresztą sprawa nie jest rozstrzygnięta – proszę apelować do znajomych i rodziny i głosami w niedzielę zablokować tę inwestycję i będzie po sprawie.
w czym problem ?

mnie akurat te argumenty pani Agnieszki nie przekonują,ba,uważam,że to pani daje sobą manipulować.

a Tarnobrzeg i jezioro są na terenach jak najbardziej poddanych niegdyś niesamowitej degradacji środowiska i przeobrażonych pod dyktandu wielkiego przemysłu siarkowego czyli chemicznego i dlatego tak śmieszy mnie argument ekologiczny w kontekście strefy w Machowie.

obywatel
9 dni temu
Reply to  walt

My to możemy na nartach zjeżdżać na zwalce w gminie barnów sandomierski ( albo już NIE – ha, ha, ha) dzięki mieszkańcowi z dymitrowa – fachowcowi z urzędu miasta w Tbg ???
Z tym budynkiem w Kopenhadze to tak jak z cudem zwanym zalew ???

obywatel
9 dni temu
Reply to  Agnieszka

Te obietnice to jak z Zyskiem z zalewu czy ścianki bożkowej
– to jedynie ” baśnie” nawiedzonych wizjonerów ???

Żywcz
9 dni temu
Reply to  Agnieszka

Tylko tych bo chcą jest więcej, bo jeżeli złożycie się na dopłaty i profity dla miasta, to wtedy OK, może jej nie być bo się wyrówna, dość zbijania kapitału na półprawdach.

Gość
9 dni temu
Reply to  Agnieszka

To może być Czarek , który będzie decydował

Pieron
9 dni temu
Reply to  Z Tarnobrzega

Twierdzisz ze te osoby nie są związane politycznie, uboga twoja wiedza, albo lepiej nie zabieraj głosu.

obywatel
9 dni temu
Reply to  Z Tarnobrzega

Przecież oni są TYLKO przeciw budowie spalarni nad zalewem , blisko działeczek z domkami – I TYLE ???
Nie są ONI przeciwko budowie spalarni w Tarnobrzegu!

Jak tacy cwani to może wskażą belfrom lokalizację tej spalarni w Tarnobrzegu ???
Grazynka jako patriotka lokalna z Zakrzowa może przygarnie gdzieś blisko swojej posiadłości ?
Ale jej nawet maszt przeszkadza a co dopiero jakby w tym parku (tzw przemysłowo – technologicznym)zlokalizował spalarnie albo tam gdzie belfry chcą farmę zlokalizować ?

ZdzichuPierdziszewski
9 dni temu

Znowu ci dobrodzieje co chcą pomagać ludziom a brzuchy to już im się nie mieszczą w portkach

Dzikowiak.
9 dni temu

Jeszcze wizerunek pipy wykorzystali

Antek
9 dni temu

KAŻDE rozsądne miasto inwestuje w takie rozwiązania. Właśnie po to aby eliminować zagrożenie związane z nielegalnymi odpadami. To właśnie niebezpieczne odpady są zagrożeniem a nie taka inwestycja !!!!

obywatel
9 dni temu
Reply to  Antek

No właśnie – MIASTO !

Czy tu widzisz inwestycje miasta ???

Efka
9 dni temu
Reply to  Antek

Niebezpieczne odpady na których spalanie pozwolenie podpisał NM. Zapomniał? Konsultował?

wkurzony
9 dni temu

Decyzja jest tylko jedna : zagłosować na tak Władza już się cieszy ,że referendum nie wyjdzie. Tu chodzi o stołki a nie o problem śmieci.

A mi toto nie lotto
9 dni temu
Reply to  wkurzony

Bo jeśli wyjdzie to miasto dalej będzie upadać, 5 mln to dużo – np. 4-5 lat i mamy nową pływalnię przy SP10 dla naszych dzieci, dość manipulatorów i kombinatorów, którzy dbają o własny interes, a miasto i mieszkańców mają daleko w du..ie. Miasto na pierwszym miejscu, później mieszkańcy, a dopiero wy z waszymi interesami, jezioro to nie pępek tego miasta. Nie u nas, to wybudują bez zysków obok i co wtedy szanowna komisja zrobi, będzie goło i wesoło, a miasto i mieszkańcy wydymani bez mydła.

ODYSEUSZ
9 dni temu

Za 5 lat nie będziesz miał nowej pływalni, a wysyp wszelkiego rodzaju nowotworów, zgonów i ludzi uciekających z tego miasta … do tego chcecie doprowadzić ?

Dziadek
9 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Uciekają już teraz nawet bez spalarnii bo im miasto nie daje przyszłości. Wolą Stalową Wolę niż Tarnobrzeg.

Mustafa
8 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Panie odyseuszu – radar w Dąbrowicy, spalarnia i elektrownia atomowa, wkrótce zona Tarnobrzeg.

Muffinek
8 dni temu
Reply to  Mustafa

Kto dorzuci coś do ZONY Czarnobyl?, ale nam zgotowali los, ludzie pozbawieni sumień.

Buszujący w ryżu
9 dni temu

O, przebieraniec XD

teodorszcze
8 dni temu

Msztalala ,to jak proboszcz wygląda i jeszcze ten obok z koszyczkiem na ”łatwy pieniądz”.

MałyŁ
8 dni temu

Większość z Was powinna mieć zakaz dostępu do Internetu,
Plujecie tylko nienawiścią i rzucacie obelgami na innych.
Tak łatwo, anonimowo wyrzygać swoje żale za własne niepowodzenia, frustracje czy nieudane życie.
Podskakujecie i chojraczycie a tak naprawdę nic nie jesteście w stanie zrobić. Tchórze!
Natura i tak Was wszystkich odpowiednio potraktuje kiedy przyjdzie na to czas.

Walt
8 dni temu

test

......
6 dni temu

Pomyślcie, jakby choć trochę zależało na tym lucyferiuszowi z pisiej woli, to dziś nie mielibyście żadnego dylematu ani referendum bo wiadomo, że powstałoby pod Jamnicą a tak? Jego „stać” to Zrobi sobie z kasy miejskiej na własne potrzeby, a u nas toleruje ten moloch, bo Nasze Jezioro to konkurencja dla jego przyszłych basenów czy ch wie tam co jeszcze sobie za przywłaszczone podatników pieniądze ubździ i jest mu na rękę je zwalczać – z resztą jak wszystko co tarnobrzeskie.

:))
6 dni temu
Reply to  ......

Nic nie dzieje się bez przyczyny, trzeba szukać głębszej głębi

Racjonalista
5 dni temu

Mastalerz mota ludziom w głowie bo po sąsiedzku ma własny biznes noclegowy i spalarnia wizerunkowo mu do tego nie pasuje -„obrońca Tarnobrzega z bożej łaski”. Dlaczego nie protestuje przeciw zakładom chemicznym, z których smród superfosfatu ciągnie sią aż nad jezioro, nie mówiąc o tym co „idzie w powietrze”? Głosujmy za spalarnią bo to nowe miejsca pracy i znaczące wpływy do kasy miasta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
172
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content