Paweł Bartoszek powalczy o mandat do Senatu. PKW uznała odwołanie

Paweł Bartoszek powalczy o mandat do Senatu w okręgu nr 54 z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe. Państwowa Komisja Wyborcza uznała złożone przez komitet odwołanie za zasadne.

Przypomnijmy, Okręgowa Komisja Wyborcza w Rzeszowie odmówiła zarejestrowania kandydatury Pawła Bartoszka do Senatu, z powodu opatrzenia pełnomocnictwa do zgłoszenia kandydata podpisem elektronicznym zamiast własnoręcznym przez pełnomocnika wyborczego (podpisu elektronicznego nie przewiduje Kodeks wyborczy). Od uchwały tej KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło odwołanie do Państwowej Komisji Wyborczej. Instancja ta uznała odwołanie za zasadne.

„PKW dostrzega wadę w dokonaniu zgłoszenia kandydata na senatora, jednakże uznaje, że Okręgowa Komisja Wyborcza w Rzeszowie przyjmując zgłoszenie przez osobę upoważnioną przez Pełnomocnika Wyborczego Komitetu powinna zastosować art. 215 § 3 w związku z art. 258 Kodeksu wyborczego, tj. wezwać osobę zgłaszającą listę do usunięcia stwierdzonej wady w terminie 3 dni, pod rygorem odmowy rejestracji kandydata. Wobec tego podniesiony w odwołaniu zarzut naruszenia art. 215 § 3 Kodeksu wyborczego Państwowa Komisja Wyborcza uznaje za zasadny” – czytamy w uchwale z dnia 175/2023 PKW z dnia 12 września 2023 1694606202_kkw-trzecia-droga

„Kandydat @nowePSL w okręgu nr 54 w wyborach do @PolskiSenat zarejestrowany! @PanstwKomWyb uznała nasze argumenty i przyjęła odwołanie od decyzji OKW w Rzeszowie. Teraz ciężka praca w okręgu i po zwycięstwo!– poinformował za pośrednictwem Twittera wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Obok P. Bartoszka o mandat do Senatu w okręgu nr 54 powalczą jeszcze Janina Sagatowska (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Artur Burak (Konfederacja Wolność i Niepodległość).

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
teodorszcze
8 dni temu

Śmieszne.

Dziadek
8 dni temu
Reply to  teodorszcze

Jak i sam kandydat śmieszny i bez szans

Tom
8 dni temu

Niezłe jaja z tym zgłoszeniem. Najpierw mu odrzucają a teraz uznają, że jednak jest dobrze. W jakim kraju żyjemy? Jakie tu prawo obowiązuje? Osoby odpowiedzilne za ten syf powinny wylecieć z roboty i więcej się tam nie pokazywać. Z pewnościa to są „fachofcy” wybranie przez miłościwie panującą nam partyje.

Wyborca
8 dni temu
Reply to  Tom

Właśnie W jakim kraju ja żyje
Sędzia komisarz w wywiadzie do prasy powiedział wprost że zostało naruszone prawo
Okazuje się że to ten sędzia nie zna prawa że uchybienia kodeks wyborczy pozwala uzupełnić
Dla mnie to fatalnie to wróży w tych wyborach

obywatel
8 dni temu
Reply to  Wyborca

No widzisz jaka kasta ???
Zapewne nominaci pisowscy ?

Wyjście awaryjne
7 dni temu
Reply to  Tom

Prawo jest dobre tylko interpretacja prawa niepoprawna. Zawsze jest jakieś wyjście awaryjne.

Ela
8 dni temu

I super, będę miała na kogo zagłosować 🙂

TrupFolkowy
7 dni temu

Niewiele mnie to interesuje. Kartkę do senatu, podobnie jak i referendalną każę zachować Komisji Wyborczej. Nie ma kandydata do Senatu w regionie, a na Panią Sagatowską głosu nie oddam, bo nic dla Tarnobrzega nie zrobiła. Amen

mario
7 dni temu

I tak w większości zagłosujecie na Webera i Sagatowską, więc nie lamentujcie tylko wracajcie do korzystania z dobrobytu, jaki sami sobie wybieracie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content