Referendum w Tarnobrzegu: Ponad 5 tys. mieszkańców przeciwko budowie spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Znamy wyniki referendum lokalnego, które odbyło się w niedzielę w Tarnobrzegu. W referendum tym mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię na temat planowanej lokalizacji spalarni śmieci.

Pytanie referendalne brzmiało: „Czy jesteś przeciwko wybudowaniu SPALARNI ŚMIECI w odległości mniejszej niż 1000 m od brzegu Jeziora Tarnobrzeskiego?

Odpowiedź „TAK” zaznaczyło 5070 osób, odpowiedź „NIE” – 585 osób.

W referendum wydano 5709 kart do głosowania, z czego głosów nieważnych oddano 54.

Uprawnionych do głosowania było 36 366 mieszkańców miasta, frekwencja wyniosła 15,70 % (aby referendum uznane zostało za ważne, frekwencja musiała wynieść min. 30 procent).

Wstępnie koszt przeprowadzenia referendum oszacowano na ponad 156 tys.zł.

foto: archiwum

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
96 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Drużyna,,b"
9 dni temu

Brawo dla mieszkańców Tarnobrzega, co nie wzięli udziału w głosowaniu.,, A inicjatorzy pomysłu niech zwrócą pieniądze.

Andrzej z Zakrzowa
9 dni temu
Reply to  Drużyna,,b"

Niech Pan Mastalerz zwróci te 150 tyś na które miasto musiało wydac pieniądze.

DJB
8 dni temu
Reply to  Drużyna,,b"

Dokładnie tak – jedynie 15,70% uprawnionych zagłosowało przeciwko nowoczesnemu zakładowi termicznego przetwarzania odpadów, zatem 84,30% uprawnionych mieszkańców the tego zakładu i ich wolę trzeba uszanować! Poza tym sądzę, że nawet wśród tych 15,70% którzy głosowali przeciwko tzw. „spalarni” (określenie potoczne, nie do końca prawidłowe) wiele osób mogło ulec manipulacji o rzekomych negatywnych konsekwencjach dla mieszkańców. Teraz trzeba szybko ruszać z dokumentacją i budową, bo im szybciej powstanie instalacja, tym szybciej korzyści odniesie miasto i mieszkańcy. Dzięki inicjatorom tego niepotrzebnego referendum i osobom, które się pod nim podpisały miasto już jest ponad 156 tys. zł w plecy. Jaki jest koń, każdy widzi, Panie Norbercie. Wypadałoby przeprosić mieszkańców za tę hucpę.

rowerowy
8 dni temu
Reply to  DJB

Jak sam stwierdziłeś, twoja opinia jest bez znaczenia, więc mnie nie obchodzi.

Robin
8 dni temu
Reply to  rowerowy

Czyli Potańska i Mastalerz czapki w dłonie i do stolicy pod Urząd Miasta Stołecznego Warszawa NA ŻEBRY!!!
Nie wyobrażam sobie aby mieszkańcy mieli zapłacić za fanaberie Mastalerza i Potańskich !
Za fanaberie z góry skazane na niepowodzenie !!!!

rowerowy
8 dni temu
Reply to  Robin

Po 1. nie wierzę, że nie dało się przeprowadzić referendum za mniejsze pieniądze. Po 2. na sam projekt stanicy przeznaczonej dla wąskiej grupy mieszkańców pójdzie 200 tys., więc nie dramatyzujmy o ogromnych kosztach referendum. Po 3. jeśli już, to zrzucać się na referendum powinni wszyscy, którzy poparli podpisem jego przeprowadzenie, a nie tylko członkowie komitetu referendalnego. Po 4. już dawno powinien zostać wprowadzony ustawowo coroczny dzień referendalny w każdej gminie. Po 5. czy naprawdę wolimy nie ponosić kosztów budżetu obywatelskiego, referendum itp., oddając pełnię władzy urzędowi i radzie miasta? Tak jest np. w zakresie budowy i oznakowania ciągów rowerzystów i widać jak są one wykonywane w mieście.

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  rowerowy

Rowerovy, po której stronie stoisz? Jak Cię lubię za tematy rowerowe, tak tu chłopie odleciałeś. Skup się na tym co Ci dobrze wychodzi a resztę odpuść.

rowerowy
8 dni temu
Reply to  Racjonalista

Stoję po stronie zwykłych ludzi. Jeżeli nie chcesz być podmiotem tylko przedmiotem to twoja sprawa, ale nie pisz mi co mam robić. Na marginesie gdybyś lubił mnie za tematy rowerowe, to pomagałbyś mi w ich popularyzowaniu.

jasnowidz sie znalazł
8 dni temu
Reply to  Robin

ty jesteś jakimś jasnowidzem że wiedziałeś że z góry skazane na niepowodzenie? Miałes taką wiedzę że tyle ludzi nie pójdzie wcale do urn? Bo ja tu mieszkam całe życie i tej wiedzy nie mam. W chwili obecnej moja opinia na temat mieszkańców tego miasta cofnęła się do poziomu dna, już wiem że z tymi ludźmi nie ma co liczyć na jakąkolwiek pozytywną zmianę i że nie ma z kim budować przyszłości. 6/7 osób to ludzie bez charakteru, bez wyobraźni, bez pojęcia o świecie, o czymkolwiek, egzystujących na poziomie zwierzątka, na najniższym poziomie intelektualnym. Prezydent Mastalerz nie mógł wiedzieć o tym fakcie.

DJB
8 dni temu
Reply to  rowerowy

Nie tobie odpisywałem, więc tak samo mnie nie obchodzi twoja opinia, że ciebie nie obchodzi moja.

rowerowy
8 dni temu
Reply to  DJB

Jak sam stwierdziłeś, twoja opinia jest bez znaczenia.

DJB
8 dni temu
Reply to  rowerowy

Nawet nie potrafisz poprawnie zacytować. Napisałem wtedy że moja opinia jest TU (czyli w temacie skargi na prezydenta w sprawie detektorów) bez znaczenia. A ty rozszerzasz tę tezę na wszystkie inne tematy. Niczym się nie różnisz w swojej manipulacji od czołowych hejterów tego forum. Zero uczciwości w dyskusji i ciągłe czepianie się słówek, tyle potrafisz.

rowerowy
8 dni temu
Reply to  DJB

Skoro w jednym temacie twoja opinia jest bez znaczenia, jak sam stwierdziłeś, to tak samo w innych. No chyba że w jednym temacie przemawiasz jako zwykły mieszkaniec bez wiedzy lub zainteresowania tym tematem, w innym temacie przemawiasz jako osoba wydająca opinię prawną w tym temacie, a w jeszcze innym temacie jako osoba decyzyjna w tym temacie. Ale jeśli tak, to podpisuj się zależnie od charakteru w jakim przemawiasz, np. DJB – mieszkaniec, DJB – radca, czy DJB – decydent.

Fakty, a nie polityka!!
8 dni temu
Reply to  DJB

Jak po plaży będą biegały szczury i nikt nad jezioro nie przyjedzie to będą straty dla miasta, na terenach po kopalni w Jeziórku jest dużo miejsc, w których można wybudować spalarnię i nie będzie ona nikomu przeszkadzała, tam również można wpiąć się do sieci aby dostarczać miastu ciepło ze spalania śmieci. Budowa spalarni na jeziorem odstraszy turystów, szkoda tylko pieniędzy wydanych przez miasto (z kieszeni mieszkańców) na modernizację tych terenów.

juras
8 dni temu

I bardzo dobrze. Buraki z okolicznych wiosek w końcu przestaną przyjeżdżać. A najlepiej niech to całe jezioro zostanie zamkniete. Wpakowane ogromne pieniądze, a u mnie pod blokiem chodnik rozpierdolony i ciemno jak w dupie, a nad jeziorem całą noc lampy się świecą

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  juras

I tu właśnie przydałyby się pieniądze wydane na to dmuchane referendum.

obserwator
8 dni temu

Jeziórko nie leży w granicach miasta. Podatki i inne profity pójdą do konkurencji, a mieszkańcy dalej będą płacić monopolistom każde pieniądze za odbiór śmieci, chyba, że będą spalać w domowych piecach. Mogą jeszcze nie produkować śmieci, może da się? Jak ktoś ma jakiś pomysł, to trzeba go utrącić, bo przeważa własny interes niektórych lub ich wielkie EGO

obywatel
8 dni temu

Ty to z daleka od Jeziórka bo ty , helikopter ani belfry w sprawie jeziórka to mogą sobie kutasa po???

Racjonalista
8 dni temu

Ogarnij się człowieku, co Miasto Tarnobrzeg ma do Jeziórka? Tyle samo co do działek Mastalerza leżących na terenie gminy N. Dęba. Pieprzysz o czymś co nie wiadomo czy i kiedy powstanie a nie przeszkadzają ci supry i aluminium na strefie. Te istniejące inwestycje są na wskroś ekologiczne i bardzo przyciągają turystów zwłaszcza jak wiatr nad Jeziorem wieje w kierunku Tarnobrzega

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Racjonalista

Mieszkańcy innych gmin wykupują działki blisko jeziora i korzystają z wielomilionowej infrastruktury za którą płacą nasi mieszkańcy.

Obatelka
6 dni temu

Lepiej koło domów i bloków na osiedlu mieszkaniowym gdzie mieszkasz cały rok i korzystasz z dróg na co dzien?

Marek
8 dni temu
Reply to  DJB

Skoro tak to niech Bożek i jego urzędnicy oddadzą 350 tyś za nieudany projekt przebudowy Przywiśla, którego też nie chcieli mieszkańcy, sprawiedliwie czy nie?

DJB
8 dni temu
Reply to  Marek

To, że go nie chcieli mieszkańcy, to nie znaczy, że był nie udany. To jest bardziej strata mieszkańców Przywiśla, ale taka była widocznie ich wola. A Prezydent szanuje wolę mieszkańców i to jest sprawiedliwe.

Marek
8 dni temu
Reply to  DJB

Ty to jesteś z tej farmy trolli o której pisze prowadzący Tarnobrzeg.info, do którego się o to przypierdala siostra Bożka, czy masz tylko problem z synaptogenezą?

śmiech na sali
8 dni temu
Reply to  DJB

No gościu, odlatujesz coraz bardziej z każdym komentarze. Strata dla kogo? Stratą dla mieszkańców jest wasze zasiadanie we władzach miasta, że tacy „intelektualisci” tworzą te projekty, że takie plany robicie. Spójrz człowieku na inne miasta, jak można planować miejską architekturę, drzewa rosną a obok nich powstają nowe elementy , w kreatywny sposób. Ja nie wiem czy ci ludzie z Przywiśla doczekają czasów aż na wasze miejsce wejdą osoby kompetentne i uda sie stworzyć mądry projekt. Mają juz swoje lata a zmian nie widać

obserwator
8 dni temu
Reply to  Marek

Niektórzy mieszkańcy. Reszta bała się wychylać, żeby się tym pyskującym nie narazić.

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  Marek

A gdzie mieliście radę osiedla i jak was wykiwał przewodniczący tejże.

kretyńska konkluzja
8 dni temu
Reply to  DJB

ty jesteś kretynem skoro takie wnioski wyciągnąłem. 85% nie zagłosowało za NICZYM bo im jest wszystko jedno czy spalarnia będzie czy nie będzie i nie mają żadnego zdania na ten temat. Tak należy to interpretować. I bardzo łatwo to udowodnić, proponuję w dniu jutrzejszym zrobić sondaż na mieście wśród przypadkowych osób i to ci wyjdzie,że 6/7 osób nie będzie miało zdania, albo nie będzie wiedziala o co chodzi

Tropiciel idiotologii
7 dni temu
Reply to  DJB

Ćpiesz coś?

Tarina
8 dni temu
Reply to  Drużyna,,b"

NIECH POSTAWIA TA SPALARNIE W POLACH W SOBOWIE WIELOWSI ZAKRZOWIE ALBO MOKRZYSZOWIE SKORO JEST EKOLOGICZNA NIE MUSIMY WYPOCZYWAC NAD JEZIOREM Z WIDOKIEM NA SPALARNIE

Kolo
8 dni temu
Reply to  Tarina

Nawet jej nie zobaczysz, tak jak nie widzisz zakladów chemicznych, zakładów taboru kolejowego, że nie wspomnę o tym, że nie poczujesz. Kiedyś straszyli radiem, telefonem, elektrycznością. Świat idzie do przodu, a niektórzy chca powrotu do średniowiecza.

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  Kolo

Tu to przesadziłeś – supry widać i czuć

Bogdan
5 dni temu
Reply to  Tarina

Te widoczne kominy więcej dają dymu niż proponowana spalarnia

Jan
8 dni temu
Reply to  Drużyna,,b"

Wynik jest bardzo dobry przeciwnicy spalarni to ponad 5 tys mieszkancow,radni muszą to wziąsc pod uwagę. Frekwencja i tak jest bardzo dobra jak na Tarnobrzeg.

Jan
8 dni temu
Reply to  Jan

Dodam jeszcze ,ze na spalarnie w takim ksztalcie nie zgodzili by się nawet mieszkancy afrykanskiego bantustanu.

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  Jan

Do którego chyba ty należysz.

Jan
8 dni temu
Reply to  Racjonalista

Nie udawaj glupiego,nie rozumiesz,ze nigdzie nie wpuszcza się smieciowego molocha,wszedzie spalarnie budują miasta.

Marcin
8 dni temu
Reply to  Drużyna,,b"

Jestem mieszkańcem Tbg tylko formalnie, podobnie jak moja żona.
Przyjeżdżamy tylko na święta, lub długi wikend. Akurat byliśmy oboje w pracy w dniu referendum, ktoś musi pracować, żeby ktoś głosować sobie mógł.

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  Drużyna,,b"

Dokładnie tak, a konkretnie pomysłodawca tego debilnego spektaklu.160 tys. zł z naszej kieszeni szlag trafił, bo gość chciał sobie poprawić samopoczucie.

Obatelka
6 dni temu
Reply to  Racjonalista

Ale osoby organizujące i propagujące referendum były pokazywane i prezentowane publicznie tak długo aż się wryły w pamięć mieszkańców ,co jest dla nich najlepsza i najtańszą kampania wyborczą. Trzeba mieć głowę żeby coś takiego wymyślić.

Beznadziejni ludzie
8 dni temu
Reply to  Drużyna,,b"

Niech zwrócą ci którzy nie poszli na głosowanie. Z ich kieszeni potrącić. Mastalerz zrobił dobrą robotę i to co należało. Nikt nie jest jasnowidzem i nie przewidzi że 85% ma w d.pie tak ważną kwestię jak budowa spalarni i że ich to nie obchodzi. Ja zawsze liczę na ludzi, do końca wierzę że można coś zmienić. Ale ludzie nie chcą zmiany i takie tu mamy beznadziejne społeczeństwo i tacy ludzie tworzą to miasto. No niestety, czarne na białym

Kalkulator
7 dni temu

Może gdyby na czele tej kampanii antyspalarniowej nie stał Mastalerz, byłoby inaczej z frekwencją.

Tycjan
6 dni temu

A czy nie wydaje Ci się że nie pójście na referendum czy na wybory to też skorzystanie że swojego prawa i pokazanie fuck jednym i drugim.Płacić powinien zawsze organizator takiej czy innej imprezy

Alina
9 dni temu

Brawo dla mieszkańców którzy nie wzieli udziało. De facto pokazali że są ZA.
Koniec z obłuda fundowaną przez obóz PO i Mastalerza.
Prawda o Referendum jest jedna – chodziło o przejęcie działek przez Pana Mastalerza dla prywatnego interesu.
Panie Mastalerz ! Mieszkańcy tak głupie nie są jak się Panu wydaje. Pan już dostałeś czerowną kartkę czego jeszcze mało ?

Mieszkaniec
9 dni temu

Piękna porażka NM i GP. Coś wam ten tandem nie idzie od samego początku.

Marysia z Zakrzowa
9 dni temu

Pani Potańska, Pan Potański i Pan Mastalerz teraz proszę zwrócić mieszkańcom 150 tyś złotych za Wasze polityczne Referendum inspirowane tylko i wyłącznie prywatymi ambicjami.
Nawet Pan Tusk Wam powiedział że takie spalarnie buduje się w Polsce m.in w Warszawie.
Wstyd za Was !!!
Cała PO jest tyle warta

Ps. Jestem mieszkanką Zakrzowa i nigdy na Państwa Potańskich nie zagłosuję ! NIGDY !!!

Jacek
8 dni temu

Wychodzi po 50 tysi na łeb
Myślę że ich stać

Paweł
8 dni temu

W Zakrzowie można zbudować spalarnie i problem jeziora rozwiązany

Kobe
6 dni temu

Ja również jestem mieszkańcem Zakrzowa i Potańscy to absolutna porażka dla Tarnobrzega jak i Zakrzowa. Po pierwsze zero ogłady i kultury osobistej a to podstawa jeśli chce reprezentować się mieszkańców. Grażyna jest chora psychicznie nie potrafi spokojnie i konstruktywnie rozmawiać z nikim, każda jej wypowiedź to nieustanny atak i agresja wobec innych, więc jak taka osoba może reprezentować mieszkańców w sejmie !!!! Bogusław to ameba nie posiada własnego mózgu i tylko dlatego jest przewodniczącym Zakrzowa że 2 razy w roku organizuje festyn na którym rozdaje powiedzmy darmową kiełbasę i piwo.Niestety ta mało rozgarnięta intelektualnie cześć Zakrzowa oddaje na niego głos a w rzeczywistości nie zrobił niczego oprócz 3 kul w centrum Zakrzowa które niczemu nie służą (oczywiście za pieniądze podatników). Reasumując Potańscy to dramat w 3 aktach.

Łukasz z Wymysłowa
9 dni temu

Pan Mastalerz myślał że zamydli mieszkańców i znów zrobi prywatny biznes na działkach w okolicy jeziora, podobnie jak wtedy kiedy był Prezydentem i z grupą prominentnych działaczy z PO pozyskał atrakcyjne działki nad jeziorem tarnobrzeskim. Niestety Panie Mastalerz mieszkańcy powiedzieli poraz kolejny Panu: NIE !!!! i w balona nie dadzą się zrobić.
Pani nigdy nie miał szacunku dla mieszkańców a Tarnobrzeżanie to pamiętają i drugi raz się na to nie nabiorą

Zwierzyniec
9 dni temu

Piękna klęska Mastalerza

Adim
8 dni temu

Brawo dla mieszkańców. Tym samym PO….j.by dostali czarną polewkę.

Adim
8 dni temu

Brawo dla mieszkańców. Tym samym PO….j.by dostali czarną polewkę.

Bob Marlej
8 dni temu

Mnie tam wszystko jedno czy nad bajorem będą dwa kominy czy cztery. Dlatego jestem za tą spalarnią. Przynajmniej płacilibyśmy w Jadachach mniej za wywóz śmieci. Bajoro jak bajoro. Rowerkiem sobie czasem śmignę z plecakiem harnasiów i gra gitara. Tylko za drogo to wszystko. Powinno być więcej darmowych atrakcji. Zróbcie jakiś projekt unijny, weźcie kredyt na wkład własny i do dzieła. Bo w przeciwnym razie my turyści przestaniemy do was przyjeżdżać i już zupełnie nic nie zarobicie na tym bajorze.

ROMUALD
8 dni temu
Reply to  Bob Marlej

NIECH POSTAWIA TA SPALARNIE W POLACH W SOBOWIE WIELOWSI ZAKRZOWIE ALBO MOKRZYSZOWIE SKORO JEST EKOLOGICZNA NIE MUSIMY WYPOCZYWAC NAD JEZIOREM Z WIDOKIEM NA SPALARNIE

Sasiad
8 dni temu
Reply to  ROMUALD

Przebudować szpital na spalarnie skoro taka ekologiczna a prezesem zrobić Stasiaka

PO roku Spalarni nie będzie ku chwalę mieszkańców

Bob Marlej
8 dni temu

Mnie tam wszystko jedno czy nad bajorem będą dwa kominy czy cztery. Dlatego jestem za tą spalarnią. Przynajmniej płacilibyśmy w Jadachach mniej za wywóz śmieci. Bajoro jak bajoro. Rowerkiem sobie czasem śmignę z plecakiem harnasiów i gra gitara. Tylko za drogo to wszystko. Powinno być więcej darmowych atrakcji. Zróbcie jakiś projekt unijny, weźcie kredyt na wkład własny i do dzieła. Bo w przeciwnym razie my turyści przestaniemy do was przyjeżdżać i już zupełnie nic nie zarobicie na tym bajorze.

nick kerszoł
8 dni temu

Czy masztalala obudziła się dziś zapłakana i ze smarkiem pod nosem ? To teraz niech odda pieniądze, za te zafajdane referendum !!!

Gruzin
8 dni temu

Czy nie lepiej za 156 tysięcy byłoby wstawić na parkingach przy jeziorze więcej lamp oświetleniowych? Przynajmniej turyści z okolicznych wiosek mieliby znacznie poprawiony i bezpieczniejszy komfort powrotu do domów po kilku harnasiach. Gratuluję świetnie wydanych pieniążków i tak zadanego pytania. Mistrzowie w marnotrawieniu pieniędzy publicznych.

mag
8 dni temu

nie jest żle nieobecni nie mają głosu a 10-1 przeciw to dobry wynik bezradni i radni powinni się zastanowić nad głosowaniem w przyszłości nad spalarnią a 150 tyś to pikuś przy innych nieprzemyślanych wydatkach……….

obywatel
8 dni temu
Reply to  mag

Ha ha ha – tylko że nieobecni ZDECYDOWALI bo im wszystko jedno – turystami, hobbystami, biznesmenami znad zalewu będą się przejmować ( mają ich w dupie) jak i tych organizatorów .

Ci nieobecni mają ważniejsze sprawy na głowie niż rozrywka, hobby , atrakcje dla turystów – muszą zapierd??? aby zarobić , żyć, opłacić rachunki ???

Poszli komuniści, POpaprancy, hobbyści, wczasowicze ???

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  mag

Mylisz się, nieobecni mają więcej racji niż ty ogarniasz małym rozumkiem. Nie chcieli przykładać ręki do fanaberii jednego gościa z domków nad jeziorem.

Olek
8 dni temu

W końcu dostał kopa w jaja od ludzi koniuszy…… niech sobie robi interesy gdzie i dziej, ludzie wszystko pamietają brawo mieszkańcy miasta.

się tylko pytam
8 dni temu

Forum w nowej odsłonie? Nie podoba mi się. Gdzie się kciuki w gOre i w dół podziały?

NWO
8 dni temu

Kciuk W GÓRĘ dla Ciebie, niewidoczny ale prawdziwy. Ciekawe czy zmiany tak jak ze wstrzymywaniem komentarzy z linkami znowu niezależne od redakcji, czy świadomie przez nią wprowadzone, aby nie można było zobaczyć jak oceniane są poszczególne wypowiedzi. Tak czy inaczej kojarzy mi się to z cenzurą.

Migdał
8 dni temu

Słaby poziom świadomości społecznej o czym świadczy TYLKO 15% uczestników 🙁
Ogromna lekcja do odrobienia dla wszystkich.

Tadeo
8 dni temu
Reply to  Migdał

to nie plebiscyt poziomu świadomości tylko fanaberie grupy referendalnej

Buziaki
8 dni temu

Ciekawe kto sformuował tak skomplikowane pytanie ? Po chińsku tak trochę

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  Buziaki

Pan politolog

obywatel
8 dni temu

Pierwszy zakłamany i fałszywy MUR Zalewu ( tzw „jeziora) runął, że to niby cud natury, na którym miasto będzie zarabiać
wytworzony na potrzeby cwaniaków co nabyli działeczki nad zalewem ,stowarzyszenia, fundacje , biznesmeni prowadzący interesy nad zalewem w tym także na mieniu miasta ( wydzierżawionym) dla własnej korzyści i hobby tylko, co przekładają własny prywatny interes i chcieliby aby miasto finansowało zachcianki tych prywatnych osób w postaci inwestycji za setki milionów i na koszt biednych mieszkańców miasta.
Najwyraźniej mieszkańcy miasta w zdecydowanej większości ten zalew mama W DUPIE i inwestycje tam wykonane i przewidywane w przyszłości dla TURYSTÓW a nie dla mieszkańców miasta .
MOŻE JUŻ CZAS ZAKOŃCZYĆ TOPIENIE KASY ???

To, że stajennego i jego ekipę mieszkańcy mają gdzieś to bezsporny fakt , bo chcieli na zalewie robić kampanie wyborczą i snuć brednie o ZARABIANIU nad zalewem i ZYSKACH dla miasta /
Paru cwaniaków z Partii Oszustów doznało sromotnej porażki i nawiedzeni wizjonerzy od UZDROWISKA i żadne zaklinanie rzeczywistości tu nie pomoże.

Czas zająć się miastem , tam gdzie ludzie mieszkają i ich potrzebami a nie jeba??? , popierd///// ELDORADEM dla turystów i potrzebami hobbystów, cwaniaków ( biznesmenów) z działeczkami i prowadzącymi tam interesy .

Donek
8 dni temu

Porażka cwaniaków z PO, kolejna za miesiąc.

ODYSEUSZ
8 dni temu

Wstyd i hańba mieszkańcy Tarnobrzega ! Pierwsze w dziejach miasta referendum i taki blamaż – żeby pogoda przynajmniej nie dopisywała, to by można było w jakiś sposób usprawiedliwić lenistwo. Ale to dobitnie pokazuje jakie mamy społeczeństwo obywatelskie w Tarnobrzegu i nie dziwcie się że jesteśmy skazani na degenerację społeczno-gospodarczą ,a ościennym miastom można tylko pozazdrościć rozwoju. Kto był i oddał głos ma prawo do czystego sumienia , reszta niech wie że swoim działaniem przyczynili się do legalizacji bardzo szkodliwej instalacji jaką jest spalarnia śmieci i to Wy będziecie moralnie odpowiadać przed dziećmi, wnukami że dopuściliście do takiego stanu! Ci co wierzą ślepo zagranicznej korporacji i jej zapewnieniach o dobrodziejstwie można porównać do mieszkańców tzw 3 Świata – tam przekupywali paciorkami ,Was wystarczyło 7 zł /m-ce stawiając na tej samej szali bezcenne zdrowie Swoje i swojej rodziny !

obywatel
8 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Te 7 złote to będą widzieć jak świnia niebo ?

Ale nie można zakłamywać rzeczywistości , bo tu paru cwaniaków z Partii Oszustów przypięło się do sprawy poruszanej przez Zychową i chciało na tym zbić kapitał wyborczy i swój prywatny interes oraz zaspokojenia swoich hobby .
Większość mieszkanców nie chce brać w tej szopce udziału jak i też w tym co się w mieście dzieje bo i tak wybrani oszuści, kłamcy, złodzieje okradają ich z prawdy ?

ODYSEUSZ
8 dni temu
Reply to  obywatel

Ale żeby za 7 zł /m-ce ryzykować swoim i swojej rodziny zdrowiem i życiem w imię zysków zagranicznej korporacji ? Jeżeli śmiecie z miasta stanowią raptem 5 % to mieszkańcy powinni być zwolnieni z jakichkolwiek opłat za śmieci – ale po co taki gest skoro idiotów przekupuje się paciorkami !

Alf
8 dni temu

Co by jednak nie powiedzieć to 90 % głosujących opowiedziało się przeciw budowie tego truciciela. Pisanie ,że ci co są za budową nie poszli na głosowanie to głupota

obywatel
8 dni temu
Reply to  Alf

Pewnie Waść będziemy świadkami propagandy i dorabiania ideologii , że
BELFRY mają poparcie w tej sprawie a ich ukryta inicjatywa de facto ma poparcie mieszkanców ???

Ludwik
8 dni temu

Jest dobra strona tego medalu. Czołowi urzędnicy już wiedzą, że nie mogą liczyć na głos ponad 5 tysięcy ludzi, którzy z bardzo dużym prawdopodobieństwem też wezmą udział w głosowaniu w kwietniu. 5 tysięcy na pewno straconych głosów, które zostaną podzielone pomiędzy innych kandydatów na prezydenta. To musi zaboleć. Szczególnie biorąc pod uwagę ostatnią frekwencję w wyborach samorządowych na poziomie niecałych 50%.

Wyborca
8 dni temu
Reply to  Ludwik

I tak będzie

walt
8 dni temu

lud się wypowiedział.
znakomita większość nie podziela lęków jakimi karmiła społeczeństwo głośniejsza mniejszość,która doprowadziła do referendum.
trzeba im oddać,że się umieli zmobilizować i doprowadzili do referendum i to zasługa pana Mastalerza i jego ekipy bo pani Zych raczej by z takim rozmachem tego nie przeprowadziła.

miejmy nadzieję,że nasi bezRadni i prezydent wezmą pod uwagę iż większość tych obaw nie podziela i oby nie brakło im odwagi w podejmowaniu decyzji.

i oby Stalowa Wola nas nie uprzedziła z budową takiej instalacji.amen

Buszujący w ryżu
8 dni temu

Pięć tysięcy mieszkańców zagłosowało przeciwko spalarni nad jeziorem, to liczba nie do pogardzenia w wyborach samorzadowych. Chętni na stanowiska radnych i prezydenta powinni wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Tycjan
8 dni temu

Raczej powinni brać pod uwagę miażdżącą większości tych którzy w referendum nie uczestniczyli

Buszujący w ryżu
8 dni temu

Pięć tysięcy mieszkańców zagłosowało przeciwko spalarni nad jeziorem. To liczba nie do pogardzenia w wyborach samorzadowych, chętni na stanowiska radnych i prezydenta powinni wziąć to pod uwagę.

?????
8 dni temu

Dzisiaj ( 18.09 )w godzinach popołudniowych i wieczornych latał nad Tbg-iem śmigłowiec. Wie kto po co?

ODYSEUSZ
8 dni temu
Reply to  ?????

Morawiecki leciał na strefę w Machowie !

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  ?????

Tak, wojskowy – szukał tych co nie poszli na referendum 🙂

wyborca
8 dni temu

zamiast na jeziorem to obok parku przemysłowego w Zakrzowie, przecież nie jest to uciążliwe, tam niedługo będzie przebiegać eSka więc bez większej różnicy

MałyŁ
8 dni temu

Spalarnia porządna rzecz.
I bardzo dobrze będzie kiedy powstanie w Machowie.

Żenująca postawa mieszkańców
8 dni temu

Czy jest w Polsce drugie takie miasto gdzie 85% ludzi ma daleko w d.pie sprawy miasta, przyszłosć i życie które ich otacza, którym na niczym nie zależy, którzy w nic sie nie angażują,tylko sobie tak żyją z dnia na dzień jakby nigdy nic? Czy jest tak jeszcze gdzieś? Ja sie cieszę że wreszcie zostało to pokazane i że referendum się odbyło i już wiemy że ludzie mają w d.pie jezioro, jego przyszłość. Jeziorem interesują się głównie turyści oraz zaledwie niewielki ułamek mieszkańców. Co za ludzie? Gdzie ja mieszkam?

Tropiciel idiotologii
7 dni temu

PISOWSKIE ZŁOTE ALGI W JEZIORZE TARNOBRZESKIM!!!!

Powoli zacznijmy je witać.

Smród europejskich śmieci niech się niesie!!!!

Witamy w mieście idiotów!!!!

Taki plakat powinien zawisnąć na wyjazdach z każdej strony Tarnobrzega.

Tropiciel idiotologii
7 dni temu

Właściwie 99% mieszkańców jest wogóle przeciwnych spalarni w Tbg i boi się zlotyc

Tropiciel idiotologii
7 dni temu

Właściwie 99% mieszkańców Tbg jest przeciwnych wogóle spalarni bojąc się złotych alg w Jeziorze i horrendalne go smrodu przywiezionych w przyszłości śmieci z połowy Europy.

Referendum było zwykłą manipulacją bo mieszkańcom nie chodzi o odsunięcie spalarni od Jeziora a o cofnięcie zgody na jej budowę.
Z moich sąsiadów nikt

Tropiciel idiotologii
7 dni temu

nie wiedział o referendum.
Prawda jest taka że Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi.

Bardzo mało ludzi w Polsce interesuje się Polską a co dopiero mówić o lokalnych ojczyznach.

Gdyby było inaczej nikt w tym kraju nie głosowałby na PIS likwidujący demokrację i przyszłość naszą i naszych dzieci w UE za którą tyle krwi przelała ta malutka świadoma mniejszość tego społeczeństwa.

walt
7 dni temu

są tacy co wiedzieli a nie poszli bo spalarnia im nie przeszkadza.

Jan
7 dni temu

Dlaczego prezydent nie wysilił się na najmniejszy komentarz?

DJB
7 dni temu
Reply to  Jan

Co tu komentować, jedynie 15% mieszkańców było zainteresowanych tematem, reszta nie jest przeciwko budowie nowoczesnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. I ma w tym rację, bo będą same korzyści z powstania tego zakładu. To się samo komentuje.

Jan
6 dni temu
Reply to  DJB

Nie udawaj głupiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
96
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content