Mieszkanka Tarnobrzega złożyła skargę wyborczą na urzędników magistratu. Chodzi o sposób zorganizowania referendum

Mieszkanka Tarnobrzega złożyła skargę wyborcza do Biura Rady Miasta. Skarga ta dotyczy zorganizowania referendum lokalnego, które odbyło się w minioną niedzielę.

Odebrałam telefon od mieszkanki należącej do Komisji Obwodowej 11, że miała trudność ze znalezieniem przeniesionego lokalu wyborczego i był daleki od miejsca zamieszkania, na ul. Kopernika 49. Dowiedziała się o zmianie adresu podchodząc do swojego zwyczajnego punktu wyborczego, Państwowej Uczelni Zawodowej.

Skoro nowy punkt wyborczy był daleki od miejsca zamieszkania, wzięła samochód. Nie było znaku od ulicy Kopernika dla ludzi dojeżdżających samochodem na ulicy Kopernika, gdzie i jak wejść do budynku gdzie znajduje się komisja i czy w ogóle tam znajduje się komisja wyborcza. Wejście do budynku okazało się być ze strony ul. 11 Listopada przez drogę wewnętrzną, pożarową. Później pojechałyśmy tam razem.

Wysiadając ze samochodu na miejscu na ul. Kopernika przy wjeździe na teren szkoły, spotkałyśmy kolejnego wyborca, która tak samo zdecydowała się pojechać samochodem na ul. Kopernika. Podobnie jak pierwsza osoba, po długim szukaniu, odnalazła wejścia do budynku do komisji wyborczej tym razem przez drzwi otwarte z tylnej strony budynku, były nieoznakowane. Powiedziała, że wyszła zbulwersowana i nie oddała swojego głosu.

Tablicy osiedlowe przy Biedronce na ul. Kopernika, na ul. Kurasia i na ul. Konopnickiej nie miały obwieszczeń wyborczych. Mieszkańcy tego obwodu, którzy mieli zmieniony adres do głosowania musieliby pokonać daleką wędrówkę aby móc głosować, nie będąc poinformowani wcześniej, że taka sytuacja zaistnieje. Starsze, słabsze osoby bez samochodu były zupełnie bez szans. Lokalne media podały, że punkty głosowania będą takie same jak zawsze – czytamy w skardze, złożonej przez mieszkankę Tarnobrzega.

Skarga wpłynęła do Biura Rady Miasta Tarnobrzega, o kolejnych krokach podjętych w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

foto: facebook/Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
8 dni temu

Zaczyna się kwestionowanie tego referendum. A prawda jest taka iż większości to zwisa czy będzie ta spalarnia czy też nie.

DJB
8 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ta „skarga” to nie ma żadnej mocy prawnej, ustawa o referendum lokalnym czegoś takiego nie przewiduje, jest jedynie tzw. protest, ale wnosi się go do sądu, a nie do biura rady miasta. Patrząc na formę tego pisma to są to takie luźne uwagi wskazujące na możliwe nieprawidłowości (choć nie są one potwierdzone), ale na pewno niema to wpływu na samą ważność referendum.

???????
8 dni temu
Reply to  DJB

Może i mocy prawnej nie ma, ale daje do zrozumienia, że zorganizowane coś zostało niewłaściwie. Komuś na tym zależało? A może trzeba wcześniej było uruchomić musk przed zmianami, co?

rowerowy
8 dni temu

A dlaczego nie opublikujecie artykułu o skardze na prezydenta dotyczącej braku automatycznego wykrywania rowerów przez sygnalizacje?
nadwisla24.pl/2023/08/31/tarnobrzeg-prezydent-i-radni-wybieraja-sie-na-rekonesans-chodzi-o-lokalizacje-stanicy/#comment-237554

Dziwne rzeczy dzieją się z tym portalem.

Drogowiec
8 dni temu
Reply to  rowerowy

Kup se samochód to twój problem zniknie raz dwa

rowerowy
8 dni temu
Reply to  Drogowiec

A ty kup sobie motorówkę elektryczną, będziesz mógł pływać najkrótszą trasą do Baranowa i Sandomierza.

Racjonalista
8 dni temu
Reply to  rowerowy

no widzę, że rowerowy wrócił na rowerową ścieżkę 🙂

rowerowy
8 dni temu
Reply to  Racjonalista

Nie ścieżkę tylko ścieżki, bo mieście są dwie ścieżki rowerowe, na Kopernika.

Lucas
7 dni temu
Reply to  Racjonalista

Nie drwij, bo np. w Holandii, gdzie Polacy wyjeżdżają do pracy, ulice wyglądają tak:

youtu.be/RDFHjP67CBQ?si=tyCvafigfNYsI1DS

ODYSEUSZ
8 dni temu

Wstyd i hańba mieszkańcy Tarnobrzega ! Pierwsze w dziejach miasta referendum i taki blamaż – żeby pogoda przynajmniej nie dopisywała, to by można było w jakiś sposób usprawiedliwić lenistwo. Ale to dobitnie pokazuje jakie mamy społeczeństwo obywatelskie w Tarnobrzegu i nie dziwcie się że jesteśmy skazani na degenerację społeczno-gospodarczą ,a ościennym miastom można tylko pozazdrościć rozwoju. Kto był i oddał głos ma prawo do czystego sumienia , reszta niech wie że swoim działaniem przyczynili się do legalizacji bardzo szkodliwej instalacji jaką jest spalarnia śmieci i to Wy będziecie moralnie odpowiadać przed dziećmi, wnukami że dopuściliście do takiego stanu! Ci co wierzą ślepo zagranicznej korporacji i jej zapewnieniach o dobrodziejstwie można porównać do mieszkańców tzw 3 Świata – tam przekupywali paciorkami ,Was wystarczyło 7 zł /m-ce stawiając na tej samej szali bezcenne zdrowie Swoje i swojej rodziny !

DJB
8 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Mamy bardzo mądre społeczeństwo, które potrafi myśleć samodzielnie oraz ufa odpowiedzialnemu i skutecznemu Prezydentowi! I proszę nie pisać o rzekomej szkodliwości instalacji, bo to nieprawda i czas to pokaże! Dzięki tej instalacji miasto będzie miało dodatkowe wpływy, a mieszkańcy niższe opłaty za śmieci i prąd oraz dodatkowe miejsca pracy!

!!!!!!!
8 dni temu
Reply to  DJB

Mamy społeczeństwo, które:
1) nie wierzy , że cokolwiek może zmienić
2) ma wszystko w d… i ma wiele swoich zajęć a nie chce zajmować się referendum
3) robi na przekór byłemu prezydencikowi (brak zaufania do władz miasta, bez względu na to kto to jest)

obywatel
8 dni temu
Reply to  DJB

Przestań pierd??? – referendum to jedno a ufanie vozkowi to drugie ??
Zapytaj tych na przywiślu co myślą o belfrze ( i nie tylko z przywiśla).
Nie siej propagandy ??
Lepiej wejdż w du? ??? belfrom i już nie wychoć bo śmierdzie ???

ODYSEUSZ
8 dni temu
Reply to  DJB

Dalej siejesz propagandę i fetor jak za dobrych stalinowskich czasów. Skoro agitujesz i wmawiasz ludziom o braku szkodliwości, to dlaczego do dnia dzisiejszego nie ujawniłeś swoich danych aby odnoście w przyszłości poszkodowani ludzie mogli od Ciebie domagać się odszkodowania za wprowadzanie w błąd ! Zrozum że będziesz miał na sumieniu zdrowie i życie tysięcy tarnobrzeżan tylko dlatego że garstka urzędasów nie miała pojęcia co przyklepuje na siłę kolanem !

DJB
8 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

To ty nie masz pojęcia o czym piszesz, siejesz propagandę o rzekomej szkodliwości, czas pokaże kto miał rację.

obywatel
8 dni temu
Reply to  DJB

To już wyszłeś z dupsks belfra – no powiem ” szybki jesteś „??

ODYSEUSZ
8 dni temu
Reply to  DJB

A zaszczepiłeś się na srovida ?;)

Z Tarnobrzega
8 dni temu

Jeśli sam prezydent mówił w zaprzyjaźnionym TVL o tym żeby nie iść na reforendum to należy odpowiedzieć sobie na pytanie … Kim jest prezydent skoro przejawia taka postawę ? I jakie ma priorytety i jakie cele ?
Sama organizacja zabaw dla mieszkańców to nie wszystko.
Ale tak rmtu jest racja …. Kupuje się mieszkańców za teoretycznie 7 zł jak ludzi trzeciego świata.
Tarnobrzeg to jednak stan umysłu.
A ludzie naiwnie sądzą że nikt nimi nie manipuluje.
Nie wiem, dokształcie się, poczytajcie, rozmawiajcie.
Same pląsy przed prezydentem to nie wszystko.

Alek
8 dni temu

Rozumiem że jeżeli mówimy że można nie brać udziału w referendum 15.10.2023 r. to już jest wszystko w porządku i to Państwu nie przeszkadza.

Robin
8 dni temu
Reply to  Alek

WSTYD i HAŃBA to dla tzw samorządowców którzy od lat swoją głupotą i bezczynnością zniszczyli to miasto !!!! Wśród nich jest Norbert Mastalerz.
Jak Odyseusz masz jakieś wątpliwości to jedź do Stalowej Woli na rozwadowski dworzec PKP zrób sobie fotkę odremontowanego dworca I rozkładu jazdy pociągów. Jedź na przystanek kolejowy w Cyganach i Chmielowie. Zrób fotkę przystanków kolejowych z peronami. Jak już to masz to podjedz na dworzec kolejowy w naszym mieście i też zrób fotki. Gdy je wszystkie porównasz to zobaczysz gdzie jest dziś nasze miasto.
Dodam jeszcze że szprycha kolejową do CPK też będzie omijać Tarnobrzeg .
BRAWO MIESZKAŃCY.
JESZCZE PRZY WYBORACH 15 PAŹNIERNIKA TRZEBA IM WSZYSTKIM POKAZAĆ ŚRODKOWY PALEC BO WSZYSTKIE OPCJE POLITYCZNE NISZCZYŁY NASZE MIASTO !!!!

Mieszkanka
8 dni temu

Zjedząc to pismo, może sprawiając, że ktoś się wścieknąć i dostając niestrawności! . Wstyd, to napisać takie pismo, kto panią uczył!

Bogusława Boyen
8 dni temu
Reply to  Mieszkanka

Władza ma to co chciała Nie wiążące referenfum

Spalarnia
8 dni temu

Nawet gdyby zakończyłoby się sukcesem, to takie pytanie nie zmuszałoby go do rezygnacji ze swoich planów. 10:1 to mimo wszystko bardzo dobry wynik. Czy wreszcie PO albo PiS zgłoszą intencyjną uchwałę przeciw dzierżawie działek? Jeśli tego nie robią, to znaczy współpracują z władzą a referendum to tylko mydlenie oczu mieszkańcom.

obywatel
8 dni temu
Reply to  Spalarnia

Przecież o ta spalarnie to się kłóca w rodzinie postkomuniści i z Partii Oszustów pomiędzy sobą !
Belfry obecne i ci organizatorzy sprzeciwu TOŻ TO SAMO Środowisko – Koalicja Oszustów ( z PO, ZSL, SLD PZPR, Milicja i TW z potomstwem) .

mach
8 dni temu
Reply to  obywatel

belfer odbił ci dziewuche że tak się uwziąłeś?

Spalarnia
7 dni temu
Reply to  obywatel

Zapomniałeś dodać PiS. Nie są lepsi w tej sprawie. Obudzili się przed wyborami a tak jak oni wszyscy wymienieni ukrywali przed mieszkańcami plany budowy spalarni.

ex uczeń
7 dni temu
Reply to  obywatel

belfrów z PRL pamiętam jako bestie znęcające się nad uczniami.

Bogdan
7 dni temu
Reply to  ex uczeń

Bo za komuny belfry byli grupą uprzywilejowaną i czuli się pewni siebie mieli lepsze zarobki niż inne grupy zawodowe i nie dorabiali na korepetycjach a teraz zarobki w szkolnictwie na poziomie 3-4 tysięcy czyli praktycznie najniższa krajowa więc belfry i wszelkiej maści politolodzy pchają się do polityki na listy wyborcze

Obywatel
8 dni temu

Jeżeli tacy mieszkańcy, którzy nie potrafią odnaleźć drzwi do lokalu wyborczego ( stojąc obok niego )mają decydować o przyszłości naszego miasta to chyba pora umierać. Już się boję, co będzie 15 października

mieszaniec
8 dni temu
Reply to  Obywatel

Lubie to! 😉

Bogusława Boyen
8 dni temu

Bożek osiągnął to co chciał

marek
8 dni temu

Chyba odwrotnie, to organizatorzy referendum , a raczej kampanii za pieniądze podatników nie osiągnęli celu. Nie wszyscy mają działki za jeziorem i to pewnie kupione za psie pieniądze.

a kto jest autorem?
7 dni temu
Reply to  marek

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Nie szukaj prywatnych interesów tam gdzie ich nie ma. Sprzeciw wobec spalarni nie zainicjował Mastalerz tylko przejął inicjatywę od pani Zych i o tym pamiętajmy. Działki pewnie ma, ale straty dla miasta i dla jeziora związane z budową spalarni mogą być o wiele większe niż utrata przychodów z działek.

Miś
8 dni temu

Wydali kasę i zadowoleni. W Polsce referenda nie mają sensu. Jedynie przy wyborach ma sens tak jak zrobił to rząd. Nie generując dodatkowych kosztów

Propozycja:
8 dni temu

teraz pora na złożenie skarg w sprawie pseudo dróg rowerowych i przedłużające się remonty dróg. Tylko do kogo te skargi kierować?

rowerowy
8 dni temu
Reply to  Propozycja:

Przecież były już skargi tego typu do rady miasta uznane przez nią za rzekomo bezzasadne. Ani platformie ani pisowi nie przeszkadzają chodniki rozszerzone z kostki.

!!!!!!!
8 dni temu
Reply to  rowerowy

i dlatego skargi należy składać do tego najwyższego, znaczy się Pana Bócka. Amen

rowerowy
8 dni temu
Reply to  !!!!!!!

To miało być śmieszne, błyskotliwe, czy jakie?

!!!!!!!
8 dni temu
Reply to  rowerowy

To miało znaczyć, że nikt na skargi w Tarnobrzegu nie reaguje. Dalej robią to co robili bo nikt im nie przeszkadza. Czy to takie trudne do zrozumienia?
I daj sobie spokój z tymi drogami rowerowymi. Od lat jest ten sam sposób wykonania. Z układami i… tu nie wiem co wpisać nie wygrasz.

rowerowy
8 dni temu
Reply to  !!!!!!!

Do zrozumienia to jest bardzo proste i sądzę że wiem w tych kwestiach więcej od ciebie. Ale nie zamierzam udawać, że tego nie widzę, ani tym bardziej tego popierać.

Miś
8 dni temu

10 do 1. Przytłaczająca większość głosujących pokazała pomysłowi prezydenta czerwoną kartkę. Ci ludzie pokazali, że chcą mieć wpływ na rzeczywistość i poszli do urn. Z pewnością przyjdą też na wybory samorządowe. W wyborach samorządowych w tym mieście 5 tysięcy głosów to jest ogromna siła. Siła, która zapewne zdecyduje o zwycięstwie danego kandydata na prezydenta. Upierając się przy szkodliwym pomyśle budowy spalarni, prezydent oddaje te głosy swoim konkurentom. No cóż, każdy ma prawo popełnić polityczne samobójstwo. Nie żal mi go wcale Szkoda tylko że chce to uczynić takim kosztem.

Pytańko
8 dni temu

Śmigłowiec lata nad Tarnobrzegiem. Wie kto po co?

Lotnik
8 dni temu
Reply to  Pytańko

Może Morawiecki podziwia miasto.

ODYSEUSZ
8 dni temu
Reply to  Pytańko

Morawiecki leci do strefy w Machowie

barbara
8 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

niestety prawda

obywatel
8 dni temu
Reply to  ODYSEUSZ

Ha ha ha – z góry ogląda działki nad zalewem ???

Kupuję za gotówkę ( jego luba)
a nie na kredyt jak popierd??? z urzędu i bezrady robiący ( pseudo) inwestycje nad zalewem ??

Ciekawe czy pierwszy Belfer z Tbg będzie na imprezie ???

Racjonalista
8 dni temu

Szkoda czasu i pieniędzy dla dalszej części tego żałosnego spektaklu jakim było referendum. Kto bardzo chciał to znalazł miejsce głosowania. Koniec języka za przewodnika 🙂

obywatel
8 dni temu

A nad zalew drogę znajduje obywatelka ??

Wasyl
8 dni temu

Niektórym to zwisa czy będzie śmierdzieć a potem będą darli ryje na innych że nie poszli a icim samym nie chce się ruszyć dupy na zagłosowanie na referendum . To właśnie Tarnobrzeg , każdemu z tych co nie ppszlito zwisa jak to piszą w komentarzach , ale głupota nie boli bo ich dzieci ,wnuki będą ten smrod wąchać i w nim żyć . Narzekać też będą na skażenie wody w Jeziorze Tarnobrzeskim, to co powstało dla ludzi teraz trzeba zniszczyć i to robią ci którym to zwisa .

mach
8 dni temu
Reply to  Wasyl

wynik referendum nie jest wiążący dla rady miasta, a reszta tego twojego bełkotu to bzdety

zrobili cyrk
8 dni temu

Zrobili cyrk z umiejscowieniem komisji wyborczych, szczególnie dla osób nie zorientowanych w usytuowaniu szkół albo po prostu z innego rejonu miasta .Ktoś może nie mieć zielonego pojęcia o tym jakie są wejścia do Prymasówki, z której strony, co tam jest, bo nigdy w życiu tam nie był. I trzeba się umieć postawić w sytuacji tej osoby. Niestety osoba odpowiedzialna za to ulokowanie jest pozbawiona takiej wyobraźni i jest to objaw bezmyslności. Jeśli chodzi o Serbinów, to nie rozumiem dlaczego te komisje nie są w szkole 10-tce dla całego osiedla? Co za problem był? Tam na pewno każdy by trafił.

walt
7 dni temu
Reply to  zrobili cyrk

to trzeba mieć tupet by się pochwalić tym,że się nie wiedziało jak do budynku wejść.szacunek.

Thuż
7 dni temu
Reply to  walt

Nie. Trzeba mieć odwagę by o tym napisać i się podzielić z innymi.

walt
7 dni temu
Reply to  Thuż

tak,trzeba mieć dużo pokory i odwagi by się do takiej głupoty przyznać publicznie.

zamknięta brama
7 dni temu
Reply to  walt

ale do budynku sie ZAWSZE wchodziło od ulicy Kopernika, tam jest główna brama i wejście. Z opisu wynika że ta brama została ZAMKNIĘTA a wejście zrobione od bloków przy 11-listopada. Odledłość jednak spora i z zaparkowaniem też nie tak łatwo. Mowa o osobie niepełnosprawnej ruchowo, która chciała się dostać do lokalu wyborczego przy Kopernika 49 a nie mogła, bo zastała zamkniętą bramę. To jest kurestwo

walt
7 dni temu

no nieprawda bo jeśli mowa o szkole to absolutnie wejście zawsze było od bloków.
wjazd i owszem był też od Kopernika.

Hartzownik
7 dni temu
Reply to  zrobili cyrk

Jaki cyrk? jak z jednym wyjątkiem +30 komisji na terenie całego miasta było umiejscowione dokładnie tam gdzie były wcześniej przy wyborach samorządowych i parlamentarnych 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
57
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content